post Avatar

Opublikowane 01.08.2020 12:50 przez

redakcja

Żyjemy w przeświadczeniu, że polska piłka jest od jakiegoś czasu czysta jak napój wspomagający świętowanie na polskich stołach. Czy tak jest w rzeczywistości? Ujmijmy to tak – zawsze wypada domniemywać niewinności, więc dopóki nic nie zostanie udowodnione, kamieniami rzucać nie zamierzamy. Nie zmienia to jednak faktu, że Szymon Jadczak opisał na łamach portalu TVN niepokojącą sytuację, która wydarzyła się na poziomie drugiej ligi. Zamieszana jest Skra Częstochowa, która – według artykułu – miała niecne zamiary wobec Stali Stalowa Wola.

W telegraficznym skrócie:

  • Stal Stalowa Wola spadła z ligi,
  • ta sama Stal złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia korupcyjnego przestępstwa,
  • domniemane przestępstwo polega na propozycji Skry Częstochowa. Ta miała zaoferować Stali 2 miliony złotych w zamian za wycofanie się z rozgrywek.

Rzut oka na tabelę (90 minut.pl):

Co oznaczałby taki układ? Ano to, że Stal – która dopiero co wybudowała stadion i której nie na rękę jest tułanie się po III lidze – przekazując dwa miliony złotych utrzymałaby się w lidze przy zielonym stoliku. W otchłań spadłaby wówczas Skra, ale widocznie wizja dwóch baniek wygląda atrakcyjniej niż wizja gry w drugiej lidze.

W artykule czytamy, że działacze Skry potwierdzają kontakt z przedstawicielami Stali i to nie był kontakt kurtuazyjny – rozmawiano o sposobie na uratowanie ligi. Miałoby się to odbyć także przy zielonym stoliku, ale bez korupcji w tle. Żeby dobrze zrozumieć mechanizm, musimy cofnąć się do sytuacji z jesieni. I nie z Częstochowy czy Stalowej Woli, a z Siedlec.

Kroplówki Pogoni Siedlce

Trener Daniel Purzycki zarządzał wówczas zawodnikom niecodzienny sposób na regenerację – kroplówki. Nie podawał im żadnej z zakazanych substancji, ale nawet i te legalne mają swoje rzędy wielkości, w jakich mogą być stosowane. Pogoń Siedlce przekroczyła je dziesięciokrotnie, co jest uznawane w najlepszym razie za nielegalną regenerację, w najgorszym – za próbę wypłukania z organizmu środków dopingowych. Sytuacja była jasna – klub z Siedlec należało ukarać.  PZPN wlepił więc Pogoni sześć ujemnych punktów. Swoją drogą więcej niż skazanej za czyny korupcyjne Cracovii, ale to temat na inną historię.

Gdzie Stal do spółki ze Skrą upatrywały szansy na uratowanie ligi? Obecnie zarządzona kara dotyczy przyszłego sezonu, a nie obecnego. Gdyby weszła w życie w rozgrywkach 19/20 (czyli de facto: gdyby minusowe punkty zamieniły się na walkowery), Pogoń zleciałaby z ligi, a Stal byłaby uratowana. Skra przegrała mecz z Pogonią w momencie afery kroplówkowej, więc byłaby jednym z beneficjentów ewentualnych walkowerów. Razem można byłoby się skrzyknąć i lobbować, no ale nic z tego nie wyszło.

To jest póki co oficjalna wersja Skry. Zostaje jej wyciągana gruba sprawa korupcyjna, a ta próbuje bronić się przyznaniem się do innego zielonostolikowego pomysłu na utrzymanie ligi – może i dyskusyjnego etycznie, ale legalnego.

Walka Stali o utrzymanie

Wersja ze Stalowej Woli nieco się różni. Klub na razie nie chce mówić głośno o toczącej się batalii, ale fakty są jednoznaczne – tak, do prokuratury wpłynęło zgłoszenie. Tak, dotyczy ono możliwej korupcji. I jak wspomnieliśmy – według Szymona Jadczaka, chodzi o propozycję dwóch milionów łapówki, w zamian za wycofanie się Skry z rozgrywek.

