post

Opublikowane 07.08.2020 15:09 przez

Jan Mazurek

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, jeśli tamte rozstrzygnięcia zostałyby anulowane. Opinie? Rozmaite.

„Tak, jak cieszyliśmy się i chwaliliśmy się, że mamy Puchar Polski z 2005 roku, tak trzeba będzie wziąć na barki odpowiedzialność i powiedzieć, że ten Puchar Polski już nie jest nasz”.

„Nie mam sobie nic do zarzucenia. Grałem uczciwie. Strzeliłem gola. Pojawiłby się ogromny żal, bo mimo wszystko mogłem sobie zapisać ten triumf”

„Co to ma za znaczenie? Przecież to było zaraz po wojnie. Dajcie spokój”

Najpierw chcieliśmy kwestię prymarną – jakie decyzje, wobec wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu, będą podejmowały władze polskiej piłki. Niestety, w PZPN-ie nie dowiadujemy się na razie niczego konkretnego. Sekretarz Maciej Sawicki jest na urlopie i odsyła nas do rzecznika Jakuba Kwiatkowskiego. Jakub Kwiatkowski mówi, że sam też jest na urlopie i mógłby odesłać nas do rzecznika dyscyplinarnego, Adama Gilarskiego, ale on również akurat znajduje się na urlopie. Ostatecznie od Kwiatkowskiego słyszmy jedno: – Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku i dopiero wtedy będziemy decydować o czymkolwiek.

Dlatego, po więcej uwag i konkretów, dzwonimy do bohaterów tamtego meczu. Uzyskaliśmy też komentarz prezesa klubu KS Nasza Dyskobolia. Przedstawiciele Zagłębia Lubin woleli nie komentować sprawy na gorąco przez telefon, ale przygotowują stosowne oświadczenie. Kiedy je otrzymamy, zaktualizujemy tekst.

***

BARTOSZ ŚLUSARSKI (PIŁKARZ DYSKOBOLII GRODZISK WIELKOPOLSKI W LATACH 2004-2007)

Naprawdę? Mówisz o Pucharze Polski z 2005 roku?

Strzeliłeś nawet gola w tym meczu.

Nie miałem nawet wiedzy, że toczy się w tej sprawie jakaś rozprawa.

Będziesz się czuł pokrzywdzony, kiedy okaże się, że Puchar Polski zostanie wam odebrany?

Lepiej nie odpowiadać na to pytanie, ale tak szczerze, to tak, czułbym się pokrzywdzony. Ile od tego czasu minęło.

Piętnaście lat.

No właśnie. Gdzieś tam po drodze dało się usłyszeć, że coś tam się działo, ale to było poza drużyną. Strzeliłem wtedy gola i mieliśmy Puchar Polski w garści po tym zwycięstwie 2:0 w pierwszym meczu. Nie ukrywam, że ten Puchar Polski to jeden z moich nielicznych sukcesów w karierze. W sensie takich namacalnych trofeów, a nie osiągnięć indywidualnych. Nawet, kiedy Lech zdobywał Puchar, to byłem na wypożyczeniu, grając tylko przez rundę jesienną. Awansu też z Lechem nie przeżyłem. I takie rzeczy mnie omijały. A tutaj z Grodziskiem, pamiętasz – wicemistrzostwo, Puchar Polski. Żyłem cały czas z przekonaniem, że to wszystko przebiegło uczciwie. Tym bardziej, że nie dało się niczego wyczuć. Było normalnie. Jestem w szoku. Nie wiedziałem, że jest taka sprawa i że ciągnie się przez tyle lat. A do tego, że Puchar Polski może być nam odebrany. To, kurczę, jedno z niewielu trofeów, które zdobyłem w życiu.

Nie mam sobie nic do zarzucenia. Całe życie grałem uczciwie. Z mojej strony pojawiłby się ogromny żal, bo mimo wszystko mogłem sobie zapisać ten triumf. Tym bardziej, że miałem ogromny wkład w tę edycję.

