post
Avatar

Opublikowane 24.03.2019 13:57 przez

redakcja

Kamil Biliński to aktualnie jedyny Polak grający na Łotwie. Pod koniec sierpnia trafił do Riga FC po odejściu z Wisły Płock i już po kilku miesiącach świętował zdobycie mistrzostwa oraz krajowego pucharu. O tamtych chwilach opowiadał nam TUTAJ. Teraz skupiamy się na meczu Polska – Łotwa, a także na wydarzeniach w jego klubie, bo w trakcie przerwy między sezonami zmieniło się w nim naprawdę wiele. Jest też trochę o specyfice ligi łotewskiej. Zapraszamy. 

Polska gra z Łotwą, dla ciebie to pewnie mecz wyjątkowy. Będziesz na Narodowym?

Nie ma szans, zaraz po 2. kolejce wyjechaliśmy na obóz na Cyprze i wracamy dopiero tuż przed następnym meczem. Trenujemy w dobrych warunkach, przy fajnej pogodzie. W Rydze, podobnie jak w Polsce, pogoda jest taka sobie, nie mogliśmy trenować na naturalnej płycie i byliśmy skazani na sztuczną. Po powrocie też jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli korzystać z syntetyku, więc przynajmniej teraz przez dwa tygodnie możemy popracować w zupełnie innych okolicznościach. Rozegraliśmy też sparing z miejscowym Pafos FC, zremisowaliśmy 1:1. Oba kluby mają tego samego właściciela, jest spory przepływ piłkarzy między jednym a drugim zespołem.

Temat meczu jest teraz motywem przewodnim w rozmowach?

Przewodnim nie, ale wiadomo, że się przewija. Koledzy pytają, jak sytuacja u nas, ilu będzie kibiców, kto zagra. Mam tylko nadzieję, że w niedzielę wieczorem spokojnie usiądę sobie przed telewizorem i równie spokojnie go potem wyłączę. I nie będę oglądał na drugi dzień twarzy tych wszystkich ludzi, którzy w razie czego chętnie by pożartowali. (śmiech)

Jak Polska wygra, nie będziesz miał okazji do większej szydery, po prostu zrobiliśmy swoje. Ale w razie wpadki będziesz ostrzelany przez kolegów. 

Jestem przekonany, że bez większego stresu wygramy i szyderka mnie ominie. Mamy bardzo dobry zespół, wielu chłopaków gra w topowych klubach i jest w formie. Uważam, że Łotysze, będąc najsłabszym zespołem w grupie, nie są w stanie się nam przeciwstawić.

Robicie jakieś zakłady?

Raczej nie, mamy mocno międzynarodowy zespół, co widać zwłaszcza teraz, gdy wielu łotewskich piłkarzy pojechało na kadrę. Reprezentacja każdego z nas w ostatnich dniach ma jakieś mecze, każdy trzyma kciuki za siebie.

Z Riga FC selekcjoner Łotyszy powołał siedmiu zawodników, ale przeciwko Macedonii Północnej zagrało raptem dwóch i chyba tak samo będzie dziś.

W tym momencie na kadrze jest już tylko sześciu. Aleksejs Visnjakovs doznał drobnej kontuzji, wyjechał ze zgrupowania i dołączył na obóz. Co do reszty, faktycznie wydaje się, że zagrają jedynie Gabovs na prawej obronie i Karasausks w ataku. No i Deniss Rakels, który jeszcze niedawno był z nami.

Jakim piłkarzem jest Karasausks? Był w Piaście Gliwice, ale prawie tam nie grał, więc nawet trudno go scharakteryzować.

To nie jest środkowy napastnik, w ustawieniu 4-3-3 jest jednym z bocznych. Lubi dryblować, zejść do środka i uderzyć. Bazuje głównie na szybkości. Nie znajduje się jeszcze w optymalnej dyspozycji po kontuzji, więc nawet w klubie byliśmy trochę zdziwieni, że na Macedonię od razu wskoczył do wyjściowego składu.

