post
Avatar

Opublikowane 03.07.2017 21:06 przez

redakcja

Jeśli w Arce już do tej pory działo się dużo, bo zespół przed grą w pucharach został wzmocniony siedmioma piłkarzami, to temperatura tego lata właśnie jeszcze podskoczyła i to całkiem wysoko. Tak trzeba nazwać sytuację, kiedy klub przejmuje nowy właściciel, a w Arce tak się właśnie stało – od dzisiaj rządzi tam Midak (nie mylić z Midasem).

Dominik Midak przejął 60% akcji klubu. Taka wiadomość zawsze brzmi jak początek rewolucji – żeby wspomnieć tylko Koronę – ale tej, przynajmniej na razie, ma nie być. Prezesem pozostanie Wojciech Pertkiewicz, trenerem pozostanie Leszek Ojrzyński, Arka nadal będzie grać w Gdyni.

Szczerze ciekawi jesteśmy nowego właściciela, polska piłka potrzebuje pieniędzy. Jednak potrzebuje też ludzi, którzy umieją je mądrze wydawać. Czy kimś takim jest dwudziestoletni Dominik Midak?

Tak, dobrze czytacie: dwudziestoletni. Nie jest rekordowo młodym milionerem, tylko tzw. synem prezesa. Jego ojciec, Włodzimierz Midak, dobrze poczynał sobie w branży recyklingu i gospodarowania odpadami. Nie brzmi to jak wydobycie ropy, ale dajcie spokój – facet nie prowadzi szambiarki ani złomowiska, tylko działa w sposób przemysłowy.

W sieci znajdziemy jego trop choćby w firmie Pro Eko Natura, której los wyglądał ostatnio następująco (uwaga, będzie dużo korpomowy):

26.03.2015

FBSerwis przejmuje Pro Eko Naturę

FBSerwis (spółka zależna Ferrovial Servicios International, S.L.U. oraz Budimex SA) przejęła przy wsparciu DZP położoną w Województwie Dolnośląskim spółkę Pro Eko Natura (w przyszłości FBSerwis Dolny Śląsk) będącą operatorem instalacji przetwarzania odpadów o statusie RIPOK. Transakcja wymagała szczególnego zaangażowania ekspertów z zespołu DZP koncentrującego się na sektorze gospodarki odpadami.

Zgodnie z art. 9d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250) podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest zobowiązany do przekazania odebranych odpadów do:

1)  instalacji odzysku i unieszkodliwienia odpadów – w przypadku selektywne zebranych odpadów,

2)  regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych – w przypadku zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

Na terenie Gminy Miasto Świdnica nie ma możliwości przetwarzanych odpadów komunalnych zmieszanych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

(…)Firma ProEkoNatura, której właścicielem od marca br. jest spółka FBSerwis, zmieniła nazwę na FBSerwis Dolny Śląsk. Pierwszą inwestycją jest rozbudowa składowiska w Ścinawce Dolnej (Kotlina Kłodzka).

FBSerwis Dolny Śląsk – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – prowadzi właśnie pierwszą ważną inwestycję: rozbudowę kwatery składowiska, która uzyska dzięki temu pojemność docelową 605 000 ton. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1 mln PLN. Ukończenie budowy planowane jest na koniec sierpnia 2015 r. Generalnym wykonawcą projektu jest FBSerwis SA.

Jak widzicie, nie obraca się tutaj miedziakami. Włodzimierz Midak ostatnio zresztą znalazł się w innej branży, a mianowicie nieruchomościach. To jego W.T.I. T. Obrycki W.Midak ma za zadanie zaniedbany port na Helu zmienić w nadmorskie Krupówki.

z19668662V,Koncepcja-zabudowy-portu-rybackiego-w-Helu

26.02.2016. Gazeta Wyborcza.

Nowe oblicze Helu. Centrum żeglarskie i hotel przy nabrzeżu

W Helu szykują się duże inwestycje, które mają zmienić oblicze miasta i przyciągać turystów przez cały rok, a nie tylko latem. (…)

