post
Szymon Podstufka

Opublikowane 01.04.2020 08:47 przez

Szymon Podstufka

— Nastawiam się na najgorsze. Kilka dni przed wstrzymaniem rozgrywek ekstraklasy mieliśmy spotkanie z prezesem i dyrektorami. Prezes powiedział otwarcie, że jeśli nie znajdzie się nowy właściciel, grozi nam bankructwo. Dodał, że prowadzone są rozmowy z kandydatem, ale ostatecznie tamten inwestor zrezygnował — mówi w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Michał Nalepa, pomocnik i jeden z liderów Arki Gdynia.

GAZETA WYBORCZA

Zbigniew Boniek nie chce nikogo skrzywdzić, więc bardzo możliwe, że cztery najwyższe ligi piłkarskie zostaną powiększone bez spadków.

Pierwszy raz związek zasugerował to w piątkowym komunikacie o tzw. pakiecie pomocowym dla klubów. W punkcie o dofinansowaniu przez związek w sezonie 2020/2021 jest następujący fragment: „Konkretna kwota przypadającą na klub w ESA, I, II i III lidze będzie uzależniona od liczby klubów biorących udział w rozgrywkach w sezonie 2020/21 w danej klasie rozgrywkowej”.

Według naszych informacji na uniknięcie spadków naciskali działacze z wojewódzkich związków, których drużyny są zagrożone. I to nie tylko ci z ekstraklasy, ale także z niższych lig. Na przykład w drugiej 14. w tabeli Legionovia – czyli pierwsza „bezpieczna” – ma tylko trzy punkty więcej od 16. Stali Stalowa Wola. W pierwszej będącą na spadkowym miejscu Odrę Opole dzielą tylko dwa punkty od bezpiecznego GKS Bełchatów. – Dlatego Legionovia w II lidze i Górnik Zabrze w ekstraklasie najgłośniej krzyczały, by przerwać rozgrywki, bo wtedy miałyby zapewnione utrzymanie – usłyszeliśmy w związku.

SUPER EXPRESS

„SE” wybiera wraz z ekspertami najlepszych piłkarzy świata na każdej pozycji. Bramkarzy selekcjonuje Jerzy Dudek. W jego rankingu pierwszy jest Alisson Becker, drugi Jan Oblak, trzeci – Marc-Andre Ter Stegen.

Kto jest najlepszym bramkarzem świata?
– Jerzy Dudek (śmiech).

Wybieramy tych, którzy bronią obecnie…
– No to najlepszy na świecie jest teraz Brazylijczyk Alisson. Nie da się wobec niego przejść obojętnie. To zawodnik, który ma ogromny wpływ na poczynania Liverpoolu. Zrobił wielki postęp, zwłaszcza w „dystrybucji” piłki nogami. Na początku różnie pod tym względem bywało, ale dziś jest w tym elemencie dużo lepszy.

SPORT

W Piaście Gliwice nie podjęto jeszcze decyzji co do cięcia kontraktów.

– Od chwili wejścia w życie rozporządzenia ministra zdrowia piłkarze mają zalecenie, by przebywać w swoich domach i realizować plan zgodnie z indywidualnymi zaleceniami, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zabronione są spotkania w grupach i nie zamierzamy łamać obowiązujących procedur. Tylko najpilniejsze rzeczy są wykonywane stacjonarnie, z klubu. Uchwała rady nadzorczej Ekstraklasy z poprzedniego tygodnia wskazuje na to, że teraz PZPN miałby się zająć sprawą tej regulacji. Na dziś nie ma więc żadnych wiążących decyzji – mówi prezes Piasta Paweł Żelem.

50 lat temu piłkarska Polska żyła meczami Romy z Górnikiem w Pucharze Zdobywców Pucharów. Po trójmeczu (1:1, 2:2 po dogrywce i 1:1) awansował Górnik, wygrywając rzut monetą.

