post Avatar

Opublikowane 01.08.2020 12:50 przez

redakcja

Żyjemy w przeświadczeniu, że polska piłka jest od jakiegoś czasu czysta jak napój wspomagający świętowanie na polskich stołach. Czy tak jest w rzeczywistości? Ujmijmy to tak – zawsze wypada domniemywać niewinności, więc dopóki nic nie zostanie udowodnione, kamieniami rzucać nie zamierzamy. Nie zmienia to jednak faktu, że Szymon Jadczak opisał na łamach portalu TVN niepokojącą sytuację, która wydarzyła się na poziomie drugiej ligi. Zamieszana jest Skra Częstochowa, która – według artykułu – miała niecne zamiary wobec Stali Stalowa Wola.

W telegraficznym skrócie:

  • Stal Stalowa Wola spadła z ligi,
  • ta sama Stal złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia korupcyjnego przestępstwa,
  • domniemane przestępstwo polega na propozycji Skry Częstochowa. Ta miała zaoferować Stali 2 miliony złotych w zamian za wycofanie się z rozgrywek.

Rzut oka na tabelę (90 minut.pl):

Co oznaczałby taki układ? Ano to, że Stal – która dopiero co wybudowała stadion i której nie na rękę jest tułanie się po III lidze – przekazując dwa miliony złotych utrzymałaby się w lidze przy zielonym stoliku. W otchłań spadłaby wówczas Skra, ale widocznie wizja dwóch baniek wygląda atrakcyjniej niż wizja gry w drugiej lidze.

W artykule czytamy, że działacze Skry potwierdzają kontakt z przedstawicielami Stali i to nie był kontakt kurtuazyjny – rozmawiano o sposobie na uratowanie ligi. Miałoby się to odbyć także przy zielonym stoliku, ale bez korupcji w tle. Żeby dobrze zrozumieć mechanizm, musimy cofnąć się do sytuacji z jesieni. I nie z Częstochowy czy Stalowej Woli, a z Siedlec.

Kroplówki Pogoni Siedlce

Trener Daniel Purzycki zarządzał wówczas zawodnikom niecodzienny sposób na regenerację – kroplówki. Nie podawał im żadnej z zakazanych substancji, ale nawet i te legalne mają swoje rzędy wielkości, w jakich mogą być stosowane. Pogoń Siedlce przekroczyła je dziesięciokrotnie, co jest uznawane w najlepszym razie za nielegalną regenerację, w najgorszym – za próbę wypłukania z organizmu środków dopingowych. Sytuacja była jasna – klub z Siedlec należało ukarać.  PZPN wlepił więc Pogoni sześć ujemnych punktów. Swoją drogą więcej niż skazanej za czyny korupcyjne Cracovii, ale to temat na inną historię.

Gdzie Stal do spółki ze Skrą upatrywały szansy na uratowanie ligi? Obecnie zarządzona kara dotyczy przyszłego sezonu, a nie obecnego. Gdyby weszła w życie w rozgrywkach 19/20 (czyli de facto: gdyby minusowe punkty zamieniły się na walkowery), Pogoń zleciałaby z ligi, a Stal byłaby uratowana. Skra przegrała mecz z Pogonią w momencie afery kroplówkowej, więc byłaby jednym z beneficjentów ewentualnych walkowerów. Razem można byłoby się skrzyknąć i lobbować, no ale nic z tego nie wyszło.

To jest póki co oficjalna wersja Skry. Zostaje jej wyciągana gruba sprawa korupcyjna, a ta próbuje bronić się przyznaniem się do innego zielonostolikowego pomysłu na utrzymanie ligi – może i dyskusyjnego etycznie, ale legalnego.

Walka Stali o utrzymanie

Wersja ze Stalowej Woli nieco się różni. Klub na razie nie chce mówić głośno o toczącej się batalii, ale fakty są jednoznaczne – tak, do prokuratury wpłynęło zgłoszenie. Tak, dotyczy ono możliwej korupcji. I jak wspomnieliśmy – według Szymona Jadczaka, chodzi o propozycję dwóch milionów łapówki, w zamian za wycofanie się Skry z rozgrywek.

