Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI
Blogi i felietony

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Kibice Cracovii – o ile słowo „kibice” jest właściwe, ale dla ułatwienia uznajmy, że niestety tak – zamanifestowali, że najbardziej by im się podobał klub bez Janusza Filipiaka, jego ludzi i jego Comarchu. Nawet znaleźli jednego umyślnego, który sklecił coś na kształt manifestu i wyliczył mierne osiągnięcia „Pasów” przez ostatnie 15 lat.

W skrócie – Cracovia nic nie wygrała, jak wdrapała się na czwarte miejsce w lidze to był jej sufit. A więc z tym całym Comarchem to gówno, a nie futbol i – to logiczne przecież? – może warto byłoby spróbować bez Comarchu.

Niestety, autor zapomniał o wyliczance, jak to dobrze „Pasom” szło zanim Filipiak objął stery. A skoro on zapomniał, to ja przypomnę te 15 wcześniejszych sezonów:

2002/03 – III liga
2001/02 – III liga
2000/01 – III liga
1999/00 – III liga
1998/99 – III liga
1997/98 – II liga
1996/97 – II liga
1995/96 – II liga
1994/95 – III liga
1993/94 – III liga
1992/93 – III liga
1991/92 – II liga
1990/91 – III liga
1989/90 – III liga
1988/89 – III liga

Jeśli więc ktoś zestawi 15 sezonów Filipiaka i powie: „ej, tylko czwarte miejsce?”, to znaczy, że mamy jedynie dwie możliwości:

Pierwsza, że głupi.
A druga, że manipulant.

No, przepraszam, jest jeszcze trzecia – głupi manipulant.

Janusz Filipiak zarobił w życiu wielkie pieniądze, z których część wpompował w podupadającą albo wręcz upadłą Cracovię. Znowu zrobił z niej klub poważny. Nie najpoważniejszy w Polsce, ale chociaż klub szczebla centralnego, a docelowo – klub ekstraklasy, który w dodatku nie ma wielkich problemów, by się w niej utrzymać. To już nie jest marka wymieniana obok Szombierek Bytom, czyli „było coś takiego”. Ale czy ja to naprawdę muszę tłumaczyć? Autorzy krakowskiego manifestu albo to wiedzą, ale udają, że jest inaczej, albo nie wiedzą, bo nie rozumieją otaczającego ich świata, więc tego tekstu nie zrozumieją tym bardziej.

W każdym razie mógł Filipiak kupić sobie sto różnych zabawek, można nawet uzbierałoby się na całkiem fajnego jeta, ale wszedł w Cracovię.

I tu pojawia się jedno z najważniejszych pytań w polskiej piłce – co mu to dało? Co bogatym ludziom daje wejście w futbol? W jakim celu mieliby inwestować swoje pieniądze w kluby piłkarskie? Czym chcemy zachęcić ludzi posiadających kapitał?

Jeśli jesteś naprawdę bogatym człowiekiem, futbol dzisiaj da ci:
– rozpoznawalność
– tymczasową frajdę

Zarabianie pieniędzy bywa nudne, a futbol nudny nie jest. Wstajesz rano i masz co robić, poza tym, co robić musisz. Aplikujesz sobie codzienny dopływ adrenaliny – to właśnie definiuję jako tymczasową frajdę. Ale oprócz tego, dostajesz również:
– niewdzięczność
– obcowanie z idiotami
– narażanie się
– wieczne pretensje
– frustrację
– sowite rachunki do zapłacenia

Kiedyś Radosław Osuch powiedział mi: – Kiedy w Hiszpanii prezydent klubu wchodzi na stadion, ludzie biją brawo, chcą podejść, uścisnąć rękę. A co masz w Polsce?

No właśnie – co masz w Polsce? Siadanie do stołu z ludźmi, z którymi w żadnym innym życiowym wariancie przy jednym stole byś nie usiadł, bo po prostu nie są z twojego świata. Multimilioner, właściciel ogromnej firmy, musi liczyć się ze zdaniem chłopaka, który po prostu zawsze najlepiej bił się na osiedlu i zebrał jeszcze kolegów, którzy też dobrze się bili. Z jakiegoś powodu stają się równi sobie, prowadzą negocjacje. Zależnie od klubu, dajesz tym chłopakom zarabiać na cateringu (czyli cię okradają, to ty powinieneś zarabiać na cateringu), pamiątkach (czyli cię okradają, to ty powinieneś zarabiać na pamiątkach), ochronie (czyli cię okradają, to ty powinieneś decydować o ochronie). Idziesz na zgniłe kompromisy, które mają ci zapewnić święty spokój. Oczywiście na dłuższą metę niczego nie zapewniają.

Dajesz kasę, ale z czasem jesteś chujem, w dodatku skąpym, no i głupim, nieudolnym. Mógłbyś jeszcze na jakiś czas przestać być chujem, gdybyś dał więcej niż dawałeś, ale nie na klub, tylko na kibiców. Jest przecież w ekstraklasie prezes, który regularnie płaci najważniejszym kibicom, aby mieć spokój i przez jakiś czas działało, ale potem przestało: i już chujem wedle trybun jest (a przynajmniej był pod koniec poprzedniego sezonu). Może cena poszła w górę.

Dzisiaj bogaty człowiek zanim wejdzie w piłkę zastanowi się, czy chce siadać do stołu z kumplami z Polskiej Rady Biznesu, czy z Sebkami z pobliskiego osiedla, którzy niekoniecznie mają maturę, ale na pewno mają roszczenia. Czy chce sponsorować kogoś, kto mu za to grzecznie podziękuje – dajmy na to, kolarza – czy może klub, który za moment będzie codziennie ciężką kulą u nogi. Dzisiaj w wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” Janusz Filipiak mówi: – Nie wiem, czy to jest jasne dla kibiców, ale proszę zwrócić uwagę, że nie ma teraz żadnego polskiego przedsiębiorstwa prywatnego, które chce łożyć na futbol. Jeśli weźmiemy Lecha czy Legię, tam nie ma kogoś, kto dokłada, te kluby, żyją z tego, co zarobią. Comarch jest jedyną firmą, która dokłada tyle, ile uważamy za potrzebne. W tym stanie organizacyjnym, w jakim jest polska piłka, nie będziemy przeinwestowywać. Poza tym nami nikt inny nie daje pieniędzy. Dają jedynie gminy i przedsiębiorstwa państwowe. Nie ma takiego drugiego państwa w Europie, gdzie samorządy miast i przedsiębiorstwa państwowe dają na piłkę nożną. To jest relikt komunizmu w Polsce i to jest jeden z większych problemów.

Prawda? Prawda.

A co z tym zrobić? Znowu Filipiak:

– Przydałoby się, żeby wszyscy prezesi klubów, solidarnie nie akceptowali tych kiboli. My w Cracovii ich nie akceptujemy, mamy z tym problem od dawna. Wyrazem naszego protestu jako zarządu, było zamknięcie trybuny po tych nieszczęsnych wydarzeniach w meczu z Wisłą. Powiem szczerze, czego ja się boję. Załóżmy, że Cracovia zacznie wygrywać, bo zaczniemy, będziemy walczyć o wyższe cele i dojdziemy do europejskich pucharów. I pojawia się sytuacja, jak to miało w Legii wiele razy, że kibole w meczach międzynarodowych zachowują się tragicznie. I tego chciałbym uniknąć, bo wtedy wszystko traci sens. I to wyjaśnia, dlaczego duże firmy prywatne, polskie czy międzynarodowe, nie chcą sponsorować piłki. Wyłożysz dużą kasę, dochodzisz do gry o jakąś Ligę Mistrzów i potem kibole niweczą cały ten wysiłek. Jaki jest więc sens wykładania niemałych przecież pieniędzy?

