Dać odejść czy zatrzymać wbrew woli? Konflikt tragiczny Legii
Weszło

Dać odejść czy zatrzymać wbrew woli? Konflikt tragiczny Legii

Kibice Legii z utęsknieniem czekają na pierwsze transfery, ale tak naprawdę najważniejszym transferem będzie to, czy uda się zatrzymać Vadisa Odjidję-Ofoe. A może być to trudne, ponieważ piłkarz i jego menedżer mocno naciskają, aby warszawski klub zaakceptował ofertę Olympiakosu Pireus. Ofertę, która na kolana nie rzuca – 2 miliony euro.

Od momentu, gdy trenerem Olympiakosu został Besnik Hasi, jasne stało się, że zgłosi się po gwiazdora Legii. Zwłaszcza, że menedżer Vadisa z Hasim zna się bardzo dobrze i to ich relacja była kluczem do tego, by Belg w ogóle trafił na Łazienkowską. Piłkarz podpisał tylko dwuletni kontrakt, ponieważ plan był jasny: w Warszawie miał się odbudować i ruszyć dalej w świat. Plan wypalił podwójnie, bo i zawodnik wrócił do formy, i jeszcze wydatnie pomógł Legii zdobyć mistrzostwo Polski. Obie strony zawarły także porozumienie. W marcu podpisano dokument, zgodnie z którym Vadis Odjidja-Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro (do 1,5 miliona euro sto procent pieniędzy trafi do klubu). Obiecano też zawodnikowi, że klub nie będzie go blokował.

Legia ma prawo zawodnika trzymać jeszcze przez rok – to jasne. Piłkarz ma prawo czuć się rozgoryczony, jeśli złożone mu obietnice nie zostaną zrealizowane – to też jasne. Może więc zacząć strzelać fochy zamiast goli i to nie dlatego, że mu się w Warszawie nie podoba, ale dlatego, że na co innego się umawiał. Najlepszym wyjściem byłoby przedłużenie umowy, ale wiadomo, że to wariant kosztowny – Odjidja-Ofoe chciałby zarabiać ponad milion euro i to netto. Do takich zarobków w polskiej lidze nikt się nigdy nie zbliżył.

Przed mistrzami Polski trudny dylemat. Zostawienie piłkarza jeszcze przez sezon, tylko po to, aby wypełnił kontrakt, może być bardzo drogie (kosztowałoby jakieś 2,5 miliona euro: brak wpływów z transferu plus wypłata wynagrodzenia), a jednocześnie może oznaczać sporo nerwów. Belg raczej nie należy do ludzi, którzy w pięć minut zapomną o urazie i skoncentrują na najbliższym meczu. Z drugiej strony Legia też nie może sobie pozwolić na to, by jakikolwiek zawodnik wymuszał decyzje o transferze. Niedawno Maciej Wandzel, były współwłaściciel Legii, przyznał, że gdyby nie konflikt właścicielski, Aleksandar Prijović zostałby dla przykładu „przeczołgany” w rezerwach, ale jak wiadomo tak się nie stało i zawodnik wtedy ugrał swoje: transfer do Grecji. Teraz sytuacja może być trochę podobna. I znowu z Grecją w tle.

Na razie Vadis Odjidja-Ofoe nie trenuje z Legią, ponieważ czeka na potomka.

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (173)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tomaszo

Masełko czeka w blokach na szansę.

Pedro Pauleta
Portugalia

Przecież to jest piłkarz kompletny

Urkides
Legia Warszawa

Jak do Legii przyszedł Prijowić to pojechałem obejrzeć sparing w którym miał zagrac pierwszy raz. Byłem załamany. Nie pokazał absolutnie nic ciekawego. A potem się jednak rozkręcił (nie jak robot na dyskotece) i dał jakość.
Masłowski ma chyba kłopot mentalny i jesli go przełamie to może być niezłym zawodnikiem.
Ja myślę że jakby go cofnąć na 8-ę to mógłby jeszcze zaistnieć. Na lidera zespołu chyba się nie nadaje.

Viva la Libertad
(L)

Przecież ten czlowiek nawet na Piasta się nie nadaje

Urkides
Legia Warszawa

Jak się nie będzie nadawał do Legii to nie będzie w niej grał. A jak znajdą mu nową pozycję to może się odnajdzie.
Przypomne Ci że do pewnego momentu Radović tez się nie nadawał a potem nagle eureka jak go przesunęli do srodka a potem nawet do ataku.
Może Masłowski nie jest gościem który udźwignie grę w Legii ale obiektywnie trzeba przyznać że ma umiejętności techniczne na dobrą grę. Jeśli głowa mu pozwoli.

