post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 21.05.2018 11:38 przez

Krzysztof Stanowski

Tyle dyskusji, a przecież nic z nich nie wyniknie.

Można wbiegać na murawę. Jeśli wkroczy do akcji policja, to po prostu zagoni cię z powrotem, tak jak zagania się krowy do zagrody. Nie zostaniesz dodatkowo ukarany.

Można zakładać kominiarkę. W banku nie wolno, ale na stadionie wolno, nawet w środku lata. To znaczy niby nie wolno, ale jak już założysz, to przecież nikt nie poprosi cię o jej zdjęcie.

Można strzelać do ludzi z rakietnic, co już mamy dobrze omówione po finale Pucharu Polski. O tyle to całe strzelanie fajne, że policji chyba też się podoba i prosi o więcej. Byle celować w kobiety i dzieci, a nie w lożę prezydencką.

Można publicznie się obnażać. Pokazywanie gołej dupy w tramwaju, parku, albo na głównej ulicy w mieście skończyłoby się interwencją, ale – tu dobra wiadomość dla wszelkich zboczuchów – na stadionie wolno.

Można zdemolować autobusy, bo kto się będzie zastanawiał, która konkretnie osoba jest za to odpowiedzialna. Zdemolowane to zdemolowane, po co drążyć temat.

Tak generalnie na stadionie i w jego okolicach wolno WSZYSTKO. Od małych rzeczy…

Prosimy nie stać w ciągach komunikacyjnych.
– Buahahahahaha.

…aż po duże.

Można wszystko. Jeśli przyjdzie ci do głowy, żeby się zesrać, to oczywiście możesz to zrobić i tylko od twojej śmiałości zależy, czy zesrasz się na trybunie, czy np. na środku pola karnego.

Czy ktoś z tym coś zrobi? Absolutnie. Gdybym ja był prezesem klubu piłkarskiego, to nie robiłbym z tym nic. Chcecie zakładać kominiarki – zakładajcie. Strzelać – strzelajcie. Dupę pokazywać – pokazujcie. Zesrać się – srajcie. Róbta co chceta. Nie ironizuję – naprawdę na to wszystko bym pozwalał, a jak ktoś twierdzi, że by nie pozwalał, to jest hipokrytą.

Pozwalałbym, bo mam żonę, dzieci, dom, samochód. No i lubię jak samochód nie płonie, lubię mieć szyby w domu, lubię mieć dzieci na placu zabaw. Więc jeśli ktoś mówi, że by z tym wszystkim walczył, to nie zna życia. Ja bym nie walczył. Ja bym się dzielił zyskami z cateringu, dzieliłbym się przychodami z handlu pamiątkami, płaciłbym kary za oprawy, wynajmowałbym wskazaną „ochronę”. Robiłbym to wszystko, tak jak płaciłbym haracze w latach 90. jako właściciel knajpy na Starym Mieście. Czy myślicie, że ci wszyscy prezesi oddają część swoich pieniędzy (catering, pamiątki, ochrona, kary), bo uważają, że to w porządku, czy że są do tego zmuszani?

Prezesi i właściciele klubów są ofiarami, a często próbuje się z nich robić sprawców. Z pojedynczych odważnych ludzi walczących z patologią – jak kiedyś Osuch, a niedawno Filipiak – albo już zrobiono wariatów, albo się zaczyna robić. Bo stadion pusty. No wielkie rzeczy. „Kibice przestali przychodzić”. Skoro przestali przychodzić to może nie są kibicami. Jak nie chcą, niech nie przychodzą.

Czy zrobi coś policja? Nie. Policja powie, że ogranicza ich ustawa.
Czy zmieni się ustawa? Nie. Posłowie powiedzą, że jest ona całkiem w porządku.

Po Borussii Dortmund tylko trochę pogadano.
Po derbach Trójmiasta tylko trochę pogadano.
Po derbach Krakowa tylko trochę pogadano.
Po finale Pucharu Polski tylko trochę pogadano.

I teraz też się tylko trochę pogada, ale niespecjalnie długo, bo mundial za pasem.

*

A gdyby jednak ktoś próbował coś zrobić? Najpierw trzeba ustalić kto, skoro nie politycy i nie policja. Prezesi klubów też nie. Najlepiej byłoby odpowiedzialność zrzucić na jakieś nie do końca znane ciało, niekojarzące się z pojedynczą osobą. Np. Komisja Ligi byłaby w porządku. Serio piszę.

Przed nowym sezonem ogłosić absurdalnie ostry karomierz i przestrzegać go w stu procentach, bez żadnych odstępstw i bez żadnych postępowań wyjaśniających.

Odpalenie środków pirotechnicznych: minus trzy punkty.
Odpalenie środków pirotechnicznych w taki sposób, że mecz został przerwany na dłużej niż 30 sekund: minus sześć punktów.
Przesadne natężenie wulgarnych okrzyków: minus trzy punkty.
Przerwanie meczu poprzez wbiegnięcie na murawę: minus dwadzieścia punktów.
Wywieszenie transparentu o treści niezwiązanej z wydarzeniem sportowym: minus trzy punkty.

I jak ktoś wywiesi transparent, że we wrześniu 1939 roku Rosjanie najechali Polskę – minus trzy punkty. Niech się zapisze na kółko historyczne i udziela na jakimś forum w internecie. Jak ktoś wywiesi „pozdrowienia do więzienia” – minus trzy punkty, wyślij pocztówkę jeśli tak bardzo chcesz pozdrawiać.

Ojej, co to by było! Cenzura, skandal… A kto by decydował, czy wulgaryzmów było za dużo?! Już odpowiadam – przedstawiciel Ekstraklasy. A kto mu dał do tego prawo? Już odpowiadam – Ekstraklasa. Jak się komuś nie podoba, niech się wypisze z rozgrywek.

Mistrzem Polski zostałby jakiś klub typu Bruk-Bet (jak już wróci) i fajnie. Cała reszta może z czasem by się nauczyła nowych reguł. Oczywiście najpierw odbyłaby się cała seria akcji protestacyjnych, którą – pozostając w tematyce tego, co na stadionie dziś jest dozwolone, a co nie – należałoby konsekwentnie zlewać ciepłym moczem. Nawet przez lat pięć.

Nikt by nie chodził na stadiony! Piłka nożna dla kibiców!

No to by nikt nie chodził. Trudno.

Wracając do porównania z restauracją… Do knajpy, w której przesiadują gangusy też normalni ludzie nie chodzą. Gdy gangusy przestaną w niej przesiadywać, dalej normalni ludzie chodzić nie będą. Najpierw odczekają rok albo dwa, upewnią się, że to już naprawdę miejsce dla innej klienteli.

Oczywiście można też wybrać wariant, w którym po wsze czasy będzie się podawać golonkę gangusom. Co kto woli.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 21.05.2018 11:38 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 250
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

Że Ci nie wstyd bronić Lecha. Masakra.
Ale odnośnie Legii w ciągu ostatnich kilku lat na nowym stadionie odbywały się bodaj 3 dekoracje przeciwników.
Ostatni incydent był dawno temu na starym obiekcie po tym jak piłkarze Legii odspiewali sobie Legia to stara k*wa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jarek1965
Jarek1965

Na nowym obiekcie taki incydent był też – Pod tytułem „lżenie piłkarzy przeciwnika” i rzucanie przedmiotów w stronę pola bramkowego ! Superpuchar 2012 Legia – Śląsk , gratuluję wiedzy i obiektywizmu.

Chata Kumba
Chata Kumba

Jak Ci nie wstyd bronić Legii. Masakra. Ostatni incydent to ten z pobiciem własnych piłkarzy , a przedostatni to ten na meczu z Borussią. Pełna kultura

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

Stano, jako Weszlo podniescie publicznie takie akcje z tego meczu:
1)Rasizm w stronę Cafu – skórki z banana, odgłosy małp. Chybs jest monitoring?
2) uderzenie Pazdana przez jakiegoś przyglupa w kominarce
3)wezwanie na solo piłkarza Lecha przez jakiegoś glupka

To są kwestie do prokuratury! Czemu wszyscy udają że nic się nie stało i zajmują się paroma świecami dymnymi które to rozejda się po kościach.

Jak tak Ci Stano zależy na poprawie sytuacji to jako Media zrób coś od siebie. Nie wiem podnieś publicznie te kwestie czy publicznie zgłoś to jako dziennikarz do odpowiednich służb. Kluby pewnie się boją więc weźcie im pomóżcie jako media! A nie tylko głowa q piach i sugerowanie odejmowania punktów.

Chyba że Ty też się boisz wykonywać swój zawód bo rodzina bo to bo tamto.

Jak tak to wal śmiało :my jako weszlo też nic nie zrobimy co moglibyśmy bo się boimy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

hds
hds

Jak tak Ci Stano zależy na poprawie sytuacji to jako Media zrób coś od siebie. Nie wiem podnieś publicznie te kwestie czy publicznie zgłoś to jako dziennikarz do odpowiednich służb. Kluby pewnie się boją więc weźcie im pomóżcie jako media!

Przeciez to wlasnie Stano robi. Poza tym jak slusznie zauwazyl to POLICJA I SADY powinny lapac i karac bandytow, a nie klub i dziennikarze. Czy to tak trudno zrozumiec?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.

