post
Avatar

Opublikowane 17.03.2020 09:50 przez

redakcja

Dzisiaj – niestety – ważny dzień. Czeka nas wideokonferencja UEFY z europejskimi związkami piłkarskimi, po której możemy być mądrzejsi. Co z EURO? Co z krajowymi ligami? Co z pucharami? Nie mówimy, że zapadną wszystkie kluczowe decyzje, być może usłyszymy tylko o możliwych scenariuszach, ale nie ma większych wątpliwości, że wtorek będzie gorący.

21:54

OK, powoli się zawijamy. Jeśli zdarzy się dziś jeszcze coś grubego – w tych czasach niczego nie można być pewnym – wrócimy z LIVE. Pozderki i do jutra!

21:43

Orędzie Grzegorza Krychowiaka: – Patrząc na to, co dzieje się aktualnie w Europie, to uważam, że była to jedyna słuszna decyzja. Mistrzostwa Europy odbywać się będą w różnych krajach, co tylko komplikowałoby sprawę i pomogłoby w rozpowszechnianiu się wirusa. Marzyliśmy o tym Euro, walczyliśmy o nie, więc jesteśmy trochę zniesmaczeni, ale zdrowie jest najważniejsze, więc nie ma wielkiego problemu z tym, że Euro zagramy za rok. Teraz musimy być odpowiedzialni, nie wychodzić z domu, wszystko zależy od ludzi i od ich mądrości.

21:37

Maciej Sawicki o Pucharze Polski: – Czekają jeszcze potencjalnie dwa mecze ćwierćfinałowe, dwa mecze półfinałowe i finał. To wszystko zależy, kiedy piłkarze będą mogli wrócić. A wrócą wtedy, gdy będzie bezpiecznie. Jeśli finał miałby być rozgrywany przy pustych trybunach, nie odbędzie się na PGE Narodowym. 

21:33

Maciej Sawicki: – To największy kryzys, jaki napotkała piłka.

21:31

Maciej Sawicki o biletach: – Wszystkie bilety będą zwracane. Klient ma do wyboru czy zachowuje bilety i czeka na mistrzostwa za rok czy chce zwrot pieniędzy.

21:29

Co z rozszerzonymi KMŚ, które miały się odbyć latem 2021? 

Maciej Sawicki: – Miały być rozgrywane co cztery lata. Wydaje mi się, że znalezienie terminu na te rozgrywki nie będzie wielkim problemem. 

21:22

76-letni Lorenzo Sanz, były prezes Realu Madryt, trafił do szpitala w stanie ciężkim. Powodem koronawirus.

21:21

Jaroszewski: – Wszyscy słyszymy, że młodzi ludzie przechodzą to bardzo lekko. Często nawet nie zdają sobie z tego sprawy, normalnie funkcjonują, normalnie chodzą po ulicach. Tak było z Bartkiem Bereszyńskim. Oczywiście, że są przypadki, gdzie młodzi ludzie ciężej przechodzą tę chorobę – można podać tu przykłady z Chin, bo tam bywało, że lekarze bardzo ciężko przechodzili koronawirusa. Wiadomo jednak, że piłkarze mają bardzo silne organizmy, więc siłą rzeczy łatwiej im zwalczyć chorobę. Generalnie rozmawiałem z Kamilem Grosickim, z Krzyśkiem Piątkiem, który jest na dwutygodniowej kwarantannie, tak samo z Wojtkiem Szczęsnym. Idealnie byłoby, jeśli wszyscy siedzielibyśmy trzy tygodnie w domach.

21:18

Generalnie – reprezentanci zdrowi, Bartek Bereszyński czuje się dobrze, miał tylko lekkie objawy. Nie ma powodów do niepokoju. 

21:16

Na łączach Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji. Co z Wojtkiem Szczęsnym? Jeszcze nie wiadomo: – Jest na kwarantannie domowej. Miał dziś wykonywane testy. Skontaktowałem się z nim dwie godziny temu, czekał na swoją kolejkę. Czuje się dobrze. Nie miał żadnych objawów. Oczekuje wyniku pozytywnego. Pewnie będzie jutro. 

