post Avatar

Opublikowane 12.03.2020 17:06 przez

redakcja

– Wiemy, że zawodnicy innych klubów też się obawiają. Mamy rodziny, dzieci. Nie wszyscy są takimi twardzielami, żeby śmiało sobie teraz jeździć po całej Polsce – mówił Rafał Zembrowski z drugoligowej Legionovii Legionowo na falach Weszło FM. W związku zagrożeniem epidemiologicznym Legionovia odmówiła wyjazdu na mecz ligowy z Górnikiem Polkowice.

To bardzo ważny precedens i ważna rozmowa, więc łapcie zapis.

Jak to u was wygląda, skąd taka decyzja?

Rozmawialiśmy na ten temat od kilku dni, o sprawie jest głośno na całym świecie. Wiedzieliśmy, że PZPN dzisiaj będzie podejmował decyzję odnośnie zawieszenia bądź kontynuowana rozgrywek. Kiedy usłyszeliśmy decyzję związku, stwierdziliśmy, że my się jednak obawiamy. Czym różnimy się od zawodników trzecioligowych? Dlaczego my mamy jeździć jak bydło po całej Polsce, a piłkarze trzecioligowi już nie? Nie jesteśmy ani bardziej chronieni, ani bardziej odporni. Wszystkim należy się chwila przerwy. Trzeba przeczekać to całe zamieszanie. Dlatego podjęliśmy męską decyzję, że na kolejny mecz nie jedziemy.

Co na to władze klubu, trener?

Żeby była jasność – to nie jest tak, że my w ogóle nie chcemy grać. Chcemy. Apelujemy, żeby mecz  z Górnikiem przełożyć. Dzwoniliśmy w tej sprawie do drużyny z Polkowic, której nie bardzo się ten pomysł spodobał. Ale my mamy swoje zdanie. Poszliśmy z nim do trenera i prezesa, obaj nas poparli. Bo rozsądek mówi, żeby chwilowo wstrzymać rozgrywki. Umówmy się – mówimy o jednej z najgorszych lig świata. Jak się przez dwa tygodnie rozgrywki nie będą odbywać, to nikomu się nic nie stanie. Tym bardziej że ludzie i tak tego nie będą mogli oglądać. Moim zdaniem zachowujemy się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Jak teraz będzie wyglądało życie w klubie? Treningi i tak dalej?

Czekamy na indywidualne rozpiski. Od jutra nie pojawiamy się w klubie, ale zdajemy sobie sprawę, że formę trzeba trzymać, żeby w przyszłości dokończyć sezon. Dostaniemy indywidualne plany treningowe, do których wszyscy muszą odpowiedzialnie podejść i zadbać o swoją dyspozycję. Zresztą – chodzą plotki, że nasz obiekt lata moment zostanie zamknięty. To w końcu obiekt miejski.

Możemy się spodziewać, że inne kluby pójdą w wasze ślady?

Z czystej ciekawości wykonaliśmy dziś w szatni kilka telefonów. Wiemy, że zawodnicy innych klubów też się obawiają. Mamy rodziny, dzieci. Nie wszyscy są takimi twardzielami, żeby śmiało sobie teraz jeździć po całej Polsce. Decyzja należy do klubów i trzeba ją po prostu podjąć, nie bać się o tym głośno mówić. Wielu piłkarzy czuje tak samo jak my, ale zwleka z podjęciem decyzji. Zdrowie jest najważniejsze.

A jak się w ogóle skrzyknęliście?

Na początku – wiadomo – żartowaliśmy sobie z tematu. Nie będę ukrywał. Wtedy jeszcze Polski to tak nie dotykało. Ale w pewnym momencie usiedliśmy w szatni i zaczęliśmy o tym poważnie dyskutować. Decyzję podjęliśmy wspólnie, razem ze sztabem szkoleniowym. Każdy miał prawo zabrać głos. Poza tym, dostawaliśmy kolejne informacje ze świata. Hiszpańska ekstraklasa zawieszona. NBA zawieszona. No to dlaczego akurat druga liga polska ma grać? Czym my się różnimy od tych ludzi? Czy to aż takie straty finansowe, kiedy nie odbędzie się mecz Gryfa Wejherowo z Pogonią Siedlce? No z całym szacunkiem.

