post Avatar

Opublikowane 03.07.2017 21:06 przez

redakcja

Jeśli w Arce już do tej pory działo się dużo, bo zespół przed grą w pucharach został wzmocniony siedmioma piłkarzami, to temperatura tego lata właśnie jeszcze podskoczyła i to całkiem wysoko. Tak trzeba nazwać sytuację, kiedy klub przejmuje nowy właściciel, a w Arce tak się właśnie stało – od dzisiaj rządzi tam Midak (nie mylić z Midasem).

Dominik Midak przejął 60% akcji klubu. Taka wiadomość zawsze brzmi jak początek rewolucji – żeby wspomnieć tylko Koronę – ale tej, przynajmniej na razie, ma nie być. Prezesem pozostanie Wojciech Pertkiewicz, trenerem pozostanie Leszek Ojrzyński, Arka nadal będzie grać w Gdyni.

Szczerze ciekawi jesteśmy nowego właściciela, polska piłka potrzebuje pieniędzy. Jednak potrzebuje też ludzi, którzy umieją je mądrze wydawać. Czy kimś takim jest dwudziestoletni Dominik Midak?

Tak, dobrze czytacie: dwudziestoletni. Nie jest rekordowo młodym milionerem, tylko tzw. synem prezesa. Jego ojciec, Włodzimierz Midak, dobrze poczynał sobie w branży recyklingu i gospodarowania odpadami. Nie brzmi to jak wydobycie ropy, ale dajcie spokój – facet nie prowadzi szambiarki ani złomowiska, tylko działa w sposób przemysłowy.

W sieci znajdziemy jego trop choćby w firmie Pro Eko Natura, której los wyglądał ostatnio następująco (uwaga, będzie dużo korpomowy):

26.03.2015

FBSerwis przejmuje Pro Eko Naturę

FBSerwis (spółka zależna Ferrovial Servicios International, S.L.U. oraz Budimex SA) przejęła przy wsparciu DZP położoną w Województwie Dolnośląskim spółkę Pro Eko Natura (w przyszłości FBSerwis Dolny Śląsk) będącą operatorem instalacji przetwarzania odpadów o statusie RIPOK. Transakcja wymagała szczególnego zaangażowania ekspertów z zespołu DZP koncentrującego się na sektorze gospodarki odpadami.

Zgodnie z art. 9d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250) podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest zobowiązany do przekazania odebranych odpadów do:

1)  instalacji odzysku i unieszkodliwienia odpadów – w przypadku selektywne zebranych odpadów,

2)  regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych – w przypadku zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

Na terenie Gminy Miasto Świdnica nie ma możliwości przetwarzanych odpadów komunalnych zmieszanych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

(…)Firma ProEkoNatura, której właścicielem od marca br. jest spółka FBSerwis, zmieniła nazwę na FBSerwis Dolny Śląsk. Pierwszą inwestycją jest rozbudowa składowiska w Ścinawce Dolnej (Kotlina Kłodzka).

FBSerwis Dolny Śląsk – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – prowadzi właśnie pierwszą ważną inwestycję: rozbudowę kwatery składowiska, która uzyska dzięki temu pojemność docelową 605 000 ton. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1 mln PLN. Ukończenie budowy planowane jest na koniec sierpnia 2015 r. Generalnym wykonawcą projektu jest FBSerwis SA.

Jak widzicie, nie obraca się tutaj miedziakami. Włodzimierz Midak ostatnio zresztą znalazł się w innej branży, a mianowicie nieruchomościach. To jego W.T.I. T. Obrycki W.Midak ma za zadanie zaniedbany port na Helu zmienić w nadmorskie Krupówki.

z19668662V,Koncepcja-zabudowy-portu-rybackiego-w-Helu

26.02.2016. Gazeta Wyborcza.

Nowe oblicze Helu. Centrum żeglarskie i hotel przy nabrzeżu

W Helu szykują się duże inwestycje, które mają zmienić oblicze miasta i przyciągać turystów przez cały rok, a nie tylko latem. (…)

Nabrzeże portu rybackiego to dziś ruina. Naprzeciw popularnej wśród żeglarzy „cebuli” (usytuowany na falochronie zachodnim portu budynek, w którym mieści się informacja turystyczna) znajduje się wiele budynków należących przed laty do przedsiębiorstwa usług rybackich Koga. (…)

Przebudową nabrzeża portu rybackiego zajmie się prywatny inwestor, czyli spółka W.T.I.T. należąca do dwóch biznesmenów z Warszawy, Tomasza Obryckiego i Włodzimierza Midaka. Z kolei przebudowa falochronów pełniących jednocześnie funkcję mariny będzie leżała w gestii Zarządu Portu Morskiego Hel.

