post Avatar

Opublikowane 17.03.2020 09:50 przez

redakcja

Dzisiaj – niestety – ważny dzień. Czeka nas wideokonferencja UEFY z europejskimi związkami piłkarskimi, po której możemy być mądrzejsi. Co z EURO? Co z krajowymi ligami? Co z pucharami? Nie mówimy, że zapadną wszystkie kluczowe decyzje, być może usłyszymy tylko o możliwych scenariuszach, ale nie ma większych wątpliwości, że wtorek będzie gorący.

21:54

OK, powoli się zawijamy. Jeśli zdarzy się dziś jeszcze coś grubego – w tych czasach niczego nie można być pewnym – wrócimy z LIVE. Pozderki i do jutra!

21:43

Orędzie Grzegorza Krychowiaka: – Patrząc na to, co dzieje się aktualnie w Europie, to uważam, że była to jedyna słuszna decyzja. Mistrzostwa Europy odbywać się będą w różnych krajach, co tylko komplikowałoby sprawę i pomogłoby w rozpowszechnianiu się wirusa. Marzyliśmy o tym Euro, walczyliśmy o nie, więc jesteśmy trochę zniesmaczeni, ale zdrowie jest najważniejsze, więc nie ma wielkiego problemu z tym, że Euro zagramy za rok. Teraz musimy być odpowiedzialni, nie wychodzić z domu, wszystko zależy od ludzi i od ich mądrości.

21:37

Maciej Sawicki o Pucharze Polski: – Czekają jeszcze potencjalnie dwa mecze ćwierćfinałowe, dwa mecze półfinałowe i finał. To wszystko zależy, kiedy piłkarze będą mogli wrócić. A wrócą wtedy, gdy będzie bezpiecznie. Jeśli finał miałby być rozgrywany przy pustych trybunach, nie odbędzie się na PGE Narodowym. 

21:33

Maciej Sawicki: – To największy kryzys, jaki napotkała piłka.

21:31

Maciej Sawicki o biletach: – Wszystkie bilety będą zwracane. Klient ma do wyboru czy zachowuje bilety i czeka na mistrzostwa za rok czy chce zwrot pieniędzy.

21:29

Co z rozszerzonymi KMŚ, które miały się odbyć latem 2021? 

Maciej Sawicki: – Miały być rozgrywane co cztery lata. Wydaje mi się, że znalezienie terminu na te rozgrywki nie będzie wielkim problemem. 

21:22

76-letni Lorenzo Sanz, były prezes Realu Madryt, trafił do szpitala w stanie ciężkim. Powodem koronawirus.

21:21

Jaroszewski: – Wszyscy słyszymy, że młodzi ludzie przechodzą to bardzo lekko. Często nawet nie zdają sobie z tego sprawy, normalnie funkcjonują, normalnie chodzą po ulicach. Tak było z Bartkiem Bereszyńskim. Oczywiście, że są przypadki, gdzie młodzi ludzie ciężej przechodzą tę chorobę – można podać tu przykłady z Chin, bo tam bywało, że lekarze bardzo ciężko przechodzili koronawirusa. Wiadomo jednak, że piłkarze mają bardzo silne organizmy, więc siłą rzeczy łatwiej im zwalczyć chorobę. Generalnie rozmawiałem z Kamilem Grosickim, z Krzyśkiem Piątkiem, który jest na dwutygodniowej kwarantannie, tak samo z Wojtkiem Szczęsnym. Idealnie byłoby, jeśli wszyscy siedzielibyśmy trzy tygodnie w domach.

21:18

Generalnie – reprezentanci zdrowi, Bartek Bereszyński czuje się dobrze, miał tylko lekkie objawy. Nie ma powodów do niepokoju. 

21:16

Na łączach Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji. Co z Wojtkiem Szczęsnym? Jeszcze nie wiadomo: – Jest na kwarantannie domowej. Miał dziś wykonywane testy. Skontaktowałem się z nim dwie godziny temu, czekał na swoją kolejkę. Czuje się dobrze. Nie miał żadnych objawów. Oczekuje wyniku pozytywnego. Pewnie będzie jutro. 

