post Avatar

Opublikowane 13.03.2020 11:09 przez

redakcja

„Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego”

„To wygląda na czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska”

„Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi?”

„Dostosuję się do każdej decyzji ligi, jakakolwiek by ona nie była”

Grać czy nie grać? Anulować sezon czy uznać dotychczasowe rozstrzygnięcia po niepełnej liczbie kolejek? Wiemy, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, nic nie da się przewidzieć i wszystko szybko się dezaktualizuje, ale akurat odpowiedzi na te dwa pytania dalej pozostają kluczowe w kwestii rozgrywania meczów na terenie naszego kraju. Zadzwoniliśmy do ligowców i trenerów, którzy przedstawili nam swoje opinie na ten temat. Zapraszamy.

***

MACIEJ DĄBROWSKI (STOPER ŁKS ŁÓDŹ)

Powinniśmy grać czy nie?

Dla mnie najważniejsze jest zdrowie moje i mojej rodziny. Jeżeli kontynuowanie rozgrywek miałoby mu zagrażać, to jestem za zawieszeniem ligi. Nie ma się co czarować: będziemy grali do pierwszego zakażonego piłkarza. Widzimy, co się dzieje we Włoszech, Anglii czy Niemczech. Moim zdaniem kuszenie losu i czekanie, aż ktoś złapie koronawirusa jest bez sensu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja i czym grozi, jeżeli teraz przerwiemy ligę. Po prostu spadamy. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a ważniejszej od zdrowia moim zdaniem nie ma.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Matematycznie mamy jeszcze szanse na utrzymanie. Gdybyśmy ich już nie mieli, pewnie byłbym za tym, żeby wszystko anulować. Ale patrząc obiektywnie: chyba najlepiej byłoby zostawić tak jak jest z miejscami w tabeli, uznać mistrza i pucharowiczów, wziąć dwa zespoły z I ligi i rok wcześniej powiększyć Ekstraklasę o 18 zespołów.

PIOTR PARZYSZEK (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Graliśmy teraz z Lechią Gdańsk. Szkoda byłoby tych meczów pucharowych czy ligowych, gdy stawka jest wysoka. Kibice nie wejdą, podejmowane są starania, żebyśmy byli bezpieczni, ale pytanie, czy będziemy? Ta kwestia jest tu najważniejsza. My jako piłkarze z koronawirusem raczej sobie poradzimy – jesteśmy młodzi, wysportowani, mamy silne organizmy. Możemy jednak zarażać osoby starsze czy z osłabioną odpornością, a takie nieraz są też przecież wśród naszych rodzin. Po treningach z domu wychodzę tylko po zakupy, żona i córki w ogóle nie wychodzą. W klubie nie podajemy sobie rąk i tak dalej, ale na boisku kontakt zawsze jest, to wszystko półśrodki. Trudny temat, bo jakoś nie wyobrażam sobie siedzenia przez trzy tygodnie w domu (śmiech). Jeśli jednak taka będzie konieczność, żeby wrócić do normalności, no to trudno. Ale jeżeli PZPN uzna, że gramy, to gramy i koniec tematu. Decydują o tym ludzie zatrudnieni do podejmowania takich decyzji. W czwartek nastawialiśmy się, że wszystko będzie odwołane. Wyszło inaczej, ale nie widzę szans na rozegranie jeszcze jedenastu kolejek. Pozostaje nam robić swoje.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Z naszej perspektywy możemy teraz kończyć, bo będziemy mieli wicemistrzostwo. Ale patrząc na tych, którzy walczą o utrzymanie, nie wiem, czy takie rozwiązanie byłoby słuszne i w porządku. Bardziej skłaniałbym się ku opcji, że nie ogłaszamy mistrza, nie ma spadkowiczów i uznajemy tylko pucharowiczów, a z I ligi bierzemy dodatkowe dwa zespoły. Albo zróbmy tylko jakieś baraże o puchary. Ale to jedynie moje przemyślenia, na szczęście nie ja muszę decydować.

TOMAS PETRASEK (KAPITAN RAKOWA CZĘSTOCHOWA)

Powinniśmy grać czy nie?

