post

Opublikowane 11.08.2020 15:43 przez

Jakub Olkiewicz

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę z konieczności, środek był dobrze obsadzony, na skrzydłach było trochę więcej miejsca. Tam też się świetnie sprawdzał. Może poza defensywnym pomocnikiem, może grać na każdej pozycji w linii pomocy – ocenia Bartosza Kapustkę jego trener z młodzieżówki, Czesław Michniewicz. O swoich ustaleniach z trenerem Freiburga, ofertach dla Kapustki z samego szczytu ligi holenderskiej czy wejściu do juniorskiej szatni po grze u trenera Nawałki opowiedział na antenie Weszło FM. 

Jak oceniasz transfer Bartosza Kapustki do Legii?

Z mojej perspektywy, patrząc z boku, znając zarówno jego umiejętności oraz poziom sportowy, jak i jego ostatnie problemy: dla niego to może być dobry ruch. Dla Legii również. Chłopak ma olbrzymi potencjał, jeśli zdrowie dopisze, myślę, że ten potencjał pokaże. Oczywiście nie wszystko od razu, na pewno na początku będzie musiał się zaadaptować, wywalczyć miejsce, bo nikt mu tego za darmo nie da. Ale jeśli wywalczy sobie minuty w każdym kolejnym meczu, to na pewno będzie pokazywał swój potencjał. Co do tego myślę wszyscy są zgodni, zwłaszcza ci, którzy z nim grali czy pracowali, jak w moim przypadku.

Jestem spokojny o jego umiejętności. Te umiejętności na pewno wystarczają na Ekstraklasę i myślę, że będzie przewyższał wielu zawodników na swoich pozycjach w innych klubach. Po prostu ma potencjał.

To czemu ten potencjał przez ostatnie lata ukrywał?

Gdyby dzisiaj ktoś z Ekstraklasy dostał propozycję transferu z pierwszej trójki Premier League, na przykład z Liverpoolu, to myślę że nikt by się nie zastanawiał. Mówię tu także o swoich zawodnikach z obecnej i byłej reprezentacji. Każdy by chciał spróbować. Jeśli wyjdzie – jesteś w potężnej drużynie, kariera stoi otworem. Jeśli nie wyjdzie – zawsze możesz pograć w nieco słabszym klubie, zawsze z Liverpoolu czy Leicester możesz odejść do trochę słabszego zespołu. Tutaj mówię o wyborze Bartka, wiele się dyskutuje, że za silna liga, za silny klub, za silni zawodnicy. Ale przypominam, że rok temu w marcu graliśmy z Anglikami, z reprezentacją młodzieżową, zremisowaliśmy 1:1. Grało tam między innymi dwóch kolegów Bartka z Leicester, ale grał też Phil Foden. On nie wygląda jak gladiator. To jest mit, że liga angielska to tylko fizyczność. To nie jest tak, że Bartek nie poradził sobie przez warunki fizyczne.

Trafił do mistrza Anglii, była tam silna konkurencja, na początku się nie odnalazł, inni byli lepsi. To konkurencja wymusiła jego transfer do Belgii. Obserwowałem go tam, grał tylko w drugiej lidze, ale dlatego, że to klub satelicki Leicester. Grał naprawdę bardzo dobrze, pech, że przytrafiła się kontuzja. To się przeradzało w miesiące, lata i w końcu okazało się, że stracił 4 lata ciągłości w graniu. Ale on jest nadal młody, niektórzy w jego wieku marzą o tym, żeby wyjechać za granicę po raz pierwszy, a on już wraca. Ma olbrzymi bagaż doświadczeń i perspektywy przed sobą, nie wierzę, że za 10 lat będzie grał w Ekstraklasie, bo tyle jeszcze go czeka na dobrym poziomie.

A w tej II lidze belgijskiej? Statystyki nie powalają, a i samego poziomu tej klasy rozgrywkowej nie ma za bardzo jak ocenić.

Oglądałem mecze z InStata, ale też mecze na żywo, np. z Mechelen. Grał bardzo dobrze, ale on praktycznie od razu po tym dwumeczu z Anglikami i Serbami złapał kontuzję, więc nie grał tam za dużo. Przyszedł też w trakcie sezonu, bezustannie gonił czas. Gdy był we Freiburgu, rozmawiałem z Christianem Streichem. Był bardzo zadowolony, że ma w składzie Bartka, ale mówił, że Freiburg nie jest Bayernem, żeby grać pozytywnie, tutaj trzeba biegać i gonić, a Bartek musi być na to gotowy. Problemem Bartka jest to, że cały czas był kilkanaście metrów za odjeżdżającym pociągiem, cały czas musiał go gonić. Jak już doganiał, to okazywało się, że pociąg dalej nie jedzie, bo a to kontuzja, a to inne problemy. Pech. Dzisiaj Bartek zagra 33-35 meczów w Legii łącznie z pucharami i nikt już nie będzie mówił, że 4 lata nie grał w piłkę. To jest najistotniejsze dla Bartka.

