post Avatar

Opublikowane 08.05.2020 16:18 przez

redakcja

Polonia Warszawa w 2029 w Ekstraklasie, w dodatku ze stadionem na trzydzieści tysięcy, a najlepiej czterdzieści tysięcy miejsc. To nie scenariusz z Football Managera, tylko oficjalny plan KSP skierowany wczoraj przez Gregoire’a Nitota do miasta Warszawa. Po co? Trochę zarysowanie kierunku zmian, a trochę odezwa, by miasto Polonii pomogło.

Cały plan, dość drobiazgowy, to trzydzieści kilka stron. Wybraliśmy dla was najważniejsze kwestie.

SPORT

Plany sportowe są BARDZO konkretnie rozpisane. To znaczy, zarazem konkretnie, ale i niekonkretnie. Awans do Awans do II ligi: 2022. Awans do I ligi: 2025. Awans do Ekstraklasy: 2029. Korci nas by zapytać „a co jak uda się wcześniej”, ale wiadomo – to pewne widełki. Sygnał: nie, nie wszystko na raz, łatwo nie będzie, rozumiemy, że ten biznes obarczony jest nieprzewidywalnością, staramy się umieścić go w swoich planach.

Plan transferowy jest wyłuszczony w podobny sposób: dowiemy się z niego konkretnie, że Polonia obecnie szuka napastnika, prawego obrońcy, prawego skrzydłowego, rozgrywającego, środkowego obrońcy i środkowego pomocnika. Troszkę się zastanawiamy, czy to nie przesada w tym drobiazgowym podejściu – potrzebują wzmocnień to potrzebują wzmocnień, w generalnym planie może to nie jest tak potrzebne. To samo pytanie budzi w nas ten graf, w którym możemy dowiedzieć się jaka jest w strukturze Polonii pozycja magazyniera, a jaka napastnika.

Ciekawe natomiast, że później czytamy, uwaga: „Przed każdym sezonem transferowym Gregoire Nitot, Wojciech Szymanek i Piotr Kosiorowski będą wspólnie decydować kogo pozostawić w drużynie, a na jakie pozycje szukać nowych zawodników”. Trąci trochę sytuacją, w której prezes miesza się do szatni, do czego niby ma prawo, ale wiadomo jak to się często kończyło. Niemniej Nitot wydaje się za poważnym człowiekiem, by – jak za czasów Józefa Wojciechowkiego – posyłał trenerowi kartkę kto ma grać.

BUDŻET

Podstawowa kwestia – Nitot już, jak sam przekonuje, zainwestował 2.7 miliona złotych w Polonię. Spłacono między innymi 156 zaległych faktur na łączną kwotę 750.097.23 zł. Do tego spłacone zostały opłaty de minimis w kwocie 386.919 zł. W „grze” pozostają odsetki 42.425.18 zł, które nie powstały w okresie działalności Nitota, który ma nadzieję, że zostaną przez miasto umorzone.

Dalsze plany budżetowe najlepiej zobrazuje ta grafika:

STADION

Co tu kryć – temat przewodni, temat najgorętszy, przewijający się przez karty dokumentu najczęściej, nawet jeśli czasem pośrednio. Zacytujmy najpierw:

„Bez zysków płynących z zarządzania stadionem, Polonia nie ma szans na przetrwanie – bez tego niemożliwe będzie utrzymanie stabilności finansowej klubu”.

Obecny stadion wystarcza, ale na trzecią i maksymalnie drugą ligę. Wyżej? Już potrzebna nówka sztuka. Znowu cytat:

Nowy stadion powinien zmieścić co najmniej 30 tys., a idealnie 40 tys. widzów. 40 tysięcy to rozsądna liczba miejsc na stadionie w tak dużej europejskiej stolicy jak Warszawa.

To wokół stadionu i bazy kręci się większość próśb do miasta. Niektóre – szczególnie te w dziale „krótkoterminowe” – dość oczywiste: Polonia jako priorytetowy podmiot korzystający z obiektu (rozpisano to na liczbę godzin treningowych czy udostępnienie na wyłączność pomieszczeń biurowych), pomoc przy najpilniejszych remontach. Średnioterminowe – możliwość zarządzania stadionem przez Polonię. Natomiast długoterminowy – NOWY OBIEKT. Jak miałby powstać? Zacytujmy:

Istnieją 2 możliwe modele budowania obiektu:

1) Budowa stadionu przez Miasto i wynajęcie obiektu spółce Polonia Warszawa, a także oddanie zarządzania w ręce Klubu (model Legii Warszawa).

2) Drugim modelem jest wydzierżawienie przez Miasto terenu pod stadion spółce Polonia Warszawa S.A. i jego budowa oraz finansowanie również przez tę samą spółkę. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku takich klubów jak np. Juventus Turyn, Olympic Lyon, Arsenal Londyn i wielu innych.

Z innych próśb łamane na propozycji współpracy, niektórych może zaintrygować odezwa, by zachęcić jedną z podległych Warszawie spółek do bycia sponsorem klubu: na przykład spółki Warszawskiego Metra czy Miejskich Zakładów Autobusowych.

SŁOWO OD NITOTA I KWESTIA LEGII

Sam Gregoire Nitot też przekazuje słowo od siebie w prezentacji. Tu swoiste podsumowanie:

Polonia Warszawa to dla mnie inwestycja długoterminowa – mam nadzieję zarządzać Klubem przez co najmniej 15 kolejnych lat. Na jego zakup pozwoliły mi środki, które zgromadziłem dzięki dywidendom otrzymanym z Sii. Przez najbliższe lata planuję osobiście zainwestować w Polonię około 10 mln zł. W kolejnych etapach będę nadal inwestować w miarę potrzeb Polonii i moich możliwości finansowych.