Nabrzeże portu rybackiego to dziś ruina. Naprzeciw popularnej wśród żeglarzy “cebuli” (usytuowany na falochronie zachodnim portu budynek, w którym mieści się informacja turystyczna) znajduje się wiele budynków należących przed laty do przedsiębiorstwa usług rybackich Koga. (…)

Przebudową nabrzeża portu rybackiego zajmie się prywatny inwestor, czyli spółka W.T.I.T. należąca do dwóch biznesmenów z Warszawy, Tomasza Obryckiego i Włodzimierza Midaka. Z kolei przebudowa falochronów pełniących jednocześnie funkcję mariny będzie leżała w gestii Zarządu Portu Morskiego Hel.

Dominik Midak według wszelkich rejestrów znajduje się w zarządzie W.T.I.T. Czym się zajmował do tej pory? Próbował rozkręcić StartUp z kumplem (Midak po lewej):

midak

6.2.2017. MamStartup.pl

Kto powiedział, że talenty mieszkają w dużych miastach? Dlatego do castingów zapraszamy wszystkich – Vendo

Vendo to platforma do przeprowadzania wstępnych castingów. Wcześniej nie każdy mieszkaniec małych miast miał szansę na udział w reklamie, serialu czy w filmie, a to jeden z podstawowych czynników powodujących brak “świeżych osób” na rynku.

Pomysłem stworzenia Vendo, Łukasz Białkowski i Dominik Midak, zainspirowali się obserwując grupę znajomych uczęszczających na castingi od kilku lat. – Z jednej strony byli zadowoleni, ponieważ uwielbiają grać w różnych reklamach i serialach, sporo na tym zarabiając, a z drugiej strony ciągle słyszeliśmy historie o niekończących się kolejkach i o tym, jak to na castingu było sto osób. (…).

Projekt w całości sfinansowali ze środków własnych i od początku chcieli, aby Vendo stało się pewnego rodzaju talent show, które działa całą dobę, w dowolnym miejscu na świecie.

Na razie rozwija się to skromnie, co pokazuje liczba wyświetleń filmu promocyjnego, która pewnie dopiero dzięki wam przekroczy tysiąc wyświetleń. Profil FB aktywniejszy ma nawet Ożarowianka.

O Ożarowiance bynajmniej nie wspominamy przypadkowo. Dominik był jej zawodnikiem:

Screen Shot 07-03-17 at 04.07 PM

Grę w Ożarowiance łączył z grą w reprezentacji… restauracji Paros, która mierzyła się w halowej lidze firm.

Screen Shot 07-03-17 at 04.18 PM

O opinię na temat Dominika zapytaliśmy jego kolegę z zespołu:

Midakowie pojawili się w Ożarowie przed moim przyjściem. Dominik przyszedł ze swoim ojcem. Nie wiem czy on chciał grać w piłkę czy bardziej ojciec go ciągnął. Na boisku był zawzięty, ale nie wiem czy to bardziej wychodziło od niego, czy od góry, przez ojcowskie napięcie ze strony pana Midaka. Piłkarsko… starał się bardzo, ale nie zawsze wychodziło. Na początku Dominik chciał, zapisywał się na dodatkowe treningi, ale nie był gotowy na ten poziom, był dzieckiem w porównaniu z tymi, z którymi mierzył się na boisku. Może brakło mu cierpliwości, a może widział, że nie wychodzi i trzeba odpuścić i pójść w co innego. Z tego co wiem, chyba rozpoczął studia. Prywatnie w porządku chłopak.

Obecność Włodzimierza Midaka była w klubie odczuwalna?

Tak, choć ciężko było określić jego pozycję, funkcję. Chciał coś zrobić z Ożarowem, choć wcześniej nic z tym miastem go nie łączyło. Miał chęć rozwoju klubu, ale jednocześnie nakręcenie syna na działalność, może nawet jeśli nie stricte piłkarsko, to okołopiłkarsko w roli działacza. Pan Midak potrafił być hojny i fajnie to funkcjonowało, ale gdy Dominik odpuścił, on też odpuścił. Wyglądało to tak, jakby angażował się tam dla syna, co nie zmienia faktu, że moim zdaniem to w porządku człowiek, otwarty na to, by wykładać swoją gotówkę.

