post
Avatar

Opublikowane 08.05.2020 16:18 przez

redakcja

Polonia Warszawa w 2029 w Ekstraklasie, w dodatku ze stadionem na trzydzieści tysięcy, a najlepiej czterdzieści tysięcy miejsc. To nie scenariusz z Football Managera, tylko oficjalny plan KSP skierowany wczoraj przez Gregoire’a Nitota do miasta Warszawa. Po co? Trochę zarysowanie kierunku zmian, a trochę odezwa, by miasto Polonii pomogło.

Cały plan, dość drobiazgowy, to trzydzieści kilka stron. Wybraliśmy dla was najważniejsze kwestie.

SPORT

Plany sportowe są BARDZO konkretnie rozpisane. To znaczy, zarazem konkretnie, ale i niekonkretnie. Awans do Awans do II ligi: 2022. Awans do I ligi: 2025. Awans do Ekstraklasy: 2029. Korci nas by zapytać “a co jak uda się wcześniej”, ale wiadomo – to pewne widełki. Sygnał: nie, nie wszystko na raz, łatwo nie będzie, rozumiemy, że ten biznes obarczony jest nieprzewidywalnością, staramy się umieścić go w swoich planach.

Plan transferowy jest wyłuszczony w podobny sposób: dowiemy się z niego konkretnie, że Polonia obecnie szuka napastnika, prawego obrońcy, prawego skrzydłowego, rozgrywającego, środkowego obrońcy i środkowego pomocnika. Troszkę się zastanawiamy, czy to nie przesada w tym drobiazgowym podejściu – potrzebują wzmocnień to potrzebują wzmocnień, w generalnym planie może to nie jest tak potrzebne. To samo pytanie budzi w nas ten graf, w którym możemy dowiedzieć się jaka jest w strukturze Polonii pozycja magazyniera, a jaka napastnika.

Ciekawe natomiast, że później czytamy, uwaga: “Przed każdym sezonem transferowym Gregoire Nitot, Wojciech Szymanek i Piotr Kosiorowski będą wspólnie decydować kogo pozostawić w drużynie, a na jakie pozycje szukać nowych zawodników”. Trąci trochę sytuacją, w której prezes miesza się do szatni, do czego niby ma prawo, ale wiadomo jak to się często kończyło. Niemniej Nitot wydaje się za poważnym człowiekiem, by – jak za czasów Józefa Wojciechowkiego – posyłał trenerowi kartkę kto ma grać.

BUDŻET

Podstawowa kwestia – Nitot już, jak sam przekonuje, zainwestował 2.7 miliona złotych w Polonię. Spłacono między innymi 156 zaległych faktur na łączną kwotę 750.097.23 zł. Do tego spłacone zostały opłaty de minimis w kwocie 386.919 zł. W “grze” pozostają odsetki 42.425.18 zł, które nie powstały w okresie działalności Nitota, który ma nadzieję, że zostaną przez miasto umorzone.

Dalsze plany budżetowe najlepiej zobrazuje ta grafika:

STADION

Co tu kryć – temat przewodni, temat najgorętszy, przewijający się przez karty dokumentu najczęściej, nawet jeśli czasem pośrednio. Zacytujmy najpierw:

“Bez zysków płynących z zarządzania stadionem, Polonia nie ma szans na przetrwanie – bez tego niemożliwe będzie utrzymanie stabilności finansowej klubu”.

Obecny stadion wystarcza, ale na trzecią i maksymalnie drugą ligę. Wyżej? Już potrzebna nówka sztuka. Znowu cytat:

Nowy stadion powinien zmieścić co najmniej 30 tys., a idealnie 40 tys. widzów. 40 tysięcy to rozsądna liczba miejsc na stadionie w tak dużej europejskiej stolicy jak Warszawa.

To wokół stadionu i bazy kręci się większość próśb do miasta. Niektóre – szczególnie te w dziale “krótkoterminowe” – dość oczywiste: Polonia jako priorytetowy podmiot korzystający z obiektu (rozpisano to na liczbę godzin treningowych czy udostępnienie na wyłączność pomieszczeń biurowych), pomoc przy najpilniejszych remontach. Średnioterminowe – możliwość zarządzania stadionem przez Polonię. Natomiast długoterminowy – NOWY OBIEKT. Jak miałby powstać? Zacytujmy:

Istnieją 2 możliwe modele budowania obiektu:

1) Budowa stadionu przez Miasto i wynajęcie obiektu spółce Polonia Warszawa, a także oddanie zarządzania w ręce Klubu (model Legii Warszawa).

2) Drugim modelem jest wydzierżawienie przez Miasto terenu pod stadion spółce Polonia Warszawa S.A. i jego budowa oraz finansowanie również przez tę samą spółkę. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku takich klubów jak np. Juventus Turyn, Olympic Lyon, Arsenal Londyn i wielu innych.

