post Jan Mazurek

Opublikowane 03.07.2020 17:32 przez

Jan Mazurek

1 lipca. II liga. Rezerwy Lecha Poznań podejmują Stal Stalowa Wola. Na boisku kilka znajomych nazwisk. Ze starszych – chociażby Grzegorz Wojtkowiak, Krzysztof Kiercz czy Michał Fidziukiewicz. Z młodszych – przykładowo Paweł Tomczyk. Ale przy tym, nie oszukujmy się, ten mecz nikogo w kraju nie elektryzował. Dół tabeli trzeciego poziomu rozgrywkowego, środek tygodnia, wielkiego natężenia gatunkowego nie ma. A jednak doszło podczas tego spotkania do kolejnej sytuacji, którą można wpisać w negatywne reperkusje rzeczywistości post-pandemicznej w polskiej piłce. Podważanie wyniku,  nieuprawieni zawodnicy, możliwy walkower, zaangażowanie PZPN-u, w tle walka o utrzymanie. O co w tej całej sprawie chodzi?

73. minuta. 2:1 dla Stali, która przeprowadza zmianę. Z boiska schodzi Dominik Chromiński. Na boisko wchodzi Bartłomiej Ciepiela. Z pozoru roszada jakich setki, tysiące, miliony. Mija trochę ponad kwadrans. Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wynik nie uległ zmianie.

Dla finiszu rozgrywek II ligi to ważny mecz. Po 29 kolejkach tabela wygląda tak.

Płaska tabela

Oczywiście, jest bardzo, ale to bardzo płasko. Między szesnastym a szóstym miejscem jest zaledwie siedem punktów różnicy, a o utrzymanie w rozgrywkach do końca bić się może porządnie ponad pół ligi, ale na ten moment Lech II (będący na bezpiecznej pozycji) ma tyle samo punktów, co Stal Stalowa Wola i Elana (będące w strefie spadkowej). Ścisk jest bardzo duży.

Między zespołami utworzyła się mała tabela. Lech jest czternasty, Stal piętnasta, a Elana szesnasta, ale oczywistym jest, że zwycięstwo nad Lechem może okazać się dla Stali kluczowe. Stąd też wielka radość w ekipie ze wschodu Polski, która jednak nie trwała długo, bo zaraz okazało się, że zwycięstwo stanęło pod dużym znakiem zapytania. I tu właśnie zaczyna się cała sprawa.

– W 73. minucie spotkania na boisko wszedł Bartłomiej Ciepiela, który na godzinę 18:30, 18:40, czyli w momencie swojego przebywania na murawie, nie był zawodnikiem Stali Stalowa Wola, a Legii Warszawa. Przynajmniej zgodnie z systemem Ekstranet. Regulamin odnośnie występów nieuprawnionych zawodników jest bezwzględny – mecz kończy się walkowerem. Czujność zachował nasz kierownik drużyny Tomasz Małek, który zauważył, że nie wszyscy zawodnicy Stali wpisani w przedmeczowy protokół znajdują się w Ekstranecie. Zresztą do protokołu dopisani byli oni długopisem, więc już samo to wzbudziło jego podejrzenia. Kierownik połączył kropki, zastanowił się, skąd ten długopisowy dopisek, sprawdził Ekstranet i wyszło mu na to, że trzech dopisanych zawodników faktycznie nie było zawodnikami Stali w momencie meczu z Lechem – opowiada nam Adrian Gałuszka, który pełni funkcję rzecznika prasowego Lecha II Poznań.

O których zawodników chodzi? Bartłomiej Ciepiela, numer 26, pomocnik, młodzieżowiec, wystąpił w meczu. Adrian Szczutowski, numer 27, napastnik, młodzieżowiec. Maciej Siudak, numer 99, bramkarz (nie ma takiej informacji w protokole), młodzieżowiec. Lech zainterweniował natychmiastowo.