20:51

Co z transzą TVP Sport za Ekstraklasę? Sytuacja jest problematyczna – z jednej strony została ustalona duża suma, rekordowa wręcz, za rozgrywki, z drugiej wiele spotkań może się nie odbyć. Ostatnio na Kanale Sportowym Marcin Animucki zapewniał, że nie ma żadnego zagrożenia, by telewizje nie wypłaciły całości kontraktu. Marek Szkolnikowski widzi to inaczej:

 Jest pewien zapis w umowie dotyczący siły wyższej. Wtedy partnerzy spotykają się przy stole i starają się znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Niegospodarnością ze strony TVP byłoby zapłacenie stu procent kontraktu, bo kontrakt jest na dane mecze. Ale też absolutnie telewizja nie chce zostawić nikogo na lodzie i powiedzieć: koronawirus to nie nasz problem i róbcie sobie z tym co chcecie. Czekają nas rozmowy z Ekstraklasą i platformą nc+, by z tej sytuacji jakoś wybrnąć. Na pewno jest to trudna sytuacja i bezprecedensowa. 

20:45

Jeszcze jedna wypowiedź Zbigniewa Bońka: – Chciałem zostawić PZPN z tytułem mistrza Europy, ale już wiem, że to się nie uda. 

🙂

20:43

Na antenie Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport: – Mieliśmy przygotowaną całą akcję logistyczno-produkcyjną, która poszła jak krew w piach. Musmy zwrócić uwagę na jeden fakt – Euro nie zostało przełożone na 2021 rok, tylko jest taka możliwość. UEFA dopuściła taką ewentualność i to bardzo duża różnica. Żyjemy w przeświadczeniu, że wszystko jest w porządku, za dwa tygodnie czy miesiące będzie wszystko OK. A mam wrażenie, że w tym równaniu jest tyle niewiadomych, że nic nie wiemy. Zapytacie mnie, jakie są straty telewizji. Nie jestem w stanie tego oszacować. 

I dalej: – Zachowujemy się jak Polacy w sierpniu 1939. Nie wiemy, co przed nami. Żyjemy w przekonaniu, że za dwa tygodnie czy miesiące wszystko będzie OK. 

Padło też pytanie o to, czy TVP Sport zabukowała sobie przeloty i hotele na turniej. – Na szczęście jeszcze nie. Dochodziły do nas nieoficjalnymi kanałami głosy już jakiś czas temu, więc nie zarezerwowaliśmy hoteli i samolotów dla naszej ekipy. 

20:38

Boniek: – Przedłużenie o rok kontraktu Jerzego Brzęczka? Wybory na prezesa PZPN rok później? To nie jest jeszcze moment na takie dywagacje. Rozwiązań jest szalenie dużo. Pracujemy. Myślimy. Działamy. Jest to ciekawe. To jest fakt. Trener Brzęczek ma kontrakt do 31 lipca, oczywiście, ale nie ma klauzuli, że liczy mu się kontrakt na czas turnieju. Nie chciałbym jednak na ten temat dyskutować. Klauzula jest taka, że jak reprezentacja awansuje na Euro, to kontrakt przedłuża mu się do 31 lipca 2020 roku.

Prezes zażartował także, że jedynym zagrożonym selekcjonerem jest Czesław Michniewicz. NO TO DYMY!

Podkreślamy – to był żart, bo Czesław Michniewicz będzie jednym z kolejnych gości.

20:34

Jak zostanie rozstrzygnięta liga? Boniek: – Dopóki będę prezesem PZPN, będziemy szukać rozwiązania, które nikogo nie skrzywdzą. Trudno jednak skonstruować takie scenariusze, żeby każdy był zadowolony.