Z innych próśb łamane na propozycji współpracy, niektórych może zaintrygować odezwa, by zachęcić jedną z podległych Warszawie spółek do bycia sponsorem klubu: na przykład spółki Warszawskiego Metra czy Miejskich Zakładów Autobusowych.

SŁOWO OD NITOTA I KWESTIA LEGII

Sam Gregoire Nitot też przekazuje słowo od siebie w prezentacji. Tu swoiste podsumowanie:

Polonia Warszawa to dla mnie inwestycja długoterminowa – mam nadzieję zarządzać Klubem przez co najmniej 15 kolejnych lat. Na jego zakup pozwoliły mi środki, które zgromadziłem dzięki dywidendom otrzymanym z Sii. Przez najbliższe lata planuję osobiście zainwestować w Polonię około 10 mln zł. W kolejnych etapach będę nadal inwestować w miarę potrzeb Polonii i moich możliwości finansowych.

Dlaczego zdecydowałem się na tę inwestycję? Od najmłodszych lat kibicuję piłce nożnej i po dziś dzień jest to jedna z moich największych pasji. Wybrałem Polonię ponieważ Warszawa to mój dom – mieszkam tu od 2006 roku, a od 2016 roku jestem dumnym posiadaczem polskiego obywatelstwa. To tu jest wszystko, co dla mnie najważniejsze – moja żona i 4 urodzonych w Warszawie dzieci, a także wszystko, co posiadam – cały swój kapitał ulokowałem w Polsce.

Inwestycja w Polonię nie jest dla mnie sposobem na wzbogacenie się. Nie planuję zarobić na Klubie, a wręcz przeciwne – liczę się z tym, że mogę stracić mnóstwo pieniędzy. Moim celem nigdy nie było otaczanie się rzeczami luksusowymi, takimi jak wielki dom, drogi zegarek czy jacht. Nie dbam o nie, ponieważ nie sprawiają mi przyjemności. Znacznie więcej satysfakcji daje mi inwestowanie w projekty takie jak Polonia Warszawa, praca z pasjonatami, budowanie zgranych zespołów, codzienne uczenie się nowych rzeczy, rywalizacja, nie poddawanie się mimo przeciwności oraz dawanie radości ludziom (np. zawodnikom i kibicom Polonii Warszawa, dzieciom z Akademii Piłkarskiej). Tego na co dzień dostarcza mi biznes i mam nadzieję, że właśnie z takimi doświadczeniami będzie się wiązał rozwój Polonii Warszawa. Zrobię wszystko, aby Polonia Warszawa, Klub z ponad 100-letnią tradycją, będący ważną częścią historii Warszawy, miał szansę na rozwój, powrót do Ekstraklasy i przynoszenie dumy mieszkańcom Warszawy.

Zarazem trudno nie zauważyć, jak długi cień w sportowej Warszawie ma Legia. Jest do tego stopnia obecna w prezentacji, że stanowi osobny podpunkt, ba  – sam Nitot zakłada jej szalik w akapicie, w którym pisze, że nie będzie miejsca w Polonii dla osób otwarcie nienawidzących Legii czy innych klubów. Mówi też, że stawia Polonię na pierwszym miejscu, ale regularnie ogląda Legię na żywo i to dla niego duża przyjemność. Chciałby, by również kibice Polonii uszanowali ten zwyczaj.

Temat umiejscowienia Polonii w stosunku do Legii zajmuje prawie całą stronę. Ocenę argumentów zostawimy wam:

– Obecnie Polonia nie stanowi dla Legii żadnego ryzyka – Polonia to mały klub walczący o utrzymanie w III lidze, podczas gdy Legia należy do Ekstraklasy.

– Fani piłki nożnej powinni szanować swoich rywali. Piłka nożna daje ogromne emocje właśnie dzięki nim. Bez przeciwników futbol byłby nudny.

– Głównymi rywalami Legii Warszawa nie powinny być Polonia Warszawa, ani kluby z polskiej Ekstraklasy. Miasto Warszawa, stolica tak dużego i bogatego kraju jak Polska, powinno mieć klub, który jest w stanie konkurować i wygrywać z najlepszymi zespołami z całej Europy. Jednak aby Legia miała szansę w takim pojedynku, musi mieć silnych i solidnych rywali w Polsce. Mam nadzieję, że Polonia będzie za kilka lat jednym z nich.

– Istnienie Polonii jako rywala w tym samym mieście umożliwi regularne sparingi i podnoszenie poziomu sportowego, a w przyszłości rozegranie derbów Warszawy, które będą niezapomnianą rozrywką dla wszystkich kibiców i prawdziwym świętem piłki nożnej w Warszawie.

