post Avatar

Opublikowane 13.03.2020 11:09 przez

redakcja

„Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego”

„To wygląda na czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska”

„Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi?”

„Dostosuję się do każdej decyzji ligi, jakakolwiek by ona nie była”

Grać czy nie grać? Anulować sezon czy uznać dotychczasowe rozstrzygnięcia po niepełnej liczbie kolejek? Wiemy, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, nic nie da się przewidzieć i wszystko szybko się dezaktualizuje, ale akurat odpowiedzi na te dwa pytania dalej pozostają kluczowe w kwestii rozgrywania meczów na terenie naszego kraju. Zadzwoniliśmy do ligowców i trenerów, którzy przedstawili nam swoje opinie na ten temat. Zapraszamy.

***

MACIEJ DĄBROWSKI (STOPER ŁKS ŁÓDŹ)

Powinniśmy grać czy nie?

Dla mnie najważniejsze jest zdrowie moje i mojej rodziny. Jeżeli kontynuowanie rozgrywek miałoby mu zagrażać, to jestem za zawieszeniem ligi. Nie ma się co czarować: będziemy grali do pierwszego zakażonego piłkarza. Widzimy, co się dzieje we Włoszech, Anglii czy Niemczech. Moim zdaniem kuszenie losu i czekanie, aż ktoś złapie koronawirusa jest bez sensu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja i czym grozi, jeżeli teraz przerwiemy ligę. Po prostu spadamy. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a ważniejszej od zdrowia moim zdaniem nie ma.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Matematycznie mamy jeszcze szanse na utrzymanie. Gdybyśmy ich już nie mieli, pewnie byłbym za tym, żeby wszystko anulować. Ale patrząc obiektywnie: chyba najlepiej byłoby zostawić tak jak jest z miejscami w tabeli, uznać mistrza i pucharowiczów, wziąć dwa zespoły z I ligi i rok wcześniej powiększyć Ekstraklasę o 18 zespołów.

PIOTR PARZYSZEK (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Graliśmy teraz z Lechią Gdańsk. Szkoda byłoby tych meczów pucharowych czy ligowych, gdy stawka jest wysoka. Kibice nie wejdą, podejmowane są starania, żebyśmy byli bezpieczni, ale pytanie, czy będziemy? Ta kwestia jest tu najważniejsza. My jako piłkarze z koronawirusem raczej sobie poradzimy – jesteśmy młodzi, wysportowani, mamy silne organizmy. Możemy jednak zarażać osoby starsze czy z osłabioną odpornością, a takie nieraz są też przecież wśród naszych rodzin. Po treningach z domu wychodzę tylko po zakupy, żona i córki w ogóle nie wychodzą. W klubie nie podajemy sobie rąk i tak dalej, ale na boisku kontakt zawsze jest, to wszystko półśrodki. Trudny temat, bo jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia przez trzy tygodnie w domu (śmiech). Jeśli jednak taka będzie konieczność, żeby wrócić do normalności, no to trudno. Ale jeżeli PZPN uzna, że gramy, to gramy i koniec tematu. Decydują o tym ludzie zatrudnieni do podejmowania takich decyzji. W czwartek nastawialiśmy się, że wszystko będzie odwołane. Wyszło inaczej, ale nie widzę szans na rozegranie jeszcze jedenastu kolejek. Pozostaje nam robić swoje.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Z naszej perspektywy możemy teraz kończyć, bo będziemy mieli wicemistrzostwo. Ale patrząc na tych, którzy walczą o utrzymanie, nie wiem, czy takie rozwiązanie byłoby słuszne i w porządku. Bardziej skłaniałbym się ku opcji, że nie ogłaszamy mistrza, nie ma spadkowiczów i uznajemy tylko pucharowiczów, a z I ligi bierzemy dodatkowe dwa zespoły. Albo zróbmy tylko jakieś baraże o puchary. Ale to jedynie moje przemyślenia, na szczęście nie ja muszę decydować.

TOMAS PETRASEK (KAPITAN RAKOWA CZĘSTOCHOWA)

Powinniśmy grać czy nie?