Schowaj głęboko do szafy medal.

Niewykluczone, że już nawet go nie mam!

Jak to?

Nie przywiązywałem do takich rzeczy wielkiej wagi. Pewnie poszedł na jakiejś aukcji charytatywnej. Wyżej cenię sobie to co przeżyłem i to co zobaczyłem. A teraz trochę mnie tym telefonem zaskoczyłeś. Zdążyłem już o wszystkim zapomnieć. Kupę czasu minęło.

Koledzy z szatni wspominają, że nie dało się odczuć wałka.

W szatni nikt nie mówił o tym ani słowa. A takie były czasy, że takie zagrania były dość popularne – działy się sprawy korupcyjne w wielu miejscach. Kilka lat temu było o tym głośno. Ale ja o tym wtedy nie słyszałem. Grałem w Grodzisku – w jednym z najbardziej stabilnych klubów, bardzo poukładanym. Graliśmy od zwycięstwa do zwycięstwa i dla nas to było normalne.

Nic a nic się nie dało zorientować?

Może coś w rewanżu się pojawiło – jakaś szansa Lubina, czerwona kartka, karny, ręka, sam już nie pamiętam, tylko coś mi świta. Ale, kurde, zabij mnie, nie pamiętam. Wiem, że skończyło się 0:1 dla Lubina.

Puchar Polski wygrała Dyskobolia.

Po dwumeczu. Sięgam pamięcią przez mgłę. Jestem w szoku, że takie sytuacje miały miejsce. Ale nic dziwnego, bo wszystko działo się poza szatnią. Nie jesteśmy winni, co wcale nas nie cieszy – nie o to chodzi. Przykro, że taki coś się wydarzyło.

***

WOJCIECH ŁOBODZIŃSKI (PIŁKARZ ZAGŁĘBIA LUBIN W LATACH 2003-2008)

2005 rok? Już nie pamiętam nawet, co to był za mecz?

Finał Pucharu Polski.

Nie wiedziałem, że coś tam było nie tak. Kompletnie nic o tym nie wiem.

Byłeś wówczas piłkarzem Zagłębia Lubin.

Oj, ale co to ma za znaczenie? Przecież to było zaraz po wojnie. Dajcie spokój, nie będę się wypowiadał na ten temat. Nie będziemy grzebać w trupach.

Możemy pogrzebać, bo moglibyście na tym skorzystać.

Nie chce nawet do tego wracać. Kto korzystał na tych sprawach, to korzystał. Mnie to nie interesuje. Nic się ode mnie nie wyciągnie.

Jakby nagle okazało się, że jesteś zdobywcą Pucharu Polski z 2005 roku, to jakbyś zareagował?

Nijak. Nie miałoby to żadnego znaczenia. Zupełnie nieistotna sprawa dla mnie. Czasy były trudne, nie ma sensu do nich wracać.

***

ADRIAN SIKORA (PIŁKARZ DYSKOBOLII GRODZISK WIELKOPOLSKI W LATACH 2004-2008)

Coś widziałem na Twitterze, że możemy stracić tytuł z 2005 roku. Mam coś o tym powiedzieć?

Proszę bardzo.

Teraz się o wszystkim dowiaduję, wcześniej człowiek nic nie wiedział. Człowiek grał normalnie. Na sto procent. Tak jak zawsze. Jeżeli teraz okazuje, że tam coś działo się za kulisami, to trzeba wiedzieć jedno: ja nie brałem w tym udziału.

Sąd wskazał winnych.

Ok, brałem w tym udział, bo wystąpiłem w meczu.

O piłkarzach tutaj nikt nie wspomina, przekupiony był akurat sędzia. Tak czy inaczej, zostanie wam pewnie odebrany Puchar Polski.

Tyle lat minęło, że człowiek zapomniał już o wszystkich emocjach. Nie mnie oceniać, czy powinien nam zostać odebrany ten Puchar Polski, czy nie, i jak miałoby to wyglądać. Czy musiałbym oddać medal? Czy, no nie wiem, jak jeszcze można nas ukarać? Ok, jeśli ten proceder jest udowodniony, jeśli doszło do korupcji, to sprawa jasna – jest troszkę smutno i przykro, że coś takiego miało miejsce.

