post Avatar

Opublikowane 19.04.2018 18:53 przez

redakcja

Pamiętacie jeszcze pierwsze finały Pucharu Polski na Stadionie Narodowym? Niemalże festyny, bilety za 15 złotych, sielanka, szeroko zakrojone akcje promocyjne, szereg udogodnień. To był okres walki o klienta. Dziś jednak w PZPN-ie uznano, że walka o klienta zakończyła się zwycięstwem, a skoro tak – teraz ułatwienia mają dotyczyć nie kibiców, ale związku.

Sposób dystrybucji biletów na finał Pucharu Polski, w którym Arka Gdynia zmierzy się z Legią Warszawa, wygląda jak najgorsza hybryda olewania kibiców w stylu lat dziewięćdziesiątych, przy zachowaniu zupełnie współczesnej upierdliwości. Lista zarzutów jest długa i paradoksalnie ceny wcale nie są na jej szczycie.

Zacznijmy może od kibiców przyjezdnych, bo tutaj najdobitniej widać, że skończył się okres wyszukiwania ułatwień dla fanów. Arka Gdynia o tym, że zagra w finale, dowiedziała się we wtorek wieczorem. Do kiedy PZPN dał im czas na skonstruowanie pełnej listy wyjazdowej liczącej kilkanaście tysięcy imion, nazwisk oraz numerów PESEL? Dokładnie trzy dni robocze. W poniedziałek związek chce mieć u siebie zatwierdzone listy. W środowy poranek, tuż po świętowaniu awansu do półfinału, arkowcy musieli więc zorganizować naprędce transport, a następnie zapisy, które potrwają rekordowo krótko – sami jesteśmy ciekawi, ilu fanów Arki przez tak krótkie terminy w ogóle zrezygnuje z wyjazdu.

Najgorsze jest jednak nie popędzanie fanów, ale uzasadnienie dla tak krótkich terminów. PZPN potrzebuje czasu ponieważ… wszystkie bilety musi wydrukować i wysłać kibicom do rąk własnych za pomocą kurierów. Tak, mamy 2018 rok i największa polska organizacja sportowa musi wydrukować wejściówki i następnie przesłać je bezpośrednio do fanów. Cud, że skorzystają z usług kurierów, po przeczytaniu pierwszej części uzasadnień spodziewaliśmy się raczej gołębi pocztowych. Rany, nawet w PKP już się nauczyli sprawdzać bilety przez smartfony, o samodzielnym drukowaniu nie wspominając, a tutaj – dziki zachód. Dlaczego?

 – Nasze doświadczenie wskazuje, że gdy w pewnych sytuacjach była włączona możliwość drukowania biletów w domu, pojawiała się cała masa nieuczciwych osób, które tymi biletami handlowała w internecie. Dlatego taka opcja została wyłączona. Dzisiaj mecze Pucharu Polski cieszą się takim zainteresowaniem, że popyt jest znacznie większy niż podaż – wyjaśnia rzecznik związku, Jakub Kwiatkowski. Tłumaczenie przekonujące, o ile chodziłoby o sektory neutralne, na które istotnie „koniki” mogłyby podbijać ceny. Ale sektory za bramkami, gdzie i tak będą obowiązywały listy?

Poza tym dochodzi kwestia wysyłki za pomocą kuriera. Koszt tej usługi został oczywiście przerzucony na klienta, który do biletu musi dorzucić kolejne dwie dyszki (a potem oczywiście stoczyć tradycyjną wojnę o ustalenie z doręczycielem miejsca i czasu przekazania przesyłki).

– Bilety są bardzo tanie. To tylko 40 złotych w pierwszej kategorii. Te bilety, które zostały przekazane w puli dla najbardziej zagorzałych kibiców, są jeszcze tańsze. Nie możemy mówić, że cena jest wygórowana – kwituje Kwiatkowski. Skoro bilety są tanie, można sobie odbić na usługach kurierskich, wiadomo.

Czyli tak – czasu na rozplanowanie majówki jest rekordowo mało, do kosztów dochodzi kurier, a rozpisywanie list wyjazdowych to połączenie maratońskiego dystansu i sprinterskiego tempa.

– Co roku jest tak samo. Arka grała w finale w zeszłym roku i procedury były takie same. Klub nie powinien być zaskoczony – twierdzi beznamiętnie Kwiatkowski.