Stali marzy się pozostanie w II lidze, ale nawet jeśli dojdzie do procesu i klub z Podkarpacia go wygra, raczej nie pozostanie na szczeblu centralnym. Wiadomo, że polskie sądy mają raczej prędkość przygrubego Iwańskiego aniżeli Przemysława Płachety. Zwłaszcza, gdy chodzi o korupcję w piłce, gdzie procesy toczą się nie miesiącami, a latami.

Mimo to Stal walczy, choć bywa, że jest to walka rozpaczliwa. Ale teraz nie mamy już na myśli zawiadomienia do prokuratury, a pismo do PZPN, w którym Stal domagała się powiększenia II ligi do 20 zespołów. Argument? Negatywny wpływ pandemii na piłkę. A przypomnijmy –  w przyszłym sezonie II ligi wystąpi dziewiętnaście drużyn. To pokłosie afery pomiędzy Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin (koniec końców na szczeblu centralnym wystąpią oba kluby). Stal zadeklarowała nawet, że po ewentualnym rozszerzeniu ligi  nie będzie ubiegać się o jakąkolwiek tarczę antykryzysową. Nawet, jeśli obecność dwudziestego zespołu ułatwiłaby opracowanie terminarza… jest to pomysł dość karkołomny.

Zawirowania Stali

O Stali Stalowa Wola pisze się w tym sezonie bardzo dużo, bo co chwilę przyplątują się do niej niecodzienne historie.

Już sam spadek był swego rodzaju wydarzeniem – po wznowieniu rozgrywek Stalówka ugrała 22 punkty, najwięcej w całej drugiej lidze. W ostatniej kolejce grała u siebie z Pogonią Siedlce. 90minut.pl dawało jej ledwie 9% szans na spadek, a na konferencji po meczu trener Szydełko wygłosił piękne „jesteśmy frajerami i musimy z tym żyć”. Po spadku okazało się, że w IV grupie III ligi został już przyklepany terminarz. Powstało zamieszanie – trzeba w trybie pilnym wywracać wszystko do góry nogami.

Póki co Stal nie ma gdzie grać, kształt III ligi jest już ustalony. 

Co więcej – przykład Stalówki padał często podczas przerwy w rozgrywkach. Mówiło się, że może być ona największym poszkodowanym ewentualnego zakończenia rozgrywek i uznania obecnych rozstrzygnięć. Ze względu na termin oddania stadionu, ekipa z Podkarpacia rozegrała całą jesień na wyjazdach, by wiosną sobie to odbić. Naturalnym było to, że miała nieco ciężej. I faktycznie – w momencie przerwania ligi znajdowała się w czerwonej strefie tabeli. Kontrowersje były także wokół meczu z rezerwami Lecha Poznań. W Stali zagrał piłkarz, który nie był zgłoszony w systemie Ekstranet. Padło zagrożenie walkowera.

No i opisana propozycja korupcyjna. Czekamy na ruchy prokuratury. Jeśli podejrzenia się potwierdzą – Skra będzie musiała być bezwzględnie ukarana. Pytanie tylko, jaki materiał dowodowy uda się zebrać w sprawie. Jak rozumiemy – to tylko luźna propozycja Skry. Do konkretów ani tym bardziej do przekazania pieniędzy nie doszło. 

fot. 400mm.pl

Opublikowane 01.08.2020 12:50 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
VVa
VVa
6 miesięcy temu

Po pierwsze, nawet jeśli coś udowodnią, to powołując się na karę Cracovii kara będzie śmiesznie niska.
Po drugie, nikt, kto choć pobieżnie obserwuje rozgrywki II/III ligi , nie ma większych wątpliwości, że nie brakuje meczów ustawionych/odpuszczonych, głównie przez bukmacherkę. Do dzisiaj nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, żeby legalnie obstawiać mecze w III lidze. Przecież to jest wręcz zaproszenie do korupcji. Coś jak sprzedawanie alkoholu w gimnazjum, bez sprawdzania dowodów osobistych.

wkolski
wkolski
6 miesięcy temu
Reply to  VVa

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Limity na te ligi sa tak niskie że każda próba ustawienia spotkania jest od razu widoczna.

