post Avatar

Opublikowane 25.07.2020 13:32 przez

redakcja

O przejściu na ESA 30. Pięciu zmianach meczowych w przyszłym sezonie. O trudnościach w układaniu terminarza, o weekendowych terminach Pucharu Polski. Czy obostrzenia na stadionach będą od nowego sezonu zmniejszane. Czy kluby dostaną mniej z tytułu praw medialnych, bo rozegrają mniej meczów. O tym wszystkim Wojciech Piela porozmawiał dla Weszlo.fm z Marcinem Stefańskim, dyrektorem operacyjnym Ekstraklasa S.A.

***

WOJCIECH PIELA: Co wiemy po najnowszej uchwale? Które ustalenia są najważniejsze?

MARCIN STEFAŃSKI: Najważniejszą rzeczą jest trzydzieści kolejek, jakie rozegramy w przyszłym sezonie. Sezon rozpoczniemy 21 sierpnia, zakończymy 16 maja. Nie będzie rundy finałowej. Spada jeden zespół Ekstraklasy, awansują trzy – to jest podyktowane wcześniejszą uchwałą, w ramach której od sezonu 21/22 w ESA zagra osiemnaście drużyn. Jest jeszcze jedna rzecz, przyjęta rzutem na taśmę, o dostępności pięciu zmian meczowych w Ekstraklasie, Pucharze Polski i innych rozgrywkach szczebla centralnego.

Z twojego punktu widzenia, ESA 30 to jedyny słuszny wybór z przyczyn terminarzowych? Czy w ogóle rozważaliście opcję zostania przy ESA 37?

ESA 30 to na pewno najprostszy kalendarz do ułożenia, co nie oznacza, że łatwy. Ten sezon będzie specyficzny. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, kiedy do końca grudnia nie ma ani jednego wolnego terminu środowego dla krajowych rozgrywek. Tymi weekendami trzeba więc też będzie się podzielić z PZPN-em na rundy Pucharu Polski. Sam start ligi jest zbliżony do lig takich jak Bundesliga czy Grecja, koniec tak samo, problem z przerwą ligową, która musi być ze względu na pogodę. Ten klimat się zmienia, ale nie na tyle, żeby można było założyć, że da się spokojnie grać w styczniu.

Wynegocjowaliście też rozwiązanie na ewentualność powrotu pandemii lub innych losowych wypadków. Poniżej 50 % meczów – brak rozstrzygnięć, powyżej 50% – sezon uznany za ważny.

Robimy to z założeniem, że to wszystko może wrócić. Musimy mieć jakąś możliwość manewru, przełożenia jednego czy drugiego meczu, ale wolałbym, żeby do tego nie dochodziło. Mamy jeszcze luzy jeśli chodzi o terminarz, ale wolałbym, żeby zostały luźne. Pamiętajmy, że finał Ligi Europy będzie rozgrywany w Gdańsku. Musimy więc zakładać, że Lechia będzie musiała ostatnią kolejkę rozegrać na wyjeździe, trzeba wcześniej udostępnić stadion na potrzeby UEFA. Gdyby trzeba było przesunąć kolejki o tydzień czy dwa, robiłby się problem.

Przygotowujemy kwestie procedur z dużą dozą ostrożności. Nie luzujemy obostrzeń. Musimy dmuchać na zimne, patrząc choćby na to, co wydarzyło się przed finałem Pucharu Polski, gdzie autokar z rodzinami piłkarzy Lechii Gdańsk trzeba było zawrócić z przyczyn COVID-19. To taka lampka ostrzegawcza. Trzeba pamiętać, że do zwycięstwa z pandemią jest daleko.

Czy przyszły sezon z punktu widzenia dziennikarskiego będzie wyglądał tak samo? Reporterzy z mikrofonami na wysięgnikach, piłkarze w programach tylko na kamerach? Czy będziecie te obostrzenia luzować?

Czas pokaże. Zaczniemy sezon z tymi samymi obostrzeniami, które obowiązują teraz. Te procedury się sprawdziły. Były pewne naruszenia, ale co do zasady wyglądało to całkiem dobrze. Kluby przyzwyczaiły się do organizacji meczów w takim reżimie. Ja bardzo bym chciał, żeby ta normalność wróciła, natomiast wydaje mi się, że do całkowitego wygaśnięcia pandemii jakieś ograniczenia będą. Zastanawiamy się razem z komisją medyczną gdzie coś można poluzować, jak będzie wyglądać kwestia wpuszczania na trybuny prasowe i tak dalej. Będziemy to dostosowywać na bieżąco. Regulamin przyjęty na przyszły rok jest na pewno elastyczny.

