post Avatar

Opublikowane 02.09.2020 11:03 przez

redakcja

Zdajemy sobie sprawę, że sędziowanie, szczególnie bez VAR, nie jest najłatwiejszą fuchą. Ale takie jaja, jakie dzieją się w ostatnich miesiącach w pierwszej lidze, są niewybaczalne. Wypaczone wyniki, skandaliczne decyzje. Od pierwszej kolejki choroba trawiąca zaplecze ESA przypomniała o swoich objawach. A przecież ten rok to prawdziwa lawina sędziowskich kuriozów na tym poziomie.

ZABRANY GOL I TRZY PUNKTY KORONY

Świeżutka sytuacja z weekendu, która od razu, od pierwszej kolejki sezonu 20/21, przypomniała nam wszystkie sędziowskie demony pierwszej ligi. Po co Szywacz wyskakuje jak do siatkarskiego bloku? Ano nie mamy pojęcia. Niemniej Szywacz ręki NIE DOTKNĄŁ, ta przeleciała dalej i Juraszek strzelił drugiego w tym meczu samobója. Arbiter Damian Sylwestrzak, który dostał w 37 kolejce minionego sezonu pierwsze przetarcie w ESA, bramki nie uznał.

Po tym zdarzeniu na antenie Weszłopolskich nie patyczkował się Maciej Bartoszek: buta, arogancja i bezczelność sędziów przechodzą wszelkie granice. Te rozmowy po meczach nic nie dają. Wskazywanie konkretnych błędów też nie. Później spotykasz się z nimi, wspominasz o sytuacjach, oni nic nie pamiętają.

SPALONY Z PODANIA RYWALA

26 czerwca i tak zwany „instant classic”. Piotr Urban nie uznał bramki Piecha odgwizdując spalonego, choć piłka do Piecha trafiła po podaniu rywala. Szkoda strzępić ryja, Odra okradziona – tyle szczęścia miał Urban, że mecz wygrała.

CZERWONA DLA KIELIBY ZA NIC

9 marca 2020. Kieliba tuż przed przerwą dostaje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za nic. Po prostu za symulkę rywala, który przebiegł przed Kielibą i się rozmyślnie wychrzanił. Było 1:0 dla Podbeskidzia w momencie zdarzenia, finalnie 2:0.

W tej akcji nawet nie było kontaktu Kieliby. Rzucamy stopklatkę, całość macie od 1:50 w skrócie.

Sędziował Sebastian Krasny.

NIEUZNANA BRAMKA NA BEŁCHATOWIE

13 czerwca, do walczącego desperacko o utrzymanie Bełchatowa przyjeżdża Zagłębie Sosnowiec. Przy stanie 0:1 dla gości Grolik trafia do siatki, ale arbiter bramki nie uznaje. Klasyczna sytuacja, którą jakakolwiek videoweryfikacja rozstrzygnęłaby w pół sekundy. Piłka przekroczyła linię bramkową wyraźnie zanim została wygarnięta.

Mecz sędziował Dominik Sulikowski, który dwanaście dni później dostał mecz Ekstraklasy do sędziowania – swój pierwszy mecz ESA w tamtym sezonie. Później dostał jeszcze jeden, w tym już sędziował mecz Zagłębia z Wartą.

SKASOWANY MISZTA

15 lipca, mecz Termaliki z Radomiakiem. Przy stanie 0:1 dla Radomiaka w samej końcówce korner niecieczan. Rzut rożny, Wlazło strącił piłkę nogą, ale też przy tym wpadł w bramkarza z Radomia tak, że chłopak przez kilka minut leżał na murawie, próbując się pozbierać. I co? I nic, bez faulu, bez niebezpiecznego zagrania. Mateusz Grzybek wpakował piłkę do pustej bramki, Bruk-Bet wyrównał.

Sędziował Sebastian Krasny.

Zdajemy sobie sprawę, że stopklatki tu nie wszystko mówią, więc od 2:00 na skrócie.

LEŻAKUJĄCY NIEMCZYCKI

16 czerwca, już sama ta stopklatka wygląda absurdalnie. Trałkowanie Niemczyckiego przed polem karnym.

Niemczycki w 29 minucie złapał piłkę w ręce poza polem karnym po podaniu od własnego bramkarza. Wpadł w poślizg, wywrócił się – sędzia Paweł Malec argumentował, że był to przypadek, a w pobliżu nie było żadnego rywala drużyny przeciwnej.

ALE nawet kupując tę argumentację, co by się stało z tą akcją, gdyby Niemczycki nie interweniował rękami? Gdyby wpadł w poślizg i przepuścił piłkę?

