post

Opublikowane 29.12.2017 09:51 przez

redakcja

W piątkowej prasie znajdziemy naprawdę dużo ciekawych tekstów – sporo wspomnień zmarłego wczoraj Stanisława Terleckiego, drugą część wywiadu Piotra Wołosika z Mariuszem Piekarskim, w której „Piekario” zapewnia m.in., że Stanisław Czerczesow jeszcze kiedyś wróci do Legii, duży tekst o Harrym Kanie w „Wyborczej”, a także wywiad z prezesem Korony Kielce, który zapewnia na łamach „Super Expressu”, że Gino Lettieri to trener na lata.

GAZETA WYBORCZA

Michał Szadkowski zadaje pytanie: gdzie zatrzyma się Harry Kane?

Kane ani na chwilę nie oderwał się od ziemi. Publicznie dziwi się, dlaczego jego koledzy po fachu tatuują się od stóp do głów i noszą jakieś dziwaczne fryzury, opowiada, że zamiast chodzić po nocnych klubach, woli spędzić czas z narzeczoną, którą zna od czasów szkolnych. I według angielskich dziennikarzy mówi prawdę.

Jeśli jednak Harry nie wyhamuje, będzie musiał przyzwyczaić się do szumu wokół siebie. Napastnik strzelający ponad 50 goli w roku prędzej czy później dostanie przecież ofertę z klubu lepszego niż Tottenham. I może być to oferta większa niż 222 mln euro, które latem PSG zapłaciło za Neymara.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 08.48.10

RZECZPOSPOLITA

„RP” żegna Stanisława Terleckiego, artystę z lewego skrzydła. Wspomnieniami Stefana Szczepłka.

Spotykaliśmy się często, zapraszałem go do gry w dziennikarskiej drużynie. Wiadomo było, że kto ma Staszka, ten wygrywa. Ale z czasem to stało się ciężarem, ponieważ on nikomu nie podawał piłki. A kiedy obok miał Maćka, to już można było iść do domu. Grali ze sobą.

Staszek miał sto pomysłów, zakładał Towarzystwo Przyjaciół Sportu, handlował lakierami, zamierzał sprowadzać do Polski sprzęt piłkarski firmy Lotto. Miał plan wykupienia Domów Towarowych Centrum. Był prezesem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Nadarzyn. Czytał Pismo Święte podczas mszy Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu i sejmiku województwa mazowieckiego. Za każdym razem z ramienia innej partii, mimo że do żadnej nie należał.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 08.50.41

SUPER EXPRESS

„SE” proponuje nam dowiedzenie się, gdzie wakacje spędzają polscy ligowcy, ale znacznie bardziej interesuje nas wywiad, który znajdziemy obok. Krzysztof Zając zapowiada bowiem, że Gino Lettieri to dla Korony trener na lata. Ciekawe, czy wysiedzi na stołku przynajmniej do lata.

Musieliście namawiać Lettieriego na przyjazd do Polski?
To człowiek o bardzo mocnym charakterze, lubi wyzwania. Największym problemem było dla niego, że musiał zostawić w Niemczech rodzinę, dwie małe córki, którym nie chciał postawić życia na głowie, zmieniać szkoły, środowiska. Ostatecznie trafił do Kielc i chyba nie żałuje. Dziś wiem, że to dla Korony trener na lata.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 09.02.50

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 09.15.48

Największe wspomnienie ś.p. Stanisława Terleckiego znajdziemy w „Przeglądzie Sportowym”. Autorem – Antoni Bugajski.

Niepowtarzalny, inteligentny i bezkompromisowy, a jednak gdzieś na uboczu. Stworzony do tego, by po zakończeniu piłkarskiej kariery swoją elokwencją i ciętymi ripostami błyszczeć w telewizyjnych studiach, ale kilka razy sam się przekonał, że do nich nie pasuje. Stanisław Terlecki – niepospolicie uzdolniony piłkarz i człowiek do końca zmagający się ludzkimi słabościami – odszedł od nas po cichutku, w głębokim cieniu, z dala od głównego nurtu, którym na co dzień żyją media.

Piłkarskich opowieści pod tytułem „wielki, niespełniony talent” jest mnóstwo, w gruncie rzeczy różnią się tylko w szczegółach. Historia Stanisława Terleckiego jest jednak wyjątkowa. Niespełniony, a jednak 29-krotny reprezentant Polski i prawdziwy as „cyrkowego” Cosmosu Nowy Jork, w którym grał m.in. z Franzem Beckenbauerem i Johanem Neeskensem. – Stylem gry bardzo przypominał Roberta Gadochę – mówi Zbigniew Boniek. To obrazuje skalę jego piłkarskich możliwości, wykorzystanych tylko w pewnej części.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 09.15.55

Druga część wywiadu z Mariuszem Piekarskim, a w niej – kulisy sprowadzenia do Legii Stanisława Czerczesowa oraz m.in. zapewnienie, że selekcjoner Rosjan jeszcze do klubu ze stolicy Polski wróci.