– Jeżeli chodzi o Cracovię, to możemy rozważać zamknięcie trybuny D. I wyraźnie chcę powiedzieć, że to nie jest problem mojego ego. Jest to natomiast problem taki, że my przez cały mecz mamy antydoping. A potem piłkarze z nieznanych mi przyczyn muszą iść i podziękować kibolom. Bo taka jest tradycja. Na wszystkich stadionach zawodnicy czy wygrają, czy przegrają muszą iść i podziękować kibolom. Kibolom proszę pana, nie kibicom.

– Ja bym się skłaniał raczej do wyrzucenia kiboli. I jesteśmy bliscy tej decyzji. Z ekonomicznego punktu widzenia ich obecność nie ma uzasadnienia. Gdy jest 200 kiboli płacących po 15 złotych, to w sumie daje to trzy tysiące złotych. Koszt organizacji meczu to 100 tysięcy. Jaki mandat mają kibole, żeby domagać się podziękowań od zawodników? A frekwencja? Odwrócę tę kwestię. Polska piłka będzie miała z nią coraz większy problem. Kto będzie chciał przyjść na mecz, gdy kontrola jest tak restrykcyjna, a na większości spotkań jest atmosfera stanu wyjątkowego? Kto chce wchodzić w takie klimaty? Ludzie chcą przeżyć miłe popołudnie, a nie ryzykować udział w zamieszkach.

– Mówię otwarcie: zawsze, gdy Cracovia przegrywa, dochodzi do próby przejęcie władzy przez kiboli. To już kolejny raz.

– Jest kwestia, kto ocenia. Mieliśmy 150-200 kibiców, przepraszam – kiboli, i nie bardzo biorę do siebie ocenę moich działań przez tę grupę ludzi.

– Mniejsza o to, my mówimy teraz o bardzo poważnych sprawach. Jeśli pan spojrzy na to, co dzieje się w polskiej piłce, to mamy grupy kibolskie, które chcą zawładnąć klubami. To nie jest tylko kwestia Wisły. U nas jest to samo. Podstawowe przesłanie kiboli jest takie, że „Filipiak daj kasę, a my mianujemy sobie prezesa pasiaka”. Jeśli spojrzeć wstecz, zawsze gdy Cracovia była w dołku, to kibice zamiast dopingować zespół, przypuszczali ostry atak na zarząd i dochodziło do kolejnej próby przejęcia wpływów. To jest duży problem futbolu. Z jakichś powodów to przyjęło formy ekstremalne. Na Facebooku są kierowane w moją stronę groźby karalne, że np. spalą mi dom. Autor takiego wpisu nawet specjalnie się nie „szczypie”, nie ukrywa, łatwo go zidentyfikować. Co zresztą zrobiliśmy.

– My ciągle mamy problem z tymi demonami przeszłości plus dochodzą do tego zachowania kibolskie, które występują też w innych klubach. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo to widać. Widać w Legii, Lechu, gdzie kibole chcą wpływać na władze klubu i osiągać swoje cele, niezależnie od tego, jakie te cele są. Nie chcę ich w tej chwili nazywać. Nasi kibole chcą osiągnąć to samo. Nie jest mi łatwo o tym mówić w sytuacji, gdy pod moim adresem kierowane są groźby karalne w internecie, ale ktoś musi to powiedzieć na głos. W tej chwili problemem zarządów klubów jest walka ze zorganizowanymi środowiskami kibolskimi. I tej walki nie jesteśmy w stanie sami, jako zarządy klubów, wygrać. Tutaj jest potrzebna duża pomoc państwa. Te hasła, że to są jacyś narodowcy czy coś, ja tego nie kupuję i nie rozumiem. W całym tym głosie społecznym te grupy w sumie kilku tysięcy ludzi nie decydują o niczym, one tylko psują wizerunek.

I wreszcie pada najważniejsze zdanie: „Wiele osób składa mi wręcz wyrazy współczucia, że się za to wziąłem”.

Lista najbogatszych Polaków – czy ta z „Forbesa”, czy ta z „Wprost” – pełna jest byłych właścicieli klubów piłkarskich, a jednocześnie tych aktualnych to ze świecą na niej szukać. Z jakichś przyczyn bardzo wielu bardzo bogatych ludzi w pewnym momencie miało pomysł, by wejść w futbol, ale niemal w komplecie z tej inwestycji wyszli. Kiedy spotykają się na kolacjach przy butelkach wina po 5000 złotych, to wtedy właśnie jeden drugiemu mówi: „wyrazy współczucia, że to wziąłeś”. Krezusi ostrzegają się wzajemnie.

Najgorsze, że nie widać wyjścia z sytuacji. Kluby odcięte od prywatnych pieniędzy, dotowane są z publicznych. Zgniłe kompromisy pomiędzy właścicielami a kibolami w sensie prawnym są dobrowolne i co za tym idzie legalne. Uznać jakąś grupę za „non grata” – nie da się, bo ona nie przyjmie tego do wiadomości, a jeszcze zastraszać będzie tych, którzy dalej na mecze mają ochotę chodzić. No i sam się będziesz musiał bać. W jednym mieście przed nielubianym prezesem ostrzegano na plakatach rozwieszanych na jego osiedlu: „uwaga pedofil”.

Biznesowo futbol powoli staje się coraz atrakcyjniejszy. Ceny praw telewizyjnych idą w górę, ceny transferów również, da się wypracować model, w którym klub na siebie zarabia, albo za moment będzie się dało. Ale jest też ta czarna strona, o której powyżej…

Janusz Filipiak przez 15 lat rzeczywiście bywał nieudolny i wykonywał dziwne, mało logiczne ruchy. Od jakiegoś czasu jednak się opanował. Ale gdyby nawet zarzucano mu: – Hej, jesteś nieudolny, postaraj się bardziej, zatrudnij mądrzejszych ludzi… O, wtedy bym rozumiał, są to normalne żądania sfrustrowanego kibica, który ma prawo… nie mieć racji. Kiedy jednak ów kibic mówi „Filipiak won”, to sytuacja robi się niebezpieczna dla całego naszego futbolu. Czy się komuś podoba, czy nie, jest to jeden z najpoważniejszych biznesmenów, jaki kiedykolwiek nasza ekstraklasa miała po swojej stronie.

Po stokroć człowiek poważniejszy niż ci, którzy próbują go przegonić.

KRZYSZTOF STANOWSKI

KOMENTARZE (181)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Scarecrow
NIE dla żydow-Cześć i Chwała Szatanowi

Co z Jańczykiem? Pojawił się chociaż na jednym treningu?

Cześć i Chwała Szatanowi

Lluc93

A to miejsca Lecha, zanim stali się Amicą. Rzeczywiście 3 miejsca za Rutków to dla tego hegemona wielkie porażki w porównaniu do tego co było kiedyś.
1997 – 11
1998 – 10
1999 – 4
2000 – 16 (spadek)
2001 – 9 (II liga)
2002 – 1 (II liga)
2003 – 11
2004 – 6
2005 – 7
2006 – 6

Scarecrow
NIE dla żydow-Cześć i Chwała Szatanowi

chuj mnie to boli, czego wołasz do takich informacji?

ed

Idz synek do przedszkola bo tam tylko jarają sie jeszcze takim tekstami.

Malachitowy Amulet

Tych osobników nie interesuje SPORTOWE dobro klubu, tylko działalność kibicowska, a wręcz gangsterska. Wokół klubów orbitują grupy przestępcze, które zajmują się narkotykami, haraczami, rozbojami. Przybijają zgody w celach biznesowych i pieprzą farmazony o jakiejś przyjaźni. Oni nie wyginą śmiercią naturalną. Jeśli nie zostaną podjęte radykalne środki, to gwarantuje, że za 5 – 10 lat będzie tylko gorzej.

