post
Avatar

Opublikowane 13.09.2018 21:16 przez

redakcja

Dopóki Korona Kielce nie znalazła się w niemieckich rękach, pod koniec każdego roku mieliśmy serial “Czy miasto tym razem też da pieniądze na klub?”. Koniec końców zawsze dawało i ekstremalne scenariusze nie wchodziły w życie. Pierwszoligowym odpowiednikiem Korony zarządzanej przez miasto jest Stomil Olsztyn, który kolejny raz znalazł się na krawędzi. Czy i tym razem będąc nad przepaścią uda się uniknąć wielkiego kroku naprzód?

Sytuacja Stomilu od lat jest trudna, a jednak sportowo ciągle dają tam radę. W zeszłym sezonie wydawało się, że tym razem już się spod topora nie ucieknie, ale piłkarze Kamila Kieresia w ostatnich ośmiu kolejkach odnieśli sześć zwycięstw i finiszowali na czternastym miejscu. Więcej o tamtym okresie niedawno pisał TUTAJ Norbert Skórzewski w swoim reportażu.

Mimo utrzymania rzutem na taśmę wiadomo było, że problemy klubu się nie skończą i w pewnym momencie sprawa znów może być postawiona na ostrzu noża. I tak się właśnie dzieje. W środę nowy prezes Maciej Radkiewicz (pod koniec lipca zastąpił rządzącego ponad trzy lata Mariusza Borkowskiego) zwołał konferencję prasową, na której powiedział wprost, że Stomil ma wielkie długi i bez wsparcia może nawet nie dokończyć rundy jesiennej.

Nie czekając na wyniki audytu, podano szczegółowe wyliczenia. Wynika z nich, że Stomil spłacił ostatnio 113 tys. zł zaległości, ale nadal jest zadłużony na prawie dwa miliony złotych, z czego:
– 815 726,09 zł to zobowiązania u dostawców (w tym 324 415,45 zł – zobowiązania wobec OSiR-u.)
– 678 766,83 zł to zobowiązania publicznoprawne (zobowiązania podatkowe wobec Urzędu Skarbowego, Gminy Olsztyn oraz zobowiązania w ZUS)
448 692,62 zł to zobowiązania z tytułu wynagrodzeń dla piłkarzy, trenerów i pracowników biurowych.

Dodano, że klub zaległości z punktu drugiego oraz wobec OSiR-u próbuje rozłożyć na raty. Prezes Radkiewicz podkreślił, że z kasy Stomilu nie pobiera ani złotówki i apeluje: – Musimy uratować Stomil, bo w przeciwnym razie możemy pożegnać się z rozgrywkami I ligi.

Na temat klubu wypowiedział się także prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Z jego słów, cytowanych przez olsztyn.com.pl, wynika, że to już czas, by miasto zmniejszyło swoje zaangażowanie w Stomil. – Można postawić pytanie, czy miasto, wnosząc w ostatnim czasie do Stomilu S.A. dwumilionowy kapitał i wykładając ponad dziesięć milionów złotych na oświetlenie i nową murawę, powinno być największym udziałowcem utrzymującym klub, zwłaszcza, że działalność zawodowego klubu piłkarskiego nie jest zadaniem własnym samorządu miejskiego? Szkolenie dzieci i młodzieży – owszem tak, i o tym staramy się zawsze pamiętać – stwierdził.

A propos nowej murawy, na której piłkarze po raz pierwszy mają zagrać 22 września przeciwko Odrze Opole. Kibice widząc dopiero co położoną trawę wyrażają duży niepokój, czy na pewno tak ma to wyglądać. Podobno to najwyższej jakości trawa i trzeba czekać, aż się ukorzeni, ale faktycznie – na ten moment przypomina to bardziej murawę, która ma być zdejmowana do wymiany.