O Ożarowiance opowiadał też Kubie Białkowi w wywiadzie Piotr Włodarczyk.

Dlaczego zdecydowałeś się na społeczne pomaganie Ożarowiance?

Jest tam generalnie dobry klimat – burmistrz jest prosportowy, budują teraz nowe obiekty, gmina się rozwija. Kolega (zapewne pan Midak – przyp.red.) był zaangażowany w Ożarowiankę i tak stwierdziliśmy, że może warto się coś podziałać. Mamy teraz 200 dzieciaków, jest czwarta liga, sekcja łuczników, tenis stołowy. Nie ukrywam, że to praca charytatywna, ale sprawia frajdę. Fajnie przyjść na mecz i zobaczyć, jak zawodnicy grają i czy to idzie do przodu, czy nie. Głównie zajmuję się nadzorowaniem. Na początku było dużo więcej pracy, trzeba było poorganizować, porobić nabory. Gdy zaczynałem, było 100 dzieciaków. Na razie mamy problem, gdyż mamy jedno boisko i nie łatwo to pogodzić przy takiej liczbie dzieciaków, ale na szczęście budujemy już drugie. Spotykam się z ludźmi z gminy, rozmawiam, organizuję jakieś finanse”.

Na pewno Dominik nie podzieli losu Fabiana Burdenskiego i nie trafi do szatni. Wydaje się, że Midakowie to ludzie z pasją do piłki, a w Ożarowie na pewno nie zostawiają za sobą spalonej ziemi. Co z tego wyniknie w Gdyni? Być może po prostu finansowe wzmocnienie rozsądnego sposobu, w jaki aktualnie Arka jest prowadzona. Pewne jest jedno – w razie innego scenariusza za sznurki będzie pociągał ojciec, zarazem próbując syna wdrażać w świat piłki albo… biznesu, a Arka będzie miejscem, gdzie będzie mógł stopniowo uczyć się zarządzania.

Życzymy Midakom cierpliwości i powodzenia. Oby ich wejście wzmocniło Arkę, a w konsekwencji Ekstraklasę.

redakcja

Opublikowane 03.07.2017 21:06 przez

redakcja

Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 57
Subscribe
Powiadom o
guest
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
3 lat temu

Czyli tatuś kupił synkowi klub. Synkowi, który chyba jeszcze niczego w biznesie nie osiągnął.
Jeśli chłopak uwierzy w to, że może rządzić tym klubem po swojemu, a będzie mieć podejście, że wszystko wie lepie (co częste u zawodowych synów) to Arka przeżyje niezłą degrengoladę. Spadek może być jeszcze bardziej spektakularny jak ten Ruchu.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski (@jozef-wojciechowski)
3 lat temu

Co daj Boże amen.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

1) Fajny nick – na jaki zmienisz go za miesiąc?
2) Okienko się jeszcze nie zamknęło – poczekajmy na koniec sierpnia i wtedy zobaczmy, który klub ściągnął więcej “nazwisk”, a na koniec sezonu – komu te “nazwiska” bardziej pomogły

merytorycznie_z_nutka_ironii
merytorycznie_z_nutka_ironii (@merytorycznie_z_nutka_ironii)
3 lat temu

Nie matura, lecz kieszeń fathera zrobią z ciebie oficera

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Przemysław Kow.
Przemysław Kow. (@syfowy-przemek)
3 lat temu

20 latek i ma klub, a ja po 30stce i czasem żal kasy na Football Managera, bo do pierwszego starczyć musi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

panucci82
panucci82 (@panucci82)
3 lat temu

To nie twoja wina, pretensje kieruj do swojego ojca

Janis Biodro
Janis Biodro (@janisbiodro)
3 lat temu

A pies ci mordę lizał waflu. Za hajs bogatego tatusia to każdy frajer mógłby się bawić w prezesowanie. Sam do czegoś dojć, a dopiero potem zgrywaj kozaka, bo jak na razie jedyna twoja zasługa jest taka, że ojciec w matkę ejakulował i ty się z tego urodziłeś. Chociaż nawet i to nie twoja zasługa, tylko chuci seksualnej starego. Nie szanuję.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Treść usunięta

Buncol
Buncol (@buncol)
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Piszesz “dojć” ?

