post

Opublikowane 14.03.2020 18:35 przez

redakcja

Najprostsza i najbardziej prawdziwa odpowiedź na pytanie: „co dalej” brzmi po prostu – „nie wiadomo”. Nie da się przewidzieć, czy do grania wrócimy w kwietniu, w maju, czy we wrześniu. Całe środowisko piłkarskie rozważa jednak najróżniejsze scenariusze, zastanawiając się również jak wybrnąć z sezonowych rozstrzygnięć, jeśli nie uda się dokończyć poszczególnych lig. Marcin Animucki na Kanale Sportowym nakreślił trzy warianty, które są mniej więcej takie same dla całej Europy. Dogranie ligi, niezależnie od tego, kiedy uda się to zrobić. Dogranie kilku kolejek, by sezon zakończyć możliwie jak najbardziej sprawiedliwie – czyli zapewne po trzydziestej serii spotkań. No i ten najgorszy scenariusz – zakończenie ligi na tym etapie, na którym jesteśmy teraz.

Postanowiliśmy przycupnąć chwilę przy każdej z propozycji, zastanawiając się jednocześnie, jakie ruchy będą musiały zostać podjęte w nieco szerszym ujęciu – bo przecież decyzje dotyczące Ekstraklasy będą miały bardzo istotny wpływ na grę, a może i dalszy żywot klubów I czy II ligi. Co będzie najbardziej sprawiedliwe? Co wymaga największych fikołków regulaminowych?

Czego w ogóle możemy się spodziewać?

SCENARIUSZ I – GRAMY, NIEZALEŻNIE OD TEGO KIEDY

To scenariusz, który jest chyba najpoważniej brany pod uwagę. Zakłada, że zagrożenie epidemiczne kiedyś się skończy – być może w kwietniu, i wtedy uda się dograć ligi przed Euro 2020, być może w czerwcu, i wtedy dogrywać ligę trzeba będzie w nieco innym trybie.

Bez wątpienia jest to też scenariusz najbardziej sprawiedliwy – spadkowicze nie będą narzekać, że nie dostali szansy wydostania się ponad kreskę, zespoły walczące o puchary – że zabrakło czasu na pościg za podium. Tak zresztą kombinujemy nie tylko my – bo przecież sporo grania zostało też w Premier League, Bundeslidze czy La Liga.

Jakich działań będzie to wymagało? W scenariuszu najbardziej optymistycznym, wracamy właściwie za chwilę, upychamy terminarz bardzo mocno, dogrywamy wszystko przed rozpoczęciem Euro 2020 i normalnie delektujemy się turniejem. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak konieczność przesunięcia terminarza, bo przy tempie rozprzestrzeniania się wirusa trudno uwierzyć, że nawet i w końcówce kwietnia będziemy w warunkach odpowiednich do rozgrywania spotkań piłkarskich. Jako pierwsza zapewne pójdzie w odstawkę piłka reprezentacyjna: przesunięcie Euro 2020 daje ligom właściwie półtora miesiąca więcej na zorganizowanie rozstrzygnięć. Wtedy bujamy się z sezonem do 30 czerwca, może się udać nawet w najdłuższych ligach, jak Championship.

To oczywiście wymagałoby też przesunięcia startu przyszłego sezonu, zwłaszcza jeśli chodzi o kwalifikacje do europejskich pucharów – trudno sobie wyobrazić, że Lech Poznań przyklepuje trzecie miejsce 28 czerwca, a 7 lipca zaczyna walkę na froncie międzynarodowym.

Pierwszy termin graniczny to zatem start Euro – optymistyczny, zakładający, że uporamy się z epidemią w jakieś 3-4 tygodnie. Drugi termin graniczny to 30 czerwca – nadal optymistyczny, zakładający, że paraliż potrwa ok. dwóch miesięcy. Kolejne rozwiązania wymagają już większych wygibasów – bo przeciągnięcie sezonu poza 30 czerwca, to właściwie rewolucja o nieprawdopodobnej skali. Może się okazać, że w środku rozgrywek połowie drużyny wygasają kontrakty. Jak je przedłużyć? Jak je rozliczyć? Co z oknem transferowym, co z ruchami zaplanowanymi już teraz na 1 lipca, powrotami z wypożyczeń?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której mecz 34. kolejki Ekstraklasy wypada w sobotę, 27 czerwca, Alan Czerwiński gra dzielnie w barwach Zagłębia Lubin. Ale już 1 lipca, we środę, gra wieczorem w barwach Lecha Poznań spotkanie kolejki numer 35.

Być może jakimś wyjściem byłoby faktycznie „zaokrąglenie” terminów – na przykład wznowienie gry od 1 lipca i przejście na sezon wiosna/jesień.  To już jednak wychodzenie w naprawdę odległą przyszłość. Na pewno decyzje w tym temacie zostaną narzucone odgórnie – bo pierwszy krok będzie musiała wykonać UEFA przy postanowieniu co dalej z Euro 2020 oraz kwalifikacjami do europejskich pucharów. Ekstraklasa w tym scenariuszu jest trochę listkiem na wietrze – nasz cały biznes piłkarski jest dość potężny w skali kraju, ale nie ma porównania z ligami takimi jak angielska czy hiszpańska. One mają największe parcie na dogranie ligi do końca, bo tam zobowiązania sponsorskie oraz straty z tytułu anulowania/przerwania sezonu są największe.

