post Jan Mazurek

Opublikowane 03.08.2020 11:40 przez

Jan Mazurek

– Artur Boruc rozumiał nasze ograniczenia. Od początku było wiadomo, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. Ale zdawaliśmy sobie sprawę, że nie przyjdzie u nas grać za nic, za frytki, za grosze – że musi zarabiać przyzwoite pieniądze. Daliśmy z siebie maksimum, a Boruc też podszedł do tego tematu bardzo racjonalnie. Z myślą, że nie jest tutaj, żeby zarabiać wielkie pieniądze, tylko w godnym stylu zakończyć swoją wielką karierę. Nie było problemów z finansami – mówił prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski, w rozmowie z prowadzącymi Misji Futbol na Kanale Sportowym. Zapraszamy do zapisu tekstowego tej rozmowy. 

***

Transfery dopięte. Prezes uśmiechnięty. 

Okienko jest takie, jak chcieliśmy, żeby było i być może, że jeszcze się nie skończyło. Ale niczego nie obiecuję. Czas pokaże.

Długo zastanawiał się pan nad angażem Artura Boruca

Sam pomysł powrotu Artura Boruca na Łazienkowską pojawił się trzy lata temu. W każdym kolejnym okienku myśleliśmy o tym, że świetnie byłoby, jeśli złożyłoby się tak, że mógłby do nas wrócić. Niestety, przez ostatnie lata było to mało realne przez wzgląd na to, gdzie grał i jakie pieniądze zarabiał. Dlatego też jego angaż długo znajdował się bardziej w sferze marzeń niż rzeczywistości. Natomiast w momencie, kiedy jego klub spadł z Premier League, pojawiła się możliwość, żeby go sprowadzić. Rozmowy były krótkie. Jeden telefon. Dwa-trzy dni rozmów i mamy Artura w Legii.

Jakiego człowieka zobaczył pan w Arturze Borucu, kiedy wchodził do pana gabinetu przed podpisaniem kontraktu?

Jeszcze go na żywo nie widziałem, bo jestem na urlopie! Wszystko odbywało się telefonicznie. Mieliśmy okazję pogadać. Transfer przeprowadzał Radek Kucharski. Niesamowicie cieszę się na powrót z urlopu i możliwość zobaczenia Artura Boruca już na żywo, już w barwach Legii. Słyszałem, że jest w bardzo dobrej formie, dobrze wygląda, dobrze brzmi. Fajnie.

Trzeba było zastawić kilka budynków z nowego centrum treningowego, żeby starczyło na kontrakt Boruca?

Nie, nie jest tak źle. Artur Boruc rozumiał nasze ograniczenia. Od początku było wiadomo, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. Ale zdawaliśmy sobie sprawę, że nie przyjdzie u nas grać za nic, za frytki, za grosze – że musi zarabiać przyzwoite pieniądze. Daliśmy z siebie maksimum, a Boruc też podszedł do tego tematu bardzo racjonalnie. Z myślą, że nie jest tutaj, żeby zarabiać wielkie pieniądze, tylko w godnym stylu zakończyć swoją wielką karierę. Nie było problemów z finansami.

Doprecyzujmy umowę. Obejmuje ona tylko przyszły sezon czy jest w niej klauzula z opcją przedłużenia na jeszcze kolejny rok?

Teraz rozmawialiśmy tylko o tym roku i nie było większej dyskusji z żadnej strony. Sądzę, że Artur Boruc doskonale wie, że życie pisze własne scenariusze, więc założyliśmy, że będzie u nas grał przez rok, a jeśli będzie w formie, jeśli będzie chciał grać, to jego miejsce zawsze jest w Legii. I też nie byłoby problemu z tym, jeśli dalszą przygodę miałby kontynuować w innej roli.

Jest też Juranović, Mladenović i Lopes. Trochę ten ostatni transfer zginął przez przyjście Boruca, ale wydaje mi się, że to była cena, jak za wakacje last minute. 

Zdecydowanie. Dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania go za stosunkowo niewielkie pieniądze i skorzystaliśmy z tej okazji. Swoim profilem i swoimi parametrami Lopes idealnie wpisuje się w to, czego od napastnika wymaga trener Vuković. Jak dowiedzieliśmy się o tej okazji, to nie traciliśmy czasu i nie zastanawialiśmy się długo, żeby skorzystać z opcji sprowadzenia go do Legii.

To było bardziej 80 czy 150 tysięcy euro?

Bardziej 150.

Ile transferów chcielibyście jeszcze zrealizować w tym okienku transferowym?