I można by wklejać takich filmików jeszcze kilka/naście

pad
pad

Ale co chciales przez te filmiki powiedziec, poza tradycyjnym przyp…leniem Legii ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pad
pad

To weź poprzeglądaj gazety stare. Te po Wilnie, te z okresu „wojny”z ITI, te po Borussi itp. itd. Wy naprawdę macie jakiegos świra na punkcie wszystkiego co dotyczy Legii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob
facemob

To ze warszawskie kurwy zapomnialy ze w Polsce najczesciej robia burdy. Jak nie z borussia to z jagą, albo wczoraj z policja w Kutnie, jebani hipokryci. A o wojnie z ITI juz tez kurwa zapomniales? Jak legie z pucharow wyjebaliscie?

pad
pad

Ja o niczym nie zapomniałem, ale to cale przypominanie przez was strasznie zalosne jest.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

@thementalist
Tak za to że na murawę wbiegli bandyci z Lecha należą się Legii minus trzy punkty.
Czytasz co piszesz?
Chyba jasne że chodzi o sytuację w której karane są drużyny których to „kibice” zachowują się nieodpowiednio.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

@thementalist
Bredzisz.
Na Cracovii sobie poradzili. Nikt z kotła nie mógł kupić biletu na inne sektory. Zakup biletu na inne tylko w cenie całego karnetu.
Pojedyńcze wbiegnięcie na murawę, czy nawet kilka osób to nie to co wczoraj w Poznaniu. Poza tym taki odseparowany typek, nawet jakby mu się udało kupić karnet, jest łatwy do zidentyfikowania i wyłapania, bo jest sam a nie w grupie. Dodatkowo jakakolwiek próba maskowania się wśród kibiców którzy siedzą normalnie kończy się interwencją ochrony. Wyprowadzeniem i zakazem.

Przestań pisać SF

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Normalna konsekwencja takiej walki 😉 ale jak mowisz, jesli Filipiak w tym podejsciu wytrwa bedzie mozna ocenic efekty. Kto wie, czy to wlasnie nie Cracovia udowodni reszcie, ze mozna pozbyc sie patoli, a w kilkuletniej perspektywie sciagnac w ich miejsce normalnych kibicow 😉

Murphy
Murphy

Od nowego sezonu zapewne należy spodziewać się pewnych zmian i złagodzeń. Ale za prezesa Filipiaka trzymam kciuki. Z terrorystami się nie negocjuje.

Jarek1965
Jarek1965

Normalnych kibiców ? Czyli takich którzy po pierwszych 2-3 porażkach powiedzą że wolą posiedzieć przed telewizorem niż oglądać jakąś „padakę” ? Bo jak nie zauważyłeś to w klubach które mają większe wahania formy to właśnie Ci „patole” jak ich nazywasz robią jedyną frekwencję na stadionach. Konsekwencją takich działań byłoby opróżnienie większości stadionów. Należy karać i owszem ale nie stosować odpowiedzialności zbiorowej – Monitoring na stadionach jest wystarczającej klasy aby wskazać i ukarać faktycznych sprawców takich czy innych działań.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Normalnych czyli normalnych 😉 bez kominiarki na glowie, bez rzucania kurwami w kierunku kibicow przez bite 90 minut, bez strzelania w ich kierunku petardami, bez rzucania rac na boisko i bez napierdalania sie na boisku i poza 😉 monitoring na stadionach byc moze jest wystarczajacej klasy, niestety „kibic” z tej specyficznej trybuny najczesciej klasy nie ma, a przynajmniej na tyle, zeby odwalac te wszystkie cyrki bez maskowania swojej twarzy 😉

Panci Pancernik
Panci Pancernik

Ci normalni właśnie przez to idiotycznie zarządzenie, że trzeba kupić cały karnet nie chodzi. Ci normalni maja też inne rozrywki i jak chcą raz na 3-4 kolejki iść na mecz to nie mogą. Ci normalni jak maja kolegę ,czy wujka w odwiedzinach i chcą go zabrać na stadion to nie mogą. Ci normalni nie chodzą – bo nie mogą. Najgłupszy zakaz jaki kiedykolwiek widziałem. Sam w tym sezonie do meczu z Wisłą byłem 5 razy na stadionie. Po nim niestety już pojedynczego biletu nie dostałem . Pozdrawiam ten normalny.

Panci Pancernik
Panci Pancernik

Ci normalni właśnie przez to idiotycznie zarządzenie, że trzeba kupić cały karnet nie chodzą. Ci normalni maja też inne rozrywki i jak chcą raz na 3-4 kolejki iść na mecz to nie mogą. Ci normalni jak maja kolegę ,czy wujka w odwiedzinach i chcą go zabrać na stadion to nie mogą. Ci normalni nie chodzą – bo nie mogą. Najgłupszy zakaz jaki kiedykolwiek widziałem. Sam w tym sezonie do meczu z Wisłą byłem 5 razy na stadionie. Po nim niestety już pojedynczego biletu nie dostałem . Pozdrawiam ten normalny.

Szyderca
Szyderca

Cracovia jest na początku drogi z walką o „normalność”. To może lepiej posłużmy się przykładem Zawiszy?

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

To, że ktoś się wyłożył na eliminowaniu patoli że stadionu nie oznacza, że inni nie powinni próbować 😉

Michal Sz
Michal Sz

Na razie ma pustki i spokój. Jak drużyna zacznie dobrze grać to i frekwencja wzrośnie. Zresztą na Cracovii to stadion zapełniał się w całości może jedynie na derbach z Wisłą, a tak to ile osób tam chodziło? Zdaje się, że średnio około 7 tysięcy, ale trzeba by dokładnie sprawdzić. Więc też bez szału, to nie są jakieś kosmiczne straty dla Filipiaka. Byle starczyło mu cierpliwości.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Dlatego Cracovia nie ma wiele do stracenia, ale duzo do wygrania 😉

Murphy
Murphy

@thementalist
Porażką i dramatem jest to co sstało się w derbach. Porażką i dramatem są odpalane race i kary które musi płacić za nie klub, porażką i dramatem, jest na Cracovii stek bluzgów lecących z trybun, o nagłośnieniu takim że czasami zagłusza komentarz w TV. Porażką i dramatem jest przekonanie tych ludzi że to oni są Cracovia, i że bez nich nie będzie w Cracovii piłki nożnej.

Niska frekwencja jest tylko konsekwencją pewnych działań.
Nie wiem dla kogo, mecz jest mniej ważny, niż jakaś atmosfera na trybunach, jakieś oprawy race i bluzgi, i jakaś chora nienawiść do wszystkich w około niemal.
Nie dla mnie.
Dla mnie najważniejsze jest to żeby klub któremu kibicuje wygrywał, i nie był absolutnie w żaden sposób karany za moje zachowanie na trybunach.
Ci którzy tego nie rozumieją mogą wypierdalać. Stworzyć sobie ekstraklapę bandycko kibolską. Powynajmować lub pobudować stadiony pozatrudniać trenerów i zawodników, i organizować spotkania. I niech się bawią do woli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michal Sz
Michal Sz

Przypomnij sobie co działo się w latach 90-tych. Co chwilę burdy, ogólnie jeden wielki syf. Dało się z tym coś zrobić to w końcu i obecne problemy uda się zwalczyć. Potrzeba konsekwencji i konkretnego planu. Dlatego właśnie należy trzymać kciuki za Filipiaka żeby nie odpuścił. Jeśli jemu się uda to pokaże reszcie, że można.

Murphy
Murphy

@thementalist
Nie da się tego załatwić od jednego razu. Bardzo możliwe że taką „terapię” będzie trzeba długo powtarzać. To jest proces, który nie daje zupełnej gwarancji tego, że gdzieś kiedyś nie znajdzie się jakiś kretyn który postanowi odpalić racę, albo zrobić coś za co klub zostanie ukarany.
Ale jeśli takiego osobnika da się łatwo w miarę wyizolować, i nawet po tym co zrobi złapać i ukarać, klub będzie miał argument za tym żeby ewentualnych kar KL nie stosowała, albo je zmniejszała.
Nie ma co się oszukiwać, że to się da załatwić raz a dobrze nie da się. Ale należy minimalizować i walczyć z tym zjawiskiem. Bo doszliśmy do ściany właściwie.

Stabwound2
Stabwound2

OK, tylko uczciwie byłoby zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście na co dzień frekwencja na KSC była dużo wyższa i czy ludzie, którzy dziś chcą tam chodzić, nie napotykają na jakieś groźby. Na Legii też niby kibole „wygrywali” z ITI, po czym jak jednak jakieś dzieci próbowały tam ogarnąć doping, to trzeba było sięgnąć po mocniejsze środki.

Cantorro
Cantorro

O proszę, jaka frekwencja! Wszyscy się dojebali do Bruk- Betu, że to drużyna bez potencjału kibicowskiego i nie pasuje do Ekstraklasy z tego powodu a tu macie swój potencjał! Nieco ponad 2 tys. ludzi na stadionie w prawie milionowym mieście, czyżby Cracovia nie zasługiwała na Ekstraklasę…?

qdlaty81
qdlaty81

Karnety sprzedane to ma w dupie ze ich nie ma

Panci Pancernik
Panci Pancernik

Z czym sobie poradzili ? z wyrzuceniem ze stadionu właśnie tych okazjonalnych nie zajaranych na maxa piłką kibiców sobie głównie poradzili. Strzał w stopę. Dlaczego ja jako normalny kibic nie mogę zabrać kolegi z innego miasta fana ekstraklasy albo wujka Władka który mnie odwiedza na pojedynczy mecz w normalnej cenie ? Takiego idiotyzmu jak na Cracovii to ja dawno nie widziałem. Sam był bym w tym sezonie co najmniej na 3-4 spotkania na stadionie gdyby nie to kretyńskie ograniczenie wyganiające właśnie tych normalnych, tych piknikowych.

