Piękni, pięćdziesięcioletni: Saleta, Gołota, Michalczewski

Opublikowane 07.03.2018 16:50 przez

Jan Ciosek

Drugiego takiego roku w historii polskiego boksu nie było i raczej nigdy nie będzie. W ciągu czterech miesięcy, między styczniem, a majem 1968 roku urodziły się trzy legendy ringu. Wieloletni mistrz świata wagi półciężkiej, mistrz Europy wagi ciężkiej i mistrz świata w kick-boxingu, no i oczywiście jedyny w swoim rodzaju gość, dla którego rodacy zarywali noce. Jeśli szybko policzyliście to już wiecie: Dariusz Michalczewski, Przemysław Saleta i Andrzej Gołota w tym roku kończą okrągłe pięćdziesiąt lat. A Przemek nawet dokładnie dziś. Co słychać u Trzech Muszkieterów polskiego ringu?

Życie jest niestety brutalne. Składanie życzeń na pięćdziesiątkę legendom polskiego boksu to doskonały moment do refleksji dla wszystkich, którzy pamiętają ich najlepsze czasy. Tak, to prawda: jesteśmy starzy i młodsi nie będziemy. Można się tym faktem łamać, można też podejść do wszystkiego z uśmiechem. Jak choćby dzisiejszy jubilat, do którego z samego rana zadzwonili z życzeniami dziennikarze Weszło FM.

Z roku na rok moje życie podoba mi się coraz bardziej. Nie czuję jakiejś drastycznej różnicy pomiędzy wczoraj, kiedy miałem 49 lat, a dziś, kiedy stuknęła mi pięćdziesiątka. Prawdę mówiąc, nie czuję też różnicy między dziś, a czasem, kiedy miałem 30 lat – mówił na antenie Przemysław Saleta. Od dziś – piękny pięćdziesięcioletni. Podobnie, jak Andrzej Gołota, który z „Chemkiem” toczył pięć lat temu ostatnią zawodową walkę. Za dwa miesiące dołączy do nich także Dariusz Michalczewski. Co tu dużo gadać – cała piękna epoka w historii polskiego boksu.

Bokserskim Trzem Muszkieterom z 1968 roku różnie się wiodło w ringu, różnie w życiu i biznesach. Każdy miał okresy, w których był na szczycie, oraz takie, gdy było naprawdę krucho. Albo pod względem sportowym, albo wizerunkowym, albo finansowym. Ewentualnie każdym po kolei, lub co gorsza – równocześnie.

Brąz w Seulu, złoto w Goeteborgu

W boksie amatorskim najwięcej ugrał Gołota. W 1988 roku wywalczył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Seulu. Mogło być nawet złoto, ale w półfinale z Baikiem Hyun-Manem doznał kontuzji łuku brwiowego. Na tyle poważnej, że lekarz nie pozwolił na kontynuowanie pojedynku. Gołota był wściekły, wiedział, jaka szansa przeszła mu koło nosa.

Faktem jednak jest, że jego medal był jednym z ostatnich, jakie polscy bokserzy wywalczyli na igrzyskach. Po Seulu (4 brązowe) na olimpijskim podium zdołał się zameldować już tylko Wojciech Bartnik w Barcelonie. Przez kolejnych 26 lat – posucha.

Niedługo po olimpijskich sukcesach Gołoty, dał o sobie znać Przemysław Saleta. Zanim zaczął karierę w boksie zawodowym, zdobył tytuły zawodowego mistrza Europy i świata w kick-boxingu. O tym, jakim echem odbiły się te sukcesy, niech świadczą miejsca w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. W latach 1990 i 1991 zajmował odpowiednio szóste i piąte.