Z całego tłumaczenia rzecznika najbardziej trafia do nas szczere wyznanie: „popyt jest znacznie większy niż podaż”. Czyli innymi słowy – skończył się czas budowania pozytywnych relacji, wizerunku, napędzania koniunktury, walki o każdego kibica. Rozpoczął się czas spieniężania sukcesów. „Popyt jest znacznie większy niż podaż” można przetłumaczyć mniej więcej na „jak wam się nie podoba, to mamy na wasze miejsce trzech kolejnych”.

Z jednej strony to biznesowo uzasadniona strategia, z drugiej – popyt to nie jest numer PESEL, nie otrzymuje się go ani za darmo, ani dożywotnio. Mamy nadzieję, że w PZPN-ie też będą o tym pamiętać.

Fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 59
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Laguna
Laguna

Przyganiał kocioł garnkowi… ”Czyli innymi słowy – skończył się czas budowania pozytywnych relacji, wizerunku, napędzania koniunktury, walki o każdego kibica. Rozpoczął się czas spieniężania sukcesów”. Jak bym o Weszło czytał.

Laguna
Laguna

Jakbym o Weszło czytał. (miało być)

M.
M.

Zaraz dostaniesz bana. To też nowa polityka Weszło. Mało odporni są na wskazówki klientów- czytelników.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hds
hds

Gdyby zbanowali wszystkich legionistow to kibice Lecha i tak napisaliby, ze to spisek Warszawy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik

Ciebie powinni zbanować pajacu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stona
Stona

Ale masz świadomość, że krytyka nie musi od razu oznaczać, że masz po kimś jechać równo z trawą, obrażać go i wyklinać? Jeśli na Twitterze wypowiadałeś się takim samym tonem, to nie dziwi mnie, że dostałeś bana. Nikt normalny nie ma ochoty rozmawiać z ludźmi, którzy wypowiadają się w taki sposób, jak Ty.

nigello
nigello

Poza tym 2 tygodnie temu jak ruszała sprzedaż były wystawione tylko bilety w najgorszych sektorach. Te na środku wszystkie niby zajęte. Człowiek kupił szybko, bo myślał, że już wyprzedane, a teraz wjechały te lepsze i bez szans, żeby zamienić. Organizacyjna porażka!

Rudy z UE
Rudy z UE

Heh nauczyli sie od konii, bo to ich zelazna zasada, najpierw sprzedac najgorsze… A kwiatkowski w tekscie powyzej dupcy o przekretach z biletami na allegro

DrMabuse
DrMabuse

Tak teraz robi każdy, na koncerty też tak często bilety są sprzedawane.

michalszostak
michalszostak

Dokładnie. Często jest tak, ze płyta jest rzekomo wyprzedana, kupują ludzie miejsca siedzące sto kilometrów od sceny, a potem magicznym trafem jakoś jednak płyta powiększyła swoją pojemność…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310
biggala2310

Olkiewicz! Coś Ty znowu tu powypisywał?! Przecież Cię Stanowski NA ZBITY PYSK WYWALI za dojebanie się do poletka Rudego! Usuń to natychmiast.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

Chamska próba zapewnienia przewagi kibiców Legii na trybunach? Bo jak to inaczej odczytać.

Voitcus
Voitcus

Z tekstu wynika, że zbieranie list Arki się zaczęło jeszcze przed meczem w Warszawie, który równie dobrze mogli wygrać Zabrzanie

flix
flix

,

flix
flix

Tak, Arka swój półfinał wygrała dzień wcześniej. Najwyżej zagrała by z Górnikiem, niczego to nie zmienia.

Voitcus
Voitcus

Zmienia to, że nawet jeśli ktoś robił na złość Arce, to nie musiała to być próba „zapewnienia przewagi kibiców Legii na trybunach” (i to jeszcze „chamska”), tym bardziej że z Zabrza jest chyba dalej do Warszawy niż z Gdyni (na pewno jest z Gdyni bezpośrednie pierdolino, a z Zabrza chyba trzeba najpierw do Katowic dojechać – ale mogę się mylić).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drHouse
drHouse

Legia takie same zasady. Tyle że wiadomo, warszawiakom łatwiej zaplanować bo odpada podróż.

Murphy
Murphy

Właśnie o to chodzi że zasady nie powinny być takie same. Skoro kibice z Wawy są na miejscu a Ci z Gdyni nie są. CI z Warszawy jak się uprą i byłaby taka możliwość, To nawet osobiście mogą odebrać.
Ci z Gdyni nie bardzo. Szczególnie że kurierzy nie wożą tylko biletów na finał PP

PhoenixLk
PhoenixLk

jesteś w błędzie… mowa jest o puli przeznaczonej dla klubu (obie liczą tyle samo miejsc – każdy z finalistów dostaje trybunę za jedną z bramek), a nie o biletach na sektory neutralne…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zupa_z_bezdomnego
Zupa_z_bezdomnego

Znając życie, to jeszcze PZPN zarabia na przesyłkach, bo wątpię by płacili 20zł za przesyłkę listową.