To jakiś nowy skrót na doić?

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Dzien dobry trollu.

nowik919
nowik919 (@nowik919)
3 lat temu

Powiem szczerze, że aż pachnie potencjałem – ale tylko na serie ironizujących artykułów Weszlaków. Mysle, że Arka rozpoczęła własnie jazde w tył prosto do niższych lig…

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
3 lat temu
Reply to  nowik919

Ciężko będzie spaść, bo jest Korona Kielce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Bartek Kiezun

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Wielu Kasandrów już się wypowiada, a ja spokojnie poczekam na czyny… 🙂

Jędrek Lepper
Jędrek Lepper (@gabm93)
3 lat temu

Zalatuje mi kolejnym ‘najmłodszym polskim milionerem’

Bojlero
Bojlero (@szymon94)
3 lat temu

Coś się kończy, coś zaczyna 🙂

Groszek
Groszek (@groszek)
3 lat temu

Oby zabaweczka się szybko nie znudziła :/
A z drugiej strony może właśnie idzie stabilizacja na lata… time will tell

Kcramsib
Kcramsib (@kcramsib)
3 lat temu

Cóż, właściciel na pewno wiarygodniejszy od Meresińskiego… ten przynajmniej ma kasę na prowadzenie klubu – kasę tatusia 😉

Z drugiej strony jak skończył się eksperyment z młodym Cackiem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Kcramsib

Treść usunięta

Kcramsib
Kcramsib (@kcramsib)
3 lat temu

Z tego co pamiętam umiał wchodzić na drzewa…

KUBA97
KUBA97 (@kuba97)
3 lat temu

Wchodził na drzewa,fałszował papiery,wydymał wszystkich kibiców Wisły… Nie chcę więcej o tej kanalii słyszeć.

Urkides
Urkides (@urkides)
3 lat temu

Mam nadzieję że nie jest to robione dlatego bo syn chciał się sprawdzić w biznesie piłkarskim.
Kiedyś chyba Cacek miał podobny kaprys.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
3 lat temu

Uważaj ze śmiechem bo może się okazać, że lepszy taki biznesmen niż Niemcy co ściągają szrot od znajomych menedżerów i mają problem aby zapłacić wszystko na czas.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Stan Levy

Treść usunięta

k_wiaderny
k_wiaderny (@k_wiaderny)
3 lat temu

Słabe to to… 2/10 co najwyżej.

tec99
tec99 (@tec99)
3 lat temu

A jak poradził sobie Twój klub w eliminacjach LE??? Powodzenia w nast… Oh… wait

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu

Ta podwyzka biletow w Twoim klubie o 30 % , to na prad czy nowe toi toi?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

crespo1
crespo1 (@crespo1)
3 lat temu

Szpieg Legii w Arce. Finał Superpucharu oddany walkowerem za Szwocha.

Kormoran358
Kormoran358 (@kormoran358)
3 lat temu

Przypomniał mi się taki tekst na Weszło o braciach złomiarzach co wchodzili po 50 latach do Ligi Mistrzów. Prorocy c’nie.

Al Bundy
Al Bundy (@al-bundy)
3 lat temu

To zgoda z Ożarowianką pewna 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Al Bundy

Treść usunięta

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu

Witam.
Nowe rozdanie , jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Rohby
Rohby (@rohby)
3 lat temu

Nie tak dawno temu w mieście Łodzi pewien biznesmen z Piaseczna kupił klub i dał swemu synowi w Zarządy.
Nowa zabawka, czytaj klub, popadł w ogromne długi, najlepsi zawodnicy odeszli. Przegrywał co popadnie. W niedługim czasie wylądował na piątym szczeblu rozgrywek.