Niewykluczone, że najwięcej będzie zależało od powodzenia strategii angielskiego rządu, który planuje budować zbiorową odporność, bez wprowadzania restrykcji takich jak choćby w Polsce czy u naszych południowych sąsiadów. Jeśli w Anglii ten plan wypali, granie przynajmniej w Premier League powróci dość szybko.

SCENARIUSZ II – DOGRYWAMY DO 30. KOLEJKI

Rozwiązanie bardzo lokalne, które Marcin Animucki w Kanale Sportowym przedstawił jako „dogranie sezonu do jakiegoś newralgicznego miejsca”. W podobnej sytuacji w Europie jest kilka lig o podobnej konstrukcji sezonu, więc zakładamy, że sprawa dotyczyłaby pewnie większości z nich. W tym miejscu, przynajmniej jeśli chodzi o Ekstraklasę, wszystko jest w miarę jasne – do rozpoczęcia Euro w optymistycznym oraz do 30 czerwca w mniej optymistycznym scenariuszu, musimy zagrać cztery kolejki. Mamy wówczas za sobą mecz i rewanż wszystkich drużyn, kto miał zdobyć mistrza, ten mistrza zdobywa, kto miał spaść – ten spada.

Można oczywiście przyjąć, że Korona i ŁKS szczyt formy przyszykowały na maj, ale nie oszukujmy się – to rozwiązanie w miarę sprawiedliwe na tle wariantów ze scenariusza III, które przedstawiamy poniżej.

Scenariusz II jest o tyle trudny, że nie wyjaśnia kompletnie sytuacji w niższych ligach i tu tak naprawdę zaczynają się prawdziwe cyrki.

W Ekstraklasie z duża dozą prawdopodobieństwa można oszacować, że efekty po 30. i 37. kolejkach będą w miarę podobne – ligę wygra Legia Warszawa, spadną Arka Gdynia, Korona Kielce i ŁKS Łódź, zespoły z ambicjami pucharowymi czekałyby w tym układzie cztery serie spotkań, w których rozstrzygnęłaby się kolejność na górze tabeli. Ale już w I lidze… Nawet z czterema kolejkami, ba, nawet z ośmioma kolejkami – nadal zostałby jeszcze kawał ligi do zagrania. Obecnie mamy za sobą 22. kolejki – bardzo realnie na miejsca barażowe może spoglądać nawet dwunasty w tabeli Stomil Olsztyn, który ma pięć punktów straty do miejsc 5-6.

A skoro ma szansę na baraże, to ma też szansę na awans. Spadają z Ekstraklasy trzy kluby, więc ci, którzy znajdują się w strefie barażowej lub jej sąsiedztwie, mogą czuć duże rozgoryczenie.

Ale przecież podobnie jest na dole tabeli. Odra Opole nie jest w sytuacji ŁKS-u, który w 11 meczach musiałby odrobić 11 punktów. Odra ma 2 punkty straty do GKS-u Bełchatów oraz perspektywę aż 36 punktów do zdobycia. Nie jest też oczywista reakcja drużyn, które są na górze. Co stałoby się, gdyby Stal Mielec po dograniu Ekstraklasy do 30. kolejki zajmowała trzecie miejsce w tabeli z punktem straty do wicelidera? Zamiast bezpośredniego, wciąż możliwego awansu, baraże, które mogą zakończyć się fiaskiem? Tego typu rozważania jeszcze głębiej sięgają jednak przy scenariuszu III.

SCENARIUSZ III – KONIEC SEZONU

Scenariusz najczarniejszy, bo przewidujący, że możliwości grania nie będzie ani w kwietniu, ani w maju, ani nawet w czerwcu czy lipcu. Jeśli zawieszenie będzie się przeciągało na tyle, że zaczniemy mocno „nachodzić” na sezon 2020/21, prawdopodobnie trzeba będzie podjąć decyzję o zakończeniu rozgrywek. Wyróżnia się tutaj trzy podstawowe warianty, które są już podnoszone w mediach:

Wariant I: tabela po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

Choć sam Zbigniew Boniek mówił wczoraj w Kanale Sportowym, że nie ma pewności, czy uchwała zarządu PZPN weszła już w życie, chyba trzeba powoli zakładać, że tak może się stać. Wówczas bierzemy pod uwagę tabelę Ekstraklasy po 26. kolejce, I ligi po 22. kolejce i II ligi po 22. kolejce. Do tych wątpliwości, które wymieniliśmy powyżej, dochodzi cała sterta wzajemnych pretensji.