Murphy
Murphy

Pewnie dlatego że mają podpisaną umowę. Sądzisz że ktoś tam będzie biegał z tym do punktu nadawczego i nadawał ?

Zupa_z_bezdomnego
Zupa_z_bezdomnego

Tego akurat nie wiem, ale jeśli są dodatkowe rzeczy jak potwierdzenie dostawy itp, to może być taka cena.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak

Oczywiacie że zarabiają. Myślisz, że skoro Ty zapłacisz 20 zł za kawałek papieru w liście, to oni też? Hurtowo wysyłają tysiące biletów, więc cwanie to sobie wymyślili.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski

Spokojnie ostatnie lata graja w finale silne ekipy wyjazdowe.poczelamy aż w finale znajdzie sie np.Piast i Korona i wtedy PZPN bedzie sie prosił by kibice przyjechali

AdamFaken
AdamFaken

Musisz być z Gdyni albo być przynajmniej kibicem Arki, nikt o zdrowych zmysłach nie nazwałby Arki mocną ekipą wyjazdową hah mocnę ekipy wyjazdową to miał taki Ruch jak jeszcze kopał w ekstraklasie gdzie do każego sektora wbijali się pełną liczbą. zresztą zobacz sobie zdjęcie dodane do artykułu tam masz najlepszą odpowiedź po lewej stronie masz mocną ekipę wyjazdową która jeszcze zapełniła cały środek stadionu a po prawej masz Arke w ich meczu stulecia, Gdzie taka Wisła na otwarcie narodowego wykupiła 15 tys chyba w tydzień i jak chcieli domówić jeszcze 5 to odwołali mecz 🙂

Siema
Siema

Na poprzedni finał na górny sektor bilety rozprowadzało SKGA, a na dolny nieudacznicy z klubu. Klub porezerwował połowę miejsc na dole dla juniorów, rodzin, sponsorów itd. no i skończyło się to tak, a nie inaczej…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

John The Revelator
John The Revelator

Dokładnie, nie ma co porównywać do zeszłego pucharu, teraz w sektorze Arki będzie dodatkowo masa kibiców z Poznania, Krakowa i Ostrowca (i może Łodzi? :D). Spokojnie wypełniliby dół i górę w normalnych okolicznościach, ale w takim wypadku to jak zajmą połowę miejsc za bramką to będzie sukces.

Orw14
Orw14

Dokładnie, wtedy okaże się nagle, że listy trzeba zgłosić do 3 dni przed finałem, a bilety mogą być elektroniczne. Rudy to taki sam chvj jak Lato, z tym, że z lepszym PR.

RamoneQ
RamoneQ

Jakby dali 80% biletów Legii i 10 Arce i do wolnej sprzedaży, to wtedy WeszLo by nawet takiego artykułu nie napisało bo ich ukochany klub miałby masę biletów… Hipokryci…

PhoenixLk
PhoenixLk

mowa jest o puli przeznaczonej dla klubu (obie liczą tyle samo miejsc – każdy z finalistów dostaje trybunę za jedną z bramek), a nie o biletach na sektory neutralne…

ulame21
ulame21

Pytanie do zorientowanych: podział biletów między Legie a Arkę jest 1:1 nie licząc stref neutralnych ?

Orw14
Orw14

2 lata temu Legia i Lech dostały dokładnie po 10k biletów.

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura

Teraz też jest po dychę na klub.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

ktoś bronił ci kupić bilet na jedną z trybun dla neutralnych kibiców? Jeśli nie – nie miej pretensji do osób z Warszawy, że wykorzystały twoją niechęć do zakupu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

według rozpiski PZPN – sprzedaż na sektory neutralne ruszyła 5.04… ile w tym prawdy? Nie wiem – interesuje mnie tylko miejsce z sektora oznaczonego jako „Finalista”

śal pelacór
śal pelacór

„nic o was bez was” to odpowiedź PZPNu na „nic o nas bez nas”

