post
Avatar

Opublikowane 26.11.2018 08:45 przez

redakcja

W teorii, selekcjoner reprezentacji Polski nawet po strąceniu ze stołka powinien mieć klawe życie. Choćby nie wiem jak spartaczył robotę, przed chwilą piastował najważniejszą fuchę trenerską nad Wisłą. Reputacja może przyblaknąć, ale nie na tyle, by konieczny był pośredniak. W praktyce często okazywało się, że upadek z wysokiego konia kończył przedwcześnie trenerską karierę.

Ostatnim selekcjonerem, który zdobył mistrzostwo kraju po pracy w reprezentacji był… Jacek Gmoch.

***

ANDRZEJ STREJLAU

Kadencja Andrzeja Strejlaua na początku lat dziewięćdziesiątych była słodko-gorzka. Do ostatniego meczu biliśmy się o awans do Euro 1992, a pamiętajmy, że na imprezę jechało raptem osiem drużyn. Duża rzecz, tego nie należy lekceważyć; było wyraźnie lepiej, niż w poprzednich eliminacjach. Co prawda podczas walki o amerykański czempionat zamiast rozwoju przyszedł regres, lecz pan trener na pewno mógł opuszczać stanowisko z podniesionym czołem. Bez fanfar, ale też nie tylnymi drzwiami.

Jakie jednak kluby później prowadził? Chwilę Zagłębie i chwilę Szanghaj Shenhua. Potem dał sobie w ogóle spokój z ławką trenerską, choć nie miał jeszcze nawet sześćdziesiątki, a przecież wszyscy widzimy, że lata lecą, a pozostaje synonimem lotności umysłu. Najwyraźniej już nigdy nie pojawiła się dostatecznie dobra oferta, by przyciągnąć pana Andrzeja z powrotem do codziennej szkoleniowej orki.

ANTONI PIECHNICZEK

W zasadzie Piechniczek wypadł z karuzeli już po 1986. Przez krótki czas poprowadził Górnik, a potem pracował w ciepłych krajach, bez wielkich sukcesów, prowadząc między innymi Tunezję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, jak i tamtejsze kluby. Bardziej egzotyka niźli wielkie, trenerskie wyzwanie.

Po kadencji-nieporozumieniu w eliminacjach do Coupe du Monde 1998, gdzie Waldemarem Adamczykiem próbowaliśmy gonić przy stanie 0:2 z Anglią, wyjechał znowu na gorące piaski. W Polsce jako trener nie popracował już nigdy. Nie chcemy powiedzieć, że nikt go nie chciał: wielkie nadużycie. Ale – jak u Andrzeja Strejlaua – oferta dostatecznie atrakcyjna, by przebrać się w dres, już nigdy więcej nie przyszła. A i głodu pracy w zawodzie za wszelką cenę “Piechnk” po prostu już nie posiadał.

JANUSZ WÓJCIK

“Wójt” obejmując pierwszą kadrę doczekał się fuchy, o której od dawna marzył. Chcieli go na tym stanowisku wszyscy. Był synonimem – tak, tak – trenera sukcesu. Fiasko eliminacji Euro było niezaprzeczalne, ale trzeba mu oddać, że grupa nie należała do najłatwiejszych. Faworytem nie byliśmy. Owszem, kiełbasy do dołu, ale zarówno we wcześniejszych eliminacjach, jak i późniejszych, zdarzało się, że zwisały jeszcze smutniej niż za Wójcika.

A jednak “Wójt” już nigdy się nie odkręcił. Z różnych przyczyn trener roku 1998 według “Piłki Nożnej” mógł się potem pochwalić jedynie kopniakiem w tyłek od Sabriego Bekdasa, ewentualnie epizodem w Famaguście. W końcu został zdegradowany do mało prestiżowej roli ligowego strażaka. Coś jak aktorski zjazd Raya Liotty – w 1990 roku gwiazda u Martina Scorsese, w 2013 chałturnik u Uwe Bolla.

JERZY ENGEL

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Engelowi wcale nie tak wiele brakowało, by pozostać na stanowisku pomimo mundialowej klęski. Strącony ze stołka ewidentnie wbrew swojej woli, trzy lata czekał na satysfakcjonującą propozycję. Idziemy o zakład: był przekonany, że będzie gorętszym nazwiskiem na rynku zagranicznym. To nigdy się nie ziściło. Podobne rozczarowanie przeżył prawdopodobnie Nawałka.

WARSZAWA 09.10.2016 MECZ CHARYTATYWNY DLA RAFALA KOSCA: POLONIA WARSZAWA 2000 - REPREZENTACJA ARTYSTOW POLSKICH --- CHARITY MATCH FOR RAFAL KOSIEC: POLONIA WARSAW 2000 - RAP JERZY ENGEL FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Engel ostatecznie uznał, że objęcie polskiego klubu jednak wchodzi w grę. Przejął mocarną wtenczas Wisłę Kraków, ale jak z reprezentacją: były przebłyski, a zakończyło się frustracją. To za jego czasów Biała Gwiazda biła się z Panathinaikosem o awans, będąc o pół kroku od Ligi Mistrzów. A w zasadzie o lepszego arbitra, bo gol Marka Penksy w pamiętnej dogrywce był zupełnie prawidłowy. Jednak błędy arbitra można sobie rozpamiętywać w nieskończoność, a faktem pozostaje, że Władysława Jerzego nie było w Krakowie kilka tygodni po feralnym dwumeczu z Grekami.

