post
Avatar

Opublikowane 24.10.2018 16:23 przez

redakcja


Nasza miłość do gier spod znaku piłkarskich menedżerów trwa od jakichś dwudziestu lat i nic nie zapowiada, by kiedykolwiek miało się to zmienić. Przełom października i listopada to zawsze ten moment, w którym dogrywamy do końca nasze -naste sezony w starej wersji Football Managera i wypatrujemy coraz bardziej niecierpliwie edycji z wyższym numerkiem na końcu nazwy. Tak jest i teraz. Nie wytrzymaliśmy do premiery i od tygodnia zagrywamy się w wersję beta Football Managera 2019. Pierwsze wrażenia? Cóż, gdybyśmy tylko mogli zastosować rozwiązania z gry w rzeczywistości…

Co mamy na myśli? Ano to, że od pierwszej minuty gry rzucają się nam w oczy rzeczy, których przeniesienie z komputerowego monitora do realiów polskiej piłki powinno się stać nadrzędnym celem całego środowiska futbolowego. Przykładów jest przynajmniej osiem.

1) Możliwość zatrudnienia trenera w dowolnym momencie sezonu a nawet przed jego rozpoczęciem

Zaprawieni gracze Football Managera nie będą tym faktem zaskoczeni, ale rozpoczynając nową karierę startujemy od końca czerwca 2018. Mimo to w gronie ekstraklasowych szkoleniowców spotykamy nazwiska, które pracowały w klubach w momencie ostatniej aktualizacji bazy. Jest to oczywiście jedyne logiczne rozwiązanie, ale ma pewne bardzo określone konsekwencje w kwestii siły polskiej ligi. Otóż oznacza to na przykład, że Ricardo Sa Pinto pracuje w Legii Warszawa już od początku okresu przygotowawczego. Kto pamięta Legią Deana Klafuricia i porównuje jej występy z jakością oferowaną przez warszawskich piłkarzy w ostatnich tygodniach może się już domyślać dalszego ciągu tej krótkiej historii. Reszta musi zapoznać się z poniższym screenem.

1

Okej, wyniki w grupie Ligi Mistrzów nie powalają, ale pamiętajmy, że tam kasa wpada już na wejściu, nie trzeba nawet zdobyć bramki. Gdyby tylko władze Legii mogły rozpocząć karierę tak jak my, od czerwca 2018, z pewnością Sa Pinto przygotowywałby właśnie Legię do kolejnych starć w najbardziej elitarnych rozgrywkach świata. Albo chociaż w Lidze Europy, prawda?

Możliwość zatrudnienia trenera w zespole mistrza Polski nie po kilku pierwszych porażkach, ale jeszcze przed sezonem to coś, co na pewno chcielibyśmy przeszczepić z komputera do rzeczywistości. Utwierdzamy się w tym przekonaniu przede wszystkim w takich tygodniach jak ten, gdy jesteśmy zmuszani do relacjonowania meczów AEK-u Ateny w fazie grupowej Ligi Mistrzów a w Polsce najciekawszy jest pierwszoligowy szpil GKS-u Katowice z Garbarnią. A przecież mogłaby w teorii właśnie wjeżdżać Legia z Liverpoolem.

2) Trzy treningi dziennie

Może zabrzmimy tu trochę jak słynne nosacze z internetowych memów, ale wydaje nam się, że piłkarzom Ekstraklasy nie zrobiłby krzywdy jeden dodatkowy trening, ewentualnie dwa, albo dwadzieścia dwa dodatkowe treningi. W nowym Football Managerze opcji stricte szkoleniowych jest tyle, że istnieje szansa na nauczenie gry w piłkę nawet zawodników występujących w przepięknej nadwiślańskiej krainie. Zresztą, pal licho, jaki wpływ na wyniki drużyny miałyby trzy treningi dziennie, pamiętajmy, że gra się dla kibiców. Ci zaś byliby wniebowzięci, gdyby usłyszeli, że przed ich pupilami w tygodniu po przegranych derbach mniej więcej takie plany działania:

1

Jedyny zawód – nie da się jeszcze w tym dniu meczowym zrobić wytrzymałości od rana. Na pewno kilka kilometrów wokół boiska poprawiłoby humory fanom nieco ostrzejszego treningu. Szybkość, wytrzymałość, siła, wytrzymałość, przyspieszenie. Dla niepoznaki i zmylenia rywala trening z piłkami we wtorek, ale we środę już znowu wytrzymałość, szybkość, kondycja. Aha, w niedzielę z rana sauna i masaże, ale po południu już twardo siłownia i bieżnia.