Nasze zdanie, jako całej drużyny, jest takie, że dopóki liga będzie się odbywać, to my to uszanujemy, będziemy grać, choć też z całym szacunkiem do wagi tej sprawy. Jesteśmy w pracy, zamierzamy grać w lidze, dopóki odpowiedzialne za to osoby w lidze nie zdecydują inaczej. Uważam to za najrozsądniejsze rozwiązanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Co było rozegrane, to było rozegrane, nikt nam nie może tego odebrać. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, nikt nie był na nią gotowy, nikt nie może powiedzieć, że można było to przewidzieć, ale trzeba szanować decyzje ludzi odpowiedzialnych za ich podejmowanie. Jeśli zapadnie decyzja o zatrzymaniu ligi, to na pewno z takimi wynikami, jakie były do tej pory.

KAMIL PESTKA (OBROŃCA CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego. W pełni się pod tym podpisuję. Powinniśmy pójść drogą innych lig, które zrezygnowały z rozgrywania meczów. Przynajmniej przez jakiś czas.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Bardzo ciężko się wypowiedzieć, to złożona sprawa, ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest oczywiste. Pewnie uznałbym to, co zdecydowałby władze ligi. Nie ja od tego jestem. Zresztą ludzie odpowiedzialni za podjęcie jakiejś decyzji w tej sprawie też nie mieliby łatwo.

DANTE STIPICA (BRAMKARZ POGONI SZCZECIN)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mnie o tym decydować. Moim zdaniem przede wszystkim musimy być profesjonalistami. Musimy wykonywać naszą pracę. To, że gramy w piłkę, jest wielkim przywilejem. Nie sądzę, żeby ktoś z nas pomyślał sobie, że ten zawodnik obok może mnie zarazić. Najdziwniejsze będzie jednak granie bez fanów, bo trudno cieszyć się grą, kiedy ich nie ma. Moja opinia jest taka, byśmy w tej sytuacji nie panikowali. Ważne, żebyśmy słuchali tych, którzy wiedzą więcej i wtedy wszystko będzie dobrze. Klub przeprowadził nam spotkania ze sztabem medycznym, dowiedzieliśmy się, na co mamy uważać. Uwaga, odpowiedzialność – to jest najważniejsze.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Najlepszym rozwiązaniem jest robienie tego, co ludzie decydujący o polskiej piłce zarządzą. Koniec końców kluby powinny podjąć wspólną decyzję. Ja robię swoje, jak zawsze, stosuję się tylko do tych wytycznych, które dostajemy. Czas jest wyjątkowy, rozwiązania też będą nowe, jakiekolwiek by były – trzeba się z nimi pogodzić. A póki ich nie ma, zachowujemy się jak zawsze, gramy w piłkę, zdobywamy punkty.

RAFAŁ PIETRZAK (OBROŃCA LECHII GDAŃSK)

Powinniśmy grać czy nie?

Myślę, że jeśli zawieszone są rozgrywki III, IV, V ligi, CLJ-ki, to wszyscy powinni być traktowani tak samo. Jak wszyscy, to wszyscy powinni być zawieszeni. Bardziej tutaj obawiam się o zdrowie mojej rodziny niż swoje. Patrzę na to w ten sposób. Już były zresztą takie przypadki, że kluby pisały wnioski do PZPN-u, żeby te rozgrywki, Ekstraklasę, I i II ligę, też zawiesić na jakiś czas, więc sądzę, że wszyscy mają tutaj podobne zdanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

To już nie do mnie pytanie! Może gdybym pracował w PZPN-ie, to można byłoby do mnie dzwonić, a tak nie mam żadnej siły sprawczej, nie mam na to wpływu. Tę decyzję pozostawiam ludziom, którzy muszą o tym decydować.

PATRYK TUSZYŃSKI (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mam zdania na ten temat, nie odczuwam specjalnej presji, żeby decydować w tej sprawie, więc dostosuję się do każdej decyzji ligi, jaka by ona nie była.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Uznajemy rozstrzygnięcia. Wszelkie rozwiązania rozstrzygamy tak, jak pokazuje tabela, respektując wszystko to, co zdarzyło się do tej pory.