Frank Underwood
Frank Underwood
6 miesięcy temu
Reply to  VVa

Kto nigdy nie korzystał z „przecieków” 3 ligi u buka niech pierwszy rzuci kamieniem 😛

Łoker
Łoker
6 miesięcy temu
Reply to  VVa

Kolego, niestety, ale są lokalni bukmacherzy, którzy nawet przyjmują Okręgówke, czy – o zgrozo – A klase. W dwóch ustawionych meczach nawet grałem. Zycie.

Boniek, to Lato z włosami
Boniek, to Lato z włosami
6 miesięcy temu

Rzygam polską piłką ligową. Gdzie nie spojrzeć, zielony stolik. Po spadku Stali byłem pewny, że będą kombinować, by się utrzymać przy zielonym stoliku. I jeszcze durny argument z wybudowaniem stadionu, który w przypadku Rakowa interpretowano w odwrotną stronę, tzn, że stadion jest mało ważny. O karze dla Cracovii nawet nie ma co wspominać, bo kolejny zielony stolik.

Okoń
Okoń
6 miesięcy temu

Takie cyrki to nic nadzwyczajnego i to za przywoleniem PZPN. Przykład Motoru Lublin jest taką wisienką na torcie. Uzyskali awans zajmując drugie miejsce nie dające awansu. Dopiero później awansował pierwszy Hutnika. Drużyny miały tyle samo pkt. W meczu bezpośrednim, jednym meczu lepszy był Hutnik. Motor powołuje się na regulamin który mówi o bezpośrednich meczach, a nie jednym meczu, więc uważa że ten jeden mecz nie może mieć wpływu na wskazania kto jest wyżej w tabeli, więc pod uwagę trzeba brać bilans bramkowy, bo o tym mówi regulamin. Problem w tym że w sezon na był rozegrany do końca i bierze się pod uwagę tabele o ostatniej pełnej kolejce. Jednocześnie skoro Motor i PZPN nie uznaje przepisu o wyniku bezpośredniego meczu, bo odbił się tylko jeden, to dlaczego uznaje różnicę bramek która wg przepisów ma być brana pod uwagę , ale na koniec sezonu, po wszystkich rozegranych planowo meczach? A przecież tak nie było. Szwindel w białych rękawiczkach za zgodą PZPN

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator
6 miesięcy temu
Reply to  Okoń

ŁKS też swego czasu awansował w dziwnych okolicznościach przyrody.

Obserwator ze strony
Obserwator ze strony
6 miesięcy temu

ŁKS też swego czasu został spuszczony do 2 ligi w dziwnych okolicznościach przyrody. W sezonie 08/09 z 7 miejsca. Swoją drogą trzeba być ignorantem żeby wierzyć że polska piłka nie jest już skorumpowana. Skądś się przecież bierze miejsce naszej ligi. To nie ma tak, że jedna ekipa z fryzjerem na czele odeszła, to teraz jest pustka.

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
6 miesięcy temu
Reply to  Okoń

W tym Krakowie (żeby nie być nie miłym i zawistnym jak co niektórzy, nie powiem, że spoza Krakowa) dalej uwiera. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozegrać jedną kolejkę na rewanż Motoru z Hutnikiem i by było po sprawie. Bo tak w Krakowie wygrał Hutnik przy pomocy zespołu sędziowskiego, który dopatrzył się dwóch spalonych przy prawidłowo zdobytych bramkach. Hutnik płakał, ryczał jeszcze przed werdyktem bo wiedzieli jaki on będzie. Zrobili z siebie ofiary i płaczkow. Kiedy wy w końcu ludzie zrozumiecie, że żadna z tych lig nie jest czysta, rządzą stare układy i układziki. W tamtym sezonie trzy zespoły powinny dostać walkower za mecze z Podhalem. Jakie było tłumaczenie, że inny regulamin. Regulamin powinien być jednakowy w każdej z grup 3 ligi i zakończyło by to lamenty płaczkow z Nowej Huty.