20:51

Co z transzą TVP Sport za Ekstraklasę? Sytuacja jest problematyczna – z jednej strony została ustalona duża suma, rekordowa wręcz, za rozgrywki, z drugiej wiele spotkań może się nie odbyć. Ostatnio na Kanale Sportowym Marcin Animucki zapewniał, że nie ma żadnego zagrożenia, by telewizje nie wypłaciły całości kontraktu. Marek Szkolnikowski widzi to inaczej:

 Jest pewien zapis w umowie dotyczący siły wyższej. Wtedy partnerzy spotykają się przy stole i starają się znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Niegospodarnością ze strony TVP byłoby zapłacenie stu procent kontraktu, bo kontrakt jest na dane mecze. Ale też absolutnie telewizja nie chce zostawić nikogo na lodzie i powiedzieć: koronawirus to nie nasz problem i róbcie sobie z tym co chcecie. Czekają nas rozmowy z Ekstraklasą i platformą nc+, by z tej sytuacji jakoś wybrnąć. Na pewno jest to trudna sytuacja i bezprecedensowa. 

20:45

Jeszcze jedna wypowiedź Zbigniewa Bońka: – Chciałem zostawić PZPN z tytułem mistrza Europy, ale już wiem, że to się nie uda. 

🙂

20:43

Na antenie Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport: – Mieliśmy przygotowaną całą akcję logistyczno-produkcyjną, która poszła jak krew w piach. Musmy zwrócić uwagę na jeden fakt – Euro nie zostało przełożone na 2021 rok, tylko jest taka możliwość. UEFA dopuściła taką ewentualność i to bardzo duża różnica. Żyjemy w przeświadczeniu, że wszystko jest w porządku, za dwa tygodnie czy miesiące będzie wszystko OK. A mam wrażenie, że w tym równaniu jest tyle niewiadomych, że nic nie wiemy. Zapytacie mnie, jakie są straty telewizji. Nie jestem w stanie tego oszacować. 

I dalej: – Zachowujemy się jak Polacy w sierpniu 1939. Nie wiemy, co przed nami. Żyjemy w przekonaniu, że za dwa tygodnie czy miesiące wszystko będzie OK. 

Padło też pytanie o to, czy TVP Sport zabukowała sobie przeloty i hotele na turniej. – Na szczęście jeszcze nie. Dochodziły do nas nieoficjalnymi kanałami głosy już jakiś czas temu, więc nie zarezerwowaliśmy hoteli i samolotów dla naszej ekipy. 

20:38

Boniek: – Przedłużenie o rok kontraktu Jerzego Brzęczka? Wybory na prezesa PZPN rok później? To nie jest jeszcze moment na takie dywagacje. Rozwiązań jest szalenie dużo. Pracujemy. Myślimy. Działamy. Jest to ciekawe. To jest fakt. Trener Brzęczek ma kontrakt do 31 lipca, oczywiście, ale nie ma klauzuli, że liczy mu się kontrakt na czas turnieju. Nie chciałbym jednak na ten temat dyskutować. Klauzula jest taka, że jak reprezentacja awansuje na Euro, to kontrakt przedłuża mu się do 31 lipca 2020 roku.

Prezes zażartował także, że jedynym zagrożonym selekcjonerem jest Czesław Michniewicz. NO TO DYMY!

Podkreślamy – to był żart, bo Czesław Michniewicz będzie jednym z kolejnych gości.

20:34

Jak zostanie rozstrzygnięta liga? Boniek: – Dopóki będę prezesem PZPN, będziemy szukać rozwiązania, które nikogo nie skrzywdzą. Trudno jednak skonstruować takie scenariusze, żeby każdy był zadowolony.

– Trzy tygodnie temu czytałem list pana Mioduskiego, gdzie prezes Legii wyraźnie zaznaczał, że 18-zespołowa liga nie ma żadnego sensu, a ja popieram ją ze względów politycznych. Teraz już jego opinia się zmieniła i uważa, że to byłoby dobre posunięcie. Trochę to zabawne. Teoretycznie, gdybyśmy mieli stosować się do wszystkich regulaminów, to liga jest zakończona – pierwszy jest mistrzem, miejsca spadkowe spadają, ale wiecie doskonale, że jestem człowiekiem, który w sytuacji, kiedy komuś może dziać się krzywda, reaguje i sto razy myśli o tej osobie, żeby tylko móc jej pomóc.