MICHAŁ HELIK (STOPER CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Ciężka decyzja, ale skłaniam się do tego, żeby tych meczów nie rozgrywać. Wydaje się, że i tak rozgrywki nie zostaną dokończone, bo to jest tak naprawdę czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska – piłkarzy, sztabu, kogokolwiek z otoczenia, a to już paraliżuje całe rozgrywki, co doskonale pokazują przypadki z innych lig. Nie ma co kusić losu i lepiej reagować, póki jeszcze czas, bo naprawdę lepiej zrobić coś za wcześnie niż za późno.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Jeszcze cięższa decyzja, nikt nie byłby w stanie wybrać bez dłuższego zastanowienia jednej z dwóch opcji i z pełnym przekonaniem uznać, że to dobra decyzja. Dogłębnie się nad tym nie zastanawiałem, ale to naprawdę nieprosta decyzja – dogrywanie meczów w późniejszym terminie nie wchodzi w grę, bo nie wiadomo, ile będzie to wszystko trwało, choć oczywiście mam nadzieję, że jak najkrócej. Zaraz zaczynać będą się kolejne sezony, a nakładanie się tego wszystkiego stworzyłoby już całkowity chaos. Niestety, prostej odpowiedzi nie udzielę, decyzję ostatecznie podjąć będą musiały osoby odpowiedzialne za całokształt tej ligi, bo one znają od wewnątrz organizację tych rozgrywek w każdym wymiarze.

W obliczu tej sytuacji rozstrzygnięcia schodzą na drugi plan. Najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo. Nie chodzi tylko o nas, każdy z nas ma rodziny, wielu z nas zna kogoś starszego, schorowanego, z problemami zdrowotnymi, takie osoby są w rodzinach, a wiadomo, że one są najmniej odporne na działanie wirusa, więc tym bardziej nie chciałbym być powodem, przez który ktokolwiek w mojej rodzinie będzie miał jakikolwiek problem. Trzeba być odpowiedzialnym. Rozwiązania wyników ligi są drugorzędne, wobec tego, żeby nie robić krzywdy innym.

MICHAŁ PROBIERZ (TRENER CRACOVII)

Nie jestem ekspertem od koronawirusa. Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać.

DIETMAR BREHMER (TRENER ODRY OPOLE)

Powinniśmy grać czy nie?

Robimy co nakazuje PZPN, ale moje zdanie jest takie, że to bardzo duże ryzyko dla nas i naszych rodzin. Drużyny, które muszą gdzieś jechać są szczególnie narażane, bo siedząc w domu pewne standardy możemy zachować, a my jadąc w podróż jesteśmy narażeni na bardzo duże ryzyko. Szafowanie naszym zdrowiem jest nie na miejscu. Jako sztab szkoleniowy jesteśmy gotowi na wyjazd, ale jeśli zawodnicy zadecydują inaczej, to nie pojedziemy, to ich zdrowie. Z całym szacunkiem, w życiu są ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Nas się traktuje jak kukiełki.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Kwestia tego, że według ustaleń PZPN możemy spaść, jeśli sezon zakończy się teraz? Nawet nie chcę tego komentować.

DOMINIK NOWAK (TRENER MIEDZI LEGNICA)

Powinniśmy grać czy nie?

Powinniśmy patrzeć na zdrowie, zdrowie wszystkich nas, a kiedy sami nie wiemy, na ile ta epidemia obejmie cały kraj, to uważałbym za zasadne wstrzymanie rozgrywek. Nie uważam też, żeby podjęcie uchwały przez PZPN było trafne, bo można było po prostu zawiesić rozgrywki i porozmawiać z klubami, ocenić sytuację w kraju związaną z epidemią i tyle im pozostawało. Nie wiemy, co będzie działo się za tydzień, za dwa, nie mamy pojęcia, jakie koronawirus będzie zbierał żniwo wśród zakażonych. Mimo wszystko liga powinna być zawieszona na taki czas, jak ma to miejsce w przypadku szkół, czyli przynajmniej na te dwa tygodnie.