Legia była zainteresowana, a jak przekonał pan Czerczesowa?
Uderzyłem w jego czułą strunę – ambicję. Są trenerzy, u których szczytem jest zdobycie Górki Szczęśliwickiej i tacy, u których limitem niebo. Stasiu należy do tej drugiej grupy. Powiedziałem mu: „Chcę pomóc przyjaciołom i znajomym z Legii. Mam przekonanie, że ze swoimi cechami, twardą ręką, zdecydowaniem i fachowością jesteś najlepszą osobą do wykonania tej misji, czyli wywalczenia przez Legię mistrzostwa i Pucharu Polski”. Tego, że staram się otworzyć mu drzwi do największego, polskiego klubu, nie musiałem wyjaśniać. O tym wiedział doskonale (…). Ale łatwo nie było, pierwsze rozmowy nie przyniosły efektu. Gdy po raz drugi zjawił się w stolicy, też nie szło zbyt gładko. O godzinie 23 od uczestnika rozmów dostałem króciutkiego SMS-a: „Pomóż”. Pojechałem, a kiedy w środku nocy wyjeżdżałem ze spotkania, Stasiu był już szkoleniowcem Legii. Nic więc dziwnego, że gdy oficjalnie podpisywał kontrakt, zaproszono mnie na ten moment i nikt nie wyganiał Piekarskiego, który przyszedł z flagami polską i rosyjską. Po pierwszym spotkaniu z drużyną piłkarze mówili mi, że ze zdecydowanego przekazu nowego trenera wynikało jasno: zdobędziecie mistrzostwo! Biła od niego ogromna pewność siebie. Jednak później stres był ogromny. Denerwowałem się ja, Stasiu też był podminowany. Przecież Legia traciła do Piasta dziesięć punktów. Wygrywała drużyna z Warszawy, wygrywała ekipa z Gliwic. Niekiedy Stasiu dzwonił i przy późnej kolacji wymienialiśmy uwagi, co do gry.

Słuchał?
Człowiek mądry słucha ludzi, którzy mu dobrze życzą. W emocjach nie zawsze wszystko potrafimy dostrzec, także trener stojący przy linii nie wszystko zauważy. W moim biznesie też niekiedy ktoś z boku rzuci pomysł i ja z niego z chęcią korzystam. Nikt nie ma patentu na mądrość absolutną. A Stasiu wyjechał z Polski spełniony.

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 09.17.17

Dalej mamy kilka ciekawych informacji z klubów naszej ligi. Śląsk dostanie nie trzy, a osiem milionów z miejskiej kasy.

Teraz zawodowy piłkarski klub wciąż jest problemem miasta, co będzie miało swoje coraz większe znaczenie w miarę zbliżania się terminu wyborów samorządowych i związanych z nimi kampanią. Dlatego władzom Wrocławia bardzo zależy na tym, by wokół klubu było jak najmniej niezdrowej atmosfery. Wszelkie informacje odnośnie na przykład ewentualnych poślizgów w wypłatach dla piłkarzy byłyby wykorzystywane przez opozycję. Z drugiej strony sukcesem sportowym można by się zręcznie pochwalić. W tym sensie Śląsk dla miasta może być kołem zamachowym do marketingowych i promocyjnych działań, ale może być też kulą u nogi.

Miasto na konto klubu będzie zatem przelewać znacznie większe kwoty niż pierwotnie planowało, licząc, że nadwyżka pozwoli załatwić wszystkie najpilniejsze potrzeby i jednak będzie miała przełożenie na wyniki drużyny. Najczarniejszy scenariusz jest taki, że jednak nie uda się osiągnąć ani jednego, ani drugiego celu.

Oprócz tego:

transfer Marko Vesovicia jest już na ostatniej prostej

pięciu zawodników zimą ma odejść z Piasta, wśród nich Dobrivoj Rusov

Lech blisko sprowadzenia Piotra Tomasika

Jesus Imaz chciał być nauczycielem, ale został piłkarzem

Zrzut ekranu 2017-12-29 o 09.17.37

fot. 400mm.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście obliczy El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Weszło
23.10.2021

Weszło z Neapolu: Ołtarze i relikwie

Były opowieści Kuby z Neapolu w formie tekstu, czas na wideo. Bo czasami pewne rzeczy znacznie łatwiej uchwycić obrazem.     Koniecznie przeczytaj Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów? Weszło z Neapolu: kościół Maradony
23.10.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
podgor5
podgor5 (@podgor5)
3 lat temu

kto jeszcze sie usmiechnal po przeczytaniu samego naglowka?