Dlaczego zdecydowałem się na tę inwestycję? Od najmłodszych lat kibicuję piłce nożnej i po dziś dzień jest to jedna z moich największych pasji. Wybrałem Polonię ponieważ Warszawa to mój dom – mieszkam tu od 2006 roku, a od 2016 roku jestem dumnym posiadaczem polskiego obywatelstwa. To tu jest wszystko, co dla mnie najważniejsze – moja żona i 4 urodzonych w Warszawie dzieci, a także wszystko, co posiadam – cały swój kapitał ulokowałem w Polsce.

Inwestycja w Polonię nie jest dla mnie sposobem na wzbogacenie się. Nie planuję zarobić na Klubie, a wręcz przeciwne – liczę się z tym, że mogę stracić mnóstwo pieniędzy. Moim celem nigdy nie było otaczanie się rzeczami luksusowymi, takimi jak wielki dom, drogi zegarek czy jacht. Nie dbam o nie, ponieważ nie sprawiają mi przyjemności. Znacznie więcej satysfakcji daje mi inwestowanie w projekty takie jak Polonia Warszawa, praca z pasjonatami, budowanie zgranych zespołów, codzienne uczenie się nowych rzeczy, rywalizacja, nie poddawanie się mimo przeciwności oraz dawanie radości ludziom (np. zawodnikom i kibicom Polonii Warszawa, dzieciom z Akademii Piłkarskiej). Tego na co dzień dostarcza mi biznes i mam nadzieję, że właśnie z takimi doświadczeniami będzie się wiązał rozwój Polonii Warszawa. Zrobię wszystko, aby Polonia Warszawa, Klub z ponad 100-letnią tradycją, będący ważną częścią historii Warszawy, miał szansę na rozwój, powrót do Ekstraklasy i przynoszenie dumy mieszkańcom Warszawy.

Zarazem trudno nie zauważyć, jak długi cień w sportowej Warszawie ma Legia. Jest do tego stopnia obecna w prezentacji, że stanowi osobny podpunkt, ba  – sam Nitot zakłada jej szalik w akapicie, w którym pisze, że nie będzie miejsca w Polonii dla osób otwarcie nienawidzących Legii czy innych klubów. Mówi też, że stawia Polonię na pierwszym miejscu, ale regularnie ogląda Legię na żywo i to dla niego duża przyjemność. Chciałby, by również kibice Polonii uszanowali ten zwyczaj.

Temat umiejscowienia Polonii w stosunku do Legii zajmuje prawie całą stronę. Ocenę argumentów zostawimy wam:

– Obecnie Polonia nie stanowi dla Legii żadnego ryzyka – Polonia to mały klub walczący o utrzymanie w III lidze, podczas gdy Legia należy do Ekstraklasy.

– Fani piłki nożnej powinni szanować swoich rywali. Piłka nożna daje ogromne emocje właśnie dzięki nim. Bez przeciwników futbol byłby nudny.

– Głównymi rywalami Legii Warszawa nie powinny być Polonia Warszawa, ani kluby z polskiej Ekstraklasy. Miasto Warszawa, stolica tak dużego i bogatego kraju jak Polska, powinno mieć klub, który jest w stanie konkurować i wygrywać z najlepszymi zespołami z całej Europy. Jednak aby Legia miała szansę w takim pojedynku, musi mieć silnych i solidnych rywali w Polsce. Mam nadzieję, że Polonia będzie za kilka lat jednym z nich.

– Istnienie Polonii jako rywala w tym samym mieście umożliwi regularne sparingi i podnoszenie poziomu sportowego, a w przyszłości rozegranie derbów Warszawy, które będą niezapomnianą rozrywką dla wszystkich kibiców i prawdziwym świętem piłki nożnej w Warszawie.

W swoistym audycie plusów i minusów Polonii, po stronie plusów przewidywalnie: historia, Nitot, doświadczona kadra menadżerska Sii, lokalizacja i tym podobne. Ciekawiej po stronie minusów, gdzie wskazano kilka podmiotów posługujących się nazwą Polonii, brak własnej bazy danych, CRM i narzędzi marketingu online, no i naturalnie: stadion, rozpisany na szereg detali, od słabej kondycji zaplecza, bo wysoki koszt wynajmu. Plan zawiera też zarys pomysłów na Akademię Piłkarską – nie widzimy tu aż tak rewolucyjnych kwestii, ot, chcą być po prostu dobrzy, na pewno jednak warto wspomnieć powstania polonijnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – czy kwestii tego, że w sprawie karnetów wzorem ma być Widzew lub Górnik, a także że potrzeba rozwinąć się w sieci, postawić na Polonia TV. To, zdaje się, podstawy. Misje i zasady – możecie przewidzieć, że to hasła typu transparentność czy budowa zaufania. Jak najbardziej godne pochwały, na pewno budujące przekaz planu, ale skupiamy się na konkretach, to pewne cechy współpracy.

***

Co o tym sądzimy? Na pewno widać, że Nitot chce się wziąć za Polonię na poważnie i na pewno ma narzędzia, by KSP znowu odgrywała istotną rolę w polskiej piłce. Ale widać jak kluczowym tematem będzie nowy stadion. Pytanie co gdyby miasto nie było skore do tego, aby taki powstawał, unosi się nieustannie nad lekturą.

CAŁY PLAN DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Źródło: JSK Architekci

Opublikowane 08.05.2020 16:18 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 59
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Viader
Lord Viader

Hahaha. 40 tysięcy miejsc. Oj oj oj

Aidan
Aidan

Dla mnie jeszcze zabawniejszy jest zapis kwot pieniężnych, poczyniony przez autora tego artykułu np. 750.097.23 zł !