Nie zapominajmy, że czas mamy do 30 czerwca, do kiedy obowiązują najkrótsze umowy, co oznacza, że rozgrywki można kończyć nie do 7 czerwca, a właśnie do 30. To muszę wyraźnie powtórzyć. Powinniśmy zachować ducha sportu, a uważam, że decyzja PZPN nie ma nic wspólnego z duchem sportu. Sytuacja jest poważna, nie można jej lekceważyć, na pierwszym miejsc powinno być zdrowie. Jeśli epidemia będzie przybierać na sile, to granie w takich warunkach będzie mijało się z celem.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Moje zdanie jest jednoznaczne, ale ktoś może powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Natomiast rozmawiałem z kilkoma osobami z różnych klubów. Wielu jest zgodnych, że rozstrzygnięcie sezonu, w tym momencie, na tym etapie, nie ma nic wspólnego z rozstrzygnięciem sportowym. Pamiętajmy, że ani o spadku, ani o awansie nie powinny decydować 23 kolejki. W różnych momentach graliśmy te kolejki, z różnym terminarzem, bez systemu wszystkich rewanżów. Anulowałbym. Z bólem, ale bym anulował. Nie podejmowałbym na dziś żadnej wiążącej decyzji. Nie wiemy, co się zdarzy. Bardzo możliwe, że Euro zostanie przełożone na następny rok i będziemy mieli czas do końca czerwca, żeby zakończyć te rozgrywki. Nie możemy podejmować pochopnych decyzji ani w jedną, ani w drugą stronę. To jest priorytet. Niezależnie, czy Miedź jest na szóstym miejscu, czy na jakimkolwiek innym, jeśli mówimy o zdrowiu, to mówimy o zdrowiu. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo chyba zgodzimy się wszyscy z tym, że zakończony sezon, tu i teraz, nie miałby nic wspólnego ze sprawiedliwością i duchem sportu.

DARIUSZ BANASIK (TRENER RADOMIAKA RADOM)

Powinniśmy grać czy nie?

Rozmawiałem z trenerami pierwszej ligi i większość jest tego samego zdania, że granie w takich warunkach to absurd. Dlaczego my mamy grać, a III liga i pozostali nie? Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi? Też ma rodzinę, dzieci. Jak wytłumaczy żonie, że nie wróci do domu, bo muszą grać? Od wczoraj każdy myśli o zdrowiu, a nie o piłce. Piłkarze w szatni witają się łokciami, unikają grup większych niż cztery osoby. W takich okolicznościach nie da się myśleć o piłce i przygotować do meczu.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Powinniśmy zawiesić rozgrywki na tydzień, dwa, może dłużej, poczekać i zobaczyć, co będzie się działo. Mamy czas, żeby skończyć ligę w trybie środa-weekend, możemy tak grać. To bardziej sprawiedliwe niż kończenie rozgrywek w sytuacji, kiedy np. my mieliśmy dwa mecze wyjazdowe z czołówką, a ktoś inny miał łatwiejszy terminarz. Jeśli Odra zdecyduje się nie przyjechać, jesteśmy z nimi i uszanujemy decyzję.

IVAN DJURDJEVIĆ (TRENER CHROBREGO GŁOGÓW)

Powinniśmy grać czy nie?

Sytuacja zaszła za daleko. To już kwestia życia i śmierci. Nie powinniśmy grać.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Nie ja jestem od tego. Zbyt skomplikowana sprawa. Zdecydują ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, a my się do tego dostosujemy.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI (PIŁKARZ GÓRNIKA ZABRZE)

Powinniśmy grać czy nie grać?

Nie grać!

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Trudniejsze pytanie, sam do końca nie wiem. Ale myślę, że chyba lepiej anulować, skoro nie możemy rozegrać wszystkich 37 kolejek.

ZBIERALI: JAN MAZUREK, PRZEMYSŁAW MICHALAK, SZYMON PODSTUFKA, SZYMON JANCZYK

Opublikowane 13.03.2020 11:09 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 21
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Internauta
Internauta

A Ja do pracy musze iść, a jakbym nie poszedł to by mnie zwolnili, tak samo to jest wasza praca, nad resztą nikt się nie lituje tylko wszyscy pracuja i w fabrykach i wogole a Wy płaczecie że się boicie o zdrowie rodziny a My to nie, dla mnie parodia

Antypanikarz
Antypanikarz

Dokładnie! Można bez kibiców, bez podawania dłoni, ale niech jadą dalej, chociaż te ligi, bo Euro puste i na całym kontynencie to już bezsens.

qdlaty81
qdlaty81

Przez takie ameby umyslowe jest epidemia. Jak jest epidemia to sie siedzi w domu. Nikt Cie nie zwolni badz spokojny