– Trzy tygodnie temu czytałem list pana Mioduskiego, gdzie prezes Legii wyraźnie zaznaczał, że 18-zespołowa liga nie ma żadnego sensu, a ja popieram ją ze względów politycznych. Teraz już jego opinia się zmieniła i uważa, że to byłoby dobre posunięcie. Trochę to zabawne. Teoretycznie, gdybyśmy mieli stosować się do wszystkich regulaminów, to liga jest zakończona – pierwszy jest mistrzem, miejsca spadkowe spadają, ale wiecie doskonale, że jestem człowiekiem, który w sytuacji, kiedy komuś może dziać się krzywda, reaguje i sto razy myśli o tej osobie, żeby tylko móc jej pomóc.

– Największy problem do rozwiązania to nie to, jak zrobimy, czy anulujemy sezon, czy rozstrzygniemy go tak, a to, co stanie się z koronawirusem, jak go będziemy traktować, za kilka miesięcy. Możemy powiedzieć, że w tym roku nie przyznajemy tytułu mistrza Polski, możemy kombinować, ale to nie ma sensu, te zastanowienia są drugorzędne. Pamiętajmy, że tydzień temu na Łazienkowskiej był mecz Legii z Piastem, a dzień później byłem już u premiera Morawieckiego na kryzysowym spotkaniu w sprawie koronawirusa. Tak to właśnie wygląda. Sytuacja jest dynamiczna. Wszystko zmienia się w mgnieniu oka.

Czyli w skrócie – wciąż nic nie wiadomo.

20:27

Ważne – federacja bierze pod uwagę, by finał Ligi Europy odbył się TYLKO Z POLSKIMI KIBICAMI. Wiadomo – jest za wcześnie, by cokolwiek przesądzać, to po prostu jedna z możliwości. 

Jeśli sytuacja w Europie wciąż by się nie unormowała, a Polska ogarnęłaby epidemię, byłoby to dobre wyjście. 

20:26

Zbigniew Boniek: – Opowiem wam krótką anegdotę. Pod domem spotkałem taksówkarza. Gość na kogoś czekał. Podjeżdżałem akurat samochodem.

Dzień dobry panie Zbyszku.

Dzień dobry, nie boi się pan ludzi wozić?

Pewnie, że się boję, ale muszę żyć, muszę zarabiać, bo mam rodzinę.

Jakby to porównać z piłkarzami, to są dwa zupełne różne problemy. Za miesiąc zaczniemy zupełnie inaczej żyć z myślą o tym, czy żyć z tym koronawirusem czy nie, dalej izolować się domach.

20:20

Zbigniew Boniek o kulisach wideokonferencji UEFA: – Po co mieliśmy dyskutować, skoro ja to wszystko z nimi ustalałem?! Dyskusji nie było, nie mogło być, część osób chciało zaznaczyć swoją obecność, ale to typowe zagrywki polityczne. Jeżeli słyszę o tym, jakie koszty poniosę polskie drużyny, jaka tragedia czeka finansowa nas wszystkich, to chciałbym to wszystko zdementować. UEFA nie rozmawiała z nami o pieniądzach. To jest mrzonka. To jest absurd.

Zdementowany został także fake news o tym, ze UEFA ma domagać się od klubów środków na pokrycie strat z fiaska Euro 2020.

20:18

Zbigniew Boniek: – Problem jest gdzieś indziej niż w przekładaniu turnieju na następny rok. Jeśli nam wydaje się, że czeka nas normalne życie po tym, jak zwalczymy koronawirusa, to ja proponuję, żeby rozejść się i spotkać się na sylwestra w 2021 roku. Zastanówmy się, jak w ogóle możemy funkcjonować z koronawirusem. Nie jesteśmy gotowi na to, żeby cały czas się izolować, cały czas spędzać w domu. Przyjdzie czerwiec, przyjdzie lipiec, przyjdzie sierpień. Nie wydaje mi się, że to się rozwiąże w 2-3 tygodnie.

Nie jest to najjaśniejsza wizja. Ale z drugiej strony – bardzo możliwe, że za jakiś czas będziemy musieli nauczyć się żyć z koronawirusem. Nie da się żyć w ciągłej izolatce.