Nasze zdanie, jako całej drużyny, jest takie, że dopóki liga będzie się odbywać, to my to uszanujemy, będziemy grać, choć też z całym szacunkiem do wagi tej sprawy. Jesteśmy w pracy, zamierzamy grać w lidze, dopóki odpowiedzialne za to osoby w lidze nie zdecydują inaczej. Uważam to za najrozsądniejsze rozwiązanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Co było rozegrane, to było rozegrane, nikt nam nie może tego odebrać. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, nikt nie był na nią gotowy, nikt nie może powiedzieć, że można było to przewidzieć, ale trzeba szanować decyzje ludzi odpowiedzialnych za ich podejmowanie. Jeśli zapadnie decyzja o zatrzymaniu ligi, to na pewno z takimi wynikami, jakie były do tej pory.

KAMIL PESTKA (OBROŃCA CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Moje zdanie jest takie same jak Kuby Błaszczykowskiego. W pełni się pod tym podpisuję. Powinniśmy pójść drogą innych lig, które zrezygnowały z rozgrywania meczów. Przynajmniej przez jakiś czas.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Bardzo ciężko się wypowiedzieć, to złożona sprawa, ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest oczywiste. Pewnie uznałbym to, co zdecydowałby władze ligi. Nie ja od tego jestem. Zresztą ludzie odpowiedzialni za podjęcie jakiejś decyzji w tej sprawie też nie mieliby łatwo.

DANTE STIPICA (BRAMKARZ POGONI SZCZECIN)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mnie o tym decydować. Moim zdaniem przede wszystkim musimy być profesjonalistami. Musimy wykonywać naszą pracę. To, że gramy w piłkę, jest wielkim przywilejem. Nie sądzę, żeby ktoś z nas pomyślał sobie, że ten zawodnik obok może mnie zarazić. Najdziwniejsze będzie jednak granie bez fanów, bo trudno cieszyć się grą, kiedy ich nie ma. Moja opinia jest taka, byśmy w tej sytuacji nie panikowali. Ważne, żebyśmy słuchali tych, którzy wiedzą więcej i wtedy wszystko będzie dobrze. Klub przeprowadził nam spotkania ze sztabem medycznym, dowiedzieliśmy się, na co mamy uważać. Uwaga, odpowiedzialność – to jest najważniejsze.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Najlepszym rozwiązaniem jest robienie tego, co ludzie decydujący o polskiej piłce zarządzą. Koniec końców kluby powinny podjąć wspólną decyzję. Ja robię swoje, jak zawsze, stosuję się tylko do tych wytycznych, które dostajemy. Czas jest wyjątkowy, rozwiązania też będą nowe, jakiekolwiek by były – trzeba się z nimi pogodzić. A póki ich nie ma, zachowujemy się jak zawsze, gramy w piłkę, zdobywamy punkty.

RAFAŁ PIETRZAK (OBROŃCA LECHII GDAŃSK)

Powinniśmy grać czy nie?

Myślę, że jeśli zawieszone są rozgrywki III, IV, V ligi, CLJ-ki, to wszyscy powinni być traktowani tak samo. Jak wszyscy, to wszyscy powinni być zawieszeni. Bardziej tutaj obawiam się o zdrowie mojej rodziny niż swoje. Patrzę na to w ten sposób. Już były zresztą takie przypadki, że kluby pisały wnioski do PZPN-u, żeby te rozgrywki, Ekstraklasę, I i II ligę, też zawiesić na jakiś czas, więc sądzę, że wszyscy mają tutaj podobne zdanie.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

To już nie do mnie pytanie! Może gdybym pracował w PZPN-ie, to można byłoby do mnie dzwonić, a tak nie mam żadnej siły sprawczej, nie mam na to wpływu. Tę decyzję pozostawiam ludziom, którzy muszą o tym decydować.

PATRYK TUSZYŃSKI (NAPASTNIK PIASTA GLIWICE)

Powinniśmy grać czy nie?

Nie mam zdania na ten temat, nie odczuwam specjalnej presji, żeby decydować w tej sprawie, więc dostosuję się do każdej decyzji ligi, jaka by ona nie była.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Uznajemy rozstrzygnięcia. Wszelkie rozwiązania rozstrzygamy tak, jak pokazuje tabela, respektując wszystko to, co zdarzyło się do tej pory.

MICHAŁ HELIK (STOPER CRACOVII)

Powinniśmy grać czy nie?