Fabian Serrarens
Fabian Serrarens

A ja od poniedziałku pracuję z domu. I też ktoś może marudzić, że dlaczego ja mam pracować w domu i mieć względny sposób, a on musi zapierdalać do roboty. Może wystarczy zrozumieć, że w obecnej sytuacji trzeba ograniczać do maksimum ryzyko? Jak piłkarze nie zagrają to się świat nie zawali. Niech każdy KTO MOŻE siedzi na dupie w domu i czekajmy aż to gówno się uspokoi.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

A ile masz chłopie takich zawodów które możesz wykonywać „zdalnie”? Śladowe przypadki. Głównie jakaś informatyka czy urzędy. Branża np. usługowa to raczej będzie mieć problem ze „zdalną” pracą…

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu

Probierz, nikt cię nie pyta o opinie o koronawirusie, tylko o to, co zrobić w obecnej sytuacji pandemii. Akurat zdanie trenera i członka zarządu jednej z wysoko klasyfikowanych drużyn dałoby do myślenia przy podejmowaniu decyzji, ale nie wypowiesz się, bo nie. Za to gadać głupoty na co dzień potrafisz, cyrki z doniczkami itp.

Michauek
Michauek

Ograniczyć przemieszczanie się pracowników tam, gdzie nie jest on niezbędny, w tym w futbolu. Polaczki oczywiście będą płakać „czemu on ma mieć lepiej?!” nie widząc perspektywy szerszej niż czubek własnego nosa.

Dominik
Dominik

Wyizolować każdą drużynę z osobna, od rodzin itd., dwa tygodnie kopania i kończymy ligę.

Pawel
Pawel

Wg mnie gdy już nie będzie czasu na cały sezon Ekstraklasa powinna dograć do 30 kolejek. Każdy grał z każdym. W tej chwili powinni grać tak długo aż to możliwe. Każdy chodzi do pracy, piłkarze też mogą. Pozostałe ligi zawiesić i zastanowić się co dalej.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Nikt oczywiście tego nie weźmie pod uwagę, chociaż to jest chyba w tym momencie najlepsza opcja – rozegrać te 4 pozostałe kolejki przy pustych trybunach.
Ale gwiazdorom się nie chce pobiegać 360 minut po boisku chociaż biorą za to ciężkie pieniądze, a zbiorowa panika i nakręcanie się – pomagają im w tym.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Tak, utrzymać ŁKS bo ma matematyczne szanse (podobne do wygranej w Lotto) na utrzymanie. Dobry z tego Dąbrowskiego żartowniś. I jeszcze karać 3 drużynę z 1 ligi brakiem awansu bo on tak chce. On lepiej niech uważa na kolana.

Olaf
Olaf

Moje zdanie jezd takie same

tolep
tolep

o.

Magic-Johnson-was-still-impressive-after-four-years-away-from-basketball (1).jpg
Mariusz
Mariusz

W piłke grać nie można na powietrzu ale do Biedronki iść można i stać w kolejce do kasy ,lub można jechać autobusem do pracy albo przepełnionym tramwajem ,absurd goni absurd .A dlaczego nikt sie nie pyta klubów III i IV ligi? dlaczego IV liga ma był rozstrzygnięta po rundzie jesiennej? kluby poczyniły transfery ,chcą walczyć o awans czy utrzymanie .Najlepiej niech wszyscy szwendają się po Galeriach handlowych, tam jest ok a na piłkarskiej murawie jest zagrożenie.

qdlaty81
qdlaty81

Tam tez nie jest ok, nigdzie nie jest. Ale ze mamy w kraju wiekszosc idiotow to wlasnie trzeba odgorni3 wszystko narzucac.
Kazde zgromadzenie ludzi powimno byc zakazane. A tym bardziej druzyn pilkarakich ktore musza jezdzic po kilka/ kilkadziesiat/ kilkaset km i moga rozwozic wirusa po kraju.

