post Avatar

Opublikowane 01.08.2020 13:44 przez

redakcja

Stało się. W zasadzie należało się tego prędzej czy później spodziewać: mamy przypadek zarażenia COVID-19 wśród piłkarzy Ekstraklasy. Należy się cieszyć, że trafił się dopiero teraz, bo udało się dograć spokojnie sezon. Co dalej? Na razie wstrzymamy się od czarnych scenariuszy, trzeba poczekać na informacje z komisji medycznych działających przy Ekstraklasie.

Koronawirus w Płocku

Pierwszy przypadek koronawirusa w ESA zdarzył się w Wiśle Płock. W komunikacie Nafciarzy czytamy:

Po zakończeniu okresu urlopowego członków 1. drużyny Wisły Płock, klub z własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne.

Zaplanowany na dziś wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego zostaje odwołany. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji.

W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN.

Wszystkie pozostałe wyniki były więc negatywne, ale Nafciarze zostają w domu, takie są procedury. Czasu nie ma ani trochę – sezon zaczyna się za dwa tygodnie pierwszą rundą Pucharu Polski, w której Wisła gra z GKS-em Tychy. Tydzień później powinna wystartować Ekstraklasa. Każde zakłócenie okresu przygotowawczego może mieć poważne konsekwencje.

Co dalej?

Czego się spodziewać dalej? Z ręką na sercu – trudno stwierdzić. W tych wszystkich koronawirusowych procedurach nie ma za grosz konsekwencji. Piłkarze mogą jechać na wczasy, biegać po plaży i tak dalej. A potem wracają do ligi i przeprowadzane są z nimi wywiady na trzymetrowych wysięgnikach. Gra pozorów pozbawiona jakiejkolwiek logiki. Aha, dodajmy, że pierwszy koronawirus w ESA zbiega się z REKORDEM zachorowań w Polsce. Delikatnie mówiąc, pandemia nie zwalnia.

O tych wątkach w kontekście piłki rozmawialiśmy ostatnio z Marcinem Stefańskim:

Zaczniemy sezon z tymi samymi obostrzeniami, które obowiązują teraz. Te procedury się sprawdziły. Były pewne naruszenia, ale co do zasady wyglądało to całkiem dobrze. Kluby przyzwyczaiły się do organizacji meczów w takim reżimie. Ja bardzo bym chciał, żeby ta normalność wróciła, natomiast wydaje mi się, że do całkowitego wygaśnięcia pandemii jakieś ograniczenia będą. Zastanawiamy się razem z komisją medyczną gdzie coś można poluzować, jak będzie wyglądać kwestia wpuszczania na trybuny prasowe i tak dalej. Będziemy to dostosowywać na bieżąco. Regulamin przyjęty na przyszły rok jest na pewno elastyczny.

Czy liczba kibiców na trybunach będzie zwiększana czy pozostajemy przy 50%?

Jak rozmawiam z klubami, to mówią – dobrze gdyby nie doszło do zmniejszenia do 25%. Pewnego rodzaju procedury są przygotowane, kluby wiedzą jak reagować. To ma znaczenie organizacyjne, ale także biletowe, sprzedaży karnetów. Gdyby ktoś miał sprzedać ich wiele, a potem zmniejszać pojemność – rodzi to szereg problemów.

No cóż, całkowitego wygaśnięcia na horyzoncie brak, raczej prawdopodobne, że za chwilę niektóre kraje – jak Łotwa – zamkną przed nami granicę. Nawet Stefański odsyłał jednak przede wszystkim do komisji medycznej – na ten moment trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 01.08.2020 13:44 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 27
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mattia
Mattia

Łotwa nie może zamknąć z nami granicy, bo z nami nie graniczy

Ola
Ola

oczywiście, że może, to taki skrót myślowy, ale widocznie Twój bardzo mały rozumek tego nie ogarnia

LegiaKing
LegiaKing

Ale ty tepy jesteś.

Set
Set

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Napisano o zamknięciu granic „przed nami” a nie „z nami”. Pozdrawiam

ziobroczynca
ziobroczynca

Spokojnie, bez paniki. Szumowski przerwał urlop, handlarz bronią i instruktor w kontakcie telefonicznym na wypadek nagłego zamówienia z MZ. Jak do tego dodamy, że Polska została zawierzona Maryi Królowej Polski oraz odbyły się różańce strzegące granic – nic nam nie grozi. Trudno wyobrazić sobie lepiej przygotowane państwo.

Roben
Roben

Aleś Ty głupi lewacki dzbanie

Zerzen
Zerzen

A co złego powiedział, prawacki tłuku ?

bennua
bennua

Przecież „Pinokio” Morawiecki mówił że wirus jest w odwrocie , na własne uszy słyszałem

Obserwator ze strony
Obserwator ze strony

wow weszło kasuje komentarze, przecież napisałem tylko w co na prawdę ludzie wierzą

Ieeeeeoooo
Ieeeeeoooo

jakos polska najmniej stracila gospodarczo i pod wzgledem liczby zgonow najlepsza w europie… no ale jak sie oglada propagande z tvnu…

Paweł
Paweł

Po co więc robili testy na własną rękę? Strzał w kolano nie ma objawów to lecimy z tematem.

Prompierz
Prompierz

Wszyscy co byli na ostatnim meczu Wisły niech się zgłaszają na kwarantannę.

Gregory Summer
Gregory Summer

Zadowolony jestes boniek?? Nieistotne, ze ludzie sie zarazaja, wazne, ze kasa od bukow sie zgadza prawda?? Odejdz sam… nalegam!

