Grać czy nie grać? Anulować czy uznawać? Odpowiadają ludzie piłki

Opublikowane 13.03.2020 11:09 przez

redakcja

„Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego”

„To wygląda na czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska”

„Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi?”

„Dostosuję się do każdej decyzji ligi, jakakolwiek by ona nie była”

Grać czy nie grać? Anulować sezon czy uznać dotychczasowe rozstrzygnięcia po niepełnej liczbie kolejek? Wiemy, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, nic nie da się przewidzieć i wszystko szybko się dezaktualizuje, ale akurat odpowiedzi na te dwa pytania dalej pozostają kluczowe w kwestii rozgrywania meczów na terenie naszego kraju. Zadzwoniliśmy do ligowców i trenerów, którzy przedstawili nam swoje opinie na ten temat. Zapraszamy.

***

MACIEJ DĄBROWSKI (STOPER ŁKS ŁÓDŹ)

Powinniśmy grać czy nie?

Dla mnie najważniejsze jest zdrowie moje i mojej rodziny. Jeżeli kontynuowanie rozgrywek miałoby mu zagrażać, to jestem za zawieszeniem ligi. Nie ma się co czarować: będziemy grali do pierwszego zakażonego piłkarza. Widzimy, co się dzieje we Włoszech, Anglii czy Niemczech. Moim zdaniem kuszenie losu i czekanie, aż ktoś złapie koronawirusa jest bez sensu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja i czym grozi, jeżeli teraz przerwiemy ligę. Po prostu spadamy. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a ważniejszej od zdrowia moim zdaniem nie ma.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Matematycznie mamy jeszcze szanse na utrzymanie. Gdybyśmy ich już nie mieli, pewnie byłbym za tym, żeby wszystko anulować. Ale patrząc obiektywnie: chyba najlepiej byłoby zostawić tak jak jest z miejscami w tabeli, uznać mistrza i pucharowiczów, wziąć dwa zespoły z I ligi i rok wcześniej powiększyć Ekstraklasę o 18 zespołów.

PIOTR PARZYSZEK (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Graliśmy teraz z Lechią Gdańsk. Szkoda byłoby tych meczów pucharowych czy ligowych, gdy stawka jest wysoka. Kibice nie wejdą, podejmowane są starania, żebyśmy byli bezpieczni, ale pytanie, czy będziemy? Ta kwestia jest tu najważniejsza. My jako piłkarze z koronawirusem raczej sobie poradzimy – jesteśmy młodzi, wysportowani, mamy silne organizmy. Możemy jednak zarażać osoby starsze czy z osłabioną odpornością, a takie nieraz są też przecież wśród naszych rodzin. Po treningach z domu wychodzę tylko po zakupy, żona i córki w ogóle nie wychodzą. W klubie nie podajemy sobie rąk i tak dalej, ale na boisku kontakt zawsze jest, to wszystko półśrodki. Trudny temat, bo jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia przez trzy tygodnie w domu (śmiech). Jeśli jednak taka będzie konieczność, żeby wrócić do normalności, no to trudno. Ale jeżeli PZPN uzna, że gramy, to gramy i koniec tematu. Decydują o tym ludzie zatrudnieni do podejmowania takich decyzji. W czwartek nastawialiśmy się, że wszystko będzie odwołane. Wyszło inaczej, ale nie widzę szans na rozegranie jeszcze jedenastu kolejek. Pozostaje nam robić swoje.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Z naszej perspektywy możemy teraz kończyć, bo będziemy mieli wicemistrzostwo. Ale patrząc na tych, którzy walczą o utrzymanie, nie wiem, czy takie rozwiązanie byłoby słuszne i w porządku. Bardziej skłaniałbym się ku opcji, że nie ogłaszamy mistrza, nie ma spadkowiczów i uznajemy tylko pucharowiczów, a z I ligi bierzemy dodatkowe dwa zespoły. Albo zróbmy tylko jakieś baraże o puchary. Ale to jedynie moje przemyślenia, na szczęście nie ja muszę decydować.