Murphy
Murphy

@Pancernik
Sorry, ale Ty piszesz o jednym a ja o drugim. Priorytetem dla klubu jest w tym momencie wywalenie z trybun elementu niepożądanego, czyli tego który robił zadymy. Dlatego te środki są tak ostre. Okazjonalnie przychodzący kibice też z tego powodu cierpią. Ale to jest dodatkowy koszt. Który klub ponosi.
Może od nowego sezonu wypracowane zostaną lepsze rozwiązania.
Póki co Cracovia ma problem załatwiony, nie ma burd, bluzgów, rac i kar.

Panci Pancernik
Panci Pancernik

Nie ma też kibiców. Spoko organizujmy w ogóle bez udziału publiczności to nie będzie bluzgów rac i kar. Tylko po co komu rozrywka na którą nie wpuszcza się widzów. Nie piszę o czym innym. Chcesz izolować idiotów- proszę izolujmy jeden po drugim. Były zdjęcia biometryczne, były dokładnie przypisane do człowieka miejsca których nie wolno było zmieniać według widzimisię. Gdzie się to podziało? Wystarczyło przedstawić regulamin – wchodzisz z zdjęciem biometrycznym, zajmujesz swoje miejsce, nie dymisz – jest ok. Stoisz w przejściu – upomnienie- brak reakcji – policja cie wyprowadza – zakaz stadionowy. Zakładasz kominiarkę – policja cię wyprowadza zakaz stadionowy. Odpalasz race – policja cie wyprowadza zakaz stadionowy. Dla mnie spoko. Normalni mogą znieść siedzenie na konkretnym krzesełku i zdjęcia na bramkach.

Amaretka
Amaretka

Jakich kurwa kibiców ? To są kibice ?

Urkides
Urkides

Stanowski proponuje rozwiązania radykalne i odważne ale one znowu uderzają w kluby i ich właścicieli a nie w bydło.
Ja proponuję inne kary.
Jeśli użyto oprawy do maskowania się bandytów- zakaz wnoszenia opraw i flag na kilka meczów.
Zrobiono bydło bez flag – zakazy stadionowe dla rozpoznanych sprawców (maksymalne) a jesli nie udało się rozpoznać, to dla wszystkich z sektora gdzie był gnój.
Pisałem to nie raz, trzeba pozbawić anonimowości bandytów stadionowych i wtedy będzie można karać konkretne osoby.
To bandyci powinni sie bac kar a nie właściciele. To cisi wspólnicy bandytów powinni cierpieć za ich wybryki a nie kluby. Jak ci którzy pomagają się ukrywać bandytom zaczną przez to cierpieć, to przestaną ich lubić albo chodzić na mecze. Żadna strata.
Że pieniędzy będzie mniej? Wolne żarty, jak nie będzie tych bandyckich hord to pojawią się inwestorzy i reklamodawcy i kibice którzy przyjdą na mecz z rodzinami. Ja swojego syna nie zabierałem na mecze jak był mały bo nie chciałem żeby widział i słyszał rzeczy o których mu mówiłem że są złe.
To bydło wmówiło wszystkim że są solą piłki w Polsce. Może i są ale w oku.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

Jaki brak kibiców? Sugerujesz debilu, że wszyscy kibice solidaryzują się z tym agresywnym bydłem? Przecież większość chce, wypierdolić bydło ze stadionów!

mdxkrk
mdxkrk

Dobrze napisane. Niestety jest jeden problem. Prowadzenie klubu to dla większości właścicieli w mniejszym lub większym stopniu biznes. I to czyni ich zakładnikami bandytów. Nikt nie wytrzyma kilku lat pustych trybun. Za coś trzeba klub prowadzić. Tym bardziej dziwię się zwykłym kibicom, że tak ochoczo biorą udział w tych wszystkich protestach, przez co zamiast wspierać swój klub, wspierają osoby działające na niego destrukcyjnie. Gotowę doprowadzić go do ruiny, byle tylko bronić swoich interesów. Taki właściciel prędzej się wycofa z piłki, niż pójdzie na wojnę z bandytami, bo żaden poważny biznesmen nie będzie godził się na prowadzenie biznesu tak jak mu dyktuje banda baranów.

Partizan
Partizan

Kolega to z własnego podwórka wie chyba najlepiej xD

Amaretka
Amaretka

To się mniej będzie płacić piłkarzą , nie będzie wyjazdów na zgrupowania …. Proste.

wojsal
wojsal

Tylko że gdyby wygonić bydło ze stadionów, to w miejsce bydła (a dokładniej prowodyrów) przyjdą normalni kibice. A do tego kluby nie będa ponosiły kosztów kar czy meczy bez publiczności za karę.

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

Ja – Stanowski, wicie, rozumicie, nawet rozumiem waszą frustrację. Ale pomysłów z dupy wyciągniętych już nie za bardzo… Pominę już ten idiotyzm z kółkiem historycznym, czy wypisaniem się z eklapy, bo może np niech tacy frustraci jak Ty założą sobie swoją ligę i tam upowszechniają debilne pomysły. Ale z przesadnym natężeniem wulgaryzmów to już odleciałeś 🙂

whooyemooye
whooyemooye

S.M.

Tomson1922
Tomson1922

Jak to się mówi stadion to nie teatr , wulgaryzmy były są i będą

Momo1100
Momo1100

Czyli mamy uważać że ci ludzie są zbyt tępi na teatr i tylko na stadion mogą chodzić? Czym innym drogi Panie jest bluzganie, a czym innym demolowanie stadionu, bieganie po murawie i rzucanie racami. To po prostu nie przystoi cywilizowanym ludziom.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran
baran

„I jak ktoś wywiesi transparent, że we wrześniu 1941 roku Rosjanie najechali Polskę” – KRZYCHU, chyba miałeś inna datę na myśli.

strus
strus

Transparent, że we wrześniu 1941 roku Rosjanie najechali Polskę, świadczyłby raczej o dyletanctwie i niejakiej ignorancji. gdyby było we wrześniu 1939 to już lepiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran
baran

Ale Krzychowi chodziło nie o Rosjan i nie o Polskę, tylko o Japończyków próbujących zająć Hawaje. Takich transparentów na meczach Krzychu sobie nie życzy.
Podobnie myśli o próbach wywieszania transparentów nie związanych z uprawianiem sportu na boiskach FC Barcelona. Jakiekolwiek nawiązywanie do ewentualnej niepodległości regionu Hiszpanii o nazwie Katalonia traktuje w sposób jednoznaczny – wtrącanie się polityków i polityki do sportu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

A wtedy to nie przypadkiem Niemcy nas najechali?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stabwound2
Stabwound2

Dość niedawno policja ubiła jakiegoś „wojownika” na meczu w Knurowie. Bardzo wymowne były filmy z tego wydarzenia, gdzie koledzy próbowali gościa reanimować, a policjanci nie kiwnęli palcem. Jeszcze bardziej wymowne były komentarze w sieci, gdzie te cuchnące hipokryzją „smierć kibica jak śmierć brata” i inne „wiecznoodpoczywajki” były tłem dla wyrazów poparcia dla policji, zgłaszanych przez „normalnych” kibiców.

Kto ma chociaż kilka zdrowych komórek mózgowych, ten wyciągnął wnioski, zwłaszcza ten, że portret na czarnej fladze to nie jest wystarczająca rekompensata za śmierć w głupiej sprawie. Kto nie zajarzył…tego nie szkoda.

tencowie
tencowie

Nie dziwię się, ze Stanowskiego pogonili z trybun Legii jak pisze takie bzdury. Zapatrzony w swoją Barcelonę, która jest och i ach. Nie widzi jak tam bluzgają pół meczu, nie widzi jak rzucają w piłkarzy czym popadnie, nie widzi jak się leją przed i po spotkaniach i na końcu nie widzi jak fani Barcy świętują zdobycie trofeum to ciągle ktoś ginie na ulicach. Ale grunt, że na zachodzi sobie poradzili a Stanowski może napisać żałosny felieton.

varak
varak

O, typowo polskie myślenie – po co coś robić, przecież „tam to biją murzynów”. Tymczasem normalnego człowieka gówno obchodzi co się dzieje „tam”, ma się nie dziać „tu”. Proste?

tencowie
tencowie

Ja powiem tak. Widziałem wiele na polskich stadionach w latach 80-tych i 90-tych. To co się dzieje teraz to jest NIC. Wczoraj w Poznaniu były karygodne obrazki ale nie oszukujmy się, to była jakaś groteska a zostały pokazywane jakby była wojna na murawie. A co się wydarzyło? Wbiegło kilkunastu gości, odpalono i wrzucono na murawę kilka świec dymnych i koniec. Dużo więcej się działo na finale PP dwa lata temu. Abstrahując od debilizmu tych kilkunastu gości to tego typu obrazki są na zachodzie co kolejkę. I nie tylko na Bałkanach ale przede wszystkim w Bundeslidze, Serie A czy Ligue 1. A kibice na murawie są prawie na każdym stadionie w ostatniej kolejce Premier League. Chodzi przede wszystkim o lament w mediach. Wydarzył się incydent, potępiamy go i tyle. Od karania są sądy. Niech prokuratura ustali winnych i ich osądzi i po temacie.