Znaffca

Czyli, że wszyscy kibice Cracovii to gangsterzy? Bo chyba nie znajdziesz ani jedno kibica Cracovii zadowolonego z poziomu sportowego swojego klubu………. czysta manipulacja opierająca się na promowanych medialnie stereotypach.

DrMabuse
Wisła Kraków

Skleroza nie boli ale przeszkadza, że tak powiem, jeśli są niezadowoleni z pozycji klubu…

Znaffca

DrMabuse…szanujmy się, przecież nie chodzi o naiwne porównanie wyników klubu z Filipiakiem i wcześniejszych bez niego, a stosunek nakładów finansowych do osiągnięć. Pokaż drugą tak finansową drużynę w lidze z tak marnymi wynikami.

PS. To może dorzućmy do tabelki wyników bez Filipiaka mistrzostwa:1921, 1930, 1932, 1937, 1948…. taka sama bzdura jak ta przedstawiana przez autora tekstu wyżej.

Urkides
Legia Warszawa

Znaffca
Jesteś idiotą i manipulantem. Twoje argumenty na kilometr zalatują odorem umysłowym wydzielanym z wysiłku przy pisaniu manifestów.

Znaffca

Urkides…brawo za podjęcie merytorycznej dyskusji, to co napisałeś ładnie świadczy o Tobie.

NenadBjelica

Tak samo jak w Bydgoszzczy kibole oskarżali Osucha, wyciągnął ich do eklapy, cos tam nawet wygrał. A gdzie teraz jest zawisza i gdzie była bez niego:?

ed

Ale zes sie napiął ….Jak szczerbaty na suchary

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ale to są jego pieniądze, może z nimi robić co mu się podoba. Może nawet zatrudnić 18 piłkarzy ręcznych i kazać im grać, bo jeśli spadną a spółka wykaże straty to on jest poduszką amortyzacyjną która te straty pokryje.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

No ale chuj cię to boli? O Filipiaka kasę się troszczysz czy jak? Złóż kurwa CV, to może weźmie cię na doradcę i pomożesz mu kasę inwestować tak, jak trzeba, a nie przepierdalać na Probierza & Spółkę ….

Krzysztof.Reperowicz

A przed rozbiorami?

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Ale że co? Przyzwyczaiłeś się do dobrego i ci mało? Lepiej by było popiardywać sobie w II / III lidze ?

Znaffca

egzekutor_77 lepiej by było inaczej wykorzystać te środki finansowe aby odnieść sukces sportowy adekwatny do nakładów.
I woli wyjaśnienia, ja nie jestem nawet kibicem Cracovii, ani tym bardziej nie popieram działań tamtejszych bandytów. Po prostu twierdzę, że Pan Filipiak popełnił błędy w zarządzaniu klubem i kibice mają prawo mu to wytknąć. Według mnie mogą żądać zmiany prezesa(co w cale nie musi oznaczać, że chcą aby Filipak-właściciel odszedł).

wyar

A kto by to lepiej wykorzystal ? Ty ? Malpy kibolskie z trybun Cracovii ? Toz przeciez ten sam eksperyment z kibolskim zarzadem trwa w Wisle,i jakos nie dosc,ze nie moga zwiazac konca z koncem,to jeszcze dlugow w sroc narobili,smrodu PR-owskiego dla klubu takze,a doszlo do tego,ze masa kibicow w Krakowie (w tym i ja) zwyczajnie ma dosc,ale nie klubu,a medrcow o inteligencji rownie niskiej co ich osiagniecia. Piszesz,ze kibice maja prawo do zadania zmiany Prezesa,ale kto im to prawo nadal ? Ty ? Czy moze to zwykle prawo kaduka ?
A do tego co piszesz wyzej to szkoda sie odnosic. Klub nie jest wlasnoscia zadnych kibicow,a wlasciciela. Nie podoba Ci sie,przestan kupowac bilety i chodzic na mecze. Jednego kretyna mniej akurat Cracovii moze pomoc,a jak zabierzesz wszystkich podobnie myslacych kolegow,to kto wie,moze i ja zaczne chodzic na mecze,jak to dawniej bywalo,kiedy mimo iz kibicowalem Wisle,to jak Pasy graly np. z kims innym,to sie czasem nawet przychodzilo i kibicowalo jako lokalny patriota. Od czasu kiedy Krakow przejely dwie nienawidzace sie grupy,ale „myslace” tak jak Ty,to atmosfera na stadionach jest nie do zniesienia.
Rzygac sie chce patrzac na to bydlo,a on Ci tu pisze,ze to te bydleta to czystej krwi Araby…

Znaffca

wyar nie jestem kibicem Cracovii, nigdy nie byłem na tym stadionie i nie wiem kto by lepiej wykorzystał te pieniądze. To nie ja mam to wiedzieć a prezes. Każdemu fanowi Polskiej piłki wolno recenzować pracę prezesa. Kibicom tego klubu czyli klientom którzy płacą na klub wolno żądać zmiany trenera czy prezesa bo klub nie jest tylko prywatną zabawką jednej osoby a dobrem wspólnym pewnej społeczności. Nie odmawiajmy im tego prawa zakładając, że każdy fan Cracovii sceptyczny wobec działań prezesa to bandyta. Niesyty ludzie posługują się utartymi schematami.

Krzysztof.Reperowicz

Dyskusja nie jest o trenerze ale o właścicielu

wyar

To prawda,ze wyrzadzasz psychiczna krzywde tym,ktorzy musza czytac twoje wypociny. Klub dobrem wspolnym ? Kto tak powiedzial ? Ty ? Czyli klub jest dobrem wspolnym,bo ma wlasciciela,ale Ty uznajesz,ze tak nie jest i juz ? A co nastepne bedzie wspolna wlasnocia ? Twoja dziewczyna czy zona tez,bo jakis bandziorek na ulicy uzna,ze mu sie podoba… A dzieci masz ? To jak jakis pedofil uzna ze wszystkie dzieci sa przeciez nasze,to podsuniesz mu swoja pocieche ? Moze poprosisz Filipiaka o jego samochod,no bo jak dzieli sie klubem,to i samochodem powinien,co ?

Do czego rozciagniesz jeszcze prawa klientow – do tego,ze wejda do banku,ktorego nie lubia i nasraja na lade ? A moze pojda do teatru czy kina i w protescie przeciw kiepskiej sztuce lub marnemu filmowi powiedza,ze zadaja odejscia rezysera,dyrektora i bileterki,bo za malo cycata ?

Recenzowac Prezesa ? Chlopie,a niech sobie recenzuja do woli – w knajpie,zaciszu domowym,z kolegami na lawce. Bo tyle ma wiekszosc z nich osiagniec w JAKIEJKOLWIEK dziedzinie zycia,ze tam,i tylko tam moga sobie to robic.

Miejze odrobine wstydu i przestan pisac te glupoty. Nie wiem ile masz lat ale formulujesz jakies zdania na poziomie 11-latka,a w takiej sytuacji ocene kto komu wyrzadza psychiczna krzywde zostawiam twoim opiekunom.