Unosi się nad tym diabelskim planem charakterystyczny wąs pewnego rosyjskiego szkoleniowca.

3) Każdego da się nauczyć podawać

I to jest kolejna ważna informacja w kontekście zmian treningowych. W tygodniu bez meczu można piłkarzom zafundować aż 21 sesji treningowych i jeśli naprawdę mocno tego pragniemy – wszystkie mogą skupiać się na doskonaleniu sztuki prostego kopania piłki nazywanego gdzieniegdzie celnym jej podawaniem. Co więcej – programów samego treningu technicznego jest aż sześć, w związku z czym nawet wyrafinowany rodzimy futbolista nie będzie narzekał na nudny mikrocykl treningowy.

1

Kreowanie okazji, gra piłką, kontrataki, pressing, trening ataku pozycyjnego, trening ataku skrzydłami – ogólnie mamy aż dziesięć kategorii treningowych, a w każdej z nich jeszcze kilka specjalnych programów, łącznie z możliwością wysłania piłkarzy do szkół w celach zwiększenia ich związków z lokalnym środowiskiem oraz sesją wideo, na której analizowany jest poprzedni mecz. Istnieje szansa, że po kilku sezonach wyspecjalizowanego treningu nawet w Ekstraklasie zaczną się pojawiać zawodnicy, dla których dośrodkowanie nie jest wyzwaniem z kategorii niewykonalnych.

Albo chociaż tacy, którzy są rozpoznawani na ulicy. W tym celu należy po kilka razy w tygodniu wysyłać ich do szkół w ramach “Community outreach”.

4) Rozbudowa bazy treningowej i młodzieżowej z pieniędzy klubu

Wyobraźcie sobie taką sytuację – klub ma wolne 8 baniek.

Hahaha.

Dobra, na serio – wyobraźcie sobie, że klub naprawdę ma wolne 8 baniek. Nie przeznacza ich na ściągnięcie Francuza z drugiej ligi belgijskiej, nie przeznacza ich na odprawy dla trzech zwolnionych przedwcześnie trenerów, nie pakuje tego w nowy, wypasiony autokar dla pierwszej drużyny, ale po prostu rozbudowuje obiekty treningowe dla młodzieży. Nie ma żadnego latania po zgody do ministerstw, żadnego stękania pod urzędami miasta czy siedzibami burmistrzów. Po prostu – prezes daje 8 melonów, jego ludzie załatwiają, że akademia i pierwszy zespół mają po kilku miesiącach zdecydowanie lepsze warunki do treningu.

Nie wierzycie? Oto dowód:

1

Możliwość wymuszania na zarządzie zmian w kierunku rozbudowy bazy treningowej to nie jest oczywiście nowość, ale sposób, w jaki można zadbać o przyszłość rodzimych klubów za każdym razem ujmuje tak samo. Gdyby tylko dało się tę dalekowzroczność przenieść z ekranów komputerowych na istniejące gabinety władz piłkarskich, z pewnością bylibyśmy już w nieco innym miejscu. Poza tym – kto gra w eFeMy nieco dłużej ten wie, że to absolutna podstawa sukcesu. Rozbudowana akademia i rozbudowane obiekty treningowe to stały dopływ zawodników do pierwszego składu, ale i na handel.

Projekt Lech 2020 ujmował was rozmachem i piękną historią o wychowankach zdobywających mistrzostwo? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować projekt – na przykład – Stomil Olsztyn 2025.

5) Trener jest ponad drużyną!

Trener jest ponad zawodnikami, ponad szatnią, ponad jej liderami. No, przynajmniej na tym grafie w sekcji “Dynamika”.

1

Opcję nieco głębszej współpracy z szatnią twórcy Football Managera dodali już rok temu, ale w tej edycji została jeszcze mocniej rozbudowana. Z jednej strony napotykamy na te wszystkie problemy, z którymi zmagają się ekstraklasowi trenerzy. Tu też połowa drużyny jest niezadowolona, bo gra za mało, druga połowa – bo zarabia mniej, niż by chciała. Tu też usadzenie czy sprzedanie krnąbrnego zawodnika może poskutkować protestem jego kumpli, tutaj też pojawienie się opcji transferu do bogatszego rywala zazwyczaj kończy się albo wymuszeniem sprzedaży, albo totalnym rozwaleniem morale w całej drużynie – bo przecież za represjonowanym zawodnikiem za chwilę stają liderzy zespołu.