Kiedy Saleta odbierał statuetkę za 1991 rok, młodszy od niego o dwa miesiące Dariusz Michalczewski też miał powody do świętowania. Kilka miesięcy wcześniej, w wieku 23 lat, wywalczył w Goeteborgu tytuł amatorskiego mistrza Europy w boksie (waga półciężka). Nominacji do nagrody „Przeglądu Sportowego” jednak nie dostał. Trzy lata wcześniej nie wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski w Niemczech, szybko postarał się o tamtejszy paszport. Przez Polski Związek Bokserski został dożywotnio zdyskwalifikowany. W Plebiscycie znalazł się dopiero po latach, w 2002 roku. Wtedy, po latach boksowania w niemieckich barwach, zadeklarował, że czuje się Polakiem i przed walką z Richardem Hallem odegrano mu „Mazurka Dąbrowskiego”.


Michalczewski był wtedy wieloletnim mistrzem świata, legendą wagi półciężkiej, niepokonanym w 46 zawodowych walkach. Halla znokautował, kolejnego Derricka Harmona – również. Potem jednak po zaciętej walce przegrał z Julio Cesarem Gonzalezem. Nie brakowało głosów, że zadbali o to niemieccy promotorzy, którym „Tygrys” jako Polak przestał pasować.

Pierwszy mistrz wagi ciężkiej

A propos niemieckich promotorów – w podobnym czasie przykrą niespodziankę sprawił im także Przemysław Saleta. Bokser, którego kariera w pewnym momencie stanęła w miejscu, został zaproszony do Dortmundu na walkę o mistrzostwo Europy z niepokonanym reprezentantem Niemiec Luanem Krasniqim. Nikt na niego nie stawiał, nikt mu nie dawał większych szans, do Dortmundu nie pojechał żaden polski dziennikarz. Saleta zaskoczył wszystkich, demolując faworyta. Pas stracił w pierwszej obronie, ale tego, co wywalczył, nikt mu nie odbierze. Został pierwszym polskim mistrzem wagi ciężkiej.

Mogło być inaczej, bo przecież od wielu lat w USA na światowym poziomie boksował Andrzej Gołota. „Endrju” przegrał przez dyskwalifikację epickie boje z Riddickiem Bowe’em, potem uległ Lewisowi i Tysonowi. W 2004 roku dostał kolejną w karierze mistrzowską szansę. O pas IBF walczył z Chrisem Byrdem. Po 12 rundach sędziowie wypunktowali remis, zdaniem wielu obserwatorów – krzywdzący dla Polaka. Pół roku później Gołota znów boksował o pas – tym razem WBA z Johnem Ruizem.

Mistrz był dwa razy na deskach, stracił punkt za cios po komendzie, trafił 103 razy przy 141 ciosach Polaka. A jednak – wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Ruizowi. To była kradzież w biały dzień. W ostatniej walce o pas kontrowersji już nie było. Gołota w niespełna minutę przegrał z Lamonem Brewsterem. Na koniec kariery uległ jeszcze przed czasem Tomaszowi Adamkowi oraz Przemysławowi Salecie.

Michalczewski karierę skończył znacznie wcześniej, w 2005 roku. Z najlepszym bilansem z grona Trzech Muszkieterów, z największą liczbą tytułów i sukcesów. Oraz – co nie bez znaczenia – z największą kasą zarobioną na ringu. Przez lata był najlepiej zarabiającym polskim sportowcem, z dochodami na poziomie kilkunastu milionów złotych rocznie. Gołota potrafił zarobić wielkie pieniądze za walki z Lennoksem Lewisem, czy Mikiem Tysonem, ale miał też chude okresy. „Tygrys” przez prawie 10 lat panowania na tronie wagi półciężkiej notował wyłącznie okresy dobre i bardzo dobre. Inna sprawa, że sporo kosztowały go kolejne rozwody – w 2004 z Dorotą i w 2009 z Patrycją.

Filantrop, czy damski bokser?