Szanowny Niepodpisany z Imienia i Nazwiska Panie Dziennikarzu,
W języku polskim do cyfrowego zapisu liczb stosujemy TYLKO DWA RODZAJE SEPARATORÓW:
a) separator dziesiętny – w postaci wyłącznie PRZECINKA, nigdy kropki,
b) separator grupujący – w postaci ODSTĘPU (SPACJI), nigdy przecinka (a nawet kropki, jak zapisują niektórzy przez analogię do jęz. niemieckiego).

Poprawcie to czym prędzej, bo aż kłuje w oczy!

Poczytajcie sobie w redakcji w ramach nauki:
http://lukaszrokicki.pl/2011/01/17/separatory-w-zapisie-liczb/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_dziesi%C4%99tny

Aidan
Aidan

Dla mnie jeszcze zabawniejszy jest zapis kwot pieniężnych, poczyniony przez autora tego artykułu np. 750.097.23 zł !

Szanowny Niepodpisany z Imienia i Nazwiska Panie Dziennikarzu,
W języku polskim do cyfrowego zapisu liczb stosujemy TYLKO DWA RODZAJE SEPARATORÓW:
a) separator dziesiętny – w postaci wyłącznie PRZECINKA, nigdy kropki,
b) separator grupujący – w postaci ODSTĘPU (SPACJI), nigdy przecinka (a nawet kropki, jak zapisują niektórzy przez analogię do jęz. niemieckiego).

Poprawcie to czym prędzej, bo aż kłuje w oczy!

Bartosz S
Bartosz S

Naprawdę tak Tobie przeszkadzają te kropki zamiast przecinków , aż tak bolą oczy ? W tym całym tekście najważniejsze są ku.wa kropki zamiast przecinków . Kłują w oczy takie durne komentarze jak Twój nauczycielu !

Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum

Co to jest 10 mln zł w piłce przez 10 lat? Żart.

Kibic
Kibic

To samo miałem napisać. To już gmina Stężyca przekazuje Raduni rocznie 2 mln. 😀 Żeby nie było – jestem absolutnie przeciwny wydatkom publicznych pieniędzy na kluby, ale te wydatki to fakt. Więc z czym do ludzi panie Nitot?

Paweł
Paweł

10 mln to jest kwota która właściciel planuje podratować brudne koszule do momentu aż budżet będzie się spinał. Ambitne i mądre. Jeśli by się udało to nawet jeśli właściciel wpadnie w finansowy dołek to klub poradzi sobie bez kroplówki. Nie sztuka jest wpakować w klub grube miliony jak JW i zostawić po sobie zgliszcza. To samo tyczy się Cupiala, niby gablota z trofeami pełna ale wisle zostawił w gorszej kondycji niż ja zastał. To ma być samo finansujące się przedsiębiorstwo jak by to groteskowo nie zabrzmiało w przypadku brudnych koszul, a nie kaprys milionera. Tylko ten stadion na 40tys każe wątpić w powodzenie biznesplanu. Koszty utrzymania będą większe niż wpływy z dnia meczowego. Polonia jeszcze dluuuugo nie będzie miała zadowalającej frekwencji. Sam Muranów to za mało.

chory
chory

miałem i w sumie nadal mam sympatię dla tego pana i Polonii, uważam, że powinna szukać kibiców wśród „słoików”, pracowników korpo, studentó itd, czyli takich, których nie interesują oprawy, kibolstwo itd czyli Legia. Dodać do tego tę garstkę co im obecnie kibicuje i spokojnie mają potencjał na te 6-7tys, w hitach na więcej, w takim dużym mieście.

ALE JAK TO PRZECZYTAŁEM TO MNIE CH… STRZELIŁ!

stadion na 30 czy 40 tys kibiców dla Polonii to jest pomysł tak głupi, tak bardzo głupi, tak bardzo, bardzo, bardzo głupi i odrealniony, abstrakcyjnie chory i głupi, że zaczynam wątpić w tego faceta, że ma on jakiekolwiek pojęcie o piłce i czy to nie jest jakiś przekręt !!!!!!!!!! to jest największy debilizm ostatnich lat!!!! skąd oni to wzięli?

Zygmunt
Zygmunt

Ciebie pan Nitot na stadion już nie wpuści…

Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)
Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)

Zycze Polonii jak najlepiej, ale tak troche tak jakby w Poznaniu oznajmiono wlasnie, ze powstaje stadion dla Warty na, powiedzmy, 20 tysiecy.
Troche absurd i utopia.
Aczkolwiek, oba kluby widzialbym w Ekstraklasie.

Czarny
Czarny

Jako kibic Warty chciałbym stadion na 7-10tys. Dla nas to i taki optymalny. Może jak awansujemy to choć minimalnie uda się przystosować nasz Ogródek do warunków licencyjnych

Kupisz
Kupisz

Popłynęli z tym stadionem na 40 tyś, ale już taki na 20 tyś mogliby zbudować. Bardzo fajnie sprofilowałeś grupę docelową fanów Polonii. Jeśli inwestor dobrze wypromuj swoją ideę przyjaznej atmosfery trybun, bez chamskich przyśpiewek, fanatyzmu i agresji to ma szansę sukcesywnie przyciągać kibiców kanapowych, słoików, emigrantów czy studentów. Trzeba tylko tylko zbudować fajny know how. Warszawa ma prawie 2mln. ludzi, a popularność piłki nożnej rośnie. Może ten facet rzeczywiście wie co robi.