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 12.03.2020 17:06 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 18
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kikkhull
Kikkhull

Co za żenada, weszło nie podpisujcie się pod tym. Przecież oni juz spadli z ligii Liczą, że w ten sposób się utrzymają, odmawiając gry.

Łojesu
Łojesu

ej ale jak? jak zakoncza sie rozgrywki to bierzemy aktualna tabele (czyli na dzisiaj brakuje im 14 punktow do bezpiecznego miejsca)

Jose Maria Brovario
Jose Maria Brovario

Ale się uśmiałem z tych wypowiedzi, dzięki Weszło za tę rozmowę!
Ja mogę odpowiedzieć na parę pytań p. Zembrowskiego:

– „Czym różnimy się od zawodników trzecioligowych?” – na pewno nie umiejętnościami piłkarskimi, ale wy jesteście w teorii zawodowcami i dostajecie za grę pieniądze.

– „Dlaczego my mamy jeździć jak bydło po całej Polsce, a piłkarze trzecioligowi już nie?” – bo oni są amatorami i mogą zawiesić swoje hobby, a wam płacą za jeżdżenie po Polsce i kopanie balona. A jak wagony bydlęce wam nie odpowiadają, to poproście prezesa, niech wynajmie busa.

– „Umówmy się – mówimy o jednej z najgorszych lig świata” – skoro jesteś świadomy, jak chujowy jesteś w zawodzie, który wybrałeś, zostań kafelkarzem. Też praca fizyczna, ale lepiej płacą i jeździsz fiatem ducato, a nie jak bydło.

– „No to dlaczego akurat druga liga polska ma grać? Czym my się różnimy od tych ludzi?” – wartością medialną. Jeśli Benzema czy Curry złapie wirusa, będzie zamęt ze sponsorami na grubą kasę. Jeśli ty czy ja złapiemy, praktycznie nikogo to nie obejdzie. Dlatego ja, ty i miliony Polaków będziemy pracować mimo pandemii.

– „Czy to aż takie straty finansowe, kiedy nie odbędzie się mecz Gryfa Wejherowo z Pogonią Siedlce? ” – będzie zamieszanie z terminarzem, tylko tyle. Ale pytanie o zasadność rozgrywania meczów drugiej ligi jest podcinaniem gałęzi na której siedzisz, p. Zarembski. Bo jak ludzie zastanowią się na chłodno, po co im druga liga, to dojdą do wniosku że rzeczywiście, po nic! I zostaniesz kafelkarzem (co wyjdzie wszystkim na dobre).

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

O kurła, piękne to jest 🙂

Łojesu
Łojesu

Amen. Pan piłkarz właśnie nasrał we własne gniazdo i sam przyznał, że jego granie jest gówno warte.

Mówisz też Rafale, że jakie to straty finansowe będą, że nie zagracie? Ano takie, że za (nie)wykonywaną pracę dostaniesz pieniądze. Jutro piekarz nie przyjdzie do pracy; ciekawe czy mu potrącą z wynagrodzenia ten dzień.

Placzul
Placzul

Muszą mieć starych i schorowanych zawodników co sie tak boją

Łukas
Łukas

Zawsze słabszy sie wychyla bo chcę coś ugrać, gdyby byli Liderem lub na podium tematu by nie było a tak zapraszamy do III ligi.

Gordon
Gordon

No tak, bo tylko bydło chodzi do pracy. Wy*ać na zbity pysk te święte krowy.

Ana
Ana

Ludzie się boją o swoje zdrowie, a was to bawi. Bardzo dojrzałe zachowanie, brawo! Za chwilę przez takich debili jak wy będziemy mieli taką sytuację jak we Włoszech.

wazjar
wazjar

To ,że chodzę do pracy to jestem debilem?

Niepokorniak
Niepokorniak

I bydlem. Ja zreszta podobno tez 😉

Ssa Pento
Ssa Pento

A ja jak to bydło dzisiaj, jutro i w następne dni do roboty. Co ciekawe u nas w robocie nakazano jednemu pracownikowi kwarantanne bo był w Niemczech, pisząc kwarantannę mam na myśli że wysłano go na zwykły urlop. Moja rada, dla piłkarzy Pogoni, weźcie urlop!