TOMAS PETRASEK (KAPITAN RAKOWA CZĘSTOCHOWA)

Powinniśmy grać czy nie?

Nasze zdanie, jako całej drużyny, jest takie, że dopóki liga będzie się odbywać, to my to uszanujemy, będziemy grać, choć też z całym szacunkiem do wagi tej sprawy. Jesteśmy w pracy, zamierzamy grać w lidze, dopóki odpowiedzialne za to osoby w lidze nie zdecydują inaczej. Uważam to za najrozsądniejsze rozwiązanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Co było rozegrane, to było rozegrane, nikt nam nie może tego odebrać. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, nikt nie był na nią gotowy, nikt nie może powiedzieć, że można było to przewidzieć, ale trzeba szanować decyzje ludzi odpowiedzialnych za ich podejmowanie. Jeśli zapadnie decyzja o zatrzymaniu ligi, to na pewno z takimi wynikami, jakie były do tej pory.

KAMIL PESTKA (OBROŃCA CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego. W pełni się pod tym podpisuję. Powinniśmy pójść drogą innych lig, które zrezygnowały z rozgrywania meczów. Przynajmniej przez jakiś czas.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Bardzo ciężko się wypowiedzieć, to złożona sprawa, ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest oczywiste. Pewnie uznałbym to, co zdecydowałby władze ligi. Nie ja od tego jestem. Zresztą ludzie odpowiedzialni za podjęcie jakiejś decyzji w tej sprawie też nie mieliby łatwo.

DANTE STIPICA (BRAMKARZ POGONI SZCZECIN)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mnie o tym decydować. Moim zdaniem przede wszystkim musimy być profesjonalistami. Musimy wykonywać naszą pracę. To, że gramy w piłkę, jest wielkim przywilejem. Nie sądzę, żeby ktoś z nas pomyślał sobie, że ten zawodnik obok może mnie zarazić. Najdziwniejsze będzie jednak granie bez fanów, bo trudno cieszyć się grą, kiedy ich nie ma. Moja opinia jest taka, byśmy w tej sytuacji nie panikowali. Ważne, żebyśmy słuchali tych, którzy wiedzą więcej i wtedy wszystko będzie dobrze. Klub przeprowadził nam spotkania ze sztabem medycznym, dowiedzieliśmy się, na co mamy uważać. Uwaga, odpowiedzialność – to jest najważniejsze.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Najlepszym rozwiązaniem jest robienie tego, co ludzie decydujący o polskiej piłce zarządzą. Koniec końców kluby powinny podjąć wspólną decyzję. Ja robię swoje, jak zawsze, stosuję się tylko do tych wytycznych, które dostajemy. Czas jest wyjątkowy, rozwiązania też będą nowe, jakiekolwiek by były – trzeba się z nimi pogodzić. A póki ich nie ma, zachowujemy się jak zawsze, gramy w piłkę, zdobywamy punkty.

RAFAŁ PIETRZAK (OBROŃCA LECHII GDAŃSK)

Powinniśmy grać czy nie?

Myślę, że jeśli zawieszone są rozgrywki III, IV, V ligi, CLJ-ki, to wszyscy powinni być traktowani tak samo. Jak wszyscy, to wszyscy powinni być zawieszeni. Bardziej tutaj obawiam się o zdrowie mojej rodziny niż swoje. Patrzę na to w ten sposób. Już były zresztą takie przypadki, że kluby pisały wnioski do PZPN-u, żeby te rozgrywki, Ekstraklasę, I i II ligę, też zawiesić na jakiś czas, więc sądzę, że wszyscy mają tutaj podobne zdanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

To już nie do mnie pytanie! Może gdybym pracował w PZPN-ie, to można byłoby do mnie dzwonić, a tak nie mam żadnej siły sprawczej, nie mam na to wpływu. Tę decyzję pozostawiam ludziom, którzy muszą o tym decydować.