Główne pozycje zostały już zabezpieczone, ale niewątpliwie przydałby się nam skrzydłowy o profilu, który pasuje do nas – dynamiczny, szybki, z dobrym dośrodkowaniem. Patrzymy na zawodników, którzy mogliby do nas przyjść na tę pozycję i mam nadzieję, że kogoś takiego jeszcze pozyskamy w najbliższych dniach.

Bardziej myślicie o rynku wewnętrznym czy zewnętrznym? Pierwsza opcja jest chyba bardziej przekonująca – tacy Mladenović i Lopes znają Ekstraklasę, wiedzą, jak gra Legia, łatwiej im się będzie wpasować. 

Na tę pozycję bardziej patrzymy na zewnątrz. Wydaje mi się, że nie ma w Ekstraklasie zbyt wielu skrzydłowych, których moglibyśmy pozyskać i pasowaliby oni do profilu, którego szukamy. Patrzymy na zagranicę.

Czy Liga Europy to realny cel, do którego zmierza Legia Warszawa i który chce zrealizować w tym sezonie? A może wszyscy są owładnięci Ligą Mistrzów i start w fazie grupowej Ligi Europy potraktujecie w kategorii pewnego niespełnienia?

Nie, musimy być realni w tym, co robimy i na jakim poziomie jesteśmy. Realia są wyznaczane przez budżety. Wiemy, gdzie jesteśmy i na co nas stać. I wiemy też, jaki budżet trzeba mieć, żeby realnie myśleć o Lidze Mistrzów. Nie jesteśmy na poziomie Ligi Mistrzów, co nie znaczy, że nie będziemy o nią walczyć. Awans do fazy grupowej Champions League jest możliwy. Czasami pojawiają się tam przecież zespoły, które mają niższe budżety, ale to jest w kategoriach tego, że komuś się udało, a nie że można to realnie zaplanować. Dzisiaj dla nas celem jest Liga Europy, ale będziemy walczyć, żeby zagrać w Lidze Mistrzów. Myślę, że taki sukces byłby ważny nie tylko pod względem kibicowskim, ale też rozwojowym – dostalibyśmy zastrzyk gotówki, który pozwoliłby nam zrobić jeszcze jeden krok naprzód.

Jedno spotkanie w pierwszych rundach eliminacyjnych to dobra informacja dla Legii czy niekoniecznie?

Z mojego punktu widzenia – niekoniecznie. Najtrudniejsze zawsze są pierwsze rundy. Niby najłatwiejsi przeciwnicy, ale granie na stadionach, które same w sobie są ciężkie, a w tym roku będą szczególnie ciężkie, to jest duża loteria. I te dwa mecze dawały bufor bezpieczeństwa. Taki komfort, że zawsze można odrobić każdą wpadkę czy gorszy mecz. I poprzedni sezon doskonale to pokazywał. Na wyjazdach nie szło nam dobrze w dwóch pierwszych rundach. Także sądzę, że realia regulaminowe są dla nas większym problemem niż zaletą, ale przy tym w trzeciej rundzie, to może być dla nas bardziej zaleta niż problem. Taki paradoks, ale chyba jasny, bo zakładając, że przejdziemy do trzeciej rundy, to trafimy tam na zespół z wyższej pozycji w rankingu, nie będziemy rozstawieni, i dobre losowanie może doprowadzić do sytuacji, w której zagramy u siebie. Wtedy mielibyśmy korzyść. Ale spokojnie, po kolei: najpierw musimy przejść dwie pierwsze rundy.

***

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 03.08.2020 11:40 przez

Jan Mazurek

Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ogrzewany
ogrzewany
5 miesięcy temu

borubar to kolet !

Misza
Misza
5 miesięcy temu
Reply to  ogrzewany

twoja stara

borubar odgrzewany kotlet
borubar odgrzewany kotlet
5 miesięcy temu
Reply to  Misza

gorzej, gruba tłusta i spocona jest,
borubar przy niej to kotlet

ogrzewany
ogrzewany
5 miesięcy temu
Reply to  Misza

może i kotlet ale twoja daje ciapatym w tunezji

maciek
maciek
5 miesięcy temu
Reply to  ogrzewany

Dajcie Boucowi szanse!!! Mlody jest perspektywiczny moze cos z niego bedzie:)

piniu
piniu
5 miesięcy temu
Reply to  ogrzewany
Imie jego 12345678
Imie jego 12345678
5 miesięcy temu

Ulalala, na weszło święto. Miodek się chyba zapomniał, że KS to w 1/4 Pana Stanowskiego, i stąd ten wywiad. Z piłkarzami czy trenerami L cisza na weszło od lat, pozostały przedruki z innych mediów.