Iron
Iron
6 miesięcy temu

Honoru za grosz nie macie. …..tam z honorem jesteście przecież Motorem. Hutnik jak im stworzyli Hutnik S.A. to zbojkotowali to. Wy do dziś kibicujecie klubowi na licencji wiejskiego klubu z Szarowoli.
Od początku LZPN był dogadany z centralą.
Hutnik gdyby nie walczył o swoje dziś by grał w 3 lidze. Nie płakał tylko walczył o swoje. Jakby nie smród który powstał nie byłoby presji. Szkoda komentarza na takich..
.

pzpnowska spółdzielnia
pzpnowska spółdzielnia
6 miesięcy temu

Czuję pismo nosem, że inną Stal też będą ciągnąć za uszy. W tym przypadku do 1 ligi, a mowa o Stali Rzeszów. Zobaczycie.

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

zakol, ktos z Craxy twoja stara jebal? straszny kompleks

Fundambu
Fundambu
6 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Z Cracovii nie, ale ja byłem kiedyś na obiedzie i się trochę przeciągnęło 😀

tss
tss
6 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Nie, po prostu jesteście kurwami.

Zenon
Zenon
6 miesięcy temu

Wygląda to tak jakby Stal rzucała fałszywe oskarżenia żeby się tylko utrzymać 😀

ZKS
ZKS
6 miesięcy temu
Reply to  Zenon

Wygląda to tak jakbyś nie miał swojego rozumu?

oran
oran
6 miesięcy temu

Przecież te argumenty Stalówki są żałosne: Negatywny wpływ pandemii na piłkę. hahaha. Bo pandemia tylko w Stalowej nastąpiła. Jęczeli żeby grać bo się na pewno do pierwszej szóstki załapią, a jak się zjebali to teraz płacz i szukanie ratunku przy zielonym stoliku. Wstyd i hańba. A już próba zrobienia spółdzielni żeby spuścić inny klub to już na takie skurwysyństwo mój język jest zbyt ubogi żeby to umiejętnie nazwać.

ZKS
ZKS
6 miesięcy temu
Reply to  oran

Uważasz że zachowanie Skry jest dopuszczalne jak również decyzja z dopingiem dla Siedlec?
Zamilcz chłopcze, przyczynisz się do lepszego świata swoich zachowaniem.

kangur
kangur
6 miesięcy temu
Reply to  ZKS

ZKS – a „dziwne” mecze z Rakowem coś Ci mówią ? Stal bardzooo potrzebowała wtedy punktów …

Kibic
Kibic
6 miesięcy temu
Reply to  oran

Stal nie pierwszy raz chce utrzymać się kosztem innych… Za każdym razem pod stołem

Yasiu
Yasiu
6 miesięcy temu

Spoko, Skra nie ma się co martwić – przecież wystarczą negocjacje z PZPN i cała kara sprowadzi się do paru minusowych punktów i grzywny (byle nie za wysokiej).

Christophe
Christophe (@christophe)
6 miesięcy temu

Masz wrażenie, że w polskiej piłce już nic Cie nie zaskoczy, a tu proszę! Jeśli udowodnią winę Skrze, to ciekawe jaką karę sobie wynegocjują 😛

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz
6 miesięcy temu

Nieoficjalnie: Skrze grozi horrendalna kara 500 zł* oraz pół ujemnego punktu w przyszłym sezonie.