Pobyt w Rzymie nie był usłany różami… Na lotnisku na „górników” nie czekała delegacja AS Roma, bo oficjele rzymskiego klubu przypuszczali, że polska drużyna przyleci na inne lotnisko. – Przed meczem nie wpuszczono nas ani na Stadio Olimpico, ani na boisko treningowe. Rozruch musieliśmy odbyć na jednym z rzymskich skwerów – opowiada z uśmiechem Jan Banaś, który w niedzielę skończył 77 lat.

Jak wyglądał sam mecz? Zabrzanie nie wystraszyli się rywala, któremu notabene w Serie A nie szło wtedy dobrze. Gospodarzom nie pomagał też doping 80-tysięcznej widowni.

Jan Woś, zawodnik który zagrał i w pierwszym, i w ostatnim meczu Odry Wodzisław w ekstraklasie, wspomina na łamach „Sportu” najbardziej pamiętne swoje mecze.

13 czerwca 2001 roku, ekstraklasa
Ruch Chorzów – Groclin/ Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 4:3 (0:2)
0:1 – Lamptey, 29 min, 0:2 – T. Fornalik, 33 min (samobójcza), 1:2 – Woś, 52 min (karny), 2:2 – Śrutwa, 62 min, 2:3 – Kłosiński, 74 min (głową), 3:3 – Woś, 87 min, 4:3 – Woś, 90 min (karny)

— Pierwszego karnego, po faulu Piotrka Piechniaka na Rafale Kwiecińskim, strzeliłem w prawy górny róg bramkarza, przy drugim „wapnie” za zagranie ręką któregoś z piłkarzy Groclinu, Kowalewski mnie wyczuł, ale piłka szczęśliwie wpadła do siatki. W tym strzale było mniej precyzji, a więcej siły. Gol z akcji padł po znakomitym podaniu Roberta Górskiego, wyszedłem sam na sam z „Kowalem” i przelobowałem go z 16 metrów.

Jan Woś zapomniał tylko dodać, że po końcowym gwizdku naszego „eksportowego” arbitra Ryszarda Wójcika rozpętała się prawdziwa burza, w której prym wiódł Wojciech Kowalewski. – Kto dotknął ręką tę piłkę? – zapytał w drodze do szatni sędziego z Opola. – Chyba Kozioł – usłyszał w odpowiedzi. – Chyba to jest taka ryba – grzmiał dalej bramkarz Groclinu. – Najpierw pan mówił, że Araszkiewicz, teraz, że Kozioł. A prawda jest taka, że to byłem ja.

Mojmir Stasko ze słowackiego „Sportu” mówi, że upadłość Żyliny to był szok.

Co można o tej decyzji powiedzieć?
— Właściciel klubu, ze względu a sytuację, zaproponował zawodnikom obniżkę pensji o 50-80 procent. Dotyczy to 15- 17 zawodników z kadry pierwszego zespołu, tych najlepiej zarabiających. Znaczyłoby to, że ci mający kontrakty w wysokości 10 tysięcy euro, a tacy tam są, przez pięć miesięcy dostawaliby po dwa tysiące euro. Zawodnicy nie zgodzili się na to i do rozmów zaprosili stojącego na czele Unii Piłkarzy Zawodowych, dobrze znanego w Polsce Jana Muchę. On jest radykalny. To niedobrze zostało odebrane przez właściciela klubu, który w tej sytuacji postanowił postawić MSK Żylina w stan likwidacji.

Szczęsny doceniony. Po tym, jak został najlepszym bramkarzem Serie A, znalazł się też w jedenastce sezonu stranierich.

„Corriere dello Sport” sporządził najlepszą jedenastkę tego sezonu w Serie A i też był w niej polski akcent. Niedawno opublikowano zestawienie najlepszych bramkarzy. Wojciech Szczęsny znalazł się na pierwszym miejscu w Serie A i na drugim w Europie, gdzie wyprzedził go Brazylijczyk Alisson Becker z Liverpoolu. Zresztą był on następcą Polaka w Romie, gdy Szczęsny odszedł do Juventusu. Szczęsny ma w tym sezonie prawie 80 procent skuteczności.

Kibice Ruchu wirtualnie nabijają klubowi frekwencję i pomagają tym samym w trudnych czasach.

