post Avatar

Opublikowane 20.12.2014 16:57 przez

Piotr Tomasik

– Parę lat temu Wojciechowski zaczął wyścig wysokich kontraktów. Kilka klubów bezmyślnie poszło za nim, nie mając tak pełnej sakwy, jak miał Józek i wpakowało się w kłopoty na bardzo długie lata. Na dziś – Legia jest jedynym klubem w Polsce, który stać na transfer rzędu 500 tysięcy euro. Nie mówiąc o kontraktach, bo te jest w stanie oferować o 1/3 albo i połowę wyższe niż te w Lechu – mówi nam jeden z prężnie działających na polskim rynku menedżerów. Zapytaliśmy kilku z nich o opinie, jak będzie wyglądać zimowe okienko transferowe w naszym kraju. Jaka jest kondycja rynku na wschód od Polski? Kto w ekstraklasie ma pieniądze, a kto musi liczyć na darmoszkę? Co z Linettym, Dudą, Dziwnielem, Starzyńskim? Czy należy spodziewać się odpływu topowych zawodników? A może czekają nas jakieś niespodzianki? Poczytajcie.

PODBESKIDZIE… MA PIENIĄDZE. FILIPIAK – NIEWIADOMA

Drugim klubem po Legii, który na coś stać, jest Lech, ale tu wchodzą w grę zakupy rzędu 100 – 300 tysięcy euro. Wisła, Górnik, Ruch, Korona – wyłącznie darmoszka. Do tego żywy trup – Zawisza

filipiakI dalej wyliczanka: – Wielką niewiadomą jest Filipiak, który przez kilka ostatnich okienek pożałował grosza. Zresztą trudno mu się mylić po tylu pomyłkach, ale to jest człowiek, który jak sobie wymyśli jakiś transfer, to stać go na to, by go zrobić. W kuluarach znowu słychać, że będzie kupował. Jakieś drobne na transfery, o dziwo, może mieć też Podbeskidzie. Oczywiście z Murapolu, od którego dostało już Korzyma (z kominem płacowym) i kasę na premie meczowe. No i zostaje jeszcze Lechia – na razie cyrk na kółkach, wstyd na całą Polskę. Drugiego wagonu zawodników nie przywiozą, ale ze dwie furgonetki pewnie jeszcze się przewiną. Ten Niemiec to jest tak bogaty człowiek, że jak wyda na ten projekt parę euro, to dla niego będą okruchy ze stołu.

Mimo tego – agenci nie spodziewają dużego ruchu wewnątrz ligi, ani wielu spektakularnych wyjazdów.

W zimie aktywniejszy jest dół tabeli. Te kluby, które czują, że będą musiały walczyć o przetrwanie. Prezesi i dyrektorzy mają już dobrze wyrobione zdanie: kto zawodzi, gdzie jakie dziury są do załatania, więc zimą, siłą rzeczy, przychodzi czas reakcji – uważa Mariusz Piekarski. – Wiosną wzmaga się niepewność – przytakuje Jarosław Kołakowski. – Zawisza jest daleko z tyłu. Ktoś mógłby pomyśleć, że tym razem o utrzymanie będzie łatwiej, ale w grę wchodzi jeszcze podział punktów, więc koło się zamyka.

ZA GOTÓWKĘ TYLKO LECH I LEGIA?

Kiedy rozmowy schodzą na problemy naszego rynku, od lat włącza się ta sama płyta. Kiepskie zarządzanie przekłada się na brak środków do wydania. Do tego dochodzą horrendalne ceny, jakich oczekuje się za wyróżniających graczy naszej ligi. A tych topowych z zagranicy nie sposób sprowadzić.

Marcin Lewicki, agent m.in. Dwaliszwilego, Burligi czy Buchalika: – Problemem w Polsce jest nie tyle kasa, co zarządzanie kasą. Jak przyglądam się, jak to się robi na przykład w niektórych klubach czeskich, biedniejszych niż nasze, to oni pod względem gospodarności biją nas na głowę.

Daniel Weber, menedżer m.in. Sebastiana Mili: – Na transfery gotówkowe mogą sobie dziś pozwolić wyłącznie Legia, Lech, być może Cracovia. Reszta stawki weźmie tych piłkarzy, którzy akurat będą wolni. A takich zimą na rynku nie ma aż tak wielu. Większość kontraktów kończy się dopiero latem.