***

Zgłoszenie wątpliwości

Dalej opowiada Adrian Gałuszka:

 – Złożyliśmy pismo do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Czekamy spokojnie na rozstrzygnięcie. Przy tym docierają do nas głosy, że nie było jeszcze sprawy nieuprawnionego zawodnika, przynajmniej w ostatnich latach, która nie skończyła się walkowerem. Żeby było jasne: o nic nie wnioskujemy. Nie złożyliśmy wniosku o walkower. To tylko prośba o wyjaśnienie tego niecodziennego tematu. Jakie będą rozstrzygnięcia w tej sprawie? Zdecyduje PZPN. Nie wyrażaliśmy ani żadnego postulatu, ani żadnego żądania. Interesuje nas tylko, dlaczego zawodnik Legii Warszawa wystąpił w barwach Stali Stalowa Wola w meczu z Lechem II, nie będąc przy tym zarejestrowanym w Ekstranecie jako piłkarz Stali Stalowa Wola. Przegraliśmy 1:2. Wszystko wyjaśniło się w pierwszej połowie. Stal wyszła na prowadzenie, szybko wyrównaliśmy, a oni jeszcze szybciej dołożyli kolejną bramką. 

Stal dzięki temu zwycięstwu przeskoczyła nas w tabeli. Ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, więc obecnie przy równej liczbie punktów byłaby nad nami w tabeli, tylko że teraz tworzy się mała tabela między trzema drużynami, bo Elana zremisowała z Widzewem. Trzy zespoły mają po 37 punktów, a jako że my w małej tabeli jesteśmy najwyżej, to zajmujemy ostatnie bezpieczne miejsce nad strefą spadkową, a Stal i Elana są zagrożone. Ale, wiadomo, to stan na pięć meczów przed końcem sezonu, więc jeszcze wszystko zdąży się kilka razy zmienić. Na razie utrzymujemy się na powierzchni, nawet mimo porażki ze Stalą, ale oczywiście, spodziewamy się rotacji w tabeli. 

Też trzeba pamiętać, że jeden mecz Elany ze Stalą się jeszcze nie odbył, więc nawet w małej tabeli sytuacja może się jeszcze pozmieniać. 

Zaznaczamy wątpliwość. Nie jest to normalna sytuacja. Patrząc z ludzkiej perspektywy, to jest po prostu wielki pech Stali Stalowa Wola, wynikający pewnie z jakiegoś niedopatrzenia, jakieś zamieszania, bo nikt świadomie nie dopuszcza do protokołu meczowego zawodnika, o którym jest przekonany, że nie będzie mógł zagrać w tym meczu, bo byłoby to samobójstwo dla wyniku. Powtórzę: regulamin rozgrywek o mistrzostwo II ligi mówi jasno, że występ nieuprawnionego do gry zawodnika skutkuje walkowerem na korzyść drużyny przeciwnej.

***

Jak to się stało, że trzech zawodników Stali nie znajdowało się w systemie Ekstranet?

Ano sprawa dotyczy aneksów do umów, które kluby musiały złożyć w sytuacji zawodników, których kontrakty kończyły się 30 czerwca tak, żeby ci mogli dograć przedłużony sezon, który będzie trwał do końca lipca. W regulaminie przedstawione to jest w ten sposób:

Czy więc Stal nie wywiązała się z tej powinności? W Stalowej Woli uważają, że wprost przeciwnie.

Aneksy zostały wysłane

Odpowiedzieliśmy na pismo Lecha Poznań pismem. Zawarliśmy tam wszystkie wyjaśnienia, wszystkie załączniki i wysłaliśmy je do PZPN. Nasze stanowisko jest takie, że dopełniliśmy wszystkich formalności i jesteśmy pewni, że po naszej stronie jest wszystko okej. Aneksy do umów podpisaliśmy stosunkowo wcześnie, po czym dostaliśmy aneks z Legii Warszawa, uprawniający Bartka do gry w naszym zespole. Także myślę, że tutaj nie powinno być żadnych niespodzianek. Potwierdzamy, że Bartłomieja Ciepieli nie było w systemie Ekstranet, natomiast na mój stan wiedzy: Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, co potwierdza stosowne wyjaśnienie pana Ferenca, omyłkowo cofnął wszystkich zawodników klubów macierzystych, ale mając nasz dokument wcześniej u siebie. Stosowne kroki z aneksami poczyniliśmy zarówno w komunikacji z PZPN, jak i z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej, więc jesteśmy całkowicie spokojni i czekamy na rozwój sytuacji – tłumaczy nam Wojciech Fabianowski, który w Stali pełni funkcję menadżera do spraw sportu.