Z trzecią żoną, Barbarą, pobrał się w 2009 roku. Nieco ponad rok temu małżeństwo trafiło na okładki wszystkich kolorowych pism. Niestety, nie z powodu dwójki rosnących dzieci, czy bardzo dużej aktywności Michalczewskiego w działalności charytatywnej. Barbara wezwała do domu policję, twierdząc, że mąż ją bije, znęca się i wyzywa. Funkcjonariusze znaleźli przy bokserze niewielkie ilości narkotyków. Żona później wycofała się z oskarżeń, sąd ukarał „Tygrysa” tylko grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. Mleko się jednak wylało. Budowany przez lata wizerunek może nie runął, ale na pewno pojawiły się na nim liczne rysy. Michalczewski sprzedał sieć siłowni (za 4 mln złotych), wystawił na sprzedaż także luksusowy apartament (warty 3 mln). Mieszka ponoć z rodziną w Stanach Zjednoczonych. Od wybuchu skandalu nie udziela się publicznie i trzeba przyznać, że to pierwszy taki okres w jego życiu.

Średnio aktywny jest także Andrzej Gołota. Wystąpił w Polsce w „Tańcu z Gwiazdami”, ale na stałe mieszka w Chicago. Ma dwoje dorosłych dzieci i żonę Mariolę, tę samą od 28 lat. To ona zadbała o to, żeby zarobione w ringu pieniądze nie zostały wydane na głupoty. Mądre inwestycje, głównie w nieruchomości, sprawiły, że ani Andrzej, ani jego dzieci i pewnie wnuki, o zaplecze finansowe nie muszą się martwić.

Przemysław Saleta w życiu miał bardzo różne etapy. Bywało raz lepiej, raz gorzej. Kilka biznesów mu nie wyszło, kilka razy znajdował się na granicy bankructwa. Dwa razy był żonaty, oba małżeństwa się rozpadły. Ma dwie córki. Jedna z nich – Nicole – przez lata była poddawana dializom. 11 lat temu bokserski mistrz Europy zdecydował się jej oddać nerkę. Po operacji nastąpiły poważne komplikacje, Saleta doznał niewydolności oddechowej i krwotoku wewnętrznego. Przez pewien czas zagrożone było jego życie. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Na podstawie tej historii został nakręcony film „Bokser” z Szymonem Bobrowskim i Anną Przybylską w rolach Salety i jego żony.

Już z tylko jedną nerką Saleta wznowił karierę bokserską i wystąpił w hitowych walkach z Gołotą (wygrał przez nokaut w 6. rundzie) i Adamkiem (przegrał przez techniczny nokaut w 5. rundzie).

Reset w Tajlandii

Dziś Saleta obchodzi urodziny i spędza kilka dni w Polsce. Na stałe mieszka w Tajlandii, gdzie prowadzi świetnie działający biznes. Organizuje „Saleta Life Camp”, czyli sportowe wakacje z treningami bokserskimi, muay thai. – To coś dla ludzi, którzy chcą złapać formę. Mam coraz więcej chętnych. To doskonały reset i dla głowy, i dla ciała, bo wakacje to najlepszy moment na to, żeby zwolnić, skupić się na sobie i nabrać dobrych nawyków – tłumaczył na antenie Weszło FM.

Saleta zapewnia, że dziś jest zupełnie innym człowiekiem niż kilka lat temu. Jednocześnie podkreśla, że fizycznie jest w doskonałej formie i absolutnie – nie czuje się pięćdziesięciolatkiem.

Pierwsza pięćdziesiątka minęła super, zapowiada się, że następna będzie równie dobra. Jestem w dobrej formie. Jedyne, czego żałuję ze względu na upływający czas, to fakt, że mając 50 lat nie da się zawodowo uprawiać sportu – mówi. – Nie ukrywam, że tęsknię za walkami, ale cóż: było, minęło. Każdy, kto kiedyś boksował, potem za tym tęskni. Bo nie ma sportu, który wyzwalałby większą adrenalinę niż ta, którą się czuje, wychodząc do ringu.

Brutalna prawda jest taka, że takiej paki, jak ta z 1968 roku możemy nie mieć już nigdy. Panowie! Za walki, za zwycięstwa, emocje, za zarwane noce, za dumę, za łzy – jeszcze raz wielkie dzięki! I wszystkiego dobrego!

