post

Opublikowane 10.11.2018 15:30 przez

Kacper Bartosiak

10 listopada 2018 roku zapowiada się na dzień pełen bokserskich wrażeń. Główna uwaga mediów w kraju skupia się jednak na pojedynku Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO), który poza granicami Polski nie budzi jednak większych emocji. Tego samego dnia w Chicago do gry o poważną stawkę może wrócić za to Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO), ale czeka go piekielnie trudne zadanie, z którego niestety mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę.

Okoliczności dotyczące tej walki właściwie idealnie podsumowują całą karierę Polaka – Włodzimierz Szaranowicz spokojnie mógłby go nazwać „cichym człowiekiem cienia”. Głowacki jest zaprzeczeniem medialnej sportowej gwiazdy, a szczególnie wyraźnie widać to na tle Szpilki, który nawet podczas detoksu od mediów społecznościowych potrafi zrobić wokół siebie szum. To nie tak, że „Główka” mediów unika – po prostu nie do końca chce i potrafi wykorzystać ich rolę. W dużej mierze wynika to z jego charakteru – to poczciwy, ułożony facet, który nie pcha się na afisz i zamiast gadać przed kamerami woli przemawiać w ringu.

Nie oznacza to jednak, że w jego życiu brakowało ostrych zakrętów. Bardzo długo nikt poza jego trenerem Fiodorem Łapinem nie mógł wiedzieć jak naprawdę dobry jest Krzysztof Głowacki. Pięściarz pokonywał kolejne szczeble i piął się w rankingach, ale w jego dorobku brakowało walki, która naprawdę mogłaby go zweryfikować na najwyższym poziomie. Kolejny raz w historii polskiego boksu okazało się, że wcale nie trzeba mieć na koncie takiego pojedynku, by wyjść dostać walkę o tytuł. Mało tego, można w ten sposób zostać nawet obowiązkowym pretendentem.

W sierpniu 2015 roku Polak w końcu dopadł Marco Hucka (38-2-1) – najdłużej panującego w tamtym momencie mistrza kategorii junior ciężkiej, który był o krok od pobicia rekordowej liczby zwycięstw w obronie tytułu.

Wydawało się, że po takim zwycięstwie wszystko musi się zmienić. Znowu mieliśmy mistrza świata i to w dodatku takiego, który zaimponował wymagającym przecież koneserom boksu w USA. „Do piątku Głowacki był kompletnie nieznany poza Polską, ale po sensacyjnym zwycięstwie nad Huckiem nikomu nie trzeba będzie go już przedstawiać” – pisał po walce Dan Rafael. Dziennikarz zachwycał się przebiegiem pojedynku, widząc w nim mocnego kandydata do nagród w kategoriach Walka Roku, Runda Roku, Niespodzianka Roku i Nokaut Roku. Pokonany Niemiec nie potrafił pogodzić się z porażką i protestował na wszystkie sposoby, ale nic mu to nie dało.

Polak w kolejnej walce wrócił do USA już z pasem. Cztery razy rzucił na deski doświadczonego i dobrze znanego Steve’a Cunninghama (28-7-1) zanim pewnie pokonał go na punkty. Waga junior ciężka (limit: 90,7 kg) to jednak specyficzna kategoria, która na rynku amerykańskim w ogóle wtedy nie istniała. Nawet wśród kibiców boksu nie cieszyła się specjalnym zainteresowaniem – po prostu nie było tam pieniędzy, a największe nazwiska z tej kategorii często musiały ich szukać w wadze ciężkiej. „Główka” tę prawdę poznał boleśnie na własnej skórze – za walkę z Huckiem zarobił grosze. Przy okazji walki z Cunninghamem on – mistrz świata – zarobił mniej niż amerykański pretendent z dużym nazwiskiem.