GOL STRZELONY RĘKĄ

3 czerwca, mecz Warty Poznań z GKS-em Jastrzębie. Petr Galuska skierował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości, nastrzelony dośrodkowaniem (albo strzałem) Kamila Jadacha. Jak wykazały powtórki – nastrzelony w rękę.

Sędziował Kornel Paszkiewicz. Sytuacja od 2:33.

KARNY ZA DOTKNIĘCIE I KOSTORZ PRZED PUSTĄ BRAMKĄ

12 czerwca, dwie sytuacje w jednym meczu. Od 2:52 macie do obejrzenia najbardziej miękki rzut karny w dziejach. Być może był jakikolwiek, minimalny kontakt, ale na pewno nic na jedenastkę.


Od 5:10 kontra, po której Kostorz wychodzi sam na sam, mija Polacka, a ma przed sobą już pustą bramkę. Sędzia Piotr Urban wyrzucił Polacka, ale zatrzymał grę, nie pozwalając Kostorzowi skończyć tej akcji.

***

Skontaktowaliśmy się ze Zbigniewem Przesmyckim, szefem polskich sędziów, pytając go o kilka z powyższych zdarzeń.

Ogółem o sędziowaniu w pierwszej lidze: – Tak się złożyło, że prawie wszystkie mecze z dokończenia sezonu 2019/2020 były transmitowane przez Polsat. Nie mam wątpliwości, że sędziowie I ligi są ani lepsi ani gorsi od zawodników grających w tej klasie rozgrywkowej. A przecież sędziowie w tej klasie to amatorzy łączący sędziowanie z pracą zawodową.

O sytuacji z Koroną: – Sędzia pomylił się, tu nie ma dyskusji, ale proszę spojrzeć na tą sytuację jego oczami. Widać na stopklatce dwie pionowo wyciągnięte ręce w kierunku lecącej po rzucie rożnym piłki, bramkarza Chrobrego i napastnika Korony?

O spalonym po zagraniu obrońcy: – Błąd i to najwyższego kalibru. Niewytłumaczalne jest bowiem odgwizdanie spalonego w sytuacji, gdy nie ma wątpliwości, że to obrońca posiada piłkę i to on ją zagrywa w kierunku bramkarza. Sędzia tego meczu został odsunięty od prowadzenia zawodów i wróci na boisko dopiero w 3. kolejce bieżącego sezonu.

O trałkowaniu Niemczyckiego: – W meczu Puszczy z Podbeskidziem decyzja sędziego była prawidłowa, ponieważ bramkarz poza własnym polem karnym jest traktowany jak każdy inny zawodnik. A zawodnik może być ukarany w akcji obronnej napomnieniem, kiedy jego zagranie piłki ręką przerywa korzystną akcję przeciwników, co w tym przypadku nie miało miejsca.

O szansy Kostorza i przerwaniu gry, gdy wychodził na prawie pustą bramkę: – W przypadku decyzji z meczu Miedź Legnica – Podbeskidzie nie można mówić o błędzie sędziego. Zdarzenie dotyczy bowiem zastosowania korzyści w sytuacji, gdy sędzia zastosuje ją w tzw. stuprocentowej sytuacji bramkowej, zwanej profesjonalnie realną szansą na zdobycie bramki, w przypadku przewinienia, które jest poważnym rażącym faulem, albo gwałtownym agresywnym zachowaniem, albo faulem na żółtą kartkę oznaczającą wykluczenie go z gry, ponieważ ma już na swoim koncie napomnienie. I wtedy, mimo że drużyna atakująca miała realną szansę na zdobycie bramki korzyść może być zastosowana, gdy po faulu ma już tylko klarowną szansę na zdobycie. Przypominam, że hierarchia prawdopodobieństwa strzelenia bramki, począwszy od najwyższego, w mowie przepisów gry, jest następująca:

  • – zdobycie bramki, na przykład wybicie piłki ręką przez obrońcę stojącego we własnej bramce na linii bramkowej określa się jako „pozbawienie bramki”.
  • – realna szansa na zdobycie bramki.
  • – klarowna szansa na zdobycie bramki.
  • – korzystna akcja.

Zastosowanie korzyści, gdy drużyna atakująca ma mniejsze szanse na zdobycie bramki, niż przed faulem, jest rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ czerwona kartka dla faulującego zawodnika „nie ucieka”. Sędzia pokaże ją w najbliższej przerwie w grze. Lub po jej przerwaniu gwizdkiem, gdy mający być wykluczony z gry zawodnik w jakikolwiek sposób ingerował w jej przebieg. To nie dotyczy sytuacji jaka miała miejsce podczas meczu Miedź – Podbeskidzie.