20:12

Powstała obawa, czy nie będzie trzeba przenosić mistrzostw U-21 na 2022 rok, co byłoby absurdalne ze względu na roczniki zawodników.

Zbigniew Boniek: – Mistrzostwa U-21 odbędą się w 2021 roku, ale nie w terminie mistrzostw Europy, a trochę późniejszym. Wszystkie kluby zobowiązały się, że zwolnią piłkarzy na te rozgrywki, nawet, jeśli byłoby to po oficjalnych terminach. 


Opublikowane 17.03.2020 09:50 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz "El Molestator" Włodarczyk
Tomasz "El Molestator" Włodarczyk
11 miesięcy temu

Ten wirus to paź- chętnie go zmolestuję.

izusia
11 miesięcy temu

nadajesz się, po ośmiu browarach idziesz spać jak mi się dopiero zaczyna podobać.

molesterol
molesterol (@molesterol)
11 miesięcy temu

A Valencia z Atalantą nie grała przypadkiem w Mediolanie?

WieslawWojnar
WieslawWojnar
11 miesięcy temu
Reply to  molesterol

Tak.

Mateusz
Mateusz
11 miesięcy temu

Uważam, że powinno się dograć 4 kolejki tak, aby została zachowana klasyczna zasada mecz+rewanż i Mistrza Polski wyłonić po 30 kolejkach. Dograć je powinno się nawet kosztem opóźnienia nowego sezonu.

Niuniek111
Niuniek111 (@niuniek111)
11 miesięcy temu

Oby się Jadczak zaraził i zdechł za pierdolenie bzdur

ad
ad (@ad)
11 miesięcy temu
Reply to  Niuniek111

Podaj proszę te bzdury, bo ostatnio mało czytam i oglądam.

AKS Zły rządzi w Stolicy
AKS Zły rządzi w Stolicy
11 miesięcy temu
Reply to  Niuniek111

Prędzej zejdą srarksy przez problemy z krążeniem od nadmiaru tematu

WieslawWojnar
WieslawWojnar (@wieslawwojnar)
11 miesięcy temu

„Przeszedł pozytywnie test na obecność” to trochę niefortunny dobór słów. Może jednak lepiej pisać „badanie dało pozytywny wynik”?
Pewnie redakcja nie wie – w sumie nie musi – do czego Fabregas nawiązuje. „Książę w Nowym Jorku”, scena, w której Akeem (Eddie Murphy) krzyczy z balkonu w Queens 🙂

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
11 miesięcy temu

Co za pierdolenie z tymi symulacjami. Niestety nikt nie zakładał, że na świecie wybuchnie światowa pandemia, który storpeduje wszelkie rozgrywki ligowe pierwszy raz od II wojny światowej. Prawie w całej Europie 70 procent meczów się odbyło, niestety prawdopodobnie do 30 czerwca nie da się grać. I nie pierdolcie mi tu, że dla ŁKSu nie do granie sezonu byłoby niesprawiedliwe, bo chuja grali cały sezon i tak by spadli. Powiedzcie też takiemu Benevento, że zainwestowali, rozbili Serie B w pył, ale niestety nie awansują, bo Brescia, która zdobyla 16 punktów byłaby pokrzywdzona. Sprawiedliwej decyzji nei da się podjąć, ale anulowanie sezonu to byłby dopiero jakiś absurd. I jak rozumiem jak w każdym kraju pieniądze, które utrzymuje się na koniec sezonu za zajęte miejsce to nie dostanie nikt, bo przecież sezon się nie odbył?

