Górnik Zabrze… No cóż, obciach jak stąd na Kamczatkę. Właśnie stracił to, co przez lata wielkim wysiłkiem zdobywali piłkarze. Chwilowo (taką mamy nadzieję) puchary wywalczone przez ten utytułowany klub przejął komornik. Takie są skutki nierealizowania zobowiązań, w tym wypadku wyroku Piłkarskiego Sądu Polubownego, który w lutym orzekł na korzyść Łukasza Skorupskiego – dzisiaj bramkarza Romy.

Co za wstyd. Komornik zajął puchary Górnika Zabrze!

PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWSROZOGIKOMORNIK ZE SZCZYTNAN/Z BIURO KOMORNIKA KESICKIEGO W SZCZYTNIEDARIUSZ KESICKI (38) KOMORNIK ZE SZCZYTNA ZLICYTOWAL GOSPODARSTWO RODZINY DREZEK Z ROZOG POMIMO TO ZE ZAPEWNIAL IZ ODSTAPI OD EGZEKUCJI BO RODZINA SPLACILA DLUG WZGLEDEM BANKU WYCENA MAJATKU SPORZADZONA PRZEZ RZECZOZNAWCE WALDEMARA SIENKIEWICZ (63) BYLA NIEZGODNA Z PRAWDA KOMORNIK OBECNIE JEST ZAWIESZONY I RAZEM Z RZECZOZNAWCA ZASIADA NA LAWIE OSKARZONYCH15/01/2009

B4vOa4dCIAA5Jeg.jpg-large

Cóż, pomijając wartość sentymentalną, 14 starych pucharów zapewne wycenionych zostanie na jakieś 200-400 złotych za sztukę, czyli mówiąc krótko: majątku to tym sposobem Skorupski nie odzyska. Ale należy stwierdzić, że wyjątkowym chamstwem jest niespłacenie właśnie tego zawodnika, którego transfer do Włoch przyniósł znacznie więcej pieniędzy niż ów dług.

Na koniec stycznia (a nie marca, jak rok wcześniej) wyznaczono termin składania wniosków licencyjnych. Później jeszcze termin odwoławczy i jeśli Górnik będzie miał chociaż jeden taki nieuregulowany dług, jak wobec Skorupskiego, to nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2015/2016.

Ciekawe, czy komornik dopiero się rozkręca. Tak tylko podpowiemy, że gdyby zakosił wszystkie piłki z klubu, to mógłby uzbierać tyle samo pieniędzy, co za puchary.