post

Opublikowane 12.04.2017 17:07 przez

Jan Ciosek

Pamiętacie filmową historię Rocky’ego? Jasne, że tak! Historia Adonisa Stevensona jest jeszcze lepsza i do tego tak pokręcona, że aż dziwne, iż kończy się happy-endem. No, może nie do końca, bo mamy nadzieję, że w czerwcu straci pas mistrza świata wagi półciężkiej w rewanżowej walce z Andrzejem Fonfarą.

W pierwszym pojedynku Polaka z reprezentującym Kanadę czempionem były prawdziwe grzmoty. Stevenson powalił Fonfarę już w pierwszej rundzie swoją potężną lewą ręką, ale ten szybko się pozbierał. Potem Kanadyjczyk kontrolował walkę, w piątym starciu znów posłał Andrzeja na deski, tym razem mocnym ciosem na splot słoneczny. Wtedy jednak nagle wszystko się zmieniło. Polak ruszył do ataku, był bardzo aktywny w kolejnych rundach, a w dziewiątym starciu to Stevenson był liczony! W ostatniej rundzie oglądaliśmy już jazdę bez trzymanki i fenomenalną postawę Andrzeja, któremu jednak trochę zabrakło do zwycięstwa. Sędziowie słusznie punktowali wygraną mistrza. To starcie było jak całe życie Adonisa: raz na szczycie, raz na deskach.

14-latek zamieszkał na ulicy

Urodził się na Haiti, jako trzecie z siódemki dzieci Colette Adonis. Ojca nie poznał, zmarł w tajemniczych okolicznościach zanim późniejszy bokser przyszedł na świat. Według jednych opowieści poległ w czasie walki karate, po ciosie w serce, inni mówią, że został otruty w wyniku rytuału voodoo. W każdym razie Adonis (a właściwie Stevenson, bo to jego prawdziwe imię, Adonis to nazwisko), wychowywał się bez taty, za to z kolegami na ulicy. Kiedy miał 4 lata na jego oczach w wyniku porachunków gangów został zastrzelony człowiek. – Wszędzie była krew i kawałki jego mózgu. Widziałem to długo w koszmarach – opowiadał po latach.

Przez pewien czas wychowywał się także bez matki, która zdołała wyjechać za chlebem do Kanady. Ściągnęła go dopiero, kiedy miał 7 lat. Miała już wtedy nowego męża, a z nim trójkę kolejnych dzieci. Nie miała za to czasu dla Adonisa, co szybko przełożyło się na jego życie. Zostawiony sobie 14-latek po prostu się spakował i wyszedł z domu, i zaczął żyć na ulicy. Matka go nie szukała.

Tam było moje miejsce, nie w domu. Spałem w metrze. Kiedy otwierało się o piątej, wsiadałem na stacji Henri-Bourassa i spałem aż do Cote-Vertu, potem jechałem w przeciwną stronę – wspomina.

Nie uczysz lwa walczyć

Spanie na ulicy czy w metrze to jedno, kiepskie towarzystwo to zupełnie inna sprawa. Adonis dołączył do Czarnych Panter, grupy czarnoskórych chłopaków, na których czele stał 17-letni Belande Thadal, znany jako Lis. Był w niej jednym z najmłodszych dzieciaków, wyróżniał się czymś jeszcze – siłą. Któregoś dnia Lis zaprowadził swoją ekipę do gymu, w którym Tiger Paul uczył kick-boxingu i zażądał, żeby trener ocenił jego chłopaków i powiedział, czy któryś może coś osiągnąć w sporcie.

Goście nie mieli cienia techniki. Wyróżniał się Adonis, który miał niewiarygodną siłę, jak na swój wiek – opowiada. – Był jak zwierzę. Nie uczysz lwa walczyć, on to instynktownie potrafi.

Od początku czynnikiem motywującym były pieniądze. Lis uznał się za pierwszego agenta Adonisa. Ten drugi z kolei szybko doszedł do wniosku, że kick-boxing to średni pomysł, bo w boksie zarabia się lepiej. Propozycję stypendium z USA jednak odrzucił, Thadal nie zgodził się podpisać umowy, która gwarantowałaby trenerowi 35% przyszłych zarobków.