Kiwi
Kiwi
11 miesięcy temu

Dzień dobry,
chciałbym zwrócić uwagę, że Polska piłka to nie tylko ekstraklasa, I i II liga, ale także niższe klasy rozgrywkowe do których odnosi się uchwała PZPN-u o zakończeniu sezonu na tym etapie w którym się zatrzymał. Ale nie o męskiej piłce chciałem wspomnieć tylko o kobiecej w której uchwała nieźle miesza. W tym sezonie z I ligi spadać miały drużyny z miejsc 6.-12. Zakończenie sezonu po połowie rozegranych spotkań i zrzucenie z lig 14 z 24 zespołów w dwóch grupach? Niesprawiedliwe. Weźmy pod lupę drugą ligę graną w czterech grupach. Pierwsze miejsce awans, drugie utrzymanie, trzecie baraż o utrzymanie, czwarte do jedenastego/dwunastego – spadek. Jeżeli w pierwszej lidze było niesprawiedliwie to w drugiej tym bardziej nie jest. Spadają 33 z 45 zespołów. A kto ma awansować do drugiej ligi z trzeciej skoro:
– jest piętnaście grup III ligi
– z tych piętnastu drużyn regulamin przewidywał wyłonienie czterech drużyn (czyli baraż, potem kolejny baraż)
– do kolejnych baraży z trzecim zespołem II ligi
Zgodnie z uchwałą nie awansuje nikt (W przypadku, gdy regulamin danych rozgrywek przewiduje rozegranie meczów barażowych o awans do rozgrywek wyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021, awans do tej klasy uzyskają: b) w sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami różnych klas, klub/y wyższej klasy rozgrywkowej, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021.).

dino(L)
dino(L)
11 miesięcy temu

Ekstraklasa – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Podbeskidzie i Warta Poznań
I liga – 20 zespołów (nikt nie spada) dołączają Widzew, Górnik Łęczna, GKS Katowice, Resovia
II liga – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Sokół Ostróda, KKS Kalisz, Śląsk II Wrocław, Hutnik Kraków
III liga i niższe – tu awanse i spadki tak jakby sezon był rozegrany w pełni według aktualnych pozycji i zasad

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
11 miesięcy temu
Reply to  dino(L)

Ale rozumiesz, że decyzja jak to będzie wyglądało narzuci UEFA, a nie żeby każda federacja będzie robić po swojemu? I co? W Anglii, Hiszpanii czy Włoszech po 42 kolejki będą teraz grać, a w Championship po 50?

dino(L)
dino(L)
11 miesięcy temu
Reply to  Lluc93

A gdzie napisałem o jakimkolwiek graniu?

olaf
olaf
11 miesięcy temu
Reply to  dino(L)

sorry ale nie tak się umawialiśmy się przed rozpoczęciem sezonu….

Jerzy J.
Jerzy J.
11 miesięcy temu
Reply to  dino(L)

dino(L)

Ekstraklasa – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Podbeskidzie i Warta Poznań
I liga – 20 zespołów (nikt nie spada) dołączają Widzew, Górnik Łęczna, GKS Katowice…..No cóż widać że są tacy którzy jeszcze lewitują 🙂 I mają nadzieję że jakiś bogaty wuje sypnie kasa i jakoś to będzie! Ludzie do uja wafla, wiele bardzo wiele firm, które babrają się jeszcze w tzw. sponsorowanie piłki mają, zajeniefajne problemy!
Tematy na gorąco. Gostek, sponsor powiatowej drużyny na poziomie 3 ligi( jeszcze ma gwiazdę w pierwszym składzie, płacił na onego ponad 10tysia na łapę miesięcznie) Właśnie poinformował – PANOWIE TNIEMY KOSZTA! Inny sponsor figo-fago na poziomie 4 liga -płacił każdemu z pierwszego składu za wygrany mecz po tysiaka na rękę. Postanowił- panowie koniec i kropa ! To jedynie namiastka tych z dolnych rejonów „zawodowstwa” rodzimych kopaczy. Jeszcze do końca miesiąca usłyszycie co się będzie działo w wyższych ligach, a do końca kwietnia będą konkretne bolesne obcinania kasy na futbol rodzimy…..potem posypią się wielcy piłki europejskiej !!!
Kołtonie, Borki, Włodarczyki, Stanowskie, Pole i inne piłkarskie chłopaki nie nakręcajcie się, sytuacja jest bardzo poważna a wy dalej swoje litanie odwalacie!