Spójrzmy na najbardziej drastyczny przykład – Stal Stalową Wolę. Goście mieli pecha – jesienią był budowany ich stadion, więc grali przede wszystkim na wyjazdach. Na wiosnę zostało im aż dziesięć spotkań na własnym terenie i zaledwie dwa wyjazdy. Utrzymanie tydzień temu wydawało się może nie formalnością, ale czymś bardzo, bardzo prawdopodobnym. Tymczasem może się okazać, że Stal zostanie z tym swoim nowym obiektem jak Himilsbach z angielskim – w tym wypadku na boiskach III-ligowych.

Jak tak patrzymy na drabinkę w Polsce – to chyba właśnie Stal Stalowa Wola powinna najgłośniej krzyczeć o niesprawiedliwości uznania tabeli na dzień 10 marca 2020, obok niej Skra Częstochowa, z podobną, minimalną stratą punktową. Ciekawie wygląda też sytuacja na górze – tak naprawdę nie ma pewności co do tego, czy na trzecim miejscu znajduje się dzisiaj GKS Katowice czy jednak Resovia Rzeszów. 2:2 w bezpośrednim meczu w Rzeszowie, tyle samo punktów, gole lepsze ma Resovia, ale jednocześnie straciła dwie bramki u siebie w bezpośrednim starciu. Na 90minut.pl, które jest wyrocznią, wyżej pozostaje GKS Katowice, ale regulaminowe niuanse wskazują, że przy jednym spotkaniu (a nie zapisanych w regulaminie „spotkaniach”), kolejność zamiast goli strzelonych na wyjeździe w bezpośrednim starciu ustali się poprzez różnicę goli w całych rozgrywkach.

Jeśli nie doszłoby do baraży, a pewnie w tym scenariuszu dojść by nie mogło, o awansie zadecydują bramki po 22 seriach spotkań. Naprawdę, parsknęlibyśmy śmiechem, gdyby nie to, że kibicom GKS-u Katowice po prostu szczerze współczujemy. Przypomnijmy – przegrali awans do Ekstraklasy po golu z połowy boiska w ostatniej kolejce, przegrali utrzymanie w I lidze po golu bramkarza w doliczonym czasie gry, teraz przegrają awans różnicą bramek oraz przerwaniem rozgrywek z powodu pandemii. Oczywiście tutaj nadal nie da się niczego przesądzić na 100% – co do tego, czy obecnie wyżej w tabeli jest GKS czy Resovia, nie są zgodni nawet w PZPN-ie.

Wariant II: sezon uznany za nierozegrany.

Drugi „instynktowny” wariant – nie zagraliśmy przewidzianych regulaminem 37 kolejek, więc po prostu zamykamy kramik i tyle. Nie ma mistrza, nie ma spadkowiczów – na potrzeby europejskiej piłki do eliminacji Ligi Mistrzów wystawiamy zespół Piasta Gliwice, w Europę jadą też ubiegłoroczni pucharowicze. Czy to jest wariant bardziej sprawiedliwy od tego z numerem I?

Cóż, wydaje się, że nie do końca – choć na pewno mniej skrzywdzone w tym układzie będą Stal Stalowa Wola czy Odra Opole, to jednak pozostaje pytanie o tych, którym właśnie sezon układa się wyśmienicie. Legia Warszawa jest właściwie o dwa kroki od mistrzostwa, Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała – w podobnej odległości od awansu do Ekstraklasy. Poza tym wyobraźmy sobie globalne skutki przyjęcia takiego modelu. Czy Liverpool, który w tej chwili legitymuje się bilansem 27 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki, a od przyklepania mistrzostwa dzieliły go gdzieś dwa tygodnie, miałby zostać z niczym? To był przecież wynik, który miał zagościć na tatuażach setek mieszkańców Liverpoolu.

Zdaje się, że w przypadku dwóch pierwszych wariantów mierzymy po prostu, ile klubów będzie bardziej pokrzywdzonych, bo zadowolić wszystkich się nie da. Albo wkurzą się ci, którzy są obecnie w fatalnej sytuacji – za brak możliwości wyjścia z kłopotów, albo ci, którzy są obecnie w sytuacji świetnej – za przekreślenie kilku miesięcy ich naprawdę dobrej gry.

I niestety – trzeba tu brać pod uwagę nie tylko szesnaście drużyn w elicie, ale też kolejne 36 na szczeblu centralnym.

Wariant III: mieszany.

Co ciekawe – tego typu wątpliwości dostrzegają w Bundeslidze czy Premier League. Niemiecka i brytyjska prasa donosi, że rozważane są scenariusze z poszerzaniem lig, tak by ci walczący o awans nie zostali w żaden sposób pokrzywdzeni, a i ci bijący się o utrzymanie nie narzekali, że zabrakło im czasu. To jest rozwiązanie zdecydowanie najtrudniejsze pod kątem obowiązujących regulaminów, premii oraz generalnie: „porządku futbolowego”, ale jednocześnie nie krzywdzi właściwie nikogo.