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski

oj będą jutro z samego rana telefony kontrolne z pzpn

ThadCastle
ThadCastle

Warto by dodać jeszcze sposób komunikacji i dystrybucji biletów na sektory neutralne. Początkowo ustalona data sprzedaży biletów nijak miała się do realnej sprzedaży. W dniu rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży dano do sprzedaży jedynie kilka sektorów, głównie tych najsłabszych (czyli bliżej sektorów buforowych). I gdy się wyprzedał jeden sektor to dopiero otwierano kolejny. Ale też nie tak, że po sprzedaniu ostatniego miejsca otwierali kolejny. Co to to nie. Nikt nie znał dnia i godziny kiedy otwierał się kolejny sektor. Na wszystkie pytania drogą mailową, poprzez TT nikt z PZPNu czy serwisu Łączy nas piłka nie raczył powiedzieć słowa o co chodzi z tą sprzedażą biletów na sektory neutralne. Dziś dopiero gdy wczoraj poznano drugiego finalistę otworzono do sprzedaży najlepsze miejsca. Nie mam pojęcia o co w tym chodziło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że PZPN bał się właśnie o ten popyt. I dlatego chciał sprzedać najpierw gorsze miejscówki bo bał się, że w przypadku braku awansu Legii do finału mieszkańcy warszawy nie będą chcieli kupić słabych miejsc na mecz Górnik – Arka lub Górnik – Korona.
Dla mnie ta dystrybucja biletów to porażka i aż się dziwiłem, że nikt tym się nie interesuje. Brak przejrzystych zasad sprzedaży i totalna dezinformacja ze strony organizatora finału.

Eljan
Eljan

Niech „zgadnę” – umowę na dostarczenie biletów ma jedna firma (nie może jej wybrać zamawiający)? Nieeee, no tu żadnego przekrętu nie było

Orw14
Orw14

Wcale bym się nie zdziwił, jakby PZPN zarabiał dodatkową dychę z tych 20 zł. Albo i więcej.

DrMabuse
DrMabuse

A dlaczego dostawa kurierem ma uchronic przed handlem w internecie?

bastion79
bastion79

Dobre pytanie. Na finał z Lechem kupiłem pod stadionem od konika i bez problemu wszedłem. Ochronie nie przeszkadzało, że nazwisko na bilecie jest inne od tego w dowodzie. Później jesteśmy zaskoczeni czemu nie można zidentyfikować osób robiących syf. Wchodzi kto chce, jak chce i gdzie chce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Erni
Erni

No ciekawe bo bilety kupowane przez stronę Legii będą jak co roku odbierane w klubie. Przecież do Arki mogliby też hurtowo wysłać.

Sagittarius
Sagittarius

Finał Pucharu Polski to niepowtarzalne wydarzenie. Jeśli kurier nie doręczy na czas biletów,nie będę mógł obejrzeć meczu ze stadionu. Trzeba będzie zrobić czarny PR PZPN, pozwać o odszkodowanie za straty emocjonalne 😉

Marold
Marold

A Zibi podobno taki chętny do zmian i ulepszania piłki w naszym kraju. Własnie widać jaką chęcią dąży kluby w naszej lidze. Sa jakie sa ale zamiast odciąć się kompletnie nawet od takiej krytyki robią odwrotnie.

Bukmacherka
04.04.2020

Witebsk wygrywa, my zarabiamy. Zagraj z nami w Superbet!

Liga białoruska łatwa w obstawianiu nie jest, ale nam udało się już kilkukrotnie skorzystać z okazji u bukmacherów. Tym razem dopatrujemy się takich w ofercie legalnego buka Superbet. Na co stawiamy w niedzielę? Między nami na wygraną Witebska, czy też na liczbę żółtych kartek. Sprawdźcie, co warto zagrać! FK Witebsk – FK Smalawiczy Ostatnie mecze […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Liga białoruska bez podatku? Zagraj to w BETFANIE!

Gra bez podatku u bukmachera? Nie ma niczego lepszego! Dlatego zaglądamy do oferty legalnego buka BETFAN, gdzie stawiając trzy zdarzenia na kuponie, nie musimy odprowadzać podatku od wygranej! A skoro czekają nas trzy pojedynki z ligi białoruskiej, podpowiadamy jak zmontować kupon, żeby wygrać więcej. Eniergietyk-BDU – FK Mińsk Nieoczekiwany mecz na szczycie ligi? Brzmi jak […]
04.04.2020
Kanał Sportowy
04.04.2020

BOXING TALK #2. Adam Kownacki gościem specjalnym Durdy i Pindery

O boksie można rozmawiać godzinami, zwłaszcza z Januszem Pinderą i Edwardem Durdą. Dlatego z całą pewnością będziecie się dziś wieczorem świetnie bawić, jeśli odpalicie Kanał Sportowy. Dwaj znawcy pięściarstwa będą odpowiadać na pytania widzów. Oglądajcie, dzwońcie, bawcie się dobrze! Prosto z USA gość specjalny – Adam Kownacki! 
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Zgarnij darmowy bonus od Totolotka na ligę białoruską!