PhoenixLk
PhoenixLk

„Jeśli inwestor dobrze wypromuj swoją ideę przyjaznej atmosfery trybun, bez chamskich przyśpiewek, fanatyzmu i agresji to ma szansę sukcesywnie przyciągać kibiców kanapowych, słoików, emigrantów czy studentów”

Dobrze kojarzę, że jakoś we wrześniu/październiku poprzedni/a (nie pamiętam niestety płci) prezes Polonii wezwał policję przeciwko swoim kibicom?

Kupisz
Kupisz

PhoenixLk masz rację wezwała. Kibice Polonii niczym nie różnią się od innych, nie zmienia to faktu, że jest ich bardzo mało, a w Warszawie ludzi dużo. Dobrym marketingiem facet może stworzyć nową baz kibiców, bez oglądania się na obecnych.

chory
chory

napisaliby, że chcą stadionu na 10tys, powiedziałbym ok, sporo jak na nich obecnie, ale w ekstraklasie i tak minimum to 8tys
napisaliby na 15tys, powiedziałbym – przesada, ale jakiś tam potencjał jest, może czasami się zbliżą, jak już budować , to z jakąś nadwyżką, ale to to 15 max, niech im będzie

a oni wyskoczyli z 40tys i powiedziałem – skoro zaczynają od takiego debilizmu to jaki sens z nim w ogóle gadać, przecież to absurdalne i niepoważne, jakiś monthy python, żaden klub w POlsce nie potrzebuje takiego stadionu, trzeba być debilem, żeby chcieć takiego czegoś dla malego klubiku, od razu na dzień dobry się ośmieszają i strzelają sobie w stopę

jeremy
jeremy

może Legia wejdzie do Ligii Mistrzów, trafi na Real to wynajmie od nich stadion 🙂

PhoenixLk
PhoenixLk

już były plany, byśmy grali z Realem na Narodowym… pomysł został olany, więc się polscy kibice Realu oburzyli, że jakim prawem nie spełniamy ich zachcianki…

Legia Bemowo
Legia Bemowo

żeli papą żeli papą panie inwestor…
W głowie, na Bemowie,
kiedy wsiadałem do samolotu,
Widziałem parę dzikich kotów,
Wyskoczyły za mną i zaczęły grać,

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

40 tysięcy? A czemu nie 60? Przecież kibice Polonii czekają na większy stadion by go zapełnić bo do tej pory na mniejszym stadionie nie mogli pokazać swojej potęgi. A nie, czekaj…

Monis
Monis

40 tysiecy?Facet albo ma nierowno pod sufitem,albo pralnie pieniedzy sobie organizuje

Rudolffo
Rudolffo

Wykupcie arki licencje będzie szybciej

Qwertyuiop
Qwertyuiop

Mieszkam w Warszawie, kibicuje Polonii w jej powrocie do Ekstraklasy, lecz stadion na 30-40 tysięcy miejsc jest debilizmem, przed powolną degrenadoladą Polonii, na mecze chodziło z 3k ludzi, teraz tym bardziej nie będzie chodziło na te mecze dużo osób, ponieważ Legia ma „monopol”, a w dodatku przemawia za nią poziom sportowy.

Kitownik
Kitownik

Jakie 3k ludzi, co ty bredzisz ?!

W sezonie kiedy klub z kurwiktorskiej zdobył ostatni tytuł MP frekwencja oscylowała w granicach 3000 osób.
Obecnie to chodzi 900-1200 osób.

Dla takich klubików szkoda fatygi, żeby pisać artykuły. Nitlot to mitoman i lada moment pierdolnie ten projekt jak domek z kart.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

.

komentarz.jpg
Buncol80
Buncol80

Po cholerę obrażasz? Nie potrafisz odpowiedzieć normalnie? W przeciwieństwie do wielu gimbusów tu obecnych ja jeszcze pamiętam derby Warszawy i chciałbym znów na nich się znaleźć. Oczywiście wielki stadion to mżonka ale akurat fatygi dla takiego klubu jak Polonia nie szkoda. Chyba że ciebie kręcą derby mazowsza z Wisłą Płock.

Lord Viader
Lord Viader

Tak. Oczywiście. Idealny punkt wyjścia do negocjacji. Jak to usłyszą radni itp. to od razu stwierdzą, że następny „wizjoner” (debil), więc nikt z nim poważnie nie będzie rozmawiał. Może za dużo z forum się naczytał, że tak naprawdę to mają więcej kibiców niż Legia, ładniejszych, mądrzejszych, tylko nie mają się gdzie pokazać…. Ekhm, a nie moment, już byli w Ekstraklasie i jakoś nigdy nie było ich nawet 15 tysięcy. Wojciechowski to chociaż miał pieniądze, ale tok rozumowania podobny. Polonia potęgą Jeszcze w wywiadzie coś przebąkiwał o finale LM w przyszłości, że zagrają z Liverpoolem, Barceloną i Realem(nie cytuję dokładnie jakie kluby padły), ale w finale grają tylko 2 drużyny z tego co mi wiadomo

seven
seven

zmienia zasady.bedzie grupa w finale.

Łuki
Łuki

A może on próbuje podejść miasto biznesowo? Tzn krzyknął ” najlepiej 40tys” to ma szansę na 20. Bo miasto i tak na coś takiego by nie poszło. Ale odpowiedź może brzmieć w taki sposób: 40 tys to zbyt dużo. Ale 20tys jest do zrobienia.