– Największy problem do rozwiązania to nie to, jak zrobimy, czy anulujemy sezon, czy rozstrzygniemy go tak, a to, co stanie się z koronawirusem, jak go będziemy traktować, za kilka miesięcy. Możemy powiedzieć, że w tym roku nie przyznajemy tytułu mistrza Polski, możemy kombinować, ale to nie ma sensu, te zastanowienia są drugorzędne. Pamiętajmy, że tydzień temu na Łazienkowskiej był mecz Legii z Piastem, a dzień później byłem już u premiera Morawieckiego na kryzysowym spotkaniu w sprawie koronawirusa. Tak to właśnie wygląda. Sytuacja jest dynamiczna. Wszystko zmienia się w mgnieniu oka.

Czyli w skrócie – wciąż nic nie wiadomo.

20:27

Ważne – federacja bierze pod uwagę, by finał Ligi Europy odbył się TYLKO Z POLSKIMI KIBICAMI. Wiadomo – jest za wcześnie, by cokolwiek przesądzać, to po prostu jedna z możliwości. 

Jeśli sytuacja w Europie wciąż by się nie unormowała, a Polska ogarnęłaby epidemię, byłoby to dobre wyjście. 

20:26

Zbigniew Boniek: – Opowiem wam krótką anegdotę. Pod domem spotkałem taksówkarza. Gość na kogoś czekał. Podjeżdżałem akurat samochodem.

Dzień dobry panie Zbyszku.

Dzień dobry, nie boi się pan ludzi wozić?

Pewnie, że się boję, ale muszę żyć, muszę zarabiać, bo mam rodzinę.

Jakby to porównać z piłkarzami, to są dwa zupełne różne problemy. Za miesiąc zaczniemy zupełnie inaczej żyć z myślą o tym, czy żyć z tym koronawirusem czy nie, dalej izolować się domach.

20:20

Zbigniew Boniek o kulisach wideokonferencji UEFA: – Po co mieliśmy dyskutować, skoro ja to wszystko z nimi ustalałem?! Dyskusji nie było, nie mogło być, część osób chciało zaznaczyć swoją obecność, ale to typowe zagrywki polityczne. Jeżeli słyszę o tym, jakie koszty poniosę polskie drużyny, jaka tragedia czeka finansowa nas wszystkich, to chciałbym to wszystko zdementować. UEFA nie rozmawiała z nami o pieniądzach. To jest mrzonka. To jest absurd.

Zdementowany został także fake news o tym, ze UEFA ma domagać się od klubów środków na pokrycie strat z fiaska Euro 2020.

20:18

Zbigniew Boniek: – Problem jest gdzieś indziej niż w przekładaniu turnieju na następny rok. Jeśli nam wydaje się, że czeka nas normalne życie po tym, jak zwalczymy koronawirusa, to ja proponuję, żeby rozejść się i spotkać się na sylwestra w 2021 roku. Zastanówmy się, jak w ogóle możemy funkcjonować z koronawirusem. Nie jesteśmy gotowi na to, żeby cały czas się izolować, cały czas spędzać w domu. Przyjdzie czerwiec, przyjdzie lipiec, przyjdzie sierpień. Nie wydaje mi się, że to się rozwiąże w 2-3 tygodnie.

Nie jest to najjaśniejsza wizja. Ale z drugiej strony – bardzo możliwe, że za jakiś czas będziemy musieli nauczyć się żyć z koronawirusem. Nie da się żyć w ciągłej izolatce.

20:12

Powstała obawa, czy nie będzie trzeba przenosić mistrzostw U-21 na 2022 rok, co byłoby absurdalne ze względu na roczniki zawodników.