Poznaniak
Poznaniak
5 miesięcy temu

Boruc nie gral przez rok jak podaje sport.pl Tak se wzmocnieniem dla Legii jest na pewno

Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu
Reply to  Poznaniak

Dante Stipica przed przyjściem do Pogoni Szczecin też nie grał…

odgrzewany
odgrzewany
5 miesięcy temu

miodousty cwaniak i borubar kotlet ze wczoraj, s.a.

borubar odgrzewany kotlet
borubar odgrzewany kotlet
5 miesięcy temu

to tylko pokazuje jaka bida jest (na zachodzie borubar nie zrobi już, a legia musi błyszczeć (jak psu jajca) aby baby skusić)

Hubert
Hubert
5 miesięcy temu

No, ale mimo tej „bidy” lepiej takiego piłkarza w Polsce mieć niż nie mieć 🙂

Zargilis
Zargilis
5 miesięcy temu

Klub z Wronek gra w Poznaniu
Klub z Poznania gra w Grodzisku
Klub z Grodziska grał w Warszawie

Wielkopolscy komedianci.

Estragon
Estragon
5 miesięcy temu
Reply to  Zargilis

a Ty jakiemu klubowi kibicujesz ze tak sie naśmiewasz.
Moze podaj jego nazwę to tez sie pośmiejemy
W koncu to portal i strona satyryczna, dla ludzi z dystansem do siebie , bez zadnych kompleksów 🙂

Kęklę
Kęklę
5 miesięcy temu

Patrzę na te komentarze narzekające na Boruca oraz Legię i nie mogę wyjść z podziwu jakie fikołki są w stanie ludzie przeprowadzić by podbudować sobie ego kosztem wyżej wymienionych. Kibicuję Widzewowi i po ostatniej padace jaką tam oglądałem taki transfer i perspektywa zobaczenia L w LM lub LE jawi się jako coś naprawdę fajnego. Popatrzmy na swoje kluby i cieszmy się, że jest kogo gonić bo lepiej patrzeć w górę i mieć motywację niż mieć satysfakcję z tego, że wszyscy taplamy się w tym samym bagienku. Może jestem dziwny, ale trzymam kciuki też za mocny ŁKS i szybki ich powrót do ekstraklasy wraz z Widzewem.

Estragon
Estragon
5 miesięcy temu

Najwiekszy , najbardziej utytułowany klub sciaga 40-letniego emeryta na bramkę
a prezes mowi ze dali z siebie maksimum !
nooo Mioduski jesteś moim idolem normalnie !!

Michu
Michu
5 miesięcy temu
Reply to  Estragon

Zobaczysz, że ten „emeryt” cię jeszcze zaskoczy, więc radzę uważnie oglądać każdy mecz Legii 😉

PanKibicKGHM
PanKibicKGHM
5 miesięcy temu

Podsumowując, każdy klub ma swoją legendę/ikonę/zwij jak chcesz. Czy Artur Boruc jest takim ikonicznym piłkarzem dla Legii jak Kuba Błaszczykowski dla Wisły ? Kuba gra za 500, Artur za frytki grał/siedział na ławie nie będzie. Tyle w temacie szacun dla Kuby, kasa dla Artka. Obaj starsi panowie kończą w klubie w którym wystrzelili. No ale cóż każdy szanuje swój klub po swojemu.

Michu
Michu
5 miesięcy temu
Reply to  PanKibicKGHM

Tylko, że Błaszczykowski nie chciał bardziej zrujnować finansów Wisły. Legie stać i tyle, choć Artur na pewno sporo zleciał ze swoich wymagań.

Piciu
Piciu
5 miesięcy temu
Reply to  Michu

Boruc nawet jakby grał za darmo, albo za premie tylko, to raczej by jego sytuacji finansowej nie pogorszyło. Dość zarobił za granicą, nie musi już skubać biednej Legii.