Z przymrużeniem oka można napisać, że Ruch legitymuje się… drugą najwyższą frekwencją w Polsce w dobie pandemii. Spośród klubów, które sprzedawały wirtualne bilety w formie cegiełek na ten trudny dla wszystkich czas, więcej rozeszło się tylko w Gdańsku. Tam akcja „zapełniamy stadion” ciągle trwa, nabywców znalazło już 5000 wejściówek. W Chorzowie licznik zamknięto w niedzielę z wynikiem 2331. Umowna cena jednego biletu wynosiła 10 złotych. Każdy kibic, który go zakupił, otrzymał maila z klubu z pamiątkową grafiką. Jak łatwo policzyć, III-ligowiec z Cichej zarobił ponad 20 tysięcy złotych.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Dziesięć dni po powrocie z meczu w Berlinie Radosław Gilewicz dowiedział się, że jeden z piłkarzy Herthy ma koronawirusa. „Wyobraźnia szalała” – mówi na łamach „PS”.

Widział pan, że napięcie wokół klubu odbija się na Krzysztofie Piątku?
— Nie miałem takiego wrażenia. To coś zupełnie innego, kiedy presja spoczywa na barkach jednego zawodnika, niż gdy problemy dotyczą całej drużyny. Zamieszanie, które trwa od dłuższego czasu, sprawiło, że w Hercie myślą głównie o tym, by jak najspokojniej zakończyć rozgrywki, a wyższe cele postawić od przyszłego sezonu. Taki był plan na początku marca, kiedy się spotkaliśmy. Dyskusja była rzeczowa, z wyjazdu wróciłem bardzo zadowolony. Do czasu… Dziesięć dni później pojawiła się informacja, że jeden z zawodników Herthy ma koronawirusa. Wyobraźnia szalała. Będąc tam, miałem styczność z niektórymi zawodnikami, choćby witając się czy żegnając. Potem rozmawiałem z Krzyśkiem, jemu nic nie dolegało, więc i ja się uspokoiłem.

Skoro mieliście przygotowane powołania, to czy może pan powiedzieć, kto miał się znaleźć na tej liście trenera Brzęczka?
— Na liście były nazwiska, które niektórzy uznaliby za niespodzianki, ale nie zdradzę ich. Mieliśmy opracowany plan przygotowań na cztery miesiące. Przede wszystkim cieszyliśmy się, że czekają nas mecze z Ukrainą, która stylem gry przypomina Hiszpanów, i z Finlandią, która imituje Szwedów.

W ŁKS-ie prezes Tomasz Salski liczy na współpracę z piłkarzami w kwestii przejścia kryzysu ramię w ramię.

Piłkarze dostali wszystkie warunki w poniedziałek wieczorem, a we wtorek po południu odbyła się wideokonferencja, podczas której Rada Drużyny porozmawiała z prezesem. – Jeszcze raz omówiliśmy wszystkie szczegóły naszej propozycji. Padły konkretne pytania ze strony zawodników i starałem się wyjaśnić wszystkie wątpliwości. To, co mnie cieszy, to fakt, że po pierwsze rozmawiamy na zasadach partnerskich, a po drugie piłkarze doskonale rozumieją, w jakiej znajdujemy się sytuacji i też chcą się dogadać. Teraz Rada Drużyny ma przedstawić kolegom nasze propozycje i dalej będziemy rozmawiać. Mam nadzieję, że do końca tygodnia osiągniemy porozumienie – zdradził prezes beniaminka.

Michał Nalepa martwi się, że Arce Gdynia grozi bankructwo. Ciekawa rozmowa z pomocnikiem Arki od Jarka Kolińskiego.

Czy Arce grozi bankructwo?
— Trzeba to zakładać. Każdego dnia liczę na jakieś pozytywne wieści, ale mówiąc szczerze, nastawiam się na najgorsze. Kilka dni przed wstrzymaniem rozgrywek ekstraklasy mieliśmy spotkanie z prezesem i dyrektorami. Czytaliśmy w internecie czarne scenariusze dotyczące przyszłości Arki, dlatego chcieliśmy dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja. Prezes powiedział otwarcie, i za to duży szacunek dla niego, że jeśli nie znajdzie się nowy właściciel, grozi nam bankructwo. Dodał, że prowadzone są rozmowy z kandydatem i dopóki nie znajdą szczęśliwego finału, pensje zostaną wstrzymane. Wtedy wydawało się, że jest dla nas ratunek, ale ostatecznie tamten inwestor zrezygnował.