Stali marzy się pozostanie w II lidze, ale nawet jeśli dojdzie do procesu i klub z Podkarpacia go wygra, raczej nie pozostanie na szczeblu centralnym. Wiadomo, że polskie sądy mają raczej prędkość przygrubego Iwańskiego aniżeli Przemysława Płachety. Zwłaszcza, gdy chodzi o korupcję w piłce, gdzie procesy toczą się nie miesiącami, a latami.

Mimo to Stal walczy, choć bywa, że jest to walka rozpaczliwa. Ale teraz nie mamy już na myśli zawiadomienia do prokuratury, a pismo do PZPN, w którym Stal domagała się powiększenia II ligi do 20 zespołów. Argument? Negatywny wpływ pandemii na piłkę. A przypomnijmy –  w przyszłym sezonie II ligi wystąpi dziewiętnaście drużyn. To pokłosie afery pomiędzy Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin (koniec końców na szczeblu centralnym wystąpią oba kluby). Stal zadeklarowała nawet, że po ewentualnym rozszerzeniu ligi  nie będzie ubiegać się o jakąkolwiek tarczę antykryzysową. Nawet, jeśli obecność dwudziestego zespołu ułatwiłaby opracowanie terminarza… jest to pomysł dość karkołomny.

Zawirowania Stali

O Stali Stalowa Wola pisze się w tym sezonie bardzo dużo, bo co chwilę przyplątują się do niej niecodzienne historie.

Już sam spadek był swego rodzaju wydarzeniem – po wznowieniu rozgrywek Stalówka ugrała 22 punkty, najwięcej w całej drugiej lidze. W ostatniej kolejce grała u siebie z Pogonią Siedlce. 90minut.pl dawało jej ledwie 9% szans na spadek, a na konferencji po meczu trener Szydełko wygłosił piękne „jesteśmy frajerami i musimy z tym żyć”. Po spadku okazało się, że w IV grupie III ligi został już przyklepany terminarz. Powstało zamieszanie – trzeba w trybie pilnym wywracać wszystko do góry nogami.

Póki co Stal nie ma gdzie grać, kształt III ligi jest już ustalony. 

Co więcej – przykład Stalówki padał często podczas przerwy w rozgrywkach. Mówiło się, że może być ona największym poszkodowanym ewentualnego zakończenia rozgrywek i uznania obecnych rozstrzygnięć. Ze względu na termin oddania stadionu, ekipa z Podkarpacia rozegrała całą jesień na wyjazdach, by wiosną sobie to odbić. Naturalnym było to, że miała nieco ciężej. I faktycznie – w momencie przerwania ligi znajdowała się w czerwonej strefie tabeli. Kontrowersje były także wokół meczu z rezerwami Lecha Poznań. W Stali zagrał piłkarz, który nie był zgłoszony w systemie Ekstranet. Padło zagrożenie walkowera.

No i opisana propozycja korupcyjna. Czekamy na ruchy prokuratury. Jeśli podejrzenia się potwierdzą – Skra będzie musiała być bezwzględnie ukarana. Pytanie tylko, jaki materiał dowodowy uda się zebrać w sprawie. Jak rozumiemy – to tylko luźna propozycja Skry. Do konkretów ani tym bardziej do przekazania pieniędzy nie doszło. 

fot. 400mm.pl

Opublikowane 01.08.2020 12:50 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 38
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VVa
VVa

Po pierwsze, nawet jeśli coś udowodnią, to powołując się na karę Cracovii kara będzie śmiesznie niska.
Po drugie, nikt, kto choć pobieżnie obserwuje rozgrywki II/III ligi , nie ma większych wątpliwości, że nie brakuje meczów ustawionych/odpuszczonych, głównie przez bukmacherkę. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, żeby legalnie obstawiać mecze w III lidze. Przecież to jest wręcz zaproszenie do korupcji. Coś jak sprzedawanie alkoholu w gimnazjum, bez sprawdzania dowodów osobistych.

wkolski
wkolski

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Limity na te ligi sa tak niskie że każda próba ustawienia spotkania jest od razu widoczna.