Ciężka decyzja, ale skłaniam się do tego, żeby tych meczów nie rozgrywać. Wydaje się, że i tak rozgrywki nie zostaną dokończone, bo to jest tak naprawdę czekanie na pierwsze wykrycie zachorowania kogoś z piłkarskiego środowiska – piłkarzy, sztabu, kogokolwiek z otoczenia, a to już paraliżuje całe rozgrywki, co doskonale pokazują przypadki z innych lig. Nie ma co kusić losu i lepiej reagować, póki jeszcze czas, bo naprawdę lepiej zrobić coś za wcześnie niż za późno.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Jeszcze cięższa decyzja, nikt nie byłby w stanie wybrać bez dłuższego zastanowienia jednej z dwóch opcji i z pełnym przekonaniem uznać, że to dobra decyzja. Dogłębnie się nad tym nie zastanawiałem, ale to naprawdę nieprosta decyzja – dogrywanie meczów w późniejszym terminie nie wchodzi w grę, bo nie wiadomo, ile będzie to wszystko trwało, choć oczywiście mam nadzieję, że jak najkrócej. Zaraz zaczynać będą się kolejne sezony, a nakładanie się tego wszystkiego stworzyłoby już całkowity chaos. Niestety, prostej odpowiedzi nie udzielę, decyzję ostatecznie podjąć będą musiały osoby odpowiedzialne za całokształt tej ligi, bo one znają od wewnątrz organizację tych rozgrywek w każdym wymiarze.

W obliczu tej sytuacji rozstrzygnięcia schodzą na drugi plan. Najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo. Nie chodzi tylko o nas, każdy z nas ma rodziny, wielu z nas zna kogoś starszego, schorowanego, z problemami zdrowotnymi, takie osoby są w rodzinach, a wiadomo, że one są najmniej odporne na działanie wirusa, więc tym bardziej nie chciałbym być powodem, przez który ktokolwiek w mojej rodzinie będzie miał jakikolwiek problem. Trzeba być odpowiedzialnym. Rozwiązania wyników ligi są drugorzędne, wobec tego, żeby nie robić krzywdy innym.

MICHAŁ PROBIERZ (TRENER CRACOVII)

Nie jestem ekspertem od koronawirusa. Nie chciałbym się na ten temat wypowiadać.

DIETMAR BREHMER (TRENER ODRY OPOLE)

Powinniśmy grać czy nie?

Robimy co nakazuje PZPN, ale moje zdanie jest takie, że to bardzo duże ryzyko dla nas i naszych rodzin. Drużyny, które muszą gdzieś jechać są szczególnie narażane, bo siedząc w domu pewne standardy możemy zachować, a my jadąc w podróż jesteśmy narażeni na bardzo duże ryzyko. Szafowanie naszym zdrowiem jest nie na miejscu. Jako sztab szkoleniowy jesteśmy gotowi na wyjazd, ale jeśli zawodnicy zadecydują inaczej, to nie pojedziemy, to ich zdrowie. Z całym szacunkiem, w życiu są ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Nas się traktuje jak kukiełki.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Kwestia tego, że według ustaleń PZPN możemy spaść, jeśli sezon zakończy się teraz? Nawet nie chcę tego komentować.

DOMINIK NOWAK (TRENER MIEDZI LEGNICA)

Powinniśmy grać czy nie?

Powinniśmy patrzeć na zdrowie, zdrowie wszystkich nas, a kiedy sami nie wiemy, na ile ta epidemia obejmie cały kraj, to uważałbym za zasadne wstrzymanie rozgrywek. Nie uważam też, żeby podjęcie uchwały przez PZPN było trafne, bo można było po prostu zawiesić rozgrywki i porozmawiać z klubami, ocenić sytuację w kraju związaną z epidemią i tyle im pozostawało. Nie wiemy, co będzie działo się za tydzień, za dwa, nie mamy pojęcia, jakie koronawirus będzie zbierał żniwo wśród zakażonych. Mimo wszystko liga powinna być zawieszona na taki czas, jak ma to miejsce w przypadku szkół, czyli przynajmniej na te dwa tygodnie.

