post
Avatar

Opublikowane 29.07.2020 13:19 przez

redakcja

Czerwiec 1994 roku. Prezydentem Polski jest Lech Wałęsa. W kinach pojawia się premierowo “Król lew”. Kalifornijska policja aresztuje O.J. Simpsona, oskarżonego o zamordowanie żony i jej kochanka. Ostatnie rosyjskie oddziały opuszczają terytorium Niemiec. Czemu zebrało nam się na wspomnienia z tak zamierzchłych czasów? Ano dlatego, że w czerwcu 1994 roku po raz ostatni na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej występowały kluby z Rzeszowa, a jeden z nich już piątek na ten poziom powróci. Po 26 latach tułaczki.

Solidarny spadek

II liga w sezonie 1993/94 to były naprawdę olbrzymie rozgrywki. 36 uczestników podzielonych na grupy wschodnią i zachodnią. Resovia i Stal Rzeszów miały okazję rywalizować o ligowy byt z takimi ekipami jak Hutnik Warszawa, Bug Wyszków, Włókniarz Pabianice, Avia Świdnik, Błękitni Kielce czy Karpaty Krosno. No i Rzeszowianie nie dali sobie rady. Stal zajęła szesnastą, a Resovia siedemnastą pozycję w lidze. Jedni i drudzy pożegnali się z II ligą. Kto mógł się wtedy spodziewać, że stolica województwa podkarpackiego doczeka się swojego przedstawiciela na tym poziomie dopiero po 26 latach?

II liga 1993/94 (grupa II)

Bogiem a prawdą, to na spadek obu klubów zanosiło się już od jakiegoś czasu. Resovia była jednym z klubów bardzo mocno dotkniętych przemianami ustrojowymi, do których doszło w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. “Pasy” na drugoligowym poziomie występowały w sumie przez 17 lat z rzędu, ale już w sezonie 1992/93 otarły się o degradację. Miejsce na zapleczu I ligi udało się utrzymać dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce. W kolejnych rozgrywkach w Resovii nie było już jednak odpowiedniego materiału ludzkiego, by pokusić się o jeszcze jeden heroiczny finisz. Trener Józef Piecha (cytowany przez portal resoviacy.pl) stwierdził: – Sytuacja organizacyjna i finansowa klubu jest taka, że gorszej trudno już sobie wyobrazić. Krótko mówiąc: klubowa kasa świeciła pustkami. Resovia do walki w lidze wystawiła młodzież grającą za wikt i opierunek. Efekt – do przewidzenia. Resovia zakończyła sezon passą ośmiu porażek z rzędu.

A jak to wyglądało w Stali?

Cóż, tutaj mówimy już o klubie z bogatą, pierwszoligową przeszłością. W latach 60. i 70. “Stalowcy” stanowili liczącą się siłę na piłkarskiej mapie Polski. W 1975 roku zwyciężyli nawet w krajowym pucharze. Przeszło dwieście występów w barwach tego klubu zanotował Jan Domarski, bohater z Wembley (występował zresztą również w Resovii). Potem Stal radziła sobie ze zmiennym szczęściem, lecz w 1987 roku zakotwiczyła w II lidze i trzymała się tego poziomu aż do feralnego 1994 roku. Do utrzymania zabrakło wówczas zaledwie dwóch punktów. Ostatnie bezpieczne miejsce w lidze zajął jednak Okocimski KS Brzesko, a Stal podzieliła los lokalnych rywali.

Niedoszła fuzja

Ani Stal, ani Resovia nie zdołały szybko przełamać kryzysu. Jedni i drudzy zaliczali nawet epizody na czwartym poziomie rozgrywek, kluby bardzo kiepsko sobie radziły pod względem finansowym. W 2016 roku prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, wyszedł z pomysłem scalenia dwóch drużyn w jedną. – Chcę na początek, by z wszystkich drużyn rzeszowskich zostali wybrani najlepsi zawodnicy, którzy tworzyliby drużynę. Jak będzie coraz wyższy poziom rozgrywek, to będziemy dawali coraz większe pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że bez nich sport nie istnieje. Nazwę klubu wybierzemy na podstawie opinii kibiców, których zapytamy o zdanie na spotkaniach, jakie planujemy – opowiadał prezydent Ferenc. – Chcę podnieść poziom piłki nożnej w Rzeszowie na taki, jaki był w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Naszym celem jest posiadanie drużyny w Ekstraklasie. Pomysł stworzenia drużyny przyszedł mi do głowy, kiedy ostatnio byłem na meczu Kotwica Kołobrzeg – ROW Rybnik. Kołobrzeg, miasto, które nie jest duże, ma drugą ligę, a my?

Do wielokrotnie zapowiadanej fuzji ostatecznie nie doszło. Ku uciesze kibiców, którzy otwarcie i stanowczo sprzeciwiali się temu pomysłowi, traktując go jako zamach na bogate tradycje Resovii i Stali. Oba kluby spróbowały zatem odbudować dawny status po swojemu. Dość skutecznie, skoro w piątek derby Rzeszowa zadecydują o tym, kto uzupełni pierwszoligową stawkę w sezonie 2020/21.

Derby Rzeszowa (2017).

– Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że Rzeszów to miasto wojewódzkie z zespołami trzecioligowymi, z których żaden nie może zaistnieć. Dzisiaj są to wiodące drużyny w lidze szczebla centralnego. Dla mnie nie jest zaskoczeniem ani to jak prezentuje się Stal, ani to jak prezentujemy się my. Ruchy transferowe na to jasno wskazywały – mówił na łamach Weszło były już prezes Apklan Resovii, Wojciech Zając. – My i Stal jesteśmy jak naczynia połączone. Wzajemnie się napędzamy. To zdrowa rywalizacja. Paradoksalnie im jeden klub silniejszy, tym drugi też, bo jedni drugich podpatrują, jedni do drugich chcą równać.

To rzeczywiście dość ciekawe, że Stal i Resovia bardzo często występują na tym samym szczeblu rozgrywek. Dzięki temu derby Rzeszowa to jedna z najbardziej zajadłych lokalnych rywalizacji w kraju. Jeżeli chodzi o oficjalne konfrontacje o prymat w stolicy Podkarpacia, doszło do nich już 86 razy. 34 zwycięstwa Resovii, 32 Stali. Łeb w łeb.

– Uważam, że to dobrze dla Rzeszowa, że Resovia fajnie się rozwija, na pewno jest niejedno pole, na którym mielibyśmy wspólne tematy i wspólne stanowisko – opowiadał w rozmowie z Weszło prezes Stali, Rafał Kalisz.

Rzeszowski finał

W finale play-offów miejsca na uprzejmości jednak nie będzie.

W piątek o 17:00 Resovia podejmie Stal i koniec końców tylko jeden z rzeszowskich klubów będzie miał powody do satysfakcji. Choć tak naprawdę sama walka w barażach o promocję do I ligi może być w obu ekipach traktowana jako mały sukces i dobry prognostyk na przyszłość. Przecież Stal w tym sezonie była zaledwie beniaminkiem w II lidze. Apetyty władz klubu są bardzo duże, lecz nie takie firmy jak Stal Rzeszów przekonywały się już, że wielkie ambicje nie zawsze udaje się gładko przekuć w świetnie rezultaty.

– Nie boimy się marzyć. Przyznam, że marzy nam się, aby nawiązać do tradycji Stali Rzeszów, która grała w Pucharze Zdobywców Pucharów. To mocne słowa, zdaję sobie z tego sprawę. Pewnie przez niektórych mogą być odbierane krytycznie, ale nasza firma na początku wchodzenia na zagraniczne rynki była kilkanaście tysięcy mniejsza od rywali. Teraz ten dystans znacząco się zmniejszył i choć wciąż jesteśmy mniejsi od innych, to nie w takim stosunku. Staliśmy się konkurencyjni nawet dla znacznie większych od siebie. Biznes na pewno pozbawił mnie kompleksów w stosunku do zagranicznych podmiotów. Nie widzę potrzeby, by nie podchodzić tak również do piłki nożnej. Mierzyć wysoko – to powinna być normalność – stwierdził Rafał Kalisz.

Wydawało się, że już w tym sezonie na jego głowie może wylądować kubeł zimnej wody, ponieważ Stal długo plasowała się w dolnych rejonach drugoligowej tabeli. Po 28. kolejkach była na piętnastej pozycji, uwikłana w walkę o utrzymanie. Tymczasem Resovia zajmowała wówczas bardzo dobre, czwarte miejsce. Finalnie jednak obie ekipy zakończyły rozgrywki – a jakże! – po sąsiedzku.