I zaraz wzmacnia przekaz:

– Uważamy, że dopełniliśmy wszystkich formalności i nie grozi nam walkower. Bartka faktycznie nie było przez chwilę w Ekstranecie, ale nie jest to nasze niedopatrzenie i wszystkie dokumenty potwierdzające nasze dokumenty załączyliśmy w piśmie do PZPN. Dlatego trzech zawodników było dopisanych długopisem do protokołu meczowego? Dlatego, że powtarzamy: Podkarpacki Związek Piłki Nożnej omyłkowo wrócił zawodników do klubów macierzystych. Dlaczego? Nie wiadomo. Natomiast uzyskaliśmy potwierdzenie od pana, który zajmuje się tym w naszym klubie, że wszystkie formalności na pewno były u nas spełnione i na wszystko jest potwierdzenie. Przed meczem nasz jedyny niepokój budził fakt, że trzech naszych zawodników nie ma w Ekstranecie. Dlatego zwróciliśmy się od razu do osoby odpowiedzialnej za wypełnianie papierów, która zapewniła nas, że wszystko jest okej, dlatego pozwoliliśmy sobie na dopisanie zawodników długopisem. 

***

Mamy tutaj do czynienia z konfliktem zielonego stolika. Już kolejnym od czasów odmrożenia rozgrywek. Sprawa jest w PZPN-ie. Zapytaliśmy, więc o zdanie szefa Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, Łukasza Wachowskiego. Oto co usłyszeliśmy.

Wszystko w rękach PZPN

– Fakty są takie: Lech Poznań złożył protest w związku z udziałem w opinii klubu, zawodnika nieuprawnionego do udziału w rozgrywkach II ligi. Otrzymaliśmy już pisemne stanowisko Klubu Stal Stalowa Wola. Formalna decyzja zostanie podjęta przez Komisję Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, do godziny 10:00 w sobotę. Jeśli okaże się, że stanowisko i argumenty Lecha są zasadne i zawodnik nie był uprawniony do udziału w meczu, to wynik meczu zostanie zweryfikowany jako walkower na niekorzyść Stali.

Sytuacja jest niecodzienna bowiem nigdy nie było tak, że sezon dogrywany był po 30 czerwca. Uchwała Zarządu PZPN z dnia 12 maja określa zasady postępowania w sytuacji wznowienia rozgrywek w sezonie 2019/2020. Uprawnienia zawodników do udziału w dogrywanej części sezonu  zostały automatycznie przedłużone do 31 lipca 2020 r., o ile zawodnik transferowany czasowo posiada kontrakt na przedłużoną część sezonu, a Kluby uzgodniły przedłużenie wypożyczenia. Dokumenty muszą zostać złożone do 30 czerwca w Wojewódzkim Związku Piłki Nożnej i w organie prowadzącym rozgrywki. Komisja musi więc zweryfikować kwestie złożonych przez Klub dokumentów.

Zasady są jasne i precyzyjne. Kluby i wojewódzkie związki piłki nożnej otrzymały szczegółowe instrukcje, jak postępować w okresie dogrywanego sezonu. Inna sprawa, że na razie nie rozstrzygam nawet, czy w ogóle w tej sprawie klub popełnił jakikolwiek błąd. Jeśli to jest błąd po stronie klubu, to będzie musiał spotkać się z odpowiednią sankcją, określoną przez regulamin rozgrywek. 

***

Winny Podkarpacki Związek Piłki Nożnej?

Niewykluczone, że w tej sprawie największy błąd popełniła nie Stal, a Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Cytujemy za portalem Gol24:

Specjalista ds. uprawnień i ewidencji z Podkarpackiego ZPN Sławomir Ferenc tłumaczył się w piśmie po publikacji medialnej o możliwym walkowerze dla Lecha Poznań, że aneksy wpłynęły do wojewódzkiego ZPN, ale nie zostały wprowadzone do Extranetu. 

Oznacza to, że narracja Wojciecha Fabianowskiego znajduje potwierdzenie w wersji, którą przedstawia Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. A więc może okazać się tak, że po raz kolejny wojewódzki ZPN wprowadził zamieszanie, którego nawet w tak niecodziennych czasach być nie powinno.

Jeśli wersje obu klubów potwierdziłyby się, a nic nie wskazuje na to, że będzie inaczej, to:

– Lech II Poznań – jak najbardziej uzasadnienie zareagował na sytuację, w której w spotkaniu z nim wystąpił zawodnik nieuprawniony i nieznajdujący się w systemie Ekstranet.
– Stal Stalowa Wola – jak najbardziej uzasadnienie zareagował na sytuacje, w której Podkarpacki Związek Piłki Nożnej nieodpowiednio zarejestrował zawodników Stali po wysłaniu mu stosowanych aneksów.