Frank Underwood
Frank Underwood

Kto nigdy nie korzystał z „przecieków” 3 ligi u buka niech pierwszy rzuci kamieniem 😛

Łoker
Łoker

Kolego, niestety, ale są lokalni bukmacherzy, którzy nawet przyjmują Okręgówke, czy – o zgrozo – A klase. W dwóch ustawionych meczach nawet grałem. Zycie.

Boniek, to Lato z włosami
Boniek, to Lato z włosami

Rzygam polską piłką ligową. Gdzie nie spojrzeć, zielony stolik. Po spadku Stali byłem pewny, że będą kombinować, by się utrzymać przy zielonym stoliku. I jeszcze durny argument z wybudowaniem stadionu, który w przypadku Rakowa interpretowano w odwrotną stronę, tzn, że stadion jest mało ważny. O karze dla Cracovii nawet nie ma co wspominać, bo kolejny zielony stolik.

Okoń
Okoń

Takie cyrki to nic nadzwyczajnego i to za przywoleniem PZPN. Przykład Motoru Lublin jest taką wisienką na torcie. Uzyskali awans zajmując drugie miejsce nie dające awansu. Dopiero później awansował pierwszy Hutnika. Drużyny miały tyle samo pkt. W meczu bezpośrednim, jednym meczu lepszy był Hutnik. Motor powołuje się na regulamin który mówi o bezpośrednich meczach, a nie jednym meczu, więc uważa że ten jeden mecz nie może mieć wpływu na wskazania kto jest wyżej w tabeli, więc pod uwagę trzeba brać bilans bramkowy, bo o tym mówi regulamin. Problem w tym że w sezon na był rozegrany do końca i bierze się pod uwagę tabele o ostatniej pełnej kolejce. Jednocześnie skoro Motor i PZPN nie uznaje przepisu o wyniku bezpośredniego meczu, bo odbił się tylko jeden, to dlaczego uznaje różnicę bramek która wg przepisów ma być brana pod uwagę , ale na koniec sezonu, po wszystkich rozegranych planowo meczach? A przecież tak nie było. Szwindel w białych rękawiczkach za zgodą PZPN

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

ŁKS też swego czasu awansował w dziwnych okolicznościach przyrody.

Obserwator ze strony
Obserwator ze strony

ŁKS też swego czasu został spuszczony do 2 ligi w dziwnych okolicznościach przyrody. W sezonie 08/09 z 7 miejsca. Swoją drogą trzeba być ignorantem żeby wierzyć że polska piłka nie jest już skorumpowana. Skądś się przecież bierze miejsce naszej ligi. To nie ma tak, że jedna ekipa z fryzjerem na czele odeszła, to teraz jest pustka.

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad

W tym Krakowie (żeby nie być nie miłym i zawistnym jak co niektórzy, nie powiem, że spoza Krakowa) dalej uwiera. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozegrać jedną kolejkę na rewanż Motoru z Hutnikiem i by było po sprawie. Bo tak w Krakowie wygrał Hutnik przy pomocy zespołu sędziowskiego, który dopatrzył się dwóch spalonych przy prawidłowo zdobytych bramkach. Hutnik płakał, ryczał jeszcze przed werdyktem bo wiedzieli jaki on będzie. Zrobili z siebie ofiary i płaczkow. Kiedy wy w końcu ludzie zrozumiecie, że żadna z tych lig nie jest czysta, rządzą stare układy i układziki. W tamtym sezonie trzy zespoły powinny dostać walkower za mecze z Podhalem. Jakie było tłumaczenie, że inny regulamin. Regulamin powinien być jednakowy w każdej z grup 3 ligi i zakończyło by to lamenty płaczkow z Nowej Huty.