PATRYK TUSZYŃSKI (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mam zdania na ten temat, nie odczuwam specjalnej presji, żeby decydować w tej sprawie, więc dostosuję się do każdej decyzji ligi, jaka by ona nie była.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Uznajemy rozstrzygnięcia. Wszelkie rozwiązania rozstrzygamy tak, jak pokazuje tabela, respektując wszystko to, co zdarzyło się do tej pory.

MICHAŁ HELIK (STOPER CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Ciężka decyzja, ale skłaniam się do tego, żeby tych meczów nie rozgrywać. Wydaje się, że i tak rozgrywki nie zostaną dokończone, bo to jest tak naprawdę czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska – piłkarzy, sztabu, kogokolwiek z otoczenia, a to już paraliżuje całe rozgrywki, co doskonale pokazują przypadki z innych lig. Nie ma co kusić losu i lepiej reagować, póki jeszcze czas, bo naprawdę lepiej zrobić coś za wcześnie niż za późno.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Jeszcze cięższa decyzja, nikt nie byłby w stanie wybrać bez dłuższego zastanowienia jednej z dwóch opcji i z pełnym przekonaniem uznać, że to dobra decyzja. Dogłębnie się nad tym nie zastanawiałem, ale to naprawdę nieprosta decyzja – dogrywanie meczów w późniejszym terminie nie wchodzi w grę, bo nie wiadomo, ile będzie to wszystko trwało, choć oczywiście mam nadzieję, że jak najkrócej. Zaraz zaczynać będą się kolejne sezony, a nakładanie się tego wszystkiego stworzyłoby już całkowity chaos. Niestety, prostej odpowiedzi nie udzielę, decyzję ostatecznie podjąć będą musiały osoby odpowiedzialne za całokształt tej ligi, bo one znają od wewnątrz organizację tych rozgrywek w każdym wymiarze.

W obliczu tej sytuacji rozstrzygnięcia schodzą na drugi plan. Najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo. Nie chodzi tylko o nas, każdy z nas ma rodziny, wielu z nas zna kogoś starszego, schorowanego, z problemami zdrowotnymi, takie osoby są w rodzinach, a wiadomo, że one są najmniej odporne na działanie wirusa, więc tym bardziej nie chciałbym być powodem, przez który ktokolwiek w mojej rodzinie będzie miał jakikolwiek problem. Trzeba być odpowiedzialnym. Rozwiązania wyników ligi są drugorzędne, wobec tego, żeby nie robić krzywdy innym.

MICHAŁ PROBIERZ (TRENER CRACOVII)

Nie jestem ekspertem od koronawirusa. Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać.

DIETMAR BREHMER (TRENER ODRY OPOLE)

Powinniśmy grać czy nie?

Robimy co nakazuje PZPN, ale moje zdanie jest takie, że to bardzo duże ryzyko dla nas i naszych rodzin. Drużyny, które muszą gdzieś jechać są szczególnie narażane, bo siedząc w domu pewne standardy możemy zachować, a my jadąc w podróż jesteśmy narażeni na bardzo duże ryzyko. Szafowanie naszym zdrowiem jest nie na miejscu. Jako sztab szkoleniowy jesteśmy gotowi na wyjazd, ale jeśli zawodnicy zadecydują inaczej, to nie pojedziemy, to ich zdrowie. Z całym szacunkiem, w życiu są ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Nas się traktuje jak kukiełki.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Kwestia tego, że według ustaleń PZPN możemy spaść, jeśli sezon zakończy się teraz? Nawet nie chcę tego komentować.

DOMINIK NOWAK (TRENER MIEDZI LEGNICA)

Powinniśmy grać czy nie?