Viva la Libertad
(L)

W Piaście głowa nie pozwoliła to w Legii pozwoli?

Urkides
Legia Warszawa

Chyba nie ma sensu się licytowac. Na dzisiaj bliższy prawdy jestes Ty ale ja bym niczego nie wykluczał.
Opowiem Ci pouczającą historyjkę. Moja żona posadziła w ogródku roslinę i obok wbiła patyk żeby ją podtrzymywał. Okazało sie że roslina uschła a patyk puścił liście.
Kto wie co przyniesie przyszłość?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Ubawiłeś mnie setnie – jaką nową pozycje dla Masła widzisz?

Janusz Kibol

Dzięki temu „masełku” pewien menedżer piłkarski może ostro ruchać w dupę działaczy klubowych. Ma zapewniony lepszy poślizg :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Giacore

To Wandzel nie wie, że gdyby chcieli go „przeczołgać” to odszedłby za darmo rozwiązując kontrakt z winy klubu?

R22

Myślisz że komisja legii by mu rozwiązała kontrakt a wszystkie media ich szczuły że psuja karierę piłkarzowi i nie pozwalają mu się rozwijać jak to było w przypadku cierzniaka ?? Jakoś media nie płaczą że cierzniak vel cipiak tylko grzeje ławę w stolicy !!

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Porównywanie sytuacji Cierzniaka, do sytuacji Vadisa jest objawem daremności, która jest częstym zjawiskiem na weszlo :)

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

On porównał sytucję Cierzniak do planów przeczołgania Prijo w rezerwach.

Tiger Bonzo

Wandzel to kretyn który pierdoli 3 po 3. Chyba tylko Weszło nadal serio traktuje jego wypowiedzi.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Skąd kretyni mają tyle kasy, a my inteligentni ludzie nie mamy hajsu, na Bali 3 razy w roku lecieć?

Krzysztof Stanowski

Raczej nie odszedłby za darmo, ponieważ podstawą do przesunięcia do rezerw byłoby podejście samego zawodnika, który szantażował, że jeśli nie dostanie zgody na transfer to nie będzie grał/trenował. W takiej sytuacji klub ma prawo przesunąć zawodnika.

Czacha
Legia Warszawa

Do tego Legia miała tak liczną kadrę że i tak mógłby zostać przesunięty do rezerw.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

Przepisy przepisami Panie Krzysztofie, ale gdzie tu aspekt moralny? Przecież powstało tyle chwytających za serce artykułów w czasie afery z Cierzniakiem… Uderzano w patetyczne tony. Chciano poruszyć ludzkie sumienia. Przedstawiano klub Kokosa niemal jak największą z możliwych zbrodnię (Wiem, przesadzam, ale paru kolesi z Błońskim na czele też przesadziło w tamtym czasie :-) ) I co się okazuje? Wandzel -członek obozu tych co tak płakali, dopuszcza jednak możliwość stosowania nieludzkiej kary, jaką jest zesłanie do rezerw z przyczyn pozasportowych. Mało tego, mówi z sadystyczną pasją o: „przeczołganiu” dla przykładu. Rozumiem, że Prijović przeginał pałę, Ale wymierzać mu tak „ohydną” i „okrutną” karę? Trochę mi się takie wypowiedzi gryzą z tym co pisano ponad rok temu. Mimo, że jest to sytuacja nieco inna od tej z Cierzniakiem, to jednak widać pewną hipokryzję.

Krzysztof Stanowski

Jeśli piłkarz nie chce grać i trenować, bo wymusza transfer, to nie widzę nic niegodziwego moralnie w przesunięciu go do rezerw. Sorry. Wątpię, byś znalazł jakikolwiek artykuł, który stoi z tym w sprzeczności.

Janusz Kibol

A jeśli piłkarz okłamuje swojego pracodawcę, że będzie z nim rozmawiał o przedłużeniu kontraktu, a w tym samym czasie za jego plecami negocjuje umowę z konkurencją? Rozumiem, że to jest praktyka na porządku dziennym i może być to zgodne z przepisami (redaktor Błoński się w tym orientuje najlepiej). Jednak czy moralnie takie zachowanie jest do końca w porządku? Podpisanie kontraktu z Legią ujawniono dopiero, kiedy okazało się, że Kuciak odchodzi i pojawiła się potrzeba wcześniejszego ściągnięcia bramkarza. Chciano wymusić transfer na Wiśle podstawiając ją pod ścianę. Czy to jest moralne zachowanie? Może eleganckie? Jazgot w mediach był jeszcze PRZED (!!!) zesłaniem Cierzniaka do rezerw. Rozpisywano się o głupocie działaczy Wisły, że nie chcą oddać zawodnika za czapkę gruszek i takie tam. Szydzono, że zamiast brać jakąkolwiek kasę, unoszą się honorem, chcą coś manifestować itd. Później po ogłoszeniu informacji o klubie kokosa, zaczęła się jazda na całego. A przecież podobnych spraw było wiele i jakoś nie wzbudzały one takiego oburzenia w środowisku dziennikarskim. Żeby było śmieszniej, wartości dopiero co uznawane za mało praktyczne w świecie biznesu, powróciły nagle do łask. Trzymanie Cierzniaka w rezerwach było „niehonorowe” i „nieeleganckie”.