Inna sprawa, że jeśli termin meczu z Odrą ma zostać dotrzymany, murawa nie będzie się zakorzeniać przez trzy tygodnie, a tyle jest zalecane.

Sytuacją w Stomilu zażenowany jest Piotr Gajewski, lokalny dziennikarz i przedsiębiorca, doskonale zorientowany w sprawach dotyczących olsztyńskiego klubu. – W Stomilu jest teraz totalny rozpierdol. Tak źle jeszcze nie było. Wcześniej w najgorszym wypadku długi wynosiły milion złotych, a przeważnie sporo mniej. Teraz jest prawie dwa razy tyle. Nikt, nawet najwięksi wrogowie poprzedniego prezesa, nie sądził, że jest aż tak fatalnie – mówi nam Gajewski.

Jego zdaniem poprzedni prezes zarządzał klubem w skrajnie nieracjonalny sposób.

 Zimą obiecano piłkarzom olbrzymią premię za utrzymanie, jeśli uda się utrzymać i wygrać Pro Junior System. Na pewno co najmniej pół miliona złotych. Za utrzymanie. W I lidze. I to wiedząc, że nie ma na to żadnego pokrycia. Niektórzy zawodnicy mieli zapisane po 30-40 tys. zł premii. Ok, Stomil wygrał Pro Junior System, dostał też kolejne pół miliona od miasta. Wyszło gruba ponad 1,5 mln zł. Kasa rozeszła się w ciągu kilku tygodni. Latem tego roku, gdy już musiano doskonale wiedzieć, jaka jest sytuacja klubu, potencjalnym nowym zawodnikom obiecywano po kilkanaście tysięcy złotych pensji. Raz, że nie byłoby żadnych szans na realizację tych zobowiązań, dwa, że obecni czołowi piłkarze Stomilu zarabiają po kilka tysięcy – wymienia przykłady nasz rozmówca. 

I dodaje: – Najlepsze jest to, że gdy Borkowski odchodził, dostał najpierw absolutorium z miasta. Czyli wychodziło na to, że w sumie dobrze pracował, ale niech już teraz odejdzie. Jak to absolutorium ma się do tego bałaganu, który po sobie zostawił? Nie rozumiem postawy miejskich władz. Z jednej strony robi się super murawę za kilka baniek, na sam remont schodów wydaje kilkaset tysięcy, a z drugiej puszcza się klub samopas i pozwala doprowadzić go na skraj przepaści. A kolejnych pieniędzy z miasta na sam klub prawdopodobnie nie będzie.  

Z nowym prezesem wiąże pewne nadzieje, ale nie ma złudzeń, że czeka go bardzo trudna misja. – Jak dotąd Maciej Radkiewicz sprawia wrażenie osoby kompetentnej, zaangażowanej, pełnej wiary w to co robi. Podchodzi z Olsztyna, jest związany emocjonalnie ze Stomilem. Ma lokalne kontakty i przede wszystkim porządkuje ten syf. W końcu przyszedł ktoś, kto zaczął używać Excela. Problemem Stomilu jest to, że poprzedni prezes nie pozostawił żadnych perspektyw, absolutnie żadnych. W zasadzie nie było umów sponsorskich. Z będącego na koszulkach Budimexu była wręcz pożyczka, która ostatnio została umorzona, chociaż tyle. Nowy prezes ma określone zobowiązania, podpisane kontrakty, organizacja meczów i tak dalej, a nie ma zapewnionych żadnych wpływów poza pieniędzmi od władz ligi i telewizji. Jakieś pierwsze umowy są podpisywane z lokalnymi firmami, ale to kropla w morzu potrzeb. Nawet gdybyśmy pominęli długi i tak może zabraknąć środków na dogranie rundy – mówi Gajewski.