Świroos
Świroos

Facet osiągnął w biznesie sporo i za to szacunek, z planu wynika, że chce w podobny sposób prowadzić klub. Excel wszystko przyjmie natomiast o realiach piłkarskich raczej nie ma za dużego pojęcia. Mieszkanie w Polsce i polska żona to jak widać za mało na zrozumienie polskiej mentalności, wypowiedzi o kibicach sparingach i stadionie tylko to potwierdzają.

seven
seven

Kit.ot.

robrep
robrep

„Trąci trochę sytuacją, w której prezes miesza się do szatni, do czego niby ma prawo, ale wiadomo jak to się często kończyło.”
Szczególnie w Anglii. Najlepiej niech trener ma wolna rekę, co zazwyczaj kończy się ściąganiem znajomego szrotu, który zostaje po jego zwolnieniu.

robrep
robrep

O sporcie to ma chyba takie pojęcie jak Wojciechowski. Rozpisał sobie tabelki w exelu i myśli, że to zadziała.

tss
tss

No jest pewna różnica, Wojciechowski myślał że Excel to nowy wspaniały brazylijski napastnik polecony przez znajomego menedżera 🙂

Wirus
Wirus

Faktycznie nie ma do czego.Poznajesz kobiete swojego zycia pracujaca jako sprzataczka i ona mowi ze potrzebujecie dom na lazurowym wybrzezu o powierzchni 1000m kwadratowych z basenem i ze ona to zalatwi.Co w tym dziwnego?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Jak z ŁKS wypierdolą Stawowego to będzie akurat na LM dla Polonii. W końcu to wizjoner 🙂

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

No popatrz. A jak Polonia wjeżdżała z fanfarami na licencji Dyskoboli to też Ci przeszkadzał zielony stolik?

Astrid Jensen
Astrid Jensen

Tak jak dobrze życzę Polonii, to jednak z tym stadionem to nowy właściciel przegiął. Już nie chodzi o liczbę kibiców etc. To nie ta liga, żeby na mecze chodziło po 40 tys. Widzimy to po Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie nie ma żadnej konkurencji dla wiodących klubów. 10-12 tys na naszą ligę to maks. A jak jakimś cudem będzie faza grupowa LM, to przecież zawsze jest Narodowy

Ambermozart
Ambermozart

Kolejny, który zamiast zobaczyc jaka jest realna frekwencja na stadionach zaplanował sobie 40k ludzi na meczu. Swoja drogą piękny plan: kupiłem klub więc teraz dajcie mi na niego kasę

War(L)Saw
War(L)Saw

Może to jakiś kumpel Bidaków 🙂 z Ożarowa.

tomcys
tomcys

Jednak po takich deklaracjach widać, że facet trochę dyzio marzyciel, czyli nie za dobrze bo już paru takich było. Myśli taki sobie, że zaczyna przygodę od III ligi do Ligi Mistrzów ale jak się już wejdzie w to bagienko najpierw po kolana, a potem po brzuch, to się optyka zmienia z dnia na dzień i hodowla jedwabników okazuje się przyjemniejszym hobby.

War(L)Saw
War(L)Saw

Po co wy ludzie prowadzicie te dyskusje? 😀 Każdy człowiek z conajmniej minimalnym IQ oraz mający coś wspólnego z Warszawą od początku wiedział, że tak samo jak i poprzednim inwestorom chodzi głównie/jedynie o grunty. A sam pomysł na budowę stadionu tylko to potwierdza 🙂 Bo ciężko spodziewać się, że miasto znajdzie jakieś 700 mln do 1 mld PLN ( lekko licząc) i to na sam stadion. W szczególności, że dzięki ostatnim ulgą podatkowym i obecnej pandemii w budżecie zabraknie szmalu na pilniejsze potrzeby niż stadion dla jakiegoś osiedlowego klubiku. Wówczas ,,pan” niby inwestor będzie wzorem poprzedników próbował wymusić przekazanie gruntów w długoletnią dzierżawę i pozwolenia na wybudowanie szeregu budowli komercyjnych, które będą przynosić zyski i w przyszłości będą miały pomóc w wybudowaniu stadionu 😀 Pozostaje tylko pytanie kiedy do tego dojdzie?
PS. Najlepsze, że większość fanów nie bacząc, że ,,zbawca” jest w klubie tylko w celach deweloperskich będą mu lizać tyłek i narzekać, jakie to miasto jest niedobre, i że nie chce dać postawić jakiś gargamelów przy stadionie, które w najlepszym przypadku uniemozlią modernizację ich kurnika :p

Juri
Juri

hhahahhahahahhahaha .

fachowiec
fachowiec

„Nitot zakłada jej szalik w akapicie, w którym pisze, że nie będzie miejsca w Polonii dla osób otwarcie nienawidzących Legii czy innych klubów. ”

xDDDDDDDDD

Przypomnę, że kibice Legii potrafili np. przychodzić pod stadion Polonii po jej meczach, śledzić przez miasto pojedynczych kibiców Polonii wracających z meczu, aby pobić ich lub okraść, gdy znajdą się w dogodnym do tego miejscu.

Jeden ze znanych kibiców Legii w biały dzień skopał i okradł chłopaka w środku Warszawy, za to że ten nosił torbę Polonii. Nie pomogło mu nawet, gdy skrył się w jednej z placówek medycznych.

Powodzenia panie Nitot ze swoją polityką „dania dobrego przykładu”. Nie wiesz pan, w jakie bagno wszedłeś.

Odyn
Odyn

„Jeden ze znanych kibiców Legii w biały dzień skopał i okradł chłopaka w środku Warszawy, za to że ten nosił torbę Polonii. Nie pomogło mu nawet, gdy skrył się w jednej z placówek medycznych”.