Dominik Midak według wszelkich rejestrów znajduje się w zarządzie W.T.I.T. Czym się zajmował do tej pory? Próbował rozkręcić StartUp z kumplem (Midak po lewej):

midak

6.2.2017. MamStartup.pl

Kto powiedział, że talenty mieszkają w dużych miastach? Dlatego do castingów zapraszamy wszystkich – Vendo

Vendo to platforma do przeprowadzania wstępnych castingów. Wcześniej nie każdy mieszkaniec małych miast miał szansę na udział w reklamie, serialu czy w filmie, a to jeden z podstawowych czynników powodujących brak “świeżych osób” na rynku.

Pomysłem stworzenia Vendo, Łukasz Białkowski i Dominik Midak, zainspirowali się obserwując grupę znajomych uczęszczających na castingi od kilku lat. – Z jednej strony byli zadowoleni, ponieważ uwielbiają grać w różnych reklamach i serialach, sporo na tym zarabiając, a z drugiej strony ciągle słyszeliśmy historie o niekończących się kolejkach i o tym, jak to na castingu było sto osób. (…).

Projekt w całości sfinansowali ze środków własnych i od początku chcieli, aby Vendo stało się pewnego rodzaju talent show, które działa całą dobę, w dowolnym miejscu na świecie.

Na razie rozwija się to skromnie, co pokazuje liczba wyświetleń filmu promocyjnego, która pewnie dopiero dzięki wam przekroczy tysiąc wyświetleń. Profil FB aktywniejszy ma nawet Ożarowianka.

O Ożarowiance bynajmniej nie wspominamy przypadkowo. Dominik był jej zawodnikiem:

Screen Shot 07-03-17 at 04.07 PM

Grę w Ożarowiance łączył z grą w reprezentacji… restauracji Paros, która mierzyła się w halowej lidze firm.

Screen Shot 07-03-17 at 04.18 PM

O opinię na temat Dominika zapytaliśmy jego kolegę z zespołu:

Midakowie pojawili się w Ożarowie przed moim przyjściem. Dominik przyszedł ze swoim ojcem. Nie wiem czy on chciał grać w piłkę czy bardziej ojciec go ciągnął. Na boisku był zawzięty, ale nie wiem czy to bardziej wychodziło od niego, czy od góry, przez ojcowskie napięcie ze strony pana Midaka. Piłkarsko… starał się bardzo, ale nie zawsze wychodziło. Na początku Dominik chciał, zapisywał się na dodatkowe treningi, ale nie był gotowy na ten poziom, był dzieckiem w porównaniu z tymi, z którymi mierzył się na boisku. Może brakło mu cierpliwości, a może widział, że nie wychodzi i trzeba odpuścić i pójść w co innego. Z tego co wiem, chyba rozpoczął studia. Prywatnie w porządku chłopak.

Obecność Włodzimierza Midaka była w klubie odczuwalna?

Tak, choć ciężko było określić jego pozycję, funkcję. Chciał coś zrobić z Ożarowem, choć wcześniej nic z tym miastem go nie łączyło. Miał chęć rozwoju klubu, ale jednocześnie nakręcenie syna na działalność, może nawet jeśli nie stricte piłkarsko, to okołopiłkarsko w roli działacza. Pan Midak potrafił być hojny i fajnie to funkcjonowało, ale gdy Dominik odpuścił, on też odpuścił. Wyglądało to tak, jakby angażował się tam dla syna, co nie zmienia faktu, że moim zdaniem to w porządku człowiek, otwarty na to, by wykładać swoją gotówkę.

O Ożarowiance opowiadał też Kubie Białkowi w wywiadzie Piotr Włodarczyk.

Dlaczego zdecydowałeś się na społeczne pomaganie Ożarowiance?