Trudna sytuacja na początku sezonu zdawała się nie działać na piłkarzy. Grający wyłącznie na wyjazdach podopieczni Kieresia po czterech kolejkach mieli na koncie siedem punktów. Zremisowali w Bytowie, wygrali w Bielsku i Tychach, a przegrali jedynie z ŁKS-em. Potem jednak wyhamowali, ostatnie trzy mecze to porażki do zera z Sandecją, Wigrami i Rakowem. – To, co robią nasi piłkarze i tak jest w tej sytuacji mistrzostwem świata. To wynika tylko i wyłącznie z tego, że trzon zespołu tworzy starszyzna, która w tym klubie się wychowywała, mieszka tu i potrafi trochę grać w piłkę – komentuje Piotr Gajewski.

Czy akcja ratowania Stomilu zakończy się powodzeniem, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że kibice nie zostawią drużyny w potrzebie. Władze klubu zainicjowały akcję “biało-niebieskie serca”, na którą można wpłacać pieniądze. Zapewniamy, że każda złotówka będzie odnotowywana na naszej stronie internetowej z dopiskiem, na jakie cele została przekazana dana kwota. Będą również pojawiały się m.in. licytacje gadżetów związanych z “Dumą Warmii” oraz inne niespodzianki dla kibiców Stomilu, z których dochód zasili Stomil Olsztyn – czytamy na oficjalnej witrynie.

Odzew był natychmiastowy.

Życzymy powodzenia, ale z drugiej strony, warto zadać sobie pytanie, jakim cudem Stomil z tyloma problemami rok w rok dostaje licencję i jak długo można funkcjonować w ten sposób? To już chyba najwyższy czas, żeby wszedł prywatny inwestor. Nie za bardzo jest go jednak czym zachęcić. Mimo to zainteresowani są, ale podstawowy warunek to wyczyszczenie długów, bez tego nie ma tematu. Czyli – jeszcze długa droga.

PM

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 13.09.2018 21:16 przez

redakcja

Weszło
23.04.2021

Kto w Podbeskidziu ma kreować grę?

Wszyscy wiedzą, że w Podbeskidziu ma kto strzelać bramki. To wielki atut w porównaniu do Stali. Ale gdy spojrzymy na asystentów, to sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Nie ma tu liderów, którzy byliby w stanie przejąć na siebie ciężar gry w środku pola. Naszym zdaniem to jedna z głównych przyczyn, przez które bielszczanom tak mocno zagląda […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

PRASA. Wawrzyniak: Legia bawi się w Ekstraklasie

W piątkowej prasie jak zawsze sporo ciekawego. Są rozmowy z Dariuszem Mioduskim o Superlidze, Jakubem Wawrzyniakiem o Legii, Piotrem Mosórem o nim i jego synach, z prowadzącą kadrę kobiet Niną Patalon i prezesem Górnika Zabrze. Są wspomnienia Marka Papszuna z pięciolatki w Rakowie oraz zawodnicze wspominki Jacka Magiery z częstochowskich czasów. Do tego trochę ekstraklasowych […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

SUPERLIGA JAK POSTANOWIENIE NOWOROCZNE | Tetrycy od 10!

Stało się. Dwaj zgryźliwi tetrycy, a więc Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz zdradzili polskie piłkarstwo i zamiast omówić bezprecedensowy rajd Sandecji Nowy Sącz – zaczęli debatować o Superlidze i UEFA. Jako że to program Dwaj zgryźliwi tetrycy, nie zabrakło oryginalnych pomysłów jak np. powierzenie losów europejskiego futbolu Arturowi Orzechowi, który mógłby przyznawać samodzielnie punkty jak […]
23.04.2021
Hiszpania
23.04.2021

Barcelona otworzyła dzisiaj wesołe miasteczko. Padło siedem goli!