Mówiłem Adonisowi, żeby nie przejmował się Lisem i po prostu przyjął stypendium. Niestety mnie nie posłuchał – mówi.

Bił, groził i zmuszał do prostytucji

Ta ślepa wiara w starszego kolegę z ulicy wiele go kosztowała. W tym miejscu zaczyna się klasyczna historia dzieciaka, który pakuje się w fatalne towarzystwo. Pojawiają się pierwsze kłopoty, a potem następuje efekt kuli śnieżnej i jest tylko gorzej.

Najkrócej mówiąc: Lis i Adonis (wtedy miał 20 lat), oraz dwaj inni mężczyźni, otworzyli w Montrealu nielegalną agencję towarzyską o nazwie „Obsesja”. Historia jest z tych paskudnych: dziewczyny pracowały w zasadzie bez przerwy, nie mogły opuszczać przybytku bez zgody szefów, były całkowicie od nich zależne, często także w różnego rodzaju związkach. Część z nich była nieletnia, wszystkie były zmuszane do prostytucji. Pieniądze? Dostawały grosze, rzędu 10 czy 20 dolarów na jedzenie, choć godzina w ich towarzystwie kosztowała 120 $. Jedna z poszkodowanych w procesie oceniła, że Adonis Stevenson zarobił na niej 40 tysięcy dolarów w kilka miesięcy!

To jeszcze nie koniec: jakakolwiek próba dyskusji lub nieposłuszeństwo skutkowały biciem. Z zeznań: „Stevenson pokazał mi nóż i kazał wybrać: czy ma mi go wsadzić do odbytu, czy wykorzystać analnie”. Doprowadzone do ściany dziewczyny chciały zabić swoich oprawców, zaczęły już przygotowania, ale jedna – ze strachu – wydała drugą Lisowi. Zaczęło się jeszcze większe bicie i znęcanie, w którym brał udział także Stevenson. Po pierwszej takiej sesji miała złamany nos i pękniętą szczękę, nie licząc innych obrażeń. Po kolejnym pobiciu, aby uniknąć następnych ciosów, powiedziała, że druga z dziewczyn chowa część pieniędzy od klientów za dodatkowe usługi. To była podopieczna Stevensona, który od razu uderzył ją w twarz, potem groził jej nożem. Wreszcie panowie wymyślili jeszcze coś: walkę bokserską pomiędzy dziewczynami. Dali im rękawice i kazali walczyć. „Gdybym jej nie znokautowała, Lis znokautowałby mnie” – powiedziała jedna z nich na procesie.

Procesie, który – nie ma się co oszukiwać – wynikał z głupoty bandytów. Puścili jedną z pobitych dziewczyn na spotkanie z ojcem, bo obiecała, że nic nie powie. Oczywiście, powiedziała, co skończyło się aresztowaniem i postawieniem czwórce oprawców 32 zarzutów.

Konwulsje, złamana czaszka i śpiączka

Szykuję się do olimpiady, trenuję codziennie po sześć godzin, rano biegam po dwie godziny – oświadczył Stevenson sędziemu na rozprawie wstępnej. To miała być dla niego przepustka na wolność. Dziwnym trafem, nie zadziałało… Cała czwórka trafiła do aresztu, gdzie miała czekać na proces. Cóż, jeden z nich, Guy Langlois, czekał na rozprawę w szpitalu, przez długi czas pozostając w śpiączce. To efekt „nieporozumienia” z Adonisem, w którym siedział w jednej celi. Zakład o zaostrzonym rygorze, 23 godziny na dobę w celi. Któregoś dnia więźniowie mieli widzenia, jednak Stevenson ociągał się z wyjściem z celi. Poirytowany Langlois zaczął go popędzać, bokserowi się to nie spodobało. „Do mnie mówisz tym tonem?”, „Tak”. Na tym się skończyło, ale tylko do czasu. Wieczorem wybuchły zamieszki pomiędzy kilkunastoma więźniami. Stevenson kilku znokautował. Kiedy na miejsce wpadli strażnicy, Adonis stał nad nieprzytomnym kolegą i kopał go po głowie.

Pracuję w więzieniu od 11 lat, ale nigdy nie widziałem czegoś tak brutalnego – przyznał jeden ze strażników.