Zbigniew Boniek: – Mistrzostwa U-21 odbędą się w 2021 roku, ale nie w terminie mistrzostw Europy, a trochę późniejszym. Wszystkie kluby zobowiązały się, że zwolnią piłkarzy na te rozgrywki, nawet, jeśli byłoby to po oficjalnych terminach. 


redakcja

Opublikowane 17.03.2020 09:50 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Live
01.06.2021

LIVE: Rosja to jednak zawsze Rosja. Na nich!

Tak, mecz towarzyski. Przegląd kadr, nie ma Roberta Lewandowskiego, nie ma Piotra Zielińskiego, ofensywa wygląda jak casting na dublerów. Ale kurczę, to jest mecz reprezentacji Polski. W dodatku jest to mecz reprezentacji Polski z Rosją. Chcemy dzisiaj zobaczyć kolejny krok do przodu w stosunku do tego paździerzu, który oferował nam schyłkowy Brzęczek. Chcemy obejrzeć dobry […]
01.06.2021
Live
29.05.2021

LIVE: CHELSEA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

To jest ten dzień. To są te rozgrywki. Ten wieczór, ten wielki mecz, który pozwoli jednej z angielskich drużyn na stałe przejść do historii. Liga Mistrzów, nawet jeśli w tym sezonie przeżyła pewne bombardowanie związane z reformami oraz zapowiadaną Superligą – to nadal bodaj najbardziej elitarne, najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki świata. Poza tym – czy […]
29.05.2021
Live
26.05.2021

LIVE: Emery jest WIELKI, Villarreal wygrał Ligę Europy!

Zapraszamy do śledzenia relacji live z finału Ligi Europy w Gdańsku. Mamy nadzieję, że mecz nie skończy się wynikiem 0:0, jak do tej pory każde starcie Villarrealu z Manchesterem United. Ale nie będziemy obserwować tylko wydarzeń na boisku, bo mamy swojego korespondenta na stadionie. Zapodamy czasami jakieś zakulisowe smaczki, będziemy wrzucać fajne fotki. Bądźcie z […]
26.05.2021
Live
09.05.2021

LIVE: Legia znów zanudziła

Tylko dwa mecze Ekstraklasy w niedzielę? Dawaj więcej, trzy, piętnaście, grajmy cały dzień. Ale tak poważnie – dzisiaj dostaniemy dwie dawki Ekstraklasy. Ze szczepionkami trzeba czekać miesiąc między jedną dawką, a drugą – my dzisiaj będziemy mieli jakieś pół godziny przerwy. Ale dobra, do konkretów. Najpierw walka o puchary. Warta podejmuje gości z Wrocławia. A […]
09.05.2021
Live
08.05.2021

LIVE: Wisła – Lech. Mecz rozczarowanych

Dziś jeszcze nie pożegnamy Podbeskidzia, nawet w przypadku porażki będzie miało matematyczne szanse na utrzymanie. Ale umówmy się – w przypadku porażki bielszczan, Stal będzie na autostradzie do utrzymania się. Mecz o 15:00 ma wysoką stawkę, bo spaść może też przecież Wisła Płock. W drugim starciu obejrzymy walczącą o puchary Lechię z Cracovią. Na koniec […]
08.05.2021
Weszło
02.05.2021

LIVE: Raków czy Arka? Finał Pucharu Polski!

Pogoda nie sprzyja, żeby wrzucać kiełbaskę na grilla, ale nic straconego – mamy finał Pucharu Polski. Raków czy jednak sensacyjnie Arka? Nam to w sumie obojętne, byle zobaczyć dobry mecz. Tu są wątpliwości, coś mamy czutkę na jedną bramkę przez całe spotkanie, ale skoro nie możemy wierzyć pogodzie, wierzymy piłkarzom. Dajcie show! Fot. Newspix
02.05.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Brama dnia
13.06.2021

Magiczna główka van Persiego, a może niesamowity rzut wolny Zidane’a?