Jest tam generalnie dobry klimat – burmistrz jest prosportowy, budują teraz nowe obiekty, gmina się rozwija. Kolega (zapewne pan Midak – przyp.red.) był zaangażowany w Ożarowiankę i tak stwierdziliśmy, że może warto się coś podziałać. Mamy teraz 200 dzieciaków, jest czwarta liga, sekcja łuczników, tenis stołowy. Nie ukrywam, że to praca charytatywna, ale sprawia frajdę. Fajnie przyjść na mecz i zobaczyć, jak zawodnicy grają i czy to idzie do przodu, czy nie. Głównie zajmuję się nadzorowaniem. Na początku było dużo więcej pracy, trzeba było poorganizować, porobić nabory. Gdy zaczynałem, było 100 dzieciaków. Na razie mamy problem, gdyż mamy jedno boisko i nie łatwo to pogodzić przy takiej liczbie dzieciaków, ale na szczęście budujemy już drugie. Spotykam się z ludźmi z gminy, rozmawiam, organizuję jakieś finanse”.

Na pewno Dominik nie podzieli losu Fabiana Burdenskiego i nie trafi do szatni. Wydaje się, że Midakowie to ludzie z pasją do piłki, a w Ożarowie na pewno nie zostawiają za sobą spalonej ziemi. Co z tego wyniknie w Gdyni? Być może po prostu finansowe wzmocnienie rozsądnego sposobu, w jaki aktualnie Arka jest prowadzona. Pewne jest jedno – w razie innego scenariusza za sznurki będzie pociągał ojciec, zarazem próbując syna wdrażać w świat piłki albo… biznesu, a Arka będzie miejscem, gdzie będzie mógł stopniowo uczyć się zarządzania.

Życzymy Midakom cierpliwości i powodzenia. Oby ich wejście wzmocniło Arkę, a w konsekwencji Ekstraklasę.

Opublikowane 03.07.2017 21:06 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 57
Subscribe
Powiadom o
guest
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Forbrich-Barber
Forbrich-Barber (@waloos)
3 lat temu

Czyli tatuś kupił synkowi klub. Synkowi, który chyba jeszcze niczego w biznesie nie osiągnął.
Jeśli chłopak uwierzy w to, że może rządzić tym klubem po swojemu, a będzie mieć podejście, że wszystko wie lepie (co częste u zawodowych synów) to Arka przeżyje niezłą degrengoladę. Spadek może być jeszcze bardziej spektakularny jak ten Ruchu.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski (@jozef-wojciechowski)
3 lat temu

Co daj Boże amen.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

1) Fajny nick – na jaki zmienisz go za miesiąc?
2) Okienko się jeszcze nie zamknęło – poczekajmy na koniec sierpnia i wtedy zobaczmy, który klub ściągnął więcej „nazwisk”, a na koniec sezonu – komu te „nazwiska” bardziej pomogły

merytorycznie_z_nutka_ironii
merytorycznie_z_nutka_ironii (@merytorycznie_z_nutka_ironii)
3 lat temu

Nie matura, lecz kieszeń fathera zrobią z ciebie oficera

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Przemysław Kow.
Przemysław Kow. (@syfowy-przemek)
3 lat temu

20 latek i ma klub, a ja po 30stce i czasem żal kasy na Football Managera, bo do pierwszego starczyć musi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

panucci82
panucci82 (@panucci82)
3 lat temu

To nie twoja wina, pretensje kieruj do swojego ojca

Janis Biodro
Janis Biodro (@janisbiodro)
3 lat temu

A pies ci mordę lizał waflu. Za hajs bogatego tatusia to każdy frajer mógłby się bawić w prezesowanie. Sam do czegoś dojć, a dopiero potem zgrywaj kozaka, bo jak na razie jedyna twoja zasługa jest taka, że ojciec w matkę ejakulował i ty się z tego urodziłeś. Chociaż nawet i to nie twoja zasługa, tylko chuci seksualnej starego. Nie szanuję.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Treść usunięta

Buncol
Buncol (@buncol)
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Piszesz „dojć” ?

To jakiś nowy skrót na doić?