Widok musiał zapadać w pamięć: Langlois miał konwulsje, z jego ust płynęła krew. Kiedy trafił do szpitala, zapadł w śpiączkę, prześwietlenie wykazało podwójne złamanie czaszki. Lekarze go odratowali – na szczęście także dla Stevensona. W procesie został skazany na cztery lata więzienia za czerpanie korzyści z prostytucji, wielokrotne pobicia i groźby. Za incydent w więzieniu dostał dodatkowo tylko miesiąc, bo udało się zmienić klasyfikację czynu z „usiłowanie zabójstwa” na „pobicie”.

Też macie wrażenie, że kanadyjskie sądy nie są szczególnie ostre? W przypadku Stevensona więzienie miało nie tylko znaczenie resocjalizacyjne. Jak zauważa Maciej Miszkiń, trener boksu i ekspert Polsatu Sport, Adonis bardzo późno zaczął karierę. Dzięki temu dziś, mimo prawie czterdziestki na karku, nie jest jeszcze wyboksowany i zmęczony boksem.

Samo więzienie nic nie daje, to stracony czas – uważa Miszkiń.

Mike Tyson i Sugar Ray Leonard w jednym

Stevenson wyszedł na wolność w 2001 roku, jako 24 latek. Przyrzekł sobie, że nigdy więcej nie wyląduje w takim miejscu. Dalsza historia jest już znacznie prostsza, choć charakter boksera też dawał znać o sobie. Po kilkuletniej karierze amatorskiej bez wielkich sukcesów (drugie miejsce na igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej), podpisał pierwszy zawodowy kontrakt z Yvonem Michelem.

Upewniliśmy się, że całkowicie zmienił swoje życie, zanim podpisaliśmy umowę – przyznaje promotor. – Ale Adonis nikomu nie ufał, często zmieniał trenerów. Nie rozwijał się w tempie, jakie zakładaliśmy.

Kontrakt skończył się po kilku latach. Stevenson wyjechał do USA i podpisał nową umowę z Joe Duvą. Miał bilans 13-0, ale nowy promotor długo nie potrafił mu zorganizować walki. Adonis więcej czasu spędzał w barach niż na salach treningowych. W końcu zakontraktowano pierwszy pojedynek w USA: z Darnellem Boone’em (16 zwycięstw, 15 porażek).

Nie byłem przygotowany, ale potrzebowałem kasy. Nie byłem w formie, chciałem skończyć jak najszybciej – mówi wprost. Początek był niezły, Boone poszedł na deski już w pierwszej rundzie. W drugim starciu Adonis nadział się na jego kontrę z prawej ręki i sam zapoznał się z deskami. Wstał, ale sędzia zdecydował się przerwać walkę. Jedyny plus w tej sytuacji był taki, że Duva rozwiązał kontrakt ze Stevensonem. Wrócił do Kanady z podkulonym ogonem. Szukał nowego promotora. Po kilku miesiącach przekonał Yvona Michela, że zasługuje na drugą szansę. Dziś z pewnością żaden z nich tego nie żałuje.

Stevenson wygrał kilka walk, ale doszedł do wniosku, że w Montrealu się już nie rozwija. Zostawił trenera i poleciał do Detroit, do legendarnego Emmanuela Stewarda, który wychował kilkudziesięciu mistrzów świata. Po pierwszym treningu Steward sam zadzwonił do Michela. – On jest niesamowity, fenomenalny! – zachwycał się, uważając Adonisa za połączenie Mika Tysona z Sugarem Lay Leonardem. Kiedy Steward zmarł jesienią 2012 roku, jego bratanek Javan Sugar Hill został trenerem Adonisa. Dziś tworzą niesamowity duet, trochę jak nierozłączni bracia. Pod okiem Hilla Stevenson najpierw zrewanżował się Boone’owi, nokautując go w 6. rundzie, a potem w 2013 roku w 76. sekundzie walki efektownie znokautował Chada Dawsona, odbierając mu pas mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC.

Po błyskawicznym zakończeniu pojedynku zupełnie nie wiedział jak się zachować, więc najpierw zaczął skakać z radości i wrzeszczeć, a potem się rozpłakał. – Nigdy wcześniej nie widziałem tak szczerej radości – mówi Hill.