Jest tu zresztą coś dla romantyków: solidarność środowiska wobec zagrożenia, jedność, gotowość do ustępstw i kompromistów. Jest także dla pragmatyków: żadna liga nie naraża się na procesy, jeśli stojąca nad krawędzią bankructwa Arka zechce procesować się z PZPN-em czy Ekstraklasą SA o to, że z Ekstraklasy spadła niesłusznie.

Mówiąc wprost: to trochę rozwiązanie typu „dupochron” – nie ma ryzyka, że po latach jakiś sąd przyzna rację np. Miedzi Legnica, która będzie dowodzić, że miała prawo myśleć o awansie do Ekstraklasy i o związanych z tym pieniądzach.

Na czym to polega? Cóż, pogodzenie interesów góry i dołu.

Góra zostaje tak jak jest – przyznajemy mistrzostwo Legii Warszawa (w przykładowej Anglii – Liverpoolowi), pucharowiczów układamy według obecnych tabeli. Do wyższych lig awans robią ci z najwyższych miejsc, rozgrywamy ewentualnie przewidziane wcześniej baraże. Ci, którzy mają za sobą 2/3 dobrego sezonu, otrzymują zasłużone nagrody. Natomiast na dole ci, którzy mają przed sobą jeszcze 1/3 sezonu na odwrócenie swoich losów, nie są karani. Zamiast spadków – poszerzamy ligi. W Anglii mówi się nawet o 24 klubach w Premier League, podobnie poszerzona miałaby być Bundesliga. U nas nieco problemów stwarza baraż, ale tutaj też zaimprowizowane mogą zostać różne propozycje – włącznie z dodatkowym meczem ostatniego w tabeli ŁKS-u ze zwycięzcą baraży w I lidze. Zaplecze Ekstraklasy wówczas mogłoby być poszerzone – gdyby awansować całą strefę barażową, nawet do 24 drużyn. Można również zastosować patent analogiczny do powyższego i zwycięzcę baraży w II lidze sparować z ostatnim zespołem zaplecza, by utrzymać 18 drużyn.

Rozwiązanie nieco idylliczne, ale jak pokazują zagraniczne przykłady – brane pod uwagę również przez tych najbogatszych.

W tym wypadku jednak zamiast 5-6 pokrzywdzonych klubów, mamy tak naprawdę „krzywdy” rozłożone na całe ligi, bo kasę z kontraktu TV trzeba byłoby podzielić na zdecydowanie więcej części. O ile w Premier League jest czym dzielić i prawdopodobnie będzie czym dzielić nawet i za pół roku, o tyle w Ekstraklasie przyszłość to jedna wielka niewiadoma.

***

Na teraz pewne wydaje się jedno – decyzji nie podejmie PZPN czy Ekstraklasa SA, decyzji nie podejmie nawet UEFA z FIFA pod ramię. Decyzję podejmie za nas natura, a konkretnie sposób, w jaki rozprzestrzeni się wirus i czas, jaki zajmie walka z nim. W gruncie rzeczy nawet te najczarniejsze scenariusze zakładają, że piłka wróci najpóźniej po wakacjach, z początkiem sezonu 2020/21. I chyba słusznie.

Bo jeśli nie wróci, to cały futbolowy świat trzeba będzie zbudować od zera.

fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 14.03.2020 18:35 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Gostomski: – Nie muszę nikomu nic udowadniać

– Przeżyłem trochę tych wzlotów i upadków. Wszystko wzmacnia. Trzeba pamiętać, że w życiu nie zawsze jest płynnie, ładnie i kolorowo. Po części z wiekiem nabrałem pewnego dystansu – także przez te wszystkie sprawy, które się wydarzyły w moim życiu. Doświadczenia nauczyły mnie pewnych rzeczy, ukształtowały – mówi Maciej Gostomski, kapitan Górnika Łęczna. Bramkarz zespołu […]
30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Organizacyjnie – Radomiak Radom. Klub kolejny raz nie poszanował kibiców

Radomiak Radom 36 lat czekał na awans do Ekstraklasy i dokładnie tyle samo lat zdaje sobie liczyć system, który jest odpowiedzialny za sprzedaż biletów na mecze tego klubu. W sobotę beniaminek zmierzy się z Legią Warszawa. Dla wielu kibiców to jeden z najważniejszych meczów w sezonie, w dodatku pierwszy po powrocie do elity, który zostanie […]
29.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 65
Subscribe
Powiadom o
guest
65 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

jak we wrześniu 1939 r wybuchła wojna to przyznano tytuł mistrzowski liderowi ???

Nick Dick
Nick Dick
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Andrzeju mamy marzec. Jak by Ci Hubert Urbański przed ostatnim pytaniem powiedział , wiesz Pan co zajebiście Panu idzie ale czas antenowy nam się skończył i unieważniamy grę . Możesz wracać do roboty w magazynie.

Pioter
Pioter
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Myślę, że to są zupełnie inne przypadki. W 1939 roku zespoły miały różną liczbę rozegranych w sezonie meczów – od 11 do 14. W obecnym sezonie wszyscy rozegrali równe 26 kolejek.