Voitcus
Voitcus

Myślę, że ten lament wynika stąd, że nic się z tym nie robi. I nie chodzi o to, że źli chłopcy rzucili race na boisko, tylko że oni się biją z policją i potem sobie idą do domu jakby nigdy nic, a Janusz płaci podatki i sobie nie życzy chuligaństwa.

tencowie
tencowie

To że się nic nie robi to akurat można zarzucić policji i prokuraturze. Skoro jedni nie potrafią nikogo złapać (albo nie chcą) a drudzy nie potrafią przedstawić zarzutów (albo nie chcą) to daje to poczucie bezkarności.
Natomiast jak chodzi o wczorajsze wydarzenia to zobaczcie dwie sprawy. Pierwsza to kto wybiegł. Kilkanaście osób, część w kominiarkach, część w szalikach na twarzy a część w ogóle bez niczego. Każdy kto choć trochę śledzi scenę kibicowską wie, że to nie była żadna zorganizowana akcja tylko frustracja części zwykłych kibiców, być może nawet jedno meczowych, którzy wykorzystali sytuację. Nie było tam ani chuliganów, ani ultrasów ani nawet szeroko pojętej ekipy wyjazdowej. Gdyby te zdarzenia miały wyjść od tzw Grup Kibicowskich, wyglądałoby to zupełnie inaczej.
A po drugie to skumulowane siły prewencji. Na żadnym meczu policji nie ma i być nie powinno. Czekają w pogotowiu poza stadionem. Nawet na ostatnich spotkaniach podwyższonego ryzyka w Poznaniu ich nie było. Wczoraj byli i pojawili się po 20-30 sekundach. Oczywiście twierdzą, że na wniosek organizatora ale każdy wie, że to ściema.
Podsumowując. Lech jako klub już został ukarany walkowerem. Dostanie jeszcze pewnie karę pieniężną a kibice jakieś zakazy wyjazdu zorganizowanych grup i tyle. A resztą niech się zajmą odpowiednie służby. Jak im się w końcu uda to będzie sygnał ostrzegawczy na przyszłość a jak nie to pewnie za rok będzie podobnie, może na innym stadionie i tak w kółko.

Voitcus
Voitcus

Ja się z Tobą zgadzam, natomiast lament w mediach wynika stąd, że można przedstawić Januszom, że są zagrożeni.
Generalnie, poza tym płonącym samochodem i wyłamanym płotem, nie stało się nic złego, ucierpieli też kibice Lecha jako ogół, bo teraz w Warszawie mogą mówić, że nie potrafili przegrać z honorem.
Stało się też to, że tyle było walki z chuligaństwem, prawie się udało, o meczu Legia-Borussia i pustym stadionie a meczu z Realem ludzie prawie zapomnieli, że mecz Piast-Górnik to statystyczny Polak nie wiedział nawet, że się odbył (a to się hanysy biją, to ja się nie wtrącam), o finale Pucharu Polski część może nie usłyszała, bo był weekend majowy, a to, co było wczoraj popsuło tę całą kibicowską akcję „nic o nas bez nas” i w zasadzie można zaczynać od początku.

bastion79
bastion79

Pamiętam jak w latach 80tych i 90tych wyglądały samochody od strony bezpieczeństwa. Szok! Dzieci przewożone bez fotelików, brak obowiązku pasów itp Dziś wygląda to zupełnie inaczej, pasy, poduszki, abs, kontrola trakcji, strefy zgniotu i wiele wiele innych. I nie zgadniesz! Wciąż dochodzi do wypadków. Rozumiesz przykład? Kolejna sprawa to te ciągłe wskazywanie na innych. Alkoholicy, patologia, kryminaliści, stadionowi chuligani stosują ten sam prymitywny mechanizm obronny, polegający na zmienianiu znaczenia słów i czynów, zdrobnienia czy podawanie jako przykład kogoś gorszego. Alkoholik nie mówi, że nachlał się i zawalił (dał dupy), tylko twierdzi, że strzelił małe piwko i nie ma sprawy, kryminalista nie mówi, że napadł, pobił i okradł, nie, o tylko skroił, dał plaskacza a poszkodowany to mięczak i lamentuje itp. Kibole identycznie, od zawsze. Żadne awantury – drobne szarpaniny, podpalenie dachu – fajerwerki, w sylwestra też się zdarza, bicie piłkarzy – rozmowa wychowawcza, i tak dalej…

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

pierdolisz debilu. To, że na zachodzie zdarza się takie bydło jak i u nas, nie oznacza to że to jest normalność. Wypierdolić bydło ze stadionow!

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

i fakt – mea culpa. Za taki trans to nawet minus 6. Tu Ci muszę rację Stanowski przyznać.

Marcinecckie
Marcinecckie

Ja wiem, że z tymi karami punktowymi za racę to takie ironizowanie, no ale nawet gdyby coś takiego wprowadzić, to skończyłoby się tak, że każda ekipa co mecz by race odpalała. Tak samo, jak wszystkie ekipy ustaliły, że w 30. kolejce będzie przerywanie meczów serpentynami w ramach akcji ,,Ostatni gwizdek”. Swoją drogą pojawia się pytanie, czy czasami nie trzeba być faktycznie pierdolniętym, żeby tę ligę regularnie oglądać, nie mówiąc już o wyjazdach – to by tłumaczyło zachowania na trybunach. Natomiast smutny wniosek jest taki, że z kibolami się nie da wygrać. Ostatnio Mati Borek opowiadał, jak kapitalnie rozwiązane są sprawy bezpieczeństwa na finałach europejskich pucharów (kontrole co 50 m. i tak dalej), po czym na finale LE odpala się tonę piro.

Murphy
Murphy

Nie nie skończyłoby się tak.
Po pierwszym takim wybryku klub zamknąłby trybunę do końca rundy sezonu i nie wpuścił nikogo z tej trybuny na inne miejsce.
I mógłby sobie odpalać racę co najwyżej u siebie w kiblu.

Marcinecckie
Marcinecckie

>klub zamknąłby trybunę

xD To na takiej samej zasadzie klub może po prostu nie dopuszczać do wniesienia piro na stadion, bo chyba nie myślisz, że takie ilości rac są wnoszone w tyłkach. Problem jest taki, że kluby tego nie chcą robić, bo raczej nikomu nie jest śpieszno do wojny z kibicami, co uzasadnił tutaj Stano. Gdyby to wszystko było takie proste, to dziś Zawisza byłby wzorowym klubem z kulturalnymi kibicami, a fani Wisły potulnie oglądaliby nawet derbowe starcia. A dziwnym trafem ani Osucha, ani Bednarza nie ma już w Ekstraklasie, a na Legii (kulturalnego wydawałoby się Mioduskiego) akceptowalne jest butowanie innych kibiców.

Murphy
Murphy

dubel

Murphy
Murphy

W Cracovii przestali się bawić.
Nie ma tzw „młyna” nie ma problemów. Nie ma steków bluzgów lejących się z trybun, rac, kar i szmat na płotach które nie są związane z meczem.
Frekwencja niska. Bywa. Lepsza niska frekwencja, niż zamknięty cały stadion.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

a to mnie akurat nadal interesuje, pamietam odgrazanie sie tych z ostatnigwizdek, ze z kazda kolejna kolejka bedzie tylko gorzej jesli Ekstraklasa nie pojdzie im na reke, wiec pytanie mam takie: Ekstraklasa poszla im na reke, czy kibol nie tak zorganizowany i grozny jak go maluja? 😉

Marcinecckie
Marcinecckie

Pewnie czekają na wprowadzenie nowego regulaminu, licząc przy okazji, że kontrowersyjne (zdaniem kiboli) przepisy zostaną zmodyfikowane.

Murphy
Murphy

Katalog kar trochę bym zmodyfikował. Ale generalnie popieram.

theczarek
theczarek

Kurczę Stano taki stary pryk a wali populizmem jak nastolatek. Celowanie z karami za wybryki w wynik sportowy klubu, głupiej tego się nie dało wymyślec.

Cxy naprawdę to takie trudne do zrozumienia, ze takie narzędzie jakie Stano opisuje było by bronią wodorową w rękach tryglodytow? Nikt chyba nie ludzi się, że dla takich mózgów dobro piłkarskie klubu jest najważniejsze bo nie jest (miliony dowodów).
Stano załatwił byś tym swoim pomysłem ligę na dwadzieścia lat, brawo Ty. Bo w rękach terrorystów nie były by już tylko skromne argumenty finansowe (kary) a całkiem potężne finansowo sportowe (praktycznie cały budżet cele itp). Po prostu broń masowego rażenia.

Ale żeby nie było że tylko hejtuje.
Rozwiązaniem nie jest przerzucanie odpowiedzialności ns klub i celowanie karami w jego wynik sportowy (to sugeruje Stano), bo to tylko szkodzi klubowi i prawdziwym kibicom.
Rozwiązaniem jest egzekwowanie kar indywidualnych! To jest proste. Tylko najpierw trzeba zidentyfikować:
Ktoś się przebiera pod sektorowka i potem odpala race? Powinna być za to urzedowa kara zakazu sektorowek dla tego klubu na minimum runde. To da się wyegzekwować. Zapisać w regulaminie, że recydywa oznacza ostatnią karę razy dwa.
Zaczną się przebierać w kiblu? Postawić przy kiblu kontrolę biletową. Szybką, tylko ryj dokument i bilet. Da się? No da.
Jak już mamy udrozniony proces identyfikacji, oddać w 100% policji kwestie lokalizacji winowajcow i karania ich. Ale tak żeby klub nie miał nic absolutnie nic do gadania,zeby żaden terror klubu nie przeszedł. Policja zajmuje się wszystkim.
Na koniec egzekwowanie kar od winowajcow. Nie jakieś śmieszne zakazy które nie służą nikomu ani bezpośrednie pozbawienie wolności ale kary finansowe. 100k za race. 500k za wbiegneicie. 200k za zamaskowanie się typu torba z biedronki na ryj czy tam kominiarka.
I tyle, po problemie.