Znaffca

wyar dyskusja miałaby sens gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, już nie wspominając o podstawach pisania w których jest jakaś logika i argumentacja, pa, do nieusłyszenia.

wyar

Idz idz do podobnego towarzystwa jak Twoje,synciu. Tam sie nadajesz,do posuwania tych pierdol w ktorych „jest logika i argumentacja”. Na podobnej demagogii zeby zjadlem,a jak dostajecie po uszach tej waszej „logiki i argumentacji”,to podwijacie ogon i zmiatacie bredzic gdzie indziej. Nie podoba sie to nie chodzic na pilke bo widac od nadmiaru emocji to Ci oleum w glowie opada niebezpiecznie parafrazujac Zaglobe.
Nastepny Koszalek Opalek co w zyciu na porzadny samochod nie zarobil,majtek se wyprac nie umie ale bedzie kluby naprawial,co tam naprawial,uspolecznial prywatne podmioty bo klub to przeciez „dobro wspolne. Nie do wiary,ile przemadrzalych cepow jest teraz w necie,szkoda tylko,ze zaden groszem nie smierdzi,doswiadczenia nawet w zarzadzaniu 5-osobowa grupa nie ma,zycia nie zna,ale juz pedzi innym wskazywac co musza zrobic,bo kilka artykulow w prasie przeczytal,albo mu co koledzy powiedzieli…
Najpierw oceniajac czyjas logike czy argumentacje to sie naucz podstaw prostej matematyki,troche kindersztuby i szacunku do innych,zwlaszcza do ich pracy,a pozniej wyszczekuj te swoje madrosci. Jeslis nie kibol,to tym gorzej dla Ciebie… Kurcze,”sukces sportowy adekwatny do nakladow” – a co,z Twojej kieszeni pochodzi ten naklad ? To moze jak Krzysiek Stanowski zaloz sobie klub i zobaczymy,czys taki madry,choc orzechy przeciw dolarom ze nie stac by Cie bylo. Wg tych madrali Filipiak popelnia blad,bo daje pieniadze i zatrudnia ludzi,cala mase zreszta,i pewnie perwersyjnie dziala na swoja szkode,tylko po to,zeby jakis napinacz internetowy wyjasnil,ze nie tak i nie o to chodzi. Wypada jeszcze,zebys uzasadnil zyciowa madrosc plynaca z Bogiem i Maryja natchnionej piesni „strzelcie kurwom gola”,oraz przedstawil pelen esej o slusznosci uzycia maczet w porachunkach kibicowskich,przyganiajac przy okazji Filipiakowi,ze chlopakom maczet nie kupil,a przeciez oni to klienci,wiec sie spodziewali podobnego bonusa do tych 15-zlotowych biletow,ktore dumnie dzierza pod dresem w spoconej dloni jednoczesnie mnac kominiarke…
Idz i nie wracaj – jeslis rzeczywiscie nie kibol,to jeszcze wiekszy wstyd i hanbe sobie i rodzinie przynosisz,tak „argumentujac”…

qdlaty81
WIDZEW

Hehe. Dobre.
Obawiam się jednak że motłoch nie zrozumie.
Jak kibole tak kochają klub to niech kupią udziały, wykładają hajs i zarządzają. Cudzym hajsem zarządza się najłatwiej.
Popatrzcie tępaki na Arsenal. Od iluś lat nic nie wygrał a budżet na poziomie united czy chelsea. I co? Pełny stadion i 6 lat oczekiwania na karnet.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

wyar
Ponosi cie. Jesli lubisz abstrakcyjne porownania, to akurat twoja zonę moze obchodzić tylko listonosz, który w czasie gdy jeszcze do niej smaliłes cholewki, mógł ją pukać co ranek, a odkad zamieszkaliście razem, musi sie dostosować do twojego grafiku w pracy.
Klub piłkarski to nie szparka do ruchania w wolnych chwilach, bo znudziło ci sie zarabianie pieniędzy. Klub jak najbardziej nalezy do społecznosci kibiców, bo bez niej jego isnienie nie ma sensu. Bez kibiców futbol nie ma sensu.
Ze stadionów nalezy usunąć bandytów. Koniec, kropka. Taki jestes genialny, to teraz wymyśl jak to zrobić nie krzywdząc pozostałych kibiców.

qdlaty81
WIDZEW

Nie robi błędów tylko ten co nic nie robi

Znaffca

wyar ja nawet nie jestem z Krakowa……
Musze przyznać, że dostrzegam jaką krzywdę psychiczną wyrządzili bandyci na trybunach społeczności krakowskiej po powyższych komentarzach.

efrenbatareyes

wyar Mam tak z Legią. Chodziłem i przestałem. Nie chcę swoją obecnością wspierać tych kretynów, ich protestów i ogólnie tych „mądrości” jak napisałeś. W chuju mam. Kiedyś piłka była piłka, meczyk pooglądać, trochę poskakać, pośpiewać – fajne emocje, dobra zabawa. Dziś polityka, historia, ideologia, i masa kretynów, którzy sami się mianowali na prezesów i będą zarządzać, a prawda taka, że nie dałbym im śmieci wyrzucić w obawie, że pomylą pojemniki. Z tym intelektem to mogą odbijać patykiem fale od brzegu.

wyar

o to to. A najzabawniejsze jest to,ze im biedniejszy kraj,tym wiecej takich idiotow szukajacych „wspolnej tozsamosci” – to oczywiscie latwiejsze niz zmierzyc sie z zyciem samemu. Kurcze,mieszkam na Zachodzie i w najbardziej rozwinietych krajach pilka to w wiekszosci zabawa ,a nawet jak kibice sa bardziej ekstremalni,to z reguly odbywa sie to poza stadionem,poza glownym nurtem,mozna by rzec. Bo to oczywiste – chcesz sie kapac w gownie,to musisz sie nauczyc,ze nikt inny tego gowna nie chce wachac. Jak bylem w USA na NBA i baseballu oraz calkiem niedawno w Kanadzie (Toronto) u przyjaciolki na meczu Soccera 😉 to w zyciu sie tak dobrze nie bawilem – byly emocje,troche browaru,wspolne spiewanie,przekomarzanki z kibicami druzyny przeciwnej (Montreal). Swietnie spedzony czas. Przyjezdzam do rodzinnego Krakowa i nawet biletu dzieciom mojego rodzenstwa nie moge kupic,coby klub troche podratowac. Bo jak tu je wsylac,skoro trzeba gola,strzelic krwm gola ??? Masa ludzi nie chodzi,ktora znam,lacznie z moim Ojcem,co na Wisle chodzil dlugie lata (sam bym jemu i Stryjowi karnet kupil,bo to zadne wielkie pieniadze). I to sie dzieje od dawna,niestety.
Nie mowie,ze gdzie indziej nie ma w ogole niczego takiego – ale skala,jaka „oferuje” Polska,po prostu powala na kolana,i tracisz chec do czegokolwiek. U nas,dopoki bedzie krolowal bandycko-wiezienny etos i ktos z tym skurwielstwem nie zrobi porzadku – to pilka nie bedzie sie rozwijac. Bo to nie jest prawda,ze ludzie nie chodza na mecze ze wzgledu na beznadziejny poziom – nie chodza,bo marny poziom mozna wytrzymac,ale marny poziom ludzi – juz nie.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Kilka wpisów wyżej pokusiłeś się o „diagnoze życia” osoby z którą, przyjmijmy sobie taka konwencję – prowadziłes dyskusję. Na takiej samej zasadzie, ba! Nawet pokuszę się o cytat: „Bo to nie jest prawda,ze ludzie nie chodza na mecze ze wzgledu na beznadziejny poziom – nie chodza,bo marny poziom mozna wytrzymac,ale marny poziom ludzi – juz nie.” chciałbym zapytać – jakim cudem możesz sobie spojrzeć codziennie w lustro? No chyba, że jestes niedowidzący, to sorry – pytania nie było.