Ale jednak, w Football Managerze, w przeciwieństwie do prawdziwego świata, menedżer cały czas ma wsparcie klubu w sporze z zawodnikami. Jasne, jest oceniany przez prezesa również z uwagi na atmosferę w zespole, ale jeśli chce wyczyścić szatnię z liderów, którzy chcą wymuszać abonament na grę i coraz wyższe zarobki – klub zazwyczaj wspiera ich w tej wojnie. Łatwiej jest również zachować posadę przy serii porażek, choć i tutaj spotykamy się z ultimatum pokroju 7 punktów w trzech meczach, albo wyjazd na taczkach. Realizm został zachowany, ale w bardziej zachodnim stylu, gdzie trener ma o wiele mocniejszą pozycję niż w Polsce.

Kolejna rzecz, którą chcielibyśmy przenieść z ekranu do Ekstraklasy…

6) Heatmapy na żywo

Co tu dużo pisać – czasem to nasze największe marzenie, zobaczyć te wszystkie zielono-żółte plamy na boisku jeszcze podczas trwania spotkania Ekstraklasy. Wiemy doskonale, że to technicznie bardzo duże wyzwanie, ale prawda jest taka, że kilka pierwszych meczów w FM2019 oglądaliśmy przede wszystkim wpatrując się w aktualizacje heatmap. LivePark – pracujcie nad tym, prosimy!

1

7) Gdzie jest VAR!

Jeśli myśleliście, że komputerowi sędziowie są nieomylni to… zasadniczo mieliście rację. Ale Football Manager nie raz i nie dwa pokazywał, że w imię zwiększenia realizmu rozgrywki jest w stanie nawet dopuścić do kontrolowanych błędów. A skoro bywało, że komputerowi sędziowie mylili się na korzyść lub niekorzyść graczy, to i system VAR weryfikujący ich pomyłki powinien się w grze znaleźć. Od edycji 2019 wideoweryfikacja jest obecna również w wirtualnej rozgrywce, co jest o tyle sympatyczne, że poziom emocji podczas sprawdzania sytuacji na ekraniku jest równie wielki, jak przy rzeczywistych interwencjach VAR.

Dlaczego więc VAR pojawia się na liście rzeczy, które chcielibyśmy przeszczepić do świata realnego, skoro tak naprawdę tutaj to Ekstraklasa wyprzedziła FM-a? Ano dlatego, że zaczęliśmy karierę w klubie z I ligi. A tam VAR-u na razie nie ma.

I z każdą kolejką wiemy, że to jeden z największych nieobecnych rozgrywek.

A skoro już jesteśmy przy tego typu sprawach – FM naturalnie nadal nie zapomina o Brexicie. Dostępne są scenariusze “twardego” i “miękkiego” opuszczenia Unii Europejskiej, co definiuje rozgrywkę angielskimi klubami na wiele lat.

8) Trzy trybuny

Na koniec detal, ale dla niektórych z nas szalenie ważny. Przypatrzcie się dobrze stadionowi ŁKS-u na poniższym screenie.

1

Tak, to rusztowania. Według gry – już w 2021 roku ełkaesiacy będą mogli zasiąść na stadionie z czterema trybunami. Popytaliśmy chłopaków z Łodzi – przeniesieniem akurat tego wycinka wirtualnej rzeczywistości byliby zainteresowani może nawet mocniej, niż Legią w Lidze Mistrzów.

A gdzie można zacząć rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości?

PREMIERA FOOTBALL MANAGER 2019 JUŻ 2 LISTOPADA. GRĘ MOŻECIE KUPIĆ TUTAJ.

