Życie rzuca na kolana, żeby udowodnić ci, że możesz wstać

Opublikowane 22.01.2018 14:02 przez

redakcja

Niesporczak to najbardziej wytrzymałe zwierzę ziemi. Jest w stanie wytrzymać w temperaturze od zera absolutnego do 150°C, przetrwa ciśnienie 6000 atmosfer, wytrzyma sto lat bez wody, przeżyje w przestrzeni kosmicznej, zniesie sto razy większe promieniowanie radioaktywne niż karaluch.

Wytrzymałością z niesporczakiem może równać się tylko Gabriel Nowak, który cztery razy zerwał więzadła krzyżowe, a mimo to nigdy się nie poddał i dziś z Odrą Opole puka do Ekstraklasy. Zapraszamy.

***

Śmiejesz się podobno, że już nawet nie masz co zerwać w kolanach.

A co tu zerwać, jak wszystko sztuczne, wymienione? W lewym kolanie dwie śruby, w prawym dwie śruby. Oczywiście żarty żartami, nowe więzadło wykonano z przeszczepionego ścięgna uda, co też da się zerwać.

Pamiętasz swoje pierwsze zerwanie?

Pierwszy raz miał miejsce po debiutanckim półroczu w Górniku Zabrze. Miałem dwadzieścia cztery lata, trafiłem do Ekstraklasy, czułem się świetnie. Przyszłość rysowała się w samych pozytywach. Ale los piłkarza może odmienić się w ułamku sekundy – czasem na lepsze, bo wyjdzie ci strzał życia, wpadniesz w oko skautowi, trenerowi, pójdziesz wyżej, kariera się rozwinie. Czasem na gorsze, jak u mnie. Na letnim obozie graliśmy sparing, chciałem minąć przeciwnika. Dziubnął piłkę, wybił mi ją, ja za nim. Lewą nogą chciałem mu wybić piłkę, a postawną skręciłem i więzadło poszło.

Co pomyślałeś w pierwszej chwili?

Nie wiedziałem co jest grane, bo nie wiedziałem nawet co to więzadła krzyżowe. Później już byłem obcykany. Teraz jestem ekspertem. Wiadomo jak to po pierwszej poważnej kontuzji – człowiek wierzy, że przez to przejdzie i wszystko już będzie dobrze, tak jak dawniej. Byłem pełen energii i nadziei, mimo, że rehabilitowałem się siedem miesięcy. Ale miałem ważny kontrakt w Górniku, wspierał mnie sztab szkoleniowy, a także prezes, świętej pamięci Krzysztof Maj.

A potem zerwałeś więzadła drugi raz, znowu w prawej nodze.

Wracałem dopiero na boisko po pierwszym zerwaniu. Odbyłem kilka treningów i cios, wszystko od nowa. Jeszcze człowiek nie zdążył się nacieszyć tym, że znowu może wyjść na murawę, a już koszmar zaczął się od nowa. Diagnoza była wyjątkowo smutna: nie tylko czekało mnie to, co wtedy, ale jeszcze pojawił się problem dziur nawierconych w kościach. Trzeba było zrobić operację ich zalania, poczekać aż się zrosną, co samo w sobie zajęłoby wiele miesięcy, a dopiero potem faktyczny zabieg więzadeł. Groziło mi łącznie nawet półtora roku przerwy. Miałem szczęście trafić do Łodzi do doktora Marcina Domżalskiego, który powiedział, że jest w stanie wykonać wszystko szybciej, bez zalewania kanałów, a zarazem bezpiecznie.

Nie bałeś się takiego rozwiązania?

Nie. Od razu poczułem do doktora duże zaufanie, w zasadzie od pierwszej wizyty w jego gabinecie. Powiedział mi: dobra, ja ci to zrobię, nie martw się. Powiedział to tak, że widziałem u niego wielki optymizm, którym mnie też natchnął.

To było to, co potrzebowałeś usłyszeć.

Tak. Nie znaczy to oczywiście, że wszystko okazało się łatwe i bezproblemowe. Doktor Marcin wiedział z czym się przyjdzie mierzyć. Musiał wejść do kolana, zobaczyć jak duże są dziury w kościach, czy uda się wkręcić śruby, żeby więzadło się trzymało. Stres miałem, nawet mega stres. Ale udało się, choć i tak czekało mnie dziewięć miesięcy rehabilitacji, ale to i tak o wiele krócej niż to, co mi groziło.