Na boisku nie było czuć, że coś jest nie tak?

Grałem tyle lat i nigdy nie odczułem, że coś może być nie tak. Zdarzają się pomyłki sędziów. Jeśli arbiter się myli, gwiżdże przeciw nam, nawet teraz w moim czwartoligowym klubie, i ja za każdym razem miałbym podejrzewać, że został przekupiony, to chyba bym zwariował, szukając w tym wszystkim spisków. Człowiek może się pomylić. W tamtym czasie kompletnie tego nie odczuwałem.

Czyli nie będzie się czuł pan pokrzywdzony, kiedy odbiorą wam Puchar?

Nie, absolutnie. Jestem przeciwny korupcji. Nie lubię czegoś takiego. Całe życie człowiek grał, walczył, starał się, wszystko to uczciwie, i jeżeli wychodzi coś takiego, to jest to nieakceptowalne.

***

FILIP GROSZCZYK (PREZES KS NASZA DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI)

Nasze stanowisko napisaliśmy już pod tweetem pana Dominika Panka z Piłkarskiej Mafii.

Widziałem.

Tak, jak cieszyliśmy się i chwaliliśmy się, że mamy ten Puchar Polski, tak trzeba będzie wziąć na barki odpowiedzialność i powiedzieć, że ten Puchar Polski już nie jest nasz. Formalnie nikt z nas za to nie odpowiada, ale jeśli była z tego powodu duma, to musi być wstyd. Absolutnie nie umywamy rąk od tego tematu.

Tym bardziej, że nie zanosi się na bezpośrednie konsekwencje, tylko zakurzonego odebranie tytułu.

Zgadza się.

Czyli nie będziecie pokrzywdzeni, że klub utraci część swojej tradycji.

Wyrok sądu jest prawomocny, sprawa jest badana od wielu lat. Wydaje mi się, że tęższe głowy niż nasze zbierały się nad tym tematem, więc nie ma sensu dyskutować. Taki wyrok zapadł, oskarżani się przyznali – bylibyśmy głupkami, jeślibyśmy szli w zaparte, że ten puchar jest nasz.

Nie ma już w klubie żadnej ciągłości tradycji z tamtych lat?

Nie, nie, nie. Tak jak powiedzmy: 15 lipca to wszystko się skończyło, tak 16 lipca ci ludzie zapadli się pod ziemię.

Klub się odbudowuje?

Gramy w klasie okręgowej. Odrodziliśmy się cztery lata temu od B-klasy. Mamy aspiracje na wyższe awanse. Wszystko jest oparte na lokalnych piłkarzach i lokalnych sponsorach. Jesteśmy na zdecydowanie niższym poziomie w stosunku do tego, co było wcześniej.

Ale przynajmniej w miarę zdrowo.

Tak nam się wydaje.

Fot. Newspix

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Anglia
02.12.2021

Ronaldo znów zagra z Arsenalem. Tym razem bez Vieiry, Keowna i Henry’ego

Zestawione obok siebie herby Manchesteru United i Arsenalu zawsze zwiastują rywalizację dwóch wielkich klubów. Mimo że obu dzisiejszym drużynom daleko do tych ze starć na szczycie Premier League z przełomu wieków, jest jeden człowiek, który łączy oba wątki. Cristiano Ronaldo znów zmierzy się z Arsenalem na Old Trafford. Nie będzie to jednak ten sam Arsenal, […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Weszło Extra
23.11.2021

Michał Kołodziejczyk: – Widz nie jest idiotą

Czy reporterowi wypada siedzieć w biurze? Dlaczego rozmowę z Mohamedem Salahem przed Bitwą o Anglię oglądało tylko sześć tysięcy osób? Czy polski widz jest idiotą? Dlaczego dziennikarze podający newsy mają giętkie kręgosłupy? Jak Franciszek Smuda opowiadał mu o hotelowych ekscesach w kadrze i dlaczego nigdy nie napisze już, że „piłkarz powinien zmienić zawód”? Czy podoba mu […]
23.11.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Placzul
Placzul
1 rok temu

Nikt nic nie wie, same aniołki, normalnie wszyscy natychmiast santo subito. Dotyczy równiez Michniewiczów, Smudów, Filipiaków…A byli w piłce w czasach kiedy ciężko było o nieustawiony mecz.