Placzul
Placzul

Zawodnik zarażony powinien być traktowany jak kontuzjowany. Inaczej to będzie chaos jak w obronie LKSu w poprzednim sezonie.

zenek122
zenek122

Polacy chcieli wakacji jazdy pociągami, samolotami i dyskotek na plaży no to mają.

zenek123
zenek123

Ale co maja? Chorobę, która została wykryta u piłkarza na podstawie testu, który jest loterią, zaś sama choroba nie dawała żadnych objawów. Niesamowite, aż strach się bać…

PiS to zdrajcy narodu
PiS to zdrajcy narodu

jakie to szczęście, że wykryli dopiero po sezonie! co za szczęśliwy zbieg okoliczności! Serio ktoś myśli, że podczas sezonu badano piłkarzy? Zbadali ich moze raz, przed wznowieniem rozgrywek i tyle. Później moze io nawet ktos się podpisywął pod badaniami, ale żadnego nie zrobiono by nie ryzykować.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Jakież to szczęście że udało się zorganizować wybory, żeby jedna miernota przegrała z drugą.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Bantustan 2020.
Marzec – 10 zachorowań dziennie – KIERWA!!! ZAMYKAMY!!! WSZYSCY ZGINIEMY!!! KONIEC ŚWIATA!!!
Lipiec – 600 zachorowań dziennie – „Epidemia wygasa”.
Rządzą nami przypadkowi amatorzy, rządzą nami od dekad, nieważne z której partii, każdy mierny do granic możliwości.

Michał
Michał

To w sumie podobnie jak z polską piłką

Diobeł
Diobeł

Nie pomyślałeś kretynie, że być może gdyby wtedy nie zamykali to teraz, byłoby 15k pozytywnych dziennie. Nikt nie przypuszczał, że to gówno dalej będzie się rozplenialo. Dzisiaj kolejne zamrożenie gospodarki oznacza upadek kraju. Co ciekawe to dotyczy całego świata, a nie tylko Polski, więc daj se na luz.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Kretyn to cię zrobił bucu.
Po jakiego wała zamykali, skoro wystarczyło – jak teraz – maseczki, dystans i zachowanie środków ostrożności.
Gospodarkę do ruiny to oni już doprowadzili, poczekaj jak dobiorą się do własności prywatnej – możesz nie mieć na czym pisać tych swoich durnych komentarzy.

Takie ograniczone kmioty jak ty nie dopuszczają nawet myśli, że może i wcześniej nie było 15 tysięcy przypadków dziennie (bo tyle nie badano geniuszu), ale to nie znaczy że amatorzy u władzy nie osiągną takiego wyniku w najbliższych miesiącach.
Co napiszesz jak okaże się że 600 zamieni się w 5000 i liczba zgonów dojdzie do wartości – nazwijmy to – średniej europejskiej? Ile będzie trwał ten cyrk jeśli u władzy są ludzie którzy po 4 miesiącach dalej nie wiedzą co się dzieje? Kiedy ci amatorzy przestaną wmawiać ciemnemu narodowi że 1000 jest mniejsze niż 10?

Ieeeeeoooo
Ieeeeeoooo

nie napinaj sie tak bo ci zyłka pęknie. pozamiatal cie argumentami Diobeł…

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Gdzie się nauczyłeś takiego trudnego słowa „argument”? Gdybyś jeszcze znał jego znaczenie… 😀

Obukwe
Obukwe

Inwalido intelektualny nie wpadłeś na to, że ilość restrykcji zależy od procentowego wzrostu zakażeń a nie samej liczby zakażeń? Taki kretyn z gwoździem w mózgu jak ty nie zauważył, że zachodnie bantustany 2020 i kalifaty rozłożyły nogi przed wirusem i zrobiły sobie po po 40.000 zgonów?

baran
baran

Śmiertelny wirus w Płocku. A uprzedzał nadredaktor Stanowski żeby zostać w domu. Trupy na ulicach. Spychacze i koparki gotowe do działania.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Realnie to wirusa przechorowało w Polsce ze 2-3mln osób. A rekord zakażeń w oficjalnych statystykach, wynika z przesiewów w kopalniach i dużych zakładach pracy na Śląsku i w Małopolsce. Liczba hospitalizowanych chorych wciąż jest bardzo niska. Jeżeli z oficjalnych danych Polskiego Ministerstwa Zdrowia wynikało, że 97% górników (grupy zawodowej mocno narażonej na choroby płuc) przechodziło zakażenie covid-19 bezobjawowo – to można sobie tylko wyobrazić jak wiele osób go miało, a nawet o tym nie wie. Wszelkie badania w różnych krajach potwierdzały, że liczba zakażonych jest 20, a nawet 50x wyższa niż w oficjalnych danych. Koronawirusa znaleziono w próbkach ścieków z Barcelony z maja 2019 roku!! Takie próbki się zabezpiecza do późniejszych analiz, i właśnie taką sprawdzono. Podsumowując – tak naprawdę nie mamy pojęcia o prawdziwej skali epidemii. Pewne jest, że covid był z nami już jesienią i zimą 2019 roku. Nic wielkiego się nie działo, bo nikt go nie szukał. Oczywiście nie namawiam tutaj do ignorancji i olewania wszelkich zasad. Moim zdaniem po prostu nie ma co panikować bo nic wielkiego się nie dzieje, świat się kręci, a życie toczy się dalej. Prognozowana „druga fala” może być łagodniejsza niż nas straszą – bo jak wcześniej wspomniałem, ten wirus już z nami był w ubiegłym sezonie grypowym. Moim zdaniem, na 90% większość rozgrywek piłkarskich w Europie będzie się odbywać zgodnie z planem.

Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020