Zapraszamy do gry, naprawdę warto!

redakcja

Opublikowane 24.10.2018 16:23 przez

redakcja

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Hiszpania
16.05.2021

Luis Suarez bohaterem Atletico! LaLiga coraz bardziej szalona

Atletico wciąż jest liderem. Wciąż, bo jeszcze kilkanaście minut przed końcem meczu Los Rojiblancos wydawało się, że nim nie pozostanie. Gdy Ante Budimir wpakował piłkę do bramki Jana Oblaka położenie podopiecznych Diego Simeone było beznadziejne. Wyszli jednak z tego i na kolejkę przed końcem nadal mają wszystko w swoich rękach. A za rywala już jedynie Real […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
1 liga
16.05.2021

Fura emocji i kontrowersji – Widzew remisuje z Bruk-Betem

Ależ to było spotkanie. Ostra jazda bez trzymanki. Widzew Łódź ostatecznie zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1, choć naprawdę gospodarze zrobili wiele, by kibice obecni dziś na trybunach mogliby obejrzeć zwycięskie spotkanie. Widzewiakom nie zabrakło entuzjazmu i waleczności, ale jakościowych wykonawców w ofensywie. Widzew – Bruk-Bet Termalica. Wielkie kontrowersje w pierwszej połowie Widać było, że […]
16.05.2021
Liczba komentarzy: 41
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jezd
jezd (@jezd)
2 lat temu

Głupie pytanie ale powie mi jak w to zagrać to się gdzieś kupuje.

lelinho
lelinho (@lelinho)
2 lat temu
Reply to  jezd

Co roku wychodzi nowa edycja z aktualnymi składami, za tydzień będzie nowa. Kupisz tam gdzie inne gry- na Steamie lub w sklepie, ewentualnie na cdkeys lub podobnej stronie. Co do grania sprawdź YouTube. Super gra!

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu
Reply to  jezd

jak przez neta se nie radzisz (wnioskuję z zadanego pytania) to w euro rtv agd naprzyklad

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii (@gangster_szeliga)
2 lat temu

W Football Menagerze też Szymański chodzi za grube ojrasy? Bo w Fantasy Menagerze @13mistrz13 sprzedał go za 7 mln euro do CSKA, a prawdopodobnie już nie długo przetransferuje go do Interu!

HWDP
HWDP (@hwdp)
2 lat temu

twój ból dupy jest naprawdę uroczy

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
2 lat temu
Reply to  HWDP

Ja pamietam wasz bol dupy z przenosinami do rezerw Jagiellonii pilkarzy co nie chcieli kopac mimo podpisanycg konyraktow. Teraz robicie to samo u siebie.
Wasz bol dupy jesli Idzie o oprawy jest nie do przebicia, zasrancy.
Co oznacza HWDP skrot?
Bol dupy Po Poznaniu?

HWDP
HWDP (@hwdp)
2 lat temu
Reply to  pejsbuk

Ten skrót może oznaczać HWDpejsowi. Widzę koleżko że nie zatrybiłeś. Idź może obciągnij buszewskiej.

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii (@gangster_szeliga)
2 lat temu
Reply to  HWDP

Szeliga, masz dissy na poziomie Kaena. Spierdalaj w szczaw z takimi drętwymi tekstami.

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu

Ta kurwa szeliga jeszcze tu dyszy?

Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii
Groźny gangster z Bieszczad kibicujący Legii (@gangster_szeliga)
2 lat temu
Reply to  facemob

Tak, głównie na koncie @13mistrz13.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  HWDP

Treść usunięta

WieslawWojnar
WieslawWojnar (@wieslawwojnar)
2 lat temu
Reply to  pejsbuk

Po jakim Poznaniu, kryptolechito?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
2 lat temu
Reply to  WieslawWojnar

ty to spierdalaj

WieslawWojnar
WieslawWojnar (@wieslawwojnar)
2 lat temu
Reply to  pejsbuk

Travis, Groźny, pejsbuk, Janko – co Wy teraz poczniecie po zmianie zasad komentowania?

Travis
Travis (@travis)
2 lat temu
Reply to  WieslawWojnar

Nasramy ci na głowe

Ams
Ams
1 miesiąc temu
Reply to  Travis

Do dupy se nasraj.

Kaszanka
Kaszanka (@kaszanka)
2 lat temu

Każdemu, ale to ABSOLUTNIE każdemu, kto rozpoczyna grać w FM, radzę zostać przy pierwszym zakupionym, a dlaczego? Interactive robi na każdym fanie serii jajo w postaci “nowych” opcji, pytań na konferencji, czy ”ładniejszych” animacji, mnie szczerze zabolało jak z 17 przesiadłem się na 18 i nagle się okazało się, że za premierę mam praktycznie nic nowego, co by odróżniało od poprzednika. Oczywiście, nikogo nie zmuszam każdy wydaje swoje zarobki jak chce, ale 235 zł. za coś co za rok się zmieni, jest mocno przesadzone. I ważna rzecz, tak naprawdę kupujesz kilka licencjonowanych lig (herb rozgrywek, klubu), a większość klubów i rozgrywek bez licencji mają “zastępcze” herby, co np. mnie mocno denerwowało po pewnym czasie.