A byliście zaskoczeni porażką z Macedonią, czy jednak była wkalkulowana?

Nie rozmawialiśmy zbyt dużo o tym meczu, patrzyliśmy głównie, kto zagrał od nas. Wynik 1:3 został przyjęty normalnie, nikt nie wyglądał na podłamanego.

O tym, że Mixu Paatelainen odchodzi z reprezentacji Łotwy wiadomo było już na początku grudnia. Mimo to nowy selekcjoner Slavisa Stojanović pracę rozpoczął dopiero 1 marca. 

Nasz były już trener Viktor Skripnik był bardzo blisko tej posady, ale coś się wysypało na ostatniej prostej. Zatrudnienie Stojanovicia ogłoszono już w połowie stycznia. Miał zacząć dopiero po kilku tygodniach, żeby można było załatwić wszystkie formalności. Chodziło o jakieś papiery z Lewskiego Sofia. Słoweniec zna tę ligę i piłkarzy, w 2017 roku pracował właśnie w Riga FC. Federacja szukała utytułowanego trenera i Stojanović nim jest. Prowadził reprezentację Słowenii, zdobywał tam mistrzostwo kraju, z Crveną Zvezdą sięgnął po tytuł w Serbii, pracował też w Belgii. Skripnik także pasował ze swoim CV, przez lata był w Werderze Brema jako piłkarz i trener, a na miejscu pokazał się ze świetnej strony, zrobił na wszystkich wielkie wrażenie.

Skripnik nie został selekcjonerem, a mimo to w klubie już nie pracuje. Byliście zaskoczeni?

Trener chciał wzmocnień, szerszej kadry i wszyscy się z nim zgadzaliśmy. Mieliśmy bardzo dobry wyjściowy skład, 4-5 rezerwowych, ale brakowało kolejnych pięciu, którzy jeszcze zwiększyliby rywalizację i pociągnęli wszystkich do przodu. Przede wszystkim chodziło o łotewskich piłkarzy. Skripnik przekazał nam wcześniej, że jego odejście nie jest wykluczone, gdzieś tam liczyliśmy się z takim scenariuszem – mimo że obowiązywał go jeszcze kontrakt. Ostatecznie odszedł i żałowaliśmy tego, bo super nam się pracowało, osiągaliśmy dobre wyniki. To człowiek ze świetnym CV, fajnym podejściem do zespołu, duża postać.

Jesienią mówiłeś nam nawet, że to najciekawszy trener, z którym do tej pory pracowałeś.

Tak, nie ma co gadać. Byliśmy więc nieco zdziwieni całą sytuacją, ale jednak nie zupełnie zaskoczeni, bo wcześniej Skripnik trochę nas przygotował na taką ewentualność. W styczniu wróciliśmy do treningów, wtedy jeszcze nie było wiadomo, kto nas poprowadzi. Po kilku dniach kontrakty podpisała trójka trenerów z Portugalii, na czele z Luisem Pimentą. Dość młody facet, 37 lat. Pracował głównie w klubach skandynawskich, ale podobno znajdował się też kiedyś w sztabie Jose Mourinho. Portugalską myśl szkoleniową wdrażaliśmy przez dwa miesiące podczas dwóch obozów. Rozegraliśmy w tym czasie dziewięć sparingów. Układało się to obiecująco, wyniki sparingowe zdawały się potwierdzać, że idziemy we właściwym kierunku. Do inauguracji sezonu pozostały trzy dni i… Pimenta został zwolniony. A w zasadzie to uprzedził ruch klubu i sam zrezygnował. Nie dano mu żadnej szansy, choćby do tej przerwy reprezentacyjnej.

Skąd taki obrót wydarzeń?

Powiedział nam tylko, że w kilku sprawach inaczej umawiał się z działaczami, jego warunki nie do końca zostały spełnione. Nie zaakceptował tego. Dwa miesiące pracy i nagle wszystko się rozmyło. Za Pimentę przyszedł Białorusin Oleg Kubarew. Ostatnio prowadził Torpedo Żodino, ale na Łotwie też już pracował, zdobywał mistrzostwo ze Spartaksem Jurmala.