W swoistym audycie plusów i minusów Polonii, po stronie plusów przewidywalnie: historia, Nitot, doświadczona kadra menadżerska Sii, lokalizacja i tym podobne. Ciekawiej po stronie minusów, gdzie wskazano kilka podmiotów posługujących się nazwą Polonii, brak własnej bazy danych, CRM i narzędzi marketingu online, no i naturalnie: stadion, rozpisany na szereg detali, od słabej kondycji zaplecza, bo wysoki koszt wynajmu. Plan zawiera też zarys pomysłów na Akademię Piłkarską – nie widzimy tu aż tak rewolucyjnych kwestii, ot, chcą być po prostu dobrzy, na pewno jednak warto wspomnieć powstania polonijnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – czy kwestii tego, że w sprawie karnetów wzorem ma być Widzew lub Górnik, a także że potrzeba rozwinąć się w sieci, postawić na Polonia TV. To, zdaje się, podstawy. Misje i zasady – możecie przewidzieć, że to hasła typu transparentność czy budowa zaufania. Jak najbardziej godne pochwały, na pewno budujące przekaz planu, ale skupiamy się na konkretach, to pewne cechy współpracy.

***

Co o tym sądzimy? Na pewno widać, że Nitot chce się wziąć za Polonię na poważnie i na pewno ma narzędzia, by KSP znowu odgrywała istotną rolę w polskiej piłce. Ale widać jak kluczowym tematem będzie nowy stadion. Pytanie co gdyby miasto nie było skore do tego, aby taki powstawał, unosi się nieustannie nad lekturą.

CAŁY PLAN DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Źródło: JSK Architekci

redakcja

Opublikowane 08.05.2020 16:18 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 62
Subscribe
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lord Viader
Lord Viader
1 rok temu

Hahaha. 40 tysięcy miejsc. Oj oj oj

Aidan
Aidan
1 rok temu
Reply to  Lord Viader

Dla mnie jeszcze zabawniejszy jest zapis kwot pieniężnych, poczyniony przez autora tego artykułu np. 750.097.23 zł !

Szanowny Niepodpisany z Imienia i Nazwiska Panie Dziennikarzu,
W języku polskim do cyfrowego zapisu liczb stosujemy TYLKO DWA RODZAJE SEPARATORÓW:
a) separator dziesiętny – w postaci wyłącznie PRZECINKA, nigdy kropki,
b) separator grupujący – w postaci ODSTĘPU (SPACJI), nigdy przecinka (a nawet kropki, jak zapisują niektórzy przez analogię do jęz. niemieckiego).

Poprawcie to czym prędzej, bo aż kłuje w oczy!

Poczytajcie sobie w redakcji w ramach nauki:
http://lukaszrokicki.pl/2011/01/17/separatory-w-zapisie-liczb/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_dziesi%C4%99tny

Aidan
Aidan
1 rok temu
Reply to  Lord Viader

Dla mnie jeszcze zabawniejszy jest zapis kwot pieniężnych, poczyniony przez autora tego artykułu np. 750.097.23 zł !

Szanowny Niepodpisany z Imienia i Nazwiska Panie Dziennikarzu,
W języku polskim do cyfrowego zapisu liczb stosujemy TYLKO DWA RODZAJE SEPARATORÓW:
a) separator dziesiętny – w postaci wyłącznie PRZECINKA, nigdy kropki,
b) separator grupujący – w postaci ODSTĘPU (SPACJI), nigdy przecinka (a nawet kropki, jak zapisują niektórzy przez analogię do jęz. niemieckiego).

Poprawcie to czym prędzej, bo aż kłuje w oczy!

Bartosz S
Bartosz S
1 rok temu
Reply to  Aidan

Naprawdę tak Tobie przeszkadzają te kropki zamiast przecinków , aż tak bolą oczy ? W tym całym tekście najważniejsze są ku.wa kropki zamiast przecinków . Kłują w oczy takie durne komentarze jak Twój nauczycielu !

Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
1 rok temu

Co to jest 10 mln zł w piłce przez 10 lat? Żart.

Kibic
Kibic
1 rok temu

To samo miałem napisać. To już gmina Stężyca przekazuje Raduni rocznie 2 mln. 😀 Żeby nie było – jestem absolutnie przeciwny wydatkom publicznych pieniędzy na kluby, ale te wydatki to fakt. Więc z czym do ludzi panie Nitot?