* równowartość mandatu za śmiertelne potrącenie osoby, która bezczelnie wtargnęła na pasy na zielonym świetle (kiedy skończy się wreszcie gnębienie kierowców??? HURR DURR)

17wojownik.
17wojownik. (@17wojownik-2)
6 miesięcy temu

A dlaczego te minus 6 punktów nie powoduje spadku Pogoni Siedlce? Po uwzględnieniu mieliby 43 punkty. Wyrok nieprawomocny?

RST1938
RST1938
6 miesięcy temu
Reply to  17wojownik.

Bo dziwnym trafem mają je odjąć w nowym sezonie A nie w tym który właśnie się skończył.

Okoń
Okoń
6 miesięcy temu
Reply to  RST1938

Akurat to nie żaden dziwny traf, a normalne. Bełchatów też minusowe punkty będzie miał od przyszłego sezonu, a nie w tym co jest zakończony.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
6 miesięcy temu

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Ciekawe czy posredmio z kieszeni łódzkich podatników . W cuda nie wierze, za dlugo zyje 🙂

ZKS
ZKS
6 miesięcy temu

Mogliście dopisać wątek z decyzją PZPNu co do dopingu Siedlec( największa afera dopingowa w Polsce) – kara? -6 pkt ujemnych … od nastepnego sezonu. LOGIKA pzpnu. WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) zdecydowanie chce większych kar dla klubu i zawodników Pogoni natomiast POLADA( Polska Agencja Antydopingowa) zdecydowała o półrocznej przerwie którą i tak pandemia skróciła o kilka miesięcy.
Mając na uwadze afere dopingową, mataczenie Skry współczuje Stalówce że jest zamieszana w to bagno w której najzwyklej mówiąc jest ofiarą.

aqweds
aqweds
6 miesięcy temu
Reply to  ZKS

Według ciebie największa afera dopingowa w Polsce to taka, gdzie nikt nie zażył substancji zakazanych? Przecież gdyby te same ilości witamin przyjęli w tabletkach a nie w kroplówce to wszystko byłoby 100% legal.

Placzul
Placzul
6 miesięcy temu

Jest legalne rozwiązanie by 2 liga została w Stalowej Woli: niech Skra gra mecze w Stalowej Woli.

alojzy z groznego
alojzy z groznego
6 miesięcy temu
Reply to  Placzul

Jest nawet prawdopodobne, że 1.Liga będzie w Stalowej Woli, a może Ekstraklasa, jak w Rzeszowie nie nauczą się na błędach i zaczną najpierw myśleć o stadionie a dopiero później o awansie.

Hahah
Hahah
6 miesięcy temu

Stary numer na układ Drwęca-ŁKS i xasus Bombashopu. Organy ścigania są bezradne bo transakcje załatwiają sponsorzy, osoby orbitujące wokół klubu a kluby pozostają czyste.

Asd
Asd
6 miesięcy temu

Wypisz wymaluj kopia sytuacji ŁKS – Drwęca

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

To, że ktoś ze Stali powiedział, że Skra proponowała znaczy tylko tyle, że powiedział. Trzeba jeszcze przedstawić dowody: mają nagranie, świadków? A tu pewnie będzie słowo przeciwko słowu. Stal zachowuje się tak, że nie ma powodów, żeby im wierzyć kogo jeszcze oskarżą i co wymyślą? Trzeba było wygrać ostatni mecz…

marek
marek
6 miesięcy temu

Tylko jakiś debil może być przekonany, że polska piłka jest czysta. Tyle, że dziś oprócz tego, że kluby dogadują się między sobą, do gry weszły firmy buckmacherskie, które mnożą się jak grzyby po deszczu i zostają sponsorami klubów lub wręcz całych rozgrywek. Z pewnością są one żywo zainteresowane, aby mecze były rozgrywane uczciwie.