Kiedy ostatni raz otrzymał pan wypłatę?
— Nie chcę podawać dokładnych dat i sum. Powiem tylko, że są opóźnienia i ostatnie wynagrodzenia, jakie dostaliśmy, to nieznaczna część naszych kontraktów. Wszyscy dostaliśmy taką samą kwotę. Powiedziano nam, że teraz nie ma pieniędzy. Musieliśmy się z tym pogodzić. Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni.

Łukasz Grabowski i Mateusz Janiak wspominają Polonię Warszawa, która w 2000 roku sięgnęła po tytuł mistrza Polski.

Nie było smartfonów, tabletów, laptopy stanowiły luksus. Liczba sposobów spędzania czasu podczas podróży na wyjazdowe mecze była bardziej ograniczona niż obecnie. Spanie, karty, książka. W Polonii drużynowo oglądano film na telewizorze będącym wyposażeniem autokaru. Zawsze jeden i ten sam – „Kiler” z Cezarym Pazurą w roli tytułowej. Bez przerwy.

– Gdy film się skończył, kazaliśmy kierowcy włączać go od nowa – opowiadał Gołaszewski.

Czuli się jak rodzina. Po zajęciach w klubie spędzali czas wspólnie, często z żonami i dziewczynami, przede wszystkim w pubie „Lolek”. Wszyscy się znali. Wiedzieli, co u kogo słychać, jakie ma problemy. Kapitan Legii Jacek Zieliński miał zapytać Gołaszewskiego, jak oni to robią, że są ze sobą tak bardzo zżyci.

– Po treningu idziemy na piwko, siedzimy, rozmawiamy, żartujemy – usłyszał reprezentacyjny stoper.

fot. FotoPyK

Szymon Podstufka

Opublikowane 01.04.2020 08:47 przez

Szymon Podstufka

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
30.06.2020

Jakub Kamiński: „Nie miałem łatwo. Musiałem pożyczać od kolegów na buty”

– Nie wywodzę się z bogatej rodziny. Przychodząc do Lecha, musiałem np. pożyczać od starszych kolegów na buty. Wiedziałem, że na te pieniądze muszę sobie zapracować, więc nie wydawałem nigdy na prawo i lewo – mówi w rozmowie z „Super Expressem” objawienie trwającego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, Jakub Kamiński z Lecha Poznań. GAZETA WYBORCZA […]
30.06.2020
Weszło
29.06.2020

Do odważnych świat należy. Wisła nie zaryzykowała, więc Raków zyskał kozaka

David Tijanić nie powinien był zagrać ostatnio w krótkim odstępie czasu dwóch świetnych spotkań przeciwko Wiśle Kraków. Nie, bo on dla tejże Białej Gwiazdy miał przecież występować. W Krakowie jednak z jego transferu zimą 2019 roku ostatecznie się wycofano. Dziś wydaje się to być potężny błąd Wisły i jednocześnie duże zwycięstwo Rakowa. Przeszkoda zdrowotna Jak […]
29.06.2020
Weszło
29.06.2020

Traktujemy dzieci jak króliki doświadczalne

— Wysyłamy do dzieciaków trenerów, którym dajemy czas na pomyłkę, pozwalamy na nią. Kiedy idę do banku, to ufam i wierzę, że bankowiec przedstawi najlepszą ofertę i mnie nie oszuka. Wysyłając dziecko na trening, oczekuję, że będzie pracował z nim fachowiec, a nie ktoś, kto trzy dni temu skończył przyspieszony kurs. Dlaczego ktoś ma się […]
29.06.2020
Weszło
28.06.2020