Ten biedny „chłopak” przypadkiem nie napadł z maczetą w ręku na zwykłych kibiców Legii w pociągu w Płudach? Biedny chłopak z meczetą w ręku…

Chemik
Chemik

Cały plan jest ogólnie fajnie napisany, ale no ten stadion to kpina. Na Legii przy 30k stadion się wyprzedaje parę razy w sezonie tylko, Polonia na pewno nie ma większego potencjału kibicowskiego niż Legia więc te 30-40 wybitnie z dupy

vulfgaar
vulfgaar

oczywiście , stadion na 40 tysięcy to przegięcie. racje ma ktoś, kto napisał, że stadiony we Wrocławiu, Gdańsku, czy nawet na Łazienkowskiej nie przyciągają takiej widowni. Prawda jest jednak, że jeśli zaniechane zostaną brutalne polowania na dzieciaki chodzące w polonijnych barwach przez „ultrasów” (a prosto mówiąc – bandziorów, a takie przypadki , jako mieszkańcowi Warszawy, są mi znane) mianujących się kibicami Legii (do tego dąży p. Nitot, rywalizacja sportowa tak, ale bez wzajemnej dzikiej agresji!), to wydaje się, że Polonia może mieć potencjał porównywalny z dzisiejszym Legii. Historia pokazuje, że tak już było więc nie ma powodu aby znowu tak się nie stało. I tu wracamy do meritum – biorąc pod uwagę faktyczna frekwencje na meczach w różnych klubach ekstraklasy, stadion na 15-20 tysięcy powinien być w pełni wystarczalny.

Kuba
Kuba

Oj, Weszło dupa boli, że ktoś poważny w Polonię zainwestował. Ale pomijając, wątpię, żeby pan Nitot chciał wybudować stadion na 30-40 tysięcy osób. Pewnie zobaczy ile osób będzie chodziło na Polonię w III, II oraz w I lidzie i wtedy ewentualnie zapadną decyzje. Na ten moment modernizacja obecnego stadionu wystarczy, ewentualne dobudowanie trybuny od ulicy Międzyparkowej. Ale śmieszne jest, że ktoś chce zainwestować swoje pieniądze, to Weszło już szuka haczyków, żeby cisnąć bekę xD

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Zrobicie sektorówkę z jego (Nitota) zdjęciem? Macie doświadczenie w tym o ile mnie pamięć nie myli.

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Powinni na 100 tysięcy zrobić!

PhoenixLk
PhoenixLk

Tak z ciekawości… stadion na 40 tysięcy osób? Czy nie doszło w tekście do jakiejś literówki i weszło 40 zamiast – na przykład – 15?

PhoenixLk
PhoenixLk

Zaś co do finansowania klubu z kasy spółki miejskiej… Czemu inne kluby nie dostały takiej szansy? Skra, Warszawianka, obecnie Okęcie może stracić boisko…

Lord Viader
Lord Viader

Czy tutaj za minusy znikają komentarze? Czy jak? Bo nie stosowałem „mowy nienawiści”, czy też tzw. Hejtu, a komentarze zniknęły. Pytam bo nowy jestem. Chyba, że rzeczowe argumenty tak kłują redakcję lub najprawdziwszych fanów klubu w koszulkach bez koloru (czarny nie jest klasyfikowany jako kolor, a jego brak). Proszę o informację.

PhoenixLk
PhoenixLk

od kiedy plusować i minusować mogą także i osoby, które nie są zalogowane – łatwo załapać wystarczającą ilość minusów…

Paweł
Paweł

Polonia powinna lobbować za stadionem max 15 tys(z opcją rozbudowy w przyszłości do 25tys) z wypasiona Trybuna główna. Przy tej frekwencji jaka jest obecnie to tylko bogata trybuna glowna z lożami i duża strefą VIP daje jakie kolwiek nadzieję na rozsadny przychód z dnia meczowego. Jeśli po iluś tam latach okaże się że pojemność 15 tys robi się za mała będzie można stadion rozbudować. Nie wiem co jest takiego w powietrzu na konwiktorskiej. Może to ta farba olejna z ołowiem ktora są malowane pomieszczenia klubowe, że wydaje się rozsądny człowiek jakim jest Nitot zaczyna przejawiać objawy mitomani polonistów. Szkoda że tzw. srodowisko polonijne nie namówiło go do kupienia Arki Gdynia, sprawa awansów była by już załatwiona. Oni są przecież Wielką Polonią z milionem kibiców i tylko te postkomunistyczne sitwy z Legia na czele nie pozwalają ich klubowi rozwinąć skrzydeł. Misio Listkiewicz i prezes tysiąclecia Piekarzewski lubią to.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Kolejny „inwestor” którego pomysł na prowadzenie klubu opiera się na „dej mi mam chory klub”.
Skąd oni się biorą, wychodzą spod kamienia czy co?
Znowu miasto ma zbudować stadion – tego chyba uczą na wykładach w Wyższej Szkole Zarządzania Klubikami Piłkarskimi.
A jak już miasto ten stadion zbuduje, to dodatkowo przeznaczy miliony złotych ze spółek miejskich na to by kopaczom żyło się lepiej.
Smutek i nostalgia mną targa – ja też chcę swój klub, dlaczego nikt mi go nie da! Dajcie mi, nie chcę na nim zarabiać, maksymalnie przyjmę marne 40 tys. euro miesięczne na cele reprezentacyjne i waciki.

kibic
kibic

Hm…przeciez Legia niemiala prawie kibicow jak Polonia zadzila potem sytuacja sie odwrumcila ale to nieznaczy ze tak ma byc do konca swiata….jak ma kase i glowe na karku w tak wielkim miescie przy madrym zazadzaniu mozna zrobic wszystko…ja bym sie niesmial..
Pozatym konkurencja nietylko dla Legi ale ogulnie w Polskiej lidze to tylko moga byc korzysci….co wy Gdansk 460 tys do Warszawy poruwnujecie ze tam stadionu niemoga zapelnic….w nastepnych latach jeszcze wieksza przepasc bedzie niedzy Warszawa a innymi miastami i tu przydal by sie przynajmniej jeszcze jeden klub w extraklasie ze 2 w 1 lidze i ze 4 w 2lidze jak kiedys bylo….