Nie zapominajmy, że czas mamy do 30 czerwca, do kiedy obowiązują najkrótsze umowy, co oznacza, że rozgrywki można kończyć nie do 7 czerwca, a właśnie do 30. To muszę wyraźnie powtórzyć. Powinniśmy zachować ducha sportu, a uważam, że decyzja PZPN nie ma nic wspólnego z duchem sportu. Sytuacja jest poważna, nie można jej lekceważyć, na pierwszym miejsc powinno być zdrowie. Jeśli epidemia będzie przybierać na sile, to granie w takich warunkach będzie mijało się z celem.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Moje zdanie jest jednoznaczne, ale ktoś może powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Natomiast rozmawiałem z kilkoma osobami z różnych klubów. Wielu jest zgodnych, że rozstrzygnięcie sezonu, w tym momencie, na tym etapie, nie ma nic wspólnego z rozstrzygnięciem sportowym. Pamiętajmy, że ani o spadku, ani o awansie nie powinny decydować 23 kolejki. W różnych momentach graliśmy te kolejki, z różnym terminarzem, bez systemu wszystkich rewanżów. Anulowałbym. Z bólem, ale bym anulował. Nie podejmowałbym na dziś żadnej wiążącej decyzji. Nie wiemy, co się zdarzy. Bardzo możliwe, że Euro zostanie przełożone na następny rok i będziemy mieli czas do końca czerwca, żeby zakończyć te rozgrywki. Nie możemy podejmować pochopnych decyzji ani w jedną, ani w drugą stronę. To jest priorytet. Niezależnie, czy Miedź jest na szóstym miejscu, czy na jakimkolwiek innym, jeśli mówimy o zdrowiu, to mówimy o zdrowiu. Tylko tyle mogę powiedzieć, bo chyba zgodzimy się wszyscy z tym, że zakończony sezon, tu i teraz, nie miałby nic wspólnego ze sprawiedliwością i duchem sportu.

DARIUSZ BANASIK (TRENER RADOMIAKA RADOM)

Powinniśmy grać czy nie?

Rozmawiałem z trenerami pierwszej ligi i większość jest tego samego zdania, że granie w takich warunkach to absurd. Dlaczego my mamy grać, a III liga i pozostali nie? Czym się różni piłkarz I ligi od piłkarza III ligi? Też ma rodzinę, dzieci. Jak wytłumaczy żonie, że nie wróci do domu, bo muszą grać? Od wczoraj każdy myśli o zdrowiu, a nie o piłce. Piłkarze w szatni witają się łokciami, unikają grup większych niż cztery osoby. W takich okolicznościach nie da się myśleć o piłce i przygotować do meczu.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Powinniśmy zawiesić rozgrywki na tydzień, dwa, może dłużej, poczekać i zobaczyć, co będzie się działo. Mamy czas, żeby skończyć ligę w trybie środa-weekend, możemy tak grać. To bardziej sprawiedliwe niż kończenie rozgrywek w sytuacji, kiedy np. my mieliśmy dwa mecze wyjazdowe z czołówką, a ktoś inny miał łatwiejszy terminarz. Jeśli Odra zdecyduje się nie przyjechać, jesteśmy z nimi i uszanujemy decyzję.

IVAN DJURDJEVIĆ (TRENER CHROBREGO GŁOGÓW)

Powinniśmy grać czy nie?

Sytuacja zaszła za daleko. To już kwestia życia i śmierci. Nie powinniśmy grać.

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Nie ja jestem od tego. Zbyt skomplikowana sprawa. Zdecydują ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, a my się do tego dostosujemy.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI (PIŁKARZ GÓRNIKA ZABRZE)

Powinniśmy grać czy nie grać?

Nie grać!

Anulować sezon czy uznać rozstrzygnięcia?

Trudniejsze pytanie, sam do końca nie wiem. Ale myślę, że chyba lepiej anulować, skoro nie możemy rozegrać wszystkich 37 kolejek.

ZBIERALI: JAN MAZUREK, PRZEMYSŁAW MICHALAK, SZYMON PODSTUFKA, SZYMON JANCZYK

Opublikowane 13.03.2020 11:09 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Internauta
Internauta
11 miesięcy temu

A Ja do pracy musze iść, a jakbym nie poszedł to by mnie zwolnili, tak samo to jest wasza praca, nad resztą nikt się nie lituje tylko wszyscy pracuja i w fabrykach i wogole a Wy płaczecie że się boicie o zdrowie rodziny a My to nie, dla mnie parodia

Antypanikarz
Antypanikarz
11 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Dokładnie! Można bez kibiców, bez podawania dłoni, ale niech jadą dalej, chociaż te ligi, bo Euro puste i na całym kontynencie to już bezsens.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
11 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Przez takie ameby umyslowe jest epidemia. Jak jest epidemia to sie siedzi w domu. Nikt Cie nie zwolni badz spokojny