Nie chcę się niczym przechwalać, ale ten który mnie czyta niech uwierzy, że warto spędzić trochę czasu przy jednym tytule, aby podziwiać to co się zbudowało.

20181024165340_1.jpg
20181024165335_1.jpg
20181024165346_1.jpg
PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

dzięki za sugestię… właśnie się zastanawiałem, czy się zainteresować nową wersją (stanąłem na szesnastce)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

Treść usunięta

Michal Sz
Michal Sz (@michal-sz)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

Ja przestałem grać bodaj od wersji 2011, ale to przede wszystkim z uwagi na zupełnie niepotrzebną zmianę interfejsu. To co zaczęto z tym robić to jest jakiś dramat, kompletnie nieczytelne się to zrobiło, a szkoda, bo akurat tu nie trzeba było kombinować. No a poza tym gra się straszliwie rozbudowała. To już nie te czasy, kiedy przez wieczór można było rozegrać pół sezonu. Teraz żeby w ogóle zagrać mecz i poustawiać drużynę jak należy, trzeba spędzić sporo czasu. Mnie już się zwyczajnie nie chce.
.
Odpaliłem niedawno FM 2009, ale niestety ta wersja jest niegrywalna. Kontuzje i ciągłe marnowanie sytuacji, niezależnie kogo ma się w składzie, sprawiają, że szybko się odechciewa.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu
Reply to  Michal Sz

Ja mam bodajze 2014 i z nowymi bazami danych idzie spokojnie rozegrac sezon przez weekend (w normalnym trybie potrzeba 6-8 godzin).
W sumie ta gra przez stary silnik (ten pilkarski) zrobila sie zenujaca. Rownie dobrze mozna grac w FIFE w trybie zarzadzania zespolem. Absurdy zblizone (np. Neymar na emeryturze nad Wisla).

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz (@ortalionowyrycerz)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

Mnie zawsze odpychają ciągłe zmiany interfejsu, fm jest jedną z tych bardziej rozbudowanych gier posiadających wiele opcji, zatem znajomość interfejsu jest konieczna do czerpania radości z rozgrywki, mimo to twórcy ciągle robią jakieś niepotrzebne rewolucje w owej kwestii, przez co trzeba się wszystkiego uczyć na nowo mimo iż te zmiany tak na prawdę niczego nie wnoszą.

Yasiu
Yasiu (@yasiu)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

Jakie 235zł… normalnie to w dniu premiery albo kilka dni przed kupisz za 125-130 od legalnych dystrybutorów (wersja digital i na steama).
Wciąż dość drogo jak na nasze warunki, ale na pewno nie jest to tak kosmiczna cena jak ta oficjalna ze sklepu steama.
Ja tam się pewnie skuszę.

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo (@prej)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

A ja tam kupuję co roku, gdy tylko wchodzi beta, w której bardzo chętnie biorę udział (chociażby w tym momencie). W sumie co roku nie mogę się doczekać nowej wersji i zacząć odkrywać tego, co jest nowe (a zawsze jest tego trochę).

Interesują mnie zmiany jakie są wprowadzane, i mimo że nie wszystkie mi się podobają, uważam że seria idzie w dobrym kierunku. A zmiany są. Być może nie są dramatyczne, bo wtedy by się wszyscy srali, że im “zjebali ukochanego FMa”. Poza tym, nie możesz oczekiwać, że Ci SI co roku będzie serwowało totalnie nową grę. Akurat przeskok z FM18 do FM19 jest dość istotny i pokazuje kolejny duży krok w ewolucji, natomiast z pewnością nie będzie to miało miejsca co roku.

Natomiast co do herbów, serio? Ciężko zainstalować, tfu, kurwa, ściągnąć z netu i skopiować do odpowiedniego foldera, logopacka? Serio?

Kaszanka
Kaszanka (@kaszanka)
2 lat temu

Oczywiście, że normalnie sobie ściągam, ze strony cmrev którą gorąco polecam. A jak chcesz to kupuj sobie nowe wersje, nic mi do tego, ja mam swoje spostrzeżenie co do “nowszych” wydań za cenę przed premierą jak i po.