Murphy
Murphy

Następny który nie rozumie, że po pierwszym takim występie, trybunę, na której taki występ miał miejsce klub by po prostu zamknął.
I skończyłyby się jazdy. Nie wchodzisz a racę możesz sobie co najwyżej w domu w kiblu odpalić.
Tak terapia by zabolała. Przez chwilę.

theczarek
theczarek

Murphy twój model już był testowany. Zamkniecie trybuny nic nie daje bo bandyci wchodzą wtedy nn inne. Docelowo zamknięcie całego stadionu. Tylko czy to jest faktycznie najlepsza droga i zadziała resocjalizatorsko na ludzi którzy zarabiają na wymuszeniach z klubu? Śmiem wątpić 🙂 pamiętajmy że tu nie chodzi o dzieciaków którzy mają frajdę z odpalania rac czy z robienia czegoś nielegalnego, tu chodzi o zorganizowanych przestępców czerpiących z tego procederu realne przychody.

Murphy
Murphy

theczarek
Bredzisz.
Na Cracovii dało. Jest spokój, nie ma rac bluzgów.
Piknikowa atmosfera? Tym którzy przyszli oglądać mecz – czyli prawdziwym kibicom, to z całą pewnością nie przeszkadza.
Cała reszta może wypierdalać.

theczarek
theczarek

Legia już to przerabiala, kolejnym krokiem bylo u nas bicie kibiców którzy się wylamywali. Craxa ma bogatego wlasciciela który może sobie pozwolić na brak kibiców na meczu inne kluby tak nie mają. A kibole wrócą, spokojnie, niby czemu miało by być inaczej. Zobacz Bydgoszcz.
Zsby nie było dlls mnie też idealnym rozwiązaniem bylo by wycięcie do nogi ruchu kibolskiego ale to się nie uda samym zamknięciem trybuny co udowodniono w wielu miejscach w Polsce. Więc to ty bredzisz bo nawet nie znasz realiów i nie znasz historii takich rozwiązań.

theczarek
theczarek

Wręcz wg mnie trzeba zdecydowanie zdjąć kary dls klubów za wysepki kibiców po to, żeby zabrać z rąk kibolom argumenty finansowe. Tylko karanie indywidualne, bardzo bardzo srogie i skuteczne. I wszytko łącznie z egzekwowaniem zakazów sektorowek powinno być poza zakresem prac klubu. Tu powinny działać niezależne służby państwowe. Kontrole policji itp. Aby kibol nie mial pola do presji na klub w jakiejkolwiek kwestii.

Murphy
Murphy

theczarek
Przykład Zawiszy jest bardzo dobry właśnie.
Chcieli wojować i wylądowali na śmietniku.
Ten przykład należy upowszechniać czy rozpowszechniać. Pokazywać. Chcecie fikać proszę bardzo. Klasa B lub C czeka. Tam będziecie mogli uskuteczniać swoje pragnienia. Ty
Tyle że tam szło o coś innego a nie tylko zwyczajne bandyckie zachowania.

Zdjęcie kar z klubów będzie tylko zachęceniem ten bezmózgiej skurwiałej tłuszczy.Bo skoro klubu nikt nie karze, to co mnie zatrzymuję. Mnie przecież nikt nie złapie.

Co do Legii i tego co przerabialiście. Bicie kibiców którzy chodzą na mecze. Bo nie ulegają wpływom jakiś bandytów z trybun którzy chcą decydować o tym co się na nich dzieje?
I to ma być niby argument?
TO już pisałem wszelkie zachowania przed stadionem to już sprawa czysto dla policji. I wystarczy jej obecność przed stadionem w odpowiednich ilościach, żeby na samym stadionie było spokojnie, skoro bydła na nim nie będzie.

theczarek
theczarek

Naprawdę myślisz że dymiącym leży na sercu dobro klubu? W Bydgoszczy jawnie mówili że wola Zawisze w niskich ligach ale z ich rządami niż w eklapie bez ich wpływu.
To jest kasa a nie jakieś pierdolowate cele sportowe, zejdzie pls na ziemię.

Janko, dominacja Legii juz jest zacementowana, nie trzeba nic dodatkowo cementowac.
Legia nie ma żadnego konkurenta a kluby pokroju Jagi Lecha pewnie za rok znów Lechii czy być może Piasta nie są w stanie udźwignąć przełamania tej dominacji, raz ns jakiś czas się uda ale nic poza tym. Każdy z nich siebie wart i ns tym samym mentalno organizscyjnym poziomie. Jedyne opcje na skruszenie tego to upadek Legii lub pojawienie się nowej siły w lidze.
Z punktu widzenia kibica Legii liczę na Lubin, to co robią robią mądrze, może za parę lat pokażą Polsce jak bić się z Legią o mistrza.

No i może Rutki wyjdą w końcu z Poznania i znów we Wronkach, wolni od tłuszczy i kompleksów, pokażą jakość piłkarską.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Już widzę te teksty w gazetach po wprowadzeniu w życie pomysłów Stano: „Wczoraj rozegrano ostatnią kolejkę sezonu 2030/31. Po raz 10 z rzędu tytuł mistrzowski zdobyło B-B Nieciecza osiągając zawrotną liczbe 4 punktów po 37 kolejkach. Wyprzedzili tym samym na ostatniej prostej kończącą z 2 punktami na drugim miejscu Cracovię. Nie obyło się bez kontrowersji. 600 kibiców regularnie odwiedzających stadion przy ul. Kałuży należy co prawda do najspokojnieszych w lidze, ale podczas meczu na szczycie, po kontrowersyjnej decyzji arbitra, jednemu z jej kibiców wyrwało się gromkie „sędzia kalosz!”. Niestety w ciszy panującej na obiekcie słowa te wybrzmiały negatywnie nie tylko w uszach przejętych współkibiców (Cracovii udalo się właśnie wymienić trzy celne podania obrońca-bramkarz-obrońca!) ale też u uszach delegata PZPN, prywatnie wujka pana sędziego. Odjęcie 3 punktów ktore po tym nastąpiło odwróciło bieg sezonu. Do tej pory to Cracovia byla niespodziewanym liderem…. Władze klubu nie rozpoczają jednak, jak twierdzą:”grunt że po raz 1-szy od 3 lat udało sie wyjść z ujemnego bilansu. Teraz puchary! Obyśmy znów nie trafili na jakieś silne zespoły z, Luksemburga. Z Maltańczykami mamy chociaż jakies szanse!” Brązowy medal wędruje z kolei do Stoczka Łukowskiego, a konkretnie do tamtejszych Cichych Stoczek. Klub założony 8 lat temu przy Zakładzie Pracy Chronionej dla Głuchoniemych jako bieniaminek robi furore. -1 pkt na koniec sezonu wynika tylko i wyłącznie z tego że powtórki z kamer wykazały pokazywanie środkowego palca arbitrom po niekorzystnych decyzjach przez niemych kibiców gospodarzy. Z ligi spadają Stal Mielec i GKS Tychy, relikty starych złych czasów. I dobrze- w meczu między nimi doszło nawet do przemycenia na obiekt plastikowej butelki! Liga bez nich bedzie bezpieczniejsza!”

Dziki Jelon
Dziki Jelon

-20 punktów za wtargnięcie na boisko – Obawiam się, że byłaby partyzantka z innych miast aby zaszkodzić danemu klubowi. Ludzie z Komisji Ligi też mają rodziny, domy… Moim zdaniem nikt nic z tym nie zrobi.

Murphy
Murphy

Dziki Jelon
Wytłumacz jeszcze jak ta partyzantka miałaby się dostać na stadion. I to w taki sposób żeby siedzieć w jednej grupie? Co na sektor gospodarzy na młyn może?
Przecież by ich tam zmasakrowali zanim by coś zdążyli rozkręcić.

Dziki Jelon
Dziki Jelon

Pisząc o partyzantce miałem na myśli umyślną chęć spowodowania odjęcia punktów. Nie miałem na myśli zorganizowanej grupy, która wbiegnie na płytę. Wystarczy jedna osoba, niezależnie z której trybuny. Zawsze sędzia wtedy przerwie mecz. A na stadion wejdziesz już bez karty kibica (piszę o Legii)

Murphy
Murphy

Takiego jednego gościa próbującego odpalić racę, jeśli będzie wyizolowany, załatwi ochrona.
I klub będzie miał podkładkę że nie stoi bezczynnie i nic nie robi. I KL może wziąć to pod uwagę i kary nie nakładać.
Oczywiście powrót KK byłby wymagany. Coś za coś.