Paweł
Paweł
1 rok temu

10 mln to jest kwota która właściciel planuje podratować brudne koszule do momentu aż budżet będzie się spinał. Ambitne i mądre. Jeśli by się udało to nawet jeśli właściciel wpadnie w finansowy dołek to klub poradzi sobie bez kroplówki. Nie sztuka jest wpakować w klub grube miliony jak JW i zostawić po sobie zgliszcza. To samo tyczy się Cupiala, niby gablota z trofeami pełna ale wisle zostawił w gorszej kondycji niż ja zastał. To ma być samo finansujące się przedsiębiorstwo jak by to groteskowo nie zabrzmiało w przypadku brudnych koszul, a nie kaprys milionera. Tylko ten stadion na 40tys każe wątpić w powodzenie biznesplanu. Koszty utrzymania będą większe niż wpływy z dnia meczowego. Polonia jeszcze dluuuugo nie będzie miała zadowalającej frekwencji. Sam Muranów to za mało.

chory
chory
1 rok temu

miałem i w sumie nadal mam sympatię dla tego pana i Polonii, uważam, że powinna szukać kibiców wśród “słoików”, pracowników korpo, studentó itd, czyli takich, których nie interesują oprawy, kibolstwo itd czyli Legia. Dodać do tego tę garstkę co im obecnie kibicuje i spokojnie mają potencjał na te 6-7tys, w hitach na więcej, w takim dużym mieście.

ALE JAK TO PRZECZYTAŁEM TO MNIE CH… STRZELIŁ!

stadion na 30 czy 40 tys kibiców dla Polonii to jest pomysł tak głupi, tak bardzo głupi, tak bardzo, bardzo, bardzo głupi i odrealniony, abstrakcyjnie chory i głupi, że zaczynam wątpić w tego faceta, że ma on jakiekolwiek pojęcie o piłce i czy to nie jest jakiś przekręt !!!!!!!!!! to jest największy debilizm ostatnich lat!!!! skąd oni to wzięli?

Zygmunt
Zygmunt
1 rok temu
Reply to  chory

Ciebie pan Nitot na stadion już nie wpuści…

Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)
Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)
1 rok temu
Reply to  chory

Zycze Polonii jak najlepiej, ale tak troche tak jakby w Poznaniu oznajmiono wlasnie, ze powstaje stadion dla Warty na, powiedzmy, 20 tysiecy.
Troche absurd i utopia.
Aczkolwiek, oba kluby widzialbym w Ekstraklasie.

Czarny
Czarny
1 rok temu

Jako kibic Warty chciałbym stadion na 7-10tys. Dla nas to i taki optymalny. Może jak awansujemy to choć minimalnie uda się przystosować nasz Ogródek do warunków licencyjnych

Pawel
Pawel
2 miesięcy temu
Reply to  Czarny

7tys? To może już lepiej grajcie we Wronkach…

Kupisz
Kupisz
1 rok temu
Reply to  chory

Popłynęli z tym stadionem na 40 tyś, ale już taki na 20 tyś mogliby zbudować. Bardzo fajnie sprofilowałeś grupę docelową fanów Polonii. Jeśli inwestor dobrze wypromuj swoją ideę przyjaznej atmosfery trybun, bez chamskich przyśpiewek, fanatyzmu i agresji to ma szansę sukcesywnie przyciągać kibiców kanapowych, słoików, emigrantów czy studentów. Trzeba tylko tylko zbudować fajny know how. Warszawa ma prawie 2mln. ludzi, a popularność piłki nożnej rośnie. Może ten facet rzeczywiście wie co robi.

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu
Reply to  Kupisz

“Jeśli inwestor dobrze wypromuj swoją ideę przyjaznej atmosfery trybun, bez chamskich przyśpiewek, fanatyzmu i agresji to ma szansę sukcesywnie przyciągać kibiców kanapowych, słoików, emigrantów czy studentów”

Dobrze kojarzę, że jakoś we wrześniu/październiku poprzedni/a (nie pamiętam niestety płci) prezes Polonii wezwał policję przeciwko swoim kibicom?

Kupisz
Kupisz
1 rok temu
Reply to  PhoenixLk

 PhoenixLk masz rację wezwała. Kibice Polonii niczym nie różnią się od innych, nie zmienia to faktu, że jest ich bardzo mało, a w Warszawie ludzi dużo. Dobrym marketingiem facet może stworzyć nową baz kibiców, bez oglądania się na obecnych.

Pawel
Pawel
2 miesięcy temu
Reply to  Kupisz

Słoiki to może pójdą do kina raz na dwa lata, a sport to jest zawsze swego rodzaju religia albo kibicujesz albo nie chodzisz na mecze, bez kiboli i swego rodzaju ulicznego charakteru kibicostwa w Wawie, Legia nie miałaby nawet 1tys krawatów na krytej, to samo z Polonia, jeśli ktoś myśli ze stadion nawet na 8tys można zapełnić słoikami to się myli, podobnie myli się każdy kto myśli ze łatwiej jest zapełnić stadion 10tys niż 30tys, jak mecze słabe i poziom piłki niski i w jednym i drugim przypadku zapełni się 1/4, tyle ze na kurniku i mecze słabsze i atmosfera gorsza i nawet piłkarze mniej biegają, i wychodzi na to ze stadion na 20tys z zapleczem to minimum, kto dziś pamięta zapełniony stadion takiej Korony Kielce ( na 15tys?)