janek
janek
6 miesięcy temu

Metody dzialaczy Stali na pozostanie w kidze są dramatyczne. Dzialacze klubowi i stojący z nimi prezydent posuną się do wszystkiego zeby utrzymać ligę dlatego wymyślili że utopią Skrę. Widzii ze jadą tylko nagrac prezesa Skry bo jako spolka miejska nie mieli kasy na jakiekolwiek ruchy. Strasznie krzywa akcja Stalowki.

alojzy z groznego
alojzy z groznego
6 miesięcy temu

Dodajmy, że zamieszanie ze Stalą ma negatywny wpływ na organizację IV Ligi gr. podkarpackiej, bo tam występują rezerwy Stali. Jeśli Stal pozostanie w 2.Lidze, to rezrerwy będą grały w IV Lidze. Ze względu na niepewny status Stali SW, już jeden klub w IV Lidze – Karpaty Krosno – złożyły wniosek o przełożenie meczu z Rezerwami Stali SW. Po co grać z klubem, który na 99% zniknie z mapy ligowej i tracić pieniądze, ryzykować kontuzje. Nie można wykluczyć, że machlojki jakie próbuje robić Stal Stalowa Wola – czyli utrzymanie przy zielonym stoliku – będą rozbijały rozgrywki na niższych szczeblach rozgrywek. Teraz zacznie się lawina odwołań, kto wie czy w ramach ratowania terminarza, ktoś nie zacznie wpuszczać innych drużyn do toczących się rozgrywek.

Byku
Byku
6 miesięcy temu

Lepiej niech Pan Jadczak przedstawi dowody. Na razie to tylko gadanie, które może skończyć się pozwem o ochronę dóbr osobistych

Anglia
28.02.2021

I ustrzeż nas, Panie, od takich meczów, jak ten Chelsea z Manchesterem United

O ile w poprzednim spotkaniu Chelsea – starciu w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt – od snu uchroniła nas wspaniała przewrotka Girouda, o tyle dzisiaj trzymała nas jedynie dobra wola. Przez 90 minut hitowego pojedynku Manchesteru United działo się tyle, co w bardzo słabym meczu Ekstraklasy. Nie ma tutaj cienia przesady – tego wieczoru nawet […]
28.02.2021
WeszłoTV
28.02.2021

LIGA MINUS. Czy Cracovia spadnie z Ekstraklasy?

No, dzisiaj na pewno nie zabraknie tematów do przegadania w waszym ulubionym programie publicystyczno-rozrywkowym. Zapraszamy na kolejny odcinek „Ligi Minus”, czyli jedynego w swoim rodzaju podsumowania weekendu w Ekstraklasie. A był to weekend naprawdę szalony. Zwroty akcji, centrostrzały, przewrotki, zmarnowane karne, sędziowskie babole. Sensacje i kompromitacje. Ruszamy o 19:45. 
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Cracovia puka w dno. Zagłębie – reaktywacja

Cztery stracone gole. Dwie czerwone kartki. Zmarnowany rzut karny. Pierwszy celny strzał dopiero w drugiej połowie. Głównym kreatorem gry – obrońca rywala. Cracovia postawiła sobie najwyraźniej za cel przekonać największych niedowiarków: hej, jesteśmy w stanie spaść. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jej dzisiejszy występ był kompromitacją, a przecież Miedziowi też mieli przed tym meczem […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Polska szkoła centrostrzału dynamicznie się rozwija. Nie zmarnujmy tego potencjału!

Wreszcie mamy jakaś charakterystyczną cechę polskiej piłki ligowej, którą możemy pochwalić się przed światem. Centrostrzał! Wcześniej sporo innych cech też by się znalazło, ale niezbyt chlubnych. Jakie? Na przykład napastnicy, którzy nie strzelają goli, skrzydłowi bez dryblingu albo dominująca u wielu drużyn taktyka mająca korzenie w nazwisku Dusana Lagatora. Teraz jednak wreszcie jest powód, żeby […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Rządził przypadek, wygrała Wisła Kraków