Wilk ucieka z pasem

Wydawało się, że wszystko zacznie się powoli zmieniać, bo w wadze junior ciężkiej pojawiło się nowe pokolenie ciekawych zawodników. Głowacki w innych okolicznościach pewnie wycisnąłby więcej z mistrzowskiego statusu, jednak na jego drodze pojawił się obowiązkowy pretendent nie do uniknięcia. Federacja WBO postawiła sprawę jasno – jeśli w kolejnym występie nie dałby szansy Oleksandrowi Usykowi (9-0), to straciłby pas. A takiej przeszkody po prostu nie dało się przeskoczyć. To typowy bokserski paradoks – Polak nie byłby na straconej pozycji w starciu z każdym innym pięściarzem w tym limicie, ale we wrześniu 2016 roku po prostu nie mógł złapać Ukraińca. Zresztą nie on pierwszy i ostatni.

„Nogi karmią wilka” – mówił wtedy nowy czempion, który dziś ma już na koncie 15 zwycięstw i pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji. Usyk jest niekwestionowanym mistrzem i tego samego dnia co Polak będzie bronił pasów w starciu z Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO) za naprawdę ogromne pieniądze. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie wygrana z Głowackim i turniej World Boxing Super Series. To właśnie ta „bokserska Liga Mistrzów” sprawiła, że na starcie stanęli wszyscy czterej posiadacze pasów z jasnym planem wyłonienia tego rzeczywiście najlepszego. Według wielu dziennikarzy i kibiców to właśnie Głowacki był największym nieobecnym pierwszej edycji. Zdecydowały o tym czynniki nie do końca związane z jego klasą i formą. Boks to także biznes i ta okazja potwierdziła to po raz kolejny. W turnieju znalazł się przecież Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, który ze sportowego punktu widzenia nie zasługiwał na to bardziej od rodaka.

Po porażce z Usykiem w życiu „Główki” sporo się zmieniło. Rewanż stał się jego obsesją, ale sportowo nie zrobił nic, by się do niego jakoś przybliżyć. Tradycyjnie już zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale o dziwo więcej działo się w jego życiu osobistym. Wcześniej dał się poznać jako głowa rodziny i przykładny ojciec dwójki dzieci. Z żoną Karoliną znali się od czasów gimnazjum, jednak na początku 2017 roku pięściarz poinformował, że planuje rozwód.

„Nie gadajcie głupot jak nie znacie sytuacji i najlepiej zajmijcie się swoim życiem prywatnym a nie moim” – pisał na Facebooku sam zainteresowany. Dziś ma już nową partnerkę, a jej wizerunek… wytatuował sobie na prawym bicepsie. Po utracie pasa stoczył cztery pojedynki. Wszystkie wygrał, ale w lutym w walce z Sergiejem Radczenką (6-0) wyglądał w ringu bardzo słabo. W piątej rundzie był potwornie zraniony i tak naprawdę powinien być liczony dwukrotnie. Znów poszedł na wojnę i przetrwał kryzys, ale lepiej ogląda się taką postawę w starciu z długoletnim mistrzem świata, a inaczej w przypadku spotkania z szerzej anonimowym przeciwnikiem, który znajduje się dopiero na początku zawodowej drogi.

W lipcu Usyk zwyciężył w finale i zasiadł na tronie. Nie tylko zarobił kosmiczne pieniądze – ponad 10 milionów dolarów (Polak dla porównania za trzy mistrzowskie walki nie zarobił łącznie nawet miliona), ale przede wszystkim zyskał globalną rozpoznawalność. Miał iść od razu do wagi ciężkiej w pogoni za jeszcze większymi wyzwaniami, ale dla Bellew zrobił wyjątek. Coś nietypowego zrobili też organizatorzy World Boxing Super Series, którzy w kolejnej edycji rozgrywek postanowili urządzić drugi turniej w wadze junior ciężkiej. Oczywiście sportowy sens takich zawodów bez Usyka jest o wiele mniejszy, ale skoro on i tak zamierza rzucić wyzwaniem Deontay’owi Wilderowi (40-0, 39 KO) i Anthony’emu Joshule (22-0, 21 KO), to wyłonienie nowego numeru jeden nie jest jakąś fanaberią tylko faktyczną potrzebą chwili.

Pas w prezencie?