Jarosław Kołakowski, agent m.in. Kamila Glika, Pawła Kieszka, Pawła Wszołka czy Cezarego Wilka: – Od dłuższego czasu utrzymuje się problem znikomego przepływu zawodników między klubami ekstraklasy. Na zasadzie: „samych na wiele nas nie stać, ale tanio też nie sprzedamy”. Dlatego spektakularnych ruchów bym się nie spodziewał. Na pewno przyjedzie paru obcokrajowców, jedni będą lepsi, inni gorsi…

Głos anonimowy: – Dzisiaj, jak ma dojść do transferu do Legii albo Lecha, gadka zaczyna się od miliona euro. Ale Leśnodorski z Żewłakowem dobrze mówią – „czy my jesteśmy frajerami, żeby płacić milion?”. Przecież widzą, że chłopak warty jest 200 – 300 tysięcy. To już lepiej na Słowacji szukać Dudy.

Tomasz Magdziarz z Fabryki Futbolu: – Co gorsza, prawie niemożliwym jest sprowadzić do nas piłkarza z topu. Tacy nie mają po co tu przyjeżdżać. Kierunkiem jest i będzie więc poszukiwanie młodych, którzy – jak Duda – poprzez polską ligę będą udowadniali, że mają świetne umiejętności.

LEGIA SZUKA ZA GRANICĄ

kedzioraPiekarski łudzi się, że niektóre kluby być może chętniej sięgną po wzmocnienia z Polski, zaczną szperać w niższych ligach, biorąc pod uwagę czekający nas już w przyszłym sezonie limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Ligowy top znów zajrzy jednak za granicę. Kołakowski twierdzi, że Legia koncentruje się głównie na obcokrajowcach. – Faktycznie, szuka za granicą – przytakuje Weber. – Prezes Leśnodorski już powiedział zresztą, że z Ekstraklasy chciałby tylko Kędziorę i Masłowskiego.

Jeden z menedżerów twierdzi, że znalazł dla niej za granicą lewego obrońcę. Inny, że Cracovia, po tym jak nieźle odpalił Covilo, znów poszpera na słoweńskim rynku. Klubu w ekstraklasie, za 15 tysięcy brutto, skoro już jesteśmy przy Cracovii, szuka niechciany przez nią Bartłomiej Dudzic.

Plotki, plotki i ploteczki…

Tym, co elektryzuje najbardziej, działa na wyobraźnię kibiców i dziennikarzy, są jednak nie przyjazdy, a wyjazdy z Ekstraklasy. – Łakome kąski dla poważnych klubów można dziś policzyć na palcach jednej ręki – uważa Mateusz Ożóg, przedstawiciel holenderskiej agencji Sports Enterteinment Group.

W prasowych doniesieniach non stop przewijają się nazwiska Linettego, Dudy albo Żyry i co ciekawe – agenci zgodnie uważają, że większość graczy z ligowego topu wiosną nadal będzie kopać w Polsce.

LINETTY: PORZĄDNY ZACHODNI KLUB, NAJPÓŹNIEJ LATEM

O Linettego pytamy u źródła, Tomasza Magdziarza z „Fabryki Futbolu”:


linettyKarol gotowy do wyjazdu?

– Latem byłem na rozmowach w Tottenhamie i wówczas uważałem, że nie jest jeszcze gotów na taki klub i tak dużą ligę. Zdecydowaliśmy, żeby do niego nie odchodził. Teraz – choćby po epizodach w kadrze – zaczynam twierdzić, że jest gotów. Tym bardziej, jak widzę jego zaangażowanie i grę w Ekstraklasie. Do Karola podchodzę emocjonalnie. Nie widzę drugiego takiego środkowego pomocnika w Polsce.

Skąd pojawia się zainteresowanie?
– Z każdego kraju. Sądzę, że pójdziemy w kierunku zachodnim, do dobrego klubu w bardzo porządnej lidze.

W takim razie kiedy?
– Myślę, że najpóźniej latem.