We wczorajszym głosowaniu na “Bramę dnia” zatriumfował Luis Figo za sprawą swego niezapomnianego trafienia przeciwko Anglii na Euro 2000. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was wraz z naszymi partnerami z Gatigo wspominki z innych wielkich imprez. Cofniemy się do mistrzostw Europy w Portugalii, gdzie dokładnie przed siedemnastoma laty Zinedine Zidane wyrwał zwycięstwo z gardła Anglików, a także […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz "El Molestator" Włodarczyk
Tomasz "El Molestator" Włodarczyk
1 rok temu

Ten wirus to paź- chętnie go zmolestuję.

izusia
1 rok temu

nadajesz się, po ośmiu browarach idziesz spać jak mi się dopiero zaczyna podobać.

molesterol
molesterol (@molesterol)
1 rok temu

A Valencia z Atalantą nie grała przypadkiem w Mediolanie?

WieslawWojnar
WieslawWojnar
1 rok temu
Reply to  molesterol

Tak.

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Uważam, że powinno się dograć 4 kolejki tak, aby została zachowana klasyczna zasada mecz+rewanż i Mistrza Polski wyłonić po 30 kolejkach. Dograć je powinno się nawet kosztem opóźnienia nowego sezonu.

Niuniek111
Niuniek111 (@niuniek111)
1 rok temu

Oby się Jadczak zaraził i zdechł za pierdolenie bzdur

ad
ad (@ad)
1 rok temu
Reply to  Niuniek111

Podaj proszę te bzdury, bo ostatnio mało czytam i oglądam.

AKS Zły rządzi w Stolicy
AKS Zły rządzi w Stolicy
1 rok temu
Reply to  Niuniek111

Prędzej zejdą srarksy przez problemy z krążeniem od nadmiaru tematu

WieslawWojnar
WieslawWojnar (@wieslawwojnar)
1 rok temu

“Przeszedł pozytywnie test na obecność” to trochę niefortunny dobór słów. Może jednak lepiej pisać “badanie dało pozytywny wynik”?
Pewnie redakcja nie wie – w sumie nie musi – do czego Fabregas nawiązuje. “Książę w Nowym Jorku”, scena, w której Akeem (Eddie Murphy) krzyczy z balkonu w Queens 🙂

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
1 rok temu

Co za pierdolenie z tymi symulacjami. Niestety nikt nie zakładał, że na świecie wybuchnie światowa pandemia, który storpeduje wszelkie rozgrywki ligowe pierwszy raz od II wojny światowej. Prawie w całej Europie 70 procent meczów się odbyło, niestety prawdopodobnie do 30 czerwca nie da się grać. I nie pierdolcie mi tu, że dla ŁKSu nie do granie sezonu byłoby niesprawiedliwe, bo chuja grali cały sezon i tak by spadli. Powiedzcie też takiemu Benevento, że zainwestowali, rozbili Serie B w pył, ale niestety nie awansują, bo Brescia, która zdobyla 16 punktów byłaby pokrzywdzona. Sprawiedliwej decyzji nei da się podjąć, ale anulowanie sezonu to byłby dopiero jakiś absurd. I jak rozumiem jak w każdym kraju pieniądze, które utrzymuje się na koniec sezonu za zajęte miejsce to nie dostanie nikt, bo przecież sezon się nie odbył?

Kiwi
Kiwi
1 rok temu

Dzień dobry,
chciałbym zwrócić uwagę, że Polska piłka to nie tylko ekstraklasa, I i II liga, ale także niższe klasy rozgrywkowe do których odnosi się uchwała PZPN-u o zakończeniu sezonu na tym etapie w którym się zatrzymał. Ale nie o męskiej piłce chciałem wspomnieć tylko o kobiecej w której uchwała nieźle miesza. W tym sezonie z I ligi spadać miały drużyny z miejsc 6.-12. Zakończenie sezonu po połowie rozegranych spotkań i zrzucenie z lig 14 z 24 zespołów w dwóch grupach? Niesprawiedliwe. Weźmy pod lupę drugą ligę graną w czterech grupach. Pierwsze miejsce awans, drugie utrzymanie, trzecie baraż o utrzymanie, czwarte do jedenastego/dwunastego – spadek. Jeżeli w pierwszej lidze było niesprawiedliwie to w drugiej tym bardziej nie jest. Spadają 33 z 45 zespołów. A kto ma awansować do drugiej ligi z trzeciej skoro:
– jest piętnaście grup III ligi
– z tych piętnastu drużyn regulamin przewidywał wyłonienie czterech drużyn (czyli baraż, potem kolejny baraż)
– do kolejnych baraży z trzecim zespołem II ligi
Zgodnie z uchwałą nie awansuje nikt (W przypadku, gdy regulamin danych rozgrywek przewiduje rozegranie meczów barażowych o awans do rozgrywek wyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021, awans do tej klasy uzyskają: b) w sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami różnych klas, klub/y wyższej klasy rozgrywkowej, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021.).