Mieliśmy całkiem spore oczekiwania przed meczem Wisły Płock z Wisły Kraków, bo oba zespoły w ostatnim czasie mogą się podobać. Tak, używamy takiego stwierdzenia w kontekście Nafciarzy, bo ostatnią porażkę z Legią trzeba było jednak wkalkulować, a wcześniej ekipa Sobolewskiego notowała sympatyczną serię zwycięstw. Wisła? W przeciwieństwie do wielu drużyn w tej lidze, o coś […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Chrobry może sędziów nie pokonał, ale remis z Koroną wyrwał

Jak na standardy pierwszoligowe, to był naprawdę niezły mecz. Po stronie Korony widzieliśmy kilka ciekawych zagrań, po których widać gołym okiem, że w ekipie trenera Bartoszka drzemie jakość na wyższe miejsce niż środek tabeli. Tyle że najpierw trzeba ją w pełni wyzwolić, a przede wszystkim przełożyć swoją przewagę na zabicie meczu. To się nie stało, […]
28.02.2021
Włochy
28.02.2021

Szymiński: – Nie jestem „panem piłkarzem”. Nigdy nie latałem w chmurach

Kiedy Przemysław Szymiński wyjeżdżał z Wisły Płock do Palermo, byliśmy trochę zdziwieni. Wówczas nie był to ani piłkarz w wieku młodzieżowca, ani czołowy obrońca Ekstraklasy. Mimo to, jak pokazała przyszłość, decyzja o podjęciu wyzwania w Serie B okazała się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście nie zawsze było tak pięknie jak dzisiaj, kiedy 26-latek ma pewny plac […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Bramkarska łyżka miodu w beczce dziegciu

Dominik Hładun to niedoceniany dowód na to, że z Zagłębiem Lubin da się związać emocjonalnie. Jego historia to hołd dla cierpliwości. Choć był w klubie, kiedy nie było jeszcze w nim akademii, to do pierwszej drużyny przebił się dopiero w wieku 22 lat. Pomagał rezerwom, próbował się na wypożyczeniu, u Mariusza Lewandowskiego zaczynał jako czwarty […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Niedziela z hitami w całej Europie. Gdzie szukać okazji na wygraną?

Niedziela dla wszystkich kibiców zapowiada się kapitalnie. Gdzie nie spojrzeć tam hity. Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy… Praktycznie cała Europa dostarczy nam dzisiaj świetnie zapowiadających się spotkań. Dlatego wybieramy cztery potencjalnie najlepsze mecze i podpowiadamy, jakie typy warto rozważyć, jeśli chcemy obudzić się bogatsi w poniedziałek. Sprawdźcie nasze propozycje! Marsylia – Lyon Ostatnie mecze bezpośrednie: RPWPP […]
28.02.2021
Live
28.02.2021

LIVE: Pogoń goni Legię, Śląsk goni formę

Siemanko, sportowe świry. Niedziela z Ekstraklasą to tym razem prawdziwy maraton tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Od 12:30 do 19:30 spędzamy czas przed telewizorami, a później poprawiamy Ligą Minus. Co nas czeka? Na start starcie Wiseł w Płocku. Później Cracovia w szalenie dobrze zapowiadającym się spotkaniu podejmie Zagłębie. Na koniec starcie Śląska z Pogonią. […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Czas zacząć wymagać więcej od Zahovicia

Czy Luka Zahović to zły piłkarz? Nie, to nie jest zły piłkarz. Jakość widać u niego gołym okiem. Czy Luka Zahović idzie ścieżką Michalisa Maniasa? Nie, nie jest nawet blisko, na pewno nie będzie ligowym memem. Ma swoją cegiełkę w tym, że Pogoń jest tak wysoko. Problem z Zahoviciem polega na tym, że spodziewano się […]
28.02.2021
Anglia
28.02.2021

Rzeź „Baranów”. Derby County 2007/08 – najgorsza drużyna w historii Premier League