Siła i determinacja Fonfary

Jest się z czego cieszyć. Stevenson ma tłumy fanów, dostaje milionowe gaże, uważa się go powszechnie za jednego z najlepszych bokserów świata. Kiedy postanowił odwiedzić rodzinne Haiti, na lotnisku witał go minister sportu, a z zaszczytami przyjmował sam prezydent.

Oczywiście trzeba docenić przemianę i drogę, jaką przeszedł. Odsiedział swoje, na pewno zmądrzał. Nikogo nie można do końca życia ścigać za błędy młodości, w końcu nawet święty Paweł zanim się nawrócił miał naprawdę sporo za uszami. Ale jednak, gość, który wykorzystuje, bije i znęca się fizycznie i psychicznie nad kobietami średnio nam pasuje na idola. Tym mocniej trzeba będzie w czerwcu trzymać kciuki za Andrzeja Fonfarę.

Jakie szanse będzie miał Polak?

Minimalnym faworytem będzie Stevenson. W pierwszej walce nie był w optymalnej formie, trochę zlekceważył Andrzeja. Teraz tego błędu z pewnością nie popełni. Wiemy, że nie chciał tej walki, próbował uniknąć Polaka – mówi Maciej Miszkiń.

Stevenson to tak naprawdę zawodnik wagi super średniej, a Fonfara to taki duży półciężki. Mistrz świata obawia się siły i determinacji Andrzeja.

Miszkiń podkreśla, że Stevenson ma już prawie 40 lat i walczy rzadko. Po pojedynku z Fonfarą do ringu wychodził tylko cztery razy, ostatnio w lipcu. – W takim wieku bokser po prostu może mieć gorszy dzień. Andrzej będzie miał swoje szanse i jeśli wygra nie będzie to żadna sensacja – dodaje Miszkiń. – Co bardzo ważne, Polak zmienił trenera na dużo lepszego, ma na koncie bezcenne sparingi z Andre Wardem. A przede wszystkim jest zdeterminowany i głodny zwycięstw na pewno bardziej niż Stevenson.

JAN CIOSEK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Karolina Naja: Myślę, że moja droga to materiał na dobrą książkę

W swoim dorobku posiada aż cztery medale olimpijskie, wywalczone na trzech kolejnych igrzyskach. Choć żaden z nich nie jest złoty – trzy pokryte są brązem, a jeden jest srebrny – to taka liczba krążków wśród polskich olimpijczyków stawia ją na równi z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem czy Robertem Korzeniowskim, a wyżej od Anity Włodarczyk czy […]
16.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Kawał siatkówki w Warszawie. Pierwszy wielki hit PlusLigi w tym sezonie nie rozczarował

Jeszcze w połowie drugiej partii wydawało nam się, że to będzie wyjątkowo jednostronny mecz. Dołujący siatkarze Projektu Warszawa uruchomili jednak blok – zdobyli nim kilka punktów, a potem poszli za ciosem, niespodziewanie kradnąc mistrzom Polski seta. Ostatecznie, po tie-breaku, wygrali nawet cały mecz. To co jednak bezstronnych kibiców powinno cieszyć najmocniej: oglądaliśmy naprawdę pasjonującą siatkówkę. […]
16.10.2021
Inne sporty
13.03.2020

Panowie, wyłączcie wasze silniki. I to raczej na dłuższy czas… Motorsport także odwołany

Dla kibiców sportów motorowych połowa marca to tradycyjnie czas, kiedy kończy się sen zimowy, a zaczyna wielkie ściganie. W tym roku miało być tak samo, najlepsi kierowcy świata już byli w Australii, gotowi do rozpoczęcia sezonu Formuły 1. A jednak, silniki nie zostaną odpalone, żadnego ścigania nie będzie. Królowa sportu motorowego zapada w ponowny sen […]
13.03.2020
Inne sporty
12.03.2020

Formuła 1? Nie, Formuła Covid-19! Jak się ścigać z koronawirusem

Turnieje tenisowe – odwołane. Gale sportów walki – odwołane. Mecze piłkarskie – jedne odwołane, inne – póki co – rozgrywane bez udziału publiczności. Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa, która uderzyła w świat sportu z ogromną siłą. Tymczasem Formuła 1 właśnie szykuje się do rozpoczęcia sezonu, jak gdyby nigdy nic. No, dobra, jak gdyby nigdy nic […]
12.03.2020
Inne sporty
08.03.2020