Zmierzam do tego, że to całe moralizowanie na łamach mediów w kontekście Cierzniakgate, było jednym wielkim picem na wodę, bo tak na prawdę każdy grał tam w swoją cyniczną gierkę. Wisła, zawodnik, Legia, środowisko dziennikarskie. Każdy miał moralność głęboko gdzieś. Przypominano sobie o niej tylko wtedy, gdy było to korzystne, kiedy mogła ona posłużyć jako jakiś argument w sporze.

Mój poprzedni wpis ma charakter ironiczny. Żeby było jasne, nie uważam za niemoralne zsyłanie do rezerw gościa, który nie chce grać i trenować. Nie uważam też że sytuacja Cierzniaka i Prijovicia są identyczne. Chodzi mi o to, że wypowiedź Wandzla o przykładnym „przeczołganiu” przez rezerwy pokazuje pewną hipokryzję środowiska. Tak na prawdę działacze mają głęboko gdzieś los zawodników. Zaoraliby najchętniej każdego kto się ośmiela kombinować. Ale powstrzymują się ze względu na piar, przepisy, pieniądze. Jednocześnie potrafią płakać, kiedy ktoś udupi ich piłkarza. Podobnie dziennikarze, mają wyjebane na 500 przypadków klubu kokosa. Aż tu nagle wałkują jedną tego typu sprawę przez miesiąc, dzień w dzień… Wszystkim włącza się moralność, kiedy jest to wygodne.

MaLk

@JanuszKibol

Cierzniak NIGDY nie trafił do klubu kokosa. Trafił do rezerw, gdzie mógł trenować z drużyną do woli..

Różnica jest taka, że klub kokosa (nakaz trenowania indywidualnego i brak możliwości treningu zespołowego) był zakazany przez przepisy, a zsyłanie do rezerw nie. I zapewne nigdy nie będzie…

Janusz Kibol

MaLk Użyłem sformułowania „klub kokosa” zamiast „zesłanie do rezerw”, żeby tak na szybko uniknąć powtórzeń w tekście. Odruchowo potraktowałem to jako synonim. Zdaję sobie sprawę na czym polegają różnice. Jednak z tego co zauważyłem, coraz więcej osób stosuje te określenia zamiennie. Nawet zawodowi dziennikarze. A jako, że jest to pewnego rodzaju neologizm, jego znaczenie nie jest jeszcze powszechnie ugruntowane. Jak zwykle zwycięży większość. Na przestrzeni lat różne słowa zmieniały swój sens, w zależności od tego jak były używane przez społeczeństwo. Język nie stoi w miejscu. Ale doceniam czujność. Masz rację. Na weszlo jak się napisze coś niezgodnego z faktami, to zawsze można liczyć że ktoś ustawi człowieka do pionu :-)

R22

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , proste i logiczne , kali ukraść dobrze , kaliemu ukraść już gorzej , a Stanowski nigdy nie będzie obiektywny , to duże dziecko jest po prostu …

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Ale 2 mln za Vadisa? Kpina? Jawny przekręt. Owszem, obiecali go nie blokować, ale jakby Olympiakos zaproponował 100 tys….. albo 2 mln? Bez jaj. To nieuczciwe wobec Legii, transfermarkt wycenia go na 5 mln, w dżentelmeńskiej umowie był zapis, że może odejść za czapkę frytek?

Moim zdaniem powinni przetrzymać Vadisa do końca okienka i sprzedać, ale nie Hasiemu, niech parę baniek wpadnie, a nie 2 mln, za tyle to można Niezgodę sprzedać, a i to nie jestem pewny czy by się opłacało :-)

Sew

A jakie znaczenie ma czy go sprzedadzą za 2 czy za 100 mln skoro Legia nie dostanie więcej niż 1.5 mln

Geoff

Czytaj uważnie. Dostanie połowę z nadwyżki. Z 2 mln 1,75 idzie dla Legii, a z 5 mln – 3,25.