ONDREJ DUDA? JEMU SIĘ NIE SPIESZY

Mariusz Piekarski: – Duda na pewno też wyjedzie, bo zbudował swoją pozycję nie tylko w lidze, ale w europejskich pucharach i gołym okiem widać, jaki to jest piłkarz. W Legii będą to rozumieć. Nie można stawać mu na drodze do realizacji celów – czy to sportowych, czy to finansowych. Zrobi karierę w Europie, czego nie można powiedzieć o niektórych, którzy pójdą i za chwilę będą wracać.

Ożóg: – Duda to piłkarz o potencjale transferowym, jakiego w tej lidze nie było od dawna. Jeśli wkrótce ma paść rekord sprzedaży zawodnika z Ekstraklasy, to na pewno będzie Słowak.

Ale czy już zimą?

Marcin Lewicki: – Moim zdaniem, nie. Ten chłopak ma poukładane w głowie. Powiedział jasno, że chce zostać jeszcze rok, pół roku. Czuje, że może jeszcze trochę mu brakować, że tu się rozwinie.

Jarosław Kołakowski: – Linetty, Duda – to nie są moje sprawy, ale sądzę, że większość tych najbardziej medialnych nazwisk póki co zostanie. Tych, którzy są w stanie wyjechać zimą w jakieś sensowne miejsca, jest niewielu, a nawet jeśli, to w klubach obowiązują za nich konkretne ceny.

DZIWNIEL: SZWAJCARIA LUB SZKOCJA?

Daniel Weber: – Kilka miesięcy temu duże zainteresowanie wzbudzali bracia Makowie. Mateusz jest jednak po operacji, a Michał grał ostatnio trochę słabiej. Pracujemy nad różnymi tematami.

dziwnielTomasz Magdziarz: – Nie jest tajemnicą, że szukamy za granicą klubu dla Wołąkiewicza. Bardzo duży ruch mamy wokół Czerwińskiego, który na pewno trafi do Ekstraklasy. Jeśli nie teraz, to latem, kiedy wygasa mu umowa z Termalicą. Zainteresowanie widać też Dziwnielem, a i Bereszyński miałby sporą szansę na wyjazd, gdyby nie kontuzja, która jesienią wyeliminowała go na dłużej.


Co z Dziwnielem?
– Niewykluczone, że odejdzie już teraz. To szansa dla Ruchu na zarobek.

Jakie kierunki?
– Przykładowo: Szwajcaria albo Szkocja.

ZAŁAMANIE NA WSCHODNIM RYNKU

Jeden z naszych rozmówców jest zdania, że musiałby się zdarzyć cud, żeby w tym okienku Ekstraklasę opuścił Michał Żyro. – Po przeciętnej w ogólnym rozrachunku rundzie, pewnie znalazłby się klub skłonny wyłożyć za niego 2 miliony, może 2,5 miliona euro, ale Legia liczy na zdecydowanie więcej. 

- W Ruchu za to coraz bardziej czuć ciśnienie na sprzedaż Filipa Starzyńskiego. Z nim niestety na Zachodzie byłoby jak z Dominikiem Furmanem. Tego dreptania nikt tam nie wytrzyma, po tygodniu zawiną go do rezerw. Ale w Chorzowie i tak chcą go opchnąć. Takie typowe podejście biedaków: niech idzie do Turcji, niech idzie do Kazachstanu czy gdziekolwiek, byleśmy zarobili kasę.

Pomocny mógłby być w tym rynek wschodzi, a ten ostatnio przechodzi załamanie.

Widząc, co się dzieje z rublem, nie wierzę w ten kierunek – przyznaje Daniel Weber. – Mario Piekarski, kiedy robił transfery do Rosji, zastał tam stabilną sytuację. Dzisiaj czytamy, że najwięksi oligarchowie w ciągu dwóch dni tracą kilkaset milionów dolarów. Może w takim razie Turcja? Ten rynek zawsze działał na zasadzie euforii. Skoro Legia dwukrotnie pokonała Trabzon, to oni chętnie kogoś by z tej Legii wzięli. Pytanie, czy dla samych piłkarzy to atrakcyjny kierunek? Ci topowi raczej się nie skuszą…

Ożóg: – Bardzo interesujący, co oczywiste, jest Drągowski. Ale generalnie, rocznik 1997 przykuwa uwagę. Mystkowski zaliczył mniej spotkań, jednak jest młodszy od Drągowskiego i też widać zainteresowanie. Ucichła natomiast sprawa transferu Kownackiego – on po kontuzjach potrzebuje stabilizacji i wszyscy to dostrzegają. Ma za sobą dużą falę szumu, która zapewne jeszcze powróci, bo w przypadku całej trójki mamy do czynienia z czymś, co nazwałbym transferem potencjału.