Marian
Marian
1 rok temu

Sam grałem kilka ładnych lat w piłkę, doszedłem do poziomu drugiej ligi( w latach 90-tych ) i jak słyszę takie tłumaczenie, że ja nic nie wiem, grałem normalnie, na meczu nic nie było widać żeby sędzia coś kręcił. Ha ha ha kurwa śmiech przez łzy.
Każdy doskonale wiedział, że sędzia jest ustawiony, że poszła kasa na sędziego, czy też na kilku zawodników z drużyny przeciwnej. Szatnia wiedziała o wszystkim, bo po części sami piłkarze zarzekali się części premii na machlojki, które załatwiał najczęściej kierownik drużyny. Łobodziński pierdoli się wypowiadać, bo sam dostał wyrok za korupcję, ale reszta nażelowanych mogła by się pierdolnąć w klatę i wziąć choć trochę odpowiedzialności za przekręty

Wiekopomny
Wiekopomny
1 rok temu
Reply to  Marian

No to może odpowiedz za te przekręty w których brałeś udział i pierdolnij się w klatę

Marian
Marian
1 rok temu
Reply to  Wiekopomny

Gdyby tylko chciała się tym prokuratura zająć.. Ale śmiało wal namiary, jeżeli tylko ktoś się zarejesuje przekrętami z międzyokręgowej, trzeciej i drugiej ligi sprzed 25-28 lat, to służę pomocą. Tym bardziej, że w grę czasami wchodziło skrzynka wódki i kosz kiełbasy podwawelskiej

luki
luki
1 rok temu
Reply to  Marian

Skrzynka wodki i smakołyki od lokalnego rzeznika to byly bardziej stawki A klasowe 🙂 Sedzie na poziomie ekstraklasy jednak to inny poziom drukowania choćby ze wzgledu na transmisję, obserwatorów itd wiec jestem w stanie uwierzyć ze jakis pilkarz nic nie wiedzial i nie odczuwał. Ogladajac mecze to wlasciwie w kazdym sa sytuacje typu ze w którą strone nie gwizdnie to sie wybroni.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Pytanie za 100 punktów: Ile razy Adrian Sikora użył słowa „człowiek” odpowiadając na kilka pytań dziennikarza Weszło?

Viva la Libertad
Viva la Libertad (@viva-la-libertad)
1 rok temu
Reply to  Kamil

5

Przemo
Przemo
1 rok temu

Groclin kupił puchar i puchar mu odbiorą, Cracovia kupiła awans i ten awans…
masakra co z tym PZPN.. niby nie beton a jednak beton

fiut
fiut
1 rok temu

klub umarł w dniu sprzedaży dla Wojciechowskiego

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
1 rok temu

Łobodziński nadawałby się do Cracovii… To było dawno… No wiecie…

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu

razem z byłym reprezentantem Polski, któremu przed komisją się zapomniało, że dzwonił…

Szewc
Szewc
1 rok temu

No Łobo ewidentnie odpowiadał jakby miał coś na sumieniu 😀

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz
1 rok temu

Ale co to za bzdury?

Co ma wspólnego klub „Nasza Dyskobolia” z Pucharem Polski w 2005 zdobytym przez inny klub „Groclin Dyskobolia”? Przecież „Nasza Dyskobolia” powstała w 2017 roku, a Groclin to inny klub, który istnieje do dzisiaj, ale pod inną nazwą.