Cacek i Widzew krótka historia związku.

Jatu
Jatu (@jatu)
3 lat temu

Do wszystkich wieszczących rychły upadek Arki: wystarczy żeby Midakowie nie byli złodziejami i już będą lepsi od Krauzego! Krauze od lat nie dawał pieniędzy na Arkę, a wręcz zabierał z klubu. Większość spłaconego w tym roku do końca przez Arkę długu była wobec Krauzego. Polnord (firma Krauzego) jest na środku koszulek za darmo. Kompletny brak zainteresowania klubem z jego strony, do tego przerzucanie jego akcji między dziwnymi cypryjskimi spółkami. W pewnym momencie Pertkiewicz nie potrafił odpowiedzieć kibicom na pytanie o to kto jest właścicielem klubu! Naprawdę nie wiem co musiałby zrobić Midak żeby być jeszcze gorszy!

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu
Reply to  Jatu

Problemem było właśnie to że Krauze jest bez grosza, dlatego nie dawał kasy. Krauze za najlepszych lat jakby interesował się piłką zrobiłby z Arki giganta, tak jak zrobił go z Prokomu, no ale po tym jak ubiegł Ziobrę i dał cynk Lepperowi że Kaczyński chce go zamknąć to stracił wszystko.

Iluminator
Iluminator (@slawek-imap)
3 lat temu

Luźne przemyślenia – warto, żeby ktoś zrobił o tym szerszy materiał:

Liga Polska jest hamowana przez Canal+, który płaci bardzo mało za towar, którego jakość jest o niebo lepsza niż jeszcze 5 lat temu – nowe stadiony, znacznie wyższa frekwencja, większa medialność i realnie wyższy poziom sportowy. Jednak przez to, że liga jest kodowana i dostępna tylko dla ograniczonej liczby widów potencjał jest niewykorzystany. Polaków jest 40 milionów, a abonentów nc+ ponoć ok. 2 milionów. Spora część abonentów płaci właśnie ze względu na Ligę Polską. Vivendi (właściciel nc+) odnotował w Polsce przychód w 2016 w wysokości 250 mln euro, czyli grubo ponad miliard złotych. Kluby piłkarskie z praw medialnych dostały w 2016 136 mln.
Jaki z tego wniosek? Mimo, iż posiadanie praw do polskiej ekstraklasy gwarantuje nc+ jakąś połowę abonentów, to do klubów trafia bardzo mała część przychodu (nieco ponad 10%).
Zasięg ligi jest bardzo mały, średnia oglądalność meczy liczona w dziesiątkach (rzadko w setkach) tysięcy. W efekcie wpływy z reklam dla klubów są bardzo niskie. Zaledwie dwa mecze w sezonie są transmitowane w tv publicznej i często mają oglądalność liczoną po kilka milionów.
Potencjał do rozwoju jest gigantyczny, ale trzeba lepiej sprzedawać ligę. Nie widziałem żadnego materiału promującego polską ekstraklasę, a zmontowanie takiego nie powinno być trudne – można się pochwalić nowoczesnymi, pełnymi stadionami, fajnymi ujęciami najlepszych bramek/akcji itd. Takie filmiki można by użyć do promocji ligi za granicą, może więcej kasy by wpłynęło za prawa zagraniczne (obecnie to ponoć 10% z tych 136 milionów). Korzyści z promowania marki “ekstraklasa” za granicą było więcej, np. łatwiej byłoby namówić dobrych grajków do transferu do Polski.
Kiedyś mecze ligowe były wydarzeniem medialnym, o którym mówiło się sporo w radio, tv itp.
Moim zdaniem, skoro Francuzi mało płacą za ligę i hamują jej rozwój, to najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby prawa do ligi miała telewizja publiczna. Obecnie wpływy z abonamentu rtv to ok. 700 mln, ale prawie nikt nie płaci (ok. miliona osób, a więc połowa liczby abonamentów nc+, a są jeszcze kablówki i polsat). Jeśli udałoby się zwiększyć ściągalność abonamentu, to wpływy spokojnie mogłyby być co najmniej podwojone, a wtedy TVP spokojnie mogłaby przebić ofertę nc+, zapewniając jednocześnie większą kasę dla klubów za same prawa, jak i znacznie większą oglądalność, a co za tym idzie znacznie większą medialność. Wpływy z reklam w trakcie meczu były większe, koszt reklamy na koszulkach i stadionie – też większy. I wbrew pozorom nie taka inwestycja TVP by się opłaciła, bo na reklamach by zarobili krocie (znacznie więcej niż obecnie nc+). I nie myślcie, że to nierealne – skoro TVP stać na wykupienie praw do MŚ, to dlaczego nie mogą kupić praw do ligi polskiej, będącej potencjalną reklamową żyłą złota 37 kolejek * 8 meczy = 296 meczy na sezon! Podejrzewam, że przy odpowiedniej promocji średnia oglądalność byłaby na poziomie powyżej 2 milionów, a hity powyżej 10 mln. “Klan” i “jaka to melodia” ogląda 2 mln osób, więc nie są to szacunki nieuzasadnione.
W efekcie poziom ligi szybko by się podniósł i byśmy zapewne wskoczyli do pierwszej dziesiątki rankingu krajowej UEFA (2 miejsca w LM). Pojawili by się bogatsi sponsorzy, więcej meczy było wyprzedanych i pewnie średnia cena biletu by skoczyła, ale chyba każdy jest gotowy płacić więcej za towar lepszej jakości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