Potem żmudne, powtarzalne ćwiczenia. Prawdziwa zmora dla wielu, bo to trwały rozbrat z piłką, same nudne zajęcia.

To ciężkie dla zawodnika, gdy jest się poza szatnią. Cieszysz się z dobrych wyników kolegów, ale to też ból, że nie możesz brać w tym udziału. Na pewien czas zamieszkałem w Łodzi. Siedziałem w hotelu i na zajęcia chodziłem do rehabilitantki, która była przy operacji, miała więc największą wiedzę jak z moim kolanem pracować. Takie szczegóły mogą mieć potem kolosalne znaczenie. Byłem daleko od rodziny, więc po godzinach siedziałem i oglądałem mecze – akurat trwało Euro 2012, więc tyle dobrego. Nawet pojechałem na mecz z Rosją, więc gdzieś organizowałem sobie czas.

Pamiętasz pierwszy mecz po powrocie?

Poszedłem na wypożyczenie do drugoligowego wtedy Rozwoju Katowice. Wszedłem na boisko w 84 minucie. Od poprzedniego mojego meczu minęło półtora roku. Dziesięć sekund na boisku i w pierwszym kontakcie z piłką strzelam bramkę, ładnie uderzając zza pola karnego. Nierealne. Dreszcz mnie przeszedł. Momentalnie puściły wszystkie złe emocje. Najlepsza nagroda za cały wysiłek, całe cierpienia. W drugim meczu też strzeliłem gola, także początek marzenie. Potem stało się to, co musiało się stać, czyli przyszło zmęczenie, spadek formy. Organizm jeszcze nie był przyzwyczajony do takich meczowych obciążeń. Takie jest życie piłkarza, raz z górki, raz pod górkę. W każdym razie na koniec rundy wróciłem do formy i wyglądałem na tyle dobrze, że chciał mnie trener Fornalik w GKS-ie Tychy. Fajnie. Liga wyżej. W Górniku też polecali, żebym tam szedł, jak się ogram to wrócę do Ekstraklasy. Miałem podpisywać kontrakt w Tychach, gdy na treningu strzeliła mi lewa noga.

Co pomyślałeś?

Że to jest niemożliwe. Pamiętam powrót do domu Tychów do Rybnika – dorosły chłop, a płakałem sam do siebie przez całą drogę. Nie mogłem uwierzyć, że po takim okresie, gdy wreszcie wyszedłem z tego, gdy tyle walczyłem, wszystko zaczyna się od nowa. Pierwsze trzy dni miałem jak wyjęte z życia. Załamanie nerwowe, depresja. Nic nie chcesz robić. Siedzisz w domu, patrzysz w sufit i zadajesz sobie pytanie: czemu ja? Robiłem wszystko, żeby było dobrze, poświęciłem się, a i tak znowu to samo. Ale po pewnym czasie przyszła inna refleksja. I tak jestem cały i zdrowy. Są ludzie na świecie, którzy mają o wiele gorzej. Trzeba wziąć się w garść.

Jak reagowali bliscy?

Na pewno w rodzinnych kuluarach pojawiały się wątpliwości. A może lepiej, jakbyś odpuścił? Może coś jest nie tak, może te więzadła są za słabe, może nie jesteś stworzony do sportu? Ale postawiłem na swoim i gdy podjąłem decyzję, wspierali mnie tak samo jak wcześniej.

Ty sam nie miałeś wątpliwości?

Oczywiście, że miałem, to naturalne, ale wciąż miałem ważny kontrakt z Górnikiem, co pozwalało na pewne finansowe bezpieczeństwo, by jeszcze spróbować. Od dzieciaka kibicowałem GKS-owi Katowice, marzyłem o Ekstraklasie i grze w piłkę. Nad łóżkiem miałem plakat z Gabrielem Batistutą, w pokoju jego koszulki z Albicelestes i Fiorentiny. Pomyślałem sobie: czy naprawdę jestem teraz tak daleko od tych marzeń? Mam ligowy kontrakt, mam opiekę, trzeba walczyć. Nawet jakbym jeden mecz zagrał w Ekstraklasie po tych kontuzjach, to będzie spełnienie marzeń. To mi ogromnego kopa dawało, to mnie napędzało.