Jeśli szukacie winnych, to w Warszawie – bo w 2008 roku Groclin przeniósł się do stolicy i występuje obecnie pod nazwą „Polonia”. I to Polonię (dawniej Groclin) należy za to rozliczać. Zmiana nazwy nie powoduje prawnie magicznego umorzenia przestępstw.

polonia.jpg
The M
The M
1 rok temu

Jak taki mądry jesteś, to czy podmiot KSP Polonia Warszawa SSA w ogóle jeszcze istnieje prawnie? wiesz kto jest jego właścicielem i czy przebywa w Warszawie? Bo obecna Polonia przynajmniej na fejsbuku to „SA” a nie „SSA” i to tyle w kwestii „występuje obecnie” dyletancie.

Chris
Chris
1 rok temu

A jak krzyczę sędzia kalosz to chcą mnie zamknąć a nie sędziego.

Lojesu
Lojesu
1 rok temu

Tak jak już pisano w poprzednim poście na ten temat: puchar należy przyznać Lechowi

#puchardlalecha

Hej
Hej (@hej)
1 rok temu

Panowie z Weszło – brakuje mi jednego. Napisania WYRAŹNIE

Hej
Hej (@hej)
1 rok temu

Panowie z Weszło, brakuje mi jednego: Napisania WYRAŹNIE, że to Dominik Panek poinformował o tej sprawie. On jako chyba ostatni, nawet wliczając prokuratorów, żywo interesuje się korupcją w futbolu z tamtych lat.
Pozostałe media mają to w dupie, włącznie z Wami, i tylko monitorują jego stronę, aby coś czasem podchwycić. Moglibyście zrobić ukłon w jego stronę, bo to porządny chłop, któremu podziękowania i wzmianki za tę tytaniczną robotę się należą.

Albert
Albert
1 rok temu

Mnie jeszcze dziwi, ze nikt nie zbadal ewentualnych nieprawidlowisc w finale w 2010 r, kiedy pastuchowie spod wschodniej granicy czyli Jagiellonia przeslizgnela sie 1-0 z Pogonia Szczecin:
https://www.youtube.com/watch?v=C8GCLdNJGa0

mariusz
mariusz
1 rok temu

taaa jest,pewnie sedziów z herthą i manchesterem city tez przekupili..byli dobrzy,to wygrali ten puchar co tam to zagłebie lubin w tamtych czasach mogło do groclinu startować..zresztą ,jak ktoś powiedział,kiedy to było..

Weszło
02.12.2021

Hit w Manchesterze nie zawiódł! Arsenal wyjeżdża przegrany

Z jednej strony Arsenal, który po słabym początku sezonu wjechał na odpowiednie tory i wygląda naprawdę dobrze.  Z drugiej United, który ma duży potencjał i wreszcie pożegnał Ole Gunnara Solskjaera, bo ten – delikatnie mówiąc – nie potrafił zrobić z drużyny użytku. Zapowiadało się na solidne starcie. Ale nie dostaliśmy solidnego starcia. Tylko coś więcej, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Gula: – Możemy zrobić dobry wynik w Pucharze Polski

Adrian Gula odetchnął z ulgą. Wisła Kraków odwróciła wynik meczu z Widzewem Łódź i awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Widzew długo prowadził 1:0 i wydawało się, że Białej Gwieździe trudno będzie uniknąć porażki i wstydliwego odpadnięcia z rozgrywek, ale ostatecznie trafienia Felicio Browna Forbesa i Jana Klimenta zdecydowały o zwycięstwie ekipy z województwa małopolskiego. […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Vive przegrało w Paryżu. Kielczan ukąsił ich… przyszły zawodnik

Łomża Vive Kielce dokonywała w ubiegłych tygodniach wielkich rzeczy. Dwie wygrane z Barceloną, pokonanie Veszprem i Flensburga, rozbicie PSG na własnym parkiecie. To wszystko sprawiało, że sytuacja polskiego zespołu w „grupie śmierci” była naprawdę komfortowa. I dalej jest, mimo tego, że seria zwycięstw kielczan została właśnie przerwana. Szczypiorniści z Paryża pokonali ich dzisiaj 32:27. Świetne […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Wisła Guli odwraca wynik meczu? Nowe, nie znaliśmy