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu
Reply to  Janis Biodro

Dzien dobry trollu.

nowik919
nowik919 (@nowik919)
3 lat temu

Powiem szczerze, że aż pachnie potencjałem – ale tylko na serie ironizujących artykułów Weszlaków. Mysle, że Arka rozpoczęła własnie jazde w tył prosto do niższych lig…

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
3 lat temu
Reply to  nowik919

Ciężko będzie spaść, bo jest Korona Kielce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Bartek Kiezun

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Wielu Kasandrów już się wypowiada, a ja spokojnie poczekam na czyny… 🙂

Jędrek Lepper
Jędrek Lepper (@gabm93)
3 lat temu

Zalatuje mi kolejnym ‚najmłodszym polskim milionerem’

Bojlero
Bojlero (@szymon94)
3 lat temu

Coś się kończy, coś zaczyna 🙂

Groszek
Groszek (@groszek)
3 lat temu

Oby zabaweczka się szybko nie znudziła :/
A z drugiej strony może właśnie idzie stabilizacja na lata… time will tell

Kcramsib
Kcramsib (@kcramsib)
3 lat temu

Cóż, właściciel na pewno wiarygodniejszy od Meresińskiego… ten przynajmniej ma kasę na prowadzenie klubu – kasę tatusia 😉

Z drugiej strony jak skończył się eksperyment z młodym Cackiem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Kcramsib

Treść usunięta

Kcramsib
Kcramsib (@kcramsib)
3 lat temu

Z tego co pamiętam umiał wchodzić na drzewa…

KUBA97
KUBA97 (@kuba97)
3 lat temu

Wchodził na drzewa,fałszował papiery,wydymał wszystkich kibiców Wisły… Nie chcę więcej o tej kanalii słyszeć.

Urkides
Urkides (@urkides)
3 lat temu

Mam nadzieję że nie jest to robione dlatego bo syn chciał się sprawdzić w biznesie piłkarskim.
Kiedyś chyba Cacek miał podobny kaprys.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
3 lat temu

Uważaj ze śmiechem bo może się okazać, że lepszy taki biznesmen niż Niemcy co ściągają szrot od znajomych menedżerów i mają problem aby zapłacić wszystko na czas.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Stan Levy

Treść usunięta

k_wiaderny
k_wiaderny (@k_wiaderny)
3 lat temu

Słabe to to… 2/10 co najwyżej.

tec99
tec99 (@tec99)
3 lat temu

A jak poradził sobie Twój klub w eliminacjach LE??? Powodzenia w nast… Oh… wait

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu

Ta podwyzka biletow w Twoim klubie o 30 % , to na prad czy nowe toi toi?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

crespo1
crespo1 (@crespo1)
3 lat temu

Szpieg Legii w Arce. Finał Superpucharu oddany walkowerem za Szwocha.

Kormoran358
Kormoran358 (@kormoran358)
3 lat temu

Przypomniał mi się taki tekst na Weszło o braciach złomiarzach co wchodzili po 50 latach do Ligi Mistrzów. Prorocy c’nie.

Al Bundy
Al Bundy (@al-bundy)
3 lat temu

To zgoda z Ożarowianką pewna 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Al Bundy

Treść usunięta

DariuszNowak
DariuszNowak (@dariusznowak)
3 lat temu

Witam.
Nowe rozdanie , jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Rohby
Rohby (@rohby)
3 lat temu

Nie tak dawno temu w mieście Łodzi pewien biznesmen z Piaseczna kupił klub i dał swemu synowi w Zarządy.
Nowa zabawka, czytaj klub, popadł w ogromne długi, najlepsi zawodnicy odeszli. Przegrywał co popadnie. W niedługim czasie wylądował na piątym szczeblu rozgrywek.

Cacek i Widzew krótka historia związku.

Jatu
Jatu (@jatu)
3 lat temu

Do wszystkich wieszczących rychły upadek Arki: wystarczy żeby Midakowie nie byli złodziejami i już będą lepsi od Krauzego! Krauze od lat nie dawał pieniędzy na Arkę, a wręcz zabierał z klubu. Większość spłaconego w tym roku do końca przez Arkę długu była wobec Krauzego. Polnord (firma Krauzego) jest na środku koszulek za darmo. Kompletny brak zainteresowania klubem z jego strony, do tego przerzucanie jego akcji między dziwnymi cypryjskimi spółkami. W pewnym momencie Pertkiewicz nie potrafił odpowiedzieć kibicom na pytanie o to kto jest właścicielem klubu! Naprawdę nie wiem co musiałby zrobić Midak żeby być jeszcze gorszy!

Momo1100
Momo1100 (@momo1100)
3 lat temu
Reply to  Jatu

Problemem było właśnie to że Krauze jest bez grosza, dlatego nie dawał kasy. Krauze za najlepszych lat jakby interesował się piłką zrobiłby z Arki giganta, tak jak zrobił go z Prokomu, no ale po tym jak ubiegł Ziobrę i dał cynk Lepperowi że Kaczyński chce go zamknąć to stracił wszystko.