chory
chory
1 rok temu

napisaliby, że chcą stadionu na 10tys, powiedziałbym ok, sporo jak na nich obecnie, ale w ekstraklasie i tak minimum to 8tys
napisaliby na 15tys, powiedziałbym – przesada, ale jakiś tam potencjał jest, może czasami się zbliżą, jak już budować , to z jakąś nadwyżką, ale to to 15 max, niech im będzie

a oni wyskoczyli z 40tys i powiedziałem – skoro zaczynają od takiego debilizmu to jaki sens z nim w ogóle gadać, przecież to absurdalne i niepoważne, jakiś monthy python, żaden klub w POlsce nie potrzebuje takiego stadionu, trzeba być debilem, żeby chcieć takiego czegoś dla malego klubiku, od razu na dzień dobry się ośmieszają i strzelają sobie w stopę

jeremy
jeremy
1 rok temu
Reply to  chory

może Legia wejdzie do Ligii Mistrzów, trafi na Real to wynajmie od nich stadion 🙂

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu
Reply to  jeremy

już były plany, byśmy grali z Realem na Narodowym… pomysł został olany, więc się polscy kibice Realu oburzyli, że jakim prawem nie spełniamy ich zachcianki…

Legia Bemowo
Legia Bemowo
1 rok temu

żeli papą żeli papą panie inwestor…
W głowie, na Bemowie,
kiedy wsiadałem do samolotu,
Widziałem parę dzikich kotów,
Wyskoczyły za mną i zaczęły grać,

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
1 rok temu

40 tysięcy? A czemu nie 60? Przecież kibice Polonii czekają na większy stadion by go zapełnić bo do tej pory na mniejszym stadionie nie mogli pokazać swojej potęgi. A nie, czekaj…

Monis
Monis
1 rok temu

40 tysiecy?Facet albo ma nierowno pod sufitem,albo pralnie pieniedzy sobie organizuje

Rudolffo
Rudolffo
1 rok temu

Wykupcie arki licencje będzie szybciej

Qwertyuiop
Qwertyuiop
1 rok temu

Mieszkam w Warszawie, kibicuje Polonii w jej powrocie do Ekstraklasy, lecz stadion na 30-40 tysięcy miejsc jest debilizmem, przed powolną degrenadoladą Polonii, na mecze chodziło z 3k ludzi, teraz tym bardziej nie będzie chodziło na te mecze dużo osób, ponieważ Legia ma “monopol”, a w dodatku przemawia za nią poziom sportowy.

Kitownik
Kitownik
1 rok temu
Reply to  Qwertyuiop

Jakie 3k ludzi, co ty bredzisz ?!

W sezonie kiedy klub z kurwiktorskiej zdobył ostatni tytuł MP frekwencja oscylowała w granicach 3000 osób.
Obecnie to chodzi 900-1200 osób.

Dla takich klubików szkoda fatygi, żeby pisać artykuły. Nitlot to mitoman i lada moment pierdolnie ten projekt jak domek z kart.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
1 rok temu
Reply to  Kitownik

.

komentarz.jpg
Buncol80
Buncol80
1 rok temu
Reply to  Kitownik

Po cholerę obrażasz? Nie potrafisz odpowiedzieć normalnie? W przeciwieństwie do wielu gimbusów tu obecnych ja jeszcze pamiętam derby Warszawy i chciałbym znów na nich się znaleźć. Oczywiście wielki stadion to mżonka ale akurat fatygi dla takiego klubu jak Polonia nie szkoda. Chyba że ciebie kręcą derby mazowsza z Wisłą Płock.

Lord Viader
Lord Viader
1 rok temu

Tak. Oczywiście. Idealny punkt wyjścia do negocjacji. Jak to usłyszą radni itp. to od razu stwierdzą, że następny “wizjoner” (debil), więc nikt z nim poważnie nie będzie rozmawiał. Może za dużo z forum się naczytał, że tak naprawdę to mają więcej kibiców niż Legia, ładniejszych, mądrzejszych, tylko nie mają się gdzie pokazać…. Ekhm, a nie moment, już byli w Ekstraklasie i jakoś nigdy nie było ich nawet 15 tysięcy. Wojciechowski to chociaż miał pieniądze, ale tok rozumowania podobny. Polonia potęgą Jeszcze w wywiadzie coś przebąkiwał o finale LM w przyszłości, że zagrają z Liverpoolem, Barceloną i Realem(nie cytuję dokładnie jakie kluby padły), ale w finale grają tylko 2 drużyny z tego co mi wiadomo

seven
seven
1 rok temu
Reply to  Lord Viader

zmienia zasady.bedzie grupa w finale.