AUGUSTYN WRÓCI ZA GRANICĘ

Tylko że transfery zwykle nie spadają z nieba. Niektóre przygotowuje się i rok, i dwa – podkreśla, zresztą już na wstępie, Jarosław Kołakowski. – Tak było z choćby z Glikiem albo Kieszkiem.

augustyn– Ciekawym piłkarzem jest dla mnie Błażej Augustyn, co do którego piłkarskiej klasy i umiejętności nie mam żadnych wątpliwości. Jesień pod względem gry też była bardzo dobra, ale pojawiła się kontuzja, czerwona kartka i to powoduje słabszą promocję. Błażej chciałby wrócić za granicę. U wielu piłkarzy przychodzi taki moment, kiedy chce się szukać i sportowego przeżycia, i poprawy finansowej, więc w jakiejś perspektywie na pewno trafi do zagranicznego klubu. Myślę, że do całkiem solidnego.

Gdy pytamy o kolejnych zawodników, dodaje: – Bardzo wierzę w Pawła Baranowskiego z Bełchatowa, który idzie w dobrą stronę. Uważam, że kiedyś ma szansę grać czy to na Wschodzie, czy Zachodzie i trzeba mu w tym pomóc. Ważnym piłkarzem jest też dla mnie Jakub Szumski, któremu ciągle coś przeszkadza – kontuzje, sytuacja w klubie, a to jest chłopak, który powinien mieć możliwość bronienia.

Giełda nazwisk jest gorąca, choć agenci przyznają, że mając na uwadze dobro zawodnika, transfer w zimie, zwłaszcza do zachodniej ligi, bywa kłopotliwy. Piłkarz odchodzi, tam najczęściej rozgrywki już się toczą, on nie zna otoczenia, pierwsze tygodnie okazują się stracone… – Dużo sensowniejsze o tej porze roku są wyjazdy na wschód, bo liga zaczyna się w marcu, piłkarz może zaliczyć cały okres przygotowań. Tylko że ten rynek jest teraz znakiem zapytania. Załamał się, zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji.

Większość naszych rozmówców deklaruje, że nie nastawia się na wielkie świąteczne handlowanie. Prędzej na pojedyncze strzały. Zresztą, jak nie uda się zimą, a z tym samym piłkarzem wyjdzie latem – to też wszystko będzie grało.

PAWEŁ MUZYKA

współpraca: Piotr Tomasik

Opublikowane 20.12.2014 16:57 przez

Piotr Tomasik

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Weszło
31.10.2020

Niemieckie starcie jak z Ligi Mistrzów – Borussia gra z Lipskiem

Hit Bundesligi na sobotę? Może być tylko jeden, bo jeśli spotykają się dwa zespoły grające w Lidze Mistrzów, to ciężko nie określać tego hitem. Dlatego w Superbet przyglądamy się ofercie na spotkanie obydwu drużyn i podpowiadamy, na co warto dziś postawić! Borussia Moenchengladbach – RB Lipsk Ostatnie mecze bezpośrednie: RPPPP Poprzednie spotkania Borussii: RWRRW Ostatnie […]
31.10.2020
Weszło
31.10.2020

Sobota z Pucharem Polski – Radomiak ogra Pogoń?

Puchar Polski trochę nam się posypał przez koronawirusa, ale nadal możemy znaleźć w nim ciekawe spotkania. Takim będzie mecz drugoligowej Pogoni z pierwszoligowym Radomiakiem. Obydwa zespoły łączy trener Dariusz Banasik, który dwukrotnie pracował w Pogoni, z której trafił do Radomia. A takie podteksty zawsze przecież cenimy. Dlatego też typujemy ten mecz w TOTALbet! Pogoń Siedlce […]
31.10.2020
Weszło
31.10.2020

„Lucky Loser” w Totolotku – zakład bez ryzyka do 25 PLN na Ligue 1!