Iluminator
Iluminator (@slawek-imap)
3 lat temu

Luźne przemyślenia – warto, żeby ktoś zrobił o tym szerszy materiał:

Liga Polska jest hamowana przez Canal+, który płaci bardzo mało za towar, którego jakość jest o niebo lepsza niż jeszcze 5 lat temu – nowe stadiony, znacznie wyższa frekwencja, większa medialność i realnie wyższy poziom sportowy. Jednak przez to, że liga jest kodowana i dostępna tylko dla ograniczonej liczby widów potencjał jest niewykorzystany. Polaków jest 40 milionów, a abonentów nc+ ponoć ok. 2 milionów. Spora część abonentów płaci właśnie ze względu na Ligę Polską. Vivendi (właściciel nc+) odnotował w Polsce przychód w 2016 w wysokości 250 mln euro, czyli grubo ponad miliard złotych. Kluby piłkarskie z praw medialnych dostały w 2016 136 mln.
Jaki z tego wniosek? Mimo, iż posiadanie praw do polskiej ekstraklasy gwarantuje nc+ jakąś połowę abonentów, to do klubów trafia bardzo mała część przychodu (nieco ponad 10%).
Zasięg ligi jest bardzo mały, średnia oglądalność meczy liczona w dziesiątkach (rzadko w setkach) tysięcy. W efekcie wpływy z reklam dla klubów są bardzo niskie. Zaledwie dwa mecze w sezonie są transmitowane w tv publicznej i często mają oglądalność liczoną po kilka milionów.
Potencjał do rozwoju jest gigantyczny, ale trzeba lepiej sprzedawać ligę. Nie widziałem żadnego materiału promującego polską ekstraklasę, a zmontowanie takiego nie powinno być trudne – można się pochwalić nowoczesnymi, pełnymi stadionami, fajnymi ujęciami najlepszych bramek/akcji itd. Takie filmiki można by użyć do promocji ligi za granicą, może więcej kasy by wpłynęło za prawa zagraniczne (obecnie to ponoć 10% z tych 136 milionów). Korzyści z promowania marki „ekstraklasa” za granicą było więcej, np. łatwiej byłoby namówić dobrych grajków do transferu do Polski.
Kiedyś mecze ligowe były wydarzeniem medialnym, o którym mówiło się sporo w radio, tv itp.
Moim zdaniem, skoro Francuzi mało płacą za ligę i hamują jej rozwój, to najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby prawa do ligi miała telewizja publiczna. Obecnie wpływy z abonamentu rtv to ok. 700 mln, ale prawie nikt nie płaci (ok. miliona osób, a więc połowa liczby abonamentów nc+, a są jeszcze kablówki i polsat). Jeśli udałoby się zwiększyć ściągalność abonamentu, to wpływy spokojnie mogłyby być co najmniej podwojone, a wtedy TVP spokojnie mogłaby przebić ofertę nc+, zapewniając jednocześnie większą kasę dla klubów za same prawa, jak i znacznie większą oglądalność, a co za tym idzie znacznie większą medialność. Wpływy z reklam w trakcie meczu były większe, koszt reklamy na koszulkach i stadionie – też większy. I wbrew pozorom nie taka inwestycja TVP by się opłaciła, bo na reklamach by zarobili krocie (znacznie więcej niż obecnie nc+). I nie myślcie, że to nierealne – skoro TVP stać na wykupienie praw do MŚ, to dlaczego nie mogą kupić praw do ligi polskiej, będącej potencjalną reklamową żyłą złota 37 kolejek * 8 meczy = 296 meczy na sezon! Podejrzewam, że przy odpowiedniej promocji średnia oglądalność byłaby na poziomie powyżej 2 milionów, a hity powyżej 10 mln. „Klan” i „jaka to melodia” ogląda 2 mln osób, więc nie są to szacunki nieuzasadnione.
W efekcie poziom ligi szybko by się podniósł i byśmy zapewne wskoczyli do pierwszej dziesiątki rankingu krajowej UEFA (2 miejsca w LM). Pojawili by się bogatsi sponsorzy, więcej meczy było wyprzedanych i pewnie średnia cena biletu by skoczyła, ale chyba każdy jest gotowy płacić więcej za towar lepszej jakości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

piotrz
piotrz (@piotrz)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Myślę że za następny kontrakt na pokazywanie ekstraklasy bedzie mniejszy niz do tej pory