Fabian Serrarens
Fabian Serrarens (@fabian-serrarens)
11 miesięcy temu
Reply to  Internauta

A ja od poniedziałku pracuję z domu. I też ktoś może marudzić, że dlaczego ja mam pracować w domu i mieć względny sposób, a on musi zapierdalać do roboty. Może wystarczy zrozumieć, że w obecnej sytuacji trzeba ograniczać do maksimum ryzyko? Jak piłkarze nie zagrają to się świat nie zawali. Niech każdy KTO MOŻE siedzi na dupie w domu i czekajmy aż to gówno się uspokoi.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu

A ile masz chłopie takich zawodów które możesz wykonywać „zdalnie”? Śladowe przypadki. Głównie jakaś informatyka czy urzędy. Branża np. usługowa to raczej będzie mieć problem ze „zdalną” pracą…

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu (@janusz-futbolu)
11 miesięcy temu

Probierz, nikt cię nie pyta o opinie o koronawirusie, tylko o to, co zrobić w obecnej sytuacji pandemii. Akurat zdanie trenera i członka zarządu jednej z wysoko klasyfikowanych drużyn dałoby do myślenia przy podejmowaniu decyzji, ale nie wypowiesz się, bo nie. Za to gadać głupoty na co dzień potrafisz, cyrki z doniczkami itp.

Michauek
Michauek
11 miesięcy temu

Ograniczyć przemieszczanie się pracowników tam, gdzie nie jest on niezbędny, w tym w futbolu. Polaczki oczywiście będą płakać „czemu on ma mieć lepiej?!” nie widząc perspektywy szerszej niż czubek własnego nosa.

Dominik
Dominik
11 miesięcy temu

Wyizolować każdą drużynę z osobna, od rodzin itd., dwa tygodnie kopania i kończymy ligę.

Pawel
Pawel
11 miesięcy temu

Wg mnie gdy już nie będzie czasu na cały sezon Ekstraklasa powinna dograć do 30 kolejek. Każdy grał z każdym. W tej chwili powinni grać tak długo aż to możliwe. Każdy chodzi do pracy, piłkarze też mogą. Pozostałe ligi zawiesić i zastanowić się co dalej.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
11 miesięcy temu
Reply to  Pawel

Nikt oczywiście tego nie weźmie pod uwagę, chociaż to jest chyba w tym momencie najlepsza opcja – rozegrać te 4 pozostałe kolejki przy pustych trybunach.
Ale gwiazdorom się nie chce pobiegać 360 minut po boisku chociaż biorą za to ciężkie pieniądze, a zbiorowa panika i nakręcanie się – pomagają im w tym.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
11 miesięcy temu

Tak, utrzymać ŁKS bo ma matematyczne szanse (podobne do wygranej w Lotto) na utrzymanie. Dobry z tego Dąbrowskiego żartowniś. I jeszcze karać 3 drużynę z 1 ligi brakiem awansu bo on tak chce. On lepiej niech uważa na kolana.

Olaf
Olaf
11 miesięcy temu

Moje zdanie jezd takie same

tolep
tolep (@tolep)
11 miesięcy temu

o.

Magic-Johnson-was-still-impressive-after-four-years-away-from-basketball (1).jpg
Mariusz
Mariusz
11 miesięcy temu

W piłke grać nie można na powietrzu ale do Biedronki iść można i stać w kolejce do kasy ,lub można jechać autobusem do pracy albo przepełnionym tramwajem ,absurd goni absurd .A dlaczego nikt sie nie pyta klubów III i IV ligi? dlaczego IV liga ma był rozstrzygnięta po rundzie jesiennej? kluby poczyniły transfery ,chcą walczyć o awans czy utrzymanie .Najlepiej niech wszyscy szwendają się po Galeriach handlowych, tam jest ok a na piłkarskiej murawie jest zagrożenie.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
11 miesięcy temu
Reply to  Mariusz

Tam tez nie jest ok, nigdzie nie jest. Ale ze mamy w kraju wiekszosc idiotow to wlasnie trzeba odgorni3 wszystko narzucac.
Kazde zgromadzenie ludzi powimno byc zakazane. A tym bardziej druzyn pilkarakich ktore musza jezdzic po kilka/ kilkadziesiat/ kilkaset km i moga rozwozic wirusa po kraju.