Sew

Mój błąd

Urkides
Legia Warszawa

Kontrakt Vadisa jest tak skonstruowany ze ewidentnie opłaca mu sie odejśc teraz.
Najważniejsze jest nie stracić więcej zawodników i kreowac nowych.
Przecież Vadis przyszedł do Legii w sierpniu a więc przed Legią jeszcze 2 mies na uzupełnienie straty.
Szkoda że odchodzi ale polska liga to nie jest wymarzone miejsce dla zawodników na super poziomie. Nawet ładne miast, polskie dziewczyny i pyszny żurek nie zatrzymają ich w Wawie.

Szczepek
Legia Warszawa

Do tego dodam, że nasza liga nie jest raczej dla graczy, którym piłka nie przeszkadza.

Jakkaz

Czytanie ze zrozumieniem…

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Z tego co zrozumiałem – ale czytałem pobieżnie – wszystko powyżej 1,5 mln jest dzielone na pół.

No, żebym nie był gołosłowny, sprawdziłem:

„W marcu podpisano dokument, zgodnie z którym Vadis Odjidja-Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro (do 1,5 miliona euro sto procent pieniędzy trafi do klubu)”

Geoff

Co nie zmienia faktu, że taki kontrakt to jawny bandytyzm. Wysokie zarobki, obietnica nieblokowania transferu i jeszcze do tego procent id kwoty… Legia musiała bardzo wiele poświęcić jak za piłkarza na rok.

michalszostak
Premier League

… z nadwagą…

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

W tym okienku, bez nadwagi musi iść. Ale nie za śmieszne 2 mln. Lechia kurwa, Peszki by za tyle nie sprzedała :-)

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

GeoffZdjęcie profilowe ... Jakie masz karty, tak grasz. Moim zdaniem sprowadzenie Vadisa było wielkim sukcesem.

Tylko Vadis, jak widać jest związany układem lojalnościowym między Hasim, managerem i klubami które podpisują kontrakty. Ciężki orzech do zgryzienia.

Uważam, że Legia musi w tym okienku sprzedać Vadisa. Ale dlaczego za 2 mln, a nie 10?

Szczepek
Legia Warszawa

Próbują wykorzystać sytuację. W interesie VOO jest to żeby ten transfer był jak najwyższy, dzięki temu z pozoru by się mogło wydawać glupiemu zapisowi (50% prowizji powyżej 1.5 mln). Myślę, że jak Grecy dorzuca jeszcze 2 mln to będzie pozamiatane. Biorąc pod uwagę, że został tylko rok kontraktu Legia nie powinna marudzić.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

A co to, targ niewolnikow? Jak chlopak gra za cwierc tego, co mial w angoli i zgodzil sie odbudowac w Legii, ale jak nie beda go blokowac, to dlaczego maja go blokowac?

Najlepiej jakby go zatrzymali, pora juz dac komus banke rocznie, VOO zasluguje, zwlaszcza w swietle masywnego kontraktu Jedzy.

facemob

Ciekawe jak HAsi poradzi sobie w Olympiakosie.

Larry Gopnik

Coś szybko wyleczył się z miłości.

Niestety smutna konkluzja – wyraźnie wyróżniajacy się gracze w Polsce nie zostaną, musi być jakis większy defekt.

Czacha
Legia Warszawa

Nie zostaną bo nikt nie jest w stanie zatrzymać takich piłkarzy żeby ich milionami obsypywać

michalszostak
Premier League

Dlatego jak można się śmiać z takiej Legii, że dostaje baty 4-8, 0-6 czy nawet 0-12 z Dortmundem? przecież to tak jakby się śmiać z Pani Jasi sprzedającej w warzywniaku, że ma niższe obroty, niż stojąca obok Biedronka…

Po prostu jesteśmy w innej dyscyplinie sportu. Najgorsze jest to, że póki jakiś szejk jak choćby na Ukrainie nie zainwestuje w klub, to będziemy po prostu cyckami wielkiej, europejskiej krowy. Zawsze dojeni i bez perspektyw. Szkoda.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Już był jeden szejk: Wojciechowski się nazywał.

Ja tam Legii nie lubię, Kolejorz też mnie wkurwia tym ciułaniem bejmów, ale klub można chyba tylko budować na stabilności finansowej.

Mnie tam zaimponowała odmowa Lecha 5 mln euro za Bednarka, teraz mają 5 mln funtów.

mazi krk

A komu kibicujesz jeśli można spytać☺

Fabrizio_Ravanelli

@mazi krk: No przecież napisał „bejmów”, to wiadomo komu kibicuje :-)

PhoenixLk
Legia Warszawa

ja na przykład nie wiem, a też jestem ciekaw 😉

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dynamu Murowana Goślina…

M.S.