efrenbatareyes

Oczywiście, że poziom nie decyduje. Przykładem niższe ligi niemieckie czy angielskie. Trybuny pełne, a gra, no cóż trzecia liga – domyśl się. Sam z piłki nie zrezygnowałem i zasuwam za IV ligą, na okręgówkę, czy na pierwszą. Liczą się emocje i atmosfera. To jak wyjście do kina, nie zawsze film trafi w twój gust, co nie musi oznaczać, że wieczór się nie udał. Przeciwnie, spotkałeś znajomych, swoją panią zabrałeś na kolacje, spędziłeś fajnie czas. A skoro jak twierdzisz, poziom jest kluczowy, to powiedz, dlaczego bydło z Legii zrobiło wszystko co w ich mocy, żeby nie móc na żywo oglądać LM? Kto prezentuje lepszy poziom od Realu, Borusii? Bo jak na moje, to chuja byli zainteresowani poziomem widowiska, ale wiadomo – niekumaty to niekumaty. Bawcie się sami.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Gdzie ja cos napisalem ze poziom jest niewazny?

qdlaty81
WIDZEW

Zapraszamy na Widzew. Owszem zawsze się kilku patusów znajdzie, ale chodzą całe rodziny, a 5-6mln pln z biletów to dla klubu niezbędny tlen. Na trzeciej lidze pragnę dodać

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Opisałeś to co mam na myśli ale innymi słowami. Byłem w Zielonej Górze na Zastalu – koło mnie w sektorze siedział fan w koszulce klubu z Torunia z którym przyszło grać gospodarzom. Siedział, obejrzał mecz, życzył powodzenia. Wracał jednym autobusem – wysiadł wcześniej. Zakładam ze do hotelu/do domu w mieście kopernika wrócił z wszystkimi zębami. Jedyny antydoping to było trąbienie trąbkami by rozproszyć torunian podczas akcji i machanie rękami przy rzucie wolnym by rozproszyć ich. Dla mnie ekstra. Nie zwyzywali ich od kurew, śmieci anie nie twierdzili że to klub pederastów.

Byłem na Żużlu na Sparcie Wrocław. Jadąc tramwajem na stadion uderzyło mnie to że nikt nie skacze, nikt nie drze się. Na trybunach cały przekrój, od dzieci, po rodziny, poprzez pary w wieku 20-30 lat, a skończywszy na osobach starszych czy to z żoną czy to z wnukami czy to samemu. Osoba mi wówczas towarzysząca stwierdziła że niesamowicie tu sielska atmosfera, brakuje tylko leżaków by można się było rzucić pod stadionem i pokontemplować zanim wyjadą na próbę toru. Mimo sektora gości, kibice Włókniarza Częstochowa siedzieli też pośród nas. Jeden nawet na przeciwległym sektorze. Wracając kupił szalik Sparty, wracał z dwoma. Jak straciłem go z pola widzenia to miał wszystkie zęby – zakładam że się to nie zmieniło.

Byłem na siatkówce na Torwarze na ONICO. Bardzo dużo kobiet, czy to pod postacią paczek kilku nastolatek czy to pod postacią rodzin z dziećmi etc. Po meczu wychodziliśmy i przechodziliśmy obok kibiców Jastrzębskiego Węgla. Onico wygrało 3:0. Nie zostaliśmy zwyzywani od kurew ani od cweli, mieliśmy okazję przybić piątki, a czytałem potem że zanim wrócili do domu goście poszli do jakiegoś pubu z miejscowymi oglądać kolejny mecz. I nie, nie była to żadna zgoda ani tym podobne rzeczy.

Zeszły tydzień. Znów żużel. Mecz Motor Lublin – ROW Rybnik. Po pierwszym meczu na Śląsku wydaje się że sprawa zamknięta. 52:38 dla ROWu. W rewanżu jednak koziołki dokonują niemożliwego. Odrabiają stratę i wygrywają 53:37. Euforia na stadionie. Prezes Mrozek w wywiadzie dla stacji Eleven Sport przeprasza kibiców mówiąc że spieprzyli dokumentnie sprawę. Po meczu grupy kibiców sfrustrowanego ROWu i szczęśliwych Koziołków z Lublina mijają się na dziedzińcu stadionu. Dzieję się to: https://www.youtube.com/watch?v=0jtoUiMwCu8

Mógłbym jeszcze wymienić NBA oraz NASCAR na którym miałem przyjemność i gigantyczne szczeście być. No ale to amerykańce. Coś innego, co nie? : – D

Tymczasem piłka nożna. Dalej trafiają się różne indywidua które twierdzą że okrzyki o jebaniu kurew świetnie motywują. Dalej zamiast zrobić zmasowany bojkot wszystkich klubów sobie szczekamy w komentarzach nic nie znacząc. Dalej się zastanawiamy czy jak nazwiemy bandyterkę bandyterką to czy pan kibic po drugiej stronie stadionu siedzący sie nie obrazi. Dalej strach jest jechać 162 przed meczem Legii w pobliżu stadionu bo w najlepszym przypadku się nasłucha wulgaryzmów, często w ogóle na inny klub niż ten z którym będą aktualnie grać (co jest wyższym poziomem głupy dla mnie ale no dobra), i się dowie że policja to skurwysyny. Ale przecież jestesmy na nich skazani… Tsa… A piłka w Luksemburgu zrobiła postęp. Na bezludnej wyspie też! Tylko u nas się nie da.

Urkides
Legia Warszawa

„ogladam piłke dla beki”
Całkowicie zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami i twierdzę że daliśmy sobie wmówić że piłka nożna, bez tego szamba, agresji i zorganizowanego półświatka nie może istnieć. Jestem przekonany że może a nawet będzie lepiej funkcjonować.
Jak słucham tego wulgarnego szamba lejącego się obficie z żylety, to myślę że wolałbym bym westchnięcia całych trybun po dobrych zagraniach i burzę braw po bramkach. Nie zabierałem swoich synów na mecze, bo nie wiedziałem jak im wytłumaczyć fakt, że w domu uczę kulturalnego zachowania a sam chodzę nurzać się w takim szambie.
Te wszystkie „wojny” potrzebne są bandytom żeby zarządzać konfliktem, tzn tresować swoich żołnierzy w nienawiści. Ci którzy nie przyjmują bezmyślnie ideologii grupy, nie nadają się do gangu, bo mogą zawieść przez swoje „dylematy moralne”. Na trybunach odbywa się selekcja kadr dla przestępców i radykałów róznej maści. Im potrzebni są podobni ludzie, bez własnego zdania, łatwo przyjmujący zdanie lidera i umiejący nienawidzić.
Przez bierność, społeczeństwo kuje sobie kadry na przyszłych aktywistów radykalnych ugrupowań albo gangsterki.

NenadBjelica

Ja dałem se spokój z eklapą. Pierdolę to zoo

NenadBjelica

Błędy to popełnia Rutkowski

NenadBjelica

Dokładnie. My zwykli kibole się napinamy na meczach np Lecha z Legią a Staruch i Klima se razem imprezują, handlują, śmieją itp. To jest tak zakłamane gówno, że szkoda gadać. A tymi całymi zasadami sobie dupe podcierają.

Travis
punktuje w punkt multikonta 13mistrza

Smutne że troglodyci obijają piłkarzy po meczu, czy wymuszają protestami odejścia gościa bez którego nie byliby tutaj gdzie są.. Taki mamy kraj, taki mamy klimat…

Swango

Temat rzeka, można gadać sobie jeszcze przez kilkanaście lat, a dopóki nie wydarzy się coś radykalnego, co porządnie wstrząśnie całym społeczeństwem, to nikt nic nie zrobi. Mamy materiał o Wiśle Jadczaka, działania gangsterki jak na dłoni, nic tylko działać. I co? I gówno. Niby są jeszcze jakieś echa tego reportażu, ale temat jest stopniowo wyciszany, za tydzień nikt nie będzie o nim pamiętał. Mam wrażenie, że w obecnej sytuacji nawet trupy na trybunach niewiele by zmieniły.