“Pasy” na piątym, “Stalowcy” na szóstym miejscu.

Derby Rzeszowa (2020).

Trudno wskazać faworyta przed piątkowym starciem, jeśli wziąć pod uwagę dwie ostatnie konfrontacje derbowe w stolicy Podkarpacia. Jesienią Stal zremisowała u siebie z Resovią 1:1. W czerwcu padł bezbramkowy remis.

Trzeba zaznaczyć, że to pierwsze starcie wzbudziło w mieście spore zainteresowanie. Na trybunach pojawiło się około pięciu tysięcy widzów. Generalnie oba kluby mogą się pochwalić co najmniej przyzwoitą frekwencją. Dopóki pozwalała na to sytuacja w kraju, Resovia regularnie gromadziła na swoich meczach przeszło 1200 kibiców. Stal również nie miała z tym problemu. Awans wyżej może to tylko podsycić.

Czy futbolowa strona Rzeszowa dorówna tej siatkarskiej? Droga do tego wciąż bardzo daleka, niemniej – po raz pierwszy od ćwierćwiecza kluby ze stolicy Podkarpacia przebiły się ze swoim istnieniem do świadomości kibiców z całej Polski. A to już coś.

fot. NewsPix.pl

redakcja

Opublikowane 29.07.2020 13:19 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariano italiano
mariano italiano
8 miesięcy temu

Przypomnijcie w jaki sposób Stal uzyskała awans rok temu, wybierając sędziego na mecz bezpośrednich przeciwników w decydującej fazie sezonu.

Żenada.

Arek
Arek
8 miesięcy temu

Brawo Stal, taki klub musi grać co najmniej w 1 lidze.

maciek
maciek
8 miesięcy temu

W transmisji z meczu Bytovia-Resovia sprawozdawcy upierali sie przy tym ze StalowaWola lezy w wojewodztwie Lubelskim!!! Ktos takim tlukom pozwala sie wypowiadac swobodnie na cala Polske.

Pomijam oczywiscie fakt ze dla red.Kotleszki Austra nalezy do beneluksu!!! A jak !!!

Nitocris
Nitocris (@nitocris)
8 miesięcy temu
Reply to  maciek

nie no, komentator powiedział poprawnie – że stalowa wola leży na Podkarpaciu. To jakiś pajac z produkcji dał mu “info” że stalowa wola leży w lubelskim, to się komentator błędnie “poprawił” – przecież nie będzie walczył z produkcją na żywo, w ferworze meczu nie mają jak sprawdzić na własną rękę informacji xd

aamai
aamai
8 miesięcy temu
Reply to  Nitocris

Stalowa Wola raczej nie jest anonimowa dla ludzi zajmujacych sie pilka. To gdzie lezy wie sie chyba nawet z podstawowki.Na wizji zas stanelo na tym ze jeden wie a drugi nie,chociaz zaden nie byl pewien.

Poza tym Austria nie nalezy do beneluksu red.Kotleszka!

Xerowia1405
Xerowia1405
8 miesięcy temu

Jedyne “PASY” są w Królewskim Krakowie.
Jak pan redaktor może nazywać jakiś podrzędny zespół z 6 ligi mianem “Pasów”?

aamai
aamai
8 miesięcy temu
Reply to  Xerowia1405

Przedwojenni ludzie honoru do dzisiejszej Cracovii by sie nie przyznali.Dzielo ich zostalo zeszmacone i oplute.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
8 miesięcy temu

Czytając ten artykuł przypomniałem sobie pierwsze derby Podkarpacia, Stali Rzeszów ze
Stalą Mielec. Jako młody junior koszykówki przebywałem na obozie kondycyjnym w Łańcucie.
W nagrodę pojechaliśmy do Rzeszowa. Stadion nabity , kibice stali wzdłuż linii autowych, część
na okolicznych drzewach.Na boisku gwiazda reprezentacji Polski, Marian Ostafiński.
Grali też przyszli reprezentanci, Lato, Domarski czy Rześny. Wynik nie istotny, emocje wielkie.
Życzę rzeszowskiej piłce takich derbów w ekstraklasie.

JaToTylkoJa
JaToTylkoJa
8 miesięcy temu

Czerwiec 1994 roku. Prezydentem Polski jest Lech Wałęsa-musieli przypomnieć.

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021