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

denat
denat (@denat)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Gdyby TVP kupiła prawa do ekstraklasy i przygotowałaby się do realizacji (studia, komentatorzy, analizy) to z przyjemnością miesiąc w miesiąc opłacałbym abonament.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

HATEspeech
HATEspeech (@hatespeech)
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Co do pierwszej czesci Twojej wypowiedzi calkowita zgoda. Moi wszyscy znajomi oplacaja c+ tylko ze wzgledu na Ekstraklase. Sam jade na automatycznie przedluzajacej sie umowie,bo nie chce podpisywac kontraktu na dwa lata, bo oferta ciagle slabnie (obecnie chyba zostala tylko ekstraklasa i PL)
Chcialbym zobaczyc statystyki, kto we francji transmituje lige (wydaje mi sie ze tez c+) ile wynosi oplata za dekoder i ilu jest abonentow, i jak to sie ma do mlilionow euro pompowanych we francuskie kluby. Zdaje sobie sprawe,ze to nie ten pozim co Ekstraklapa ale trzeba wreszcie przerwac to zaklete kolo – nie dostaniecie wiecej za transmisje,bo jestescie chujowi, jestescie chujowii bo nie dostajecie dobrych pieniedzy od telewizji…..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Iluminator

Treść usunięta

Balcerek
Balcerek (@balcerek)
3 lat temu

Kto bogatemu zabroni, sam chętnie zostałbym prezesem jakiegoś klubu a najchętniej połączyłbym ową fuchę z funkcją menagera trenera i jeszcze sam siebie bym wpuszczał na boisko np do wykonania rzutu karnego…

DON_KING
DON_KING (@don_king)
3 lat temu

Bananowe dziecko, w bananowym miasteczku;) nic dodać, nic ująć;)

DON_KING
DON_KING (@don_king)
3 lat temu

Tak sobie wlasnie siedze i mysle – jaka ta liga jest biedna i slaba.. Ktokolwiek w Polsce wchodzi w 2 prog podatkowy, moze sobie kupic klubik i sie pobawic.

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu

zobaczcie ekipę tej restauracji…

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak (@marek_ramoniak)
3 lat temu

Fura z przytulnym wnętrzem już jest. Firma od przeprowadzania castingów też się pewnie w okienku zimowym przyda…

SmyQ
SmyQ (@smyq)
3 lat temu

Reprezentacja restauracji Paros ma lepszy skład niż Arka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Larry Gopnik
Larry Gopnik (@larry-gopnik)
3 lat temu

Wiadomo czy Rafal Murawski wciąż pozostaje jednym z właścicieli Arki, czy on tez pozbył sie akcji?

Weszło
22.01.2021

PowerPlay. Czy Milik zatrzyma rozpędzone AS Monaco?

Ostatni weekend przed powrotem Ekstraklasy to doskonała okazja, by przyjrzeć się ligom, które wkrótce już zupełnie stracimy z horyzontu. Zwłaszcza, że sporo się w Europie dzieje, grają już na przykład Chorwaci czy Czesi. W naszym tradycyjnym PowerPlayu postaramy się przybliżyć parę kursów z nieoczywistych kierunków. Zapraszamy na garść naszych pomysłów weekendowych, wraz przekierowaniami do naszych […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

„Jacek Magiera powinien dołączyć do sztabu Sousy”

– W Sheratonie pewna pani prowadziła kwiaciarnię i mówiła po angielsku. Gdy Leo nie miał nikogo wokół, a zobaczył, że w gazecie jest napisane słowo „Beenhakker”, to sobie je podkreślał, szedł do kwiaciarni i pytał się, co to znaczy, co tutaj napisał Roman Kołtoń? Ona mu mówiła: – Nie chciałby pan tego usłyszeć – wspomina […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Paulo Sousa i przygoda w Chinach: rozczarowanie z okolicznościami łagodzącymi

Z trenerskiej kariery Paulo Sousy o chińskim epizodzie wiadomo chyba najmniej. Najczęściej kwituje się go teraz na zasadzie „no, nie za bardzo mu tam poszło” i w sumie tyle. Zagłębiamy się więc nieco bardziej w ten etap jego pracy, bo wyłania się tu kilka bardzo ciekawych wątków. W jakim sensie historia klubu, do którego trafił […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Jaki styl nada Sousa reprezentacji? Kilku piłkarzy skorzysta | ANALIZA