I znowu, już chyba po raz setny, powtórzymy: jeśli w niecodziennej sytuacji, w której znalazła się światowa piłka, nie da się rozwiązać czegoś na murawie, dopilnujmy chociaż, żeby rozwiązywało się sprawiedliwie. Koniec kropka.

Fot. Newspix.pl

Opublikowane 03.07.2020 17:32 przez

Jan Mazurek

Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wirus
Wirus
7 miesięcy temu

-Czy moglby pan w takim razie powiedziec kto jest mistrzem Polski?
-Mistrza niema.Ten mecz nalezy powtorzyc.

jeremy
jeremy
7 miesięcy temu
Reply to  Wirus

ja wiem, że trzy miesiące do szkoły się nie chodziło ale o tym, że „nie” z czasownikami pisze się oddzielnie to chyba w drugiej klasie podstawówki uczą!

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz
7 miesięcy temu
Reply to  jeremy

W filmie było łącznie (według scenariusza). Nie zmieniaj źródła, OK?

A przy okazji:
>„nie” z czasownikami pisze się oddzielnie

Jeden z największych absurdów polskiej ortografii.

Wiewiór
Wiewiór
7 miesięcy temu

Jedynym absurdem jesteś tutaj Ty.

Marcin
Marcin
7 miesięcy temu

Sprawa jasna – jeśli Stal ma dowody na przesłanie w terminie dokumentów do ZPN oraz PZPN to wynik jest utrzymany, jeśli nie mają na to dowodów to walkower.
A swoją drogą to już kolejny przykład na to jaki wielki burdel jest w związkach regionalnych.

baran
baran (@baran)
7 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Dowodem będzie oświadczenie Stalówki.

Mateusz
Mateusz
7 miesięcy temu
Reply to  baran

Dowodem będzie aneks z datą czerwcową I potwierdzenie wysłania papierów do ZPN A nie jakieś oświadczenie.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
7 miesięcy temu
Reply to  Marcin

W ogóle czy jest jakiś regionalny ZPN, o którym można się pozytywnie wypowiedzieć? Wrażenie rozsądnie prowadzonego stwarza tylko Wielkopolski ZPN z Wojtalą na czele, chociaż ostatnio ciągnie się smród po aferze z
tym LKS Gołuchów.

Byq1910
Byq1910
7 miesięcy temu

„Żeby było jasne: o nic nie wnioskujemy. Nie złożyliśmy wniosku o walkower. To tylko prośba o wyjaśnienie tego niecodziennego tematu”

Uprzejmie aczkolwiek z obrzydzeniem donosimy że…
Hipokryzja Amiki to norma jakoś mnie to nie dziwi

John Droos
John Droos
7 miesięcy temu

Hmm. Na weszlo jak ktoś powie coś głupiego o piłce nożnej to jest pierdyliard artykułów o tym,a ani jednego jeszcze nie widzę o wypowiedzi premiera w akademii Jagi. Ciekawe czemu?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
7 miesięcy temu
Reply to  John Droos

To samo było rok temu z dyskwalifikacją Niedzielana (i Radomskiego) za granie w juniorach dzieciakami z wyższej kategorii wiekowej. Kumple i chlebodawcy są nietykalni.

Povilas Paczulis
Povilas Paczulis
7 miesięcy temu

Przypomnę tylko, że od ponad dekady koszulki Lecha zakładają zawodnicy Amiki Wronki i nikt jeszcze za to walkowera nie przyznał.

jeremy
jeremy
7 miesięcy temu

„Rezerwy Lecha Poznań podejmują Stal Stalowa Wola” – w Stalowej Woli podejmują??

niebieskispodnie
niebieskispodnie
7 miesięcy temu

Duch Grenia nadal straszy

tolep
tolep (@tolep)
7 miesięcy temu

Za Grenia był porządek i nikt nam nie wmówi, że granatowe jest czarne.