StaszekPrawy

Jadczak nic nie miał. Nagrał gościa w kapturze na ciemnym parkingu. Kupa śmiechu, i cisza.

Teleskop95

Nie gryzie się ręki która karmi, ale Pan Janusz kiedyś postanowi się wycofać (ta decyzja będzie miała dla niego w sumie dużo plusów) i wtedy Ci co chcą przejąć klub, będą mogli pokazać swoją wizję.

Mecenas_Misiura

Wizja wyglądać będzie m.w tak:comment image

qdlaty81
WIDZEW

Będzie jak w Zawiszy. W końcu ład, porządek, żadych debilnych właścicieli i…czwarta liga zamiast ekstraklasy

Scarecrow
NIE dla żydow-Cześć i Chwała Szatanowi

A co do Filipiaka to ostatnio się oburzał, że zagraniczne koncerny zainstalowane w Polsce za dużo płacą pracownikom i on jest tym zdegustowany, czytaj – boli go dupa, że trzeba podnieść głodowe pensje
Tak więc nie szkoda mi typa ani trochę

afrousa

Ostatnio gość opalał się kilka godzin i dostał raka skóry. Kurwa jebać, to słońce, mam nadzieję, że jutro już się nie pojawi, tfuuuu!

Arjbest

Trudno się nie zgodzić.

kuras

Krzysztof. Jakby nie patrzec jestes znanym dziennikarzem. To moze tak spotkanie z Rudym i prezesem Ekstraklasy. Tylko takie powazne, z docisnieciem i wymuszeniem kilku wizyt u Ziobry i klamczuszka Morawieckiego. Moze jakas presja na sponsorow Wisly…jest duzo rzeczy ktore mozna probowac zrobic. Wiem, Rudy sam powinien sie tym zajac ale on jest jak politycy, bez presji to tylko bedzie pieprzyl bajki. Wiec p. Krzysztofie i inne „Borki”. Jest okazja cos zrobic bo od samego pusania ze jest zle nic sie nie zmieni, niestety…

efrenbatareyes

Ziobroczyńca ma ścigać swój elektorat, patriotów wyklętych z marszów niepodległości? No kurwa, dowcip się Ciebie trzyma.

kuras

Ziobro i jego bezzebny pan tak naprawde gardzo tymi patolami. Teraz ich ochraniaja ale jak tylko wyczuja ze da sie na tym ugrac kilka „punktow procentowych” od razu za nich sie wezma. Tylko ktos musi ta presie na rzadzacych wywrzec. A kto jak nie Rudy i jego przyjaciele dziennikarze

efrenbatareyes

Zgadzam się. Odwiedzą kogoś w areszcie, a ci myślą, że mają sojuszników. Pożyteczni idioci. Nie ma szans na poprawę z powodów które wymienił Filipiak. Ten bal trwa z państwowych pieniędzy – to wszystko zmienia, podstawy są zjebane. W normalnych ligach piłka jest biznesem, jest komercyjna. Prezes i zarząd dba o produkt (drużynę), bezpieczeństwo, bo to są jego klienci – z tego żyje.. Zależy im aby zostawili jak najwięcej pieniędzy, a żeby tak było musi być bezpiecznie, komfortowo i atrakcyjnie(na boisku). U nas, prezesi klubów wydeptują tylko ścieżki do rady miasta, bo to jest ich zarobek. Nie istotne czy widowisko jest super, jaka frekwencja, ile sprzedali pamiątek, bo cyrk sponsoruje społeczeństwo. Politycy z rad miejskich, czy państwowych spółek, chętnie dają, bo zapewniają sobie miejsca w zarządach i radach nadzorczych dla rodziny i przyjaciół. Jeśli to się nie zmieni, nie ma co liczyć na zmiany. Bo komu ma na tym zależeć? Dno panie…

qdlaty81
WIDZEW

Uff są też logiczni na tym forum. Bełkot motłochu ciężko czytać

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Na polityków mam wyjebane, gardzę tym całym pisdzielstwem za obłudę, fałsz, rzygać mi się chce jak patrzę na uśmiechniętą mordę kurskiego, zaplutą pawłowicz etc., ale chyba bym kurwa na nich zagłosował, jakby jakimś jednym, krótkim ruchem rozpierdolili całe kibolstwo (oczywiście to, w negatywnym tego słowa znaczeniu) … but it’s impossible … tu trza jakiejś Żelaznej Damy, a nie prawiczka i jego wesołej kompanii tudzież innych rozmemłanych krzykaczy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bergen

odpierdol sie od patriotow i Marszu Niepodleglosci ciemniaku.
Zaden normalny prawicowiec nie glosuje na pis

efrenbatareyes

Jakiś ty głupi… Znasz system wyborczy w naszym kraju, wielki patrioto? Głosy oddane na partię, która nie osiągnęła progu wyborczego są dzielone na ugrupowania które weszły. Ale nie po równo, tylko w takim stosunku ile zdobyli mandatów. Trzy lata temu sld i razem się nie dostali, więc 50procent ich głosów dostał pis (bo ma większość) reszta się podzieliła. Więc jeśli głosujesz na małe prawicowe partię, które nie wchodzą – wspierasz pis. Wbij to sobie do głowy, to raz, a dwa, każda partia prawicowa, która myśli o jakikolwiek znaczeniu w sejmie jest zmuszona do współpracy z pisdzielcami, bo tak się przedstawia nasza scena polityczna. Nie zwiążą się przecież z PO, SLD, Razem, to z kim kurwa? To nie tylko pis ale zjednoczona prawica, geniuszu. Partia ziobry, gowina, kukiza. Jak to możliwe, że zabierasz głos, kurwa głosujesz! a nie znasz systemu, nie wiesz na kogo idzie twój głos… I ci się dziwić się kurskiemu, że inaczej niż ciemny lud o was się nie wypowiada.

Bergen

A gdzie w moim poscie napisalem cos o systemie? Hahaha po czym wnioskujesz ze nie znam systemu? A tu cie zdziwie i powiem ze znam dobrze. I tak dzieje sie z kazdym kto wygrywa wiec 7 lat temu popierales po glosujac np RN hahah te uczony hahahaha. Protestuje jesli ktos wrzuca prawicowcow do wora z pisem a tak zrobiles. Nie glosowac na male partie to lepiej patrzec jak te skurwysyny doja co sie da i siedziec na dupie i pierdolic ze nic nie da sie zrobic.Najwyzszy czas wypieprzyc takie durne myslenie bo przez taka gadanine jak twoja nic sie nie zmieni.
Siedziec na dupie i udajac madrego a i nic nie robic ot kurwa pomysl na zycie

efrenbatareyes

Zabawny jesteś. Ciągoty pisu do prawicy, i na odwrót, są widoczne, aż nadto. Bez sensu w to brnąć. Kwestia złodziei. Minęły trzy lata i nic. Zero zarzutów a tym bardziej wyroków. Ile się człowiek nasłuchał o złodziejstwie, przekrętach, łapówkach i innych wałkach. I co, nic? Mając prokuraturę, służby, nie znaleziono żadnych dowodów, przelewów, świadków, kurwa nic? Przecież Polskę sprzedali, jakiś ślad być musi. Różnica między nami jest taka, że ja, zanim kogoś nazwę złodziejem, mam dowody, wyrok skazujący. Ciemnemu ludowi – jak mawia prawicowiec Kurski – to nie przeszkadza. Wystarcza im wystąpienie Beci, w ostatnich ośmiu latach, Polcy i Polacy. Przecież to niemożliwe, aby bogobojni patrioci mogli skłamać, w celu wygrania wyborów, bo im się należy!! Uczciwi są.