Kibice Barcelony mogli mieć przed tym meczem małe obawy. Getafe zagrało ostatnio z Realem Madryt bardzo dobre spotkanie i gdyby nie genialna forma Courtoisa, mogłoby nawet wygrać. Padł jednak remis i nie było wykluczone, że ekipa Bordalasa postawi się również “Dumie Katalonii”. Tak się oczywiście nie stało, kilku piłkarzy Barcy pokazało dzisiaj wielką klasę, choć […]
23.04.2021
Serie A
22.04.2021

Siedem goli w Neapolu, piękna asysta Zielińskiego. Napoli tuż za TOP 4

Siedem zwycięstw w 10 ostatnich kolejkach, opędzlowanie Milanu i Romy, urwanie punktu Interowi. I w końcu dzisiejsza wisienka na torcie: dzisiejsze zezłomowanie niepokonanego od pięciu gier Lazio. Na miejscu Juventusu troszeczkę byśmy się obawiali finiszu Serie A z takim rywalem na plecach. Napoli odrobiło ligowe zaległości w najlepszym możliwym stylu. Siedem goli – w tym […]
22.04.2021
Weszło FM
22.04.2021

Eurotrip, Tetrycy i Ekstraklasa. Piątek z WeszłoFM

Ledwo zdążyliśmy odpocząć od ekstraklasowych emocji, a przed nami już kolejna dawka emocji! W piątek na antenie Weszło FM czeka Was sporo ciekawych propozycji. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – Dwójka bez sternika – Przed mikrofonami w drodze do pracy, do urzędu czy po prostu do kuchni na śniadanie przywitają Was Monika Wądołowska i […]
22.04.2021
Weszło
23.04.2021

Kto w Podbeskidziu ma kreować grę?

Wszyscy wiedzą, że w Podbeskidziu ma kto strzelać bramki. To wielki atut w porównaniu do Stali. Ale gdy spojrzymy na asystentów, to sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Nie ma tu liderów, którzy byliby w stanie przejąć na siebie ciężar gry w środku pola. Naszym zdaniem to jedna z głównych przyczyn, przez które bielszczanom tak mocno zagląda […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

PRASA. Wawrzyniak: Legia bawi się w Ekstraklasie

W piątkowej prasie jak zawsze sporo ciekawego. Są rozmowy z Dariuszem Mioduskim o Superlidze, Jakubem Wawrzyniakiem o Legii, Piotrem Mosórem o nim i jego synach, z prowadzącą kadrę kobiet Niną Patalon i prezesem Górnika Zabrze. Są wspomnienia Marka Papszuna z pięciolatki w Rakowie oraz zawodnicze wspominki Jacka Magiery z częstochowskich czasów. Do tego trochę ekstraklasowych […]
23.04.2021
Weszło
22.04.2021

Puchar Fuksiarza. Za nami pierwsze rozstrzygnięcia, przed nami finisz fazy grupowej!

Ach, jak na mundialach – ledwo się zaczyna granie, a tu już prawie faza pucharowa. Za nami druga kolejka Pucharu Fuksiarza, w którym cała ekipa Weszło rywalizuje w formacie starych mistrzostw Europy. Mamy już pierwsze rozstrzygnięcia i naprawdę, niech pierwszy rzuci kamieniem, kto spodziewał się, że Szymon Janczyk odpadnie jako pierwszy. Okej, wystarczy, bo zrobicie […]
22.04.2021
Weszło
22.04.2021

Kajakarstwo górskie || Weszło Sport Tour

Cykl “Weszło Sport Tour”​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. W najnowszym odcinku odwiedziliśmy zawody Pucharu Polski w kajakarstwie […]
22.04.2021
1 liga
21.04.2021

Jak wypuścić trzy punkty z garści? Pokazuje i objaśnia Arka Gdynia

Arka miała mecz pod kontrolą. Prowadziła jedną bramką, a mogła znacznie wyżej, gdyby tylko nie zabrakło jej skuteczności. A jednak w ostatniej akcji spotkania dała sobie na własne życzenie strzelić gola na 1:1. Kiepsko wypadł dziś w Gdyni powrót Bruk-Bet Termaliki na pierwszoligowe boiska. Mariusz Lewandowski może się cieszyć, że udało się urwać chociaż punkcik. […]
21.04.2021
Live
21.04.2021

LIVE: Wielki hit i Piast z Legią!