Patrząc na te ostatnie lata, to właśnie grania mu brakuje. Zastanawialiśmy się, czy to nie jest zbyt wczesny powrót, patrząc choćby na przykład Mateusza Klicha.

Bartek nie będzie chyba zły, gdy powiem, że w trakcie gry w Belgii, miał oferty z najsilniejszych holenderskich klubów. Gdyby dokończył sezon w Belgii, byłby wypożyczony do któregoś z trzech pierwszych klubów Eredivisie. Wszyscy wiemy, że to liga nastawiona na ofensywę, Bartek by się świetnie w tym odnalazł. Pech sprawił, że tam nie wylądował. Co do Mateusza – kontaktowaliśmy się w 2016 roku, gdy odchodziłem z Pogoni i przychodziłem do Termaliki. Byłem w Tarnowie, Mateusz stamtąd pochodzi, tam mieszkają jego rodzice. Napisałem do niego: Mati, jak masz jakieś problemy z graniem, to spokojnie, mam tutaj dla ciebie zatrudnienie. Napisał mi: trenerze, dziękuję, jeszcze nie teraz. Jakiś czas temu mu wysłałem: Mateusz, dobrze, że się na tamtą propozycję jednak nie skusiłeś, nie byłbyś chyba tu, gdzie jesteś.

Lepsze takie małe kroki, na przykład w stylu Płachety czy jednak skok na głęboką wodę, żeby nie pluć sobie w brodę, że odmówiłem mistrzowi Anglii?

Przemek dobrze obrazuje, jak to wszystko jest skomplikowane. On też przecież wyjechał w bardzo młodym wieku, do Lipska i tam też, jak się kolokwialnie mówi, odbił się od Red Bulla. Byli tam zawodnicy, którzy szybciej przygotowali się do rywalizacji w piłce seniorskiej. Płacheta odchodził jako junior, wrócił do Polski i faktycznie dalej bardzo mądrze to zaplanował. Słabszy klub, minuty, potem drugi klub, już lepszy, zagwarantowane minuty „z urzędu”, bo był jednym z niewielu młodzieżowców w Śląsku. To było bardzo fajne, ale każda kariera jest inna. Mam wielu zawodników obecnie, z którymi jestem w kontakcie, zarówno z poprzedniej reprezentacji, jak i tej obecnej. Pytają mnie często: trenerze, mam taką ofertę, zgłosił się taki klub, co by trener zrobił na moim miejscu. Staram się na chłodno mówić swoje zdanie, ale na końcu decyzja należy do piłkarza i nie ma złotego środka.

W piłce najważniejsze jest, żeby grać. Ale można trafić do słabej ligi i słabego klubu, grać tam do końca życia. Z drugiej strony można przejść do mocnego klubu, przebić się i zdobywać trofea, grać w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. To jest zachęcające dla zawodników, dla ich menedżerów, rodzin. Nie widzę tutaj jednej recepty, uniwersalnej dla wszystkich.

Gdzie widziałbyś Bartka w Legii? Na jakiej pozycji, za kogo mógłby wskoczyć do składu?

Nie będę tutaj wchodził w kompetencje Aco Vukovicia, on doskonale będzie wiedział, gdzie Bartek najlepiej się sprawdzi. Natomiast mogę powiedzieć, jak grał u mnie. Graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę z konieczności, środek był dobrze obsadzony, na skrzydłach było trochę więcej miejsca. Tam też się świetnie sprawdzał. Może poza defensywnym pomocnikiem, może grać na każdej pozycji w linii pomocy.

To chyba kolejny atut, daje sporo możliwości Vukoviciowi.

Tak, przypominam sobie go w dwumeczu z Portugalią. Początek był trudny, grał u Marcina Dorny, przyjechał do nas po kontuzji, z zaległościami treningowymi. Ustaliłem z trenerem Freiburga, że jeśli on uzna, że fizycznie jest już gotowy, to się zdzwonimy dzień przed powołaniami i podejmiemy decyzję. Zapytałem go wtedy: jaka jest jego decyzja? Trener odpowiedział, że jak najbardziej, przyda mu się oddech na reprezentacji, to będzie dobre dla reprezentacji i dla klubu, a także dla Bartka, który bardzo ciężko pracuje. Był w zupełnie innej dyspozycji, niż ze wspomnianą Portugalią czy Anglią.