Foo
Foo
7 miesięcy temu

Godzina 10 minęła, gdzie ta decyzja?

floro flores
floro flores (@floro-flores)
7 miesięcy temu
Reply to  Foo

nie ma walkowera, wynik utrzymany

Weszło
26.02.2021

Tiba zdjął Lecha ze stryczka

Kilka sekund brakowało, by Warta dowiozła remis w meczu derbowym. Jednej skutecznej interwencji na linii bramkowej zabrakło, by Lech znów miał niedosyt. Ale Poznań nadal jest niebiesko-biały. Kolejorza uratował Pedro Tiba, który zaliczył asystę i strzelił gola – tego na wagę zwycięstwa, zdobytego w ostatniej sekundzie meczu.  Wiecie co jest najgorszym poczuciem w grze z […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Szaleniec wraca do Europy. Jorge Sampaoli poprowadzi Arkadiusza Milika

Argentyńska myśl szkoleniowa z pewnością może uchodzić za jedną z najbardziej wyjątkowych na całym świecie. Marcelo Bielsa – indywiduum. Mauricio Pochettino – indywiduum. Diego Simeone – indywiduum. A to przecież tylko najbardziej jaskrawe przykłady. Nic więc dziwnego, że to właśnie z tego kraju pochodzi kolejny trenerski ananas – Jorge Sampaoli. Ananas, który wraca do Europy. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Raków sprawdza, jak mocne plecy ma Ivi Lopez

Pamiętacie jeszcze przebieg pierwszego meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Podbeskidziem Bielsko-Biała? Górale wyszli na prowadzenie po kapitalnym strzale Tomasza Nowaka, ale ekipa Marka Papszuna zdążyła do przerwy wklepać im aż cztery gole. Trzy z nich padły po rzutach karnych. To właśnie takim popisami bielszczanie pracowali na miano najgorszej defensywy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale jeśli chcemy […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Widzew narobił sobie problemów, ale sam z nich wybrnął

Przyjemny to był piąteczek z pierwszą ligą. Momentami kuriozalny, momentami atrakcyjny, ale koniec końców – działo się sporo. Zwłaszcza w hicie kolejki, bo tak trzeba nazwać mecz Widzewa z Radomiakiem. Mieliśmy tu „kiera”, mieliśmy pechowego samobója, ale przede wszystkim mieliśmy sporo emocji, bo choć początkowo łodzianie wpakowali się w kłopoty, to potem bohatersko z nich […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Kurzawa i Kosecki, czyli kupowanie wspomnień

Ostatnim dniem okienka w poważnych ligach można się ekscytować, bo tam są naprawdę duże pieniądze i często dochodzi do hitów, ale u nas sytuacja jest inna. To znaczy są transfery, natomiast mam wrażenie, że wtedy wpada tutaj największy szrot. Jak ktoś nie ma gdzie się zahaczyć, to już wpadnie do Polski, nawet na pół roku, […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Czy Pyrdoł i Lewandowski wiedzą, ile goli ma Tuszyński?

W drugim odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Mateusz Lewandowski i Piotr Pyrdoł z Wisły Płock. Zapraszamy.
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Tylko u nas: epilog książki „Spalony”

W nowym wydaniu książki „Spalony” znaleźć można jeden nowy rozdział. A przynajmniej takie były obietnice – oczywiście jak to w życiu, nic z tych obietnic nie wyszło, bo… jednak będą dwa nowe rozdziały. Jeden z nich, króciutki, napisany dzisiaj i obejmujący to, co wydarzyło się już po zamknięciu książki, postanowiliśmy zamieścić już teraz. Będzie on […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Filip Szymczak: „Moja obunożność została zakodowana w Warcie Poznań”

Gdzie nauczył się tak dobrze grać obiema nogami? Czym po kilku tygodniach zaimponował mu Johansson? Kiedy zapuści brodę taką jak Michael Ishak? Czego nauczył się w Warcie Poznań? Co łączy go z Jamalem Musialą? W czym pomogły mu kontuzje? Czy myślał o wypożyczeniu? Dlaczego Lech grał tak słabo na początku tego roku? Na te pytania […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Mgnienia z życia Łukasza Trałki

Łukasz Trałka mówił u nas: –  Chętnie klikniesz w tekst, że Trałka zwolnił trenera. A w ten, że Trałka to fajny chłopak, nikt nie wejdzie. No to sprawdźmy, bo przed derbami Poznania wybraliśmy kilka mgnień z życia Łukasza Trałki, które były i są kluczowe w jego karierze, ale też pokazują go w pozytywnym świetle. Zapraszamy. […]
26.02.2021
Anglia
26.02.2021

Euro 2021 tylko w Anglii? Dlaczego nie?