Głowacki tym razem został uwzględniony w planach organizatorów. W ćwierćfinale został zestawiony z nieobliczanym Maksimem Własowem (42-2, 25 KO). Kilka dni przed walką okazało się nawet, że stawką pojedynku będzie też… mistrzowski pas. Tylko jak to w ogóle możliwe skoro kilka godzin wcześniej to Usyk będzie bronił wszystkich tytułów w starciu z Bellew? W boksie takie rzeczy są niestety na porządku dziennym i jak widać jedno wcale nie przeszkadza drugiemu. Federacja WBO wyznaczyła Polaka i Rosjanina do walki o pas tymczasowego mistrza. Pełnoprawnym dalej jest Usyk, jednak wszyscy spodziewają się, że po sobotnim występie i tak przejdzie do wagi ciężkiej i „uwolni” pasy. Zwycięzca walki Głowacki – Własow zostanie wtedy pełnoprawnym mistrzem.

To jednak dorabianie ideologii do posunięcia, które nie ma sensu i powinno być traktowane wyłącznie jako skok na kasę organizacji WBO, która w ten sposób zarobi podwójnie na opłatach sankcyjnych. Co się stanie jeśli Bellew i Usyk dadzą kapitalną wojnę i zdecydują się na rewanż? Co jeśli Bellew znów jakimś cudem wygra i będzie chciał się podjąć kolejnego wielkiego wyzwania? Takie pytania można mnożyć. Federacja WBO już zdążyła zaprzeczyć swojej filozofii, bo do tej pory pas tymczasowy przyznawała wyłącznie w przypadku, gdy panujący mistrz zmagał się z kontuzją i nie mógł wyjść do walki. Głowacki mimo wszystko znalazł się jednak na ostatniej prostej do mistrzowskiego tytułu, ale najpierw trzeba wygrać z Własowem, który jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem…

„To jest walka z gatunku 50/50. Rosjanin bardzo mi się w ringu podoba. Do wagi junior ciężkiej szedł od kategorii superśredniej przez półciężką. Ostatnich osiem walk wygrał przed czasem. Własow potrafi się dostosować, bo jest pięściarzem bardzo inteligentnym. Ma świetne warunki fizyczne, ale też potrafi narzucić mocny pressing. Polaka czeka bardzo trudne zadanie” – przewidywał w programie „Ciosek na Wątrobę” Janusz Pindera.

Patrząc dziś na warunki fizyczne Własowa ciężko uwierzyć, że kiedyś potrafił zejść z wagą do poziomu 76 kilogramów. W kategorii junior ciężkiej jest prowadzony bardzo rozsądnie i nie zaliczył tu jeszcze ani jednej porażki. Najcenniejsze zwycięstwo odniósł w 2016 roku z Rachimem Czakijewem (26-2) – tym samym, którego wcześniej po porywającej wojnie znokautował Krzysztof Włodarczyk. Własow też nie miał z nim lekko i sam znalazł się nawet na deskach po ciosie na korpus. To ważne, bo walczył przecież z rywalem, który był mańkutem – dokładnie jak Krzysztof Głowacki.

„Własow świetnie wygląda na tle przeciwników przeciętnych i niezłych, ale kiedy poprzeczka wędruje w górę, to ją strąca. Do tej pory zawodnika naprawdę wysokiej klasy jeszcze nie pokonał. Jeśli Głowacki będzie tym Głowackim, którego pamiętamy, to powtórka scenariusza z kolejnym strąceniem poprzeczki jest możliwa. Polak ma styl, który nie będzie pasował Własowowi. (…) Rosjanin to jednak bardzo ciekawy pięściarz. Luz w ringu, ciosy z różnych kątów, swoboda, refleks… Własow jest zawodnikiem bardziej błyskotliwym, ale Głowacki jest bardziej konkretny” – analizował w Weszło.fm Andrzej Pastuszek, autor wideobloga RSC.