Powiem więcej: gdy graliśmy z Anglią, w Leicester City był już Brendan Rodgers, przedstawiciele Lisów byli na meczu. Sztab był z niego zadowolony, Rodgers zapowiadał, że w lipcu Bartek na pewno dostanie szansę. No ale niestety, potem przytrafiła się znowu kontuzja.

Jak Kapustka mentalnie radził sobie z tą całą sytuacją, z kierunkiem, w jakim idzie jego kariera? Niektórzy już go skreślali, teraz po transferze na pewno każdy jego ruch będzie wnikliwie obserwowany.

Na pewno wszyscy będą uważnie go śledzić, nie tylko kibice Legii. Czas jednak będzie grał na jego korzyść, jestem przekonany, że za rok o tej porze, będziemy mówić o nim jako o zawodniku, który może się liczyć w walce o wyjazd na Mistrzostwa Europy z trenerem Brzęczkiem. O ile oczywiście zdrowie dopisze.

Mentalnie… Nagrał fajny teledysk, przyjechali do niego Polkoś i Wiśnia, tam były takie słowa: „Bartek nie, Bartek źle, Bartek do Holandii wynieś się”. Na pewno brał do siebie to, co się o nim mówiło, to wrażliwy chłopak. Poczciwy, fajny. Bardzo to przeżywał, trafił do naszej reprezentacji, nie grał tak, jakby sobie tego życzył, a przecież rok wcześniej był u trenera Nawałki. Na początku zresztą się zastanawialiśmy, czy zaakceptuje drużynę, bo to jednak powrót do juniorów. Nie znałem go dobrze osobiście, jedynie z występów na boisku. Fajnie się odnalazł, na końcu, gdy Dawid Kownacki był już często powoływany przez trenera Nawałkę, to Kapustka przejął rolę takiego wodza. Nie mówił dużo, ale drużyna go słuchała, jego słowo miało swój ciężar. Bardzo lubiany, w Legii nie będzie miał problemów, z Polakami się dogada, po angielsku też świetnie mówi. Nie wychodzi przed szereg, nie jest to mistrz od budowania atmosfery, ale zawsze powie coś mądrego. Ma też dystans do siebie. Każdy trener będzie miał dużą satysfakcję z pracy z bardzo dobrym piłkarzem i fajnym człowiekiem.

Na koniec prywatne pytanie: jak ty się odnajdujesz w tak zatłoczonej Gdyni jak obecnie?!

Mam ten problem, że praktycznie codziennie gram w tenisa, tam jest parking… Właściwie parkingu nie ma! Zastawione wszystko, wszystkie chodniki. Ale to dobrze, ja się cieszę, że ludzie przyjeżdżają, zwiedzają Gdynię, nieprzypadkowo na rogatkach jest napis: „uśmiechnij się, jesteś w Gdyni”. To naprawdę świetne miejsce. Ludzi jest dużo, to się czuje, ja się tylko obawiam, co się stanie, gdy już wyjadą, ile tutaj zostanie tego nieszczęsnego koronawirusa. Obym się mylił, żeby tego było jak najmniej, bo przy takim skupisku ludzi, to naprawdę, wszystko jest możliwe.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Felietony i blogi
15.09.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Im dłużej patrzę na obecne wyczyny Legii Warszawa – a właśnie trwa przerwa w retransmisji meczu ze Spartakiem Moskwa – tym bardziej wydaje mi się, że przez te wszystkie lata byliśmy o krok od normalności. Bo że nie było normalnie – to jest chyba jasne dla wszystkich. Nie może być tak, że Lech bije rekordy […]
15.09.2021
Weszło
14.09.2021

Kamil Grosicki, czyli polski Brazylijczyk w szalonej Pogoni

Wszyscy wiemy, że Kamil Grosicki w Szczecinie przyszedł na świat. Wszyscy wiemy, że od dziecka był kibicem tego klubu, że zawsze podkreślał swoje więzy z Portowcami, że obiecywał zakończenie kariery w swoim rodzinnym klubie i że danego słowa dotrzymał. Ale już jego pierwsza przygoda z Ekstraklasą w barwach Pogoni to tak zamierzchła prehistoria, że właściwie […]
14.09.2021
Weszło
08.09.2021

LIVE: Mamy remis z Anglią!