Leron
Leron

Iloma pkt karnymi winno się karać za popieranie ruchów separatystycznych Stano ??? -100 na kolejne 10lat i obowiązkowa flaga Hiszpanii na koszulkach?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kaligula
Kaligula

L.O.L. Pomyliłeś kolego wątki chyba… Ale nawet jeśli traktować twój głupi głos poważnie to uświadomię Cię, iż Barcelona została za ten transparent ukarana przez LL a następnie zamknęła stadion aby nie dopuścić do ekscesów na trybunach. Także tego…

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

widzę że moderujecie Stanowski, ale dlaczego nie używacie tych przekreśleń liter ulubionych tak przez Weszło? Przecież w internecie nic nie ginie. Twoja głupota również…

szpetnagertruda
szpetnagertruda

Panie Krzysztofie

1. z tym 1941 rokiem coś panu nie poszło – chyba warto zmienić mimo wszystko

2. Ja pamiętam jak niejaki wojewoda Kozłowski chciał karać Legię za niedrożne ciągi komunikacyjne i inne takie – wtedy był wyszydzany i opisywany jako najgorszy, że chce zamykać stadion itd. – proszę przypomnieć jak pan wtedy o tym pisał? Na początku lat 90 kiedy w NY nastał niejaki Giuliani wprowadził zasadę zero tolerancji – każdy najmniejszy wybryk miał być ścigany przez policję – tylko radykalne i wspólne działania coś zmienią. I jeszcze jedno do pana – to pan kształtuje opinię w tym kraju, więc jeżeli na pana portalu pisują goście fani racowisk, to coś tu jest nie tak. TO SĄ FANI ŁAMANIA PRAWA i pan ich opłaca i toleruje, czyli z jednej strony zachęca do kar, z drugiej zaś zachęca do łamania prawa.

3. Każdy w miarę ogarnięty człowiek wie że są ludzie i takich jest większość co poprzez dialog i edukację da radę zachowywać się porządnie, ale jest część która tego nie zrobi – i tą część należy albo usunąć ze stadionów siłą, albo ona będzie wyznaczać „trend” – wybór jest prosty, albo piłka ma być dla kibiców, albo dla tej grupy

4. Doskonale wiadomo że większości tych osobników piłka nie interesuje, albo interesuje średnio – to jest dla nich sposób na życie i zarobek całkiem godziwych pieniędzy – zarobek czasami legalny, czasami półlegalny czasami zupełnie nielegalny.

5. Na koniec powiem tak – żadna komisja ligi, PZPN, kluby nic nie zrobią, jeżeli nie zrobi Państwo, a państwo które jest zblatowane z „patriotami” nic nie zrobi bo nie chce, no chyba że ktoś zginie na stadionie to wtedy wykonają jakieś pozorowane ruchy. Po zadymie w Poznaniu zero aresztowanych, a wystarczyło otoczyć wyjścia z jednej trybuny, położyć kolegów na glebę, jakby co użyć gazu (przecież tak lubią dym, broni gładkolufowej itd. – przecież wiedzieli co się będzie działo to i posiłków powinno tam być pełno – jak obstawiali marsz kaczyńskiego w Warszawie to stały ich setki. Po zadymie w Kutnie (Legia wracała pociągiem) zatrzymano dwóch osobników bo byli ranni, resztę zapędzono do pociągu – rozumiem że jak ja bym rzucał kamieniem w policję to mnie policja odprowadzi do autobusu lub tramwaju i powie żebym sobie dalej jechał w spokoju?

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

A wiesz jak skończył Giuliani i jego akcja?? Mniej więcej tak jak ITI albo Osuch. Ewentualnie Żelazna Dama, za którą po latach trzeba było przepraszać i oczyszczać z zarzutów…

Michal Sz
Michal Sz

Ty na pewno nie wiesz, bo pierdolisz głupoty.

szpetnagertruda
szpetnagertruda

Giuliani ma się całkiem dobrze to po pierwsze, po drugie zaś zrobił w NY porządek – jedno z najniebezpieczniejszych miast w USA stało się całkiem przyjemne. Żelazna Dama również się nie cackała – jedź do Anglii zapal racę na stadionie i poczekaj co się stanie – polecam.
I to też kiedyś przyjdzie w Polsce, wszystko ma swój czas i swoją dynamikę

Morlock
Morlock

„I jak ktoś wywiesi transparent, że we wrześniu 1939 roku Rosjanie najechali Polskę – minus trzy punkty. Niech się zapisze na kółko historyczne i udziela na jakimś forum w internecie.”

Zabawne, bo jeszcze niedawno weszło bardzo chwaliło kibiców Legii za przypomnienie u powstaniu warszawskim, a teraz nagle ma to być zabronione? Wylgaryzmy? Idąc waszym tokiem rozumowania, jeżeli ktoś ich nie chce, powinien wybrać się do teatru, a nie na stadion.

To Tylko Ja
To Tylko Ja

byłem ostatnio w teatrze i aktor powiedział: kurwa

Voitcus
Voitcus

W mordę kopany! W życiu bym do teatru nie poszedł…

Softer
Softer

Pisałem z jednym gościem z UK na Twitterze i stwierdził on,że UEFA lub FIFA powinny coś z tym zrobić.Całkowicie się z nim zgadzam.

Murphy
Murphy

Ani FIFA ani UEFA nie mają żadnych kompetencji by coś z tym robić.

mazur
mazur

Super historia. Ja gadałem z mamą i też powiedziała, że UEFA lub FIFA powinny coś zrobić z głodem w Afryce.

theczarek
theczarek

Cicho gość gadał z kimś z UUUUKKKK! Weź mu nie psuj takich cudownych wspomnień 😀

Krzysio Marzyciel
Krzysio Marzyciel

jak to z jakim gosciem pisal? Ze swoim starym pisal co na zmywaku siedzi :)))

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

dodał cię chociaż do obserwowanych?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

ooo kumaty się zdenerwował

emperor
emperor

Tylko jest jedna sprawa. Jak jesteś politykiem/biznesmenem w mieście klubu obecnej E, I ligi, nawet II ligi, to występując przeciw „stowarzyszeniem” nic nie z(a)robisz. Dlatego też nikt tego nie ruszy. I to się nie zmieniło od lat 90., tylko „ucywilizowało” – czasem nawet dostaniesz w zamian fakturę, a kontrahent przyjdzie w garniturze za kilka patyków.
Inna rzecz, ze nasi politycy wykorzystują kumatych doraźnie. Jak rządził PiS to PO się podpinała (częściowo np. stadion Legii), za PO pisowcy zrobili z kumatych pierwszych patriotów, bo takie ładne oprawy robią.

Ja już się nie mogę doczekać 88 rocznicy wybuchu Powstania. To będzie szoł! Większy niż pamiętne świętowanie 88 urodzin PZPN na stadionach całej Polski.

Quotsa
Quotsa

Piszę to już któryś raz. Wojewoda informuje, że przypadku odpalenia środków pirotechnicznych, czy też innych zdarzeń skutkujących narażeniem zdrowia uczestników zamyka stadion dla kibiców na następny mecz. I zamyka. Do skutku…

Michal Sz
Michal Sz

Jeszcze zabijać nie wolno na stadionie. Pewnie dopiero jak ktoś zginie ktoś się opamięta i coś zacznie się faktycznie dziać, jak to u nas. Zawalił się dach hali targowej, poginęli ludzie, to dopiero wtedy zaczęło się masowe odśnieżanie dachów.

A z tym karami to by nie przeszło. Jak w ogóle wyglądałyby rozgrywki, gdyby ktoś co chwilę dostawał karę minusowych punktów? Przecież to byłby jeszcze większy bajzel niż jest teraz, a podejrzewam, że „kumaci” mieliby z tego niezłą zabawę, celowo co chwilę przerywając mecze.

Jedynym rozwiązaniem jest wyłapywanie tych wszystkich patusów, dawanie dożywotnich zakazów, dowalenie kary finansowej i ustalenie obowiązku stawiania się na komendzie w dniu meczu. Ale do tego jest potrzebne zmodyfikowanie obecnych przepisów, a przede wszystkim ich egzekwowanie, bo na papierze można dawać milion różnych kar, tylko co z tego jak potem nikt ich nie wykonuje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michal Sz
Michal Sz

Ja też byłem częścią tego świata, a ucieczka ze środowiska kibicowskiego to jedna z lepszych decyzji jakie zdarzyło mi się podjąć. Nie ma bardziej zakłamanej grupy społecznej niż kibice piłkarscy.

Kiedyś w końcu będzie inaczej. Inaczej przecież to wszystko wyglądało jeszcze w latach 90-tych, kiedy co kolejkę były na meczach bitwy. Po prostu konieczne jest maksymalne przegięcie ze strony kibiców. Pewnie będzie nim śmierć na stadionie, wtedy już żarty się skończą i sprawy pod dywan się nie zamiecie. Smutny to wniosek, ale niestety jak się pozwala na coraz więcej to kończy się to zawsze najgorzej jak się da.

Stulejarz
Stulejarz

Pozdrowienia do więzienia plus opiewanie wyklętych i inne bzdury nie związane z meczem są wynikiem tego, że nikt tej sprawy nie pilnuje. Gdyby nie dalo sie wnieść durnych opraw i piro na stadion to kumaci mogliby najwyzej sobie pokrzyczeć. Prawdziwy kibic na mecz przyjdzie i tak (vide 2 tys najwierniejszych na Cracovii) a ćwierćinteligentów spod znaku kumatosci na stadionie nie potrzeba. Jestem za pełnym dokręceniu śróbki bandyterce, z terrorystami się nie negocjuje.

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

Masz czysto komunistyczne poglądy. Tak samo myśleli aparatczycy w 1982r. zarządzający transmisją z MŚ w Hiszpanii. Jak nie pokażemy flag Solidarności na trybunach, tzn że jest OK i jej nie ma.
A 2 tys na Nozownikach to nie najwierniejsi, tylko ci co karnet mieli i nie olali ciepłym moczem decyzji kiboli

Stulejarz
Stulejarz

No właśnie najwierniejsi: kupują karnety i przychodzą na każdy mecz. Ortalionowi rycerze na meczach pojawiają się dwa-trzy razy do roku w zależności od rywala by pokrzyczeć i podymić jak nadarzy się okazja. To chwast, który jest zbędny na stadionie i wszędzie tam, gdzie ludzie chcą kulturalnie spędzić czas.