Czy liczba kibiców na trybunach będzie zwiększana czy pozostajemy przy 50%?

Jak rozmawiam z klubami, to mówią – dobrze gdyby nie doszło do zmniejszenia do 25%. Pewnego rodzaju procedury są przygotowane, kluby wiedzą jak reagować. To ma znaczenie organizacyjne, ale także biletowe, sprzedaży karnetów. Gdyby ktoś miał sprzedać ich wiele, a potem zmniejszać pojemność – rodzi to szereg problemów.

Natomiast jak rozmawiam z przedstawicielami innych lig, to nam zazdroszczą. Działamy elastycznie, ale we współpracy z organami rządowymi i wszystkimi odpowiedzialnymi służbami. Czerpiemy najlepsze wzorce z zachodnich lig, ale też to budujące, że po spotkaniach nie stwierdzono u nikogo koronawirusa, nie doszło do jakichś negatywnych opinii sanepidu. Będziemy mądrzejsi za jakiś czas, ale może łatwiej zarazić się w kinie, w przestrzeni zamkniętej, niż na stadionie, gdzie jest przepływ powietrza. Natomiast tego dziś nie wiemy, wszyscy uczymy się na żywym organizmie. Do tej pory nie popełniliśmy błędu i mam nadzieję, że ten element szczęścia pozostanie po naszej stronie.

Co z wyjazdami piłkarzy na wakacje? Kluby nie utrzymają wszystkich na smyczy. Wiemy, że niektórzy wyjechali za granicę, a mają być teoretycznie w izolacji.

Jak rozmawiam z przedstawicielami komisji medycznych, to oni pokazują, że wiedza na temat COVID-u jest dziś znacznie większa niż w marcu. Inne możliwości, inne procedury, także procedury UEFA, przygotowane we współpracy z jednym z polskich klubów – Legii Warszawa. Wydaje mi się, że pewnego rodzaju zmiany w procedurze w tym protokole medycznym będą wprowadzone od nowego sezonu. Komisja medyczna zamyka ten projekt, wprowadzi zalecenia i trzeba je będzie stosować. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy będzie wyglądać kwestia izolacji sportowej, być może będą inne zalecenia, wynikające z doświadczenia ludzi zajmujących się pandemią bliżej niż my. My podjęliśmy decyzję w ESA: zostawmy to lekarzom, oni niech decydują.

Wyobrażasz sobie, że piłkarz pojawia się znowu w Lidze+Extra w studiu, a nie poprzez nagranie?

Nie. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie luzowania obostrzeń. Dopóki nie będzie zgody i rekomendacji komisji medycznej, nie będzie można wprowadzać zmian w tym kierunku. W tej części rekomendują lekarze.

Dobrze rozumiem, że piłkarz może pojechać na wakacje za granicę, ale nie może przyjść do studia?

To jest trudne pytanie. Ja bym patrzył w ogóle z jeszcze innej perspektywy. Pytanie czy może przyjść do studia? Na jego miejsce bym nie przyszedł. Nie mając gwarancji, że osoby, z którymi spędzi czas w zamkniętym pomieszczeniu, są zdrowe. Gdyby miał pewność – nie miałbym z tym problemu. Ale to są moje dywagacje, zostawiam to osobom, które lepiej znają się na medycynie niż ja.

Wróćmy do ESA 30. Czy kluby finansowo, z tytułu praw telewizyjnych, odczują to, że rozegrają mniej meczów?

Na pewno odczują z tej przyczyny, natomiast wydaje mi się, że jeśli chodzi o prawa mediowe wszystko idzie w dobrą stronę, aby dojść z głównymi nadawcami do porozumienia. Mam nadzieję, że niebawem to się skończy. Pamiętajmy, że przyszły sezon będzie bardzo trudny, kluby nie będą mogły sprzedać stu procent biletów, mają mniej spotkań, a są też problemy ze sponsorami. Sygnał ze Szczecina, gdzie wycofała się Grupa Azoty, jest niepokojący. Hurraoptymizmu więc nie ma.