Na mecze GKS-u też chodziłeś?

Byłem mały, nie miałem za bardzo z kim jeździć. Gdy juniorów w Rybniku prowadził trener Piekarczyk, zabrał nas na mecz z Cementarnicą.

Nie była to piękna karta GKS-u.

Ale piękna karta Cementarnicy. Nawet bramkę przewrotką strzelili.

A jak podchodziłeś do szkoły? Stawiałeś wszystko na jedną, piłkarską kartę?

Mam maturę, skończyłem wychowanie fizyczne, trzyletni licencjat. Pilnowałem szkoły, robiłem to dla siebie, zawsze była dla mnie ważna, ale nigdy też nie ukrywałem, że przede wszystkim chciałem być sportowcem i wierzyłem, że to będę robił.

Po trzecim zerwaniu więzadeł niestety sielanka nie trwała długo.

Wróciłem do treningów. Zagrałem pięć czy sześć meczów w rezerwach Górnika, zarazem trenując z pierwszą drużyną. W piątym meczu rzut rożny, piłka wybita przez przeciwnika, ja i rywal lecimy za piłką. Chciałem zrobić w pełnym biegu zwrot, znowu strzeliła mi ta noga. Katastrofa. Rozpłakałem się już na boisku. Znieśli mnie na noszach do szatni. Doskonale wiedziałem co jest grane. Pamiętam, leżałem w szatni, a korytarzem akurat ktoś przechodził i powiedział: „Słyszałeś jak Gabiemu noga strzeliła? Jakby gałąź złamać”. Też to słyszałem. Bardzo głośny huk.

Słyszałeś go już czwarty raz.

Ale to było najgłośniejsze zerwanie. Na pewno sytuacja zrobiła się diametralnie inna. Górnik chciał mi pomóc, obiecali, że jeśli więzadło nie jest zerwane, przedłużą mi na pół roku kontrakt. Jeździłem po lekarzach, jeden mówi jedno, drugi drugie. Nikt nie był do końca pewien, nawet doktor Domżalski. Pojechałem do niego z żoną. Zrobił mi rezonans i powiedział:

Jedźcie na Jasną Górę się pomodlić, bo chyba więzadło nie jest zerwane.

I tak musiał zrobić artroskopię, wejść do kolana, ale nadzieja była.

Ostatecznie ta Jasna Góra nie pomogła.

Nie pomogła, więc Górnik nie przedłużył ze mną kontraktu, o co nie mam pretensji. Podczas operacji byłem znieczulony od pasa w dół. Doktor Domżalski pokazał mi dlaczego tak trudno było o diagnozę: więzadło nie było do końca zerwane, ale było tak uszkodzone, że nie spełniało swojej funkcji. Znowu groziło mi to, co przy prawej nodze, czyli zalewanie dziur w kolanach. Ale ponownie podszedł odważnie i ponownie się udało. To specjalista od takich urazów. Nawet żona, która była ze mną w gabinecie, od razu powiedziała: tu masz robić kolano, nigdzie indziej.

Byłeś bez klubu, bez kontraktu. Po czwartym poważnym urazie, gdzie jedno zerwanie więzadeł potrafi poskładać karierę. I wciąż miałeś siłę walczyć o boisko, a także wiarę, że to właściwa droga?

Powiedziałem sobie, że spróbuję ostatni raz. Jak tym razem nie pójdzie, to kończę z tym. Wyciągnęli do mnie rękę w macierzystym klubie w Rybniku, za co zawsze będę wdzięczny. Wielkie podziękowanie, bo brali na siebie wyłącznie ryzyko, a dzięki nim mogłem spokojnie się rehabilitować. Ja sam miałem kryzysy, czasem budziłem się i zwyczajnie nie chciało mi się iść na rehabilitację. Czy na pewno warto? A wtedy często wkraczała żona: dobra, nie marudź, jedź! Masz robotę do wykonania. Goniła mnie, była zawsze wsparciem. Monika zna moje humory, jak trzeba powie dobre słowo, jak trzeba opieprzy. Potrafi ocenić jak mi mecz poszedł, zawsze mogę się jej zwierzyć, zawsze spróbuje doradzić.

