Lider strzelców, 11 goli. Co powinniście wiedzieć o Piątkowskim…

Opublikowane 20.10.2014 15:18 przez

redakcja

Za miesiąc skończy 30 lat, ale właśnie rozgrywa rundę swojego życia i z przewagą czterech trafień przewodzi klasyfikacji strzelców. Mateusz Piątkowski, czyli jeden z ostatnich przedstawicieli wymierającego już, niestety, gatunku piłkarzy bez świecących torebek zakładanych przez ramię, który bardzo lubi zapierdalać, ale nie tylko szybkim autem. Bo głównie po boisku, wzdłuż i wszerz.

Czemu na dobre usłyszeliśmy o nim dopiero w zeszłym sezonie, kiedy raz na jakiś strzelał gole dla Jagiellonii? To standardowe pytanie, zadawane w podobnych przypadkach, między innymi w Anglii i we Włoszech, gdzie media dokładnie analizują drogę „swojego Piątkowskiego”, czyli Graziano Pelle. Tamten to niedoszły stolarz lub sprzedawca kawy, nasz z kolei najpewniej pracowałby w rodzinnym gospodarstwie, a piłkarzem został z wyboru. Własnego. I wyłącznie dlatego, że chciało mu się chcieć, choć okoliczności z reguły mu nie sprzyjały, a on sam lubił wędrować własnymi ścieżkami.

Poniżej Mateusz Piątkowski rozłożony na czynniki pierwsze. Jedenaście – a więc tyle, ile goli skolekcjonował w dwunastu dotychczas rozegranych kolejkach.

1. Marzeniem był Śląsk Wrocław

Nigdy nie ukrywał, że to jest klub, któremu kibicował od dziecka. To zresztą logiczne – w końcu pochodzi z Bielawy, a piłkę kopał w kilku bardziej i mniej sensownych ośrodkach piłkarskich województwa dolnośląskiego. Co ciekawe, dekadę temu – w sezonie 2004/05 – gdy Piątkowski wchodził do seniorskiej piłki i szukał w niej swojego miejsca, Śląsk akurat kopał się w trzeciej lidze i wywalczył awans. Polar Wrocław Mateusza (bez Mateusza w meczach ligowych) był trzeci. Wtedy też „Wojskowi” postanowili wzmocnić kadrę przed kolejnymi rozgrywkami, a chcąc nie chcąc, dzięki występom na trzecim szczeblu, scouting mieli tydzień w tydzień. Sondowano pozyskanie każdego, kto się wyróżniał.

Ostatecznie sprowadzono na przykład Sebastiana Dudka z Promienia Żary, zdobywcę 12 bramek, wówczas od godziny 8 do 16 pracownika miejscowego urzędu, który po robocie lubił biegać za piłką. Mimo podchodów, nie udało się pozyskać Marcina Robaka, 23-letniego napastnika Miedzi Legnica, goli dziesięć. Poziom niżej wyróżniał się środkowy pomocnik Sparty Świdnica Janusz Gol, z kolei po A-klasowych wioskach biegał jego rówieśnik, 19-letni Piech, już po wyroku skazującym, ale jeszcze przed osadzeniem w więzieniu.

2. Gawin Królewska Wola wylęgarnią napastników

O rok młodszym od Piątkowskiego Piechu wspomnieliśmy nieprzypadkowo. Jesienią 2008 roku stworzyli bowiem przednią formację występującego na trzecim szczeblu Gawina. Pierwszy zgromadził osiem goli, drugi o jednego więcej, dlatego kiedy po zakończeniu rundy lokalny przedsiębiorca mebli i właściciel klubiku postanowił wycofać się z piłki i rozwiązać kontrakty ze wszystkimi zawodnikami, obaj poszli wyżej – do pierwszej ligi. Piech dołączył do Widzewa Łódź (gdzie spotkał Robaka), a Piątkowski podpisał kontrakt z GKP Gorzów Wielkopolski. Przy okazji warto zauważyć, że na koniec sezonu GKP grało baraż o utrzymanie. Rywalem – tak, tak – Gawin/Ślęza Wrocław, połączone pół roku wcześniej siły drużyny pana od mebli z zadłużoną Ślęzą. Zwyciężył bezapelacyjnie nowy zespół Piątkowskiego, a on sam strzelił gola.