Powinniśmy patrzeć na zdrowie, zdrowie wszystkich nas, a kiedy sami nie wiemy, na ile ta epidemia obejmie cały kraj, to uważałbym za zasadne wstrzymanie rozgrywek. Nie uważam też, żeby podjęcie uchwały przez PZPN było trafne, bo można było po prostu zawiesić rozgrywki i porozmawiać z klubami, ocenić sytuację w kraju związaną z epidemią i tyle im pozostawało. Nie wiemy, co będzie działo się za tydzień, za dwa, nie mamy pojęcia, jakie koronawirus będzie zbierał żniwo wśród zakażonych. Mimo wszystko liga powinna być zawieszona na taki czas, jak ma to miejsce w przypadku szkół, czyli przynajmniej na te dwa tygodnie.

Nie zapominajmy, że czas mamy do 30 czerwca, do kiedy obowiązują najkrótsze umowy, co oznacza, że rozgrywki można kończyć nie do 7 czerwca, a właśnie do 30. To muszę wyraźnie powtórzyć. Powinniśmy zachować ducha sportu, a uważam, że decyzja PZPN nie ma nic wspólnego z duchem sportu. Sytuacja jest poważna, nie można jej lekceważyć, na pierwszym miejsc powinno być zdrowie. Jeśli epidemia będzie przybierać na sile, to granie w takich warunkach będzie mijało się z celem.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Moje zdanie jest jednoznaczne, ale ktoś może powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Natomiast rozmawiałem z kilkoma osobami z różnych klubów. Wielu jest zgodnych, że rozstrzygnięcie sezonu, w tym momencie, na tym etapie, nie ma nic wspólnego z rozstrzygnięciem sportowym. Pamiętajmy, że ani o spadku, ani o awansie nie powinny decydować 23 kolejki. W różnych momentach graliśmy te kolejki, z różnym terminarzem, bez systemu wszystkich rewanżów. Anulowałbym. Z bólem, ale bym anulował. Nie podejmowałbym na dziś żadnej wiążącej decyzji. Nie wiemy, co się zdarzy. Bardzo możliwe, że Euro zostanie przełożone na następny rok i będziemy mieli czas do końca czerwca, żeby zakończyć te rozgrywki. Nie możemy podejmować pochopnych decyzji ani w jedną, ani w drugą stronę. To jest priorytet. Niezależnie, czy Miedź jest na szóstym miejscu, czy na jakimkolwiek innym, jeśli mówimy o zdrowiu, to mówimy o zdrowiu. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo chyba zgodzimy się wszyscy z tym, że zakończony sezon, tu i teraz, nie miałby nic wspólnego ze sprawiedliwością i duchem sportu.

DARIUSZ BANASIK (TRENER RADOMIAKA RADOM)

Powinniśmy grać czy nie?

Rozmawiałem z trenerami pierwszej ligi i większość jest tego samego zdania, że granie w takich warunkach to absurd. Dlaczego my mamy grać, a III liga i pozostali nie? Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi? Też ma rodzinę, dzieci. Jak wytłumaczy żonie, że nie wróci do domu, bo muszą grać? Od wczoraj każdy myśli o zdrowiu, a nie o piłce. Piłkarze w szatni witają się łokciami, unikają grup większych niż cztery osoby. W takich okolicznościach nie da się myśleć o piłce i przygotować do meczu.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Powinniśmy zawiesić rozgrywki na tydzień, dwa, może dłużej, poczekać i zobaczyć, co będzie się działo. Mamy czas, żeby skończyć ligę w trybie środa-weekend, możemy tak grać. To bardziej sprawiedliwe niż kończenie rozgrywek w sytuacji, kiedy np. my mieliśmy dwa mecze wyjazdowe z czołówką, a ktoś inny miał łatwiejszy terminarz. Jeśli Odra zdecyduje się nie przyjechać, jesteśmy z nimi i uszanujemy decyzję.

IVAN DJURDJEVIĆ (TRENER CHROBREGO GŁOGÓW)

Powinniśmy grać czy nie?

Sytuacja zaszła za daleko. To już kwestia życia i śmierci. Nie powinniśmy grać.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Nie ja jestem od tego. Zbyt skomplikowana sprawa. Zdecydują ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, a my się do tego dostosujemy.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI (PIŁKARZ GÓRNIKA ZABRZE)

Powinniśmy grać czy nie grać?

