post

Opublikowane 16.07.2018 22:24 przez

redakcja

Belgia gra właśnie z Anglią o trzecie miejsce na rosyjskim mundialu. Największy sukces w historii tego państwa, bezsprzecznie wielka chwila dla każdego fana piłki nożnej z tamtego regionu. Kto bogatszy – ten leci oglądać mecz na stadionie, albo pod nim. Kto mniej świrnięty na punkcie piłki – ten szuka dla siebie placu, ulicy czy pubu, w którym może wspólnie przeżyć ten wyjątkowy moment. I tylko Hans, belgijski groundhopper, ogląda mecz na rzutniku w świetlicy wiejskiej we wsi Bibianna pod Turkiem, w przerwie pomiędzy meczami Mistrzostw Świata w Udawaniu Gry w Piłkę. 

Tak, przyleciał do nas z Belgii. Tak, mógł w tym czasie polecieć pod stadion, mógł polecieć na stadion, mógł wybrać dowolne miejsce w Europie. Uznał jednak, że pod względem piłkarskiej jakości, tego dnia i Belgowie, i Anglicy, i piłkarze występujący w Superpucharze Polski muszą uznać wyższość zespołów Piasku Potworów, Muchoboru Wrocław i PKS-u Orła Dziadowice-Folwark.

Podobnie jak Hans pomyślało kilkuset kibiców ze Szczecina, Warszawy, Łodzi, Poznania, Tychów, Wrocławia i wielu innych miast i miasteczek. Wszystkich połączył wyjątkowy turniej, który po raz kolejny udowodnił, że naprawdę nie potrzeba niesamowitych nakładów i rozwiniętej infrastruktury, by zorganizować porządną imprezę piłkarską.

Trudno wskazać, kto w największym stopniu przyczynił się do sukcesu MŚWUGWP (Mistrzostw Świata w Udawaniu Gry w Piłkę). Na pewno kapitalną robotę wykonał niezawodny Radek z zespołu Kartofliska, który przytaszczył ze sobą swoją wierną ekipę z Żelkiem Żyżyńskim czy wspomnianym Hansem na czele. Nie da się ukryć, że prestiżu dodał imprezie Dissblaster z Footrolla, czyli Maciek Krawczyk, który również wpadł ze swoją drużyną, zagrał w turnieju, a potem chwycił za mikrofon podczas ceremonii wręczenia nagród. Swoją cegiełkę dołożył właściwie każdy z uczestników, ale bez wątpienia największe brawa należą się gospodarzom, czyli Bibiannie.

Nie dość, że zgodzili się na ugoszczenie na własnym boisku trzynastu szalonych zespołów piłkarskich, to dorzucili do tego profesjonalny turniej piłki plażowej (zespół Kartoflisk przegrał wszystko, co było do przegrania, po czym – jak to w siatkówce – wziął udział w repasażach w systemie brazylijskim, które też przegrał) oraz to, co w futbolu najważniejsze.

Nalewak i grill.

Do tego lokalne koło gospodyń zorganizowało naprawdę fantastyczne przekąski – skosztować można było nie tylko ciast i innych wyrobów cukierniczych, ale i domowego smalcu czy bigosu. Mało? Organizatorzy imprezy postanowili pójść z duchem czasu i w ramach uzupełnienia zawodów czysto sportowych dodać również odrobinę e-sportu. Świetlica wiejska zmieniła się na cały dzień w świetnie wyposażony salon gier, w którym każdy chętny mógł się sprawdzić w takie gry jak Sensible World of Soccer, Contra, Tanks czy Deluxe Ski Jumping – a to dzięki zaproszonej na tę imprezę Fundacji Dawnych Komputerów i Gier.

20180714_144700

Trudno było się oprzeć tym wszystkim atrakcjom, więc nie dziwi wcale imponująca wręcz frekwencja. To nie są żadne hiperbole – naprawdę przez turniej musiało się przewinąć jakieś 200-300 osób, z czego sami osobiście rozmawialiśmy z kibicami z Wrocławia (150 kilometrów od Bibianny)), Brodnicy (180 kilometrów), Warszawy (200 kilometrów), Krakowa (280 kilometrów) i Szczecina (340 kilometrów!). Także drużyny spoza zestawu lokalnych ekip nie oglądały się na odległość. Do turnieju zaproszono 13 zespołów, z których wypadła jedynie formacja piłkarska Farmacja Tarchomin, przechodząca przez trudny okres w życiu każdego klubu, podczas którego nie udaje się zebrać składu na mecz.

Do walki stanęli więc gospodarze i współorganizatorzy – PKS Orzeł Dziadowice-Folwark oraz Kartofliska.pl, a także drużyny Retro Bibianna oraz Dragon Dzierzbin. Nie mogło zabraknąć niedawnego pucharowego rywala Kartoflisk, czyli drużyny Bar Ulubiona ETV, która wędrowała gustownym busem ze swojej przytulnej siedziby. Już od wejścia towarzyszył jej charakterystyczny śpiew: „nie poddawaj się, Ulubiona ma, nie poddawaj się, dwa złote wódka”. Ze stolicy przyjechały również popularne „Kokosy” czyli drużyna Coco Jambo Warszawa – w ramach ciekawostki możemy dodać: przeciwnik KTS-u w nadchodzącym sezonie B-klasy. Bibiannę odwiedzili również zawodnicy Jadwiżańskiego KS-u z Poznania oraz plejada gwiazd Twittera: WKS Muchobór Wrocław, Naprzód Świbie i Piasek Potworów. Do tego wspomniany Footroll i stały bywalec tego typu turniejów – mityczny, słynny i posiadający fenomenalną historię LZS Chrząstawa.