Chyba trzeba powoli pożegnać się z dziwaczną wizją rozgrywania Euro w aż dwunastu krajach. Pandemia koronawirusa nie ustępuje, więc UEFA rozważa nowe rozwiązania. Chociaż póki co to tylko nieoficjalne pogłoski, pojawiła się informacja – którą podał włoski dziennikarz, Tancredi Palmeri. Możliwe jest przeniesienie całego turnieju do Anglii. Uwaga, uwaga – z kibicami na trybunach.  Oczywiście […]
26.02.2021
Inne sporty
26.02.2021

Komu złoto, kto zawiedzie? 10 rzeczy, które mogą się wydarzyć na MŚ w Oberstdorfie

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie już ruszyły, ale to, co interesuje nas najbardziej, dopiero się wydarzy. Dziś kwalifikacje, a jutro konkurs skoczków na normalnej skoczni. To tam w pierwszej kolejności Polacy mają walczyć o medale. Ale nie tylko oni. Kandydatów do zwycięstwa jest, oczywiście, więcej. Czy więc złoto zdobędzie Kamil Stoch? A może obroni je Dawid […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Znak czasów – AC Milan kontra Manchester United w 1/8 finału Ligi Europy

Znamy pary 1/8 finału Ligi Europy. Trzeba przyznać, że niektóre dwumecze zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Przede wszystkim ostrzymy sobie zęby na konfrontację Manchesteru United z Milanem. Dla „Czerwonych Diabłów” oraz Rossonerich sezon 2020/21 jest generalnie najlepszym od dawna, jeżeli chodzi o rezultaty osiągane w rozgrywkach ligowych. Istnieje zatem pewna szansa, że także i na europejskiej […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Inauguracja wiosny w Łodzi, derby w Poznaniu

Start wiosny w pierwszej lidze i derby Poznania w Ekstraklasie? Przecież to plan na idealną randkę. Pierwsze danie i deser z bitą śmietaną i wisienką. Przed nami konkretny piątek dla fanów polskiej piłki, więc warto rzucić okiem na kilka typów, które serwujemy wam na dziś. Można zarobić, można się dobrze bawić, więc najlepiej połączyć obydwie […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PowerPlay. Jóźwiak nad kreską i pierwszoligowe boje!

33% skuteczności, ale za to po dość wysokich, przekraczających 2,20 kursach. Taki dorobek nas jednak nie zadowala, więc tym chętniej ruszamy z kolejnym odcinkiem naszego PowerPlaya. Dzisiaj zaglądamy m.in. do Kamila Jóźwiaka, który razem ze swoim Derby już na dobre wymiksował się z walki w strefie spadkowej i do Łodzi, gdzie ŁKS po kapitalnej serii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Łukasz Sierpinia – największy przegrany metamorfozy Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała w czterech wiosennych meczach zdobyło osiem punktów, czyli raptem o jeden mniej niż przez całą jesień. To chyba największa metamorfoza ostatnich tygodni w Ekstraklasie, a skoro tak, siłą rzeczy są też jej ofiary. Tydzień temu pisaliśmy, że nowi zawodnicy już sporo dają „Góralom”, teraz warto wspomnieć o tym, który przy obecnym układzie traci […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Hoffenheim i Bayer kontynuują passę niemieckich sukcesów w Lidze Europy

Największy przegryw tego sezonu w Lidze Europy? Niekoniecznie Leicester City, który dostał w trąbę od Czechów. Nawet nie PSV Eindhoven, które przegrało awans na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Otóż najbardziej ciała dało Hoffenheim. Historia tego, w jaki sposób niemiecka drużyna pożegnała się z rozgrywkami to materiał na sequel przygód Adasia Miauczyńskiego. Naprawdę, rzadko zdarza […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PRASA. Tworek: Zwracam uwagę na to, by zespół był jedną rodziną

– Na tym polega piękno sportu, że nie faworyci, kluby z wysokim budżetem, nie te, które mają gwiazdy, ale zespół, który jest kolektywem i ma ducha walki, odnosi zwycięstwa. Ogromną uwagę zwracam na team spirit, żeby być jedną rodziną. To daje nam dodatkowe procenty szans. Kiedyś Dania z biletem od losu wygrała Euro – mówi […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Jaki będzie dzisiaj Poznań? Zielony, niebieski, a może czerwony?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że różne grupy kibicowskie w Polsce lubią dowalić do pieca. Zrobić jakąś głupotę, przekroczyć granicę dobrego smaku. Rozumiemy, że małe wojenki są dla fanów po dwóch stronach barykady chlebem powszednim, ale kilku chłopa w Poznaniu trochę się zagalopowało. Derby derbami, będzie ciekawie, bo obie ekipy żyją w tabeli niemal po sąsiedzku. […]
26.02.2021