Witajcie! Przed nami fascynująca środa z Ekstraklasą, prawdziwa Superliga, nie ta wydmuszka od Florentino Pereza. Nie mamy wątpliwości, że będzie wspaniale. Tyle tu przecież smaczków. Stal Mielec może opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Wisła Kraków może się przełamać po trzech z rzędu porażkach i uspokoić nastroje. Cracovia kontra Wisła Płock… No ta para mówi sama […]
21.04.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
2 lat temu

Stadion mają całkiem całkiem 🙂

Bodek
Bodek (@bodek)
2 lat temu

To sarkazm czy Ty tak na poważnie? Ten stadion to jedna wielka ruina, byłem na nim nie raz. Dziwne, że dostaje licencję na I ligę.

Bartek99
Bartek99 (@bartek99)
2 lat temu

W pamięci mam czasy, gdy ten stadion gromadził największą w ekstraklasie publikę (wtedy I liga), średnio ponad 12000/mecz. Jakos połowa lat 90. Sokolowski, Czereszewski, Baca…
I to pamiętne 3:3 z Legią zaraz po awansie.

Suche Info
23.04.2021

Oficjalnie: Polacy zagrają w Sewilli i Sankt Petersburgu

To już oficjalnie – UEFA zmieniła miasta, w których swoje mecze będą rozgrywali Polacy podczas Euro 2021. Zamiast Bilbao i Dublina biało-czerwoni dostali Sewillę i Sankt Petersburg.  Oznacza to, że nasza kadra będzie kursowała między miastami oddalonymi od siebie o 4500 kilometrów. 14 czerwca bowiem podejmiemy Słowaków na rosyjskiej ziemi, 19 czerwca gramy w Hiszpanii […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Piłkarz Premier League zdjęty z boiska przez ramadan

Wesley Fofana z Leicester City opuścił boisko w meczu z West Bromich Albion już po godzinie gry. Grał dobrze, nie miał urazu. Ale – jak przyznaje trener “Lisów” – zszedł z uwagi na ramadan. 20-latek nie jadł bowiem nic przed zachodem słońca i szkoleniowiec wolał go nie eksploatować. Ramadan to dla wyznawców islamu święty okres. […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Marciniak: Na Euro nie jadę z powodów zdrowotnych

– Zachorowałem na tachykardię, która zaburza rytm pracy serca. W pewnym momencie siedząc miałem podwyższone tętno, tak, jakbym żwawo spacerował. Wciąż nie mam stuprocentowej pewności jaka jest geneza tej choroby, ale wiele wskazuje właśnie na koronawirusa. Tachykardia to nie jest coś, co można wyleczyć w tydzień, tak jak przeziębienie – mówi Szymon Marciniak w wywiadzie […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

Kto w Podbeskidziu ma kreować grę?

Wszyscy wiedzą, że w Podbeskidziu ma kto strzelać bramki. To wielki atut w porównaniu do Stali. Ale gdy spojrzymy na asystentów, to sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Nie ma tu liderów, którzy byliby w stanie przejąć na siebie ciężar gry w środku pola. Naszym zdaniem to jedna z głównych przyczyn, przez które bielszczanom tak mocno zagląda […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Lewandowski: Piłkarz oceniany jest po okładce – po wielkim domu i stanie konta

– Piłkarz często oceniany jest po okładce. Bardzo powierzchownie i stereotypowo. Pojedzie sobie facet na mecz, strzeli gola, wróci do wielkiego domu i zerknie, ile ma na koncie – mówi Robert Lewandowski w opowieści o swojej karierze w Sportowych Faktach. W cyklu “Drużyna Mistrzów” kapitan reprezentacji dzieli się swoimi refleksjami na temat najtrudniejszych momentów swojej […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Kosecki: Żałuję fałszywych znajomości