JAN CIOSEK

Fot. Facebook Przemysława Salety

W każdy poniedziałek o 21:00 na antenie Weszło FM na żywo program o boksie „Ciosek na wątrobę”.

Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Inne sporty
19.01.2022

Hubert „Error” Hurkacz odpada z Australian Open

Na wstępie oddajmy Adrianowi Mannarino szacunek – grał naprawdę nieźle, jego ergonomia ruchów oraz umiejętność dostosowania się do rywala robiły wrażenie. Ale nie róbmy z niego tenisowego giganta, który nagle objawił się światu i pech chciał, że nastąpiło to akurat w meczu z Hubertem Hurkaczem. Dziś Polak był tragiczny na forehandzie i zawodził go własny […]
19.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Pozbawiona wszystkich ważnych obrońców Polska przegrywa 23:30 z Niemcami…

To nie tak miało być! Liczyliśmy, że dziś do wygranej z Niemcami na Euro 2022 poprowadzi nas znakomita polska defensywa, którą w meczu z Białorusią (tylko 20 straconych bramek) dowodzili Maciej Gębala i Bartek Bis. Niestety, ten pierwszy tuż przed spotkaniem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie został dopuszczony do gry, mimo tego […]
18.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Czas na mecz z Niemcami! Czy Polacy pokonają odwiecznego rywala?

Starcia polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami to z reguły są widowiska, które maksymalnie podnoszą nam ciśnienie, że wspomnimy tu o finale mistrzostw świata w 2007 roku, czy też meczu o brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, w przeszłości bywało tak, że wiele z tych spotkań kończyliśmy porażką – honorową, ale jednak. Dziś ta […]
18.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MArekPolkowski
MArekPolkowski(@marekpolkowski)
3 lat temu

Wczesniej myslalem ze Jan Ciosek to pseudonim artystyczny redaktora Kamila. Pozdrawiam

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów(@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  MArekPolkowski

ja wciąż myślę, że pseudonimy red. Kamila to Rafał Bieńkowski i Paweł Drąg. Żeby nie było, samego red. Gapińskiego niezwykle szanuję.

MArekPolkowski
MArekPolkowski(@marekpolkowski)
3 lat temu

Zgadzam sie, redaktor Kamil to niewatpliwie sympatyczna persona.

januszp10
januszp10(@januszp10)
3 lat temu

Czekam kiedy niby bokser saleta wyemigruje tak jak obiecał

Piotr R.
Piotr R.(@m-nowak)
3 lat temu

Po co pisać o Niemcach w kontekście polskiego sportu.

neomis
neomis(@neomis)
3 lat temu

Szkoda, że Andrzej dał się pokonać Salcie na do widzenia. Zawsze był dużo lepszym bokserem i gdyby słuchał Marioli, to uniknąłby takiej kompromitacji na pożegnanie z ringiem.

SuperGrover
SuperGrover(@supergrover)
3 lat temu

Gołotę zestawiać z Michalczewskim to jeszcze rozumiem, ale Saletę? Raz tytuł zdobył, szczęśliwie zresztą, a za chwilę go stracił z jakimś amatorem (jak dobrze pamiętam kierowcą ciężarówki) i cała kariera Salety. Jako boksera oczywiście.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów(@krawczyk3)
3 lat temu
Reply to  SuperGrover

jako bokser wiadomo ze slabiak i poziom najmana, ale w kicku jednak mial spore sukcesy

SuperGrover
SuperGrover(@supergrover)
3 lat temu

Dlatego napisałem „jako bokser”. 😉

Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Wisła wypożyczyła obrońcę do Izraela