Legalny polski bukmacher Totolotek dobrze rozumie potrzeby graczy w trudnym czasie! Klienci tego buka otrzymają darmowy bonus za stawianie na ligę białoruską. Przed nami ostatni dzień, w którym rozgrywana jest 3. kolejka tych rozgrywek, więc to ostatnia szansa na załapanie się na nagrodę. A jak ją wykorzystać? Podpowiadamy, typując niedzielne spotkania. Bonus od Totolotka na […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

QUIZ: Czy wymienisz wszystkich Polaków, którzy zagrali w Lidze Mistrzów w zagranicznych klubach?

Bywały takie czasy, kiedy mieliśmy solidną reprezentację w finale, bywały, gdy nasz rodak stawał się finału bohaterem. Bywały jednak też takie lata, kiedy odliczaliśmy kolejne lata bez polskiej bramki w Champions League, a występ KOGOKOLWIEK z naszych urastał do rangi wydarzenia. Czy jesteś w stanie wymienić wszystkich Polaków, którzy zagrali w Lidze Mistrzów w zagranicznych […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Managua rozbije Real Madriz? Postaw na to w eWinnerze!

Przed nami 14. seria gier w Lidze Primera w Nikaragui! Legalny bukmacher eWinner tradycyjnie przygotował ofertę pojedynków na gole w tej egzotycznej lidze. Czy grając takie zdarzenia można zarobić? Oczywiście, o czym przekonujemy w naszej analizie. Co warto zagrać, żeby wzbogacić się na nocnych starciach w Nikaragui? Pojedynek: Juventus Managua – Las Sabanas Juventus kontra […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Dynamo Brześć w drodze po kolejny tytuł? Wysokie kursy w BETFANIE!

Mistrzowie kraju świetnie zaczęli sezon, w którym bronią zdobytego przed rokiem tytułu. Jak Dynamo wypadnie w starciu z pogromcą BATE Borysów? Legalny bukmacher BETFAN oferuje ciekawe typy na to spotkanie. Sprawdź, na czym można zarobić w lidze białoruskiej! Dynamo Brześć – Sławija Mozyrz Ostatnie mecze bezpośrednie: WRWWW Poprzednie mecze Dynama: WRRRW Ostatnie spotkania Sławiji: WPWWPW […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

Pomoc z różnych stron. Glik funduje maseczki szpitalowi z Jastrzębia

 W zgodnej opinii ekspertów, pandemia koronawirusa w Polsce jeszcze nie weszła w najgorszy moment. Gdy popytać w szpitalach, sytuacja sprzętowa do rewelacyjnych nie należy. Ale załoga Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju od dzisiaj będzie miała trochę mniejszy ból głowy: z pomocą wyszedł rodowity jastrzębianin i reprezentant Polski, Kamil Glik. Taką wiadomość opublikował […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

BATE Na Luzie i Bez Ryzyka! Do 25 zł zwrotu w Milenium

Dwa mecze i dwa razy w łeb. Piłkarze BATE Borysów na pewno zakładali nieco lepszy start sezonu. Na Białorusi hasło „bij BATE” jest jednak popularne nawet wtedy, gdy potentat finansowy jest jedynie wicemistrzem kraju. Teraz znana z występów w Lidze Mistrzów drużyna spróbuje się odegrać. Skoro tak, to warto na nich postawić i sprawdzić słuszność […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Sobota na Białorusi? Skorzystaj z wysokich kursów w Superbet!

Kolejny dzień zmagań na Białorusi to kolejny dzień szans na zarobek! Trzy dzisiejsze spotkania możemy obstawić w ofercie specjalnej Superbetu. Opcje są dwie – albo wrzucamy to na jeden kupon, albo gramy osobno. My podpowiadamy, jak skorzystać z oferty łączonej na te rozgrywki. Nasze przewidywania Over 2.5 goli gości – zagraj w Superbet po kursie […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

Facet czyta „365 dni” Lipińskiej, odcinek 3: VIP shopping i piękny fallus

Jesteś mafijnym bosem. Zamierzasz rozkochać w sobie kobietę twojego życia. W jaki sposób tego dokonasz? Don Massimo długo nie zastanawiał się nad odpowiedzią na to zajebiście ważne pytanie i postanowił zadziałać w myśl zasady, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Wziął więc Laurę na zakupy uznając, że to najkrótsza droga do jej serca. Żeby […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Czas na finały eWinner Cup! Skorzystaj z FREEBETU od eWinner!