dasdsa
dasdsa
11 miesięcy temu
Reply to  dino(L)

Widze że dupie masz niższe ligi. Według Ciebie tam za banana grają? Kluby III ligowe maja ponad milionowe budżety. W niższych klasach jest pełno ludzi z pasją, a ty masz wyjebane na nich? Uchwała PZPN do ekstraklasy, I i II ligi nie bo jest niesprawiedliwa, a niżej ma byc sprawiedliwa?

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
11 miesięcy temu

Jezeli te cwaniaki z UEFA anuluja ostatecznie ten sezon, to nie wracam do ogladania pilki zawodowej. Caly wysilek, pieniadze, nadzieje, emocje, plany, strategie etc. od lata 2019 do teraz beda nic niewarte.

dasdsa
dasdsa
11 miesięcy temu

Kadra w czerwcu? Przeciez to zabieranie terminów ligom. Nie można na początku lipca?

matka messiego mówiła do męża "tatusiu"
matka messiego mówiła do męża "tatusiu"
11 miesięcy temu

do bani takie Igrzyska gdy większość sportowców będzie miało zepsuty okres przygotowawczy, mocno losowe wyniki

Aldona
11 miesięcy temu

Krzysiu, ale powinieneś codziennie jechać po tych pseudo piłkarzach z Elipy. Cała branża tak dostanie w piz…co ciekawe, większość dziennikarzy zachowywała się tak, jakby prosiła się o bezrobocie i upadek firm w których pracuje. Jak wszyscy będą siedzieć w domu to przecież to jebn…| Przecież paliwa z tym całym KoronaWirusem starczy do piątku i później co? Bukmacherka zaraz będzie obstawiać czy Kurski piernie, czy nie. Turystyka, Gastronomia, wszystko kwiczy. Ja sobie tego nie wyobrażam 🙁 Nie wiem czy na tego WordPressa co ci zainstalowali zarobisz…

Dariusz
Dariusz
11 miesięcy temu

Weszło, Jak będzie wyglądać sprawa z biletami lotniczymi wykupionymi na ME2020?
Może zajmijcie się tym problemem.

Nie gram za darmo
Nie gram za darmo
11 miesięcy temu

Koronawirus obnażył przynajmniej jedna głupotę: rozgrywanie Euro w kilkunastu krajach to szczyt głupoty, ani atmosfery piłkarskiego święta, ogromne problemy logistyczne, szczególnie dla kibiców.

Suche Info
08.03.2021

Chelsea wygrała z Evertonem i obroniła czwarte miejsce w tabeli

Ewentualna przegrana Chelsea w spotkaniu z Evertonem sprawiłaby, że to zespół z Liverpoolu wskoczyłby na miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Jednak londyńczycy pewnie pokonali gości i ich przewaga nad nimi wynosi już cztery punkty. Dla ekipy Thomasa Tuchela był to dwunasty mecz z rzędu bez porażki.  Pod wodzą nowego szkoleniowca Chelsea wróciła na właściwe […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Marek Hamsik oficjalnie został graczem IFK Göteborg

Jeszcze niedawno zagraniczne media donosiły, że Marek Hamsik wróci do ojczyzny i będzie reprezentował barwy Slovana Bratysław, lecz z czasem coraz bardziej realna wydawała się opcja przenosin do Göteborga. Dziś Szwedzi potwierdzili jego transfer po tym, jak Słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne. Tym samym po prawie dwóch lat spędzonych w chińskim Dalian Professional wraca na […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Baku-Baku, to jest skład! Warta o krok od utrzymania