Zanim jednak stworzył skuteczny duet z Piechem, w Królewskiej Woli poznał dwóch innych napastników – trzy lata młodszego Grzegorza Kuświka oraz pięć lat młodszego Patryka Tuszyńskiego, u boku którego występuje dziś w Jagiellonii. Prawdziwa wylęgarnia atakujących, chyba się zgodzicie z tym stwierdzeniem.

3. Studia i… trenerski staż w Legii

Piątkowski, grając w Gawinie, studiował wychowanie fizyczne na wrocławskiej AWF. Kłopot, głównie logistyczny, pojawił się za to, gdy zdecydował się na przejście do GKP. Raz, że płacili rzadko, dwa, że o wiele większy dystans, a trzy – do końca pozostało półtora roku. Ale uparł się, dzięki czemu dziś przed imieniem i nazwiskiem może sobie wpisywać magiczne trzy literki: „mgr”.

Głośno nie zadeklarował, że po zakończeniu gry w piłkę zostanie trenerem, natomiast wiele na to wskazuje. Podczas pobytu w Polkowicach, dodatkowo udzielał się, szkoląc juniorów, zaś już w Dolcanie – na wieść, że cały sztab szkoleniowy wybiera się na staż do Legii – stwierdził: jestem w tym. – To było za trenera Urbana. Zapytał, czy go weźmiemy, więc zrobiłem to z miłą chęcią. Jechało nas kilka osób, a Mateuszowi zależało, aby zobaczyć, jak taki klub funkcjonuje z bliska – wspomina Podoliński.

4. Kontrakt? Poproszę na rok

Tutaj odpowiedni będzie fragment z naszego wywiadu z Piątkowskim, gdzie dokładnie tłumaczy motywy postępowania. – Wiesz jak wyglądały moje negocjacje? – pyta retorycznie. I od razu przywołuje dialog, który męczył go kilka razy.

– Chcę kontrakt na dwa lata.
– Nie, bo jak będziesz słabo grał, to trzeba będzie ci płacić i nie odejdziesz bez kasy.
– No to skoro tak, to podpisujemy na pół roku. Bez ryzyka.
– Nie, bo jak odpalisz, to nic na tobie nie zarobimy.

Czytając ten fragment, pewnie wielu zawodników z pierwszej, drugiej czy trzeciej ligi właśnie się uśmiechnęło. A Piątkowski kontynuuje: – I tak w kółko. Poza tym mnie też nie interesowało wiązanie się na dłużej. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której klub jest ze mnie niezadowolony, a ja siedzę w nim na siłę, bo mam ważny kontrakt. Męczyć tylko dla kasy? Po co mi to? Jak coś nie pasuje, to rozwiązujemy i po sprawie. A jeśli obie strony są na „tak”, to w każdej chwili możemy usiąść, porozmawiać i umowę przedłużyć.

5. Menedżer? Raczej nie, dziękuję

W pewnym sensie sam jest sobie winien, ponieważ postanowił nie wiązać się z menedżerem. W Polsce mamy takie realia, że na scouting brakuje pieniędzy, więc ewentualna lista zakupów składa się z graczy reprezentowanych przez zaprzyjaźnionego z klubem agenta.

– Miałem w pewnym momencie jednego, z którym bardzo fajnie mi się współpracowało, ale dwa-trzy lata temu przyszedł moment, w którym nasze drogi się rozeszły. Stwierdził, że w moim wieku na Ekstraklasę jest już za późno, więc mu grzecznie podziękowałem, bo w pierwszej lidze nie potrzebowałem agenta, żeby znaleźć sobie pracodawcę. Jak potrzebowałem nowego klubu to sam bez problemów docierałem do trenerów i prezesów.