piotrz
piotrz (@piotrz)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Myślę że za następny kontrakt na pokazywanie ekstraklasy bedzie mniejszy niz do tej pory

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

denat
denat (@denat)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Gdyby TVP kupiła prawa do ekstraklasy i przygotowałaby się do realizacji (studia, komentatorzy, analizy) to z przyjemnością miesiąc w miesiąc opłacałbym abonament.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

HATEspeech
HATEspeech (@hatespeech)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Co do pierwszej czesci Twojej wypowiedzi calkowita zgoda. Moi wszyscy znajomi oplacaja c+ tylko ze wzgledu na Ekstraklase. Sam jade na automatycznie przedluzajacej sie umowie,bo nie chce podpisywac kontraktu na dwa lata, bo oferta ciagle slabnie (obecnie chyba zostala tylko ekstraklasa i PL)
Chcialbym zobaczyc statystyki, kto we francji transmituje lige (wydaje mi sie ze tez c+) ile wynosi oplata za dekoder i ilu jest abonentow, i jak to sie ma do mlilionow euro pompowanych we francuskie kluby. Zdaje sobie sprawe,ze to nie ten pozim co Ekstraklapa ale trzeba wreszcie przerwac to zaklete kolo – nie dostaniecie wiecej za transmisje,bo jestescie chujowi, jestescie chujowii bo nie dostajecie dobrych pieniedzy od telewizji…..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

Balcerek
Balcerek (@balcerek)
3 lat temu

Kto bogatemu zabroni, sam chętnie zostałbym prezesem jakiegoś klubu a najchętniej połączyłbym ową fuchę z funkcją menagera trenera i jeszcze sam siebie bym wpuszczał na boisko np do wykonania rzutu karnego…

DON_KING
DON_KING (@don_king)
3 lat temu

Bananowe dziecko, w bananowym miasteczku;) nic dodać, nic ująć;)

DON_KING
DON_KING (@don_king)
3 lat temu

Tak sobie wlasnie siedze i mysle – jaka ta liga jest biedna i slaba.. Ktokolwiek w Polsce wchodzi w 2 prog podatkowy, moze sobie kupic klubik i sie pobawic.

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

zobaczcie ekipę tej restauracji…

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
3 lat temu

Fura z przytulnym wnętrzem już jest. Firma od przeprowadzania castingów też się pewnie w okienku zimowym przyda…

SmyQ
SmyQ (@smyq)
3 lat temu

Reprezentacja restauracji Paros ma lepszy skład niż Arka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Larry Gopnik
Larry Gopnik (@larry-gopnik)
3 lat temu

Wiadomo czy Rafal Murawski wciąż pozostaje jednym z właścicieli Arki, czy on tez pozbył sie akcji?