Wszyscy mają natomiast świadomość, że to olbrzymi sukces całego środowiska piłkarskiego, że te rozgrywki bieżące zostały dokończone. To kolosalny wysiłek intelektualny kilkudziesięciu osób zazwyczaj anonimowych, a które dołożyły cegiełkę do tego, żeby te mecze się odbyły. Jest strach finansowy, istotne jakie będą wyniki ekonomiczne Polski. To wszystko będzie miało wpływ na naszą sytuację. Jednym plusem widzenia klubów jest to, że nie doszło do takiego czarnego scenariusza z punktu widzenia Ekstraklasy – wydaje się, że mają ustabilizowaną sytuację. Jeśli nie dojdzie do drugiej, znacznie cięższej fali COVID-owej, to myślę, że nauczymy się żyć z tym kryzysem.

Do tej pory kontrakt opiewał na 225 milionów. Teraz będzie mniej?

Ja się kwestiami praw mediowych nie zajmuję, to jest pytanie do prezesa, natomiast podejmowane są działania, żeby kluby nie były w przyszłym sezonie w gorszej sytuacji, nie otrzymały mniej środków z ESA niż do tej pory. Mam nadzieję, że to się uda.

Strefy na stadionach będą – stadiony beniaminków będą wizytowane.

Na pewno, ale te procedury w pierwszej lidze są bardzo zbliżone, czy to w kwestii organizacji, wpuszczania widzów, wystrefowania. Razem ze związkiem w sumie pisaliśmy dokumenty. LivePark musi dokonać wizyty pod kątem swojej produkcji meczowej, mamy spotkanie z beniaminkami, wszystko będzie wyjaśniane. Ale nie widzę zagrożenia. Podbeskidzie grało w ESA, odbywały się tam mecze mundialu U20. W Mielcu też grała Ekstraklasa. Z perspektywy drużyn pewnych barażu, Radomiak grałby na Legii, Warta w Grodzisku… Myślę, że bywały większe problemy jeśli chodzi o kwestie beniaminków i ich infrastrukturę. Bez względu na to, kto awansuje, myślę, że nie będzie problemów.

Tylko te kwestie izolacyjne trzeba uściślić. Przykład – Jarek Fojut. Chciałem go zaprosić do programu o lidze angielskiej, ale nie mógł przyjść, miał zakaz, choć nie grał w klubie. Natomiast Łukasz Trałka wiemy, że normalnie występuje w studiu.

Póki wszyscy nie będziemy znali odpowiedzi, to te kontakty międzyludzkie w życiu codziennym niestety musimy ograniczać do minimum. Zobaczymy jakie będą rekomendacje komisji medycznej PZPN. Jak wskaże, że nie ma większego zagrożenia, to jestem za rozwiązaniami zdroworozsądkowymi, ale zostawiam te rekomendacje tym, którzy na medycynie znają się lepiej ode mnie.

Te pięć zmian, jak rozumiem, też wynika to z tego, że w przerwie między rozgrywkami prezes Boniek chciał to wprowadzić i dlatego dopiero się pojawia?

Ono było wprowadzone troszkę ad hoc w Europie. To wynikało też z tego, że ludzie obawiali się tego restartu, miliona kontuzji. To się mam wrażenie nie potwierdziło. Kilka spostrzeżeń z mojej perspektywy: rozstawienie 24 piłek mam wrażenie przyspieszyło grę. Okazało się, że ograniczenie kwestii noszowych do minimum też nie doprowadziło do opóźniania zawodów. Widać na płycie nie potrzeba wcale miliona ludzi, żeby wszystko się sprawnie odbywało. Byliśmy ciekawi kilku rozwiązań i pozytywnie się sprawdzimy. Natomiast będziemy stale na bieżąco działać, jeśli będzie możliwość poluzowania czegoś lub wprowadzenia nowych rozwiązań, to zadziałamy bardzo szybko. Takim przykładem jest te pięć zmian – szybko podjęta decyzja na nowy sezon, umówiona ze związkiem, nie budzi większych kontrowersji.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 25.07.2020 13:32 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 8
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Żeby doszło do drugiej fali zachorowań to pierwsza musiałaby się skończyć, taki mały szczegół.

magia
magia

ta sraka sie nigdy nie skonczy

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Na to wygląda.
To najnowszy i najbardziej prostacki sposób na pełne kontrolowanie obywateli.