Bergen

Zgodze sie do prawie wszystkiego co napisales oprocz tej ciagoty do prawicy.
Nie ma nic na odwrot bo juz powiedzialem zaden prawicowiec nie chce miec z pisem nic wspolnego.
Wrona wronie oka nie wykole.
To co sie dzieje to farsa.Nazywanie pisu Zjednoczona prawica przy tlumie gawiedzi jest obrzydliwe,malotego po robi to samo to tylko dowod na zmowe pookraglostolowa.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Rudy się opierdala, druga kadencja, nic go nie boli, tylko na krytykę byłych kolegów jest wyczulony, ale udaje impregnowanego.

Król Roastów
FC Taciewo

Gdybym był biznesmenem, który chce inwestować w futbol, inwestowałbym w kluby typu Termalica, Groclin, czy Amica. Wolna amerykanka – cel reklamowy osiągnięty (bo nazwa sponsora jest w nazwie klubu), zero problemów z kibolami, a gdy klub gra dobrze, to i tak stajesz się rozpoznawalny (vide Drzymała). A że małe wpływy z biletów? Za to zero kar i mniejsze koszty ochrony. Zresztą – nawet w większych polskich klubach to tak naprawdę mały procent wpływów do budżetu, więc można to przeboleć.

StaszekPrawy

Groclin padł, Amica przeniesiona do Poznania, Drutex wyszedł z Bytowa.

tss

Dodajmy, że Termalica zleciała z hukiem z ligi mimo, wydawałoby się idealnych warunków do prowadzenia biznesu piłkarskiego.

Król Roastów
FC Taciewo

Tss, z ligi z hukiem zlatywały też kluby z przeciwnego bieguna modelu zarządzania, z ogromną bazą kibiców: Widzew, ŁKS, Ruch, swego czasu Górnik, Cracovia, Zagłębie (tam mają i kibiców, i pieniądze!), GKS Katowice, Pogoń, Zawisza. Słowem – nie wyciągaj wniosków pod tezę na jednym przykładzie.

qdlaty81
WIDZEW

Dokładnie. Januszowe zarządzanie króluje na salonach ekstraklasy

Król Roastów
FC Taciewo

StaszekPrawy i co z tego, że padły? Patrzę na to z perspektywy biznesmena, który chce, by było o głośniej o jego biznesie, a nie jako osoba, która altruistycznie chce zbudować sobie klub piłkarski dla dobra polskiej piłki. Cele reklamowo-towarzyskie zrealizowane? Tak. Nic się nie stało, gdy sponsor odszedł, bo kluby i tak nie miały wielu kibiców i zbyt dużej tradycji sportowej? Owszem. Jestem zdania, że taki mądrze zarządzany klub z grą w europejskich pucharach byłby w stanie nawet osiągać zyski.

Nie chcę się czepiać, ale...

Ale cel reklamowy osiągnięty. Korzyści dla polskiej piłki żadnej. Korzyść dla inwestora już jakaś jest.

Poker

Rzeczywiscie, najlepiej miec klub taki jak Bruk-Bet czy Piast Gliwice, male kluby bez kiboli, stadion na 5.000 kibiców wystarczy. Nie trzeba oddawac cateringu bandytom. Pieniadze z praw telewizyjnych wystarcza a jezeli udaloby sie zagrac w europejskich pucharach to kasa ogromna. Trzeba zainwestowac w dobrego trenera i bardzo dobrego dyrektora sportowego i najlepszy skauting.

Borg

Sytuacje mogą uratować właściciele spoza granic Polski z którymi troglodyta z trybun będzie miał kontakt widząc go na telebimie, a odwiedzić nie będzie go mógł, bo musiałby wydać 5000 PLN na bilety na samolot. Taki właściciel nie będzie miał problemu żeby z troglodytą w układy nie wchodzić Wiem, nie tędy droga.

StaszekPrawy

Żabole mieli Alianza, Legła Koreańca. I jajco.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nie chcę się czepiać, ale...

Coś jak Lechia i ETL? I co to niby daje? Sukcesów brak, długi rosną. Ale to oczywiście wina kibiców.

StaszekPrawy

Zarządzana przez kiboli Wisła w czubie tabeli. Zarzadzana przez profesora biznesmana Cracovia na dole.
Kto marnuje pieniądze panie zakolasty?

Wicher

To teraz się pochwal się ile to ci kibole załatwili kasy dla Wisły? Z tego co wiem (co cała Polska wie) ledwo udało się jej znaleźć kasę na stadion bo bez tego ni chuj by był czub tabeli. Po za tym jak odejdzie LV z Wisły właśnie przez kiboli to będziesz widział Wisłę w IV lidze. I to możliwe, ze już od lutego, więc nie pierdol waść.

StaszekPrawy

Majcher dał opłaty z kosmosu, bo jest za Cracovią. Inne miasta pomagają klubom.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Ale ty pierdolisz gościu 😀 Mam wyjebane na te wasze maczeciarskie klimaty, ale podpadasz pod zakolastą definicję „głupiego manipulanta” … wręcz książkowy przykład z ciebie 😀

Wicher

Inne miasta pomagają klubom? A ja się pytam po co? Przykład Chorzowa pokazuje, że to kompletnie bez sensu. Jednak nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile kasy dla Wisły załatwili ci kibole zarządzający klubem?

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Ale wymyślileś zagadywadkę, spojrz w raport deloit i poczytaj. Żadna prawda objawiona.

Wicher

Znajdę tam odpowiedź na którekolwiek z moich pytań? Raczej nie sądzę. Tak wiem, że miasta topią kasę w klubach piłkarskich, a te je przejadają.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Znajdziesz informacje ile kasy zalatwili kibole dla swojego klubu. Pytanie – po co miasta pomagają klubom, należy skierowac do wlodarzy tych miast.

emperor

Cracovia to oni!

Wicher

Czyli kto? Przecież nie ludzie z trybun? Im wszystko jedno jakie barwy noszą i co wykrzykują „Cracovia” czy „jesteśmy pedałami”. Byle mieć okazję komuś jebnąć. Po za tym Cracovia była w takiej czarnej dupie przed Filipiakiem, że teraz byłoby ich chyba ze 20. To nie Łódź gdzie tam ludu jest w chuj niezależnie od postawy zespołu na boisku. Patologie są wszędzie, ale o Cracovii niewielu by dzisiaj słyszało.

mcz
Bałtyk Międzywodzie

Akurat Cracovia kibicowsko się bardzo dobrze trzymała w czasach III ligowych, zanim przyszedł Filipiak. Na meczach 3 ligi na których czasem bywałem chodziło czasem kilkuset widzów, ale bywało po kilka tys (10 tys na meczu z Koroną). Oczywiście jestem przeciwko protestom, aby Filipiak opuścił klub. Wolę coroczną walkę o utrzymanie w ekstraklasie niż 3 ligowe mecze tak na szybko z pamięci z LZS Niedźwiedź, Zelmerem Rzeszów czy Izolatorem Boguchwała.

DrMabuse
Wisła Kraków

Cracovia grała z Niedźwiedziem?

mcz
Bałtyk Międzywodzie

Tak. Przez 3 sezony. 2000/2001, 2001/2002 i 2002/2003. Razem 5 meczów, w szóstym był walkower dla Cracovii.

WhiteStarPower

Baranie mecz z Korona byl o awans i byl juz po pierwszych przelewach z Comarchu stad frekwencja. Pasom przed Filipiakiem kibicowała tylko miejska patologia, rzulernia i gangsterka i to jest kurwa fakt, nie opinia

mcz
Bałtyk Międzywodzie

Debilu, a byłeś kiedykolwiek na meczu o herbową tarczę Krakowa? Pasy w 3 lidze, Wisła w 1, a na trybunach jakieś wielkiej przepaści nie było widać.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

No no no. Kilkuset kibicow na 3 poziomie rozgrywkowym. Czyli mniej niz na 4-5 (calkowicie amatorskim) w Rzeszy, Francji czy Hiszpanii. Tam to 3-4 tys kibicow srednio na mecze chodzi.
Ale nikt lomu za pazucha nie nosi.