qolo
qolo
11 miesięcy temu

ale spadki to mogliby rozwiązać fairplay i żadna drużyna nie spada, awansują z niższych lig a za rok się wyrówna bo spadnie więcej, jakby Wisła, Cracovia, Legia czy Lech były w strefie spadku to w ogóle nie byłoby tematu

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
11 miesięcy temu
Reply to  qolo

Dokladni3 nie byloby tematu, od razu bysmy ich sezon nizej spuscili

Łowca trolli
Łowca trolli
11 miesięcy temu

Każdy martwi się o swoje zdrowie, wiadoma sprawa.
Czym różni sie piłkarz 2,3 ligowy od piłkarza ekstraklasy ? łatwa odpowiedź… piłkarz ekstraklasy gra za 20/ 30 krotna stawkę więcej niż piłkarze 2/3 ligi, już to go zobowiązuje aby poszedł do pracy.
Maja grać przy pustych trybunach, ryzyko zarażenia maja najmniejsze z wszystkich wykonywanych zawodów.
Można zrobic tak jak w Bundedlidze, rozegrać tą kolejkę i zrobić przerwę do czasu przerwy na reprezentację. Po tym czasie sie zobaczy co i jak.
Anulowanie wszystkich meczów rozegranych to totalna głupota, gdy sezon jest w 2/3 rozegrany.
Jeśli kończymy to tabela zostaje uznana za ważna.
Z tego co czytam to nikt z tym nie ma problemu, nawet spadkowicze, jedynie kibice Lecha płaczą na forach, że to niesprawiedliwe, bo Legia mistrz, bo oni bez pucharów… jak klub nie zrobił żadnego z zaplanowanych transferów w okienku zimowym i postawił na tryb oszczędnościowy, to sam sobie jest winny.
Niektórzy piszą, mistrz przy zielonym stoliku… tabela jest jasna i czytelna, nie można tego tak sobie wymazać.
Jestem za rozegraniem wszystkich kolejek, jak się nie uda, to przynajmniej 30, jak się nie uda, to zostaje to co jest… najbardziej sprawiedliwy wybór.

Tony
Tony
11 miesięcy temu
Reply to  Łowca trolli

Lech nie zrobił transferów, postawił na tryb oszczędnościowy? Lech zajmuje teraz 5 miejsce czyli pierwsze bezpucharowe mając tyle samo punktów co ekipy łapiące się do pucharów i 1 punkt mniej niż wicelider. Poza tym kasa. Pucharowicze zgarniają najwięcej.

janek
janek
11 miesięcy temu

Brakuje pytania o to czy zrzekli by się pieniędzy za okres kiedy nie są w pracy.

Kibic Obiektywny
Kibic Obiektywny
11 miesięcy temu

Zostało rozegrane tylko 70% meczy. W sporcie w którym nie startują wszyscy na raz (jak skoki narciarskie czy zawody lekkoatletyczne) ma gigantyczne znaczenie z kim się grało a kim nie (u siebie czy na wyjeździe). Ponad 30 punktów zostało do zdobycia. Nie można kogoś w tej sytuacji zdegradować. Zresztą 9 punków przewagi też nie wygląda na liczbę nie do odrobienia (mając w pamięci poprzedni sezon). Dlatego, moim zdaniem, sezon powinien być dokończony, nawet, latem. W pucharach powinien zagrać ostatni wyłoniony mistrz (itd)

Weszło
06.03.2021

Przewrotką na remis w derbach. Ricardinho przedstawia się Łodzi

Pamiętacie jeszcze słynny cytat z pewnego radia po telefonie od widza? „Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy”? To dzisiaj przed milionami widzów i całą Łodzią pięknie przedstawił się Ricardinho. Brazylijczyk chyba naoglądał się Ekstraklasy, bo huknął przewrotką tak pięknie, jak przed tygodniem zrobił to Patryk […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

LIVE: Lechia wygra czwarty kolejny mecz?