Miała Warta problem jesienią z tym, by skrzydłowi przynosili jakieś konkrety. Raz na jakiś czas odpalił Jakóbowski, ale był zbyt chimeryczny. Rybicki kompletnie nie przynosił liczb. Rodriguez coś umiał, problem w tym, że taktycznie wyglądał jak chłopak z orlika. Dobry okres miał Grzesik. Ale wydaje się, że Makana Baku przykryje ich wszystkich. Tydzień temu asysta […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Rumuńscy sędziowie meczu PSG-Basaksehir zostali ukarani

Po trzech miesiącach UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie kary dla rumuńskich arbitrów, którzy mieli nazwać członka sztabu szkoleniowego tureckiego zespołu „czarnym”. Sędzia techniczny, Sebastian Coltescu, nie będzie mógł do końca sezonu wykonywać swojej funkcji. Z kolei Octavian Sovre został oficjalnie upomniany przez komisję dyscyplinarną oraz wysłany na odpowiednie szkolenie. Do zdarzenia miało dojść w […]
08.03.2021
Kanał Sportowy
08.03.2021

WESZŁOPOLSCY – Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków

Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Jakub Olkiewicz, Jan Mazurek i Adam Sławiński omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Dziś gośćmi Jakub Kosecki i rzeczniczka Wisły Kraków, Karolina Biedrzycka.  
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Edinson Cavani chce opuścić Manchester United

Urugwajski napastnik już z końcem obecnego sezonu ma zamiar opuścić Europę i ruszyć na podbój argentyńskich boisk. Tamtejszy dziennik „Ole” przytoczył dziś fragment rozmowy z agentem piłkarza, który wyraźnie podkreślił, że Edinson Cavani jest bliski porozumienia z Boca Juniors. Zatem wszystko wskazuje na to, iż jego angielska przygoda niebawem dobiegnie końca. 34-latek opuścił ojczyznę w […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Wahadłowi Legii Warszawa zostali powołani do reprezentacji narodowych

Bardzo dobra ligowa dyspozycja Jospia Juranovicia i Filipa Mladenovicia została doceniona przez selekcjonerów bałkańskich reprezentacji. Pierwszy z wymienionych graczy otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry Chorwacji, drugi zaś uda się do Belgradu, w którym to Serbowie rozegrają swoje pierwsze dwa spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Chorwaci w premierowym dla nich meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Słowenią. […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Hiszpania
08.03.2021

Joan Laporta wygrał wybory. Co to oznacza dla Barcelony?

Choć pierwotnie wybory nowego prezydenta FC Barcelony miały odbyć się w styczniu, a poprzednie władze nawet do maja próbowały przeciągnąć  termin głosowania, katalońscy socios zdecydowali wczoraj, że to Joan Laporta przez najbliższe sześć lat będzie zarządzał ich klubem. Zgodnie z sondażowymi przewidywaniami z dużą przewagą zostawił w tyle pozostałych dwóch kontrkandydatów. Rzesza fanów liczy, że […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Jak to jest z tym popytem na obcokrajowców z Ekstraklasy?

Czy słusznie Zbigniew Boniek oburzył się, że polskie kluby chciałyby sobie wybierać sędziów? Słusznie, sami o tym pisaliśmy. Czy mógł się odwinąć w kierunku klubów? A dlaczego nie. Fanga „na razie niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki” malownicza? Niech będzie. Ale na tym należało poprzestać. „Niech się kluby zastanowią dlaczego […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Lech Poznań będzie miał sekcję żeńską piłki nożnej

W przeszłości Lech Poznań był klubem wielosekcyjnym. Miał chociażby prężnej działającą sekcję koszykarską, ale i lekkoatletyczną, bokserską, siatkarską czy nawet szachową. Obecnie w Kolejorz funkcjonuje jedynie sekcja piłkarska, ale według doniesień „Gazety Wyborczej” i „Interii” wkrótce ma to się zmienić. Nowa sekcja obejmie futbol kobiet. Lech długo wzbraniał się przed otwieraniem kolejnych sekcji klubowych. Mimo […]
08.03.2021
Weszło
08.03.2021