Spojrzeliśmy na skład Anglików. Przeżegnaliśmy się. Spojrzeliśmy na skład Polaków. Pomodliliśmy się. Z takim przygotowaniem można zasiąść przed telewizorem i oddać się w pełni uciechom dla ducha, które zaoferują nam dzisiaj najlepsi piłkarscy synowie dwóch narodów. Tego odrobinę mocniejszego, ze Sterlingiem, Kanem, Maguirem czy Walkerem, oraz tego odrobinę słabszego, z Dawidowiczem, Puchaczem i Krychowiakiem. Ale […]
08.09.2021
Felietony i blogi
08.09.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Nie znałem tej historii, a przede wszystkim nie znałem odbioru tej historii w samej Anglii. Jest rok 1989. Polska już piłkarsko zjeżdża z najważniejszych scen, szybko wychodzi na jaw, że ta sztafeta pokoleń, która pozwoliła sukces 1974 roku powtórzyć też w 1982, została w jakiś sposób przerwana. Nie będzie nowego Deyny, ani Bońka, nie będzie […]
08.09.2021
Weszło
05.09.2021

LIVE: Panowie, na spokojnie i bez kontuzji

Co można napisać o meczu z San Marino? Co można napisać przed meczem z San Marino? Panowie, po prostu zróbcie swoje, możliwie bezurazowo, możliwie bez przemęczania, możliwie ładnie i możliwie wysoko. Mamy deal? No to elegancko, teraz już tylko siadamy w fotelach i się delektujemy nową, odsousowioną reprezentacją. Zapraszamy na naszą relację live! Fot.FotoPyK
05.09.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
1 rok temu

Bagaż doświadczeń… chyba traumatycznych 😉
Miejmy nadzieję, że najgorszy okres ma za sobą, i w Legii się odnajdzie, a forma z przed lat wróci.

Luas
Luas
1 rok temu

To mi się zawsze przypomina jak Trump powiedział: Clinton has experience, but it’s bad experience.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu

Panie Czesławie, to już nie te czasy jak pan grał w piłkę i nawet takie Magiki Żurawskie wyjeżdżaly dopiero przed 30-tka.
Teraz każdy młody łebek lub ktokolwiek cokolwiek wyróżniający się wyjeżdża po jednym sezonie. A jeśli do pewnego wieku nie wyjechał tzn. że ma jakiś defekt w postaci czysto piłkarskiej albo podatności na kontuzje.
Resztę drenuja co sezon ile się da, nie jest to korzystne zwłaszcza dla młodych zawodników, część z nich pewnie nawet nie wie czy w ogóle nadaje się do grania a już są wypychani za granicę przez łasych menadżerów.

SmyQ
SmyQ
1 rok temu

I dlatego ci 23-24 latkowie pewnie wyjadą już w tym lub nastepnym okienku, a Kapustka musi się wiecznie odbudowywać.

Bagaż doświadczeń. xD

Gggghh
Gggghh
1 rok temu

Następny nawiedzony. Jakich kurwa doświadczen?!

Poznaniak
Poznaniak (@poznaniak)
1 rok temu
Reply to  Gggghh

W siedzeniu na lawfe rezerwowych Prawie przetarl sobie spodenki od siedzenia

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Gggghh

Następny expert…. doswiadczen z jednostek treningowych… rozmowy z innymi pilkarzam…. ja wiem że dla takiego tloka jak ty pilka nozna konczy sie po 90 minutach. Dla pilkarza mecz jest wynikiem ciezkiego treningu w tygodniu, diety, i wielu wyrzeczeń. Wiec jakiś tam bagaż ma…. zresztą nawiecej doświadczenia zbiera sie dostając w pizde…. .

Adam
Adam
1 rok temu

Wracać z bagażem doświadczeń to może piłkarz 30-letni.Jeszcze były propozycje kontraktu ale ze wzgl na rodzinę wybrał polską ekstraklape i kilka sezonów z powodzeniem tu pogra.Kapustka to wraca z podkulonym ogonem bo na zachodzie polskie drewno się nie przebiło.

Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Co dalej z Pogbą? Media podpowiadają: Turyn lub Barcelona

Niestety, jeśli ktoś sądził, że koniec okienka transferowego będzie jednocześnie zakończeniem sagi związanej z transferem Paula Pogby – srogo się rozczarował. Pogba, o którym w kontekście transferu z Manchesteru United do innej potęgi pisze się mniej więćej co półtora miesiąca, teraz jest na tapecie z dwóch względów. Po pierwsze – United z Cristiano Ronaldo wreszcie […]
17.09.2021