Iron
Iron

Honoru za grosz nie macie. …..tam z honorem jesteście przecież Motorem. Hutnik jak im stworzyli Hutnik S.A. to zbojkotowali to. Wy do dziś kibicujecie klubowi na licencji wiejskiego klubu z Szarowoli.
Od początku LZPN był dogadany z centralą.
Hutnik gdyby nie walczył o swoje dziś by grał w 3 lidze. Nie płakał tylko walczył o swoje. Jakby nie smród który powstał nie byłoby presji. Szkoda komentarza na takich..
.

pzpnowska spółdzielnia
pzpnowska spółdzielnia

Czuję pismo nosem, że inną Stal też będą ciągnąć za uszy. W tym przypadku do 1 ligi, a mowa o Stali Rzeszów. Zobaczycie.

Marcin
Marcin

zakol, ktos z Craxy twoja stara jebal? straszny kompleks

Fundambu
Fundambu

Z Cracovii nie, ale ja byłem kiedyś na obiedzie i się trochę przeciągnęło 😀

tss
tss

Nie, po prostu jesteście kurwami.

Zenon
Zenon

Wygląda to tak jakby Stal rzucała fałszywe oskarżenia żeby się tylko utrzymać 😀

ZKS
ZKS

Wygląda to tak jakbyś nie miał swojego rozumu?

oran
oran

Przecież te argumenty Stalówki są żałosne: Negatywny wpływ pandemii na piłkę. hahaha. Bo pandemia tylko w Stalowej nastąpiła. Jęczeli żeby grać bo się na pewno do pierwszej szóstki załapią, a jak się zjebali to teraz płacz i szukanie ratunku przy zielonym stoliku. Wstyd i hańba. A już próba zrobienia spółdzielni żeby spuścić inny klub to już na takie skurwysyństwo mój język jest zbyt ubogi żeby to umiejętnie nazwać.

ZKS
ZKS

Uważasz że zachowanie Skry jest dopuszczalne jak również decyzja z dopingiem dla Siedlec?
Zamilcz chłopcze, przyczynisz się do lepszego świata swoich zachowaniem.

kangur
kangur

ZKS – a „dziwne” mecze z Rakowem coś Ci mówią ? Stal bardzooo potrzebowała wtedy punktów …

Kibic
Kibic

Stal nie pierwszy raz chce utrzymać się kosztem innych… Za każdym razem pod stołem

Yasiu
Yasiu

Spoko, Skra nie ma się co martwić – przecież wystarczą negocjacje z PZPN i cała kara sprowadzi się do paru minusowych punktów i grzywny (byle nie za wysokiej).

Christophe
Christophe

Masz wrażenie, że w polskiej piłce już nic Cie nie zaskoczy, a tu proszę! Jeśli udowodnią winę Skrze, to ciekawe jaką karę sobie wynegocjują 😛

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz

Nieoficjalnie: Skrze grozi horrendalna kara 500 zł* oraz pół ujemnego punktu w przyszłym sezonie.

* równowartość mandatu za śmiertelne potrącenie osoby, która bezczelnie wtargnęła na pasy na zielonym świetle (kiedy skończy się wreszcie gnębienie kierowców??? HURR DURR)

17wojownik.
17wojownik.

A dlaczego te minus 6 punktów nie powoduje spadku Pogoni Siedlce? Po uwzględnieniu mieliby 43 punkty. Wyrok nieprawomocny?

RST1938
RST1938

Bo dziwnym trafem mają je odjąć w nowym sezonie A nie w tym który właśnie się skończył.