dino(L)
dino(L)
1 rok temu

Ekstraklasa – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Podbeskidzie i Warta Poznań
I liga – 20 zespołów (nikt nie spada) dołączają Widzew, Górnik Łęczna, GKS Katowice, Resovia
II liga – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Sokół Ostróda, KKS Kalisz, Śląsk II Wrocław, Hutnik Kraków
III liga i niższe – tu awanse i spadki tak jakby sezon był rozegrany w pełni według aktualnych pozycji i zasad

Lluc93
Lluc93 (@lluc93)
1 rok temu
Reply to  dino(L)

Ale rozumiesz, że decyzja jak to będzie wyglądało narzuci UEFA, a nie żeby każda federacja będzie robić po swojemu? I co? W Anglii, Hiszpanii czy Włoszech po 42 kolejki będą teraz grać, a w Championship po 50?

dino(L)
dino(L)
1 rok temu
Reply to  Lluc93

A gdzie napisałem o jakimkolwiek graniu?

olaf
olaf
1 rok temu
Reply to  dino(L)

sorry ale nie tak się umawialiśmy się przed rozpoczęciem sezonu….

Jerzy J.
Jerzy J.
1 rok temu
Reply to  dino(L)

dino(L)

Ekstraklasa – 18 zespołów (nikt nie spada) dołączają Podbeskidzie i Warta Poznań
I liga – 20 zespołów (nikt nie spada) dołączają Widzew, Górnik Łęczna, GKS Katowice…..No cóż widać że są tacy którzy jeszcze lewitują 🙂 I mają nadzieję że jakiś bogaty wuje sypnie kasa i jakoś to będzie! Ludzie do uja wafla, wiele bardzo wiele firm, które babrają się jeszcze w tzw. sponsorowanie piłki mają, zajeniefajne problemy!
Tematy na gorąco. Gostek, sponsor powiatowej drużyny na poziomie 3 ligi( jeszcze ma gwiazdę w pierwszym składzie, płacił na onego ponad 10tysia na łapę miesięcznie) Właśnie poinformował – PANOWIE TNIEMY KOSZTA! Inny sponsor figo-fago na poziomie 4 liga -płacił każdemu z pierwszego składu za wygrany mecz po tysiaka na rękę. Postanowił- panowie koniec i kropa ! To jedynie namiastka tych z dolnych rejonów “zawodowstwa” rodzimych kopaczy. Jeszcze do końca miesiąca usłyszycie co się będzie działo w wyższych ligach, a do końca kwietnia będą konkretne bolesne obcinania kasy na futbol rodzimy…..potem posypią się wielcy piłki europejskiej !!!
Kołtonie, Borki, Włodarczyki, Stanowskie, Pole i inne piłkarskie chłopaki nie nakręcajcie się, sytuacja jest bardzo poważna a wy dalej swoje litanie odwalacie!

dasdsa
dasdsa
1 rok temu
Reply to  dino(L)

Widze że dupie masz niższe ligi. Według Ciebie tam za banana grają? Kluby III ligowe maja ponad milionowe budżety. W niższych klasach jest pełno ludzi z pasją, a ty masz wyjebane na nich? Uchwała PZPN do ekstraklasy, I i II ligi nie bo jest niesprawiedliwa, a niżej ma byc sprawiedliwa?