Widzew idzie na derby bardzo spokojnym krokiem

Jesteś kibicem Widzewa podczas lockdownu. Wiesz, że niedługo wraca liga. Że twoja drużyna ma całkiem przyjemny start. W dwóch z trzech pierwszych kolejek gra u siebie z dwoma zespołami ze strefy spadkowej, które dostały na wyjazdach w papę w 17 z 22 rozegranych spotkań. Sześć oczek przewagi nad trzecim GKS-em Katowice, zajmującym pierwsze z miejsc […]
28.06.2020
Weszło
27.06.2020

Górnik – Wisła. Mecz, który kocha dramatyczne scenariusze

Górnik Zabrze i Wisła Kraków w ostatniej dekadzie miały swoje wielkie wzloty i upadki. Górnicy zdążyli w tym czasie zlecieć z ligi i wrócić po ćwierć wieku do europejskich pucharów. Wisła – zostać mistrzem Polski, zaznać smaku walki o utrzymanie, a także w ogóle o klubowy byt. Różne były w tym czasie miejsca w tabeli, […]
27.06.2020
Weszło
27.06.2020

Na dobre nie weszli, już wyszli. A komu w tym czasie ŁKS najmocniej namieszał?

ŁKS starabanił się z ekstraklasy w stylu, który o każdym, kto z łodzianami stracił punkty, nakazuje myśleć jako o frajerze. Większym, mniejszym, no ale frajerze. Ale, jak to w ekstraklasie, zdarzyły się i takie zespoły, którym ŁKS trochę nabruździł. Coś w końcowym rozrachunku odebrał. Oto lista wstydu. CRACOVIA – 2 porażki z ŁKS-em Wprost nie do […]
27.06.2020
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
1 rok temu

Bez jakich spadków? Wywalić chociaż ŁKS, który i tak nie miałby grama szansy na utrzymanie, a dać Stal Mielec w ich miejsce.

NiueXYZ
NiueXYZ (@niuexyz)
1 rok temu
Reply to  Lluc93

Z Ekstraklasy spada ŁKS.
Z I ligi baraż między Wigrami, a Chojniczanką z racji takiej samej ilość punktów.
Z II ligi spada Legionovia i Gryf.

Do Ekstraklasy awansują 3 zespoły, co daje 18.
Do I ligi awansują 3 zespoły, co daje 18.
Do II ligi awansują 4 zespoły, co daje 20.

Urbi59
Urbi59 (@urbi59)
1 rok temu
Reply to  NiueXYZ

Nikt nie spada, oraz zrezygnować z trzeciego awansu barażowego skoro baraże i tak się nie odbędą.

Urbi59
Urbi59 (@urbi59)
1 rok temu
Reply to  Lluc93

ŁKS zostanie, bo jest dobrze i zdrowo zarządzany. Odpalić w końcu finansowe wydmuszki pokroju Arki, Korony, Lechii, czy bezdomny Raków.

Mielec już dziś w 1L średnio funkcjonuje, co pokazała sytuacja np, Kiełpinem.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  Urbi59

Świetnie zarządzana czerwona latarnia ze szrotem, który ściągnęli w zimie.

Pavlo Kravchuk
Pavlo Kravchuk (@kataionscyfanatycy)
1 rok temu

Bukmacherzy też przędą cieniutko

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
1 rok temu
Reply to  Pavlo Kravchuk

Odbiją sobie straty szybko. Ludzie zawsze będą grali w buka.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  GooDOMaDOM

Jak ludki przestają obstawiać regularnie to nie każdy wraca, zwłaszcza jak pracy nie będzie miał.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM (@goodomadom)
1 rok temu

“Szczęsny doceniony. Po tym, jak został najlepszym bramkarzem Serie A, znalazł się też w jedenastce sezonu stranierich.”
Trudno, żeby najlepszy bramkarz Serie A nie został najlepszym bramkarzem wśród stranierich.

Pazdzioch
Pazdzioch (@veetec)
1 rok temu

Arki nikt nie kupi, bo wszyscy cienko pierdza z kasa, a klub pilkarski to studnia bez dna!

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Jeszcze z dwie pandemie i E-klapa będzie 25-drużynowa. Sprytnie!

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021