Nic lepszego niż „nieznana choroba, atakująca zewsząd, przenosząca się nie wiadomo jak, zagrażająca wszystkim bez względu na wiek, pozostawiająca nieznane trwałe zniszczenia w organizmie albo powodująca śmierć” nie działa na ludzką wyobraźnię. Niewidzialny wróg, który cię zabije jak nas nie będziesz słuchał – w starożytności korzystano z innych technik np. zaćmienie słońca.

Śmieszny jest jeszcze ten fragment: „Jak rozmawiam z przedstawicielami komisji medycznych, to oni pokazują, że wiedza na temat COVID-u jest dziś znacznie większa niż w marcu.”
Jakoś tego nie widzę – wiedza jest taka sama jak w marcu – nic nie wiadomo. Dowiedzieliśmy się za to że 30 jest większe od 300, a to z kolei większe od 500 i wkrótce pewnie większe od 1000. Krzywa opadająca Szumowskiego – Nobel z matematyki gwarantowany.

magia
magia

szkoda gadac. Nalezy tez zwrocic uwage na nagly wzrost pseudo zachorowan po wyborach … ktore do tej pory malaly. Gratuluje obywatelom, ktorzy maski asymiluja w skladowa organu ludzkiego.

” … a pies dumny ze kaganiec pana nosi …”

z daleka
z daleka

‚Polak madry po szkodzie…’ inaczej bys myslal gdyby wirus dotknal Twoich bliskich…

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Tu już nie chodzi o to czy kogoś to dotknęło czy nie – chodzi o dziwną niemoc w pokonaniu jakiejś śmiesznej choroby przez cywilizację XXI wieku. Bezpośrednio czy pośrednio dotknęło to wszystkich – w najgorszej sytuacji są oczywiście ci, którzy kogoś stracili.

To wygląda tak jakby nikomu nie zależało by sytuacja zagrożenia minęła, bo to pozwala na sterowanie społeczeństwem na niespotykaną dotąd skalę.

Sam fakt, że przez ponad 4 miesiące odkąd „bawimy” się w to w Polsce i ponad pół roku odkąd „bawi” się w to świat dalej nic nie wiadomo jest wyjątkowo podejrzany.

To, że w naszym Bantustanie musiało dojść do wyborów, w której dżuma wygrała z cholerą uzasadnia wzrost zachorowań po wyborach. Po prostu przed wyborami ograniczono liczbę badań.

whooyemooye
whooyemooye

Kłamstwo żeby zniewolić całe społeczeństwa, niech każdy zada sobie sam pytanie ilu zna ludzi którzy na to zmarli, bo ja mieszkam w Anglii i nie znam nikogo i nikt z moich znajomych nie zna, taka to pandemia.
Trzeba zacząć otwarcie się sprzeciwiać tym durnotom które narzucają nam rządy

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

Przecież sami się z tego wycofują, tylko stopniowo, żeby ludzie myśleli, że oni naprawdę nad tym panują.

WeszłoTV
09.08.2020

QUIZ: Damian Smyk – REDEMPTION. Czy granica 2 punktów zostanie przekroczona?

09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Jak koronawirus hamuje rozgrywki w niższych ligach?

Dziewięć zakażeń w Pilicy Białobrzegi. Piłkarze Józefovii Józefów wysłani do domów na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra w meczu z Okęciem Warszawa. Pozytywne testy pracujących w kopalni zawodników Pniówka Pawłowice Śląskie. Odwoływane i przekładane spotkania z powodu kwarantann jednej albo dwóch drużyn. Teraźniejszość niższych lig w Polsce jest aktualnie absolutnie fascynująca i nieco niepokojąca. […]
09.08.2020
Inne sporty
09.08.2020

Cóż tam, panie, w F1? Mercedes już nie trzyma się (aż) tak mocno

Cztery wyścigi i koniec. Już wiemy, że w tym sezonie Formuły 1 nie ziści się scenariusz, w którym wszystkie Grand Prix wygrają kierowcy Mercedesa. Lewisa Hamiltona i Valtterego Bottasa wyprzedził dziś Max Verstappen. Holender po raz kolejny udowodnił więc jedno: że za kierownicą jest absolutnym kozakiem. I choć na dłuższą metę w rywalizacji z Mercedesem […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Quiz piłkarski. Najlepsi na świecie w 2006