qolo
qolo

ale spadki to mogliby rozwiązać fairplay i żadna drużyna nie spada, awansują z niższych lig a za rok się wyrówna bo spadnie więcej, jakby Wisła, Cracovia, Legia czy Lech były w strefie spadku to w ogóle nie byłoby tematu

qdlaty81
qdlaty81

Dokladni3 nie byloby tematu, od razu bysmy ich sezon nizej spuscili

Łowca trolli
Łowca trolli

Każdy martwi się o swoje zdrowie, wiadoma sprawa.
Czym różni sie piłkarz 2,3 ligowy od piłkarza ekstraklasy ? łatwa odpowiedź… piłkarz ekstraklasy gra za 20/ 30 krotna stawkę więcej niż piłkarze 2/3 ligi, już to go zobowiązuje aby poszedł do pracy.
Maja grać przy pustych trybunach, ryzyko zarażenia maja najmniejsze z wszystkich wykonywanych zawodów.
Można zrobic tak jak w Bundedlidze, rozegrać tą kolejkę i zrobić przerwę do czasu przerwy na reprezentację. Po tym czasie sie zobaczy co i jak.
Anulowanie wszystkich meczów rozegranych to totalna głupota, gdy sezon jest w 2/3 rozegrany.
Jeśli kończymy to tabela zostaje uznana za ważna.
Z tego co czytam to nikt z tym nie ma problemu, nawet spadkowicze, jedynie kibice Lecha płaczą na forach, że to niesprawiedliwe, bo Legia mistrz, bo oni bez pucharów… jak klub nie zrobił żadnego z zaplanowanych transferów w okienku zimowym i postawił na tryb oszczędnościowy, to sam sobie jest winny.
Niektórzy piszą, mistrz przy zielonym stoliku… tabela jest jasna i czytelna, nie można tego tak sobie wymazać.
Jestem za rozegraniem wszystkich kolejek, jak się nie uda, to przynajmniej 30, jak się nie uda, to zostaje to co jest… najbardziej sprawiedliwy wybór.

Tony
Tony

Lech nie zrobił transferów, postawił na tryb oszczędnościowy? Lech zajmuje teraz 5 miejsce czyli pierwsze bezpucharowe mając tyle samo punktów co ekipy łapiące się do pucharów i 1 punkt mniej niż wicelider. Poza tym kasa. Pucharowicze zgarniają najwięcej.

janek
janek

Brakuje pytania o to czy zrzekli by się pieniędzy za okres kiedy nie są w pracy.

Kibic Obiektywny
Kibic Obiektywny

Zostało rozegrane tylko 70% meczy. W sporcie w którym nie startują wszyscy na raz (jak skoki narciarskie czy zawody lekkoatletyczne) ma gigantyczne znaczenie z kim się grało a kim nie (u siebie czy na wyjeździe). Ponad 30 punktów zostało do zdobycia. Nie można kogoś w tej sytuacji zdegradować. Zresztą 9 punków przewagi też nie wygląda na liczbę nie do odrobienia (mając w pamięci poprzedni sezon). Dlatego, moim zdaniem, sezon powinien być dokończony, nawet, latem. W pucharach powinien zagrać ostatni wyłoniony mistrz (itd)

Bukmacherka
28.05.2020

Mecz na szczycie 2. Bundesligi. Czy Kamiński powstrzyma HSV?

Na zapleczu niemieckiej Bundesligi zasady są proste. Dwa zespoły mogą awansować poziom wyżej, kolejny musi już powalczyć o to w barażach. Wyczerpujący finisz sezonu raczej odbiera ochotę na to, by rozgrywać kolejne mecze. Dlatego też VfB Stuttgart oraz Hamburger SV chcieliby załatwić temat od razu. Pomóc w tym może wygrana z bezpośrednim rywalem, a tak […]
28.05.2020
Weszło
28.05.2020

Ekstraklasa po pandemii: „Będziemy jak Nowy Jork, zasada zero tolerancji”

To dzięki nim kibice w Polsce tydzień w tydzień mogą oglądać mecze swoich ulubionych zespołów. Tak będzie również teraz, zwłaszcza że większość fanów ze stadionów przeniesie się przed telewizory. Z Marcinem Serafinem, dyrektorem operacyjnym Ekstraklasa Live Park, rozmawiamy o tym, jak wyglądała będzie realizacja spotkań po pandemii. Czy widzowie odczują i zobaczą jakiekolwiek zmiany? W […]
28.05.2020
Weszło
28.05.2020

„Będziemy ścigać się z Legią”