Aerth
Aerth
1 rok temu
Reply to  Pioter

Dokładnie. Druga w tabeli Wisła Kraków traciła do liderującego Ruchu Chorzów 2 punkty, ale miała 2 mecze rozegrane mniej. Wyłanianie wtedy mistrza na podstawie aktualnej tabeli dopiero wywiołałoby burzę.

A to tylko kwestia sportowa, przecież tam nikt nie miał czasu ani możliwości usiąść do rozmów i się zastanawiać jak to rozwiązać. A jak wojna się skończyła to przyznawanie tytułu za rok 1939 byłoby już tylko dla celów czysto statystycznych.

Szpenek
Szpenek
1 rok temu

Dla Ekstraklasy najsprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby dograć sezon do 30 kolejki i zakończyć sezon.W obecnej sytuacji nie wiadomo kiedy sezon wznowimy,dlatego po opanowaniu sytuacji Ekstraklasa powinna w mojej opinii dograć sezon do 30 kolejki,wtedy można wyłonić mistrza,pucharowiczów i spadkowiczów

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Szpenek

Najsprawiedliwszy dla kogo? Przed sezonem ustalono reguły gry, więc jasnym jest, że albo dogrywamy 37 kolejek albo sezon do kasacji.

Nick Dick
Nick Dick
1 rok temu
Reply to  Artur

I promujemy dziadostwo jakie przez 8 miesięcy pokazywali Korona, Arka i Łks ? A każemy tych który zainwestowali wynik sportowy ?
To była by bardzo dobra lekcja na przyszłość dla leserów z końca stawki . Gramy na 100% w każdym meczu bo nie wiadomo co sie może wydarzyć.

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Nick Dick

Bredzisz. Jest 33 punkty do zdobycia, taka Wisła jeszcze całkiem niedawno dostawała w łeb od każdego, a teraz zwrot o 180 stopni i jest on możliwy w przypadku każdej drużyny w tej lidze. Umawiono się na coś przed sezonem, podpisano jakieś regulaminy, więc jeżeli przy zielonym stoliku to się rostrzygnie, to można spodziewać się dziesiątek procesów, których poszkodowane kluby przegrać po prostu nie mogą. Liga będzie zrujnowana bardziej niż po aferze korupcyjnej.

Aerth
Aerth
1 rok temu
Reply to  Artur

Rozumiem, że takie Podbeskidzie absolutnie nie wytoczy procesu o to, że miało szansę wrócić do EKlapy, ale nie wraca, bo sezon anulowano? Przecież nie zrobisz tak, ze anulujesz tylko sezon Ekstraklasy, a w I lidzie zostawisz tak, jak jest. Wszystkie rozgrywki obecnie zawieszono wiec jest oczywiste, że jakakolwiek opcja ostatecznie zostanie wybrana to też musi obowiązywać wszystkie szczeble.

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Aerth

Ma być powiększenie ligi od sezonu 20/21, więc w takich okolicznościach nie widzę lepszej opcji jak przyspieszenie jej o rok.

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Artur

21/22 oczywiście

wrocman
wrocman
1 rok temu
Reply to  Artur

Artur. Rozumiem, ze kibic jednego ze spadkowiczów?

30 kolejek i koniec. Nie zdążymy dograć 37 kolejek do 30.06. ŁKS, Korona czy Arka miały ponad pół roku na uzbieranie bezpiecznej liczby punktów. Nie umiały tego zrobić przez tyle czasu, a Ty uważasz, że w 2 miesiące taki ŁKS zdobędzie 11 punktów więcej niż Wisła?

Optymistycznie zaczniemy grać na przełomie kwietnia/maja i kończymy sezon w maj/czerwiec na 30 kolejkach.

Jestem kibicem Śląska. Nie obrażę się jak skończymy sezon na 4 miejscu (poza pucharami) po 30 kolejkach.

Aerth
Aerth
1 rok temu
Reply to  Artur

Ale co to zmienia? Ponownie – te same zasady trzeba zastosować dla wszystkich szczebli, więc skoro kasujemy obecną tabelę EKlapy i wracamy do tej z końca sezonu 18/19 to to samo robimy z I ligą. Podbeskidzie i Warta Poznań, obecnie na miejscu 1 i 2 w I Lidze, były wtedy odpowiednio na miejscu 6 i 13. To, czy powiększysz Ekstraklasę czy nie nic tu nie zmieni, te kluby nadal zostają na lodzie i idą z tym do sądu.

seven
seven
1 rok temu
Reply to  Aerth

albo 37 kolejek albo nie bylo sezonu….jak Podbeskidzie jest dobre to awansuje za rok. spokojnie.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  Szpenek

A 1. liga, myślę, że trzeba powiększyć ligę, i tak ma być powiększona.