Marcin
Marcin

Zamrozić im wypłaty od momentu kiedy przestaną wykonywać swoje obowiązki! I ślepe jebnac ” zakaz wstępu do sklepu na zakupy” tam też ” bydlo” pracuje ??? Podpisałeß dzbanie kontrakt to go wypełniaj, albo rozwiąż umowę z troski o swoje zdrowie i nakurwiaj do biedry na kasę!!

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Niech wszyscy pracujący w Polsce odmówią przyjścia do pracy. Tak, wtedy na pewno unikniemy katastrofy.

Robert
Robert

Panie piłkarzyku – jakoś kierowcy, maszyniści kolejowi i inni muszą jeździć po Polsce żeby zarobić pieniążki i też podobnie jak ty mają rodziny!

gsw
gsw

Przecież zdrowy rozsądek podpowiada zawieszenie rozgrywek na 3/4 tygodnie i powrót do tematu w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią jutro. To lekko licząc tylko ekstraklasę. W ten wekend na 8 stadionach zjawi się średnio na obiekt nawet do 1000 osób zaangażowanych w rozegranie meczy. To może dać nawet do 10 000 prawdopodobnych nosicieli. W parę dni później może się okazać, że kwarantanna przymusowa wyłączy z rozgrywek na minimum dwa do trzech tygodni jeden a może nawet więcej zespołów i będzie zawieszenie rozgrywek. Jak jakoś przebrną ten tydzień to sprawa się rypnie w kolejnym. Zdrowy rozsądek podpowiada zawieszenie jeśli w ogóle nie zakończenie grania do kwietnia, wygaśnięcia epidemii lub uspokojenia sytuacji do kwietnia może nawet do maja. Potem należy szybko dograć sezon zasadniczy. Euro i tak zostanie przesunięte bo nikt nie pozwoli na to by grano bez kibiców a ci przemieszczali się po całym kontynencie w te i we wte przez miesiąc wymieniając się wirusami.

dyneck
dyneck

Ludzie chodzą do pracy codziennie jak bydło na pastwisko

Luki
Luki

Nie no szanujmy się jak pracują i dostają wynagrodzenie to mają grać, Ja też się boje , ale co do pracy muszę iść mimo że pracuje w firmie w której jest ponad 200 osób a ich na boisku łącznie z wszystkimi będzie góra 50, już to widzę jakbym nie poszedł do pracy bo się boje

Weszło FM
25.10.2020

Poniedziałek na Weszło FM – co nas czeka?

Początek nowego tygodnia po zmianie czasu nigdy nie jest łatwy. Na świecie robi się ciemniej i bardziej ponuro. Poranek wspólnie z Wojtkiem Pielą i Darkiem Urbanowiczem może być jednak wspaniałym pomysłem na to, aby poprawić sobie nastrój. W Weszło FM „Dwójkę bez sternika” rozpoczniemy już o 7:00, a w programie rozmowy choćby z napastnikiem Rakowa […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Tak wygląda prawdziwy kanonier

Jeśli sztywno trzymalibyśmy się nazewnictwa, to napisalibyśmy, że w tym meczu zagrało czternastu Kanonierów – jedenastu piłkarzy Arsenalu z pierwszego składu i trzech wchodzących z ławki. Ale to tylko słowotwórstwo od klubowego przydomka. Na boisku był bowiem tylko jeden kanonier i to wcale nie w drużynie Mikela Artety. O kogo może chodzić? Oczywiście o Jamiego […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Lech w pucharach – STRONG, Lech w lidze – WEAK

Dobra postawa w pucharach i słabiutki występ w lidze. Wydaje się, że Lech Poznań złapał już swój rytm i przyzwyczaja do niego kibiców od początku tego sezonu. Jesteśmy świadkami powtórki z sezonów 2010/11 i 2015/16 – lechici wtedy też weszli do grupy Ligi Europy, a w Ekstraklasie prezentowali się kiepściutko. Dzisiaj Cracovia potrzebowała jednej wrzutki […]
25.10.2020
WeszłoTV
25.10.2020