Ten niby szejk, to był kompletny idiota, słoma z butów. Chyba jedyna osoba, która na poważnie włożyła duże pieniądze, to był Cupiał, jak przejął Wisłę. Potrafił ściągać z zagranicznych lig naszych zawodników plus najlepszych ligowców. Pieniądze takie płacił, że teraz niby Legia z pijarowskim budżetem może pomarzyć.

Czacha
Legia Warszawa

Akurat Legia płaci teraz więcej niż w czasach Cupiała. Podejrzewam że i Lech płaci więcej

M.S.

Ogólnie teraz płaci się więcej w futbolu. Chodzi o sumy płacone za zawodników. Legia najczęściej bierze z kartą na ręku. Zapłacili ok. 1mln euro za Jędzę i wielki szum medialny. A w dobrych czasach Cupiała chodziły naprawdę duże kwoty. To nawet Romanowski większe pieniądze przeznaczał na transfery niż obecna Legia.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Miłość miłością, ale jak gdzieś dają mu np 40% więcej za to samo, to dlaczego ma nie skorzystać?
Z miłości to on może do Legii wrócić np za 3-4 lata, kiedy wypełni jeden albo dwa dobre kontrakty, zabezpieczy przyszłość, i będzie chciał na emeryturze grać w cywilizowanym kraju, z fajnymi stadionami i z kibicami którzy klepią go po tyłku bo przerasta ligę.

Przybywam z Frolixa 8
Gateshead

.

radovic 03a.jpg
radovic 05.jpg
radovic 01.jpg
Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Z niewolnika nie ma pracownika, to jest moim zdaniem jasne, ale… 2 miliony za Vadisa, to moim zdaniem, jest kpina. Za taką cenę i przy takich obwarowaniach kontraktowych oddać gościa, który tak wiele znaczy dla drużyny? Terroryzm! Oczywiście obiecali go nie blokować, ale w takiej sytuacji mają się zgodzić, jeśli Torpeda Rogiedle zaproponuje 25,99 PLN i worek troszkę używanych piłek? Bądźmy poważni. 5 baniek, za tyle bym się zastanowił!

adrianL

Dokładnie tak.Zwłaszcza,że skoro menadżer i Hasi się tak świetnie znają,to na bank mają też i umowę:naciskajcie Legię na jak najmniejszą kwotę,a kwotę,którą ugracie np. poniżej 5mln eur wypłacimy wam w postaci prowizji i w kontrakcie zawodnika.Jak umowa ustna była,to trzeba go puścić,ale nie przy okazji robiąc z siebie frajera.2,5mln euro to za VOO jest jak za darmo.

Sew

5 mln było by korzystniejsze dla Vadisa. Pytanie po co się tak spieszy i nie czeka na korzystniejsze oferty

zuy_pan

Bzdura, od 5mln euro Vadis i menadzer dostali by 1/2 z 5mln-1,5mln, naucz się czytać.
1,5mln zawsze trafia do Legii, wszystko co powyżej jest dzielone na pół i połowa trafia do piłkarza, a połowa do Legii. Czyli w przypadku transferu za 5mln Legia dostałaby 1,5+1,75mln=3,25mln, a Vadis 1,75mln. Dlatego nikomu nie opłaca się go puszczać za 2 melonki.

Geoff

Teoretyczna sytuacja – olympiakos oboecuje voo 2 mln, jeśli menago wynegocjuje 2 mln w Legii. Wtedy olympiakos placi 4, a nie 5, voo dostaje wiecej, niz jakby odszedl za 5 i tylko Legia ma mniej. Niemożliwe? Jasne, ze mozliwe.

olo_65

i tak pewnie jest

Lejek
Fc PangaZdoku

Trzeba zrozumieć jedno – to jest zemsta Besnika. On go sprowadził, miało być cacy a go wyjebali to teraz frytki za niego dostaną. Uwikłali się w kontrakt myśląc o grubych bańkach a tu pach, 2 bańki i nara. I Hasi i Vadis wiedzą, że Legia go puści. Za duże ryzyko…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leron

A Langila nie chce za 2mln ?

Z niewolnika nie ma pracownika, ale ktoś musi temu szaleństwu powiedzieć STOP. Koniec ze sprzedażą najlepszych zawodników za 2-3mln… Nikolic, Prjiovic, Pazdan jeszcze Vadis ??? Nie róbmy problemów z transferami ale na Boga szanujmy się, a nie robimy z siebie byle tani burdel gdzie grecy, niemcy i angilicy przychodzą jak mają potrzebę. Jeśli agent Vadisa i jak sam zawodnik naciskają to zagrał bym krótką piłkę: dopłacasz do tych 5mln euro i droga wolna …

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zupa_z_bezdomnego
Błękitni Kielce

5mln za gościa któremu kończy się kontrakt za rok?