Łuki
Łuki
1 rok temu

A może on próbuje podejść miasto biznesowo? Tzn krzyknął ” najlepiej 40tys” to ma szansę na 20. Bo miasto i tak na coś takiego by nie poszło. Ale odpowiedź może brzmieć w taki sposób: 40 tys to zbyt dużo. Ale 20tys jest do zrobienia.

Świroos
Świroos
1 rok temu

Facet osiągnął w biznesie sporo i za to szacunek, z planu wynika, że chce w podobny sposób prowadzić klub. Excel wszystko przyjmie natomiast o realiach piłkarskich raczej nie ma za dużego pojęcia. Mieszkanie w Polsce i polska żona to jak widać za mało na zrozumienie polskiej mentalności, wypowiedzi o kibicach sparingach i stadionie tylko to potwierdzają.

seven
seven
1 rok temu

Kit.ot.

robrep
robrep
1 rok temu

“Trąci trochę sytuacją, w której prezes miesza się do szatni, do czego niby ma prawo, ale wiadomo jak to się często kończyło.”
Szczególnie w Anglii. Najlepiej niech trener ma wolna rekę, co zazwyczaj kończy się ściąganiem znajomego szrotu, który zostaje po jego zwolnieniu.

robrep
robrep
1 rok temu

O sporcie to ma chyba takie pojęcie jak Wojciechowski. Rozpisał sobie tabelki w exelu i myśli, że to zadziała.

tss
tss (@tss)
1 rok temu
Reply to  robrep

No jest pewna różnica, Wojciechowski myślał że Excel to nowy wspaniały brazylijski napastnik polecony przez znajomego menedżera 🙂

Wirus
Wirus
1 rok temu

Faktycznie nie ma do czego.Poznajesz kobiete swojego zycia pracujaca jako sprzataczka i ona mowi ze potrzebujecie dom na lazurowym wybrzezu o powierzchni 1000m kwadratowych z basenem i ze ona to zalatwi.Co w tym dziwnego?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
1 rok temu

Jak z ŁKS wypierdolą Stawowego to będzie akurat na LM dla Polonii. W końcu to wizjoner 🙂

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
1 rok temu

No popatrz. A jak Polonia wjeżdżała z fanfarami na licencji Dyskoboli to też Ci przeszkadzał zielony stolik?

Astrid Jensen
Astrid Jensen
1 rok temu

Tak jak dobrze życzę Polonii, to jednak z tym stadionem to nowy właściciel przegiął. Już nie chodzi o liczbę kibiców etc. To nie ta liga, żeby na mecze chodziło po 40 tys. Widzimy to po Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie nie ma żadnej konkurencji dla wiodących klubów. 10-12 tys na naszą ligę to maks. A jak jakimś cudem będzie faza grupowa LM, to przecież zawsze jest Narodowy

Ambermozart
Ambermozart
1 rok temu

Kolejny, który zamiast zobaczyc jaka jest realna frekwencja na stadionach zaplanował sobie 40k ludzi na meczu. Swoja drogą piękny plan: kupiłem klub więc teraz dajcie mi na niego kasę

War(L)Saw
War(L)Saw
1 rok temu
Reply to  Ambermozart

Może to jakiś kumpel Bidaków 🙂 z Ożarowa.

tomcys
tomcys
1 rok temu

Jednak po takich deklaracjach widać, że facet trochę dyzio marzyciel, czyli nie za dobrze bo już paru takich było. Myśli taki sobie, że zaczyna przygodę od III ligi do Ligi Mistrzów ale jak się już wejdzie w to bagienko najpierw po kolana, a potem po brzuch, to się optyka zmienia z dnia na dzień i hodowla jedwabników okazuje się przyjemniejszym hobby.

War(L)Saw
War(L)Saw
1 rok temu

Po co wy ludzie prowadzicie te dyskusje? 😀 Każdy człowiek z conajmniej minimalnym IQ oraz mający coś wspólnego z Warszawą od początku wiedział, że tak samo jak i poprzednim inwestorom chodzi głównie/jedynie o grunty. A sam pomysł na budowę stadionu tylko to potwierdza 🙂 Bo ciężko spodziewać się, że miasto znajdzie jakieś 700 mln do 1 mld PLN ( lekko licząc) i to na sam stadion. W szczególności, że dzięki ostatnim ulgą podatkowym i obecnej pandemii w budżecie zabraknie szmalu na pilniejsze potrzeby niż stadion dla jakiegoś osiedlowego klubiku. Wówczas ,,pan” niby inwestor będzie wzorem poprzedników próbował wymusić przekazanie gruntów w długoletnią dzierżawę i pozwolenia na wybudowanie szeregu budowli komercyjnych, które będą przynosić zyski i w przyszłości będą miały pomóc w wybudowaniu stadionu 😀 Pozostaje tylko pytanie kiedy do tego dojdzie?
PS. Najlepsze, że większość fanów nie bacząc, że ,,zbawca” jest w klubie tylko w celach deweloperskich będą mu lizać tyłek i narzekać, jakie to miasto jest niedobre, i że nie chce dać postawić jakiś gargamelów przy stadionie, które w najlepszym przypadku uniemozlią modernizację ich kurnika :p