Peter
Peter
1 rok temu
Reply to  Szpenek

Nie uważam tak. Czym innym jest odrobienie 5 czy 6 punktów brakujących do utrzymania się w 11 kolejkach, a czym innym zrobienie tego w 4… Poszerzenie lig na jeden sezon, to najsprawiedliwsze. Faktem jest, że trudniej może określić kto ma awansować, ale po prostu jest mniej pokrzywdzonych. O tytuł Mistrza Polski – turniej mistrzowski. 4 drużyny. 1-4, 2-3 i już. Na Narodowym.

Cielak
Cielak
1 rok temu

Zamknąć sezon. W następnym poszerzyć ligę do 18 zespołów. Dokoptować dwie pierwsze drużyny z 1 ligi. Łks gra baraż z drużyną wyłonioną spośród baraży 1 ligi. W pucharach wystawić drużyny które w poprzednim sezonie zakończyły na podium

Dario Armando
Dario Armando
1 rok temu
Reply to  Cielak

Zaraz cie kibice Cwe(L)ki zlinczują xDDDDD

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Dario Armando

Przecież i tak Legia nie awansuje do żadnych pucharów

Forever
Forever
1 rok temu
Reply to  Cielak

Czyli tym co grali słabo dać nagrodę a tym co dobrze karę
Gratuluję logiki

Cielak
Cielak
1 rok temu
Reply to  Forever

Silniejsze ligi jak eklapa Premier League i Bundesliga w 80% pojdą tym torem. Najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.

Aerth
Aerth
1 rok temu
Reply to  Cielak

A ŁKS ci powie, że skoro obecna tabela nie jest uznawana „na górze” (a skoro do pucharów zgłaszasz według tej z czerwca 2019 to de facto obecnej nie uznajesz) to oni się nie zgadzają, aby była uznawana „na dole”

Aerth
Aerth
1 rok temu
Reply to  Cielak

@Cielak
Proszę, jedź do Leicester i powiedz włascicielowi klubu, że „najbardziej sprawiedliwe” będzie, żeby jego klub zamiast LM dostał figę z makiem. A w Anglii tak właśnie w tej opcji by się stało – w chwili obecnej Leicester zajmuje 3 miejsce i ma fazę grupową LM, przy resecie i uznawaniu pucharowiczów z poprzedniego sezonu zostają z niczym, bo zajęli wtedy 7 miejsce.

Po drodze możesz zahaczyć o Mönchengladbach, własciciel Borussi z pewnością się ucieszy na pomysł zamiany LM na LE 🙂

seven
seven
1 rok temu
Reply to  Forever

co kurde? mistrzem na dzien dzisiejszy kto jest? ten powinien grac w el.LM.proste i logiczne

tytus
tytus (@tytus)
1 rok temu
Reply to  Cielak

A co byś zrobił w swoim durnym pomyśle ze spadkami i awansami w niższych ligach?

Artur
Artur
1 rok temu

Albo gramy 37 kolejek albo sezon anulować. Żadne 30 czy 26 kolej, bo to pogrąży ligę w procesach na lata. Jest w regulaminie, że nie można zmieniać zasady gry w trakcie i w takim przypadku żadne ucinanie rozgrywek przed końcem i uznanie tabeli nie przejdzie.

Nick Dick
Nick Dick
1 rok temu
Reply to  Artur

Dobrze że nie jesteś fanem skoków narciarskich bo byś się pieklił niemiłosiernie do wakacji

Adrian DługoPis
Adrian DługoPis
1 rok temu

Co w z tym Euto?! Nie bedzie zadnego Euro. Dograja sezon na spokojnie w lipcu.

benon122
benon122 (@benon122)
1 rok temu

Ja bym jeszcze nie dyskutował o tym kto się utrzyma a kto awansuje. Z analizy chińskiej części koronawirusa wynika, że przerwa spowodowana przez „środki specjalne” może trwać, przy optymistycznej wersji 4- 6 miesięcy. W tym czasie większość klubów sportowych zbankrutuje i po prostu nie będzie podmiotów, które pierwotnie grały w danej lidze. Będzie masa darmowych piłkarzy, których nie będzie miał kto zatrudnić.

Nick Dick
Nick Dick
1 rok temu
Reply to  benon122

I nastąpi wielki wybuch . Większość klubów żyje z miejskich pieniędzy, więc wierz dalej w te bajki o bankructwach

benon122
benon122 (@benon122)
1 rok temu
Reply to  Nick Dick

Miasta to będą obudowywały szpitale, kostnice i biznes, czasy rozdawania pieniędzy na sport raczej na chwile się skończą. mam znajomych z rodzinnymi biznesami jeśli nie dostaną za kwarantannę obniżki czynszów od miasta czeka ich upadłość, to są zmartwienia miast na czas po epidemii.

seven
seven
1 rok temu
Reply to  benon122

przynajmniej cos dobrego by bylo z tego wirusa

Kou
Kou
1 rok temu
Reply to  benon122

Ale pierdolisz. Chiny bujaja sie od listopada czyli 5 mcy. Już teraz działa 95% fabryki i otworzyli sklepy itp.

trzyprocent
trzyprocent
1 rok temu
Reply to  Kou

napisał 4-6 miesięcy..