Leron

gdyby miał dłuższy to kwota oscylowała by ok 8mln zapewne. Nie ma co robić przeceny, zawodnika jest dobry, kibice go chcą, klub ma dobrą sytuację finansową i perspektywę pucharów. Za mniej niż 5mln po prostu Legii nie opłaca bo nie znajdą za tą kasę zmiennika.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Juz raz znależli – właśnie Vadisa…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zuy_pan

Też mi coś nie pasowało w tym całym tekście, ale nie śledzę ligi greckiej, więc nie chciało mi się grzebać, dzięki ziom.

Krzysztof Stanowski

Nigdy nie podawałem żadnej sumy, za jaką Fenerbahce miałoby kupić Ofoe. Nigdy też nie pisałem o żadnym Stochu. Pisałem tylko, że prezes Fenerbahce był na meczu z Lechem i bardzo mu się VOO podobał. Tyle. Jeden tweet. Sama prawda. Wszystko inne to teksty z mediów, z którymi nie mam nic wspólnego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof Stanowski

Liam: nie, rozmawiałem z osobą, która go tu przywiozła i się nim na miejscu zajmowała.

pkw81

Czy może ktoś wyjaśnić , jakie korzyści dał Legii dokument podpisany przez nią w marcu?

Krzysztof Stanowski

pkw81: traktuję to jako przeniesienie na papier wcześniej zawartych ustaleń słownych.

pkw81

Czyli tylko dżentelmeńskie zachowanie wobec Vadisa i jego agenta. Rozumiem ,że uwiarygadnia to klub w oczach poważnych ludzi( agent Vadisa) ,ale dlaczego dopiero w marcu? Te ustne ustalenia były dopiero zimą jak Vadis dostał ofertę i nie odszedł?
Mimo wszystko patrząc na to z punktu widzenia finansów to było wyraźne działanie na szkodę klubu

Krzysztof Stanowski

Myślę, że po prostu menedżer i piłkarz chcieli mieć na papierze to co ustalili wcześniej, jeszcze przed okienkiem transferowym, w którym zaplanowano działania.

pkw81

Ich punkt widzenia doskonale rozumiem. Jednak Legia jako profesjonalny klub IMO powinna podpisywać takie umowy od razu bo teraz to wygląda jednak jak zawarcie po bliżej nieokreślonym czasie( nie mam pojęcia kiedy te ustalenia były) umowy jednostronnie korzystnej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ogau

„Vadis Odjidja-Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro (do 1,5 miliona euro sto procent pieniędzy trafi do klubu).”
Przy 2mln Legia dostaje 1,75, a VOO 0,25mln. Przy 5mln Legia dostaje 1,5mln + 50% z 3,5 mln dla Legii i tyle samo dla VOO. Aż tyle ludzi nie potrafi czytać?

AVOCADO

Jeżeli jedna z tych informacji okaże się prawdziwa to mamy do czynienia z 50-procentową sprawdzalnością. Jeżeli jest to powód do wstydu to pokaż, że potrafisz chociaż dorównać. Chyba, że wstydzisz się siebie jeszcze mocniej. Borek ostatnio wrzuca newsa transferowego, który się nie sprawdza. I co? Gówno. Był blisko prawdy i nikt nie ma wątpliwości, że informacja nie została wygenerowana przez kryształową kulę oraz korzystny układ Saturna względem piątego księżyca Jowisza. Jak nie pasują Ci takie newsy to czytaj dalej o Neymarze w Realu na WP. Jak dla mnie to Ty nie masz kompletnie żadnej wiedzy, a chcesz bić „swoją logiką” po głowach starszych i mądrzejszych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AVOCADO

KrULu, czyżbyś już wyczuł że bez VOO Legia też będzie mistrzem, że jeszcze przed sezonem zacząłeś leczyć kompleksy online?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wyczytywanie między wersami „kompleksów”, to kompleks łowco kompleksów. :)