Pisaliśmy wczoraj o tym, że w zasadzie przesądzony jest los Aschrafa El Mahdiouiego, który odejdzie za dobre pieniądze do Al-Taawon, ale na tym nie koniec zmian personalnych w drużynie Wisły. Kraków opuszcza również Adi Mehremić.  To ogólem już piąty piłkarz, którego wiosną nie zobaczymy przy Reymonta (pozostali to Yeboah, Buchalik i Wachowiak), ale za Bośniakiem […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Leśnodorski: – Ta liga jest za słaba, by Legia z niej spadła

Bogusław Leśnodorski udzielił „Sportowym Faktom” wywiadu, w którym podsumował jesień w wykonaniu Legii Warszawa. Były prezes stołecznego klubu nie szczędził cierpkich słów, ale przyznał też, że nie wyobraża sobie, by mistrz Polski, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, w przyszłym sezonie grał w pierwszej lidze: – Nie, nawet przez chwilę się o to nie martwiłem. Ta […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Henry wróci na ławkę trenerską w Ligue 1?

Szykuje się kolejna zmiana trenerska w topowych ligach. Według francuskich mediów policzone są dni Vladimira Petkovicia, który trenuje Girondins Bordeaux, a zastąpić może go Thierry Henry. Mający wewnętrzne problemy Żyrondyści w ostatniej kolejce przegrali z Rennes aż 0-6 i był to trzeci ligowy mecz z rzędu, po którym schodzili z boiska pokonani. W tabeli Ligue […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Sensacja! Atletico odpadło z Pucharu Króla

Za nami pierwsza duża sensacja w Pucharze Króla. Z rozgrywek na etapie 1/8 wypisało się Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone mierzyła się w środę z Realem Sociedad. Przegrała 2:0. Pierwszego gola głową zdobył Januzaj. Drugi był dziełem Alexandra Sorlotha. To nie jest sezon Atletico. Niedawno madrytczycy odpadli w półfinale Superpucharu z Athletic Bilbao. W lidze też […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Co za końcówka! Tottenham wyszarpuje zwycięstwo w doliczonym czasie!

Ależ zadziało się w meczu Leicester City – Tottenham Hotspur. Gospodarze aż do 94. minuty prowadzili 2:1. A potem do akcji wkroczył Steven Bergwijn. Bohater spotkania wszedł na boisko dopiero w 79. minucie. Doliczony czas gry należał do niego. Holender pierwszy cios wyprowadził w 95. minucie, gdy wykończył akcje Matta Doherty’ego, czyli innego rezerwowego. Drugi – klasa, […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa kupiła trenera KV Oostende

Genoa aktywowała klauzulę wykupu Alexandra Blessina. Niemiec trenował od lipca 2020 roku belgijskie KV Oostende. To szokujący ruch, bo ta kandydatura ani razu nie padła jeszcze w mediach. KV Oostende zajmuje dopiero piętnaste miejsce w lidze belgijskiej, a więc nowy szkoleniowiec klubu z Serie A nie wyróżnił się wynikami. Włochów przekonała wizja niemieckiego szkoleniowca, który […]
19.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Łukasz Skorupski okradziony. Straty to 70 tysięcy euro

Kolejny polski piłkarz okradziony we Włoszech. Kiedyś Arkadiuszowi Milikowi ukradziono zegarek marki „Rolex”, tym razem padło na Łukasza Skorupskiego. Według informacji „Przeglądu Sportowego” jego dom został przetrzepany z najcenniejszych przedmiotów w momencie, gdy… był na boisku. Do grabieży doszło w momencie Bologna – Napoli, w którym ekipa Piotra Zielińskiego wygrała 2:0. Na meczu była rodzina […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Świderski w MLS? 5 milionów euro na stole

Karol Świderski może grać w MLS. Napastnik reprezentacji Polski dostał konkretną ofertę. Informuje o niej portal meczyki.pl. Klubem, który wyraził zainteresowanie Świderskim, jest Charlotte FC. W beniaminku MLS zagra od przyszłego sezonu także Jan Sobociński. Amerykanie wykładają na stół 5 milionów euro. Wygląda na to, że wszystko jest już przesądzone. Świderski, według informacji Tomasza Włodarczyka, […]
19.01.2022