Widzew postawił się Wiśle Kraków. Widzew, będąc pierwszoligowcem, toczył wyrównany pojedynek z reprezentantem Ekstraklasy. Wreszcie to Widzew schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. To dla łodzian fakty, które mogą stanowić jedynie formę pocieszenia. Wisła Kraków odwróciła mecz, pokazała wyrachowanie, spokój i doświadczenie. Czyli to, czego tak bardzo brakuje jej w lidze. Wiele wskazywało na to, że […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Cóż ten Fred? Kuriozalna bramka w Premier League?

Jezus Maria, co tu się zdarzyło? Pretensje do Davida de Gei, pretensje do Freda, pretensje do Emile Smitha Rowe’a, pretensje do Martina Atkinsona, pretensje obu drużyn, pretensje obu trenerów… A było to tak. Arsenal wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie Martina Odegaarda zostało wybite z pola karnego, ale walkę o piłkę wygrał Mohamed Elneny i futbolówka zaraz […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Fatalny błąd Żurkowskiego z Torino (wideo)

Szymon Żurkowski niewątpliwie rozkręca się na boiskach Serie A, ale tego występu nie będzie mógł zaliczyć do udanych. W spotkaniu z Torino popełnił kardynalny błąd, po którym rywal z Piemontu strzelił gola na 1:0. Empoli konstruowało akcję od własnej bramki. Piłkę przy nodze miał bramkarz Guglielmo Vicario. Szymon Żurkowski wyszedł mu do rozegrania. Torino atakowało […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

PZPN wprowadza limity wiekowe dla arbitrów

Polski Związek Piłki Nożnej przyjął uchwałę, według której po polskich boiskach na szczeblu centralnym nie będą mogli biegać sędziowie przekraczający 50. rok życia.  Pomysł PZPN-u streszcza Łukasz Rogowski na Interii: Limit wiekowy sędziów głównych grupy TopAmator A, czyli tych których widzimy na boiskach I ligi i Ekstraklasy ustalono na 50 lat, natomiast grupy B (II […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Lloris na dłużej w Tottenhamie?

Kontrakt Hugo Llorisa z Tottenhamem wygasa w czerwcu 2022 roku, ale najnowsze doniesienia wskazują na to, że w Londynie będą chcieli zatrzymać francuskiego bramkarza przynajmniej na kolejny rok.  Tuttomercatoweb podaje, że kiedy władze Tottenhamu upewnią się, że Antonio Conte widzi Hugo Llorisa w bramce Spurs w swojej wizji na kolejny sezon, już w styczniu podejmą […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Müller: – Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę bardziej niż Messi

Thomas Müller podzielił się z użytkownikami Linkedina swoją opinią na temat gali France Football, na której Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika 2021 roku otrzymał Leo Messi.  – Z bawarskiego, polskiego, a także niemieckiego punktu widzenia, ceremonia wręczenia Złotej Piłki była zdecydowanie rozczarowująca. Dla niektórych nawet jeszcze bardziej. Choć w branży jestem już od jakiegoś czasu […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Barcelona zabiega o Cavaniego

Angielski dziennik The Times podaje, że Edinson Cavani chciałby zagrać w Barcelonie. Urugwajczyk nie znaczy już w Manchesterze United tyle, ile znaczył chociażby w minionym sezonie. Coraz częściej przydarzają mu się kontuzje, a kiedy jest zdrowy wcale nie ma pewnego miejsca w składzie Czerwonych Diabłów, mimo że sam twierdzi, iż jest jeszcze w stanie grać […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Boniek: – Lewy najlepszym piłkarzem w naszej historii? Nie mam z tym problemu