Co do flag to jaki związek mają wyklęci ze starciem np. z Termaliką? Nikogo nie obchodzą poglądy polityczne tzw. osób decyzyjnych, ludzie przychodzą na mecz a nie wykład historyczny (kółko jak to napisał Stanowski).

Hipokryci z tzw. ruchu kibicowskiego po zadymach organizują różne akcje PRowe; a to wspomogą sieroty, a to wyślą paczkę na kresy, a to odwiedzą w szpitalu weterana itd. Później zadyma i tak w koło Macieju. Co rusz ktoś trafia do więzienia za dealerkę czy bandytyzm, więc jest kogo pozdrawiać co mecz.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Porownac bandytow i kryminal do „Solidarnosci”.
Z TVP?

Kobolt
Kobolt

Panie Krzysztofie, a tatuaż PW w widocznym miejscu to też -3 czy odrazu zakaz stadionowy i tylko kółko historyczne pozostaje ?

Zwalczanie patologii, absurdem jest stratą czasu i tylko pogadaniem.

Siwy z Łęcznej
Siwy z Łęcznej

I tak im nic nie zrobią…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysio Marzyciel
Krzysio Marzyciel

stanowska ale wiesz ze podobnie jest w innych krajach? I taka pedofilska Barcelone tez bys musial spuscic do kibla za „putowanie”? Nie mowiac o takich wzorcach jak psg, bayern, juve i innych „arabskich” klubach?

Benis Jądro
Benis Jądro

Niestety, karanie ujemnymi punktami jest tak naprawdę kolejną metodą dowalenia właścicielom klubów za wyczyny lokalnej patologii. Walka z tym bydłem, to tylko i wyłącznie rola państwa, jego organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Niestety rządzący mają to w dupie. Po co wkurwiać żelazny elektorat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

Właśnie tak. Warto też wziąć się za edukację młodzieży i pokazać dzieciakom prawdę, że ich idole w kominiarkach tzw. kumaci i decyzyjni tak naprawdę mają w dupie wyniki drużyny, mają w dupie tradycję i historię klubu i co najważniejsze mają w dupie małolatów których wykorzystują do swoich celów jako pożytecznych idiotów. Jedyne co się dla nich liczy to kasa z lewych interesów i bandyterki.

Stabwound2
Stabwound2

Hm, myślę że przyczyna popularności tzw. ruchu hools jest właśnie pełna świadomość faktów, o których piszesz. W Krakowie, na Śląsku, na Pomorzu, itd. nie jest tajemnicą, że osoby „nieprzypadkowe” zarabiają pieniądze w obiegu nieoficjalnym, dość głośno było o tym, którzy kibice przemycali imigrantów, którzy okradali hurtownie, którzy czerpią korzyści z obrotu dragami, prostytucji, kradzieży samochodów, itd. Małolatów to podnieca, czują się jak członkowie jakichś meksykańskich gangów, kiedy tylko ktos kumaty poda im rękę. Widziałeś materiały bojówki Wisły, gdzie chwalą się pocięciem maczetami kogoś z Cracovii (jakiegoś Mateusza zdaje się)? Myślisz, że małolaty nie zdają sobie sprawy z tego, w jakim biznesie pracują ich idole z młyna?

Więc nie wiem, czy nie byłaby skuteczna strategia odwrotna – pokazanie na przykładach, że ci kolesie to żadni gangsterzy – ot, podrzędni złodzieje, którzy rozpruwają się na komisariatach po 2 dniach, a w więzieniach są tępieni na maksa. Jest masa takich przykładów, praktycznie w każdym klubie – ktoś poszedł na współpracę z policją, ktoś w ogóle był policjantem, a ktoś robił inne, niegodne straszliwego kibola-bandyty rzeczy.

Stabwound2
Stabwound2

Najlepszy pomysł miał Boguś Koralik, szkoda że zabrakło mu odwagi, aby wcielić w życie.

Wykombinował, że klub mógłby dochodzić swoich roszczeń bezpośrednio od zidentyfikowanego kibica, za którego działalność zapłacił kary. Wiadomo, że bandyterka stadionowa robi dla siebie zrzutki, ew. hojnie rozdziela pieniądze z funduszu „na oprawy” na własnych adwokatów, itd. – ale gdyby pojedynczy Mariusz miał do zapłaty 100 tysięcy lub więcej, to nawet ze zbiórką kumpli byłoby mu ciężko i chuliganerka by szybko zbrzydła. I nieważne, jaki byłby rzeczywisty udział danej osoby w szkodach i rzeczywista wartość tych szkód – żaden problem do regulaminu imprezy wpisać, że osoby, którym udowodni się np. przemycanie rac, wjazd na murawę, itd. mają płacić wg osobnego taryfikatora z jakimiś chorymi wartościami.

Pochodną tego pomysłu byłoby zasypywanie kiboli sygnaturami. Powiedzmy, że po meczu Lech-Legia policja informuje, że zidentyfikowała i złapała 4 Sebków. W tym momencie z automatu powinny polecieć grube pozwy o odszkodowanie od: klubu gospodarza, Ekstraklasy, PZPN, sponsora tytularnego rozgrywek, wszystkich telewizji, transmitujących spotkanie, itd. Samo wynajęcie adwokatów do obsługi tylu spraw kosztowałoby Sebka lekko kilkanaście tysięcy, a gdyby sąd uznał roszczenia w całości lub części, skonczyłoby się kwotami rzędu wartości małego mieszkania. W domu każda stara by wybiła z głowy takie durnoty ewentualnym następcom i byłby spokój.

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

Kluby z popierdolonymi kibolami nic nie zrobi bo sa ich zakladnikami .
Policja i sądy z popierdolonymi kibolami nic nie zrobi bo prawo nie umozliwia wykluczenia na stale ich z zycia stadionowego (vide dwuletni zakaz stadionowy – farsa)
Politycy (obecnej partii rzadzacej) nie zmienia prawa by umozliwic wykluczenie popierdolonych kiboli z zycia stadionowego, bo to sa patriotami, wywieszaja patriotyczne transparenty, co jest zbiezne z kursem politycznym obecnej partii. Nie wspomne o utracie elektoratu.
Hm.
Przydała by się taka Margaret Thatcher.

kapitanJaszczuk
kapitanJaszczuk

Następny debil.. Akcja twojej MT skończyła się tak samo jak Widelec Schetyny…

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

Idz sobie wyrwij krzeselko albo odpal petarde.
Warunkiem wstepnym do udzialu w powaznych dyskusjach jest posiadanie mozgu.

DrMabuse
DrMabuse

Przestań już wypisywać te pierdoły. Masz wyjątkowo dobrze dobrany nick pod IQ.

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

zabolało kibola?

skurminator
skurminator

Myślę Stan, że Powinieneś jakoś się odnieść do ubiegłotygodniowej swojej roli adwokata diabła. Tzn. wydaje mi się, że ten artykuł przyniósł więcej złego, jak dobrego, tym bardziej, że dziś to, co dziś Piszesz jest tezą prawie zupełnie odwrotną.

(L) 15 x Mistrz
(L) 15 x Mistrz

Legia Mistrzem po raz 15. i tylko to sie dzisiaj liczy

Dziki Jelon
Dziki Jelon

15 to będzie w przyszłym roku 🙂

tazan
tazan

tak jak piszesz, teraz czekamy jak mistrz (który zaliczył jedenaście porażek) zaprezentuje się w LM i LE 😉

awast
awast

W sumie to ja tu ze wszystkim sie zgadzam a tego zaganiania kibiców tez nie rozumiem. Jak juz ci „ludzie” wbiegli na boisko to policja nie mogła ich otoczyc i wyłapac? O co tu kurwa chodzi? To taki genialny pomysł ze ktoś dowodzacy tymi oddziałami policji na to nie wpadł?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pszemo88
pszemo88

Przede wszystkim należy skończyć z tym mitomańskim hasłem „KLUB TO MY”, za którym sprytnie chowają się tzw. kumaci i cała ich straż przyboczna. To, że ktoś kupuje bilet na mecz nie uprawnia go do uzurpowania sobie jakiejkolwiek władzy. Jeżeli kupujesz bilet do multikina albo nowe auto nie oznacza, że następnego dnia pojawiasz się w siedzibie firmy ze swoimi roszczeniami. Jestes po prostu klientem, tak jak klientami są kibice. I to powinien byc punkt wyjścia. Jeżeli nie podoba Ci sie to, co robi klub któremu kibicujesz to dajesz temu wyraz nie przychodząc na mecz. Ja wiem, że piłka jest w pierwszej kolejności dla kibiców, ale jak daleko można się posówać w różnych ustępstwach w stosunku do grup, które to cynicznie wykorzystują? Oddać kibolom catering, ochrone, sklepy klubowe itp. Co będzie dalej? Możliwość decydowania o zatrudnianiu piłkarzy/trenerów? A może stała reprezentacja w organach kluboów i samej ekstraklasy? Wydaje mi się, że bez uregulowania tych patologicznych relacji na linii klub-kumaci, nie zrobimy żadnego kroku w przód.

fronda
fronda

Jakoś nie odniosłeś się do tego,ze na meczu waszego klubu były race i zeby ścigać tych co je odpalali.