Postanowiliśmy odświeżyć naszą małą serię quizów, w której sprawdzamy, czy znacie najlepszych piłkarzy na świecie w poszczególnych latach. Najlepszych według twórców gry FIFA. Był już rok 2020, był 2012, teraz cofamy się do edycji z 2006. Poprzeczka ląduje bardzo wysoko, bo z ręką na sercu możemy przyznać, że o niektórych z docenionych poniżej piłkarzy zdążyliśmy […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Podbeskidzie stawia na młodzież. Dwa talenty z I ligi zagrają w Bielsku

Podbeskidzie Bielsko-Biała porządnie zbroi się przed powrotem do Ekstraklasy. „Górale” lada chwila ogłoszą dwa ciekawe transfery. Beniaminek ligi tym razem nie sięga po zagranicznych zawodników, a po sprawdzonych na pierwszoligowym poziomie młodzieżowców. Sprawdzonych i wyróżniających się, co chyba zamyka temat ewentualnych problemów ze spełnieniem tego wymogu przez ekipę spod Klimczoka. Jak udało nam się ustalić, […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Po ratunkowej euforii przychodzi proza życia

Zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, do tego Mateusz Cetnarski i oczywiście Jacek Kiełb. Korona Kielce zwyciężyła we wczorajszym meczu towarzyskim z ŁKS-em Łódź, ale jeśli chodzi o personalia – ten sezon może być dla klubu diabelnie ciężki. Powoli kończy się euforyczny nastrój związany z uratowaniem klubu z rąk niemieckich właścicieli, zaczyna się za to […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Bartosz Kapustka bardzo blisko Legii. Czy to będzie hit również na boisku?

To się musiało tak skończyć. Bartosz Kapustka po nieudanym pobycie za granicą na 99 procent wraca do Polski. Wychowanek Tarnovii Tarnów niemal na pewno zasili szeregi Legii Warszawa, która nie tylko w tym okienku zerkała w jego stronę. Tak po prawdzie, szkoda, że nie stało się to przynajmniej rok wcześniej, straciłby mniej czasu. Ten transfer […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Mistrz Kosowa albo Irlandii Północnej. Legia już wie, kogo musi ogolić w I rundzie eliminacji LM

Tak, to prawda, tegoroczne europejskie puchary są trochę absurdalne. Z jednej strony dopiero co Barcelona odprawiła z kwitkiem Napoli, z drugiej dzień później Legia Warszawa poznaje potencjalnych rywali w grze o Ligę Mistrzów. Ale cóż, narzekać nie będziemy. I mistrzowie Polski raczej też nie, bo w Nyonie wylosowano im najlepszą z możliwych opcji. Legia zagra […]
09.08.2020
Weszło
09.08.2020

Z Mullerem nie wyszło, wyjdzie z CR7? Kolejny rekord w zasięgu Lewandowskiego

Początek spotkania Bayernu z Chelsea. Robert Lewandowski przyjmuje piłkę po podaniu w pole karne, bramkarz nie ma wyboru – trzeba faulować. Rzut karny, Polak strzela na pewniaka. Szybki skok do końcówki meczu – dośrodkowanie, Robert skacze najwyżej. Drugi gol. Doppelpack. Co w tym takiego niezwykłego, że o nim przypominamy? Ano to, że Polak ma już na […]
09.08.2020
Weszło
08.08.2020

France Football, przestańcie nam Lewego prześladować i dajcie mu Złotą Piłkę

Gdy France Football ogłosiło decyzję dotyczącą anulowania plebiscytu Złotej Piłki, w naturalny sposób najbardziej pokrzywdzony wydawał się Robert Lewandowski. Miał fenomenalny rok, grał świetnie na wszystkich frontach, był faworytem bukmacherów. Wtedy jednak i my sami tonowaliśmy nastroje: poczekajmy na Ligę Mistrzów. Poczekajmy na wyczyny Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy, na to gdzie dojdą poszczególne kluby. I […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Barcelona pozamiatała przed przerwą. Napoli nie zdołało odpowiedzieć