Ze sportowego punktu widzenia czeka nas bardzo interesujące spotkanie pięściarzy, których statystyczny portal Boxrec klasyfikuje w TOP 10 kategorii junior ciężkiej. I tu wracamy jednak do punktu wyjścia, bo w kraju uwagę zgarnia starcie Mariusza Wacha z Arturem Szpilką, których próżno szukać w rankingach wagi ciężkiej. Głowacki pewnie nigdy nie zostanie medialną twarzą polskiego boksu jak jego młodszy kolega z grupy, ale to właśnie on ma dziś najkrótszą drogę do mistrzowskiego tytułu. Druga edycja turnieju World Boxing Super Series to dla niego wymarzona okazja do tego, by po latach wyrzeczeń i kontuzji wreszcie potwierdzić swoje wielkie aspiracje i naprawdę dorobić się na boksie. Trudno znaleźć innego polskiego pięściarza, który w ostatnich latach tak bardzo by na to zasługiwał.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix.pl

Kacper Bartosiak

Opublikowane 10.11.2018 15:30 przez

Kacper Bartosiak

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
NBA
30.07.2021

10 najlepszych silnych skrzydłowych w historii NBA

Nieustraszony Charles Barkley. Subtelny Dirk Nowitzki, charyzmatyczny Kevin Garnett, błyskotliwy Kevin McHale, legendarny Bob Pettit. Przed wami kolejny odcinek naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych koszykarzy w historii z podziałem na pozycję. Dzisiaj przedstawiamy wam 10 najwybitniejszych silnych skrzydłowych wszech czasów. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, słówko o wczorajszym głosowaniu. My […]
30.07.2021
NBA
29.07.2021

10 najlepszych rozgrywających w historii NBA

Niezniszczalny John Stockton. Steve Nash, który fantazją mógłby obdzielić połowę ligi. Niedoceniany z perspektywy lat Isiah Thomas, rzucający jedną trójkę za drugą Stephen Curry, no i bestia w osobie Russella Westbrooka. Czas na drugą odsłonę naszego mini-cyklu, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycję. Wczoraj przedstawiliśmy wam dziesięciu […]
29.07.2021
NBA
28.07.2021

10 najlepszych centrów w historii NBA

Brutalnie silny Shaquille O’Neal. Hakeem Olajuwon, który zbliżył się do perfekcji w defensywie. Niespełniony, choć znakomity Patrick Ewing. Wiecznie goniący za kolejnymi rekordami Wilt Chamberlain, a także Bill Russell kolekcjonujący mistrzowskie pierścienie. Startujemy z mini-cyklem rankingów, w ramach którego wybierzemy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Dzisiaj mamy dla was zestawienie […]
28.07.2021
Inne sporty
21.07.2021

Giannis i Bucks pokazali, że nie ma jednej drogi do mistrzostwa

Jak wygląda przepis na sukces w NBA? W ubiegłych latach wielokrotnie mówiliśmy o „super-teamach”, zespołach zbudowanych na zasadzie – robimy miejsce w budżecie, a potem ściągamy gwiazdy (za sprawą transferów, albo „łowiąc” wolnych agentów), które zaprowadzą nas do ziemi obiecanej. Tak powstali obecni Los Angeles Lakers czy Brooklyn Nets. Dziś w nocy Milwaukee Bucks, zdobywając […]
21.07.2021
NBA
20.07.2021

Malone, Barkley, Iverson… Najwięksi, którzy nie zdobyli pierścienia

Elgin Baylor miał aż siedem szans w finałach. Nie wykorzystał ani jednej. Z kolei Charles Barkley do finałów dotarł tylko raz, lecz tam na jego drodze stanął Michael Jordan. Patrick Ewing poległ w konfrontacji z Hakeemem Olajuwonem, a Allen Iverson nie sprostał mocarnym Los Angeles Lakers. Oto ranking najlepszych koszykarzy, którzy nie wygrali mistrzostwa NBA. […]
20.07.2021
Inne sporty
18.07.2021