– Cieszę się, że mam znajomych, którzy mnie rozumieją i żyją na całego. Żałuję, że napotkałem mniej ludzi, którzy są autentyczni i prawdziwi. Spotkałem za dużo fałszywych ludzi. Powinienem mówić większej liczbie ludzi, żeby spierdalali – mówi Jakub Kosecki w rozmowie z “Foot Truckiem”.  Jakub Kosecki przeszedł dość wyraźną przemianę wizerunkową. Od młodziana, który lubi […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Ancelotti: Limity pensji to dobry pomysł, liga będzie bardziej konkurencyjna

Carlo Ancelotti, trener Evertonu, uważa, że tzw. “salary cap” sprawiłby, że Premier League byłaby bardziej konkurencyjna. – Na kanwie ostatnich dni powinniśmy przeprowadzić otwartą dyskusję na temat istotnych reform w futbolu. Limity pensji? Myślę, że to dobry pomysł – mówi Włoch. Limity pensji w Premier League? Ancelotti był jedną z osób, które wyraźnie negatywnie podchodziły […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

PRASA. Wawrzyniak: Legia bawi się w Ekstraklasie

W piątkowej prasie jak zawsze sporo ciekawego. Są rozmowy z Dariuszem Mioduskim o Superlidze, Jakubem Wawrzyniakiem o Legii, Piotrem Mosórem o nim i jego synach, z prowadzącą kadrę kobiet Niną Patalon i prezesem Górnika Zabrze. Są wspomnienia Marka Papszuna z pięciolatki w Rakowie oraz zawodnicze wspominki Jacka Magiery z częstochowskich czasów. Do tego trochę ekstraklasowych […]
23.04.2021
Weszło
23.04.2021

SUPERLIGA JAK POSTANOWIENIE NOWOROCZNE | Tetrycy od 10!

Stało się. Dwaj zgryźliwi tetrycy, a więc Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz zdradzili polskie piłkarstwo i zamiast omówić bezprecedensowy rajd Sandecji Nowy Sącz – zaczęli debatować o Superlidze i UEFA. Jako że to program Dwaj zgryźliwi tetrycy, nie zabrakło oryginalnych pomysłów jak np. powierzenie losów europejskiego futbolu Arturowi Orzechowi, który mógłby przyznawać samodzielnie punkty jak […]
23.04.2021
Suche Info
23.04.2021

Magiera: Raków to mój pierwszy klub, tam się wychowałem

Teoretycznie dla Jacka Magiery wyjazd ze Śląskiem Wrocław do Rakowa Częstochowa powinien być wyjątkowym przeżyciem. To przecież jego macierzysty klub. Ale trener wrocławian zapewnia, że żadnego poczucia wyjątkowości nie ma. – Nie będzie to dla mnie wyjątkowy mecz ze względu na to, że zostanie rozegrany w mojej rodzinnej Częstochowie. Choć to prawda, że to moje […]
23.04.2021
Hiszpania
23.04.2021

Barcelona otworzyła dzisiaj wesołe miasteczko. Padło siedem goli!

Kibice Barcelony mogli mieć przed tym meczem małe obawy. Getafe zagrało ostatnio z Realem Madryt bardzo dobre spotkanie i gdyby nie genialna forma Courtoisa, mogłoby nawet wygrać. Padł jednak remis i nie było wykluczone, że ekipa Bordalasa postawi się również “Dumie Katalonii”. Tak się oczywiście nie stało, kilku piłkarzy Barcy pokazało dzisiaj wielką klasę, choć […]
23.04.2021
Serie A
22.04.2021