Kubarew ma zupełnie inne podejście niż Pimenta?

Zmiana o 180 stopni w każdym aspekcie. Pracujemy zupełnie inaczej. W pierwszych dwóch kolejkach wygraliśmy. Było to naszym obowiązkiem, ale styl i jakość gry nie odzwierciedlał możliwości naszego zespołu. Porządnie się wzmocniliśmy, w kadrze zaszło sporo zmian. Personalnie wygląda to naprawdę ciekawie, choć na boisku jeszcze tego nie pokazaliśmy.

bilinski radosc riga fc

Widzę, że składy w tych dwóch meczach są zupełnie inne. Ty w pierwszym zagrałeś 65 minut i asystowałeś przy zwycięskiej bramce, a w drugim nie podniosłeś się z ławki.

Mnóstwo zmian. Prawy obrońca Armands Petersons z Jelgawą został wybrany piłkarzem meczu, a tydzień później wszedł dopiero w doliczonym czasie. Powiedziano nam, że trener zamierza zrobić przegląd wojsk i chce dać szansę jeśli nie wszystkim, to zdecydowanej większości zawodników, żeby zobaczyć, kto jak prezentuje się fizycznie i jakościowo na tle ligowych rywali. Teraz podczas przerwy pracujemy już, by to wyglądało tak jak on sobie życzy. Zobaczymy, co dalej, najbliższe kolejki dadzą wiele odpowiedzi.

Byłeś zadowolony ze swojej postawy na inaugurację?

Zimą grałem we wszystkich sparingach. Po trzecim kontuzji doznał mój główny konkurent z tamtego sezonu Darko Lemajić. Wyleczył się, grał ostatnio w lidze, a teraz uraz mu się odnowił. W ostatnich sześciu sparingach występowałem praktycznie od deski do deski, w pięciu strzelałem gole lub asystowałem. Byłem mocno zamieszany w jakiś 90 procent akcji bramkowych. Zaczyna się liga, wychodzę od początku, po moim podaniu pada gol, a mogłem mieć jeszcze dwie asysty, kolegom zabrakło skuteczności. W 2. kolejce nie podnoszę się z ławki, ale to właśnie przez rotacje nowego trenera. Pamiętajmy też o limitach – na boisku może przebywać maksymalnie pięciu obcokrajowców. My w kadrze mamy ich już jedenastu, trener ma mocno zawężone pole manewru. Oczywiście liczę, że dla mnie znajdzie się miejsce.

Po zimowych transferach konkurencja w ataku chyba ci wzrosła.

Z jednej strony tak. Z drugiej – jak wspomniałem, Lemajić ciągle ma teraz problemy zdrowotne. Przyszedł też Kevin Berigaud z ciekawą przeszłością w Ligue 1, ale jeszcze nie jest gotowy do gry. Dopiero wraca do siebie po zerwanych więzadłach w kolanie. On, podobnie jak Karasausks, został wypożyczony z Pafos. Docelowo mają się tutaj ograć i latem wrócić na Cypr. Na takiej samej zasadzie przez ostatnie pół roku występował u nas Rakels, który teraz znów jest w Pafos.

Wzmocniliście się nie tylko w ataku.

Sprowadzony z ligi chorwackiej stoper Herdi Prenga jesienią był powoływany do reprezentacji Albanii. Gruzin Skhirtladze też ma parę występów w kadrze, a dopiero co grał dla Spartaka Trnawa w grupie Ligi Europy. Praktycznie na każdą pozycję mamy teraz po dwóch piłkarzy, jest fajna rywalizacja. W sumie udało się rozwiązać problem, który w tamtym roku sygnalizował Skripnik.

Jakie transfery przeprowadzili wasi rywale?

Większość zespołów się wzmocniło. Coraz częściej przychodzą obcokrajowcy z dość ciekawą przeszłością. Zapowiada się zacięta rywalizacja, co nie zmienia faktu, że naszym celem ponownie jest podwójna korona.