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Z tym, że chyba nie bardzo…

Czy są jakieś granice żenady? Cóż, patrząc na to, co wydarzyło się na ringu w Łomży – chyba nie w świecie boksu. Oto Artur Szpilka stoczył pierwszą walkę po powrocie do kategorii junior ciężkiej. Walkę słabą, żeby nie powiedzieć – żenującą. Ale jego kiepska postawa była niczym w porównaniu do tego, co pokazali austriaccy sędziowie. […]
08.03.2020
Inne sporty
07.03.2020

Jędrzejczyk przed walką o pas: Kocham rywalizację. Nawet gdy gram ze szwagrem w chińczyka, mocno walczę

W życiu Joanny Jędrzejczyk nie ma miejsca na nudę. Polska wojowniczka dziś w nocy stanie przed wielką szansą na odzyskanie mistrzowskiego pasa federacji UFC. W międzyczasie Joanna Jędrzejczyk jest po prostu Joanną Jędrzejczyk: pewną siebie, wyszczekaną, zdecydowaną i świadomą swoich możliwości wojowniczką. Po tym, jak mistrzyni UFC Weili Zhang pokazała polskim kibicom środkowy palec, JJ […]
07.03.2020
Inne sporty
24.02.2020

W skokach narciarskich się udało. Teraz szukamy następców Kubicy

Ulica Bielańska w Warszawie to tak naprawdę ledwie uliczka, jakiej przebiegnięcie zajęłoby dobremu sprinterowi może 15 sekund. Stoi tu kilka bloków, apteka, najmniejsza pętla autobusowa w mieście (dla jednego autobusu), osiedlowa siłownia, popularna klubokawiarnia i salon pielęgnacji psów, podobno najlepszy w kraju. Aha, i jeszcze siedziba PKN Orlen, największej polskiej firmy. Kimi Raikkonen, mistrz Formuły […]
24.02.2020
Inne sporty
23.02.2020

Król Cyganów królem świata! Tyson Fury zdemolował Wildera

Takie walki kochamy, dla takich walk zarywamy noce. Dziś nawet nie trzeba było rezygnować ze snu, a jedynie ustawić budzik na świt polskiego czasu. Choć wstawanie w niedzielę około piątej rano to czyste barbarzyństwo, to jednak żadnego fana boksu specjalnie namawiać nie trzeba było. W Las Vegas toczyła się walka, na którą świat czekał od […]
23.02.2020
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miszcz Joda
Miszcz Joda (@miszcz-joda)
4 lat temu

I taka kurwa szmata zamiast gnić w więzieniu to chodzi na wolności.
Za zmuszsnie do prostytucji, grożenie zabiciem itp. dostał 4 lata.
Sędziów którzy ten wyrok wydali powinni zamknąć do cwelenia.

vincent van cock
vincent van cock (@patryk-malecki)
4 lat temu

fajnie naprawdę bardzo fajnie ,że się zresocjalizował , zresztą te ladacznice to pewnie jakieś rasistki

Jajko_Pawiana
Jajko_Pawiana (@jajko_pawiana)
4 lat temu

tu mam drugie jego zdjęcie:

923c0cc2cefc22940c44edbba3a3eae6.jpg
poznański kibic z kiełbaską z gryla w paszczy
poznański kibic z kiełbaską z gryla w paszczy (@poznaniaczek)
4 lat temu

praca jak każda inna , żadna praca nie hańbi

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie (@czleniubocieczolgrozjedzie)
4 lat temu

no, ale nikt mi nie powie, ze oni sa estetyczni…

Suche Info
19.10.2021

Węgrzyn: – Podolski chyba myślał, że w Ekstraklasie będzie łatwiej

Transfer Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze na razie jest pewnym rozczarowaniem. Jasne, wiedzieliśmy, że mistrz świata ma już swoje lata, ale na pewno liczyliśmy na coś więcej niż do tej pory prezentuje były reprezentant Niemiec. Zdaniem Kazimierza Węgrzyna piłkarz sądził, że wszystko przyjdzie mu w naszej lidze łatwiej. W magazynie „Gol” na antenie TVP Sport […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Reiss: – Legia powinna wykazać się cierpliwością