6. Podoliński, czyli ktoś wreszcie go za sobą pociągnął

Oddajemy głos szkoleniowcowi Cracovii, który w podwarszawskich Ząbkach zrobił Piątkowskiego czołowym napastnikiem zaplecza Ekstraklasy. Ciężko pracującego faceta, który do przemierzanych kilometrów wreszcie zaczął dodawać gole. – To nie do końca tak, że ja zobaczyłem Mateusza i stwierdziłem, że on u mnie zawsze będzie grał. Przede wszystkim bardzo ceniłem go i cenię dalej za to, jaką jest osobą – tłumaczy, po czym przywołuje ich rozmowę sprzed kilku lat.

– Powiedział mi, że całkowicie rozumie sytuację, w której siedzi na ławce, bo widzi, że występujący jego kosztem Tataj był w lepszej formie. I co? Zakasał rękawy, zasuwał na treningach, aż poprawił się i dostał szansę. Takie podejście u zawodników wcale nie jest codziennością, lecz wiele mówi o tych, którzy w ten sposób postępują – zaznacza Podoliński. Piątkowskiego nie może się nachwalić, zresztą w pewnym sensie sam stał za jego transferem do Białegostoku, o czym zaraz.

7. Zadecydowała karteczka z nazwiskami

Raz jeszcze Podoliński: – Przed początkiem poprzedniego sezonu udałem się do Białegostoku na casting, bo tak to wyglądało. Casting na trenera. A że gębę mam niewyparzoną, to wypisałem kilka nazwisk, którymi w przypadku zatrudnienia planowałem wzmocnić drużynę – opowiada. I był na niej Piątkowski? – upewniamy się. – Był, zresztą akurat jego najłatwiej było podpisać, gdyż wygasła mu w Dolcanie umowa. Napastnik na już, na poziom Ekstraklasy, do tego całkowicie za darmo, wyjątkowo pozytywna postać… Wiedziałem, że sobie poradzi i czas pokazał, że pan Kulesza bardziej zaufał tej mojej karteczce niż mojemu trenerskiemu warsztatowi – śmieje się trener Pasów.

8. Mógł być Balaj, ale Probierz wybrał inaczej

Przypomnijmy, że wtedy angaż w Jadze otrzymał Piotr Stokowiec, a karierę ledwo co zakończył idol trybun, Tomasz Frankowski. U niego Piątkowski grał mniej więcej tyle, co Bekim Balaj, choć to młodszy siedem lat Albańczyk częściej zaczynał w wyjściowej jedenastce. Gdy w drugiej części sezonu Jagiellonię przejął Michał Probierz, jeśli chodzi o obsadę ataku, najczęściej zgadzał się z poprzednikiem. Dopiero po jakimś czasie przekonał się do Polaka, który ujął go swoim podejściem. Była opcja, aby Balaj pozostał w Białymstoku, jednak podjęto decyzję, że nie ma takiej potrzeby.

Czy Piątkowski złapał pana Boga za nogi? – To jest niezłomny chłop. Jak coś mu nie sprawia przyjemności, to tego nie ukrywa. Nie musi grać w piłkę, stać go na to, a gra, bo bardzo to lubi. Gdyby nagle orzekł, że czegoś w Jagiellonii ma dosyć, poszedłby na górę i rozwiązał kontrakt. Nie miałby z tym najmniejszego problemu, nie zawahałby się nawet chwili. Nie znosi gadania jeden na drugiego, lansu i wywyższania się, aczkolwiek – jak mogłoby się wydawać – nie należy do smutnych gości. Przeciwnie, jego specjalnością są żarty, a w szatni należy do najbardziej lubianych piłkarzy – charakteryzują go ludzie z najbliższego otoczenia.