Czyli nie zostawiacie piłki przed progiem domu.

Nie, ze mną się nie da. Może by chciała, jak widzi zielony telewizor to mówi: „proszę cię, wyłącz to”. Ale mecze reprezentacji chętnie ogląda.

Jak podchodzili do ciebie koledzy z boiska?

Już przy drugim zerwaniu pamiętam, że Michał Pazdan mi powiedział: „wiesz co Gabi, ja nie wiem, ja bym chyba skończył z piłką. Nie wiem jak to wytrzymujesz”. Do dziś spotykam się z opiniami, że pełen szacun, że jeszcze gram na takim poziomie. Nigdy nie spotkałem się ze złym słowem od kogokolwiek ze środowiska.

Co jeszcze ci pomagało? Może konkretne filmy lub książki?

Bardziej w muzyce. Od małego słucham polskiego hip-hopu, on też mnie napędzał. Don Guralesko, Chada, Białas, Lukasyno, Bezczel, to są tacy, których słucham najczęściej. Jest wiele utworów opowiadających o tym, żeby się nie poddawać. Wielu raperów miało trudno dzieciństwo, doszli do czegoś przez muzykę, pokonując po drodze wiele przeszkód. W sieci znalazłem też takie hasło, które nawet chciałem sobie wytatuować. Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że jest… za długie: Życie łamie najsilniejszych, rzucając ich na kolana, żeby udowodnić im, że mogą wstać. 

 

Jeden z kawałków, który bardzo pomógł Gabrielowi w trakcie kontuzji

Jak się czułeś na boisku po czterech zerwanych więzadłach?

Potrzeba nawet dwóch lat, żeby wrócić do fajnej dyspozycji. Uważam, że to, co było przed urazem, i tak jest nieosiągalne. Ja najlepiej grałem w czasach GKS-u i pierwszego półrocza w Górniku. Dzisiaj nadrabiam doświadczeniem, trzeba umieć pewne braki zrekompensować w inny sposób.

Jest problem z pokonaniem pewnej zachowawczości, bo człowiek boi się zwrotów, ostrej gry?

To prawda, jest obawa, zakodowany w głowie ból. Ale z każdym udanym treningiem i meczem, gdy widzisz, że kolano wytrzymuje, łapiesz większą pewność. Całe podejście się zmienia, ale to ma swoje plusy. Ja cieszyłem się, że zszedłem zdrowy z meczu albo że mogłem zrobić rozgrzewkę. Wiesz jaką frajdą jest, że można postrzelać na bramkę, gdy parę miesięcy marzyłeś o tym, żeby przejść parę kroków bez kul? A tu kurde, znowu jestem na boisku. Znowu gram mecz. Niemożliwe. Wiem, że to też można przekuć w siłę. Życiowo, po tym wszystkim co przeszedłem, też tak łatwo się nie przejmuję.

Wiesz jak usłyszałem o tobie? Od Konrada Nowaka, który mówił, że smsy od ciebie bardzo mu pomogły.

Znaliśmy się z Zabrza, akurat przychodził tu z Arkiem Milikiem i Wojtkiem Królem. Gdy usłyszałem, że wyleczył ciężką kontuzję stopy, doszedł do fajnej formy, a potem zerwał więzadła, pomyślałem, że musi przechodzić przez wyjątkowo trudne chwile. Pisałem mu, żeby się nie poddawał i walczył o swoje marzenia.

Konrad powiedział mi, że owszem, wsparcie bliskich, klubu i kolegów zawsze pomaga, ale nic mu nie dało takiej wiary w powrót, jak rozmowa z tobą, bo wiedział, że to wszystko przeszedłeś.