Nie grać!

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Trudniejsze pytanie, sam do końca nie wiem. Ale myślę, że chyba lepiej anulować, skoro nie możemy rozegrać wszystkich 37 kolejek.

ZBIERALI: JAN MAZUREK, PRZEMYSŁAW MICHALAK, SZYMON PODSTUFKA, SZYMON JANCZYK

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Brama dnia
16.01.2022

Zinedine Zidane kontra Theodoros Zagorakis | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dziś przygotowaliśmy dla was trafienia Zinedine’a Zidane’a oraz Theodorosa Zagorakisa. ZINEDINE ZIDANE VS PERUGIA (16.01.2000) Golkiper Perugii swoim ustawieniem ewidentnie prowokował Zinedine’a Zidane’a, by ten uderzył w lewy róg bramki. Zizou pozostał jednak niewzruszony – przymierzył w prawą stronę i tak nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.  […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

No to pograne?

– Kto będzie nowym trenerem? – No jak Nawałka, to kurwa… Chyba pograne. – Jak to pograne? Ty, ja mam live’a! Przypadkowa wymiana zdań na wczorajszym graniu w GTA u Parisa Platynova pomiędzy nim a Mateuszem Klichem pokazała, że jednak jest jakiś piłkarz, który nie ucieszy się na wieść o powrocie Adama Nawałki. Trener, który ma […]
16.01.2022
WeszłoTV
16.01.2022

STAN FUTBOLU. Kowalczyk, Rokuszewski, Milewski i Wąsowski

Od 11:00 zapraszamy na „Stan Futbolu” do TVP Sport i na Weszło TV. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego są Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Leszek Milewski i Maciej Wąsowski. Najwięcej będzie oczywiście o coraz bliższym wyborze nowego selekcjonera.  
16.01.2022
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Internauta
Internauta
1 rok temu

A Ja do pracy musze iść, a jakbym nie poszedł to by mnie zwolnili, tak samo to jest wasza praca, nad resztą nikt się nie lituje tylko wszyscy pracuja i w fabrykach i wogole a Wy płaczecie że się boicie o zdrowie rodziny a My to nie, dla mnie parodia

Antypanikarz
Antypanikarz
1 rok temu
Reply to  Internauta

Dokładnie! Można bez kibiców, bez podawania dłoni, ale niech jadą dalej, chociaż te ligi, bo Euro puste i na całym kontynencie to już bezsens.

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Internauta

Przez takie ameby umyslowe jest epidemia. Jak jest epidemia to sie siedzi w domu. Nikt Cie nie zwolni badz spokojny

Fabian Serrarens
Fabian Serrarens(@fabian-serrarens)
1 rok temu
Reply to  Internauta

A ja od poniedziałku pracuję z domu. I też ktoś może marudzić, że dlaczego ja mam pracować w domu i mieć względny sposób, a on musi zapierdalać do roboty. Może wystarczy zrozumieć, że w obecnej sytuacji trzeba ograniczać do maksimum ryzyko? Jak piłkarze nie zagrają to się świat nie zawali. Niech każdy KTO MOŻE siedzi na dupie w domu i czekajmy aż to gówno się uspokoi.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu

A ile masz chłopie takich zawodów które możesz wykonywać „zdalnie”? Śladowe przypadki. Głównie jakaś informatyka czy urzędy. Branża np. usługowa to raczej będzie mieć problem ze „zdalną” pracą…

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu(@janusz-futbolu)
1 rok temu

Probierz, nikt cię nie pyta o opinie o koronawirusie, tylko o to, co zrobić w obecnej sytuacji pandemii. Akurat zdanie trenera i członka zarządu jednej z wysoko klasyfikowanych drużyn dałoby do myślenia przy podejmowaniu decyzji, ale nie wypowiesz się, bo nie. Za to gadać głupoty na co dzień potrafisz, cyrki z doniczkami itp.