Zbigniew Boniek twierdzi, że niełatwo wskazać jest najlepszego polskiego piłkarza w historii, ale Robert Lewandowski spokojnie może kandydować do takiego miana.  – W dzisiejszych czasach najlepszy jest Robert Lewandowski, nie podlega to żadnym wątpliwościom. Najwięcej ze wszystkich wygrał Grzegorz Lato – dwa razy zdobył srebrny medal mistrzostw świata za trzecie miejsce, dwa razy przywiózł medale […]
02.12.2021
Inne sporty
02.12.2021

Zły szef, śledztwo i najlepszy bilans w NBA. Ciekawy przypadek Phoenix Suns

Powiedzieć, że Robert Sarver wprawiał pracowników Phoenix Suns w zakłopotanie, to nie powiedzieć nic. Właściciel klubu miał używać rasowo niewrażliwego języka, być niestosowny w stosunku do kobiet, ale też odpowiadać za środowisko, które zmuszało ludzi do korzystania z antydepresantów czy skłaniało do myśli samobójczych. Ten sam człowiek, amerykański biznesman, ma jednak obecnie wiele powodów do […]
02.12.2021
Brama dnia
02.12.2021

Alan Smith kontra Cedric Mionnet | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Jak zawsze wraz z naszymi partnerami z Gatigo zapraszamy do oglądania pięknych trafień i do wybrania ładniejszego. Tym razem szczypta boiskowej magii z angielskich oraz francuskich bois. ALAN SMITH VS LIVERPOOL (02.12.1990) Asysta piętką? Takich boiskowych czarów pewnie nie spodziewalibyście się po Paulu Mersonie, jednak to właśnie on w tak […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Reca: – Nie mam kontaktu z Sousą

Arkadiusz Reca wrócił do zdrowia i dostaje coraz więcej minut we włoskiej Spezii na boiskach Serie A. Lewy obrońca lub wahadłowy liczy też na powrót do reprezentacji. Niedawno wymienialiśmy go w gronie największych przegranych eliminacji do katarskich mistrzostw świata. Pisaliśmy: Arkadiusz Reca od września 2019 roku do marca 2021 roku – czternaście meczów w kadrze. […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

„Papszun sam wskaże następcę? To byłoby ciekawe”

Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa, odniósł się do spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna w klubie spod Jasnej Góry.  Cygan, w rozmowie z TVP Sport, odniósł się do oświadczenia Dariusza Mioduskiego, który przed meczem z Leicester ogłosił, że Legia stara się o zatrudnienie Marka Papszuna. – Dla mnie to też stawianie Marka Papszuna w trudnej […]
02.12.2021
Weszło
02.12.2021

Golański: Mam na liście czterech trenerów. Ojrzyński? Oczywiście, że jest jednym z nich

– Mam na liście czterech trenerów. Każdego z nich bardzo cenię i uważam, że to odpowiednie osoby na ławkę trenerską Korony. Ale jeszcze za wcześnie, by mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z jednym trenerem i mamy trochę czasu na to, aby zakończyć ten temat – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony Kielce. I potwierdza, że jednym […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Eriksen wrócił do treningów

Wspomnienia z czerwca są jeszcze świeże. Dalej mrożą krew w żyłach. Wszyscy pamiętamy Christiana Eriksena, który w końcówce pierwszej połowy meczu Danii z Finlandią na Euro nagle upadł na murawę i świat futbolu zamarł na wiele godzin. Na murawie stadionu w Kopenhadze trwała walka o życie duńskiego piłkarza. Niedługo później okazało się, że Eriksen przeżył, […]
02.12.2021
Suche Info
02.12.2021

Odwołany mecz ŁKS-u z Puszczą

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę pierwszoligowy mecz ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice. Powód? Oczywiście – liczba zakażonych koronawirusem.  Spora liczba pozytywnych testów w Puszczy Niepołomice, nie ma szans na mecz z ŁKS-em. Paradoks tej sytuacji jest taki, że bardziej zadowolony jest chyba ŁKS, bo Puszcza była w gazie po wygranej z Koroną a łodzianie […]
02.12.2021