Juri
Juri
1 rok temu

hhahahhahahahhahaha .

fachowiec
fachowiec (@fachowiec)
1 rok temu

“Nitot zakłada jej szalik w akapicie, w którym pisze, że nie będzie miejsca w Polonii dla osób otwarcie nienawidzących Legii czy innych klubów. ”

xDDDDDDDDD

Przypomnę, że kibice Legii potrafili np. przychodzić pod stadion Polonii po jej meczach, śledzić przez miasto pojedynczych kibiców Polonii wracających z meczu, aby pobić ich lub okraść, gdy znajdą się w dogodnym do tego miejscu.

Jeden ze znanych kibiców Legii w biały dzień skopał i okradł chłopaka w środku Warszawy, za to że ten nosił torbę Polonii. Nie pomogło mu nawet, gdy skrył się w jednej z placówek medycznych.

Powodzenia panie Nitot ze swoją polityką “dania dobrego przykładu”. Nie wiesz pan, w jakie bagno wszedłeś.

Odyn
Odyn
1 rok temu
Reply to  fachowiec

“Jeden ze znanych kibiców Legii w biały dzień skopał i okradł chłopaka w środku Warszawy, za to że ten nosił torbę Polonii. Nie pomogło mu nawet, gdy skrył się w jednej z placówek medycznych”.

Ten biedny “chłopak” przypadkiem nie napadł z maczetą w ręku na zwykłych kibiców Legii w pociągu w Płudach? Biedny chłopak z meczetą w ręku…

Chemik
Chemik
1 rok temu

Cały plan jest ogólnie fajnie napisany, ale no ten stadion to kpina. Na Legii przy 30k stadion się wyprzedaje parę razy w sezonie tylko, Polonia na pewno nie ma większego potencjału kibicowskiego niż Legia więc te 30-40 wybitnie z dupy

vulfgaar
vulfgaar
1 rok temu

oczywiście , stadion na 40 tysięcy to przegięcie. racje ma ktoś, kto napisał, że stadiony we Wrocławiu, Gdańsku, czy nawet na Łazienkowskiej nie przyciągają takiej widowni. Prawda jest jednak, że jeśli zaniechane zostaną brutalne polowania na dzieciaki chodzące w polonijnych barwach przez “ultrasów” (a prosto mówiąc – bandziorów, a takie przypadki , jako mieszkańcowi Warszawy, są mi znane) mianujących się kibicami Legii (do tego dąży p. Nitot, rywalizacja sportowa tak, ale bez wzajemnej dzikiej agresji!), to wydaje się, że Polonia może mieć potencjał porównywalny z dzisiejszym Legii. Historia pokazuje, że tak już było więc nie ma powodu aby znowu tak się nie stało. I tu wracamy do meritum – biorąc pod uwagę faktyczna frekwencje na meczach w różnych klubach ekstraklasy, stadion na 15-20 tysięcy powinien być w pełni wystarczalny.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Oj, Weszło dupa boli, że ktoś poważny w Polonię zainwestował. Ale pomijając, wątpię, żeby pan Nitot chciał wybudować stadion na 30-40 tysięcy osób. Pewnie zobaczy ile osób będzie chodziło na Polonię w III, II oraz w I lidzie i wtedy ewentualnie zapadną decyzje. Na ten moment modernizacja obecnego stadionu wystarczy, ewentualne dobudowanie trybuny od ulicy Międzyparkowej. Ale śmieszne jest, że ktoś chce zainwestować swoje pieniądze, to Weszło już szuka haczyków, żeby cisnąć bekę xD

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
1 rok temu
Reply to  Kuba

Zrobicie sektorówkę z jego (Nitota) zdjęciem? Macie doświadczenie w tym o ile mnie pamięć nie myli.

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa (@niemieckapompkadopowiekszaniapenisa)
1 rok temu

Powinni na 100 tysięcy zrobić!

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu

Tak z ciekawości… stadion na 40 tysięcy osób? Czy nie doszło w tekście do jakiejś literówki i weszło 40 zamiast – na przykład – 15?

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu

Zaś co do finansowania klubu z kasy spółki miejskiej… Czemu inne kluby nie dostały takiej szansy? Skra, Warszawianka, obecnie Okęcie może stracić boisko…

Lord Viader
Lord Viader
1 rok temu

Czy tutaj za minusy znikają komentarze? Czy jak? Bo nie stosowałem “mowy nienawiści”, czy też tzw. Hejtu, a komentarze zniknęły. Pytam bo nowy jestem. Chyba, że rzeczowe argumenty tak kłują redakcję lub najprawdziwszych fanów klubu w koszulkach bez koloru (czarny nie jest klasyfikowany jako kolor, a jego brak). Proszę o informację.