Czwartkowa prasa nas nie rozpieszcza, trudno znaleźć coś ciekawego. Waldemar Fornalik nie rezygnuje z walki o mistrzostwo, Maciej Murawski obawia się o grę podczas upałów, są teksty wspominające tragedię na Heysel i przerwanie ligi przed mundialem w 1974 roku. I w zasadzie tyle.  PRZEGLĄD SPORTOWY Maciej Murawski uważa, że pogoda nie będzie teraz sprzyjała dobrej […]
28.05.2020
Weszło
27.05.2020

Proszę państwa, wysoki sądzie – to jest profesor-drybler Kamil Jóźwiak

Może i nie oglądaliśmy meczów przez ponad dwa miesiące, natomiast pewne rzeczy pozostały niezmienne. Na Lecha w ofensywie aż przyjemnie popatrzeć, Karlo Muhar nadal wygląda, jakby wygrał miejsce w składzie Kolejorza w festynowej loterii, a Kamil Jóźwiak przerasta już ligowy futbol. Nie zmienia się też to, że jeśli Lech w tym sezonie jedzie na Podkarpacie, […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Apel do Lecha i całej Ekstraklasy: więcej Jóźwiaków, mniej Muharów

Polskie szkolenie w ostatnich kilku (kilkunastu?) latach nie rozpieszczało nas w kwestii skrzydłowych, bo raczej skupiano się na promowaniu szybkich graczy, potem tych z najlepszą wydolnością, a o graniu w piłkę zapominano. Byle dobiec do linii końcowej i wrzucić, a że 95 na 100 dośrodkowań kończy się na pierwszym obrońcy? Oj tam, oj tam, przecież […]
27.05.2020
Niemcy
27.05.2020

Dali sobie po dwa razy i wystarczyło. Piątek przełamuje się z karnego

Wyobraźcie sobie, że dwóch mocnych chłopaków na osiedlu wychodzi na ustawkę dla sportu – klasyczne jeden na jednego. Nie ma publiczności. Nie mają nic do siebie. Są dobrze przygotowani, dopiero co pokonali słabszych przeciwników w podobnych warunkach i teraz chcą udowodnić swoją wyższość. Przebieg starcia? Jeden huknął, drugi oddał. Jeden huknął, drugi oddał. Poza tym […]
27.05.2020
Inne sporty
27.05.2020

Bjoergen znów pobiegnie – śladami Kowalczyk

Jeśli chodzi o sporty zimowe, jest jedną z największych postaci w historii. Na podium olimpijskim stała 15 razy. Ośmiokrotnie jako mistrzyni. Medali z mistrzostw świata ma za to 26. Do tego cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w Pucharze Świata. Nic dziwnego, że wiadomość o powrocie Marit Bjoergen do sportu zelektryzowała świat biegów. Norweżka nie wróci […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Hejt Park w Dobrym Składzie – live od 22:00 – Probierz i Stanowski

Odliczanie do startu PKO Bank Polski Ekstraklasy z Hejt Parkami trwa! Dziś w Kanale Sportowym i Weszło FM gościmy Michała Probierza, trenera i wiceprezesa Cracovii. Zasady są takie same jak zawsze – dzwońcie, piszcie, pytajcie i… hejtujcie! Numer telefonu do studia: (22) 219 50 31. Zaczynamy o godz. 22!
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Wirtualne bilety – kibice pomagają polskim klubom

Czy zjadłbyś kiełbasę, której nie da się dotknąć? Wypiłbyś piwo, które nie istnieje? Czy kupiłbyś bilet na mecz, na który nie da się wejść? Czy zamiast siebie wysłałbyś na trybuny swoją tekturową podobiznę? Oczywiście, że tak – choć na pozór brzmi to jak czarny koszmar każdego kibica – jeśli chcesz wesprzeć klub, który wpadł na […]
27.05.2020
Blogi i felietony
27.05.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Miejsce na ledowym ekranie, jakieś dwa metry na dwa metry, żeby można było rozpoznać swoją twarz podczas transmisji telewizyjnej. W tym kwadraciku powiększony obraz ze Skype’a czy innego Zooma, na nim kibic w szaliku, który głośno krzyczy do swojej domowej kamery. W pojedynkę nie robi wrażenia, ale ledowy ekran rozciąga się przez całą szerokość boiska. […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Hi, I’m Mazowiecki ZPN, welcome to Jackass!