Okoń
Okoń

Akurat to nie żaden dziwny traf, a normalne. Bełchatów też minusowe punkty będzie miał od przyszłego sezonu, a nie w tym co jest zakończony.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Ciekawe czy posredmio z kieszeni łódzkich podatników . W cuda nie wierze, za dlugo zyje 🙂

ZKS
ZKS

Mogliście dopisać wątek z decyzją PZPNu co do dopingu Siedlec( największa afera dopingowa w Polsce) – kara? -6 pkt ujemnych … od nastepnego sezonu. LOGIKA pzpnu. WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) zdecydowanie chce większych kar dla klubu i zawodników Pogoni natomiast POLADA( Polska Agencja Antydopingowa) zdecydowała o półrocznej przerwie którą i tak pandemia skróciła o kilka miesięcy.
Mając na uwadze afere dopingową, mataczenie Skry współczuje Stalówce że jest zamieszana w to bagno w której najzwyklej mówiąc jest ofiarą.

aqweds
aqweds

Według ciebie największa afera dopingowa w Polsce to taka, gdzie nikt nie zażył substancji zakazanych? Przecież gdyby te same ilości witamin przyjęli w tabletkach a nie w kroplówce to wszystko byłoby 100% legal.

Placzul
Placzul

Jest legalne rozwiązanie by 2 liga została w Stalowej Woli: niech Skra gra mecze w Stalowej Woli.

alojzy z groznego
alojzy z groznego

Jest nawet prawdopodobne, że 1.Liga będzie w Stalowej Woli, a może Ekstraklasa, jak w Rzeszowie nie nauczą się na błędach i zaczną najpierw myśleć o stadionie a dopiero później o awansie.

Hahah
Hahah

Stary numer na układ Drwęca-ŁKS i xasus Bombashopu. Organy ścigania są bezradne bo transakcje załatwiają sponsorzy, osoby orbitujące wokół klubu a kluby pozostają czyste.

Asd
Asd

Wypisz wymaluj kopia sytuacji ŁKS – Drwęca

Piotr
Piotr

To, że ktoś ze Stali powiedział, że Skra proponowała znaczy tylko tyle, że powiedział. Trzeba jeszcze przedstawić dowody: mają nagranie, świadków? A tu pewnie będzie słowo przeciwko słowu. Stal zachowuje się tak, że nie ma powodów, żeby im wierzyć kogo jeszcze oskarżą i co wymyślą? Trzeba było wygrać ostatni mecz…

marek
marek

Tylko jakiś debil może być przekonany, że polska piłka jest czysta. Tyle, że dziś oprócz tego, że kluby dogadują się między sobą, do gry weszły firmy buckmacherskie, które mnożą się jak grzyby po deszczu i zostają sponsorami klubów lub wręcz całych rozgrywek. Z pewnością są one żywo zainteresowane, aby mecze były rozgrywane uczciwie.

janek
janek

Metody dzialaczy Stali na pozostanie w kidze są dramatyczne. Dzialacze klubowi i stojący z nimi prezydent posuną się do wszystkiego zeby utrzymać ligę dlatego wymyślili że utopią Skrę. Widzii ze jadą tylko nagrac prezesa Skry bo jako spolka miejska nie mieli kasy na jakiekolwiek ruchy. Strasznie krzywa akcja Stalowki.

alojzy z groznego
alojzy z groznego

Dodajmy, że zamieszanie ze Stalą ma negatywny wpływ na organizację IV Ligi gr. podkarpackiej, bo tam występują rezerwy Stali. Jeśli Stal pozostanie w 2.Lidze, to rezrerwy będą grały w IV Lidze. Ze względu na niepewny status Stali SW, już jeden klub w IV Lidze – Karpaty Krosno – złożyły wniosek o przełożenie meczu z Rezerwami Stali SW. Po co grać z klubem, który na 99% zniknie z mapy ligowej i tracić pieniądze, ryzykować kontuzje. Nie można wykluczyć, że machlojki jakie próbuje robić Stal Stalowa Wola – czyli utrzymanie przy zielonym stoliku – będą rozbijały rozgrywki na niższych szczeblach rozgrywek. Teraz zacznie się lawina odwołań, kto wie czy w ramach ratowania terminarza, ktoś nie zacznie wpuszczać innych drużyn do toczących się rozgrywek.

Byku
Byku

Lepiej niech Pan Jadczak przedstawi dowody. Na razie to tylko gadanie, które może skończyć się pozwem o ochronę dóbr osobistych

Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020