Pumpkin
Pumpkin (@pumpkin)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

Gram w FM-a od prawie 25 lat (zacząłem w 1994 od Championship Manager 1 z ligą angielską). Do pewnego momentu rzeczywiście kupowałem grę w presales, ale od prawie 10 lat kupuję co 2 edycje i to nie od razu, ale po wyjściu łatki lutowej (zazwyczaj pojawia się wtedy aktualizacja składów z jednoczesnym updated gry i poprawkami do silnika oraz funkcjonalności). Gra jest tańsza, ma mniej błędów, a ja nie wkurzam się widząc, jak np. mój bramkarz stoi jak ciota na linii nie wychodząc do napastnika sam na sam (był taki bug w którejś ze wcześniejszych edycji). Wydaje mi się, że nie można kupić wersji stand-alone (przynajmniej na Windows), ale być może mylę się (zatrzymałem się na FM17), więc instalacja Steam to mus. Do kupna polecam platformę angielską Instant Gaming (nie znalazłem tańszych kluczy do FM, 17 około 8 miesięcy po wydaniu kupiłem tam za 80 pln), poza tym proponuję od razu odblokować drużyny i zawodników zablokowanych licencyjnie (np. reprezentacje Niemiec, Holandii, Japonii) i pobrać skiny, facepacki, logopacki i inne dodatki graficzne, których od wydawcy również z powodów licencyjnych nie dostaniecie.
Nie zgadzam się z opiniami co do zmiany interfejsu – dużo zależy od używanego skin’a, poza tym zmiany są często kosmetyczne, chyba, że ktoś przesiada się z wersji 2008 (ostatnia bez 3D) lub 2009 (pierwsza z 3D i ogromną liczbą bugów).

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu
Reply to  Kaszanka

235 zł? 😀 To gdzie Ty kupujesz tą grę dziecko? GRa przy zakupie przez neta ksoztuje ok 130 zł. W SATURNACH euro rtv agd itp za ok 150zł. WIeć nie wprowadzaj ludzi w błąd!! Ja kupuję co 2 lata i zmiany są wtedy okej. W FM18 nie grałem, grałem w FM 17 teraz FM 19. ZMiany sa. Czy na lesze? Póki co jest BETA więc trudno mi powiedzieć.

Kaszanka
Kaszanka (@kaszanka)
2 lat temu
Reply to  facemob

GRa przy zakupie ma oczywiście różne ceny, na g2a, czy kinguin masz tańsze klucze gier po premierze gry. Ja nie wiem jak ty, ale ja szanuje każdą złotówkę, WLEĆ patrzę nawet czy te 130 zł. są warte wydania na nowy tytuł.

Ams
Ams
1 miesiąc temu
Reply to  Kaszanka

Ja gram cały czas w 2008, jakoś to 3D na początku mnie nie przekonało i tak już zostałem. Teraz po latach boję się odpalić coś nowego;)

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka (@moshe-ohayon)
2 lat temu

Grałem w FM-a jakieś 10 lat i przestałem. Zagrałbym, ale kurwa dwie i pół stówy wydać na gierkę trochę to dziwne. W starszych wersjach jest aktualizacja składów? Bo i tak jestem z 3-4 lata do tyłu to mogę zagrać w starszą wersję, ale nie chcę składów z tamtych czasów.

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu

JAkie kurwa 250 zł??? Upośledzony jesteś czy jak?

casamio
casamio (@casamio)
2 lat temu

Spokojnie za 140zl można kupić.

Korniszon
Korniszon (@korniszon)
2 lat temu

Ad.1 – Co z tego, że trenera można by zatrudnić w dowolnym okresie skoro był by to: Probierz->Stokowiec>Ojrzyński->Fornalik->Zieliński->Probierz->Stokowiec->Ojrzyński->Fornalik->Zieliński….

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
2 lat temu

a propos punktu 8 i tych detali…

Jedna uwaga… piro na rodzinnej?:)

64542_491940057516253_148321047_n.jpg
Bartoni
Bartoni (@bartoni)
2 lat temu

Jestem na 99% pewien, że parę tygodni temu widziałem na twitterze wpis albo Jacobsona albo oficjalnego konta FMa, że VAR nie będzie miał wpływu na decyzje sędziów bo ci się nigdy nie mylą jeśli chodzi o uznawanie bramek.