Z twoich słów wynika, że limit obcokrajowców się nie zwiększył, ale postulowano też przepis o młodzieżowcu i powiększeniu ligi. Co z tego wyszło?

Z młodzieżowcem nic, zostało po staremu, wystawianie go nie jest obowiązkowe. Obcokrajowców nadal może grać pięciu, być może za rok się to zmieni i będzie 7-8, ale wtedy w kadrze będzie musiało być przynajmniej siedemnastu Łotyszy. Co do zwiększenia ligi, w poprzednim sezonie było osiem zespołów, teraz jest dziewięć. Ostatecznie nikt nie spadł, doszedł beniaminek i tak to wygląda. Z tego, co wiem, taką decyzję podjęto… w trakcie sezonu. Gdyby się dało, pewnie od razu byłaby dziesiątka, ale już żaden klub nie spełniał wymogów licencyjnych.

Obecnie mamy okres, w którym chyba najbardziej czujesz różnicę między ligą polską a łotewską. Jesteście zmuszeni do gry na sztucznych boiskach. 

Niestety, tak to wygląda i jest to problem. Pierwsze wiosenne kolejki wszystkie kluby rozgrywają na sztucznych murawach. Często mowa o w zasadzie szkolnych boiskach, bez trybun, na co dzień kibiców się na nich nie przyjmuje. Na syntetycznej nawierzchni gra się inaczej, do tego ryzyko kontuzji większe. A też nie chodzi o tak jakościowe boiska jakimi dysponują na przykład kluby rosyjskie. Wszyscy są z tego faktu niezadowoleni, miejscowi również. Czasami wygląda to lekko komicznie, ale na razie Łotysze pewnych rzeczy nie przeskoczą i kroją z czego mogą. Jak mówiłem ci ostatnim razem, na co dzień tutejsze stadioniki robią dobre wrażenie, lepsze niż obiekty, z którymi miałem do czynienia na Litwie. W zupełności odpowiadają potrzebom klubów, szkoda tylko, że nie są dostępne przez cały rok.

Gdy Dariusz Łatka grał w Jelgawie, jeden z sąsiadów dopiero po dłuższym czasie zapytał go, kim jest i co tutaj robi. Masz podobny spokój w Rydze co do rozpoznawalności?

Jest on bardzo duży, nie jesteśmy kojarzeni na ulicy. Mamy pełen spokój, aczkolwiek dość często gdy już zacznę z kimś rozmawiać i w pewnym momencie mówię, że gram tutaj dla Riga FC, ludziom włącza się kojarka i mówią: – O, grasz w zespole mistrza kraju! Gdzieś to w świadomości mają, choć na co dzień tym nie żyją i niezbyt się interesują. Na Łotwie piłka jest co najwyżej sportem numer trzy, znacznie wyżej stoją akcje hokeja i koszykówki. Hokejowe Dinamo Riga często ma zapełnioną halę na 10 tys. ludzi. Ale grając w ekstraklasie łotewskiej można się normalnie utrzymać. Wielu dziwi się, czemu poszedłem na Łotwę. W ostatnim czasie kluby mają więcej pieniędzy, co zresztą widać po transferach, które omawialiśmy. Wiadomo, co tych piłkarzy tutaj przyciąga. Widełki płacowe musiały się mocno przesunąć, liga powoli idzie do przodu.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. rigafc.lv

redakcja

Opublikowane 24.03.2019 13:57 przez

redakcja

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Udowodnić swoją klasę. Wyzwania przed Maciejem Skorżą

O tym, że temat powrotu Macieja Skorży do Lecha Poznań istnieje, pisaliśmy już wiele tygodni temu. Teraz wiadomo oficjalnie, że Skorża po sześciu latach ponownie poprowadzi ekipę „Kolejorza”. Jakie stoją przed nim wyzwania? SKORŻA MUSI… POWALCZYĆ O PUCHARY Cóż – na tym polu Skorża wiele zapewne nie zdziała, ale też nie można powiedzieć, by Lech […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021