Pierwszy w historii turniej Counter Strike’a zorganizowany przez eWinnera wchodzi w decydującą fazę! Już dziś czekają nas emocjonujące pojedynki z udziałem zaproszonych gwiazd. Z tej okazji legalny bukmacher eWinner przygotował dla graczy ciekawą ofertę, w której można obstawić zdarzenia spod znaku turnieju. Co warto zagrać? Podpowiadamy. Krótkie przypomnienie – w zawodach wzięło udział ponad 100 […]
04.04.2020
Weszło Extra
04.04.2020

„Problemem jest brak racjonalności, wydawanie całego budżetu na pensje piłkarzy”

Tomasz Tułacz to trener z najdłuższym stażem w Polsce na szczeblu centralnym. W Puszczy Niepołomice pracuje od ponad 4 lat i zdążył już nauczyć się funkcjonowania w małym klubie, który konkuruje z bogatszymi. W rozmowie z nami szkoleniowiec zdradza, o ile kluby z trzeciej ligi potrafiły przebić w negocjacjach Puszczę, a także dlaczego wyszło to […]
04.04.2020
Kanał Sportowy
04.04.2020

Trenuj z Kanałem Sportowym! Zapraszają Qczaj i Michał Pol

Zardzewieliście podczas kwarantanny? Trochę za bardzo zasmakowały wam domowe obiadki z dokładką zamiast szybkiej przekąski wszamanej w biegu? A może po prostu chcecie się za siebie wziąć? Mamy dla was idealną propozycję na czas kwarantanny – trening z Kanałem Sportowym. Dzisiaj Qczaj i Michał Pol wszystko wam pokażą i objaśnią. Zobaczycie – będzie i wycisk, […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

„Piłkarze Pogoni zachowali się przyzwoicie. Wszyscy zgodzili się na obniżki”

– W ogóle nie było żadnej walki z zawodnikami. Od początku, odkąd poznaliśmy ustalenia, z których jestem bardzo dumny, bo po raz pierwszy zdarzyło się, żeby prezesi polskich klubów mówili jednym głosem, rozmawialiśmy najpierw z radą drużyny, a potem z tymi, którzy mieli jeszcze jakieś wątpliwości. Generalnie mogę powiedzieć, że wątpliwości były znikome. Raczej dotyczyły […]
04.04.2020
Weszło
04.04.2020

Pandemia, godzina policyjna? Nic nie powstrzyma Prijovicia przed wypadem do kawiarni

Piłkarze pochodzący z Bałkanów stereotypowo są postrzegani jako ludzie nieco narwani, których niezwykle trudno zdyscyplinować. Często jest to stereotyp mocno krzywdzący, ponieważ jesteśmy w stanie wskazać paru piłkarzy z tamtej części Europy, za którymi nie trzeba biegać z kijem, żeby zachowywali się jak należy. Ale tacy goście jak Aleksandar Prijović przypominają nam jednak, że stereotyp […]
04.04.2020
WeszłoTV
04.04.2020

STAN FUTBOLU. Mroczek: „Zwróciliśmy się do miasta, by obniżyć finansowanie klubu o 50%”

Jak co sobotę – zapraszamy na Stan Futbolu. Tym razem w programie Krzysztofa Stanowskiego łączenia z Jarosławem Mroczkiem (prezesem Pogoni Szczecin) i Euzebiuszem Smolarkiem (prezesem Polskiego Związku Piłkarzy). Czasy mamy arcyciekawe, więc z takimi gośćmi tematów to omówienia na pewno nie zabraknie. 
04.04.2020
Weszło Extra
04.04.2020

Zbrodnia bez kary. Jak legendarny bramkarz utopił swojego kumpla

Franjo Glaser to znacząca postać w dziejach bałkańskiego futbolu. W latach trzydziestych i czterdziestych minionego stulecia mógł on uchodzić nie tylko za najlepszego bramkarza w Jugosławii, ale i w całej Europie. Dzięki sportowej postawie szybko zyskał sławę i powszechny szacunek, stał się w swoim kraju wielką gwiazdą. Gwiazdy zaś, co tu kryć, miewają swoje humory […]
04.04.2020