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
1 rok temu

Jezeli te cwaniaki z UEFA anuluja ostatecznie ten sezon, to nie wracam do ogladania pilki zawodowej. Caly wysilek, pieniadze, nadzieje, emocje, plany, strategie etc. od lata 2019 do teraz beda nic niewarte.

dasdsa
dasdsa
1 rok temu

Kadra w czerwcu? Przeciez to zabieranie terminów ligom. Nie można na początku lipca?

matka messiego mówiła do męża "tatusiu"
matka messiego mówiła do męża "tatusiu"
1 rok temu

do bani takie Igrzyska gdy większość sportowców będzie miało zepsuty okres przygotowawczy, mocno losowe wyniki

Aldona
1 rok temu

Krzysiu, ale powinieneś codziennie jechać po tych pseudo piłkarzach z Elipy. Cała branża tak dostanie w piz…co ciekawe, większość dziennikarzy zachowywała się tak, jakby prosiła się o bezrobocie i upadek firm w których pracuje. Jak wszyscy będą siedzieć w domu to przecież to jebn…| Przecież paliwa z tym całym KoronaWirusem starczy do piątku i później co? Bukmacherka zaraz będzie obstawiać czy Kurski piernie, czy nie. Turystyka, Gastronomia, wszystko kwiczy. Ja sobie tego nie wyobrażam 🙁 Nie wiem czy na tego WordPressa co ci zainstalowali zarobisz…

Dariusz
Dariusz
1 rok temu

Weszło, Jak będzie wyglądać sprawa z biletami lotniczymi wykupionymi na ME2020?
Może zajmijcie się tym problemem.

Nie gram za darmo
Nie gram za darmo
1 rok temu

Koronawirus obnażył przynajmniej jedna głupotę: rozgrywanie Euro w kilkunastu krajach to szczyt głupoty, ani atmosfery piłkarskiego święta, ogromne problemy logistyczne, szczególnie dla kibiców.

Suche Info
14.06.2021

Marko Arnautović może wrócić do Europy

Pewne jest jedno: każda bramka strzelona na wielkim turnieju zwraca uwagę wielu klubów na całym świecie. W przypadku młodszych zawodników podbija wartość, a tym starszym może dać bilecik do fajnego klubu na ostatnie lata kariery. Tak właśnie może być z Arnautoviciem, który wczoraj strzelił gola Macedonii. Dzisiaj pojawiają się plotki, jakoby 32-latek miał wrócić z […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Eriksen przemówił! “Nie poddam się, dziękuje wam”

Wiadomo, co stało się z Eriksenem, więc nie będziemy się powtarzać. Teraz istotne jest to, jakie sygnały dobiegają z otoczenia samego piłkarza. A raczej konkretnie z jego ust. Duńczyk podzielił się krótkim komunikatem ze światem, zapewniając, że czuje się lepiej. Jego agent mówi, że piłkarz Interu chce sprężyć się z badaniami, żeby wrócić do kibicowania […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Przewidywane składy na mecz Polski ze Słowacją

Dzisiaj wielki dzień dla reprezentacji Polski. Zaczynamy turniej Euro 2020, a w związku z tym jeszcze przed meczem będziemy emocjonować się tym, jaki skład pośle do boju trener Sousa. Według “Przeglądu Sportowego” będziemy ustawieni naprawdę ofensywnie. Dwóch napastnik, jeden skrzydłowy na wahadle. Ogień. Przewidywane składy według „Przeglądu Sportowego”: POLSKA: Szczęsny; Jóźwiak, Bednarek, Glik, Bereszyński, Rybus, Krychowiak, […]
14.06.2021
Suche Info
14.06.2021

Blind: – Sytuacja z Eriksenem miała na mnie kolosalny wpływ

Dwa lata temu u Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Po odpowiedniej terapii 31-latek otrzymał od lekarzy zgodę na dalszą grę, ale w sierpniu zeszłego roku zasłabł podczas meczu towarzyskiego między Ajaksem a Herthą BSC. Udało mu się znów wrócić do gry, ale obrazki w meczu Danii z Finlandią przywołały Holendrowi najgorsze wspomnienia. – To, co […]
14.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Dariusz Skrzypczak dołącza do sztabu Rakowa