Urkides
Legia Warszawa

Jeśli zawodnik wymarzył sobie inna ligę i do tego miał to obiecane to nie widzę powodu żeby mu tego zabraniać. Takie kluby jak Legia moga być dobra trampoliną dla dobrych piłkarzy „na zakręcie”. Tacy zawodnicy jak Vadis będa przychodzic do Legii tylko w przypadku jeśli zawierane umowy (te dżentelmeńskie) będą respektowane.
Według mnie trzeba negocjować jak najwyżej, byc może zaproponować Vadisowi żeby się zrzekł swojej części i budować nowy środek pola i atak. Na Vadisie świat się nie kończy.
Dokupić kreatywnego DP który z Moulinem zapewni szybkie wyjście z obrony, na 10-ę kupić Wolskiego i dołożyć napastnika.
Jeśli nie możemy mieć jednej gwiazdy to zróbmy gwiazdę kolektywną składającą się z kreatywnych pomocników i jakiegoś szybkiego napastnika. Najważniejsze żeby zespół nie poczuł się jak sieroty po Vadisie tylko żeby chciał wziąć większą odpowiedzialność na siebie.
Polskie kluby jeszcze długo nie bedą zatrudniały gwiazd a więc musimy się nauczyć budować kolektywy które chcą i umieją wygrywać.
Pamiętam że jak odchodził Ljuboja to był płacz że już nigdy taki „kocur” u nas nie zagra. Teraz to samo jest z Vadisem.
A może trzeba wyszkolić takich kozaków w Polsce? Przecież nie będziemy wiecznie prosić żeby obcokrajowcy chcieli u nas grać. Może pora wprowadzić w polskim szkoleniu politykę wstawania z kolan, dać klubom 500+ na szkolenie i cieszyć się z rodzimych „Vadisów”

Voitcus

Dokładnie tak. Vadis oczywiście musi grać do końca, ale jak się rozejdzie „w środowisku”, że się go oszukało, to nie wpłynie to dobrze na wizerunek klubu. On jest moim zdaniem za dobry zarówno na tę ligę, jak i na Legię. Owszem, są ludzie, którzy „chodzą na Vadisa” i to w całej Polsce (choćby selfiki, jakie sobie robiły z nim dzieci na meczu w Poznaniu). Myślę, że płacenie mu nawet 1 mln euro to jest niepotrzebny wydatek, który się chyba nie zwróci. Nie zapobiegnie to porażce 4:8 z Borussią, a w lidze będzie coraz więcej takich Góralskich, którzy znajdą na niego sposób, jaki by ten sposób nie był. Gdy ktoś wspomina pamiętne 2:3 z Widzewem, to nie zauważa, że wtedy Legia była skazana na spadek z ligi – w drużynie zostało 12 zawodników, a z poprzedniego sezonu z pierwszego składu byli bodaj Kucharski i Czereszewski. To był zespół bez gwiazd, ale bardzo silny zespół, który przegrał mistrzostwo w pechowym meczu. Przyznam, że wolę taką Legię jak wtedy, a nie że jest jeden Vadis.

Urkides
Legia Warszawa

Tym bardziej że zarówno w czasach kiedy grał Ljuboja jak i w ostatnim czasie z Vadisem to ich gwiazdorstwo było czasem kontr-produktywne. Większość piłek szło albo do Ljuboi albo teraz do Vadisa co stawało się przewidywalne do bólu.
Ja myślę że zamiast tworzyć kominy płacowe dla „gwiazd” lepiej jest podnosić średni poziom zespołu tak żeby nie było słabych ogniw. No i oczywiście dobór mentalny zawodników musi odpowiedni, to powinni być goście z charakterem.
Dlatego wydaje mi się że na przykład taki Moneta na LO będzie dobrym zawodnikiem. Jest niezły technicznie ale przede wszystkim potrafi i chce zapierdalać przez cały mecz.
Trzeba znaleźć odpowiedni balans między techniką zawodników i ich determinacją.
Zwątpiłem w Wolskiego ale w ostatnim czasie zaczął biegac po boisku i nie znikać na długie minuty. Myślę że z kreatywnymi DP za plecami i potrafiącymi grać kombinacyjnie napastnikami czy skrzydłowymi potrafiłby w Legii namieszać.
A potem jeszcze go można wytransferować powtórnie za dobrą kasę.

estebaneiro

Odjidja jest zajebisty i tak to na pewno można by go spróbować opchnąć za 5 baniek, ale jak ma rok do końca kontraktu, to tyle się wycisnąć raczej nie da. Inna sprawa, że to strasznie chujowy zapis w kontrakcie, bo teraz w interesie Belga jest za wszelką cenę odejść z klubu, nie dość że wpadnie hajs z transferu, hajs za podpis, to jeszcze lepszy kontrakt. Tylko Olympiakos? To chyba już lepiej to Fenerbahce.

Bojlero
Legia Warszawa

Znowu jakieś zakompleksione przygłupy przywołują sprawę Prijovicia, którego kontrakt miałby rzekomo być rozwiązany w razie przesunięcia do rezerw. Warto więc przypomnieć, że sprawa Prijovicia była dokładnie odwrotna do sprawy Cierzniaka:

1) Cierzniak miał prawo podpisać kontrakt z Legią, bo umowa z Wisłą wygasała za pół roku.
Prijović nie miał prawa podpisać kontraktu z innym klubem. Legia mogła go sprzedać, ale nic jej do tego nie obligowało.