Siedem goli w Neapolu, piękna asysta Zielińskiego. Napoli tuż za TOP 4

Siedem zwycięstw w 10 ostatnich kolejkach, opędzlowanie Milanu i Romy, urwanie punktu Interowi. I w końcu dzisiejsza wisienka na torcie: dzisiejsze zezłomowanie niepokonanego od pięciu gier Lazio. Na miejscu Juventusu troszeczkę byśmy się obawiali finiszu Serie A z takim rywalem na plecach. Napoli odrobiło ligowe zaległości w najlepszym możliwym stylu. Siedem goli – w tym […]
22.04.2021
Weszło FM
22.04.2021

Eurotrip, Tetrycy i Ekstraklasa. Piątek z WeszłoFM

Ledwo zdążyliśmy odpocząć od ekstraklasowych emocji, a przed nami już kolejna dawka emocji! W piątek na antenie Weszło FM czeka Was sporo ciekawych propozycji. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – 10:00 – Dwójka bez sternika – Przed mikrofonami w drodze do pracy, do urzędu czy po prostu do kuchni na śniadanie przywitają Was Monika Wądołowska i […]
22.04.2021
Suche Info
22.04.2021

Piękny gol Mertensa, piękna asysta Zielińskiego! [WIDEO]

Dzieje się w starciu Napoli z Lazio. Gospodarze demolują rzymian i zbliżają się do ligowego TOP4. Przepięknego gola na 4:0 dla Napoli zdobył Dries Mertens, a asystował mu – również ślicznie – Piotr Zieliński. Spójrzcie: To co – ładniejszy strzał czy podanie? fot. NewsPix.pl
22.04.2021
Suche Info
22.04.2021

Mioduski: – Jesteśmy w takim momencie jak Warszawa po wojnie

Dariusz Mioduski – prezes Legii Warszawa, a przy okazji od wielu lat działacz piastujący wysokie stanowiska w Europejskim Stowarzyszeniu Klubów – zabrał głos na temat wstrząsu, jakim była dla europejskiej piłki Superliga. Wypowiedzi Mioduskiego w bardzo obszernym wywiadzie zamieścił Bartłomiej Kubiak z portalu sport.pl. Właściciel “Wojskowych” przyznał, że początkowo był przerażony powołaniem Superligi. Spodziewał się, […]
22.04.2021
Suche Info
22.04.2021

Gundogan: – Może porozmawiamy o reformie Ligi Mistrzów?

Nie milkną echa upadku Superligi. Głos zabrał Ilkay Gundogan, gwiazdor Manchesteru City. Jego zdaniem po fiasku projektu trzeba też poważnie przedyskutować nową formułę Ligi Mistrzów, którą przyklapała UEFA. – Czy możemy porozmawiać o nowym formacie Ligi Mistrzów? – poprosił Niemiec na swoim koncie twitterowym. – Więcej, więcej i więcej meczów. Czy ktokolwiek jeszcze myśli o […]
22.04.2021
Suche Info
22.04.2021

Jest oficjalne oświadczenie Barcelony w sprawie Superligi

FC Barcelona odniosła się oficjalnie na swojej klubowej witrynie do projektu Superligi. W oświadczeniu czytamy: “FC Barcelona podziela pogląd większości wielkich europejskich klubów – tym bardziej biorąc pod uwagę obecny klimat społeczno-gospodarczy – że istnieje potrzeba przeprowadzenia reform strukturalnych, mających na celu zagwarantowanie ciągłości finansowej klubom. Należy to zrobić poprzez ulepszenie produktu oferowanego kibicom na […]
22.04.2021
Felietony i blogi
22.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

UEFA od początku tygodnia próbowała grać na strunach: bo my dbamy o wszystkich. I tym podobne. Ale moim zdaniem UEFA pomogła nas zepchnąć tam, gdzie jesteśmy. W sezonie, w którym Widzew Łódź grał w Lidze Mistrzów, tuż przed startem edycji, Franz Beckenbauer wypowiedział się na temat mistrza Polski. Powiedział, że takie kluby jak Widzew nie […]
22.04.2021