Raków Częstochowa oficjalnie przedstawił dziś nowego asystenta Marka Papszuna. Został nim były szkoleniowiec m.in. Stali Mielec – Dariusz Skrzypczak. 53-letni trener będzie odpowiedzialny za indywidualną pracę z piłkarzami. Dariusz Skrzypczak przez wiele lat zbierał trenerskie szlify w Szwajcarii, w której to występował jako piłkarz: FC Aarau, FC Hochdorf i FC Lagenthal. W 2019 roku trafił […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Eurogłupawka #1. Terlecki o Brzęczku, Smuda o znachorze Sousie

Euro nadeszło. A wraz z Euro zasypują nas wszelakiej maści wypowiedzi. Bo wiecie – to taki czas, gdy głos oddaje się każdemu. Kilkadziesiąt programów dziennie. Niestety takie zjawisko zwiększa prawdopodobieństwo tego, że coś ktoś gdzieś chlapnie. No a że lubimy szyderkę, to zaczynamy cykl “Eurogłupawka”, który mieliśmy już na Euro 2016 i podczas mundialu 2018.  […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Jerzy Dudek: Łudzę się, że Paulo Sousa ma rację

Były reprezentant Polski jest pełen obawy przed jutrzejszym spotkaniem ze Słowacją. W rozmowie z interia.pl w krytyczny tonie wypowiedział się na temat planów i koncepcji Paulo Sousy. Jerzy Dudek uważa, że polski zespół nie rozumie intencji obecnego selekcjonera. Przede wszystkim martwi go postawa defensywy.  Uczestnik mistrzostw Świata w 2002 r. nie jest przekonany co do […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

To już pewne. Piotr Jawny nowym trenerem Podbeskidzia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pożegnali się dzisiaj z zespołem rezerw Śląska Wrocław. Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2. ligi mówiło się, że ten duet trenerski jest poważnie rozważany w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Według naszych informacji wszystko zostało już dopięte. Osoby decyzyjne w ekipie spadkowicza Ekstraklasy potwierdziły, że obaj panowie będą prowadzili drużynę “Górali” od sezonu 2021/2022. […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Krótka wycieczka na Market Street (3)

Mam obsesję na punkcie “A Trip Down Market Street”. Trzynastominutowego nagrania filmowego, na którym nie dzieje się nic. To tylko kamera przyczepiona do trolejbusa, sunącego wzdłuż ulicy San Francisco w zwykły dzień. Ktoś przejeżdża. Ktoś przechodzi. Żadnej fabuły. Żadnych wodotrysków. Żadnej konkretnej opowieści, którą film próbuje opowiedzieć. Nic szczególnego. Rzecz jednak w tym, że widzimy […]
13.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Marcelo trafi do Leeds United?

Coraz więcej wskazuje na to, że Marcelo latem opuści Real Madryt. Według doniesień angielskich mediów, zatrudnieniem doświadczonego Brazylijczyka są zainteresowane dwa kluby z Premier League. Co ciekawe, nie chodzi o żadną z topowych ekip angielskiej ekstraklasy. Do wyścigu po zatrudnienie Marcelo stanęły jak na razie Everton oraz Leeds United. Byłby to spory zjazd dla 58-krotnego […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Trudna nauka milczenia (3)

Nauka mówienia to jest wielka misja, jestem w tym na bieżąco, obserwuję jak starszy syn zaczyna rozumieć różnicę między “poszłem” i “poszedłem”, sprawdzam, czy młodszy już umie “tata daj”. Trzeba włożyć dużo pracy i poświęcić mnóstwo uwagi, by wprowadzić niemowlaka w ten uroczy świat słów, dzięki którym miliony ludzi (w tym gronie i ja) zarabiają […]
13.06.2021
Suche Info
13.06.2021

Wielki powrót Buffona do Parmy?

Gianluigi Buffon rozstał się z Juventusem, ale nie ma zamiaru kończyć kariery. Jak poinformował Fabrizio Romano, 43-latek jest blisko powrotu do Parmy. Dzisiaj włoskiego golkipera kojarzy się już głównie ze “Starą Damą”, ale Buffon w Parmie spędził pierwszy etap swojej szokująco długiej kariery i to właśnie w tym klubie się wypromował. Do pierwszej drużyny Gialloblu […]
13.06.2021