Lechia, która dopiero co miała zwalniać Stokowca, a wygrywa mecz za meczem, dziś spróbuje pognębić Podbeskidzie. Zagłębie, które spróbuje udowodnić, że ostatnie zwycięstwo z Cracovią nie było przypadkiem bądź głównie dowodem na słabość Cracovii. Jagiellonia, gdzie Bogdan Zając powoli zaczyna grać o swoją przyszłość. Wreszcie wieczorem Raków, który spróbuje podgonić stratę do lidera, a także […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Niby Premier League, a jednak Ekstraklasa. Kuriozalny gol Burnley [WIDEO]

Co takich obrazków przyzwyczailiśmy się raczej w Ekstraklasie. Asysty garbem (vide – Medved do Brown Forbesa), centrostrzały, pudła z trzech metrów – kto ogląda naszą kochaną ligę, ten zna te obrazki na co dzień. Ale to, w jaki sposób Arsenal sam strzelił sobie gola w starciu z Burnely, nawet u nas byłoby hitem. Michał Probierz […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Piątkowski: Powołanie? Przeżyłem szok. To spełnienie marzeń

– Przeżyłem mały szok. Wcześniej doszły mnie słuchy, że selekcjoner Paulo Sousa rozmawiał z trenerem Markiem Papszunem przed naszym spotkaniem z Lechem Poznań. Nie spodziewałem się jednak, że otrzymam powołanie już teraz. To spełnienie najskrytszych marzeń – mówi Kamil Piątkowski w rozmowie z Onetem. Piłkarz Rakowa Częstochowa znalazł się w szerokiej kadrze Paulo Sousy na […]
06.03.2021
Niemcy
06.03.2021

Borussia Dortmund 2011/12 – polskie trio, Bayern na łopatkach, podwójna korona

To nie była zwyczajna kwietniowa środa. Całe Niemcy bacznie obserwowały, co dzieje się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Zwycięstwo Bawarczyków w Der Klassiker oznaczałoby ich powrót na pozycję lidera. Wreszcie w 77. minucie Robert Lewandowski sprytnym trafieniem piętą dał BVB prowadzenie. Jednak tuż przed końcem meczu Roman Weidenfeller we własnym polu karnym wpakował się […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Klub Beckhama na celowniku MLS. Płacili piłkarzowi pod stołem?

Władze MLS ogłosiły, że Inter Miami stał się obiektem śledztwa organów ligowych. Chodzi o zeszłoroczny transfer Blaise’a Matuidiego. MLS sądzi, że klub Davida Beckhama miał płacić Francuzowi pieniądze „na czarno”, co burzyłoby zgodność z regulaminem wynagrodzeń uiszczanych piłkarzom. Interowi grozi kara pieniężna, kara punktowa lub rozwiązanie kontraktu z Matuidim. Blaise Matuidi trafił do Stanów Zjedonocznych […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Zlatan wróci do kadry! Polacy muszą szykować się na starcie z Ibrą

Długo trwała telenowela związana z powrotem Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji. Obrażał kumpli z reprezentacji, kończył karierę reprezentacyjną, później to selekcjonerzy nie chcieli jego… Ale wygląda na to, że Zlatan wróci do kadry i – jeśli będzie zdrowy – zagra na Euro z Polską. Jak informuje Football Direkt lada moment zostanie ogłoszona szeroka kadra Szwecji […]
06.03.2021
Anglia
06.03.2021

Klątwa drugiego sezonu beniaminka? W Premier League to mit

W sezonie 1995/96, ponownie zreformowano angielską ekstraklasę. Premier League została zmniejszona do 20 zespołów i w takim kształcie pozostaje do dziś. W tym czasie awansowało i zdołało się utrzymać na przynajmniej jeden sezon aż 41 zespołów*. Statystyka pokazuje, że większość z nich utrzymała się także w kolejnym. Klątwa drugiego sezonu w Premier League jest niemalże […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Argentyna i Brazylia zagrają bez swoich gwiazd? Powodem obostrzenia

Kraje Ameryki Południowej głowią się nad tym, jak rozegrać najbliższe mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Przez obostrzenia covidowe kluby europejskie nie są zobligowane do wysyłania swoich piłkarzy na mecze reprezentacyjnie do Ameryki Południowej. W piątek odbyła się pierwsza tura rozmów między dziesięcioma federacjami. Argentyna zgodziła się, by rozegrać najbliższe mecze bez zawodników z Europy, […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Kiedy wreszcie zobaczymy starego, dobrego Cernycha?