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu
Reply to  Lord Viader

od kiedy plusować i minusować mogą także i osoby, które nie są zalogowane – łatwo załapać wystarczającą ilość minusów…

Paweł
Paweł
1 rok temu

Polonia powinna lobbować za stadionem max 15 tys(z opcją rozbudowy w przyszłości do 25tys) z wypasiona Trybuna główna. Przy tej frekwencji jaka jest obecnie to tylko bogata trybuna glowna z lożami i duża strefą VIP daje jakie kolwiek nadzieję na rozsadny przychód z dnia meczowego. Jeśli po iluś tam latach okaże się że pojemność 15 tys robi się za mała będzie można stadion rozbudować. Nie wiem co jest takiego w powietrzu na konwiktorskiej. Może to ta farba olejna z ołowiem ktora są malowane pomieszczenia klubowe, że wydaje się rozsądny człowiek jakim jest Nitot zaczyna przejawiać objawy mitomani polonistów. Szkoda że tzw. srodowisko polonijne nie namówiło go do kupienia Arki Gdynia, sprawa awansów była by już załatwiona. Oni są przecież Wielką Polonią z milionem kibiców i tylko te postkomunistyczne sitwy z Legia na czele nie pozwalają ich klubowi rozwinąć skrzydeł. Misio Listkiewicz i prezes tysiąclecia Piekarzewski lubią to.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
1 rok temu

Kolejny “inwestor” którego pomysł na prowadzenie klubu opiera się na “dej mi mam chory klub”.
Skąd oni się biorą, wychodzą spod kamienia czy co?
Znowu miasto ma zbudować stadion – tego chyba uczą na wykładach w Wyższej Szkole Zarządzania Klubikami Piłkarskimi.
A jak już miasto ten stadion zbuduje, to dodatkowo przeznaczy miliony złotych ze spółek miejskich na to by kopaczom żyło się lepiej.
Smutek i nostalgia mną targa – ja też chcę swój klub, dlaczego nikt mi go nie da! Dajcie mi, nie chcę na nim zarabiać, maksymalnie przyjmę marne 40 tys. euro miesięczne na cele reprezentacyjne i waciki.

kibic
kibic
1 rok temu

Hm…przeciez Legia niemiala prawie kibicow jak Polonia zadzila potem sytuacja sie odwrumcila ale to nieznaczy ze tak ma byc do konca swiata….jak ma kase i glowe na karku w tak wielkim miescie przy madrym zazadzaniu mozna zrobic wszystko…ja bym sie niesmial..
Pozatym konkurencja nietylko dla Legi ale ogulnie w Polskiej lidze to tylko moga byc korzysci….co wy Gdansk 460 tys do Warszawy poruwnujecie ze tam stadionu niemoga zapelnic….w nastepnych latach jeszcze wieksza przepasc bedzie niedzy Warszawa a innymi miastami i tu przydal by sie przynajmniej jeszcze jeden klub w extraklasie ze 2 w 1 lidze i ze 4 w 2lidze jak kiedys bylo….

War(L)Saw
War(L)Saw
1 rok temu
Reply to  kibic

Jeśli gość faktycznie ma głowę na karku i będzie potrafił odpowiednio,,zagrac” z miastem to już właściwe po was. Zrealizuje on niedoszłe marzenia J. W. destruction i Endzelów o powstaniu w miejscu waszego kurnika szeregu budynków o celach komercyjnych A pozostałości waszego klubiku będą rozgrywać mecze jakiejś kartoflanej lidzez rezerwami tak pogardzanych przez was Hutników czy też Drukarzy. A najlepsze jest to, że stanie się to przy waszym aplauziecomment image&ehk=4QZnd%2f19r37JzVlpX%2bQEkp9l33CRG0aqBxYHFe8wWI0%3d

Skromny
Skromny (@jarek-konieczny)
1 rok temu

Życzę Polonii jak najlepiej,choć obojętna mi jest.Jednak jest szansa,że po dłuższym czasie stolica doczeka się polskiego klubu w najwyższej lidze.

PhoenixLk
PhoenixLk
1 rok temu
Reply to  Skromny

o ile się nie mylę Warszawa ma taki klub… Rzuć okiem na to, kto w ostatnich 4 sezonach 3 razy był mistrzem…

Adama
Adama
2 miesięcy temu

Jeśli ten stadion powstanie za tyle pieniędzy dla klubu grającego w 5 lidze to będzie jawny skandal i marnotrawstwo pieniędzy. Wszystkie wydatki miasto są cięte a grupa 300 osób żąda od miasta 100mln.

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021