arce30
arce30

Po co tyle minusów. Debile znajdą sobie nową formę rozgrywki. Kto uzbiera ich więcej…..
Na nich wystarczy dożywotni zakaz stadionowy….od razu całą trybunę. Jak kupują bilet to mają dane…..i następnym razem inni może się zastanowią. Jak nie to do końca życia mecz w telewizji będą oglądać. Proste

arce30
arce30

Po co tyle minusów. Debile znajdą sobie nową formę rozgrywki. Kto uzbiera ich więcej…..
Na nich wystarczy dożywotni zakaz stadionowy….od razu całą trybunę. Jak kupują bilet to mają dane…..i następnym razem inni może się zastanowią. Jak nie to do końca życia mecz w telewizji będą oglądać. Proste…

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Moim zdaniem kazda grupa moze cos w temacie zrobic 😉 Dziennikarze sportowi powinni sie dogadac i podjac dlugofalowe dzialania w celu naglasniania tematu stadionowej patologii. Ekstraklasa SA powinna ustalic jakies rozsadne limity placowe dla pilkarzy w Ekstraklasie i wymog inwestowania sporego % dochodow w szkolenie mlodych pilkarzy 😉 PZPN powinien zajac sie finansowaniem i szukaniem srodkow na szkolenie, jesli chodzi o wszystkie nizsze szczeble ligowe. Niestety zostaja jeszcze politycy, którym w 4 letniej perspektywie walki o utrzymanie sie przy korycie ciezko jest dostrzec zalety wywolania kilkuletniej walki ze stadionowymi bandytami 😉 … Podoba mi sie pomysl konkretnych dzialan pod przykrywka anonimowosci i uwazam, ze dziennikarze w podobny sposob, systematycznie, z miesiaca na miesiac mogliby nakrecac w spoleczenstwie potrzebe zmian na stadionach, a jak sie taka potrzeba pojawi, to politycy dostrzega w tym swoj potencjalny elektorat i byc moze rusza dupe 😉

Cebulak Janusz
Cebulak Janusz

Popieram w calej rozciongłosci redaktorze zakolski.

tytus
tytus

Panie Krzysztofie, w jaki sposób większe kary miałyby pomóc klubom w walce z kibolami? Sam daje Pan porównanie z właścicielem restauracji który płaci haracz. Czy dodatkowa kara 5000zł gdy wybiją mu szybę albo pobiją kogoś w środku lokalu rozwiąże jego problem? Nie. To policja i prokuratura musi zareagować. Co może zrobić Lech po wczorajszym meczu? Winnych brak, nikogo kto wbiegł na murawę nie złapano, nie wiadomo kto wnosił race, kto rzucał. Klub jest bezbronny. Klubowi trzeba pomóc a nie rzucać kłody pod nogi.

Murphy
Murphy

Kara ma „zdopingować” kluby do działań których obecnie nie podejmują. Albo podejmują działania pozorne. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Cracovia. Która po „rakietowych derbach” podjeła odpowiednie działania i ma spokój, i kara KL została zmniejszona.

Trochim
Trochim

Dlaczego wciąż nazywamy bandytów kibicami. Z kibicami nie ma żadnego problemu. no chyba że nazywa się nas piknikami, bo nie mamy oprawy ani rac w dłoni. Za bilet płacimy natomiast większe pieniądze niż ci wasi bandyci od opraw. Na całym świecie to o nas „pikników” się walczy marketingowo, aby przyciągnąć starego „piknika” z młodym na stadion, to my kupujemy koszulki i parówki w bułce stojąc w kolejkach w przerwie. Także jeśli chcemy zmieniać rzeczywistość zacznijmy zmieniać pojęcia kibica i piknika, mam nadzieje że kilku redaktorów od siedmiu boleści którzy tak wyśmiewali nas „pikników” teraz się zreflektuje i przeprosi.

Co do kwestii ścigania odpowiedzialnych za burdy na stadionach, to Policja ich nie zaczepia w temacie rac, dlatego że ma o wiele ważniejsze tematy z tym środowiskiem związane takie jak handel narkotykami. Wszyscy wiedzą że to „kumaci” – „kibice” obstawiają ochronę w klubach, a co za tym idzie handel narkotykami, w każdym większym mieście tak jest, że najpierw stadion a później dragi.
Policja ich nie zaczepi do czasu aż ktoś zginie, wtedy dopiero paragraf przeskoczy ten o zakłócaniu porządku na imprezie masowej 🙂

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik

Powinno się zabronić tego całego kwitu na trybunach. To pod jego wpływem ludziom przychodzą takie brawurowe pomysły do głowy. Zamknąć linię importu tego najbardziej pożądanego z Korei Południowej i od razu w efekcie zobaczymy uspokojenie na trybunach w całej Polsce. Przykro dochodzić do takich wniosków, ale najwyraźniej nasi kibice padają ofiarą manipulacji południowo-koreańskiej myśli spirytusowej. W ramach protestu obowiązuje tag #zostawcienasbezkwitu. Pozdrawiam.

gaax
gaax

To byłby naprawdę fajny scenariusz (serio) gdyby nie możliwość prowadzenia dywersji na tyłach wroga. Wkręcasz jednego gnojka do kibiców gospodarzy, rzuca race na boisko i klub -6 punktów xD
Ale poza tym, to naprawdę słuszny kierunek, bo chyba jedyny.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Najpierw z naszej ligi zrobiono dyskont z zawodnikami dla lig zachodnio=wschodnich. Teraz wielkie zdziwienie, że lud cierpliwość traci.

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Czy Krzysiek popiera także kary dla klubu FC Barcelona za chamskie obelgi, ksenofobiczne okrzyki w stosunku do Hiszpanów oraz inne niezwiązane z meczami polityczne proindependystyczne czynności na Camp Nou ?

(L) 15 x Mistrz
(L) 15 x Mistrz

nie popiera

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Prezesi i właściciele klubów są ofiarami”. No to dowalajmy im punkty ujemne, a co! Trochę tej logiki nie rozumiem.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

W ogóle, to super idea, polecam, niech Weszło zacznie walkę z chuliganami od siebie: na pewno są tutaj ludzie, którym podoba się to, co wydarzyło się w Poznaniu, którzy teraz jarają się tym, że się o tym pisze. Stosując analogię do zamykania stadionów kibicom proponuję, żeby w ramach walki z chuligaństwem Weszło zablokowało wszystkim czytelnikom dostęp do swoich treści!

ostatnigwizdek
ostatnigwizdek

Krzysio, wszystko fajnie i ładnie tyle że wystarczyło pół kolejki rzucanych serpentyn żeby twój złotowłosy kolega Prezes wziął udział w spotkaniach z przedstawicielami Grup Kibicowskich i wszystkie podobne twoim śmieszne i rewolucyjne postulaty odrzucił z miejsca, jeszcze przy tym przepraszając :))) Ale temat chwytliwy to tyle twojego co sobie możesz poklikać :)))

Znaffca
Znaffca

Panie Krzysztofie jak Pan sobie założy własne rozgrywki to będzie Pan sobie ustalał czy za kolor oczu bramkarza minus trzy punkty czy nie. Na tą chwile nie widzę sensu ustalania wyników meczów przy zielonym stoliku a nie na murawie. Nie tędy droga… gdyby przyjąć pana propozycje to dopiero „kibice” by decydowali o wyglądzie tabeli…..

PS. W przypadku wolnego rynku nie ma takiej możliwości aby wygrać z własnymi klientami wiec nie ma się co dziwić że prezesi/właściciele nie idą na wojnę z kibicami.

ostatnigwizdek
ostatnigwizdek

„Nikt by nie chodził na stadiony! Piłka nożna dla kibiców!

No to by nikt nie chodził. Trudno.”

Przecież to jest esencja tego śmiesznego grafomaństwa :)) I ty chłoptasiu mienisz się osobą ze środowiska, znającą piłkarskie realia, tak? :)) To zapytaj kolegów prezesów czy jeśli przez rok lub dwa będą mieli przeciąg na stadionie to też powiedzą, że „trudno” :)) Osucha już nie ma, Filipiak zrozumiał błąd i jest w trakcie rozmów z kibicami, którzy jak wrócą to na swoich warunkach ale popełnij jeszcze kilka takich tekstów, zabawnie się czyta :))

fan kibolkiewicza
fan kibolkiewicza

sugerujesz debilu, że wszyscy kibice popierają „protesty” kibolskiego bydła?

Szyderca
Szyderca

Widzę, że ktoś problemy psychiczne napotykając osobę o odmiennym zdaniu. Pewnie do mamy też tak się odzywałeś? Jasiu zjedz śniadanie. Spierdalaj.

A potem wyzywasz na internecie wszystkich od patoli, debili itp. W dodatku jak zakompleksioną trzeba być osobą, żeby nadać sobie taki nick jak fan kibolkiewicza.

Chcesz wyganiać bydło ze stadionów, żeby wypełnić je innym, zbliżonym do siebie?

Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

„Legia chciała ukryć zarażenie i twierdziła, że wszyscy są zdrowi”

– Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Johnsson – United 13:1, Kopenhaga – United 0:1

Tylko w kategoriach cudu można traktować zaledwie jedną bramkę zdobytą przez Manchester United przez bite dwie godziny meczu z FC Kopenhagą. Fruwający między słupkami Johnsson, kilka centymetrów na ekranie wideoweryfikacji, kilka kolejnych centymetrów przy uderzeniach obijających słupek czy poprzeczkę. Duńczycy wisieli na włosku przez większą część spotkania, ale ten włosek okazał się wyjątkowo wytrzymały. Kapitulacja […]
11.08.2020