DagestanskiZapasior
DagestanskiZapasior
5 miesięcy temu
Reply to  PanKibicKGHM

Nie mam do czego sie przypierdolic…. do Legii wraca jej Legenda, wazna postac reprezentacji,czlowiek ktory na kilku stadionach w europie za samo pojawienie sie na boisku dostanie brawa na stojaco…… Juz wiem dojebie sie o to ze za swoja gre chce jeszcze bezczelnie pensje…. Aaaaaa zapomnialbym, i jest jeszcze stary, blokuje miejsce w skladzie Ciezniakowi, bo nie damy do skladu juniora,bo znowu beda pisac ze to nieuczciwe i dzieki juniorowi w bramce Legia wygra PJS….

wlosy w spreju
wlosy w spreju
5 miesięcy temu
Reply to  PanKibicKGHM

boruc ma droga zone, moze to dlatego

pejsbuk
pejsbuk (@pejsbuk)
5 miesięcy temu

Chacha.
Frankowski Tomasz to on nie jest?
„Wychowanek” a Kasownik działa mimo dorobku za granica?
No. Ciekawe jak on to bedzie bronił za legijny „damski ch”…?
Nowe tatuaże ala Malarz?
Obrazi paru legijnych jugoli i co dalej z nim zrobicie? Transfer do Pogoni Siedlce?

Król jest jeden
Król jest jeden
5 miesięcy temu
Reply to  pejsbuk

Byłeś zjebem, jesteś zjebem i zostaniesz zjebem

pejsbuk
pejsbuk (@pejsbuk)
5 miesięcy temu

Slowo zjeb masz wplecione w DNA i koronoswirusa. Krolewskim popij, plebs.

dasevxnbzxc
dasevxnbzxc
5 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili kurs 196 kuponu i zdjęcie jego na blogu! polecam ich bo sam gralem ten kupon i zarobilem 15 tys!

Włochy
24.01.2021

Hołd dla polskiej szkoły bramkarzy na włoskiej ziemi

Wojciech Szczęsny plasuje się w ścisłej czołówce bramkarzy świata. Może w trójce, może w piątce, trudno to zmierzyć. Na pewno to top topów i jest to jasne jak słońce na niebie podczas bezchmurnego dnia. I w sumie za rzadko to doceniamy. A wpływ jaki ma na Juventus jest serio olbrzymi. Kilka interwencji w meczu z […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Piątek będzie miał nowego trenera. Dziesiątego od czasu wyjazdu za granicę

Gdy Krzysztof Piątek wyjeżdżał z polskiej ligi, pewnie miał świadomość, że pozna wiele nowych osób. To normalne przy zmianie środowiska, a dla niektórych ludzi pewnie i ekscytujące. Natomiast Piątek chyba wolałby te nowe znajomości… ograniczyć. Niedługo bowiem będzie problem, by jego wszystkich zagranicznych trenerów zmieścić do jednego autobusu. Piszemy o tym, bo Hertha Berlin poinformowała, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nowy selekcjoner kotem w worku? To nie nowość

Dobrzy selekcjonerzy nie zawsze rodzą się z wielkich sukcesów trenerskich. To teza, z którą polecamy oswoić się kibicom z marszu strzelającym do Paulo Sousy. Jasne, kariera Portugalczyka do rewelacyjnych nie należy, ot, mamy do czynienia ze szkoleniowcem, który jednym butem potrafił namalować sukces, by za chwilę drugim zostawić ślad porażki. Mówimy również o człowieku bez […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Harvey Elliott – dzieciak, który może zbawić Liverpool

Od czasów Raheema Sterlinga Liverpool nie wychował piłkarsko żadnego elektryzującego publikę zawodnika. Dojrzewali obrońcy, dojrzewali pomocnicy, ale gracze stricte ofensywni zawsze byli owocami czyjeś pracy. Wydaje się jednak, że niedługo nadejdzie kres tej pięcioletniej posuchy. W 2019 roku na boiskach Premier League zadebiutował Harvey Elliott. Wszedł na dwie minuty w starciu Fulham z Wolverhampton Wanderers, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Lewandowski po rekord, United po awans

Niedziela dla fanów piłki nożnej zapowiada się kapitalnie. Przed nami dwa szlagierowe pojedynki – Schalke kontra Bayern oraz Liverpool kontra Manchester United. Jedni walczą o ligowe punkty, drudzy o awans w Pucharze Anglii. Sprawdziliśmy więc ofertę naszych kumpli, żeby wiedzieć, co warto dziś obstawić i mamy dla was kilka podpowiedzi. Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nigdy nie trenowałem tak ciężko jak u Hyballi. To zaprocentuje w meczach

– Każdy trener ma swoją taktykę i pomysł na grę. Trener Hyballa ma swój. I w tej taktyce, niestety, trzeba bardzo dużo biegać. Możemy sobie pomóc tym, że będziemy zasuwać na treningach, robić na nich dużo kilometrów i będzie wysoka intensywność. To wszystko, czego trener wymaga od nas, ma swoją przekładnię. Jeśli robimy na treningu […]
24.01.2021
Niemcy
24.01.2021