Wybór Paulo Sousy na nowego selekcjonera wzbudził sporo kontrowersji. Kibice i dziennikarze z miejsca ruszyli do wertowania jego średnich punktowych w poprzednich klubach. Trwa sprawdzanie opinii na temat tego, jaki był w szatni. Ale wydaje się, że w tym wszystkim pomija się wątek tego, jaki Sousa miał plan na drużyny, które prowadził. Przecież największy zarzut […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

W jednym rzędzie z Giggsem, Bestem i Ibrahimoviciem

Jednym z najszerzej komentowanych wątków wczorajszej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka były jego rozmowy z Robertem Lewandowskim. Nie wiadomo właściwie w końcu, czy to prezes zadzwonił do kapitana reprezentacji, czy odwrotnie, czy stało się to przed podjęciem decyzji o zwolnieniu Jerzego Brzęczka, czy już po rozmowie z selekcjonerem. Dwa dni przed czy dwie godziny po. To […]
22.01.2021
Weszło Extra
22.01.2021

Proste błędy zamazywały trud i odwagę

– Ciężko po takim awansie nagle wszystko przekreślić, odstawić ludzi, którzy wywalczyli ten awans. Zadziałało nasze dobre serce. Ale jak w powiedzeniu – masz miękkie serce, to musisz mieć twardy tyłek. I tego najbardziej żałuję – mówi Krzysztof Brede analizując, co poszło w Bielsku nie tak. Dlaczego Podbeskidzie popełniło typowe błędy beniaminka? Co zrobić, gdy […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

STANOWISKO #42 – NIE PŁAKAŁEM PO BRZĘCZKU

Zdaniem Krzysztofa Stanowskiego, Jerzy Brzęczek dostał niezwykły komfort – za 10 czy 20 lat będzie mógł opowiadać, że gdyby nie jego zwolnienie, Polska wygrałaby Euro. I w sumie prawda: komu się będzie wówczas chciało wytykać, że nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Po więcej zapraszamy do oglądania Stanowiska.
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Cztery lata dyskwalifikacji za kroplówki. „Skandal i pokazówka”

Pamiętacie „aferę kroplówkową”, do jakiej doszło w Pogoni Siedlce? Zaistniała „dobra okazja”, by o niej przypomnieć. Sześciu piłkarzy zamieszanych w przyjmowanie niedozwolonych wlewów dostało po tyłku najmocniej, jak tylko się dało. Tomasz Margol, Marcin Kozłowski, Piotr Smołuch, Kacper Falon, Aya Diouf oraz Sebastian Krawczyk zostali w ostatnich dniach ukarani czterema latami bezwzględnej dyskwalifikacji. To maksymalna […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Z żebrakami na szczyt. Sousa zbudował graczy i ostatni sukces Fiorentiny

Był 27 września 2015 roku, Paulo Sousa uśmiechał się od ucha do ucha. Jego Fiorentina właśnie pokonała Inter 4:1. To był prawdziwy festiwal, pokaz siły. Po 23 minutach gry Viola prowadziła już 3:0. Po 31 minutach grała z przewagą jednego zawodnika. Końcowy gwizdek oznaczał, że zespół z Florencji został właśnie liderem Serie A. – Też […]
22.01.2021
Bukmacherka
22.01.2021

Glik czy Linetty? Kto górą w „polskim” starciu w Serie A?

Benevento po fatalnej wpadce z Crotone. Torino po kompromitującym remisie ze Spezią, na dodatek już bez trenera Marco Giampaolo, który wreszcie wyleciał z posady. Ciekawie zapowiada się dzisiejsze starcie klubów Kamila Glika i Karola Linettego, choć pewnie reprezentanci Polski woleliby jednak wzbudzać zainteresowanie w nieco inny sposób niż marną formą swoich zespołów. No i własną […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Od Sousy oczekuję normalności. Na przykład prawego obrońcy na prawej obronie