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
2 lat temu

Ludzie, nie piszcie w komentarzach, że droga i nie kupię. Potraficie zbudować zespół ściągając grajkow z wolnych transferów, a noe potraficie kupić gdy nie płacąc więcej niż 135pln? Ja przynajmniej to drugie umiem. Od 1998.

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu
Reply to  Bartek Kiezun

NO niestety, teraz masa debili jest na świecie co na własną rękę nie potrafią niczego taniej znaleźć 🙁 Wierzą w płaską ziemię itp. JA kupiłem za ok 130 zł 🙂

facemob
facemob (@facemob)
2 lat temu

Krycha do dzisiaj podać nie potrafi

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
2 lat temu

Przeciez to jest gra bazujaca na kpncepcie rodem z lat 80/90-ych. Pilkarze to w sumie zbior statystyk, z osobowoscia plaska jak Niderlandy, z liniowym rozwojem, gdzie wytrawny gracz w dekade przechodzi jednym klubem od najnizszej ligii luksemburskiej (hiperbola) do finalow LM.
Konferencje to chyba wzorowali na tych polskich z Adasiem i Zbiggim. Menadzerowie to dalej tlo a nie glowni maciciele. I to pozal sie Boze szkolenie, gdzie nawet w jakim kiepskim klubie mozna wytrenowac co 2-3 lata perelke.
Gra rozwija sie glownie w sferze “medialnej” (ma lepiej wygladac), a zasadniczo niewielkie zmiany w “bazie” od 2010 roku.

PS. Sedziowie sa “nieomylni”, kluby maja budzety transferowe (serio?) a o transferach w 99% decyduje trener (ktory negocjuje tez wszystkie aspekty transferu i kontraktu).

Kaszanka
Kaszanka (@kaszanka)
2 lat temu
Reply to  Miszcz Joda

FM głównie polega na statystykach, potencjale piłkarzy, oraz symulacji meczu. Perełki co 2-3 lata mówisz? Zazwyczaj piłkarze z potencjałem na “perełki” zdarzają się różnie, w zależności od klubów partnerskich, infrastruktury itp., a każda “gwiazda” jest dostosowana do n-ligi w której jest klub. Więc III ligowa perełka bardzo rzadko utrzyma potencjał w najwyższej lidze.

Konferencje możesz sobie ominąć za pomocą asystenta jeśli ci się znudziły.

No z tym transferem pojechales, wystarczy ustawić sobie w obowiązkach kto i o czym decyduje, w zależności jak chesz.

Nie wiem w którego FM-a grałeś, ale jakim cudem klub z Luksemburga miałby przejść przez sitwę algorytmów statystyk, piłkarzy, klubów z najwyższej półki, u mnie w FM-17 co najwyżej taki klub dochodził do fazy barazowej. I nie, w FM musisz mieć cały zespół a nie jednego pierdolka, bo wtedy co najwyżej go sprzedasz za niezłą cenę.

Lukasz801216
Lukasz801216 (@lukasz801216)
1 rok temu

Mam pytanie. Jak w FM2019 zrobić żeby bedac managerem Lecha , Lech Poznań Rezerwy również rozgrywał mecze ligowe, a nie mecze towarzyskie ? Jest to możliwe ?

Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Evertonu. Przegrali ze spadkowiczem

To była prawdziwa żenada. Everton mógł dzisiaj – przy baaaardzo pomyślnych wiatrach – przeskoczyć West Ham united w ligowej tabeli. Kibice liczyli jednak na to, że The Toffees po prostu zniwelują stratę do londyńczyków. Rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię.  Podopieczni Carlo Ancelottiego walczą o europejskie puchary. A przynajmniej tak mogło wydawać się do meczu z […]
16.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Niebywałe – ŁKS wygrał mecz!