B123
B123 (@b123)
3 lat temu
Reply to  podgor5

Teraz już wiadomo że odejdzie latem 😀

wojsal
wojsal (@wojsal)
3 lat temu
Reply to  B123

Do lata nie powinien doczekać. Taka zapowiedź oznacza – szukamy nowego trenera i jesteśmy z nim prawie dogadani.

Szeregowy_Rownolegly
Szeregowy_Rownolegly (@szeregowy_rownolegly)
3 lat temu

Skoro prezes mówi, że Letteri to trener na lata, to znaczy, że czas się zastanawiać nad tym, kto Koronę poprowadzi wiosną.

saminiemi
saminiemi (@saminiemi)
3 lat temu

Powinno być: Lettieri to trener na lato

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  saminiemi

Treść usunięta

hds
hds (@hds)
3 lat temu
Reply to  saminiemi

Raczej trener do lata.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Tekst prezesa, że jakiś trener jest na lata, to pierwszy znak końca pracy szkoleniowca. :]

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława (@thewhitestar)
3 lat temu

Kane i Real to w tej chwili transfer idealny. Gość jest chyba najlepszym napastnikiem świata (sory Lewy), ma dopiero 24 lata, Real na gwałt takiego potrzebuje a Tottenham jest zwyczajnie za cienki w uszach na tej klasy grajka. Pytanie czy Real stać na niego? Zbłaźnili się sprzedając Moratę i teraz może się okazać że za następce przy dzisiejszych cenach będą musieli faktycznie wydupczyć z 200 dużych baniek i zamiast mieć 85 melonów w kieszeni (za Moratę) to będą ze 100 w plecy. Ale jeśli ich tylko stać to powinni go zaklepać czem prędzej.

JJHarrison
JJHarrison (@jjharrison)
3 lat temu

Najbardziej logiczna wydaje się wymiana Kane – Bale, do tego oczywiście pieniądze dla Tottenhamu, pytanie tylko, czy Kane i klub z Londynu będą zainteresowani transferem.

Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
3 lat temu

Pytanie tylko czy Kane to nie nowy Shearer – król jednego podwórka.
Jest skromnym i mocno lokalnym facetem. Wyjazd do Realu to może być jak przenosiny Shevchenki do Londynu.

Kolejosz
Kolejosz (@kolejosz)
3 lat temu

Nie ma za co Lewego przepraszać. Chyba sam zdaje sobie sprawę, że gdyby nie pierdolił po dwóch-trzech setek w każdym meczu, wygrałby tę klasyfikację.
Poza tym umiejętności Kane’a są bardziej uniwersalne. Ma dużo lepszy drybling i strzał z dystansu. No i to nie jest, jak niektórzy twierdzili, piłkarzem jednego sezonu.

Krokiet
Krokiet (@krokiet)
3 lat temu

Czekaj, co Szopen mówił o Magierze miesiąc przed zwolnieniem? Jak to szło? „Magiera to trener na lata”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zadi
Zadi (@zadi)
3 lat temu

Taa…

DSNEcZGXkAEGBld.jpg
Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski (@beata-klepa)
3 lat temu

W sumie dobrze, jeśli to przygrywka do wyjebania,
Może pójdą po rozum do głowy i zatrudnią z powrotem Bartoszka, który z przeciętnej Termaliki zrobił… a nie, czekaj.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu

błąd w tekście.nie trener na lata ale trener do lata

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Odzidzia_Pajszao
Odzidzia_Pajszao (@odzidzia_pajszao)
3 lat temu

Za chwilę WOŚP. Jak zwykle coś wrzucę do puchy, ale wcale nie dziwię się, że ludzie zadają pytania, czy aby na pewno prywatna firma powinna charytatywnie uzupełniać luki w państwowej służbie zdrowia, kiedy czyta się o milionach wlewanych w kluby Ekstraklasy. Przecież pewnie gdyby zsumować wszystkie pieniądze dawane przez miasta do ESY i I ligi to pewnie łącznie zakręciłoby sie to wokół kasy ze styczniowego finału (o zbudowanych za publiczną kasę stadionach nawet nie wspominam). Co ja pacze? Miasto przed wyborami nie chce żeby nie było niezdrowej atmosfery wokół klubu i w związku z tym dolewa kolejne osiem baniek (znów „pożyczone” od Wodociągów Miejskich?) – co by przez przypadek ktoś nie chlapnął do mediów, że nie dostał całej pensji??? A nie lepiej w ogóle przestać bawić się w finansowanie zawodowej piłki? Jak to pisze młodzież: WTF??? I nikt się temu nie dziwi, nie ma w tym temacie nawet jednej setnej emocji, które rozgrzewają nas choćby w polityce. Może jak w końcu któryś miejski klub dla kaprysu kupi sobie Coutinho z Premier League, to ludziska się obudzą i dostrzegą jaka patologia ma miejsce tuż obok nich.