War(L)Saw
War(L)Saw

Jeśli gość faktycznie ma głowę na karku i będzie potrafił odpowiednio,,zagrac” z miastem to już właściwe po was. Zrealizuje on niedoszłe marzenia J. W. destruction i Endzelów o powstaniu w miejscu waszego kurnika szeregu budynków o celach komercyjnych A pozostałości waszego klubiku będą rozgrywać mecze jakiejś kartoflanej lidzez rezerwami tak pogardzanych przez was Hutników czy też Drukarzy. A najlepsze jest to, że stanie się to przy waszym aplauziecomment image&ehk=4QZnd%2f19r37JzVlpX%2bQEkp9l33CRG0aqBxYHFe8wWI0%3d

Skromny
Skromny

Życzę Polonii jak najlepiej,choć obojętna mi jest.Jednak jest szansa,że po dłuższym czasie stolica doczeka się polskiego klubu w najwyższej lidze.

PhoenixLk
PhoenixLk

o ile się nie mylę Warszawa ma taki klub… Rzuć okiem na to, kto w ostatnich 4 sezonach 3 razy był mistrzem…

Weszło
20.09.2020

Timo Werner poprowadzi Chelsea do zwycięstwa z Liverpoolem?

„The Blues” kontra „The Reds” czyli ligowy klasyk w Premier League. Na takie spotkania długo się czeka, choć akurat w tym sezonie niekoniecznie znalazło to swoje zastosowanie, bo przecież mamy dopiero drugą ligą kolejkę. Niemniej szykuje nam się ciekawe starcie, bo wzmocniona Chelsea potrzebuje trampoliny, żeby lepiej wejść w sezon. Zresztą przekonujące zwycięstwo przyda się […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Turysta Remy, leniuch Stolarski, czyli krótka rzecz o kompromitacji

To będzie opowieść o dwóch takich, co skompromitowali się z Górnikiem Zabrze. Pierwszy bohater maczał palce przy trzech bramkach przyjezdnych z Zabrza, prezentując całą gamę niekompetencji. Od złego ustawienia, przez krycie na radar, po pilnowanie pustej przestrzeni. Dosłownie wszystko, co tylko najgorsze może zrobić obrońca, wyłączając samobója. Drugi bohater zaś pokazał, że jest niezwykle konsekwentny […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Z Wojciechowskim do Barcelony, trałkowanie i pirania Leo. Sceny z kariery Łukasza Trałki

Ojciec zabierał go na mecze Stali Mielec, Józef Wojciechowski zabierał go prywatnym samolotem na El Clasico. Razem z Paulinho pokonywali w Pucharze Polski zawsze groźny Start Otwock. Poznał od środka szalony świat Antoniego Ptaka, zapisał się w ligowym kolorycie trałkowaniem, w Lechu poznał rozegrał więcej meczów niż Czesław Jakółcewicz czy Teodor Anioła. Łukasz Trałka od […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Lech rozbije Wartę w derbach Poznania? Atrakcyjne kursy na pewną wygraną „Kolejorza”

Derby miasta, na których kibice siedzą na trybunach obok siebie? W Poznaniu to możliwe. Ekstraklasa serwuje nam dziś pierwsze od lat spotkanie dwóch największych, wielkopolskich klubów – Lecha oraz Warty. Czy Poznaniacy, którzy będą chcieli odpocząć po boju z Hammarby, zaliczą wreszcie pierwsze w sezonie zwycięstwo? A może Warta powtórzy niespodziankę sprzed lat? Typujemy ten […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Zagłębie Lubin i napastnicy. Status związku: to skomplikowane

Napastnicy w Zagłębiu Lubin? Bolesny temat. No, chyba że jesteś obrońcą czy bramkarzem przeciwnej drużyny. Wtedy temat staje się przyjemny. Rozumiemy, że nie jest wcale łatwo zastąpić Bartosza Białka. To nie był tylko młodziak z potencjałem. Ładował sporo goli, grał świetnie, przyciągał uwagę i pochwały kibiców. Wysoko zawiesił poprzeczkę. Jednak nie w tym rzecz. Bo […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Derby Poznania są unikalne na skalę europejską

Jaka ma wspomnienia z derbów Poznania? Dlaczego jego marzeniem były bramki na wszystkich poznańskim stadionach i czy udało mu się to zrealizować? Kto kibicuje Warcie, a kto Lechowi i jakie są relacje między fanami obu tych klubów? Dlaczego jako legenda Lecha mógł zagrać w Warcie? Jaką rzeczywistość zastał w Warcie? Jakie jest jego jedno najpiękniejsze […]
20.09.2020
Weszło
19.09.2020

Trio Sobczyk-Jimenez-Nowak bezlitośnie rozjeżdża Legię

Można przecierać oczy ze zdumienia. Ależ to ekscytujący tercet. Klepeczka, jeden kontakt, wymienność pozycji, powtarzalność, efektowność, efektywność. I wszystko to przy skołowaniu defensorów rywali. Górnik Zabrze dysponuje atakiem, którego autentycznie przeciwnicy mogą się bać. Jimenez, Nowak i Sobczyk wyglądają, jakby grali ze sobą nie od miesiąca, a od dobrych kilku lat. Dzisiaj roznieśli Legię. Mistrzowską […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Tottenham. Gra w piłkę nożną. Golf. Czy to będzie właśnie ta kolejność?