Neymar, Memphis Depay, Kylian Mbappe, Dmitri Payet. Kilku niezłych grajków w Ligue 1 znajdziemy, zresztą nie bez powodu jest to liga-kopalnia talentów. Totolotek postanowił docenić wszystkich fanów francuskiej piłki i to jej poświęcił kolejną odsłonę promocji „Lucky Loser”! W weekend zagramy więc mecze Ligue 1 bez ryzyka do 25 PLN! Nantes – PSG, Lille – […]
31.10.2020
Weszło
30.10.2020

Można grać ładnie i wygrywać? Można. Taką Pogoń aż chce się oglądać!

Wiemy, że to dziwny rok i na świecie codziennie dzieją się różne niecodzienne rzeczy, ale mimo to dalej lubimy być miło zaskakiwani. A tak właśnie zaskoczyła nas Pogoń Szczecin w meczu z Jagiellonią Białystok. Portowcy w końcu zagrali tak, jak na swój potencjał i swój tegoroczny dorobek punktowy przystało. Nie dość, że przyjemnie się na […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Raków i Górnik z czystymi papciami. Warta z lekko utytłanymi

Wszystko wskazuje na to, że nie nacieszymy się w najbliższych dniach meczami Pucharu Polski. Już w trakcie dzisiejszych gier PZPN poinformował, że z wiadomego względu nie odbędzie się spotkanie pomiędzy Stalą Mielec a Piastem Gliwice oraz starcie Olimpii Grudziądz z Lechią Gdańsk. Tym samym lista przełożonych meczów wydłużyła się aż do sześciu, a na tym […]
30.10.2020
Kanał Sportowy
30.10.2020

Hejt Park w dobrym składzie. Tymoteusz Puchacz gościem Michała Pola!

Wczoraj wieczorem Tymoteusz Puchacz walczył z piłkarzami Rangersów w Glasgow, dziś zmierzy się z waszymi pytaniami w Hejt Parku. Trudniejszy rywal? Pewnie ten piłkarski, choć tu wszystko zależy od was. Zapraszamy serdecznie o godzinie 20, program poprowadzi Michał Pola.  
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Czy FC Młodzieżowiec zdobyłby mistrzostwo Polski? | FOOTBALL MANAGER FICTION #3

Sprawdzaliśmy już, jak poradziłby sobie w Ekstraklasie klub złożony z samych starych Słowaków. Naturalnym krokiem wydaje się odbicie wahadła w drugą stronę. Tym razem testujemy, na ile stać w warunkach ekstraklasowych byłoby drużynę złożoną wyłącznie z polskich piłkarzy z rocznika 1997 i młodszych. Spodziewaliśmy się spokojnej gry w środku tabeli, ale rezultaty przerosły nasze najśmielsze […]
30.10.2020
Kanał Sportowy
30.10.2020

„Kucharski, ten nikt? Ta Myszka Miki?”. Spór między Lewym a byłym agentem od kulis

W najnowszym „Stanowisku” Krzysztof Stanowski rozwija wątek coraz ostrzejszego sporu między Cezarym Kucharskim a Robertem Lewandowskim. Ten pierwszy kilka dni temu usłyszał prokuratorskie zarzuty.   Przypomnijmy fragment komunikatu prokuratury regionalnej: (…) Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019 r. do września 2020 r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na […]
30.10.2020
Blogi i felietony
30.10.2020

Piękna piłka Lecha – zero celnych strzałów. Europa zazdrości pomysłu

Ale się nagadaliście tydzień temu. Co ty, Kowal, pierdolisz, Lech nie padł w 70. minucie, miał siłę, cisnął Benfikę, zamykał ją na jej połowie, Portugalczycy jeszcze w samolocie zmieniali pieluchy. Bardzo więc jestem ciekaw, co stwierdzicie akurat dzisiaj – też było tak fajnie z Rangersami czy można już powiedzieć parę krytycznych słów? Chyba zauważyliście, że […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Piękne wieści dla kibiców Korony. Krzysztof Zając złożył rezygnację!