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Czesław Michniewicz dalej powinien być trenerem Legii. Piotr Reiss uważa, że jak najbardziej tak. W rozmowie ze Sport.pl stwierdził:  – Nerwowe ruchy wcale nie skutkują dobrym wynikiem. Uważam, że jeśli zarządzającym Legią wystarczy cierpliwości, to Czesiu Michniewicz wyciągnie zespół w dobrym kierunku. Tą cierpliwością szefowie powinni się wykazać, bo […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pique: – Złotą Piłkę powinien wygrać Messi albo… Messi

Zdarzają się głosy, a właściwie jest ich sporo, które nie chcą Złotej Piłki dla Messiego, ale Argentyńczyk wciąż ma wielu zwolenników w tym temacie. Jednym z nich jest Gerard Pique, który dobitnie stwierdził, że Leo powinien po raz kolejny sięgnąć po ZP. Jak powiedział: – Jeżeli wybierać ze względu na kryteria plebiscytu, Leo Messi wygra. […]
19.10.2021
Ekstraklasa
18.10.2021

Szok, Radomiak znów pierwszy stracił gola i zremisował

Nieraz narzekamy, że w Ekstraklasie wielu zespołom brakuje powtarzalności, ale Radomiak się z tego wyłamuje. Radomski beniaminek ma powtarzalność i to zarówno w złym aspekcie, jak i dobrym. Dziś przekonała się o tym Jagiellonia.  Jagiellonia – Radomiak: beniaminek podtrzymuje tradycję Zły aspekt polega na tym, że drużyna Dariusza Banasika tradycyjnie musiała stracić gola w pierwszej […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

W środę Benzema ma stanąć przed sądem

W środę Karim Benzema ma stanąć przed francuskim sądem. Chodzi o sprawę szantażowania Matieu Valbueny ujawnieniem jego seks-taśm. Benzema miał być jednym z tych, którzy szantażowali byłego reprezentanta Francji. Pokłosiem tamtej sprawy było m.in. wyrzucenie Benzemy z reprezentacji Francji. O co chodzi? W 2015 roku Valbuena przekazał swój telefon znajomemu, który miał przenieść dane z […]
18.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

„Trochę im współczuję”. Jak szkoli się na Ukrainie?

Akademia im. Walerija Łobanowskiego w Konczej Zaspie. To tutaj rosną największe piłkarskie talenty na Ukrainie. Dziś ukraińska piłka przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. W akademii Dynama Kijów szlifują się diamenty i diamenciki, perły i perełki, a za naszą wschodnią granicą wierzą, że hossa będzie trwała. Chociaż: czy aby na pewno? Swoją renomę […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

328 milionów przychodu Ekstraklasy. Teraz misja „prawa telewizyjne”

Ekstraklasa SA podsumowała finansowo sezon 2020/21 i wybrała nową radę nadzorcza na bieżący sezon. Według raportu – w poprzednim sezonie skonsolidowane przychody spółki wyniosły 328 milionów złotych. Teraz przed nową radą nadzorczą kluczowe zadanie – przygotowanie i sprzedaż praw telewizyjnych. Na tak wysokie przychody Ekstraklasy złożyły się w dużej mierze przychody z praw telewizyjnych. To […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

De Bruyne: Lewandowski był najlepszy przez ostatnie dwa lata

– Jeśli miałbym wybierać, to w dwóch ostatnich latach najlepszy na świecie był Robert Lewandowski  – stwierdził Kevin de Bruyne. Belgijski pomocnik docenił dorobek Polaka w dwóch ostatnich sezonach, gdy zapytano go o jego typ na zdobywcę Złotej Piłki. Lewandowski w typowaniach bukmacherów zajmuje drugie miejsce wśród faworytów do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza świata. […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Są zarzuty za śmierć Emiliano Sali

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie Davida Hendersona. To on miał zorganizować lot, w którym tragicznie zginął Emiliano Sala oraz pilot kierujący awionetką.  Sala 19 stycznia 2019 roku został kupiony przez Cardiff z FC Nantes za 17 mln euro, co oznaczało nowy rekord transferowy walijskiej ekipy, walczącej o utrzymanie w Premier League. Dwa […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021