Michauek
Michauek
1 rok temu

Ograniczyć przemieszczanie się pracowników tam, gdzie nie jest on niezbędny, w tym w futbolu. Polaczki oczywiście będą płakać „czemu on ma mieć lepiej?!” nie widząc perspektywy szerszej niż czubek własnego nosa.

Dominik
Dominik
1 rok temu

Wyizolować każdą drużynę z osobna, od rodzin itd., dwa tygodnie kopania i kończymy ligę.

Pawel
Pawel
1 rok temu

Wg mnie gdy już nie będzie czasu na cały sezon Ekstraklasa powinna dograć do 30 kolejek. Każdy grał z każdym. W tej chwili powinni grać tak długo aż to możliwe. Każdy chodzi do pracy, piłkarze też mogą. Pozostałe ligi zawiesić i zastanowić się co dalej.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu
Reply to  Pawel

Nikt oczywiście tego nie weźmie pod uwagę, chociaż to jest chyba w tym momencie najlepsza opcja – rozegrać te 4 pozostałe kolejki przy pustych trybunach.
Ale gwiazdorom się nie chce pobiegać 360 minut po boisku chociaż biorą za to ciężkie pieniądze, a zbiorowa panika i nakręcanie się – pomagają im w tym.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski(@tomek-jankowski)
1 rok temu

Tak, utrzymać ŁKS bo ma matematyczne szanse (podobne do wygranej w Lotto) na utrzymanie. Dobry z tego Dąbrowskiego żartowniś. I jeszcze karać 3 drużynę z 1 ligi brakiem awansu bo on tak chce. On lepiej niech uważa na kolana.

Olaf
Olaf
1 rok temu

Moje zdanie jezd takie same

tolep
tolep(@tolep)
1 rok temu

o.

Magic-Johnson-was-still-impressive-after-four-years-away-from-basketball (1).jpg
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

W piłke grać nie można na powietrzu ale do Biedronki iść można i stać w kolejce do kasy ,lub można jechać autobusem do pracy albo przepełnionym tramwajem ,absurd goni absurd .A dlaczego nikt sie nie pyta klubów III i IV ligi? dlaczego IV liga ma był rozstrzygnięta po rundzie jesiennej? kluby poczyniły transfery ,chcą walczyć o awans czy utrzymanie .Najlepiej niech wszyscy szwendają się po Galeriach handlowych, tam jest ok a na piłkarskiej murawie jest zagrożenie.

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Tam tez nie jest ok, nigdzie nie jest. Ale ze mamy w kraju wiekszosc idiotow to wlasnie trzeba odgorni3 wszystko narzucac.
Kazde zgromadzenie ludzi powimno byc zakazane. A tym bardziej druzyn pilkarakich ktore musza jezdzic po kilka/ kilkadziesiat/ kilkaset km i moga rozwozic wirusa po kraju.

qolo
qolo
1 rok temu

ale spadki to mogliby rozwiązać fairplay i żadna drużyna nie spada, awansują z niższych lig a za rok się wyrówna bo spadnie więcej, jakby Wisła, Cracovia, Legia czy Lech były w strefie spadku to w ogóle nie byłoby tematu