25 meczów ligowych, trzy zwycięstwa. Zaledwie 11 punktów na koncie. To aktualny dorobek ekipy Sheffield United, która zamyka tabelę angielskiej ekstraklasy i żwawym tempem kroczy w stronę degradacji. Wydaje się dzisiaj skrajnie nieprawdopodobne, by „Szable” miały się z tego bagna wykaraskać. Ale o jedno podopieczni Chrisa Wildera nie muszą się martwić. Raczej nie przejdą do […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Polska liga w skrócie. Umiesz więcej? Skopią cię, wykoszą i poobijają

Znacie to powiedzenie o chłodnym, deszczowym wieczorze w Stoke, podczas którego nawet Messi i Cristiano Ronaldo niewiele wskórają na boisku? To dziwne, że nadal nie dorobiliśmy się naszego odpowiednika tego klasyka. Bo patrząc na niektóre mecze naszej ligi, widzimy dokładnie to, co w zamyśle miał autor oryginału. Brudną, paskudną grę, której cel jest tylko jeden […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Kulisy życia sędziów ligowych poza ekstraklasową elitą

Jeden schodzi tysiąc metrów pod ziemię, drugi zarządza tysiącem osób w handlu detalicznym. Trzeci trudzi się nauczaniem języków obcych, czwarty pilnuje firmy transportowej. Oto właśnie kulisy życia niezawodowych sędziów w Polsce. Dla wielu z nich wejście w trykot meczowy jest fachem dodatkowym. Niezobowiązującym w tym znaczeniu, że ktoś taki równie dobrze mógłby poświęcić weekend na […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Wisła Kraków potrafi być efektowna, ale czy stanie się również regularna?

18 września 2020 roku Wisła Kraków przegrała… Wróć. Wisła Kraków przerżnęła u siebie 0:3 z Wisłą Płock w ramach 4. kolejki ligowej sezonu 2020/21. Podopieczni Artura Skowronka zostali zmasakrowani na własnym stadionie przez „Nafciarzy” w taki sposób, że można się było wówczas poważnie zastanawiać, czy „Biała Gwiazda” nie uwikła się przypadkiem w rozpaczliwą walkę o […]
28.02.2021
NBA
28.02.2021

Kobe Bryant w logo NBA? „To się musi wydarzyć, czarnoskórzy budowali tę ligę”

Od czasu tragicznej śmierci Kobego Bryanta, do której doszło 26 stycznia 2020 roku, w amerykańskiej przestrzeni publicznej regularnie pojawia się pomysł, by sylwetka „Black Mamby” znalazła się w nowym logo NBA. Stworzono nawet w tej sprawie petycję, pod którą podpisały się przeszło trzy miliony fanów koszykówki. Do najbardziej zagorzałych zwolenników zmiany należy słynący z szokujących […]
28.02.2021
Weszło FM
27.02.2021

Zwycięstwa Żyły i Świątek, Ekstraklasa, Liga Minus – niedziela w WeszłoFM!

Mistrzostwo świata Piotra Żyły, zwycięstwo Igi Świątek, gole Roberta Lewandowskiego – trudno było o lepszą sobotę dla polskiego sportu! Mamy jednak nadzieję, że niedziela również będzie obfitować w wielkie wydarzenia. Oto szczegóły ramówki: 9:00 – 10:00 – „W ciemno” – Marcin Ryszka razem ze swoimi gośćmi pokazuje, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Luquinhas na motorynce, Legia wygrywa w Zabrzu

Poprzedni mecz Legii z Górnikiem był takim laniem mistrza Polski, że aż Vuković stracił robotę. Michniewicz co prawda mówił przed dzisiejszym spotkaniem, że tamtego starcia nie oglądał, ale musiał mieć świadomość, że bój z Górnikiem jest pewną klamrą. Dlatego rewanż za tamtą porażkę musiał mieć wyjątkowy smak. To rewanż po ciężkim boju, w którym sędzia […]
27.02.2021