9. Grzybobranie, ciągnik i uszkodzone auto…

Nam z kolei kiedyś powiedział, że jak się wkurzy, to idzie na grzyby. Znów odchodzi więc od przyjętego i hołubionego stereotypu piłkarza. No to poczęstujmy anegdotą, która dowiedzie, jaki z niego prawdziwek. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

– Pojechaliśmy na grzyby z Krzyśkiem Baranem i jak zwykle chciałem podjechać pod sam las. Zawsze tak robiłem, ale tym razem… zakopaliśmy się w jakimś błocie. Nie przejęliśmy się tym zbytnio i stwierdziliśmy, że najpierw pójdziemy na grzyby, a dopiero później będziemy się martwić, jak z tych grzybów wrócić. Na szczęście rolnik, któremu zakopałem się w polu, pomógł ciągnikiem nas wyciągnąć. Zdarzyło się jednak nieszczęśliwie, że zahaczył o szybę i uszkodził mi samochód, co bardzo zresztą później przeżywał, chociaż ja się z tego po prostu śmiałem. Co ciekawe, Krzysiek uwiecznił to trochę niechcący na swoim telefonie, więc mamy pamiątkę – opowiadał zimą zeszłego roku Piątkowski.

10. Lenistwu mówi nie, więc z Hiszpanem miał nie po drodze

Przodownik pracy – taki obraz 30-letniego lidera klasyfikacji strzelców wyłania się z tego tekstu. I jest to sto procent prawdy. Warto jednak zauważyć, że Piątkowski zawsze ma swoje zdanie. Nie lubi, jak ktoś nie angażuje się maksymalnie w treningi i mecze lub kiedy widzi, że jeden z jego partnerów z zespołu zamiast gry drużynowej, forsuje grę indywidualną, ewidentnie pod siebie. Z tego względu nie przepadał za Danim Quintaną, który w Jagiellonii rządził się swoimi prawami, a po jego odejściu atmosfera poprawiła się. Spadku jakości sportowej – póki co – nie odnotowaliśmy, wręcz przeciwnie.

11. Rodzina to jego rodzina, więc tajemnica

Informacji strzeże za wszelką cenę. Poza tym sympatyczny, pogada chętnie, byle o piłce i tym, co wokół niej. Na temat jego życia poza boiskiem wiadomo tyle, co kot napłakał. Że w przyszłości planuje wrócić do gospodarstwa, jeżeli rzecz jasna nie zostanie trenerem. Że nie ma żony ani narzeczonej. Także drogie panie z Podlasia, kto wie – być może przyszły król strzelców wciąż szuka tej jedynej!


Strzela jak dziki, nie jest podatny na niczyje wpływy i gra dla zabawy. Skoro w Ekstraklasie debiutował, mając 28 lat, a zaistniał w niej rok później, to – siłą rzeczy – natury nie oszuka. Ciężko przypuszczać, by błyszczał dłużej niż dwa-trzy lata. – Nie chcę w przypadku Mateusza posługiwać się jakimiś granicami czasowymi. On będzie grał w piłkę, dopóki będzie czerpał przyjemność i miał poczucie, że swoją grą nikogo nie oszukuje, a gdy uzna, że już wystarczy, to podziękuje. Może sobie na to pozwolić – podsumowuje Podoliński.

A na koniec krótki apel od nas: młody piłkarzu z torebką na ramieniu i spodniach tak ciasnych, że ledwo krew przepływa: nie gadżety, lecz chęć szczera zrobi z ciebie bohatera. Weź przykład z Piątkowskiego, bo warto.

Fot. FotoPyK 

Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Read More on to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback
3 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback
2 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback
2 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback
1 miesiąc temu

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback
1 miesiąc temu

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: weszlo.com/2014/10/20/11-goli-piatkowskiego-tyle-samo-rzeczy-warto-o-nim-wiedziec/ […]

Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

W poniedziałek Legia zaprezentuje Runjaicia

Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Konferencja prasowa połączona z prezentacją niemieckiego szkoleniowca w roli sternika stołecznego klubu odbędzie się w poniedziałek.  – Przedstawimy tylko pierwszego trenera, aby nie rozpraszać uwagi kibiców, choć sztab mamy już skompletowany niemalże w 100 procentach. Jest jeszcze jeden wakat, na którym mamy dwóch kandydatów – dyskutujemy, który będzie lepszy […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Po multilidze status quo. Widzew wraca do Ekstraklasy!