Pogromy, zwroty akcji, dramaty. 10 najbardziej szalonych starć Schalke z Bayernem

Kiedy na początku bieżącego sezonu ligowego Bayern Monachium powiózł Schalke 04 aż 8:0, pewne wydawały się dwie rzeczy. Po pierwsze, że ekipa z Gelsenkirchen będzie miała duże problemy z utrzymaniem się w Bundeslidze. Po drugie, że monachijczycy nie będą mieli żadnych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu. No i jak na razie wszystko przebiega zgodnie z […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Derby Anglii dowodem na to, że nic w futbolu nie jest wieczne

Zaledwie tydzień po ostatnim meczu Manchesteru United z Liverpoolem, czeka nas powtórka. Podopieczni Jurgena Kloppa przyjadą na Old Trafford w ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii. Nie będzie to jednak zwyczajny mecz, bo pierwszy raz od dawien dawna to nie oni będą faworytami.  Gdy w minioną niedzielę oba kluby wybiegały na murawę podczas meczu Premier League, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Freebet 25 PLN na wszystkie ligi z TOP 5 w TOTALbet!

W TOTALbet czeka nas kolejny weekend z promocjami w tle! Tym razem ten legalny polski bukmacher ma dla nas darmowe zakłady. Freebety 25 PLN czekają na każdego, kto obstawi mecze czołowych lig w Europie – Premier League, Ligue 1, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Jak odebrać nagrodę? Sprawdźcie! ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO LINKU I […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Futbol Totalny – 60 PLN bonusu na Serie A!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na włoską Serie A. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Coraz więcej Polaków w Turcji – obstaw Super Ligę bez ryzyka w Totolotku!

Damian Kądzior i Jakub Szumski powiększyli ostatnio naszą kolonię w lidze tureckiej. Na dziś liczba Polaków grających w Super Lig oraz na jej zapleczu jest już dwucyfrowa. Legalny bukmacher Totolotek postanowił to uczcić, dlatego w weekend spotkania tureckiej ekstraklasy zagramy bez ryzyka! W ramach promocji „Lucky Loser” za nietrafiony kupon zgarniemy bonus. ZGARNIJ BONUS DLA […]
24.01.2021
Włochy
24.01.2021

Fiorentina 1998/99. Eksplozja, kontuzja, karnawał i niespełnione marzenie o scudetto

7 lutego 1999 roku. Fiorentina, prowadząca w Serie A po dziewiętnastu ligowych kolejkach, podejmuje przed własną publicznością Milan. Drugi w tabeli włoskiej ekstraklasy. Spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Czyli  w miarę przyzwoitym rezultatem, patrząc z perspektywy ekipy z Florencji. Mimo to, gospodarze z murawy zeszli z minami tak nachmurzonymi, jak gdyby dopiero co przerżnęli 0:5. […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nie będę mamił opowieściami o pięknym i cudownym futbolu

Jak to się stało, że do szatni Podbeskidzia wrócił uśmiech? Dlaczego wolał nie konsultować się z Krzysztofem Brede? Skąd decyzja o odstrzeleniu kilku zawodników w zimowym oknie transferowym? Na ile jego poprzednia kadencja w Bielsku-Białej miała wpływ na to, że ponownie dostał pracę w klubie? Jaki jest jego pomysł na poprawę wyników Podbeskidzia i dlaczego […]
24.01.2021
Inne sporty
24.01.2021

Rok temu król wrócił. Dziś król upadł. McGregor pokonany!

Conor McGregor był zdecydowanym faworytem starcia z Dustinem Poirierem. Conor McGregor miał dziś zapewnić sobie miejsce w walce o pas kategorii lekkiej. Conor McGregor miał znów przynieść UFC miliony w pojedynku o mistrzostwo. Nic z tego nie wyszło – Poirier wziął rewanż za porażkę sprzed ponad sześciu lat i w drugiej rundzie mocnymi ciosami rzucił […]
24.01.2021
Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Dzień drugich miejsc. Skoczkowie w Lahti, Maliszewska na gdańskim lodzie

Za każdym razem czegoś brakuje. W Zakopanem zadecydował jeden skok Andrzeja Stękały. Dziś Stękała latał znakomicie, ale w swojej pierwszej próbie gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki. I ostatecznie nasi skoczkowie przegrali w konkursie drużynowym z Norwegami. Również druga była Natalia Maliszewska w mistrzostwach Europy w rywalizacji na 500 metrów  – swoim koronnym dystansie.  Znów jeden […]
23.01.2021