jeremy
jeremy (@jeremy)
3 lat temu

jak Piekarski napisze (!) książkę to może być to większy hit niż literatura spod pióra śp. Wuja. Kto wie może felietony na Weszło będzie pisać!!

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski (@beata-klepa)
3 lat temu
Reply to  jeremy

musiałby umieć pisać, a to facet, który nie ogarnia, czy ma już żonę, czy jeszcze nie

Weszło
24.10.2021

LIVE: Cóż za dzień w futbolu – a zaczynamy od Zagłębie-Cracovia

El Clasico, Marsylia kontra PSG, Manchester United w starciu z Liverpoolem, derby Łodzi, Roma – Napoli i trzy mecze w Ekstraklasie. Ten dzień jest tak napakowany fajnie zapowiadającym się spotkaniami, że aż chce się siadać przed telewizor. Albo i przed telewizor, laptopa i tablet – żeby to wszystko jednocześnie wchłonąć. Lecimy z relacją na żywo!
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską

Bogdan Zając wraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok poprowadzi drugoligowy KKS Kalisz. Dla 48-letniego Zająca krótka kadencja w Białymstoku była pierwszą samodzielną przygodą trenerską na tak wysokim poziomie. Wcześniej znany był on raczej jako współpracownik Adama Nawałki – czy to w Górniku Zabrze, czy to w Lechu Poznań, czy to – rzecz jasna […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Kto ma obecnie lepszych piłkarzy na danej pozycji – Klopp czy Solskjaer?

Kto wie, czy gdyby nie spektakularny comeback w meczu z Atalantą, dzisiaj na ławce trenerskiej Manchesteru United nie debiutowałby nowy człowiek. Ole Gunnar Solskajer kolejny raz urwał się ze stryczka, ale jego zmartwienia nie kończą się na trudach z włoską ekipą. W następnych tygodniach zmierzy się jeszcze z Tottenhamem, Manchesterem City i Villarreal czy Chelsea. […]
24.10.2021
Ligue 1
24.10.2021

Marsylia = Payet. Niepokorny geniusz pisze historię w OM

– Dimitri to obok Andresa Iniesty najlepszy piłkarz na świecie, jeśli chodzi o grę tyłem do bramki. Jest tak dobry technicznie i zwrotny, że odebranie mu piłki jest praktycznie niemożliwe – stwierdził Jan van Winckel, asystent Marcelo Bielsy w Olympique Marsylia po sezonie, w którym Payet pozamiatał konkurencję. 17 asyst w Ligue 1 w trakcie jednego sezonu […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Niejasna przyszłość Michniewicza, Papszun wciąż w zasięgu

Legia Warszawa pogrąża się w kryzysie i pomału traci jakiekolwiek szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. Zaufanie władz klubu do Czesława Michniewicza gaśnie. Jak wyjaśnia dziennikarz Kuba Majewski, wciąż nie jest wykluczone, że pracę przy Łazienkowskiej podejmie Marek Papszun. Nie byłoby to pierwsze podejście Dariusza Mioduskiego do zatrudnienia obecnego szkoleniowca Rakowa Częstochowa, ale obecnie szanse na […]
24.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Przewodnik po El Clasico

Im bliżej El Clasico, tym więcej wspomnień. W dwudziestym pierwszym wieku klasyki weszły na nowy, niespotykany dotąd poziom. Galaktyczny Real, popisy Ronaldinho, tiki-taka Guardioli, zagrywki psychologiczne Mourinho, pojedynki Messiego i Ronaldo, MSN Lucho, Zidane i jego pokazy, jak zarządzać ego zawodników. Kiedyś to było. Z odpowiedzią na pytanie, czego oczekiwać po dzisiejszym El Clasico jest […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Juventus ma na oku następcę Szczęsnego?

Jak donosi hiszpański portal fichajes.net, Kepa Arrizabalaga może wkrótce zmienić Chelsea na Juventus. W Turynie hiszpański golkiper miałby być konkurentem, a docelowo wręcz następcą Wojciecha Szczęsnego. Kepa trafił do Londynu w sierpniu 2018 roku za 80 milionów euro, co było światowym rekordem transferowym, jeżeli chodzi o bramkarzy. Początki Hiszpana w nowym klubie były jeszcze umiarkowanie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jak i kiedy Dariusz Mioduski zwalniał trenerów

Podobno każdy stołek trenerski, bez względu na to jak dobre byłyby wyniki, ma dodatnią temperaturę. Ale na stołku, na którym siedzi aktualnie Czesław Michniewicz, można by bez trudu zagotować wodę. Pytanie: ile cierpliwości okaże Dariusz Mioduski? Szukając odpowiedzi, przeanalizowaliśmy w jakich sytuacjach zwalniani za jego rządów byli poprzedni trenerzy. ALEKSANDAR VUKOVIĆ – 66 MECZÓW Ostatnie […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Efektowny rajd i piękny gol Świerczoka w Japonii [WIDEO]

Jakub Świerczok po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w japońskiej J1 League. Tym razem były napastnik Piasta Gliwice trafił do siatki w zremisowanym 2:2 meczu z Vissel Kobe, gdzie występują między innymi Thomas Vermaelen, Bojan Krkić oraz Andres Iniesta. Bramka Świerczoka naprawdę może się podobać. Spójrzcie:  To czwarte trafienie piłkarza Nagoya Grampus […]
24.10.2021
Brama dnia
24.10.2021

Thierry Henry kontra Samuel Eto’o | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. We wczorajszym odcinku zatriumfował Nwankwo Kanu, a kto będzie górą dzisiaj? W szranki stają dwie wielkie legendy futbolu: Thierry Henry oraz Samuel Eto’o. Oglądajcie i głosujcie! THIERRY HENRY VS MALLORCA (24.10.2001) Thierry Henry. Jego szybkość i spokój w sytuacji sam na sam – elitarny poziom.  SAMUEL ETO’O VS […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jakie są fundamenty dobrych tygodni Stali Mielec?

Stal Mielec ma tyle punktów, ile może mieć Legia, jeśli wygra swoje zaległe mecze. Ta sama Stal Mielec, na początku sezonu nie potrafiąca przeprowadzić składnej akcji, w ostatnich dwóch kolejkach strzeliła siedem bramek. Stal Mielec od połowy sierpnia przegrała mecze tylko z medalistami zeszłego sezonu, Rakowem i Pogonią. Co zmieniło się w Stali względem początku […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Mourinho wściekły po klęsce. Będą zmiany w Romie

Jose Mourinho stwierdził na konferencji, że tylko on ponosi odpowiedzialność za kompromitującą porażkę 1:6 z Bodo/Glimt w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. W praktyce wygląda jednak na to, że Portugalczyk ma za ten mecz olbrzymie pretensje do swoich zawodników. Jak poinformował Nicolo Schira, portugalski szkoleniowiec Giallorossich ma zamiar już w trakcie zimowego okienka transferowego porządnie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Trzynaście obliczy El Clasico

Rywalizację Realu Madryt i FC Barcelony ciężko byłoby streścić w dziesięciu rozbudowanych tomach. Mnogość bohaterów, wydarzeń boiskowych, symboli, elementów kultury i otoczki wokół meczu sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na podstawie klasyków bystry uczeń szkoły średniej mógłby spokojnie napisać dobrą rozprawkę, która byłaby powielaniem banałów. Motyw nienawiści? Jest. Motyw pojednania? Oczywiście. Motyw zemsty? […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Laudrup: „Nie spodziewam się wybitnego Klasyku”

Jak to zwykle bywa przed El Clasico, głos regularnie zabierają byli piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Na łamach hiszpańskich mediów sytuację ocenił Michael Laudrup, który miał okazję występować po obu stronach barykady w kastylijsko-katalońskiej rywalizacji. – „Klasyk” to „Klasyk”. Jest szczególny, jedyny w swoim rodzaju i nieprzewidywalny – powiedział Laudrup na łamach „AS-a” (tłumaczenie: […]
24.10.2021
Suche Info
24.10.2021

Koeman: „Nie wiem skąd w ludziach ten brak wiary”

Już tylko kilka godzin pozostało do El Clasico. O 16:15 FC Barcelona podejmie na własnym stadionie Real Madryt w spotkaniu, które może być kluczowe dla przyszłości Ronalda Koemana na ławce trenerskiej Blaugrany. Holenderski szkoleniowiec dziwi się jednak kibicom Barcy, którzy do „Klasyku” podchodzą z sercem pełnym obaw. – Nie wiem, skąd w ludziach ten brak […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021