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Reszta ekip, które o coś walczyły, zrobiła, co trzeba. Układ czołówki po ostatniej kolejce […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Sędzia Frankowski wpłynął na awans Widzewa? Jest spora kontrowersja [WIDEO]

Bartosz Frankowski to sędzia, który lubi być w centrum wydarzeń. Tym razem arbiter z Torunia prowadził mecz Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, a ta zapewniła im awans do Ekstraklasy. W okolicach 80. minuty doszło jednak do sporej kontrowersji w polu karnym łodzian. Do dośrodkowania wyskoczyli obrońca Górali Julio Rodriguez […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

LIGA MINUS OD 17. Kowal, Roki, Białek, Paczul

Niedziela, 17, czyli czas na Ligę Minus. Jedyny i niepowtarzalny program o najwspanialszej polskiej lidze. Tym razem podsumujemy 34. kolejkę Ekstraklasy. Skład: Mateusz Rokuszewski, Wojciech Kowalczyk, Jakub Białek prowadzi Paweł Paczul. Zapraszamy!
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera.  TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Potężne trafienie Piotra Zielińskiego w Serie A [WIDEO]

Kończący się sezon Serie A jest zdecydowanie słabszy niż poprzedni dla Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski strzelił dziś swojego 6. gola w sezonie, podwyższając prowadzenie Napoli w meczu ze Spezią na 2:0. Ofensywny pomocnik popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą. Zieliński w ostatnich tygodniach stracił miejsce w składzie Napoli, co sprawiło, że ruszyły spekulacje […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Nieoficjalnie: Tylko w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Raków zagra w Częstochowie

Wicemistrzowie Polski jako zdobywcy Pucharu Polski zaczną grę w europejskich pucharach od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Okazuje się, że tylko na tym etapie rozgrywek Raków zagra u siebie w roli gospodarza. Pozostałe potencjalne domowe spotkania będzie musiał rozegrać na innym obiekcie. Podobnie jak przed rokiem ma nim być stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała. Informacje jako pierwszy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

Alessandro Michieletto – złoty chłopiec włoskiej siatkówki chce zrewanżować się ZAKSIE

– Nie spotkałem tak wysokiego gracza z tak dobrym przyjęciem przez 15 lat mojej kariery. Jest jednym z najlepszych siatkarzy we Włoszech – mówił Marko Podrascanin na łamach mozzartsport.com. Osmany Juantorena użył z kolei słowa „fenomen”. Dziennik „Corriere della Sera” określił go symbolem nowej generacji włoskiej siatkówki. Alessandro Michieletto – bo o nim mowa – […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Chiellini blisko Los Angeles FC. Warunki kontraktu ustalone

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy Giorgio Chiellini będzie kontynuował karierę. 38-latek w sobotę zagrał ostatni mecz w barwach Juventusu. Stara Dama przegrała z Fiorentiną (0:2). Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że obrońca po sezonie odejdzie z Juve. Teraz w zasadzie jest już jasność, jeżeli chodzi o przyszłość defensora. Włoski dziennikarz Fabrizio […]
22.05.2022
Ekstraklasa
22.05.2022

Noc, na którą czekał cały Poznań

Już od ponad tygodnia wiemy, że Lech Poznań zdobył tytuł Mistrza Polski. Była ogromna radość w szatni, potem – spontaniczna i kontrowersyjna pod stadionem. Jednak oficjalna koronacja i uroczyste świętowanie miały miejsce dopiero poprzedniego wieczora, a może raczej – poprzedniej nocy. Choć nie wszystko wyszło po myśli organizatorów i kibiców, to bez wątpienia Poznań takiej […]
22.05.2022
1 liga
22.05.2022

Rybski: Ekstraklasa z Widzewem Łódź nabierze kolorytu

Andrzej Rybski, były piłkarz Widzewa Łódź, drugi pod względem liczby występów na zapleczu Ekstraklasy zawodnik w historii ligi, a obecnie trener w akademii łódzkiego klubu, rozmawiał o finiszu sezonu w 1. lidze w programie „Pierwsza Klasa”. Jak były pomocnik patrzy na szanse Widzewa na awans? Mecz z Miedzią Legnica mógł poprawić humory kibiców Widzewa, ale […]
22.05.2022