Czwartek. Roma gra z Sevillą, Giallorossi przegrywają 0:1, a rywale strzelają drugą bramkę. Sędzia ją uznaje, mimo że wcześniej faulowany był Edin Dżeko. Włosi są niepocieszeni, narzekają, że błąd wykluczył ich z walki o trofeum. Piątek. Juventus gra z Lyonem, potrzebuje wygranej dwiema bramkami. Jest to możliwe, jednak plan szybko się komplikuje – arbiter dyktuje mocno absurdalny […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dzień pod znakiem Juventusu – Pirlo przejmuje ster po Sarrim

Tak, wiemy, sporo dziś u nas Juventusu, ale nie ma się co dziwić. Najpierw Bianconeri zaliczyli – co tu dużo mówić – mega wpadkę odpadając z Lyonem, którego za rok nawet nie będzie w grze o europejskie puchary. Już wtedy spekulowano, że dni Maurizio Sarriego w Turynie są policzone. Cóż, okazało się, że nawet nie dni, a […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

U17 Lecha Poznań leje seniorów Elany. Młodzież w Kolejorzu idzie ławą

Lech Poznań II wyeliminował dziś w rundzie wstępnej Pucharu Polski toruńską Elanę. Na papierze – nic szczególnego. „Dwójka” Lecha utrzymała się przecież w drugiej lidze, Elana to spadkowicz. Ale rzecz w tym, że z Elaną w zasadzie w ogóle nie grali ci, którzy niedawno rywalizowali na trzecim poziomie rozgrywkowym. Żadnego Sobola, Bartkowiaka, Szymczaka, Kaczmarka. Nie […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Co łączy króla strzelców ligi słoweńskiej, chorwackiej i rumuńskiej? Korepetycje brali w Polsce

Często wyśmiewamy polskie kluby za ich kadrowe ruchy. Kpimy z działaczy wykonujących kompletnie chybione transfery. Samym zawodnikom też nie dajemy spokoju, gdy czmychają z Polski po dwóch rundach, podczas których udało im się rozegrać siedemnaście meczów i zaliczyć jedną asystę drugiego stopnia przy golu anulowanym przez VAR. Okazuje się jednak, że w tych wszystkich transferowych […]
08.08.2020
Włochy
08.08.2020

Szybko poszło. Sarri wylatuje z Juventusu

Jeszcze całkiem niedawno działacze Juventusu zarzekali się, że jest za wcześnie by recenzować dokonania Maurizio Sarriego i szkoleniowiec „Starej Damy” pozostanie na swym stanowisku niezależnie od wyniku dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. A potem przyszedł Olympique Lyon po paru miesiącach bez regularnej gry o stawkę i bezceremonialnie wyrzucił Juve z Champions League. Sprawiając, że […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar odwołany i… co teraz?

Polski Związek Piłki Nożnej odwołał mecz Superpucharu Polski po informacji dotyczącej zakażenia u masażysty Legii Warszawa. Nie pomogły nawet powtórne testy, zrobione na szybko przez stołeczny klub – PZPN już w oficjalnym komunikacie przypomniał, że wobec okresu inkubacji wirusa, wiarygodne wykluczenie ryzyka możemy otrzymać dopiero po 7 dniach. Trudno tu komukolwiek zarzucić złą wolę czy […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dwa stracone lata. Sam Cristiano Ronaldo Ligi Mistrzów Juventusowi nie wygra

Sześć meczów – tyle w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zagrał Juventus, od kiedy Cristiano Ronaldo dołączył do ekipy z Piemontu. Sześć meczów, z których wygrał tylko dwa. Przegrał trzy, jeden zremisował, ale co ważniejsze – tylko raz awansował. Wtedy, gdy Portugalczyk wkurzył się na swoich kolegów i zapakował trzy bramki Atletico Madryt. Zresztą Ronaldo strzelał […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar Polski odwołany! PZPN nie chce ryzykować

Meczu o Superpuchar Polski w tym roku nie będzie – poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Legii Warszawa z Cracovią odwołano na dzień przed planowanym pierwszym gwizdkiem. Cóż, chyba musimy się przyzwyczajać, że w najbliższym sezonie tak to właśnie będzie wyglądało. Jeszcze wczoraj, gdy informowaliśmy o możliwym zakażeniu w obozie […]
08.08.2020