Niby ostatnie zwycięstwo ŁKS nie miało miejsca aż tak dawno temu, a można było odnieść wrażenie, że minęło sto lat. Od czasu wygranej nad Koroną Kielce zdołali zgubić punkty z Chrobrym Głogów, Radomiakiem Radom i GKS-em Jastrzębie. Teraz jednak nadeszło przełamanie.  Łatwo nie było, mimo tego, że Puszcza Niepołomice właściwie nie musi się niczym przejmować. […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Michał Brański opuszcza Stomil Olsztyn

Od kilku dni trwały rozmowy zarządu Stomilu Olsztyn z olsztyńskim Ratuszem na temat finansowania klubu. Nie udało się jednak osiągnąć konsensusu, co przekonało Michała Brańskiego do opuszczenia Dumy Warmii. W przygotowanym przez niego oświadczeniu możemy przeczytać: “Niestety, rozmowy z olsztyńskim Ratuszem, mimo wystosowanej oferty, zakończyły się niepowodzeniem. Brak na tym etapie gwarancji wsparcia koniecznego dla […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Arkadiusz Milik z kolejnym golem. Marsylia coraz bliżej Ligi Europy

W obliczu kontuzji Krzysztofa Piątka dobrze mieć świadomość, że przynajmniej Arkadiusz Milik jest zdrowy i skuteczny. Jego Marsylia gra obecnie z Angers, stawką może być awans do Ligi Europy, a Polak ma już na koncie jedno trafienie.  Klub z Lazurowego Wybrzeża objął prowadzenie już w dziewiątej minucie. Akcja bramkowa była efektem działania Liroli, Milika oraz […]
16.05.2021
Hiszpania
16.05.2021

Luis Suarez bohaterem Atletico! LaLiga coraz bardziej szalona

Atletico wciąż jest liderem. Wciąż, bo jeszcze kilkanaście minut przed końcem meczu Los Rojiblancos wydawało się, że nim nie pozostanie. Gdy Ante Budimir wpakował piłkę do bramki Jana Oblaka położenie podopiecznych Diego Simeone było beznadziejne. Wyszli jednak z tego i na kolejkę przed końcem nadal mają wszystko w swoich rękach. A za rywala już jedynie Real […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Błaszczykowski: To ja zadecyduję kiedy skończę grać, nie Boniek

Wiele ostatnio powiedziano o Jakubie Błaszczykowskim. Jeden z właścicieli i piłkarzy Białej Gwiazdy wszedł w konflikt z Peterem Hyballą. Wszystko zakończyło się zwolnieniem Niemca i małą medialną burzą. Wziął w niej udział nawet Zbigniew Boniek. W minionej kolejce Ekstraklasy, Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1:2. Poznaniacy prowadzili już dwoma bramkami, co jednak nie przeszkodziło […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Sandecja zatrzymana! Radomiak przerywa passę Dudka, kuriozalne błędy bramkarza

Nic nie może wiecznie trwać, wszyscy znamy te słowa i pewnie czytając je, automatycznie nucimy pod nosem. Ale na pewno nie zanuci ich dziś Dariusz Dudek, którego passa 17 meczów bez porażki została brutalnie przerwana w Radomiu. 3:0 w papę, wynik dość bolesny. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, że prezenty Radomiakowi rozdawał dziś bramkarz […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Mecz słabiutki, ale Baku i Trałka TOP

To był chyba najsłabszy mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Nawet w starciu Legii Warszawa z Podbeskidziem działo się więcej, nie mówiąc już o pozostałych spotkaniach. A tutaj? Tutaj nas prawie sen zmiótł z planszy i tylko coś mocnego mogło nas wyrwać z otępienia.  Jako, że rywalem Warty Poznań była dzisiaj Cracovia, liczyliśmy przede wszystkim na gości. […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Zagłębia Lubin. Przyjąć cztery bramki od Wisły Płock? Osiągnięcie

Przed meczem z Zagłębiem Lubin Maciej Bartoszek mówił, że w Płocku czuje się znakomicie. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego dalszej pracy w Wiśle. Dzisiejszym starciem pokazał, że ewentualne pozostanie nie musi być głupim pomysłem.  Zagłębie istniało tylko teoretycznie. To samo Zagłębie, które przecież miało nielichą szansę na puchary i powinno bić się o […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Nieprawdopodobna historia! Alisson zapewnia Liverpoolowi wygraną! [WIDEO]

Takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły. Doliczone minuty drugiej połowy. Rzut rożny, wynik remisowy. Niektórzy bramkarze decydują się wówczas na wejście w pole karne, rzadko jednak kończy się to dobrze. Tutaj jednak było zupełnie inaczej. Byliśmy na The Hawthorns świadkami czegoś nieprawdopodobnego.  Liverpool męczył się z WBA okrutnie. Przegrywał z beniaminkiem, który jest już […]
16.05.2021