Bądź spokojny, Gamrot nie wychodzi z formy. Polak poddał rywala w minutę

– Masz to, robiłeś to już wiele razy – krzyczał do Mateusza Gamrota jego wieloletni przyjaciel Borys Mańkowski, gdy „Gamer” obalił Jeremy’ego Stephensa w 30 sekundzie walki na UFC Vegas 31. Polak w swojej trzeciej walce w najlepszej organizacji MMA na świecie pokazał spektakularny poziom zapasów i jiu-jitsu. Do nieznacznej porażki w debiucie i zgrabnym […]
18.07.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul „Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

„American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

„Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin „Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie „Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ekstraklasa
30.07.2021

Szysz i Żivec odpalili petardy, w Lubinie uniknęli pożaru

Zagłębie Lubin po 0:3 w Krakowie musiało się spiąć z Górnikiem Łęczna, żeby już na samym początku się nie zakopać i nie wprowadzić nerwowej atmosfery do szatni. To się udało. Dzięki pięknym bramkom Patryka Szysza i Saszy Żivca „Miedziowi” pokonali beniaminka. Dariusz Żuraw ma przynajmniej tydzień spokoju. Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna: błędy Janusza Gola […]
30.07.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Miedź gromi na inaugurację 1. ligi

Wystartowały rozgrywki zaplecza Ekstraklasy i już w pierwszym spotkaniu kibice zebrani na stadionie w Opolu obejrzeli aż 5 bramek. Sęk w tym, że musieli głównie oglądać popisy rywala, który pokonał miejscową Odrę aż 4:1. Tym samym bardzo udany debiut na ławce trenerskiej Miedzi Legnica zaliczył Wojciech Łobodziński.   W pierwszym z trzech dzisiejszych meczów 1. ligi […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Składy na mecz Górnik Zabrze – Lech Poznań. Lukas Podolski w kadrze meczowej

– Lukas Podolski trenuje z nami już dwa tygodnie, ale jego przygotowanie nie wskazuje na to, by mógł zagrać w Ekstraklasie już teraz. On doskonale wie, że to jeszcze nie ten moment. Bardzo chce się pokazać z dobrej strony i wystąpić, ale stanie się to wtedy, kiedy będzie w pełni gotów – przyznał szkoleniowiec po […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kolejny piękny gol Zagłębia! [WIDEO]

Czy konfrontacja Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna jest jakimś wybitnym widowiskiem? No nie. Ale na urodę bramek zdecydowanie nie możemy narzekać. W pierwszej połowie świetnym uderzeniem popisał się Patryk Szysz, a po przerwie przepięknym uderzeniem z dystansu uraczył nas Sasa Zivec. Zanotował chyba nawet ładniejsze trafienie niż kolega. Ależ przylutował!  Bramkarz Górnika Łęczna, Maciej Gostomski, […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Ben White w Arsenalu

Ben White dołącza do Arsenalu. 23-letni obrońca jest postrzegany za jednego z najbardziej perspektywicznych defensorów Premier League, za nim zresztą już pierwsze reprezentacyjne przygody. Do tej pory White grał w Brighton, wcześniej dołożył solidną cegiełkę do awansu Leeds United podczas sezonu 2019/20 w Championship.  Arsenal idzie dawno obraną ścieżką, choć jednocześnie trzeba przyznać – od […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Szysz znów czaruje! [WIDEO]

Ma talent do strzelania pięknych goli. Można już chyba tak napisać, czy będzie to trochę jak ze słynnymi zawodnikami, którzy „potrafią uderzyć z dystansu”? Jakkolwiek zdecydujemy – Patryk Szysz już po raz drugi w ostatnich miesiącach absolutnie oczarował nas swoim trafieniem. Przewrotka była bardziej efektowna, to prawda, ale z drugiej strony – dzisiejszą bramkę wypracował […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Superliga kontratakuje!