Na pewno gdy masz kłopoty, a rady daje ci osoba, która przez nie przeszła, to ma to większą moc, bo jest wiarygodna. Mi też wiele dały rozmowy z Michałem Jonczykiem, z którym zrywaliśmy więzadła niemal na zmianę: ja się wyleczyłem, on zerwał, on się wyleczył, ja zrywałem. Możliwość porozmawiania o tym jak się czujesz, o tym jakie masz wątpliwości, dlaczego to się mogło stać co cię boli, jest bardzo ważna. Chciałbym być dla chłopaków pozytywnym przykładem. Jedna, dwie kontuzje? To jest sport. Musisz się liczyć z tym, że będą ciężkie chwile, że zdrowie się posypie. Ale nie rezygnuj, to wliczone w nasze ryzyko zawodowe. Skoro da się wyjść po czterech zerwanych więzadłach i dalej walczyć o to, co się chciało, to można bardzo wiele. Fajnie, jakbym był motorem napędowym.

Z Arkiem Milikiem też pisałeś po jego urazach?

Pisaliśmy na Facebooku, byłem ciekaw jak miał więzadła robione. Napisałem mu, żeby wydłużył okres rehabilitacji, ale mówi, że we Włoszech są inne metody i wraca się szybko. To nie moja sprawa, trzeba ufać tamtejszym lekarzom.

Twoje marzenie o Ekstraklasie wciąż może się spełnić. Jesteście liderem.

Na pewno nikt nie spodziewał się, że tak dobrze to będzie wyglądać, ale mamy poukładany zespół. Bez gwiazd, nikt się nie wywyższa, stanowimy prawdziwy kolektyw. Ktoś wypada? Z ławki wskoczy kto inny i nie osłabi drużyny. Charakterny zespół, silna ławka – to nasz sekret.

Prawda to, że swego czasu byłeś pupilem Nawałki?

Za mocne słowo, ale na pewno szedłem do Górnika dzięki niemu. Trener Nawałka znał mnie z GKS-u, a gdy potrzebny był mu w Zabrzu zawodnika na pozycje 6-8, trafiłem tam ja. Myślę, że mieliśmy dobry kontakt. U trenera Nawałki trzeba być tytanem pracy, piłkarze między sobą żartowali wtedy, że jak przetrwasz u Nawałki to przetrwasz każdego, ale ja nigdy ciężkiej pracy się nie bałem. To u niego miałem najlepszą formę, motywował mnie też podczas kontuzji. Wchodziłem po pierwszym czy drugim zerwaniu – widzisz, już nawet dobrze nie pamiętam, tyle tego było – biegłem wokół boiska a trener krzyczał: Gabi, czekamy, czekamy! Mamy kontakt, wysłałem mu ostatnio życzenia urodzinowe, odpisał. Jeszcze lepszy kontakt mam z trenerem Tkoczem, bo jest z Rybnika, razem dojeżdżaliśmy do GKS-u na treningi. Od czasu do czasu zadzwonimy do siebie.

To można liczyć, że na mundial po znajomości się zabierzesz.

(śmiech). Można liczyć, że mundial jest sprawą otwartą dla wielu, na pewno nie dla mnie. Spokojnie w TV to obejrzę. 

Leszek Milewski

Napisz autorowi, że sam jest niesporczak

Fot. FB Gabriela Nowaka
 

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Brama dnia
16.01.2022

Zinedine Zidane kontra Theodoros Zagorakis | BRAMA DNIA

Czas na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dziś przygotowaliśmy dla was trafienia Zinedine’a Zidane’a oraz Theodorosa Zagorakisa. ZINEDINE ZIDANE VS PERUGIA (16.01.2000) Golkiper Perugii swoim ustawieniem ewidentnie prowokował Zinedine’a Zidane’a, by ten uderzył w lewy róg bramki. Zizou pozostał jednak niewzruszony – przymierzył w prawą stronę i tak nie dając bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.  […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

No to pograne?

– Kto będzie nowym trenerem? – No jak Nawałka, to kurwa… Chyba pograne. – Jak to pograne? Ty, ja mam live’a! Przypadkowa wymiana zdań na wczorajszym graniu w GTA u Parisa Platynova pomiędzy nim a Mateuszem Klichem pokazała, że jednak jest jakiś piłkarz, który nie ucieszy się na wieść o powrocie Adama Nawałki. Trener, który ma […]
16.01.2022
WeszłoTV
16.01.2022

STAN FUTBOLU. Kowalczyk, Rokuszewski, Milewski i Wąsowski

Od 11:00 zapraszamy na „Stan Futbolu” do TVP Sport i na Weszło TV. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego są Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Leszek Milewski i Maciej Wąsowski. Najwięcej będzie oczywiście o coraz bliższym wyborze nowego selekcjonera.  
16.01.2022
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janis Biodro
Janis Biodro(@janisbiodro)
3 lat temu

Coraz krótsze te twoje wywiadu Leszku. Może niedługo zaczniesz zadawać po jednym pytaniu? Po co się przemęczać? Opierdalasz się ogółem fhuj. Jestem zażenowany fhuj i huj.