Na zapleczu
19.04.2021

Nie tylko korupcja. Barwna historia HEKO Czermno

Promowanie miasta poprzez sport. Jeśli kiedyś w jakiejś dyskusji ktoś spróbuje was zagiąć pytaniem: “czy kluby piłkarskie mogą cokolwiek wypromować?”, odpowiedzcie: a kto słyszałby o Czermnie, gdyby nie HEKO? Chyba nikt. Bo o miejscowości, która według Wikipedii dekadę temu liczyła zaledwie 657 mieszkańców, głośniej zrobiło się tylko w ubiegłym roku, kiedy miejscowy proboszcz postanowił objawić […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Wymowny wpis Klicha. “Piłka stworzona przez biednych, skradziona przez bogatych”

Niewielu polskich piłkarzy wypowiada się na temat Superligi, bo też cóż – niewielu ona dotyczy. Ciekawiłoby nas zdanie Roberta Lewandowskiego, ale pewnie go nie usłyszymy. Musi więc na razie wystarczyć wpis Mateusza Klicha. Klichowi Superliga raczej nie grozi, natomiast w Anglii temat Superligi jest dzisiaj naprawdę tematem numer jeden. Sześć zbuntowanych klubów, reakcja Borisa Johnsona, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Shearer: – Kluby Superligi chcą mieć ciastko i zjeść ciastko

Świat piłki bardzo mocno reaguje na decyzję o ogłoszeniu Superligi. Szczególnie w Anglii pojawia się sporo mocnych głosów ze strony byłych piłkarzy. Nie inaczej jest z legendą tamtejszego futbolu, Alanem Shearerem. Shearer, wieloletni reprezentant Anglii, superstrzelec między innymi Blackburn i Newcastle zagrzmiał: – Te dwanaście klubów zrzuciły bombę na świat piłki nożnej. Premier League powinna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Orban przeciwny Superlidze. “Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

Viktor Orban to nie tylko prominentny polityk, ale też wielki fan futbolu. Dlatego nie dziwi, że i on zabrał głos w temacie powstającej Superligi.  Viktor Orban to o tyle istotny przykład, że dla niego węgierska piłka miała być jednym z kół zamachowych promocji Węgier. To odgórny plan, by poprzez piłkę nożną budować część dumy węgierskiej, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Oficjalne stanowisko La Liga w temacie Superligi

La Liga wydała swoje stanowisko w temacie Superligi. Można się spodziewać krytyki pomysłu, pytanie: czy padają jakieś konkretne groźby wobec tych klubów? W oświadczeniu czytamy: “La Liga mocno sprzeciwia się propozycji europejskich rozgrywek dla elity, która atakuje pryncypia otwartej rywalizacji piłkarskiej, która sięga najgłębszych części europejskiego ekosystemu piłkarskiego”. Innymi słowy La Liga pokazuje: no tak, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

Według informacji, do jakich dotarła angielska prasa, Superliga jednak nie chce iść na zderzenie czołowe z FIFA i UEFA. Chciałby znaleźć sobie miejsce w ramach istniejących rozgrywek. Według informacji The Mirror, SuperLiga chce znaleźć płaszczyznę porozumienia z FIFA i UEFA. Czytamy o: – Koopoeracji i wsparciu dla nowych rozgrywek – Zmieszczeniu go w futbolowym ekosystemie […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów od 2024 roku

Dzień ogłaszania gruntownych zmian. Obok powstania Superligi, Liga Mistrzów ma w środę ogłosić szczegóły tych rozgrywek po reformie. Do informacji dotarł portal Meczyki.pl i ich dziennikarz: Tomasz Włodarczyk. Najważniejsze zmiany: – Liga Mistrzów będzie liczyć sobie 36 zespołów – WSZYSTKIE RYWALIZUJĄ W JEDNEJ GRUPIE – Grają dziesięć meczów w fazie ligowej – Drużyny dzielone na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Groźby UEFA wobec klubów Superligi bezprawne?