Wszyscy mówią o zaletach i wadach Paulo Sousy. W Szwajcarii i Izraelu czy na Węgrzech był bardzo dobry, na początku we Włoszech też, ale potem szło mu już gorzej i nie wiadomo, czy poradzi sobie z reprezentacją, skoro nie ma w tej kwestii wielkiego doświadczenia. A taktyka? Lubi grać na trzech obrońców. Czy my będziemy […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Strój piłkarski jest wygodniejszy niż dyrektorska marynarka

Dlaczego dwa razy dziennie musi ładować telefon? Od kiedy wiedział, że po zakończeniu kariery obejmie stanowisko dyrektora sportowego Zagłębia Lubin? Jak przygotowywał się do nowej roli? Od kogo zaczerpywał rad? Kto jest jego największym wzorem? Jak przebiega jego współpraca z Martinem Sevelą? Czy Łukasz Poręba odejdzie już zimą i czy sprowadzenie napastnika to priorytet dla […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Nikogo pokroju Lewandowskiego. 10 najlepszych piłkarzy, z którymi pracował Sousa

Poukładanie sobie relacji z Robertem Lewandowskim i wykorzystanie jego piłkarskiego potencjału. Gdy popatrzymy na listę zadań stojących przed Paulo Sousą, być może właśnie to jest pierwsza pozycja. Potrafił to zrobić (przynajmniej w zadowalającym stopniu) Adam Nawałka, który coś z tą kadrą ugrał, kompletnie nie potrafił Jerzy Brzęczek i wspominać będziemy go źle – tym bardziej, […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Defensywa, zaślepienie 3-5-2 i trudny charakter. O klęskach Paulo Sousy

Zbigniew Boniek stwierdził na konferencji prasowej ogłaszającej nominację nowego selekcjonera, że każdy z kim rozmawiał, mówił mu, że Paulo Sousa jest topowym trenerem. Nie wątpimy w prawdomówność prezesa. Na ocenę tego sformułowania względem reprezentacji Polski przyjdzie jeszcze czas, ale ziarno wątpliwości w tej kwestii sieją dwie niekrótkie przygody w karierze Portugalczyka – pierwsza na zapleczu […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

PRASA. Piechniczek: Dla niektórych mecz ligowy wydawał się ważniejszy niż mecz reprezentacji

W piątkowej prasie oczywiście głównie echa zatrudnienia Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Jan Tomaszewski doradza mu, by nie uczył się polskiego. Grzegorzowi Mielcarskiemu żal Jerzego Brzęczka. A Antoni Piechniczek sugeruje, że niektórym kadrowiczom trzeba będzie przywrócić maksymalną motywację odnośnie meczów reprezentacji. Do tego ciekawa rozmowa z trenerem GKS-u Tychy Arturem Derbinem, rozmówka o Bartoszu Białku […]
22.01.2021
Weszło
22.01.2021

Między Turynem a Dortmundem. Paulo Sousa i jego dwa lata na szczycie

Ottmar Hitzfeld nie posiadał się z dumy, komentując sensacyjne zwycięstwo Borussii Dortmund nad Juventusem w finale Ligi Mistrzów z 1997 roku. – Zwyciężyliśmy z drużyną złożoną z niesamowitych piłkarzy. Z drużyną, która od dwóch lat była praktycznie niepokonana w Europie. Sprawiliśmy wielką niespodziankę – zachwycał się niemiecki szkoleniowiec. Rzecz jasna triumf w Champions League miał […]
22.01.2021
Anglia
21.01.2021

KOM-PRO-MI-TA-CJA na Anfield. Burnley pokonuje Liverpool!

Jasne, Liverpoolowi ostatnio nie szło. Trzy remisy w trzech ostatnich meczach słabo świadczyły o dyspozycji The Reds. W związku z tym można było się nastawić, że z Burnley łatwo nie będzie. Ale tak szczerze mówiąc, to na kim się Liverpool miał przełamać, jeśli nie na The Clarets?  Podopieczni Seana Dyche’a dostali w łeb w dwóch […]
21.01.2021
Blogi i felietony
21.01.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Nie sądzę, by po zatrudnieniu Paulo Sousy sztab reprezentacji Hiszpanii zwołał nagłe zebranie, bo trzeba zatrzymać to, co niechybnie od tej pory będzie nazywane biało-czerwonym walcem. Zarazem nie sądzę, by Słowacy właśnie świętowali na ulicach, bo w jednym z meczów Euro ich rywal wystawi ciut przeterminowaną taktykę z lewym i prawym forstoperem. Paulo Sousa nie […]
21.01.2021