JOzKSG
JOzKSG(@jozksg)
3 lat temu

Brawo Gabriel! Pamiętam twoje bardzo dobre pół roku w Górniku. Wszyscy byli pewni że będziesz szedł do góry i będziesz ważnym ogniwem w zespole. Wielki szacunek dla Ciebie za walkę. Życzę dużo zdrowia i powrotu do Ekstraklasy.

WujaNieMaEunuchKochany
WujaNieMaEunuchKochany(@wujaniemaeunuchkochany)
3 lat temu

Życie rzuca na kolana, żeby udowodnić ci, że możesz wstać, a potem znów rzuca Cię na kolana. I znowu. Itd. Po co więc wstawać skoro można leżeć?

skurminator
skurminator(@skurminator)
3 lat temu

Szacun dla gościa, ale podobnych przykładów trochę jest, np. Michał Efir lub Arek Najemski.

Odzidzia_Pajszao
Odzidzia_Pajszao(@odzidzia_pajszao)
3 lat temu

Wiadomo, wszyscy już jesteśmy trochę spaczeni polską piłką i „gdzieś tam” włącza się klasyczna szyderka – chłopie, daj spokój, już kariery nie zrobisz, po co się tak szarpiesz? Żeby się dostać do Termaliki? Ale „gdzieś tam” jednak trudno nie podziwiać tego gościa. Czytałem ten tekst i co chwilę widzę – jedno zerwanie, drugie, trzecie, czwarte, a jednak jakoś się poskładał. A życie płynie. Nie poddał się. Pozostaje życzyć mu powodzenia.

Jan Serce
Jan Serce(@janserce)
3 lat temu

Niech on się nie śmieje, że nią ma co już zerwać tylko niech odwiedzi w końcu porządnego fizjo, który znajdzie przyczynę tych kontuzji i wzmocni kopacza, bo niebawem zwieracze zerwie podczas srania.

walde18
walde18(@walde18)
3 lat temu
Reply to  Jan Serce

tylko wtedy gdy będzie srał na ciebie

Jan Serce
Jan Serce(@janserce)
3 lat temu
Reply to  walde18

Lubisz to suko…

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Algieria przegrała po raz pierwszy od 2018 roku [WIDEO]

Sensacja stała się faktem – reprezentacja Algierii przegrała 0:1 z Gwineą Równikową. Obrońcy Pucharu Narodów Afryki byli niepokonani od 16 października 2018 roku. W sumie zanotowali passę 35 oficjalnych meczów bez porażki. Algierczyków pogrążył w 70. minucie Esteban Obiang.  Co to oznacza dla układu tabeli w grupie E? Ano obrońcy tytułu mają poważny problem. […]
16.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Piechniczek: „po co nam cieć za dwa miliony euro rocznie?”

Antoni Piechniczek od lat prowadzi krucjatę przeciwko zagranicznym trenerom pracującym w reprezentacji Polski. Tym razem w rozmowie z TVP Sport były selekcjoner biało-czerwonych przejechał się po obcokrajowcach wyjątkowo mocno. – Gdyby to ode mnie zależało, gdyby prezes Cezary Kulesza liczył się z moim zdaniem, zasugerowałbym mu, aby oświadczył, że dopóki on będzie prezesem, selekcjonerem będzie […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

„Sportowe Fakty”: Kulesza zdecydował, ma już selekcjonera

Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, klamka zapadła. Cezary Kulesza zdecydował, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN ostatecznie postawił na Adama Nawałkę. Były trener kadry od początku uchodził za faworyta do objęcia zespołu w kryzysowym momencie. Tym bardziej że nawet od samych zawodników wypływał przekaz, jakoby oczekiwali oni nominacji dla […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Sensacja w Pucharze Narodów Afryki! Kuriozalny gol dla Sierra Leone [WIDEO]

Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze Sierra Leone zremisowali 2:2 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Iworyjczycy prowadzili 1:0, potem 2:1, lecz pogrążył ich gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gol, dodajmy, kuriozalny: 🚨⚽️ | Another angle of the Sierra Leone equalising goal by Kamara! What’s the goalie doing! pic.twitter.com/riC1q3zKKi — Football For You […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Everton polował na Jose Mourinho

Jak informują angielskie media, działacze Evertonu już podjęli pierwszą próbę zatrudnienia następcy Rafy Beniteza. Miał nim zostać… Jose Mourinho, obecnie prowadzący AS Romę. Portugalczyk stanowczo odrzucił propozycję The Toffees. Benitez został dziś zwolniony po serii fatalnych wyników w ostatnich miesiącach. Wcześniej szkoleniowcem Evertonu był zaś Carlo Ancelotti, ale Włoch latem zdecydował się na powrót do […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Prezes Stadionu Śląskiego: „A gdybyśmy znów tu awansowali na mundial?”

– Na Stadionie Śląskim trzykrotnie przypieczętowaliśmy awans do mistrzostw świata. W 1977, 1985 i 2001. A czternaście lat temu do mistrzostw Europy. Na razie to tylko marzenie, bo najpierw trzeba ograć Rosję, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy ponownie wywalczyli tu awans? – pyta Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w rozmowie z TVP Sport. Po […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rangnick zaczyna się niecierpliwić?

Jak donoszą brytyjskie media, Ralf Rangnick zaczyna odczuwać zniecierpliwienie postawą władz Manchesteru United. Klubowi działacze nie chcą realizować transferowych zachcianek Niemca, ponieważ jest on tylko szkoleniowcem tymczasowym. Kością niezgody zdaniem dziennikarzy „The Mirror” jest przede wszystkim Amadou Haidary – 23-letni pomocnik RB Lipsk, którego Rangnick chciałby ściągnąć na Old Trafford już w zimowym oknie transferowym. […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Kehl: „Haaland nie może przeciągać tematu w nieskończoność”

Erling Haaland wywołał spore medialne poruszenie – norweski napastnik stwierdził ostatnio, iż władze Borussii Dortmund wywierają na niego presję, aby jak najszybciej podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Do sprawy odniósł się Sebastian Kehl, obecnie działacz BVB. – Byłem trochę zaskoczony komentarzami Haalanda. Niebawem z nim o tym porozmawiam. Chcę wiedzieć, co chodzi mu po głowie, […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Klich górą nad Fabiańskim, Leeds lepsze od West Hamu

Mateusz Klich lepszy od Łukasza Fabiańskiego, Leeds United lepsze od West Hamu United. Podopieczni Marcelo Bielsy zwyciężyli w Londynie 3:2. Bohaterem przyjezdnych został Jack Harrison – 25-letni Anglik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając hat-trickiem drogę do zwycięstwa dla swojego zespołu. Po stronie „Młotów” bramkami odpowiedzieli Jarrod Bowen i Pablo Fornals. Łukasza Fabiańskiego zdołał […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Joan Jordan opuścił szpital

Jak poinformowała oficjalnymi kanałami Sevilla, jej zawodnik Joan Jordan – ugodzony rzuconym z trybun przedmiotem podczas wczorajszych derbów Andaluzji – opuścił już szpital i obecnie znajduje się pod domową obserwacją lekarzy. – Joan opuścił stadion Benito Villamarin w stanie oszołomienia. Przewieziono go do szpitala, w którym przeszedł serię badań kontrolnych. Finałowa diagnoza lekarzy to urazowe […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rafa Benitez zwolniony z Evertonu

To po prostu musiało się tak skończyć. Po 22 rozegranych spotkaniach Rafa Benitez został zwolniony z funkcji trenera Evertonu. Drużna pod wodzą Hiszpana popadła w olbrzymi kryzys i obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Premier League. Nie trzeba chyba dodawać, że oczekiwania były znacznie większe. Everton to – wbrew pozorom – jeden z […]
16.01.2022