Kto czyta komunikaty na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, ten się w cyrku nie śmieje. Jak wiecie, uważaliśmy za totalnie bzdurne decyzje, by kończyć definitywnie sezon, choć niemal równolegle rząd zapewniał, że w czerwcu odmrożenie sportu pozwoli na dość swobodną grę nawet amatorom. Oczywiście intuicja nas nie zawiodła, obecnie można już zupełnie legalnie grać po […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Kibice znów na stadionach? Premier Morawiecki zapowiada dobre wiadomości

Dopiero co cieszyliśmy się, że piłkę będziemy mogli w ogóle oglądać na żywo. W telewizji, bo w telewizji, ale zawsze coś. Tymczasem w ostatnim czasie sprawy toczą się zaskakująco szybko. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przedstawił plan powrotu kibiców na stadiony. Teraz natomiast premier między słowami potwierdza, że […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

QUIZ. Kto był na ostatniej prostej przed finałem Pucharu Polski?

Znamy już trzech z czterech półfinalistów tegorocznej edycji Pucharu Polski, a dziś dowiemy się, kto z dwójki Stal-Lech uzupełni to grono. Już samo dojście do tego poziomu w przypadku wielu klubów musi uchodzić za sukces, czasami nawet jest to wydarzenie wspominane latami, więc postanowiliśmy sprawdzić, czy pamiętacie, komu się udało. Skupiliśmy się na XXI wieku, […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Paluchowski: Puchar Polski? Jak gram, to strzelam. Z Lechem też tak będzie!

Adrian Paluchowski to weteran polskich boisk, zwłaszcza pierwszoligowych. 33-latek w obecnym sezonie strzelał bramkę w każdym meczu Totolotek Pucharu Polski. Nam zapowiada, że jeśli zagra z Lechem, znów wpisze się na listę strzelców. Napastnik zdradza też, co było powodem spadku Pogoni Siedlce z pierwszej ligi, kto jest najlepszym piłkarzem na zapleczu Ekstraklasy, które kluby interesowały […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Krótko-długa kołdra Lecha. Czym martwić się będzie Żuraw?

Przerwa w rozgrywkach dla niektórych klubów była kupionym czasem na wykurowanie się kontuzjowanych piłkarzy. Dla innych – hamulcem wciśniętym głęboko w podłogę, bo przed pandemią były w gazie. Lech Poznań znajduje się jedną nogą w obu tych kręgach. Kolejorza rozpatrujemy nadal jako jednego z głównych kandydatów do gry w pucharach, być może przy sprzyjających okolicznościach […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Przestraszyliśmy się, graliśmy zbyt bojaźliwie. Legia zasłużyła na awans

– Legia zasłużyła, by przejść dalej, nie ma się co czarować. Nie powiem, że brakło nam umiejętności, ale przestraszyliśmy się. Nie graliśmy tego, na co się umówiliśmy. Wiadomo, też Legia nam nie pozwalała grać w piłkę i utrzymywać się przy niej, lecz podeszliśmy do tematu zbyt bojaźliwie i ze zbyt dużym respektem – mówi Paweł […]
27.05.2020
Weszło
27.05.2020

Bartosz Nowak: Zimą mogłem odejść do Ekstraklasy. Stal przekonała mnie, żebym został

Bartosz Nowak to lider Stali Mielec, która zagra dziś z Lechem Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski i jeden z najlepszych piłkarzy pierwszej ligi. Od dłuższego czasu, więc siłą rzeczy co chwilę przymierzany jest do klubów Ekstraklasy. Dlaczego wciąż w żadnym z nich nie wylądował? Między innymi na to pytanie odpowiadamy w dłuższym wywiadzie. Ale rzecz […]
27.05.2020
Bukmacherka
27.05.2020

Czy Piątek w końcu dostanie szansę? Lipsk – Hertha w BETFAN!

Chcielibyśmy napisać, że będzie to pojedynek Krzysztofa Piątka z Timo Wernerem, ale… Wiadomo, jaka jest sytuacja Polaka w Berlinie. Niemniej myślimy, że Vedadowi Ibisevicowi zaczęło strzykać tu i tam, co skończy się konieczną rotacją. A stąd już tylko trzy kroki do zatrzymania RB Lipsk… W każdym razie, tak czy siak mecz Herthy z RB zapowiada […]
27.05.2020