Ledwie kilkanaście dni temu Krzysztof Zając z właściwą sobie arogancją (pomieszaną z oderwaniem od rzeczywistości) dowodził, że Korona Kielce za jego rządów całkiem nieźle poradziła sobie z finansowymi następstwami spadku z ligi i skutkami koronawirusowego kryzysu, ponieważ poniosła mniejsze straty niż Bayern Monachium. Kto wie, być może Herbert Hainer już wkrótce będzie musiał ustąpić ze […]
30.10.2020
Inne sporty
30.10.2020

Williams, Senna i Schumacher. Imola – tor pełen historii

Zaczynali od wyścigów, które nie były mistrzowskimi. Startowali tutaj dwukrotnie, aż w końcu uznano, że tor zasługuje na własną rundę mistrzostw świata. Przez 25 lat Formuła 1 gościła na torze Imola niedaleko Bolonii. Teraz powraca po czternastoletniej przerwie. Z wielu powodów to historyczny obiekt, zaraz to zresztą udowodnimy. I to trzeba oddać Liberty Media – […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

STANOWISKO. Kulisy konfliktu pomiędzy Lewandowskim a Kucharskim

Najgorętszym tematem w mediach sportowych w ostatnich dniach stał się konflikt pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim, jego byłym menedżerem. Zdążyło już dojść do zatrzymania byłego współpracownika piłkarza i przeszukania, prokuratura postawiła zarzut, a także wypłynęły taśmy, które zdają się być obciążające dla agenta. Całe tło konfliktu znajdziecie w Stanowisku. Smaczków jest cała masa, więc […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Reiss: Cieszę się, że Lech tak gra, ale jestem kibicem i nie mogę patrzeć, jak przegrywa

– Styl jest nowoczesny, ofensywny, efektowny, dobra wizytówka polskiej piłki, tylko żal punktów. Za efekty i styl punktów się nie przyznaje. Cieszę się, że Lech tak gra, że stawia na młodych polskich wychowanków, przyszłych lub obecnych reprezentantów, że buduje fundamenty. Naprawdę fajnie. Ale, tak, jestem kibicem, nie mogę patrzeć, jak Lech przegrywa. Cztery ostatnie mecze […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Kamiński powstrzyma Schalke przed powrotem na właściwe tory?

Schalke 04 Gelsenkirchen to taki Piast Gliwice naszej ligi. Czyli zespół, który niespodziewanie okupuje strefę spadkową tabeli. Oczywiście S04 od lat nie należy do czołówki – a Piast tak – natomiast tak słaby początek w ich wykonaniu jest mimo wszystko niespodzianką. Niespodzianką, którą spróbują dziś wykorzystać Marcin Kamiński i jego VfB Stuttgart. Łapcie nasze typy […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Gęsior: Rzygać się chce na myśl o presji na wczesnych etapach szkolenia

Dwa mistrzostwa Polski, srebrny medal olimpijski w Barcelonie i ponad 70 bramek w karierze. Dariusz Gęsior nie mógł narzekać na swoje piłkarskie dokonania i dzisiaj, w życiu po życiu, mógłby powiedzieć dokładnie coś podobnego. Były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów zajmuje się szkoleniem trenerów z ramienia PZPN-u, a także prowadzeniem polskiej reprezentacji U-16. Porozmawialiśmy z nim […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

60 PLN bonusu za typowanie Premier League w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów. Co więcej, dodatkowy bonus czeka na nas za wrzucenie na kupon meczów Premier League! Gracze bukmachera eWinner o promocji […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

„Chcemy zbudować największe centrum danych statystycznych na świecie”

Opta Joe napisał niedawno na Twitterze, że Marcus Rashford stał się piątym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył hat-tricka, wchodząc na boisko z ławki. Profile „Opta Sports” znają niemal wszyscy, a okazuje się, że w Polsce też możemy pochwalić się firmą zbierającą dane statystyczne, należącą do europejskiej czołówki. Jaką? STATSCORE, który jest głównym dostawcą statystyk dla pierwszej […]
30.10.2020
Weszło
30.10.2020

Hit w Pucharze Polski – lider Ekstraklasy kontra wicelider 1. ligi

Puchar Polski w weekend? To lubimy, zwłaszcza gdy serwuje nam takie mecze jak Raków kontra Bruk-Bet Termalica. Wicelider pierwszej ligi z niezwykle szczelną defensywą podejmuje lidera Ekstraklasy, który zachwyca polotem z przodu. Bądźmy szczerzy – ciężko sobie wyobrazić lepszy możliwy scenariusz. Typujemy to spotkanie w TOTALbet! Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa Ostatnie mecze Bruk-Betu: […]
30.10.2020