Zagranie piłki ręką przez bramkarza poza własnym polem karnym, w sytuacji gdy drużyna przeciwna miała realną szanse na zdobycie bramki, jest faulem taktycznym. Oznacza to, stojąc na gruncie przepisów, że zastosowanie korzyści przez sędziego – bez względu na to czy bramka zostanie zdobyta czy też nie – redukuje karę dla bramkarza z czerwonej kartki do żółtej. Dlatego też, w sytuacji faulu taktycznego zastosowanie korzyści może mieć miejsce tylko wtedy, gdy drużyna atakująca ma nadal realną szansę na zdobycie bramki.

Podyktowanie rzutu wolnego bezpośredniego i czerwona kartka nie były błędem. Powtórzę, zastosowanie korzyści oznaczałoby zredukowanie kary dla bramkarza z czerwonej kartki na żółtą nawet wtedy gdyby po zastosowaniu korzyści bramka nie została zdobyta.

***

Zdajemy sobie sprawę, że w świetle przepisów niektóre kontrowersje są do wybronienia. Mamy dowody przecież nawet z użycia VAR. Tu nieraz regulaminową podpórkę, choćby przy dyktowaniu karnych, mają zupełnie nieznaczące „przewinienia”.

Ale to i tak nie zmienia faktu, że wybraliśmy kilka najgłośniejszych przykładów, w których nie brakuje sytuacji skandalicznych. Każdy klub pierwszej ligi może bez trudu od ręki wymienić kilka innych, pomniejszych sytuacji. Jest problem i naprawdę nie da się go zamieść pod dywan. Sędzia też człowiek, też się myli, nie ma takich możliwości w pierwszej lidze co w ESA – jasne. Ale błędy nie mogą być bezkarne, łatwo tłumaczone. Niejednemu arbitrowi po takich zdarzeniach jak powyżej przydałyby się wczasy. Tymczasem zamiast tego dostawał kolejny mecz w pierwszej lidze, a nawet w Ekstraklasie.

Opublikowane 02.09.2020 11:03 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 20
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joopiter
Joopiter

„Niemniej Szywacz ręki NIE DOTKNĄŁ, ta przeleciała dalej ”
Mam nadzieję, że udało się tę rękę (która przeleciała dalej) przyszyć z powrotem.

Placzul
Placzul

Podobno po meczu podali rękę sędziemu

fachowosc autora
fachowosc autora

jaki ma sens pisanie kto byl sedzia glownym spotkania w ktorym pilka przekroczyla linie bramkowa jak w meczu belchatowa z zaglebiem sosnowiec? Przeciez to nie SG decyduje czy pilka przekroczyla linie bramkowa czy nie, tylko asystent. To co to za roznica kto byl SG skoro to blad asystenta?

OG Simpson
OG Simpson

„Niemczycki w 29 minucie złapał piłkę w ręce poza polem karnym po podaniu od własnego bramkarza.” To ilu bramkarzy mieli? Czy to było podanie do samego siebie?

PhoenixLk
PhoenixLk

czyżbyś zapomniał o rezerwowym?:)

RRRR
RRRR

Niemczycki podał do Niemczyckiego, czego nie rozumiesz, kliknął enter i się tak wysłało, daj spokój biednemu redakturowi XD ;P

lukasz
lukasz

Sędzia podejmuje decyzję w kilka sekund i nie ma powtórki video, nie ma oczu do okoła głowy, nie widzi wszystkiego.
Dziennikarz pisze artykuł troche dłuzej, ma możliwość sprawdzenia co napisał a i tak pisze błędnie robiąc rażące błedy.
To pokazuje profesjonalizm zarówno sędziów i autora tekstu ich oceniającego. Potwierdza się reguła że błedy widzi się tylko u innych.

qdlaty81
qdlaty81

nie pisz na kacu bo w tekście roi się od błędów…
dostosowałeś się do poziomu sędziów o których piszesz

Anonim S
Anonim S

Co wy jesteście dwulicowy to szkoda strzępić ryja, raz że sam Stano mówił że problemem nie są sami sędziowie a to że muszą pracować cały tydzień plus treningi jak zawodowi by pojechać na mecz za często mniejszą stawkę niż wynosi premia meczowa zawodnika na czysto, dwa, że niektóre sytuacje zostały ocenione prawidłowo przez sędziów, ale dobra jest kontrowersja nie są emocje piszemy, będzie git. Ogarnijcie się bo raz idzie przekaz w jedną stronę a drugi raz w zupełnie inną.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Koronkę trenowana przez funfla przekrecili to się pieski rzuciły do ujadania na sędziów