LIGA MINUS. Paczul, Kowal, Białek, Roki

Halo, halo! Niedzielny wieczór bez Ligi Minus? Nie ma takiej możliwości. O 19:45 startujemy z waszym ulubionym magazynem poświęconym naszej kochanej Ekstraklasie. Wpadajcie na żywo, albo chociaż z odtworzenia! 
25.10.2020
Inne sporty
25.10.2020

Gigant Formuły 1 znów to zrobił. Hamilton wygrywa i bije rekord wszech czasów

Ostatni raz byliśmy tak zdziwieni, kiedy polski rząd ogłosił plany podniesienia płacy minimalnej. Lewis Hamilton, Mercedes i pierwsze miejsce – te pojęcia w 2020 roku zwykle występują razem. Dzisiejsze zwycięstwo w portugalskim Portimao było o tyle wyjątkowe, że Anglik wygrał Grand Prix po raz dziewięćdziesiąty drugi. Nikt nie ma więcej zwycięstw w Formule 1 niż […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Pan piłkarz Ivi Lopez. Głębia składu Rakowa budzi uznanie

Gdy Ivi Lopez meldował się w Ekstraklasie, witaliśmy go gromkim: czy aby na pewno? Czy skoro za dziewiątką w Rakowie grają Tijanić i Cebula, bezsprzecznie gwiazdy początku rozgrywek, to jest potrzebny Hiszpan? Dodajmy: Hiszpan na wysokim kontrakcie, jednym z najwyższych w Rakowie, a więc na pewno sprowadzany nie po to, by przy tym duecie siedzieć […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Zgodnie z planem? No nie do końca, ale Raków idzie dalej

Chyba tylko tak zwana logika Ekstraklasy mogła sprawić, by Raków Częstochowa nie wygrał dziś ze Stalą Mielec. Pierwsi są rewelacją sezonu, liderem i drużyną zbierającą wysokie noty ze styl, drudzy przed chwilą dostali szóstkę od Wisły Kraków, wcześniej nie potrafili strzelić Podbeskidziu i generalnie jeszcze nie udowodnili, że do ligi się nadają – fani naszej […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Niepokonany Górnik Łęczna na podium 1. ligi. Czas myśleć o awansie?

Możesz zagrywać piętkami „na ścianę”, jak Kamil Zapolnik i Paweł Zieliński. Możesz zakładać „dziury” rywalom jak David Panka. A nawet mieć w ekipie samego Goku. To jednak nic nie znaczy, gdy przyjeżdżasz do Łęcznej. Beniaminek ma za sobą sześć domowych spotkań i nie odnotował jeszcze ani jednej porażki. Ba, mało tego – drużyna Kamila Kieresia […]
25.10.2020
Włochy
25.10.2020

Reca dośrodkowuje, Walukiewicz wyprowadza, czyli włoska ziemia potwierdza talenty Polaków

Południe. Serie A. Cagliari kontra Crotone. Gdyby nie Polacy w obu ekipach, nigdy nie odpalilibyśmy tego meczu. Ciekawsza wydaje się nawet setna powtórka opolskiego festiwalu sprzed dziesięciu lat. Ale skoro już Arkadiusz Reca i Sebastian Walukiewicz spotkali się na włoskiej ziemi, to okej, postanowiliśmy zobaczyć, jak chłopakom pójdzie. Efekt? W sumie to nawet zabawne, że […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Na co jeszcze stać ekipę Andrei Pirlo?

Mistrzowie Włoch kontra sąsiedzi w tabeli. Brzmi absurdalnie, gdy dodamy, że nie chodzi o Romę, Napoli czy Milan, a o Hellas Werona? Trochę tak, ale ekipa z miasta Romea i Julii miała mnóstwo szczęścia, otrzymując trzy punkty za błąd Romy. Gdyby nie one, nie byłoby tak kolorowo. Dlatego spotkanie z Juventusem to szansa na ugranie […]
25.10.2020
Live
25.10.2020

LIVE: Lech wymęczył remis z Cracovią

Rosołek zaliczony, schabowy pewnie też, czas więc na niedzielnie granie! W ligach zagranicznych cudów się nie spodziewamy, nie ma jednego meczu, który wybijałby się ponad resztę. Za to na krajowym podwórku zagrają najpierw Raków Częstochowa (ze Stalą Mielec) i Lech Poznań (z Cracovią), więc oczekiwania jak na polskie realia mamy dość spore. Obyśmy się nie […]
25.10.2020
Anglia
25.10.2020

Premier League w tym sezonie stanęła na głowie. I nam się to podoba!