Engel jeszcze kilka miesięcy pracował na Cyprze, a potem nigdy nie wrócił na ławkę trenerską.

ZBIGNIEW BONIEK

Jedna z osobliwszych “karier” trenerskich. Zbigniew Boniek chciał zostać szkoleniowcem, ale nie wyszło mu to nigdy i nigdzie. Na plecach swojej piłkarskiej reputacji otrzymał robotę w Serie A, wydarzenie dla polskiego trenera wielkie. Szczególnie, że rzecz miało miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy calcio rządziło światem. Zasłynął jednak spuszczeniem do niższej klasy rozgrywkowej dwóch drużyn, rok po roku, odpowiednio: Lecce i Bari.

Kolejne lata to niepowodzenie w niższych ligach włoskich. Reprezentacyjna przygoda tylko ostatni raz utwierdziła obecnego prezesa, że do trenerki zwyczajnie nie ma ręki. Tak marnie graliśmy chyba jeszcze tylko za późnego Beenhakkera.

PAWEŁ JANAS

Janas, w przeciwieństwie do niektórych innych selekcjonerów, był otwarty na ligowe propozycje, nie czekał wyłącznie na telefon z Barcelony czy Milanu. Dwuletnie wczasy jednak też dają do myślenia. Tak czy siak, po trwającym dwa lata urlopie pojawił się w GKS-ie Bełchatów. Potem miał budować wielki Widzew Cacka. Polonia i Lechia to już epizody, o których sam Janas najchętniej by zapomniał. Bytovia stanowiła emeryturę, a wróbelki ćwierkały, że prawdziwą robotę wykonują asystenci, zaś Janas daje klubowi jedynie głośne nazwisko i pewien poziom know-how w budowie struktur i akademii.

Sytuacja więc jak niemal każda – “Janosik” nigdy nie zakręcił się już wokół szczytu, jaki stanowił w jego przypadku awans z kadrą na mundial. To był po prostu zjazd po równi pochyłej.

LEO BEENHAKKER

Odnotowujemy, ale nie przywiązujemy aż tak wielkiej wagi: wiadomo, że inne perspektywy ma szkoleniowiec zagraniczny po przygodzie w naszym kraju, a inne Polak. Tak czy inaczej, dla Leo praca z biało-czerwonymi była ostatnią stricte trenerską. Holender na stare lata poszedł w dyrektory.

FRANCISZEK SMUDA

Najlepszy moment Smudy po kadrze to Wisła Kraków, która może nie stanowiła już wielkiej siły ligowej, ale też nie była zespołem słabym. Wytrzymać blisko dwa lata na stanowisku ligowym to też osiągnięcie, tego Franzowi nie odbieramy. Tym bardziej, że jego Biała Gwiazda miewała przebłyski całkiem fajnej gry. Szkoda, że tylko przebłyski. Tak czy owak, dorobek byłego selekcjonera po Euro 2012 jest zwyczajnie słaby: koszmar w Ratyzbonie, spadek z Łęczną, zwolnienie z Widzewa, choć miał przecież prowadzić RTS aż do Ekstraklasy.

OROPESA DEL MAR 30.01.2017 MECZ TOWARZYSKI --- FRIENDLY FOOTBALL MATCH: GORNIK LECZNA - RUCH CHORZOW 3:0 FRANCISZEK SMUDA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Innymi słowy: po roli selekcjonera Franz otarł się o przeciętność raz, poza tym trzy razy sromotnie zawiódł. I – chyba na swoją zgubę – nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

WALDEMAR FORNALIK

Nominacja dla Fornalika była szczególna z tego względu, że był on oswojony wyłącznie z prowadzeniem ligowych średniaków. Na selekcjonera zwykle powoływani byli ci, którzy doskonale znali smak triumfów, mistrzostw Polski – Fornalik do takich trenerów nie należał. Medale z Ruchem Chorzów były rezultatami sensacyjnymi, organizacyjnie to nie był nawet średni poziom. Waldek King kręcił w Chorzowie wyniki zdecydowanie ponad stan.

Dlatego, siłą rzeczy, spodziewaliśmy się, że kto jak kto, ale Fornalik po pracy selekcjonerskiej – nawet tak nieudanej – odnajdzie się z powrotem w lidze bez zarzutu. Po pierwsze, ma renomę człowieka, który poradzi sobie w każdych ekstraklasowych warunkach. Po drugie, jest w nim głód sukcesu w lidze, który nie trapił niektórych wcześniejszych selekcjonerów. Ot, po prostu wrócił na karuzelę, teraz z powodzeniem prowadząc Piasta Gliwice.

***

Nawałka z jednej strony wpisuje się w schemat tych, którzy liczyli na większe zainteresowanie, a takowe nigdy nie przyszło. Zamiast wymarzonej Serie A – kierunki dla futbolu egzotyczne, tyle, że dający porządne zarobki. Dopiero z tej perspektywy Lech, w dodatku Lech objęty w dużej mierze na swoich warunkach, jawi się jako ciekawy przystanek w karierze.

No właśnie – tu znajduje się największa nadzieja fanów Kolejorza. Nawałka, gdyby miał wybrać pieniądze, dawno grzałby się w ciepłych krajach. Ale jego motywacją jest czysto sportowa ambicja. Jak Fornalik, wiele wcześniej nie wygrał, trofeów krajowych nie kolekcjonował, o sukcesach pucharowych nie mówiąc. Ma swoje do udowodnienia, ma nowe doświadczenia do odkrycia. Jest w Kolejorzu stawka, która go grzeje.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 26.11.2018 08:45 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021