To już oficjalna informacja, Gareth Bale żegna się z Madrytem, na razie w ramach rocznego wypożyczenia, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że to koniec. Walijczyk w Realu zaczynał z ciężarem oczekiwań ważącym przeszło 100 milionów euro. Potem odbył jeden z najpiękniejszych lotów w historii klubu, gdy Królewscy rokrocznie wygrywali Ligę Mistrzów. Ale już pożegnanie […]
19.09.2020
Weszło FM
19.09.2020

Jan Mela, meczyki i Liga Minus. Niedziela w WeszłoFM

Niedzielę w Weszło FM rozpoczniemy programem „W ciemno”, który prowadzi Marcin Ryszka. Jego gościem będzie Jasiek Mela – chodząca inspiracja dla każdego z nas, gość, który mimo niepełnosprawności potrafił zdobyć dwa bieguny. A przy tym to chodząca dawka życiowego luzu, co w połączeniu z podejściem do życia Marcina da mieszankę wybuchową. O godz. 10.00 na antenie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Pogoń znów wygrywa po borowaniu bez znieczulenia

Pogoń Szczecin jest na początku tego sezonu w ścisłej czołówce najbrzydziej grających drużyn Ekstraklasy, ale punktowo jest nieźle: cztery mecze, siedem punktów. W Gliwicach „Portowcy” mogli wysoko przegrać, a wygrali. Dziś przez większość spotkania również prezentowali mniej jakości niż zdziesiątkowany Śląsk Wrocław i mimo to ponownie sięgnęli po pełną pulę. Dla nas najlepszą wiadomością jest […]
19.09.2020
Anglia
19.09.2020

Pan piłkarz Mateusz Klich bierze Premier League przebojem!

Bloody hell, co to jest za historia, aż chciałoby się wykrzyknąć. Mateusz Klich wszedł do Premier League nie tylko z drzwiami, ale też z futryną i od razu podporządkował sobie pokój. Znaczy, dobra, brzmi to trochę zbyt podniośle, ale kurczę, kto zabroni nam się cieszyć, że w końcu jakiś polski piłkarz z pola radzi sobie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Płacheta z golem, Jóźwiak z asystą, Helik z czerwoną kartką. Działo się w Championship!

Kariera Przemysława Płachety pędzi ostatnio w co najmniej takim tempie, jak on sam po boisku. Pół roku w Pogoni Siedlce, sezon w Podbeskidziu, tyle samo w Śląsku, rekord transferowy wrocławian i przenosiny do Norwich. Nie ma co zapeszać, ale wydaje się, że skrzydłowy nie chce się zatrzymywać. Gdy tylko dostał trochę więcej czasu na boisku, […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Sukces: Lechię w końcu chciało się oglądać

Widzieliśmy mocniejsze wejścia w sezon niż to w wykonaniu Lechii, bo owszem, punktowo tragedii nie ma, trzy oczka wpadły, ale jeśli chodzi o grę? Nawet nie dramacik, a jeden wielki regularny dramat. Warta mogła spokojnie wygrać, natomiast zapłaciła frycowe, ale już Raków z Górnikiem nie zostawili nawet reszty, ładując gdańszczanom po trzy gole. I cóż, […]
19.09.2020
Niemcy
19.09.2020

Wszystkie problemy Krzysztofa Piątka

Spokojnie. Krzysztof Piątek nie jest w czarnej dziurze. Może już nie grzeje nikogo tak, jak za swoich złotych czasów w Genui i Milanie, ale to dalej bardzo przyzwoity snajper przyzwoitego klubu w bardzo silnej lidze. I na razie nie grozi mu zmiana tego statusu. Polak to żadna efemeryda. Swoje umie i będzie umiał. Problem w […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

FREEBETY w eWinner! 60 PLN na powrót Bundesligi

Tęskniliście za ligowym graniem? Bo my tak i z tego co widzimy eWinner także. Ten legalny polski bukmacher przygotował bowiem atrakcyjną promocję na powrót Bundesligi. Czekają na nas freebety za sam fakt obstawiania meczów piłki nożnej. W ten sposób w sobotę i niedzielę możemy zarobić łącznie 60 PLN! Jak? Sprawdźcie szczegóły promocji „Futbol Totalny”. Gracze […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Aubameyang czy Fabiański – kto będzie górą w tym pojedynku?

Łukasz Fabiański kontra była drużyna. Co prawda dla „Fabiana” spotkania z Arsenalem nie są już zapewne niczym szczególnym, ale bądź co bądź to jednak potyczka dwóch ekip z Londynu. „Kanonierzy” zwykle niemiłosiernie lali West Ham, więc szykuje się trudne spotkanie dla polskiego bramkarza. Jakie są nasze przewidywania na ten mecz? Tym razem sprawdzamy, jak wygrać […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Fundambu ładuje przewrotką, Widzew odbija się od dna

Czekaliśmy, czekaliśmy i stało się. Merveille Fundambu zdobył swojego premierowego gola w pierwszej lidze. A że dodatkowo Widzew wygrał i zgarnął pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, to zakładamy, że w Łodzi humor gituwa. Zupełnie odmienne nastroje panują za to w Olsztynie. Zero bramek i zero pomysłu na to, jak ten stan rzeczy zmienić. Tak […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

LIVE: Górnik demoluje Legię przy Łazienkowskiej. 3:1!

Stal Mielec w Gdańsku, czyli beniaminkowie wciąż szukający jakiegokolwiek zwycięstwa – czy Lechia okaże się tak przeciętna, by umożliwić? Śląsk Wrocław w Szczecinie, próbujący podkreślić swoją dobrą grę i wysokie aspiracje na tle zespołu, który ma tylko aspiracje, a nie ma gry. Na deser spotkanie przy Łazienkowskiej, gdzie Legia podejmie Górnik – często przy takich […]
19.09.2020