Powrót Fedora Cernycha do Jagiellonii niektórzy określali nawet jako „hit transferowy”. Może nieco na wyrost, ale faktem jest, że trudno było kręcić nosem, skoro do Białegostoku wrócił zawodnik, który przez lata sprawdzał się w Ekstraklasie i długimi okresami był w barwach „Jagi” wiodącą postacią. Tym większym rozczarowaniem jest jednak jego dotychczasowa postawa.  Biorąc pod uwagę […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Mecze z dołem tabeli. Raków przekuł bolączkę w atut

Utarło się mówić, że w poprzednim sezonie Raków zapłacił frycowe. Nie lubimy uciekać się do piłkarskich sloganów, ale w tym haśle… rzeczywiście coś jest. Lecz tylko wtedy, gdy wejdziemy w nie nieco głębiej. No bo co to jest frycowe? Przykład Rakowa pokazuje, że to określenie można sprowadzić do – tak po prostu – braku doświadczenia. […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Luis Suarez stworzył klub w Urugwaju. Chce wychowywać piłkarzy

Byli polscy piłkarze regularnie otwierają szkółki piłkarskie dla młodych zawodników. Luis Suarez postanowił pójść krok dalej. Jako czynny piłkarz stworzył klub Deportivo LS, który zacznie grać niedługo w urugwajskiej Lidze Uniwersyteckiej. A w przyszłości ma przekształcić się w profesjonalną drużynę piłkarską występującą na szczeblu zawodowy. Rzadko się zdarza, że czynny zawodnik chce budować takie projekty […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Trener i dyrektor chwalą Piątka. „Wielki charakter, wielka ambicja”

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że występ Krzysztofa Piątka w starciu z Augsburgiem jest wykluczony. Wszystko przez uraz, którego Polak nabawił się w meczu z Wolfsburgiem. Ale nie dość, że powrót do zdrowia napastnika stołecznej ekipy przeszedł błyskawicznie, to jeszcze trener Herthy zachwala upór Piątka w dążeniu do gry. Według zapowiedzi – polski snajper […]
06.03.2021
Weszło Extra
06.03.2021

Mroczna Strona Sportu (odcinek II): „Anioł Śmierci”

Kiedy Robert Rozier – przed laty obiecujący futbolista, obrońca między innymi St. Louis Cardinals i Oakland Raiders – po raz pierwszy został wysłany, by zabić ku chwale swojego nowego Boga, nie spisał się najlepiej. Po prostu zjadły go nerwy. 25-centymetrowy nóż ukryty w nogawce spodni tego zwalistego, czarnoskórego mężczyzny, nieco krępował jego ruchy. Spocone dłonie […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Czas derbów! Cztery hity na sobotę

Kibice będą dziś zadowoleni, bo przed nami sobota pełna futbolu. Dlatego wybraliśmy cztery ciekawe spotkania w Polsce i Europie, na które warto rzucić okiem. Nie tylko dlatego, że będzie się je dobrze oglądało, ale także dlatego, że można na nich zarobić. Jak? Łapcie nasze podpowiedzi! ŁKS Łódź – Widzew Łódź Ostatnie mecze bezpośrednie: WRRRW Poprzednie […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Guardiola odnosi się do zarzutów, że Manchester „kupuje” sobie sukcesy

Pep Guardiola zapytany ostatnio o imponującą serię dziewiętnastu zwycięstw z rzędu zażartował, że tajemnica sukcesy tkwi w pieniądzach. Teraz na konferencji prasowej został poproszony, by wyjaśnił nieco kontekst tamtej wypowiedzi. Hiszpan odniósł się do krytyki, że Manchester City to klub bez historii, który buduje swoją przewagę wyłącznie na pieniądzach. Wszystko wskazuje na to, że nikt […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Stawowy, Dobi, presja i uciekające punkty. Dwugłos przed derbami Łodzi

Kto ma dziś większą presję, ŁKS czy Widzew, Wojciech Stawowy czy Enkeleid Dobi? Czy w przypadku porażki pod którymś z trenerów mocno rozgrzałby się stołek? Jakie są nastroje w obu obozach? Czy Widzew się rozwija, a ŁKS zwija? A może prawda o słabszej formie ŁKS-u jest bardziej skomplikowana? Do dwugłosu przed derbami zapraszają Jakub Olkiewicz […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Rewolucyjny pomysł Wengera na przepis o spalonym

Angielskie media donoszą, że światowe władze sędziowskie coraz poważniej analizują zmiany w przepisie o spalonym. IFAB analizuje pomysł Arsene’a Wengera, który miałby sprawić, że gole padałyby częściej, a liczba ofsajdów w meczu spadłaby nawet o 50%. Na czym polega ta idea Francuza na uatrakcyjnienie piłki nożnej? Warto zaznaczyć, że pomysł byłego trenera Arsenalu nie jest […]
06.03.2021