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu ma zbadać skargę Superligi na działania UEFA wobec klubów-założycieli projektu. Dzisiaj Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus wydały wspólne oświadczenie, w którym wyrażają zadowolenie z ostatnich decyzji hiszpańskiego sądu, który do tej pory zajmował się sprawą. Odrzucona została skarga UEFA, do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez europejskie trybunały UEFA ma zaprzestać […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

PS: Legia rozważa Moritza Leitnera jako zastępcę Kapustki

– Legia Warszawa szuka zawodnika, który zastąpiłby kontuzjowanego Bartosza Kapustkę. I niewykluczone, że znalazła. Tym zawodnikiem może być Moritz Leitner – poinformował dzisiaj Przegląd Sportowy. Na razie nawet sam Przegląd pisze o sprawie z dużym dystansem, więc zapewne dość odległa jest finalizacja tej transakcji, ale sam fakt, że właśnie Leitner znalazł się na celowniku warszawskiego […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Stan Igrzysk. Zobacz podsumowanie kolejnego dnia zmagań!

Rekord Europy polskiej sztafety mieszanej.  Pewna wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Sporo działo się dziś na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio z udziałem naszych sportowców i nie tylko, więc pora to wszystko podsumować. Zapraszają Wojciech Piela, Kacper Marciniak, Szymon Szczepanik i Piotr Chłystek z Przeglądu Sportowego. Zapraszamy!  fot. Newspix
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Kadra w listopadzie pozostanie na Narodowym

Wreszcie. Wśród rozlicznych sygnałów powrotu do pełnej normalności po szalonym okresie pandemii – ten wydaje się dość symboliczny. Dziś UEFA podała lokalizacje listopadowych meczów reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Mimo pewnych obaw – jako stadion gospodarzy w meczu Polski z Węgrami figuruje PGE Stadion Narodowy w Warszawie.  Już wcześniej kadra […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Mistrz Polski nie może się zadowolić pucharem pasztetowej

Legia Warszawa w końcu awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów, ale jak to kiedyś zostało mądrze napisane – jeszcze nie czas na lizanie się po fiutach. Ja rozumiem, że widok Legii na jesień w Europie jest cholernie rzadki, natomiast to wciąż tylko puchar pasztetowej. Mistrza Polski nie ma prawa się tym zadowolić. I z tego […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Rashford przejdzie operację

Marcus Rashford podda się operacji barku. Taką informację przekazał Manchester United. Co oczywiste, piłkarza czeka przerwa w treningach i meczach. Rashford z tym urazem barku mierzy się od dłuższego czasu, grał mimo tego, ale wiecznie taka sytuacja trwać nie mogła. Dlatego zawodnika czeka operacja. United napisali w oświadczeniu: – Po konsultacji między Marcusem, menedżerem, a […]
30.07.2021
1 liga
30.07.2021

Czego spodziewać się w nowym sezonie 1. ligi?

Pierwszoligowcy wracają do gry o ligowe punkty i awans do Ekstraklasy. Jak w sezonie 2021/2022 będzie wyglądało zaplecze najwyższej ligi w kraju? Czekają nas mecze z udziałem wielkich marek, klubów zasłużonych nie tylko dla 1. ligi, ale dla całej polskiej piłki. Czeka nas także debiut VAR-u, który ma sprawić, że rozgrywki będą wolne – przynajmniej […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Nowy kontrakt Świderskiego

Karol Świderski podpisał nową umowę z PAOK-iem. Kontrakt będzie obowiązywał do 2024 roku. Co jakiś czas przebąkiwało się o transferze reprezentanta Polski, ale do konkretów nie dochodziło. Sam zainteresowany mówił, że pewnie trzeba by za niego wydać 7-10 milionów euro, natomiast najwyraźniej mocniejsze kluby uznały, że to jeszcze nie ten czas. Jednak Świderski i tak […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Suche Info
30.07.2021

Zjawiński nowym piłkarzem Lechii

Łukasz Zjawiński został nowym piłkarzem Lechii. Napastnik podpisał dwuletni kontrakt. W seniorskich rozgrywkach Zjawiński zdobył do tej pory sześć bramek. Cztery na poziomie trzeciej ligi, jedną na poziomie drugiej i jedną w Ekstraklasie. Bronił wówczas barw Stali Mielec. Cóż, trudno się tym transferem ekscytować. Z jednej strony chłopak ma 20 lat, może się rozwinąć, z […]
30.07.2021