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  qolo

Dokladni3 nie byloby tematu, od razu bysmy ich sezon nizej spuscili

Łowca trolli
Łowca trolli
1 rok temu

Każdy martwi się o swoje zdrowie, wiadoma sprawa.
Czym różni sie piłkarz 2,3 ligowy od piłkarza ekstraklasy ? łatwa odpowiedź… piłkarz ekstraklasy gra za 20/ 30 krotna stawkę więcej niż piłkarze 2/3 ligi, już to go zobowiązuje aby poszedł do pracy.
Maja grać przy pustych trybunach, ryzyko zarażenia maja najmniejsze z wszystkich wykonywanych zawodów.
Można zrobic tak jak w Bundedlidze, rozegrać tą kolejkę i zrobić przerwę do czasu przerwy na reprezentację. Po tym czasie sie zobaczy co i jak.
Anulowanie wszystkich meczów rozegranych to totalna głupota, gdy sezon jest w 2/3 rozegrany.
Jeśli kończymy to tabela zostaje uznana za ważna.
Z tego co czytam to nikt z tym nie ma problemu, nawet spadkowicze, jedynie kibice Lecha płaczą na forach, że to niesprawiedliwe, bo Legia mistrz, bo oni bez pucharów… jak klub nie zrobił żadnego z zaplanowanych transferów w okienku zimowym i postawił na tryb oszczędnościowy, to sam sobie jest winny.
Niektórzy piszą, mistrz przy zielonym stoliku… tabela jest jasna i czytelna, nie można tego tak sobie wymazać.
Jestem za rozegraniem wszystkich kolejek, jak się nie uda, to przynajmniej 30, jak się nie uda, to zostaje to co jest… najbardziej sprawiedliwy wybór.

Tony
Tony
1 rok temu
Reply to  Łowca trolli

Lech nie zrobił transferów, postawił na tryb oszczędnościowy? Lech zajmuje teraz 5 miejsce czyli pierwsze bezpucharowe mając tyle samo punktów co ekipy łapiące się do pucharów i 1 punkt mniej niż wicelider. Poza tym kasa. Pucharowicze zgarniają najwięcej.

janek
janek
1 rok temu

Brakuje pytania o to czy zrzekli by się pieniędzy za okres kiedy nie są w pracy.

Kibic Obiektywny
Kibic Obiektywny
1 rok temu

Zostało rozegrane tylko 70% meczy. W sporcie w którym nie startują wszyscy na raz (jak skoki narciarskie czy zawody lekkoatletyczne) ma gigantyczne znaczenie z kim się grało a kim nie (u siebie czy na wyjeździe). Ponad 30 punktów zostało do zdobycia. Nie można kogoś w tej sytuacji zdegradować. Zresztą 9 punków przewagi też nie wygląda na liczbę nie do odrobienia (mając w pamięci poprzedni sezon). Dlatego, moim zdaniem, sezon powinien być dokończony, nawet, latem. W pucharach powinien zagrać ostatni wyłoniony mistrz (itd)

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Algieria przegrała po raz pierwszy od 2018 roku [WIDEO]

Sensacja stała się faktem – reprezentacja Algierii przegrała 0:1 z Gwineą Równikową. Obrońcy Pucharu Narodów Afryki byli niepokonani od 16 października 2018 roku. W sumie zanotowali passę 35 oficjalnych meczów bez porażki. Algierczyków pogrążył w 70. minucie Esteban Obiang.  Co to oznacza dla układu tabeli w grupie E? Ano obrońcy tytułu mają poważny problem. […]
16.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Piechniczek: „po co nam cieć za dwa miliony euro rocznie?”

Antoni Piechniczek od lat prowadzi krucjatę przeciwko zagranicznym trenerom pracującym w reprezentacji Polski. Tym razem w rozmowie z TVP Sport były selekcjoner biało-czerwonych przejechał się po obcokrajowcach wyjątkowo mocno. – Gdyby to ode mnie zależało, gdyby prezes Cezary Kulesza liczył się z moim zdaniem, zasugerowałbym mu, aby oświadczył, że dopóki on będzie prezesem, selekcjonerem będzie […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

„Sportowe Fakty”: Kulesza zdecydował, ma już selekcjonera

Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, klamka zapadła. Cezary Kulesza zdecydował, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN ostatecznie postawił na Adama Nawałkę. Były trener kadry od początku uchodził za faworyta do objęcia zespołu w kryzysowym momencie. Tym bardziej że nawet od samych zawodników wypływał przekaz, jakoby oczekiwali oni nominacji dla […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Sensacja w Pucharze Narodów Afryki! Kuriozalny gol dla Sierra Leone [WIDEO]

Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze Sierra Leone zremisowali 2:2 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Iworyjczycy prowadzili 1:0, potem 2:1, lecz pogrążył ich gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gol, dodajmy, kuriozalny: 🚨⚽️ | Another angle of the Sierra Leone equalising goal by Kamara! What’s the goalie doing! pic.twitter.com/riC1q3zKKi — Football For You […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Everton polował na Jose Mourinho

Jak informują angielskie media, działacze Evertonu już podjęli pierwszą próbę zatrudnienia następcy Rafy Beniteza. Miał nim zostać… Jose Mourinho, obecnie prowadzący AS Romę. Portugalczyk stanowczo odrzucił propozycję The Toffees. Benitez został dziś zwolniony po serii fatalnych wyników w ostatnich miesiącach. Wcześniej szkoleniowcem Evertonu był zaś Carlo Ancelotti, ale Włoch latem zdecydował się na powrót do […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Prezes Stadionu Śląskiego: „A gdybyśmy znów tu awansowali na mundial?”

– Na Stadionie Śląskim trzykrotnie przypieczętowaliśmy awans do mistrzostw świata. W 1977, 1985 i 2001. A czternaście lat temu do mistrzostw Europy. Na razie to tylko marzenie, bo najpierw trzeba ograć Rosję, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy ponownie wywalczyli tu awans? – pyta Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w rozmowie z TVP Sport. Po […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rangnick zaczyna się niecierpliwić?

Jak donoszą brytyjskie media, Ralf Rangnick zaczyna odczuwać zniecierpliwienie postawą władz Manchesteru United. Klubowi działacze nie chcą realizować transferowych zachcianek Niemca, ponieważ jest on tylko szkoleniowcem tymczasowym. Kością niezgody zdaniem dziennikarzy „The Mirror” jest przede wszystkim Amadou Haidary – 23-letni pomocnik RB Lipsk, którego Rangnick chciałby ściągnąć na Old Trafford już w zimowym oknie transferowym. […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Kehl: „Haaland nie może przeciągać tematu w nieskończoność”

Erling Haaland wywołał spore medialne poruszenie – norweski napastnik stwierdził ostatnio, iż władze Borussii Dortmund wywierają na niego presję, aby jak najszybciej podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Do sprawy odniósł się Sebastian Kehl, obecnie działacz BVB. – Byłem trochę zaskoczony komentarzami Haalanda. Niebawem z nim o tym porozmawiam. Chcę wiedzieć, co chodzi mu po głowie, […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Klich górą nad Fabiańskim, Leeds lepsze od West Hamu

Mateusz Klich lepszy od Łukasza Fabiańskiego, Leeds United lepsze od West Hamu United. Podopieczni Marcelo Bielsy zwyciężyli w Londynie 3:2. Bohaterem przyjezdnych został Jack Harrison – 25-letni Anglik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając hat-trickiem drogę do zwycięstwa dla swojego zespołu. Po stronie „Młotów” bramkami odpowiedzieli Jarrod Bowen i Pablo Fornals. Łukasza Fabiańskiego zdołał […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Joan Jordan opuścił szpital

Jak poinformowała oficjalnymi kanałami Sevilla, jej zawodnik Joan Jordan – ugodzony rzuconym z trybun przedmiotem podczas wczorajszych derbów Andaluzji – opuścił już szpital i obecnie znajduje się pod domową obserwacją lekarzy. – Joan opuścił stadion Benito Villamarin w stanie oszołomienia. Przewieziono go do szpitala, w którym przeszedł serię badań kontrolnych. Finałowa diagnoza lekarzy to urazowe […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rafa Benitez zwolniony z Evertonu

To po prostu musiało się tak skończyć. Po 22 rozegranych spotkaniach Rafa Benitez został zwolniony z funkcji trenera Evertonu. Drużna pod wodzą Hiszpana popadła w olbrzymi kryzys i obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Premier League. Nie trzeba chyba dodawać, że oczekiwania były znacznie większe. Everton to – wbrew pozorom – jeden z […]
16.01.2022