Polak bohaterem! Obronił karnego w 97. minucie, a jego drużyna wygrała mecz [WIDEO]

Opracowanie:Arek Dobruchowski

12 kwietnia 2024, 14:23 • 1 min czytania 1 komentarz

Filip Kurto po raz kolejny pokazuje klasę na australijskich boiskach. Tym razem były golkiper Wisły Kraków obronił rzut karny w 97. minucie, a jego drużyna Macarthur FC wygrała 2:1 z Adelaide United w meczu 24. kolejki tamtejszej ekstraklasy.

Zespół Polaka przegrywał z Adelaide United od 21. minuty po golu Irankundy. Nic nie zwiastowało tego, że Macarthur wróci do gry, tym bardziej że ostatnie 20 minut musieli grać o jednego mniej, gdyż czerwona kartkę ujrzał Yianni Nicolao. Mimo niesprzyjających okoliczności udało im się ten mecz wygrać, dzięki dwóm bramkom w samej końcówce i świetnej interwencji naszego bramkarza.

Odkąd Filip Kurto występuje w drużynie Macarthur, czyli od 2021 roku obronił już sześć rzutów karnych.

Dzięki tej wygranej Macarthur jest na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów po 25 rozegranych spotkaniach i ma spore szanse, żeby wystąpić w play-offach, do których kwalifikuje się sześć najlepszych zespołów sezonu zasadniczego A-Legaue.

Adelaide United FC – Macarthur FC 1:2 (1:0)

Nestory Irankunda 21′ – Ariath Piol 85′, Tommy Smith 89′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.