Everton, Aston Villa czy Leeds? Nie, raczej Tworki czy Choroszcz. Takie pytanie byście usłyszeli, sugerując na początku tego roku, że trzy wspomniane kluby na starcie sezonu 2020/21 zagoszczą w ścisłej czołówce Premier League. To, co wyprawia się na czele w lidze angielskiej, można wręcz porównać do karamboli w amerykańskich seriach wyścigowych. Dzieje się mnóstwo, każdy […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Czas na błysk wyczekiwanej perełki? Marchwiński dostanie swoje szanse

Wysokie natężenie meczów i nieco zbyt wąska kadra sprawiają, że Lecha Poznań prawdopodobnie czekają kłopoty przy jesiennym łączeniu gry w Ekstraklasie z grą w Lidze Europy. Natomiast dla niektórych piłkarzy terminarz z meczami rozgrywanymi co 3-4 dni będzie błogosławieństwem. Kimś takim może być Filip Marchwiński – jeden z największych talentów Kolejorza, który trochę zniknął w […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Roninowie “Kolejorza”, czyli nowa era klasy średniej

Piłkarska klasa średnia. W przypadku akademii Lecha Poznań niegdyś pojęcie dość problematyczne, ale dziś, o dziwo, śladów poznańskiej akademii jest pełno w całej Polsce. Jasne, że jeszcze całkiem niedawno na naszych oczach wyrastali choćby Jan Bednarek czy Karol Linetty, a obecnie Jakub Moder czy Tymoteusz Puchacz, ale, patrząc szerzej, nie znajdziemy aż tak wielu wychowanków […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Arsenal podtrzyma tradycję ogrywania Leicester?

Arsenal i Leicester sąsiadujące ze sobą w tabeli, ale poza strefą pucharową. Brzmi dziwnie? Trochę tak, jednak taka jest rzeczywistość. „Lisy” po dobrym starcie trochę wyhamowały, więc Arsenal, któremu ostatnio dość brutalnie przerwano passę bez porażki, może zwietrzyć w tym swoją szansę. My natomiast, tradycyjnie, spróbujemy coś na tym ugrać. Obstawiamy ten mecz w Superbet! […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Cel stał się marzeniem. Slavia Praga rok po Lidze Mistrzów

Rok bez jednego dnia – dokładnie tyle czasu minęło od pamiętnego dla naszych południowych sąsiadów meczu Slavia – Barcelona w arcytrudnej grupie Ligi Mistrzów, którą tworzyły też Inter i Borussia Dortmund. Wspomniane spotkanie mistrzowie Czech przegrali 1:2, ale pozostawili po sobie świetne wrażenie i byli dla „Dumy Katalonii” równorzędnym przeciwnikiem. Potwierdzili to w zakończonym bezbramkowym […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Przeskok z pucharów na ligę będzie bolesny dla Lecha? Niekoniecznie

Jak trudno przestawić się z pucharów na ligę? Lech Poznań dziś się o tym przekona, bo kilka dni po meczu z Benfiką musi zmierzyć się z Cracovią. Obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, przedziela je tylko Warta. Dla „Kolejorza” porażka będzie jednak dramatem, bo wówczas perspektywa ponownej gry w Europie znów się oddali. Dlatego […]
25.10.2020
Weszło
25.10.2020

Sześć argumentów, dla których Cracovia nie wygra z Lechem

Jeśli widzicie szklankę do połowy pełną, stwierdzicie, że Cracovia przegrała w tym sezonie ligowym tylko jeden mecz. Na siedem prób, a więc bilans na papierze wygląda całkiem korzystnie. Jeżeli jednak wolicie patrzeć na świat przez nieco ciemniejsze okulary, będziecie musieli zauważyć, że „Pasy” spośród tych siedmiu meczów wygrały tylko dwa. Traciły punkty ze Śląskiem (porażka), a także […]
25.10.2020