Pyton z Przeglądu
1 rok temu
Reply to  Kou

Tak naprawdę to 3 miesiące. Pod koniec listopada były pierwsze przypadki, w grudniu wciąż mieli wyjebane. Cała akcja z zamykaniem i kwarantanną zaczeła się w styczniu, a skończy na początku kwietnia. Fabryki już normalnie działają, ilość zarażonych spada z dnia na dzień, w połowy kwietnia zakończy się epidemia w Chinach.

tytus
tytus (@tytus)
1 rok temu

Legia zrobiła psikusa w tym sezonie i w przeciwieństwie do poprzednich lat jest liderem i to ze sporą przewagą. Była też liderem po 15 kolejkach, czyli po połowie sezonu. Więc teraz głupole jak Cielak czy Andrzej, wymyślają debilne scenariusze, byleby tylko Legia nie została mistrzem. Dziwne że nikt jeszcze nie zaproponował losowania miejsca w tabeli. Byłyby emocje i „sprawiedliwość”.

Spirytus ratyfikowany 97%
Spirytus ratyfikowany 97%
1 rok temu
Reply to  tytus

Wielu kibiców ucieszyło się, na myśl , że liga zawieszona do kwietnia, wszyscy myśleli, że nowa ustawa poszła do kosza. A tu niespodzianka, gdy nie zaczniemy grać nadal obowiązuje aktualna tabela.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu

Jak nie zaczniemy grać, to nie będzie żadnej tabeli.

Kobieta pracująca
Kobieta pracująca
1 rok temu
Reply to  Kikkhull

Będzie ta która jest, tak ustalono i to weszło w życie. Jak liga nie ruszy, zostaną takie wyniki jakie są.
Ty tego nie zmienisz

Pedro
Pedro (@pedro)
1 rok temu

Z drugiej strony – ile klubów zbankrutuje? Może to moment na zwężenie ligi do 12-tu drużyn?

Tytus_Sz
Tytus_Sz (@tytus_sz)
1 rok temu
Reply to  Pedro

12-tu to po jakiemu jest?

Zbigniew Boniek to Rudy Ch..
Zbigniew Boniek to Rudy Ch..
1 rok temu
Reply to  Pedro

Ja by zmniejszył ligę do zera drużyny. Nikt by nie płakał po jednej z najgorszych lig europy.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu
Reply to  Pedro

Jedyny pożytek z koronawirusa, to to, że dojdzie do totalnej rewizji w wielu ligach, chodzi o tematy finansowe. To co odwaliła w ostatnim czasie UEFA albo nasi [email protected] SA, to nic innego jak pazerność coraz węższej grupki pseudo działaczy, na kasę. Bo to że koronawirus już ma i będzie miała jeszcze większy wpływ na całą światową gospodarkę, nie wątpi nikt. Czyli tak jak ktoś pisał powyżej, jak ktoś, gdzieś będzie miał wybór na co wydać kasę to na 100% sportowcy „zawodowcy” oraz kluby zaliczą bardzo ostre ciecia funduszy @wypłat! Właściwie od dawna mówi się o hulaszczym życiu jaśnie wielmożnych panów piłkarzów. No to teraz już się nie będzie mówiło ale tak zwyczajnie, niewykluczone, że nastąpi jedno wielkie CHACH po apanażach piłkarskich. Co do naszych rodzimych klubików, przecież to jedna z najsłabszych lig Europejskich, a jaka przewala się w niej kasa to jest tajemnicą poliszynela. Rewizja wydatków nastąpi i to jest pewne ! Dlatego śmieszą te rozmowy aby e-klapę powiększać do 18..20 … e-klapie grozi wręcz zmniejszenie do …no ciekawe ilu sponsorów utrzyma swoje ładowanie kasy ( jeżeli jeszcze będą ją mieli?) w jakikolwiek klub kopaczy!

Pioyt
Pioyt
1 rok temu

O czym te gadki? Może nic się nie uda dograć a jesienią druga fala epidemii.

Guelph
Guelph
1 rok temu

Scenariusz 4
Gramy tymi co przeszli już wirusa

Paweł
Paweł
1 rok temu

Nic nie dogramy. Dobrze będzie jak do lipca uda się jakoś wirusa ogarnac

pejsbuk
1 rok temu

Zdjecie z gory.
Probierz chce powiedziec
– a sp…, ch…

KmsMstr
KmsMstr (@kmsmstr)
1 rok temu

Jest 4 opcja. Ubrac piłkarzy w kombinezony ochronne, zbroje, nasmarowac spirytusem lub owinąć folią aluminiową, dac butle z tlenem i jakoś dograją sezon do końca.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  KmsMstr

na orbicie okołoziemskiej

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Stal Stalowa Wola na 23 kolejki 2 ligi, 23 była w strefie spadkowej 🙂 faktycznie wielką niesprawiedliwoscia bylby spadek tej druzyny

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A czytać nie potrafi? Mjaą tylko 3p straty i prawie wszystkie mecze u siebie. Jedna, dwie kolejki i mogą być spokojnie utrzymani.