Frank Underwood
Frank Underwood

Błędów językowych tu więcej niż baboli sędziów w pierwszej lidze. Shame on you!

gdsahdaasdg
gdsahdaasdg

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili 458 kurs i skan tego kuponu maja na blogu. Zarobilem z nimi juz 20 tys. Maja ostatnie dni naboru dla nowych. Polecam bo kupon na dzis juz tez dostepny

Greg
Greg

W sytuacji w ktorej Jastrzębie strzeliło bramkę wystarczyło zobaczyć reakcję strzelca. Jeśli sedzis nie ma pewności czy uznać czy nie(bo miał prawo nie widziec przy tak zlym ustawieniu na boisku) to ta reakcja by mu podpowiedziala.

Polska
Polska

„Dziennikarze”, przestańcie nam pisać artykuły z błędami! Co to jest? Gazetka szkolna?

Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg
Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg

Ten gamon w meczu sosnowiec-odra jeszcz sie gapil na akcje i nie zauwazyl ze to ten z sosnowca zagral. No ale o czym tu mowic – w ekstrklapie z „miedzynarodowymi” sedziami tez jest niewiele lepiej.

Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg
Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg

Ekstraklapowiczowi maja to szczescie ze swoja kompromitacje moga anulowac VARem – jednak mimo VARu bylo kilkanascie/kilkadziesiat sytuacji ze dalej sie kompromitowali jak Marciniak i slynny „faul na rzut karny” na Chrapku.

Placzul
Placzul

Jak nie było VARu w ekstraklasie tez były niezłe jaja (chociażby mega ważny mecz Arka-Ruch i gol reką Siemaszki)

polaczki
polaczki

W tym wszystkim to o konsekwencje za swoja prace by ponosili.A wy teorie dopisujecie ze kumpel,ze kiedys kogos pochwalili itd. Wam sie nie dogodzi.

tasibo3642
tasibo3642

Google ahora paga entre 19544 y 27485 dólares al mes por trabajar en línea desde casa. Me incorporé a este trabajo hace 2 meses y he ganado $ 23870 en mi primer mes de este trabajo. Puedo decir que mi vida ha cambiado, ¡completamente para mejor! Mira lo que hago

http://www.Comercio22.com

ali
ali

co tak uparliści się na krasnego ? wmeczu z podbeskidziem faul ewidentny a w niecieczy na upartego można by gwizdnąć rzut pośredni a bramkarz na pewno nie zwija sie przez kilka minut ponieważ nie zosał trafiony więc poczym miałby się zwijać ??/

Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Grosicki dostał szansę w pierwszym składzie WBA i plamy nie dał

Tego się nie spodziewaliśmy! Byliśmy już nastawieni, że trzeba poczekać do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, aby dowiedzieć się, jaka będzie najbliższa przyszłość Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy w siedemnastu dotychczasowych kolejkach Premier League rozegrał dla West Bromwich Albion raptem 10 minut i raczej nic nie zapowiadało nagłego odwrócenia karty. A tu niespodzianka: „Grosik” wyszedł w […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Bednarek kontra Vardy, derby Londynu. Sobota z Premier League!

Sobota w futbolu stoi pod znakiem Premier League. Czekają nas hitowe spotkania, kilka polskich akcentów, czy nawet derby Londynu. Sporo meczów przed nami, więc warto rzucić okiem na oferty naszych kumpli i znaleźć swoje typy na ligę angielską. Sprawdźcie nasze podpowiedzi, rzućcie też okiem na promocje oferowane przez naszych partnerów! Leicester City – Southampton Ostatnie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Triumf Chapecoense. Wracają do elity

Lecieli na swój historyczny mecz. Mecz o Copa Sudamericana. Chapecoense nigdy nie grało o tak wielką stawkę. W samolocie lecącym do Medellin rozmowy, śpiewy, gra w karty. A potem nagle zgasło światło. Tak samo jak cztery silniki. Samolot boliwijskich linii LaMia runął w przepaść. Co mogli czuć ci, którzy wtedy siedzieli w samolocie, spadającym 240 […]
16.01.2021
WeszłoTV
16.01.2021

STAN FUTBOLU. Sokołowski, Włodarczyk, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Dzisiaj gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Tomasz Włodarczyk, Tomasz Sokołowski, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Ruszamy o 11:40. 
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN na Premier League!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Tym razem bierzemy na tapet, w której czeka nas wielki hit – mecz Manchesteru United z Liverpoolem. O co chodzi w tej promocji? Już wyjaśniamy. ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER […]
16.01.2021