Lechia w końcu ma młodzieżowca, którego nie jest wstyd pokazać

Jeszcze niedawno Lechia Gdańsk należała do grona drużyn, które mają największy problem z młodzieżowcami, ba, być może była liderem w tym wyścigu wątpliwej renomy. Makowski? Gdyby był malarzem, malowałby tylko szarą farbą. Wciąż trudno powiedzieć, co potrafi. Żukowski ma więcej tatuaży niż dobrych meczów w lidze. Kałuziński też grał bardzo przeciętnie. Sopoćkę zawrócono z Podbeskidzia, […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Boniek: Kluby chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy…

Kluby Ekstraklasy coraz częściej zaczynają podnosić głos w kwestii tego, by PZPN nie delegował na ich mecze konkretnych arbitrów. Do sprawy na Twitterze odniósł się już Zbigniew Boniek. – Chcą wybierać sędziów? Najpierw niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z dwóch metrów do pustej bramki – pisze prezes PZPN. W ciągu ostatnich tygodni aż trzy kluby […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Występ Lewandowskiego i Piątka z Anglią zagrożony? Rzecznik PZPN uspokaja

Istnieje ryzyko, że polscy piłkarze występujący w Bundeslidze nie będą mogli wystąpić w najbliższym meczu z Anglią. Wszystko przez przepisy covidowe i obostrzenia. Na ten moment przepisy niemieckich landów nakazują przejście obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii. W tym wypadku Bayern Monachium i Hertha Berlin mogłyby nie wyrazić zgody na wyjazd Robert Lewandowskiego i Krzysztofa […]
08.03.2021
Anglia
08.03.2021

West Ham United w końcu kroczy do europejskich pucharów

Jeśli w blisko trzech czwartych sezonu zajmujesz w tabeli wyższe miejsce niż Liverpool, a rozegrałeś o dwa mecze mniej niż The Reds, to masz powody do zadowolenia. Nie mogą ich zmniejszyć nawet problemy drużyny Juergena Kloppa, tym bardziej, że nazywasz się West Ham United. Ten sam West Ham, z którego przez kilka ostatnich lat szydzono.  […]
08.03.2021
Blogi i felietony
08.03.2021

Portugalczycy w 1. lidze. Skąd wziął się nowy trend transferowy?

Naszą piłką rządzą pewne trendy. Zwłaszcza jeśli chodzi o transfery oraz ich kierunek. Oprócz pewnych elementów stałych – zawsze jest kilku Słowaków czy Brazylijczyków, często łowi się piłkarzy według zasady: wyszło XYZ? To sprawdźmy sześciu jego rodaków. Czy właśnie dlatego Portugalczycy stali się trzecią najliczniej reprezentowaną nacją na zapleczu Ekstraklasy? Czy pierwszoligowcy oszaleli na punkcie […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Mamrot: Toczyłem rozmowy z klubami Ekstraklasy

Wczoraj oficjalnie doszło do zmiany trenera w ŁKS-ie Łódź. Spadkowicz z Ekstraklasy rozstał się z Wojciechem Stawowym i zatrudnił w jego miejsce Ireneusza Mamrota. – Nie ukrywam, ze miałem rozmowy z klubami Ekstraklasy. Ale w negocjacjach z ŁKS-em najważniejsze było to, że rozmowy toczyły się sprawnie. Prezes i dyrektor sportowy jasno określili swoje oczekiwania – […]
08.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Dudek: Szeroka kadra jest niepoważna. Zadowoleni są tylko menadżerowie

Jerzy Dudek skrytykował powołania Paulo Sousy. Jego zdaniem koncepcja „szerokiej kadry” jest absurdalna. – Myślę, że najbardziej zadowoleni z takiej sytuacji będą menedżerowie. Powoływanie tylu zawodników jest niepoważne. Przecież selekcjoner może z nimi porozmawiać, zadzwonić do piłkarzy, którzy są częścią kadry U-21 – pisze w „Przeglądzie Sportowym”. W piątek Paulo Sousa ogłosił listę 35 zawodników, […]
08.03.2021