Mieczysław
Mieczysław
1 rok temu

To po to Legia słono płacić Wszolkowi, Luquinasowi… Widzew Robakowi, Możdzeniowi… Podbeskidzie Bilińskiemu, Marcowi… i dzięki lepszym i droższym kopaczom są liderami w swoich ligach, żeby teraz to wszystko anulować i dać prezent tym co mają zbieraninę szrotu w swoich ligach, dostają wpierdy co mecz (ŁKS, Wigry, Legionovia) i ratują ich pieniądze miejskie. Brawo, najlepiej wylosować wszystko.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  Mieczysław

Muszą powiększyć ligii, zeby było mniej pokrzywdzonych.

Karol Kot
1 rok temu

Brakuje scenariusza 4, równie prawdopodobnego: do rozgrywek piłkarskich wrócimy najwcześniej w sezonie 2021/2022, tj. w licpu/sierpiniu przyszłego roku.

Crypto
Crypto (@crypto)
1 rok temu
Reply to  Karol Kot

Jak szaleć, to na całego.
Scenariusz 5.
Już nie będzie profesjonalnych lig.

Musiałem.
Niech zakończą ten sezon i trudno.
Każdy miał tyle samo czasu, jak dołuje to spada z ekstra. No sorry, trzeba było grać, nie dawać paździerz gorszy od innych. Nawet Wisła się ogarnęła piłkarsko. Ci co na górze to cóż, mistrzostwo, puchary.
Każdy miał tyle samo czasu. Mógł grać, ogarnąć się. A nie teraz nagle pretensje. Chcesz grać tylko końcówkę sezonu? Masz nauczkę, może inni pokażą więcej charakteru na Twoje miejsce.

Gorzej z PP.
Tu trzeba będzie rozegrać w wolnym możliwym terminie. Nie ma jak wyłonić zwycięzcę.

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Mam nadzieję że KORONA Kielce zostanie rozjebana w pył za numer z wirusem. Myśleli, że się psim swędem utrzymają.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu
Reply to  Jerzy

Te Niemcy to mają łeb na karku.

Kikkhull
Kikkhull (@kikkhull)
1 rok temu

W końcu koniec finansowania kopaczy z budżetów miast. To które kluby idą do likwidacji? Taki Górnik nie chciał grać, a tu mogą ich zlikwidować, jak miasto nie da kapuchy.

oglądam piłkę nożną dla beki
oglądam piłkę nożną dla beki (@czarko96)
1 rok temu

Profilaktycznie poddać kwarantannie na 10 lat. Skutki dla zdrowia, zarówno fizycznego „piłkarzy”, jak i psychicznego nas wszystkich będą niepoliczalnie wyższe..

Timmy
Timmy
1 rok temu

A gdzie się podział wywiad z Rzeźniczakiem?

egzekutor77
egzekutor77
1 rok temu
Reply to  Timmy

Kuba poczytał komentarze, zadzwonił i poprosił o zdjęcie ze strony, bo ma już dość plaskaczy od swoich kibiców (?)

Timmy
Timmy
1 rok temu
Reply to  egzekutor77

W sieci nic nie ginie.

dario armando
dario armando
1 rok temu

Na stronie PS jest wiadomość ,że Euro zostaje przeniesione na 2021 a oficjalnie zostanie to ogłoszone we wtorek ,więc wszystko zostanie dograne szczególnie wielkie ligi KRAJOWE i LM ,LE,BO STRATY BYŁYBY ZBYT WIELKIE.

Murphy
Murphy (@murphy)
1 rok temu

Sprawa jest prosta, nikt w ESA, ani w PZPN, ani w związkach wojewódzkich które prowadzą niższe ligi. Nie dopuścił do siebie myśli że rozgrywki kiedykolwiek, będą musiałby zostać zawieszone, albo totalnie odwołane. I kompletnie nikt nie opracował, jakiegoś ogólnie akceptowalnego planu zanim sytuacja zrobiła się taka jak jest teraz. I zanim ktoś powie Hola Hola – a takie głosy już słychać z Arki na przykład – my się na takie rozwiązanie nie godzimy, bo możemy się jeszcze utrzymać, albo zakwalifikować do pucharów.
I to wszystko w zglobalizowanym świecie, w którym co chwila, wojna, zamach, strajki generalne, i ogólne niepokoje.
Można by się pocieszać, że UEFA, i FIFA, też nie miały żadnego planu. Ale czym tu się cieszyć, że w ogólnym pożarze pali się nie tylko moja chałupa, ale i sąsiada.
Bardak i tyle.

Ryjas
Ryjas (@ryjas)
1 rok temu

I teraz tak: Piłkarze za brak gry i treningu nie powinni dostawać kasy. No bo za co. Jako jedyni w całej piramidzie nie odnotowaliby strat. Pytanie jak oni się zapatrują na taki scenariusz. Zapewne większość mimo zagrożenia chciałoby grać. Nawet przy pustych trybunach

Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021