Co mamy na myśli pisząc „plejada gwiazd Twittera”?

Naprzód:

Piasek:

WKS Muchobór:

Najciekawsza jest jednak ostatnia drużyna, ta która wskoczyła w ostatniej chwili w miejsce zdyskwalifikowanej Farmacji. Otóż groundhopperska grupa dziewczyn o nazwie „Futbol z jajnikami” zebrała kilku kibiców, którzy mieli przy sobie jako taki sprzęt do gry i wystartowała w turnieju jako Futbol Z Jajnikami Zapchajdziura. 

Trzynastka była gotowa do akcji, co było o tyle ważne, że przecież to turniej udawania gry w piłkę. Zwycięzcą miał więc zostać nie ten, kto wygra najwięcej spotkań, ale ten, kto najbardziej przekonująco udaje grę w piłkę. A skoro tak – specjalna patera, najcenniejsze trofeum tego dnia, trafić miała do 13. zespołu w stawce. Byłoby to jak wiadomo niemożliwe, gdyby uczestników było tylko dwunastu, stąd też zespół FZJ Zapchajdziura z miejsca zyskał sympatię konkurentów i kibiców.

Format był prosty – pełnowymiarowe boisko trawiaste podzielono na dwa mniejsze, na których równolegle odbywały się mecze. Założenie było takie, że każdy gra z każdym tak długo, jak będzie to możliwe. Początkowo tempo było całkiem przyzwoite i wydawało się, że może dojść do sensacji – a za taką należałoby uznać rozegranie pełnych dwunastu kolejek. Mniej więcej w połowie terminarza zerwała się jednak nad Bibianną potężna burza, która sprawiła, że część drużyn poprzestała na ośmiu, a część zaledwie na sześciu grach.

Paradoksalnie – zgodnie z planem, który zakładał, że mniej więcej w okolicach ósmej kolejki żywych i zdolnych do biegania zawodników będzie mniej, niż sędziów (a sędziów było dwóch).

Nie zabrakło niespodzianek. Po pierwsze – zespół Kartoflisk w pierwszych trzech meczach zdobył aż siedem punktów. Po drugie – zespół ETV grał wprawdzie tak fatalnie jak zawsze, ale mimo wszystko niewielu spodziewało się, że przegrają nawet z drużyną Futbolu z Jajnikami Zapchajdziurą. Ważny detal jest zaś taki, że po porażce z drużyną Zapchajdziury, ETV jak zawsze wygrało z zespołem Kartoflisk, oficjalnie stając się kartofliskową Niecieczą, absolutnie nie do pokonania.

20180714_144854

Wszystko przez Belga – usłyszeliśmy w obozie Radka. – Na najważniejsze dwa spotkania zniknął przed rzutnikiem, pochłonięty oglądaniem meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata.

Mimo tej wtopy, Hans został wybrany najlepszym zagranicznym piłkarzem turnieju i nie jest wcale tak, że był jedynym zagranicznym piłkarzem turnieju.

No dobra, był.

Pozostałe wyniki trudno było ustalić – w miarę rozkręcającej się imprezy, coraz częściej dochodziło do wymieniania koszulek, zawodników oraz piłek. Kilkakrotna korekta zasad oraz zamazanie linii przez padający deszcz wykluczyło również uznanie za oficjalne rezultatów końcowych starć, zwłaszcza, że niektóre ograniczyły się do serii rzutów karnych. Wobec braku możliwości kontynuowania turnieju – rozpoczęły się pojedynki, w jednym na przykład Żelek Żyżyński ograł prezesa i bramkarza ze Świbia, zdecydowanie pewniej wykonując pięć jedenastek.

Klasyfikacja generalna? Największym przegranym turnieju zostało Coco Jambo Warszawa, które wygrało najwięcej spotkań. Nagrodą pocieszenia była dla nich patera z 1. miejscem. Drugą z pater była ta dla zespołu dziewiątego i naprawdę, nie pytajcie, dlaczego akurat dziewiątego. W każdym razie do gabloty wstawi sobie ją Piasek Potworów. Ostatnie, trzynaste miejsce, przypadło Ulubionej ETV, która w całym turnieju wygrała jedynie mecz z Kartofliskami, a na jedno ze spotkań wybiegło z bramkarką w przebraniu misia pandy.

Jak sami widzicie – do końca normalny ten turniej nie był i nie zmienią tego nawet zupełnie poważne media obecne na miejscu – wśród nich nawet kanał Łączy Nas Piłka. Zresztą, Piasek Potworów przywiózł ze sobą swoją słynną trybunę, którą chce w przyszłości wystawić na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gdy już się ściemniło, Belgia odebrała medale, część drużyn rozjechała się do domów, a inne do bazy hotelowej – dla najwytrwalszych zagrał zespół Jurad.

Poważnie rozważmy, czy za rok nie zgłosić do turnieju zespołu KTS Weszło, zwłaszcza, że w Deluxe Ski Jumping wymiatamy już teraz. No i jednak na hasło „bigos od wiejskiej gospodyni” prawdziwy mężczyzna nie pyta jakie na jego drodze stoją przeszkody, ale ile kilogramów ma jedna porcja.

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
3 lat temu

Bibianna fajna miejscowość 🙂 Bywam tam, stadion pierwsza klasa 🙂

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021