Jedną z armat, jakie UEFA wytoczyły w kierunku Superligi, był zakaz gry piłkarzy tych klubów w rozgrywkach UEFA i FIFA (na razie te podmioty mówią jednym głosem). To o tyle istotne, że mówimy przecież o reprezentacjach. Możemy sobie wyobrazić głosy w niektórych krajach, gdy piłkarze z Superligi nie przyjeżdżają na kadrę. To byłaby już konkretna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

Hans-Joachim Watzke potwierdził dzisiaj oficjalnie, że Borussia Dortmund dostała zaproszenie do Superligi, ale je odrzuciła. Tak czy siak, pokazuje to konkretne, intensywne rozmowy zakulisowe, które toczą się w tym momencie. Sytuacja jest dynamiczna, bo bardzo różne pogłoski słyszało się już choćby o RB Lipsk. Wcześniej mieli dołączyć, według najnowszych doniesień – niekoniecznie. Borussia natomiast uargumentowała […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Jose Mourinho został zwolniony z Tottenhamu. To już kolejna trenerska porażka The Special One. Chyba w tym momencie wypada na dobre z grona trenerów, którzy mogą obejmować kluby marzące o ścisłym europejskim topie. Gdzieś teraz Jose będzie szukał miejsca, gdzie może się odbić. Albo, kto wie, reprezentacja? Mourinho pracował w klubie od 20 listopada 2019 […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Giełda przemówiła. Od ogłoszenia Superligi akcje Juve idą w górę

Nie miejmy złudzeń: w całym zamieszaniu wokół Superligi chodzi tylko o to, by wycisnąć z futbolu jak najwięcej pieniędzy. To pieniądze ostatecznie przeważą szalę w jedną lub drugą stronę. Czego by nie ciskano w ucieczkowiczów, to jeśli oni na tym dobrze zarobią, będą w stanie to znieść. Będą w stanie zapłacić piłkarzom więcej, będą w […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Ed Woodward opuścił UEFA i ECA

Długo myśleliśmy, że to będzie machanie szabelką, przeciąganie liny i tym podobne. Ale kolejne ruchy wokół Superligi pokazują, że jest w tym konsekwencja. Dzisiaj pokazał ją Ed Woodward. Ed Woodward jest wiceprezesem Manchesteru United, a do wczoraj miał też funkcję w UEFA i w ECA. Teraz zrezygnował z tamtych funkcji, ewidentnie chcąc skupić się na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Superliga już z poważnym wsparciem finansowym?

Wiadomo o co chodzi w Superlidze: o finanse. Zarówno jednym, jak i drugim, tak UEFA, jak i klubom. Kto chce, niech wierzy. To jest ostateczny, najważniejszy czynnik, który może przeważyć szalę, od tego się zaczęło, na tym się skończy. W tym kontekście pojawiła się ważna, a trochę przeoczana informacja. Otóż Reuters, źródło, którego nie wypada […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern też w Superlidze?! Kolejne kluby dołączają

Superliga ma sobie liczyć dwadzieścia zespołów, wśród założycieli mamy dwanaście drużyn. Nie było wśród nich drużyn francuskich i niemieckich, ale dziś, według pogłosek, to się zmienia. Pierwszy informację podał dziennikarz Nicolo Shira. Swój akces do rozgrywek zgłosiły Bayern, RB Lipsk oraz Porto. Meanwhile another three european clubs as #BayernMunich, #Leipzig and #Porto could enter into […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Byli piłkarze krytykują Superligę

Komentarze po otwarciu Superligi są bardzo różne. Wiele osób jest ciekawych, ale też jednak wśród byłych piłkarzy przede wszystkim napotykamy słowa krytyki. Do tego dołączył Bacary Sagna. Sagna, były piłkarz Arsenalu i Manchesteru City, znający doskonale futbol na szczytach, napisał na Twitterze: – OK. Myślę, że jeśli to wejdzie w życie, przestanę go oglądać. Wtedy […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021