WhiteStarPower

Ale Pan pierdolisz, mamy stadiony od 10 lat, brak zadym mniej wiecej tez, nasza kadra x nie wyszla z grupy na poważnej imprezie o ile w ogole sie na nia dostała a liga jest na 20+ miejscu w Europie a Ty sie porównujesz do Niemiec i Francji. Punto tez gonisz Porszaki i sie wkurwiasz ze nie dajesz rady? Nie lubię głupich porównań, zacznij od tego ze tamci Panowie nam zapewnili 45 lat braci ze wschodu a sobie jakos niebardzo a potem szukaj różnic

efrenbatareyes

Nie ma zadym… śmiechłem! Z prawakami zawsze ten sam problem – żyją wyimaginowaną historią, nierealną teraźniejszością, więc przyszłość jest ułudą, mokrym snem. I spiski, zdrady, roszczenia i pretensje. W spiskach mamy prawdziwe mistrzostwo świata. Spiskują przeciwko Polsce: unia, niemcy, ruscy, francuzi, żydzi, zieloni, cykliści, weganie, ateiści, araby, muzułmanie, lgtb, gender, dziennikarze, targowica i chuj wie kto jeszcze! Urojenia starszego pana, a wy w to wierzycie. Więc posłuchaj, po wojnie ruscy i podległe im republiki, to 180mln ludzi, 10mln pod bronią, przemysł zbrojeniowy rozpędzony na maksa, od 49 posiadacze bomby atomowej. Prawdziwa potęga militarna. Wie to każdy za wyjątkiem prawaków. Coś bredzą o zdradzie i trzeciej wojnie światowej. A fakty są proste, Stalin wziął jak swoje bo był mocny. Bardzo mocny. Gdyby nie alianci z zachodu, to może by się zatrzymał we Włoszech, albo Portugalii. Taka jest geneza komuny w naszym kraju. Komuny, która padła jak pies Pluto trzy dekady temu, ale do dziś obóz post solidarnościowy walczy z systemem, którego nie ma, natomiast ów walka zapewnia punkty procentowe od pożytecznych idiotów. Gdyby ktokolwiek realnie z tym walczył, nieakceptowalna byłaby obecność piotrowiczów i innych chujów po waszej stronie. I nie płacz o tej komunie, bo nie byliśmy jedynymi, którzy przez to przchodzili. Tacy sąsiedzi z południa idą do przodu, myślą o przyszłości, a u nas za sprawą prawaczków ciągłe nurzanie się w historii, palenie świeczek i celebra okrutnych wpierdoli jakimi były na przykład PW. Świat się zastanawia czy sztucznie wychodowane nautrony, będę w stanie osiągnąć świadomość… Z Niemcami to auta trzeba budować jak Skoda, to samo z Francuzami, a nie się bawić w wypominki rzeczy sprzed 80lat. Zresztą całkowicie urojone, ale to już było we wstępie.

Urkides
Legia Warszawa

efrenbatareyes
Żeby było zabawniej, to PiS głosi propaguje bolszewicki system moralny skupiając pod swoimi skrzydłami niedobitki mentalnych bolszewików, którzy byc może nawet o tym nie wiedzą. Sprawiedliwość ludowa, wrogowie ojczyzny, V kolumna, walka klasowa ( z elitami), to sa hasła bolszewików.
Kupują głupich ludzi rozdając prezenty i usypiają ich czujność a w tym czasie szykują prokuraturę i sądy do „walki z wrogami ojczyzny”
Również ten motłoch stadionowy jest częścią planu, bo władza nie wszędzie może oficjalnie uzyć przemocy. Wtedy wysyła „patriotów” na „spontaniczne akcje”, tak samo jak komuniści wysyłali ‚aktyw robotniczy” przeciwko „zdrajcom ojczyzny” w 1968r.
Wszystko juz było a jednak nie brakuje idiotów, którzy dają się nabierać na te stare numery.

efrenbatareyes

Oni wierzą, że to dla nich te reformy. Nowi sędziowie, izby dyscyplinarne, czy inne, będą się zajmować skargami dobrych chłopaków z ZK. Po za tym, Ziobro jeszcze do nich o 6.00 nie zapukał… ale zapuka. Zdziwią się wtedy.

WhiteStarPower

Widze ze jestes biednym zakompleksionym człowieczkiem ktorego „prawaczki” musiały zlać kiedys dobrze skoro tak sie brandzlujesz tym określeniem jakies 10 raz w tym wpisie. Z zakompleksionymi sie ciezko pisze ale moge poszerzyć Twoja wiedzę z historii. Otóż na którymś zjeździe wielkiej 3 albo Teheran albo Jałta decydowało o utworzeniu frontu ktory Churchil chcial na Bałkanach ale Stalin wiedział czym to pachnie i przepchnął wersje z Normandia, tym samym potem mogl dostC większy kawałek tortu. Front balkanski wcisnąłby nas w ramiona swiata zachodu. Restzta Twojego wpisu to jakis zakompleksiony bełkot szukający wrogów „prawaczkow” wiec zostawię cie w spokoju tylko zgaś światło :) powieś sobie jeszcze jakis ładny obrazek, moze Che, moze Tusk, kogos kogo szanujesz (Szczuka, Szumlewicz? Lis? No nie moge sie zdecydować sami poważni publicyści) Zandberg! Wszak to nasz oświecony polski towarzysz ktory wszystkim chce rozdać tylko musi zabrać najpierw :) nie wiem co lubisz. Ja PISu nie lubie, ale de gustibus

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Czytasz przed komentowaniem tego co komentujesz czy zawsze pierdolisz bez sensu?
Naprawde ciezko ogarnac, ze poziom Eklapy to drugi/trzeci poziom rozgrywkowy w Niemczech czy Francjii do tego powinno sie porownywac.

WhiteStarPower

Zatem Ty przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Średnia widzow w eklasie to ok 9tys, dawaj mądralo z tej 3 ligi niemieckiej/francuskiej/hiszpańskiej średnia frekwencję jak porównujesz w ten sposob poziomy

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Chciales zablysnac, ale znowu gowno wyszlo.
Oryginalny komentarz „mcz” byl o klikuset kibicach na poziomie 3 ligii w Polsce.
Ty zas wyjechales nagle o Eklapie, ze niby ja porownuje do Bundesligii czy Premiership (na marginesie: gdzie niby sie tego doczytales?).
Srednia frekwencja:
2.Bundesliga: 20.020
3.Bundesligii: 8.560
Ligue 2: 6.250
Championship: 19.760
League One: 8.250
Segunda Division: 10.280
Wiec ja porownujac Eklape poziomem i frekwencja do 2-3 poziomu rozgrywkowego w Rzeszy, Francji czy Hiszpanii nie rozmijam sie z faktami.

StaszekPrawy

Prezesi przychodza, odchodzą. twoją ległą miało wojsko, Romanowski, koreańce, tvny, szopen z orangutanem, sam szopen. Kibole są zawsze z klubem, zawsze wierni. Gdy klub spada podnoszą od niższych lig.
I jeszcze to kibole narodowcy będą bronić Polski w razie wojny, a nie biznesmani i profesorowie.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe StaszekPrawy
Ci bandyci chowający się za narodowymi symbolami i bohaterami, to co najwyżej będą rabować opuszczone domy. I jako tako w czasie wolny będzie się ich za szaber rozwalać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides