Jak co poniedziałek… WUJO!

Opublikowane 11.09.2017 13:48 przez

redakcja

Autorem tekstu jest osoba niezwiązana z polską piłką, podobieństwo do wszelkich faktycznie istniejących osób – przypadkowe, a fabuła – fikcyjna. Tekst ma charakter żartobliwy i w żaden sposób nie ma na celu urażenie kogokolwiek.

*

Powinienem rozpocząć od zwrotu veni, vidi, vici. W poprzednią niedzielę zameldowałem się w hali przylotów na lotnisku Chopina. Następnie wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Taksówka, hotel, pokojowy minibarek, hotelowy bar, pokojowy minibarek, i sru! Rano wyruszyłem na ostatni, przedmeczowy trening kadry. Powiem jedno: jak mnie chłopaki zobaczyli, jak dotarło do nich, że ich nie opuszczę w potrzebie… dla takich chwil warto było pójść w trenerkę.

Nie wtrącałem się Adamosowi w taktykę. Zresztą nigdy nie byłem przesadnym fanem taktyki. Zawsze wyżej stali u mnie piłkarze, którzy bardziej jeździli na dupach, niż rozumieli wszystkie nowinki rozpisane na tablicy, a na przerwę schodzili w stroju czystym jakby szli do pierwszej komunii. Niemniej jednak miałem okazję spotkać się z chłopakami, i porozmawiać z nimi po swojemu. I co? Pazdek jak mnie zobaczył, to nagle powrócił do formy. Wiedział, że jak coś spierniczy, to przede mną nie ucieknie nawet na osiedle Dywizjonu 303 w swojej rodzinnej Nowej Hucie. I nagle chłopak z karasia znów stał się piranią! Do Arka podszedłem i mówię:

 Areczku, miałem kiedyś takiego napastnika, nazywaliśmy go Nędza. W jednym meczu, przez 40 minut ten Nędza nawet strzału nie oddał. Przywołałem go do linii bocznej, i powiedziałem „Nędza, jak mi, kurwa, w pięć minut, nie oddasz chociaż strzału na bramkę, to będziesz zapierdalał dwa kółka wokół boiska, i dopiero później wrócisz na plac gry.” I wiesz co? Trzy minuty później chłopak zdobył bramkę.

No, Pan Trener to miał ciekawe metody, nie powiem – roześmiał się Młody.
-Misiu, pamiętaj, że te metody w każdej chwili mogą wrócić. Bo tak się składa, że ja z Nawałkinem żyję nawet lepiej, niż Ty z Jessicą.

Chłopak zrobił oczy jak pięciozłotówki. Wtedy dotarło do niego, że ja nie żartuję. Na meczu był tak przejęty, że na oczach całego Narodu i połowy Europy może biegać wokół boiska, że jak dostał pierwszą setkę, to od razu zapakował do bramki. Po tej bramce widać było że się rozluźnił, bo co dochodził do piłki, to partaczył. Ale bramę strzelił, tak go zmotywowałem.

Mecz oglądałem w doborowym towarzystwie: z szefem mafii prezesem związku Zibim, oraz jego prawą ręką, Sekretarzem. Przez bitą godzinę Zibi nawijał mi makaron na uszy, jak to polska piłka nie poszła do przodu. A to że szkolenie wspaniałe, że reprezentacja osiąga wyniki, a to że natrzepali do związku tyle kasy, że mogą sobie nią palić w kominkach. Jakby tak mówił do końca meczu, to by mi jeszcze powiedział, że dzięki niemu z kranów w siedzibie związku płynie Johnnie Walker, a co weekend jest średnia hawajska dla każdego na koszt firmy. Aż tu przyszła 73. minuta i cały czar prysł. Lewy podchodzi do wolnego, uderza perfekcyjnie, piłka przekracza linię bramkową, sędzia nie gwiżdże gola. Wybuchłem wtedy śmiechem, i powiedziałem do Rudego:

No ładnie, Misiu-Zbysiu. Finanse, szkolenie, pierdolenie o Chopinie. A jak przychodzi co do czego, to banda Pastuchów nas kręci. W Warszawie, na Narodowym! I my chcemy na Mundial…
-Wujo, ale co Ty do mnie w ogóle mówisz. Jest fajna reprezentacja, jest fajny trener, Adam, i będziemy losowani z pierwszego koszyka. Te mistrzostwa nie mogą się nie… udać.
– Zibi, zdejmij na chwilę różowe okulary i posłuchaj. Mistrzostwa odbędą się u Kacapów. Nasz trener jest niepijący, nasz kapitan jest niepijący (chociaż tyle, że nauczyłem go w Zniczu jak kopnąć piłkę, żeby leciała do bramki), a Sławek sam na tylu Ruskich nic nie poradzi. Jeszcze jak się zacznie awanturować, i go zgarną w nocy, to z Peszkina zrobi nam się Puszkin. W dodatku, jak widzę, Polski Związek Pieprzonych Nieudaczników nie potrafi nawet podzwonić, żeby sędzia nie kręcił u nas lodów. To po co my do tej Rosji pojedziemy, matrioszki otwierać?
– Janusz, dziś to są zupełnie inne czasy. Dawniej, to różne rzeczy się działy. Teraz się liczy boisko, wyszkolenie, bazy treningowe, przygotowanie fizyczne, mentalne, psycholodzy. Twoja szkoła jeszcze była taka, że dzwoniłeś i miałeś… wynik. Ale nie obrażaj się o to, co powiedziałem. Nawet Twój syn, Kowal, mówi że masz przestarzałe metody, nie na dzisiejsze… czasy.
– Moje metody nie na dzisiejsze czasy?! – odpowiedziałem zbulwersowany. – W takim razie daj mi 10 minut. A z Kowalem to sobie, kurwa, pogadam jak go spotkam! – po czym wstałem z loży i poszedłem w jedynym słusznym kierunku: do baru.

Cała wiara była zajęta meczem, kolejek przy barze nie było. Dlatego postanowiłem je zrobić, i zamówiłem pięć. Wypiłem jedną, drugą, rozglądam się… a tam plecami do mnie siedzi taki wypacykowany typek. Włoski siwe, zadbane, sztruksowa marynarka, i popija winko. W pierwszej chwili pomyślałem, że to Jacek. Zebrałem się w jego kierunku, żeby wygarnąć mu wszystko to, co mi leży na wątrobie. Z całej siły chwyciłem go za bark, i już miałem nagadać mu do rozumu, kiedy usłyszałem:
– Ałła, Janusz, no puść mnie człowieku!

Odwróciłem delikwenta, i moim oczom ukazał się… Listek.
– Misiu! Listku! Z nieba mi spadłeś, jakby była jesień!
– Też się cieszę, Janusz, że Ciebie widzę, ale nie musiałeś od razu próbować miażdżyć mi barku – powiedział Michał z grymasem bólu na twarzy. Przebywanie na europejskich salonach zabrało mu trochę krzepy, ale za to dodało więcej ogłady, choć tej mu nigdy nie brakowało (oczywiście jak na piłkarskiego działacza).
– Misiu, cicho, cicho, nie teraz. Sprawę mam. Ty teraz przewijasz się przez te salony, na których brylują sędziowie emeryci, tak?
– Tak, obecnie pracuję w porozumieniu z czeską federacją, w której…
– Dobra, dobra, fajnie, że się powodzi. Słuchaj, powiem krótko: wiesz gdzie jest obserwator tego meczu?
– No pewno że wiem, przyleciałem z nim jednym samolotem. Wujo, przecież my z Markiem razem w loży siedzimy. Bardzo sympatyczny, pogodny Belg.
– To gadaj gdzie ta loża! – krzyknąłem na cały bar.
– O tam – powiedział, leniwie pokazując ręką w kierunku korytarza. – Trzecie wejście na prawo.
– Barman! Kolejka szkockiej dla tego Pana!

W 81. minucie zameldowałem się w loży obserwatora meczu. Dosiadłem się do Belga i z perfekcyjnym, flamandzkim akcentem powiedziałem:
– Mam dla Was złą wiadomość.
– Jakich „Was”? – odparł zaskoczony Belg.
– Ciebie i szanownego grona sędziowskiego. Wymeldowali Was z hotelu. Ale nie martwcie się. Związek dba o swoich gości. Przecież nie spędzicie ostatniej nocy w jakiejś trzygwiazdkowej spelunie, w której spaliście do tej pory. Apartament Paderewski w pięciogwiazdkowym hotelu Bristol już czeka na nowych gości. Zrelaksujecie się trochę, odpoczniecie. Oczywiście, pokrywamy wszystkie dodatkowe atrakcje. Tylko szkoda, że tej bramki Lewego nie uznali…
– Słuchaj, fiucie, nie wiem kim jesteś, ale za takie akcje wylatuje się z branży. Co ty myślisz, że mnie nie stać wynająć sobie hotel za 100 euro, żeby się przespać z czystym sumieniem? – odpowiedział obserwator. Wkurwiony był jak chuj.
– Za jakie akcje? Przecież ja się tylko domagam sprawiedliwości. A hotelu nie znajdziecie, zaufaj mi, jestem z tego miasta. Ale nie martw się, warszawski dworzec nocą jest piękny! A jaki przyjazny dla turystów – mrugnąłem oczkiem do mojego rozmówcy. Minę miał nietęgą. – Misiu, wyciągaj krótkofalówkę i przekaż technicznemu swoje uwagi.

Wtedy szanowny pan obserwator już zupełnie zdębiał.

Myślałeś że ja nie wiem, że cały czas jesteś z nimi w kontakcie? Wielka mi, kurwa, tajemnica poliszynela! Kelner! Szampan dla tego Pana, bo mu chyba w gardle zaschło!- Po czym poklepałem go po ramieniu i ruszyłem do Zibiego. Na zegarze zaczynała się 83. minuta.
Gdy dotarłem do loży prezesa, powitał mnie gwizdek sędziego. Gwizdek tak intensywny, że niemal krzyczący „nie chcę spędzić w tym mieście nocy z dworcowymi lumpami”.
– Karny? Nie no, fajnie że jest, ale za co?- dziwił się Zibi.
– Za Apartament Paderewski w hotelu Bristol, i okoliczne atrakcje, oczywiście na koszt związku. I przede wszystkim: za sprawiedliwość! – odparłem Rudemu, podnosząc szklankę.

Rudy spojrzał na mnie, po czym odwrócił się do Sekretarza i dał mu znak do działania. Myślę, że trochę wtedy zaimponowałem Rudemu.
Po meczu odwiedziłem razem z Listkiem grono sędziowskie w ich nowym przybytku. Noc upłynęła nam w bardzo miłej atmosferze. Listek miał rację, Mark, obserwator z Belgii, to bardzo sympatyczny, wygadany człowiek. Zasiedzieliśmy się na tyle, że związek musiał przedłużać pobyt delegacji do środy. Bo widzicie, drodzy Czytelnicy, piłka niby się zmieniła. Lepsze ośrodki treningowe, profesjonalizacja, szybsze buty. Ale ludzie na górze pozostają tacy sami. Mają te same wady, zalety oraz potrzeby. Nie dorównamy do najlepszych, jeśli nie zrozumiemy tej prostej zasady, która działa od wielu, wielu lat.

O Legii nic nie napiszę. Niestety, dalej nie jestem w drużynie. Prezes Darek posłuchał trenera Jacka, który stwierdził, że sam ogarnie ten burdel. Wypada mi życzyć tym misiom powodzenia. Chociaż mam dziwne przeczucie, że to może nie wystarczyć, i skończy się na szukaniu strażaka. Pytanie tylko, czy wtedy będzie jeszcze co gasić.

WUJO

[Zdjęcie główne: Apartament Paderewski w hotelu Bristol, najlepszy apartament w Warszawie. Fot. Matthew Shaw]

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe.

Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Phelek
Phelek(@phelek)
4 lat temu

Jest ok. Może nie jakoś super śmieszne, ale bardzo przyjemnie się czyta.

gryf01
gryf01(@gryf01)
4 lat temu
Reply to  Phelek

Wahałem się trochę czy czytać te bzdury, ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję. Nawet przyjemnie spędziłem te parę minut. Piona!

andrzejBG
andrzejBG(@andrzejbg)
4 lat temu

Wreszcie coś z jajem na Weszło. Jak tak dalej będzie, to czekam na nową książkę „Wuja”.

dario armando
dario armando(@dario-armando)
4 lat temu

Jak dla mnie to jest lepsze od większości felietonów śp.Zarzecznego tu na Weszło.Wuju ,tak trzymaj.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Filip Piotr Skóra
Filip Piotr Skóra(@fpskora)
4 lat temu

„…z Peszkina zrobi nam się Puszkin” – debeściak!

Hryciukowski
Hryciukowski (@molenard)
4 lat temu

SIEMA!!! Ostanio byłem miły dzisaj mówię wypierdalaj z PONIEDZIAŁKU. NARA!!!

Pan Wiesio
Pan Wiesio(@rks_uwdu)
4 lat temu

Wujo w formie. Dziękujemy za wynik meczu

baran
baran(@baran)
4 lat temu

Najlepszy apartament w Bristolu powinien się nazywać Stanowski, a nie Paderewski.

Cezary.
Cezary.(@powislanka)
4 lat temu

Wujo, czytam Cie od początku, fajnie, ze jestes na glównej. Zebyś się nie obsrał bo pierwszy artykuł elegancki. Pozdrawiam.

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik(@janusz-wojcik)
4 lat temu
Reply to  Cezary.
Kozio
Kozio(@kozio)
4 lat temu

Akurat obserwatorem sędziów był Szkot, ale nie czepiam się bo napisali, że fabuła fikcyjna 😀

wPunkt
wPunkt(@wpunkt)
4 lat temu

Ale wiara to chyba po poznańsku a z tego co wiem Wujo Wielkopolaninem nie jest 😀 Poza tym brakuje trochę wplecenia jego odzywek. Np. powiem jedno powinno być mogę powiedzieć jedno 😀 No i zbyt poprawna składnia

bengrush
bengrush(@bengrush)
4 lat temu

To ja mam lepszy widok z okna. Szach i mat Wuju.

Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Van Bronckhorst: – Czujemy olbrzymi ból

Giovanni van Bronckhorst nie ukrywał żalu po przegranej z Eintrachtem w finale Ligi Europy. Holenderski trener Rangersów mówił: – Karne to loteria, a my dzisiaj nie byliśmy po jej dobrej stronie. Nie mogę narzekać na moich piłkarzy, dali z siebie wszystko. Jeśli grasz w finale i wygrasz, będziesz go pamiętać do końca życia. Jeśli jednak […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Glasner: – Brakuje mi słów, a to nie zdarza się zbyt często

Oliver Glasner, trener Eintrachtu, nie ukrywał jak bardzo jest szczęśliwy po wczorajszym zwycięstwie w finale Ligi Europy (po karnych z Rangersami). Glasner mówił: – Wróciliśmy dziś z dalekiej podróży. To, co ci goście robią w tym sezonie… Nie potrafię znaleźć słów, a to nie zdarza mi się zbyt często. Spotkanie było cholernie intensywne, wszyscy dali […]
19.05.2022
Liga Europy
19.05.2022

Eintracht drugim niemieckim klubem z europejskim triumfem w XXI wieku

Bundesliga jeśli chodzi o triumfy w europejskich pucharach pozostaje mocno w cieniu w XXI wieku. Eintracht Frankfurt wygraniem Ligi Europy poprawił te niekorzystne dla Niemców statystyki. Może to być pewne zaskoczenie, ale dotychczas jedynym niemieckim klubem, który wygrywał europejskie rozgrywki w obecnym wieku jest Bayern. Monachijczycy w 2001, 2013 i 2020 roku triumfowali w Lidze […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Liga Europy dla Eintrachtu! Triumfatora wyłoniły rzuty karne

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Zwycięzcę meczu finałowego rozgrywanego w Sewilli wyłoniła seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W konkursie jedenastek Orły okazały się lepsze od piłkarzy Rangers 5:4. Decydująca okazała się czwarta kolejka konkursu jedenastek, w trakcie której spudłował pomocnik The Gers – Aaron Ramsey. Gdy Sewilla starała się zorganizować […]
19.05.2022