2) Cierzniak chciał grać do końca sezonu w Wiśle, ale klub go zesłał do rezerw z przyczyn pozasportowych.
Prijović nie chciał grać już dla Legii, szantażował klub itd. Legia chciała, żeby został – miał być podstawowym napastnikiem.

Wszystko to jest oczywiste. Jedyne co zaburza u niektórych postrzeganie problemu to fakt, że w historii występuje Legia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bojlero
Legia Warszawa

Wszyscy dobrze wiedzą, że Cierzniak był pierwszym bramkarzem Wisły (co mówił Pawłowski) i został zesłany do rezerw za karę. Oczywiście kibice Wisły będą siebie i innych oszukiwać – pytanie po co? Co do zeznań Pawłowskiego – byłyby kluczowe – to władze Wisły zawróciły trenera sprzed izby dwa razy. Oczywiście można się oszukiwać, że Pawłowski miał ważniejsze rzeczy do zrobienia albo chciał się zemścić na byłym pracodawcy (w trakcie pierwszego przesłuchania nie był jeszcze zwolniony), ale oczywiste jest, że trener nie chciał kłamać przed izbą, czego żądały od niego władze Wisły.

A te rzekome obawy, to chyba żart. Skąd oni mogli wiedzieć, o czym Cierzniak myśli? Jak by jeszcze dali mu zagrać w sparingu i by coś zawalił, to by taki argument miał sens. Ale nie, władze Wisły od razu zesłały Cierzniaka do rezerw.
I powtórzę raz jeszcze: zachowanie Prijovicia było zupełnie inne: Cierzniak chciał dograć sezon w Wiśle do końca – był chętny do gry, a Prijović opowiadał w wywiadach, że nie jest, strzelał fochy i żądał transferu.

Mnie najbardziej dziwi jedno: jak Wisła nie chciała już Cierzniaka, to mogła skorzystać z oferty Legii, zarobić 200 tys. zł i mieć spokój. Ale nie, trzeba było zgnoić człowieka, upokorzyć i zamanifestować jakąś swoją dziwnie pojmowaną dumę. Czyżby dała o sobie znać zomowska natura tego klubu?

No i mityczna Komisja Ligi nie ma tu nic do rzeczy. Tak swoją drogą polecam poczytać jak członkowie tego ciała są wybierani.

megozn1k

Ciekaw jestem jak będziesz piał, jak 7 nie dotrzyma słowa i nie da Ofoe odejść już teraz. Toż to się nie godzi 😀

Wyjaśnienie i obrona zesłania do rezerw Cierzniaka jest prosta, piłkarz nie chciał już grać dla Wisły, podpisał kontrakt z innym klubem. Wisła nie mogła dłużej wiązać przyszłości z Cierzniakiem, więc postanowiła dać szanse innym golkiperom. Takie jej prawo, może wolała sobie ogrywać graczy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile Wisły? Co z tego, że Cierzniak był lepszym bramkarzem w danym momencie, skoro można było wtedy wychować sobie innych bramkarzy? Dla Wisły sezon i tak był stracony, nie groził jej spadek ani puchary.

Ja nie widzę tego jak stawianie na danego piłkarza mając na uwadze przyszłość i dobro klubu w przyszłości jest działaniem niemoralnym. W żadnym wypadku nie jest. Cierzniak miał zapewnione godziwe warunki treningu, nikt go po schodach nie ganiał, ani nie szykanował. W klubie stwierdzono, że lepiej postawić na kogoś kto może klubowi zapewnić przyszłość. Rozwiązanie kontraktu przez komisję (7)egii w takim przypadku z winy klubu to jawna kpina. I tyle w temacie.

konrados1906

Po co rozmawiacie z jakąś ofermą co ma bojler zamiast mózgu, każdy wie że sprawa Cierzniaka została przedstawiona tak aby ta pokrzywdzona łajza mogła iść od razu do Legii, mimo iż złamano tu zasadę transferową (a cierzniak rozmawiał z Legìą w grudniu do czego sam się przyznał, dostał wtedy oferte transferową).
W takim wypadku to Wisła została pokrzywdzona i komisja ligii utwierdziła mnie w przekonaniu że nadal można wszystko pod stołem przepchnąć.

MaLk

Wszyscy wiedzą, że Cierzniak zagrał rundę życia w Wiśle, zresztą już w końcówce bronił słabiej. W jakiej formie był potem, doskonale pokazał w tym, że na wiosnę niczego w lidze nie zagrał, a przede wszystkim w tym „rodzynku”, który zagrał w LM. Wpuszczał wszystko, co leciało w stronę bramki, a nawet to, co nie leciało (kiedy „nabił” przeciwnika). Przegrał rywalizację z 36-latkiem, który byłby (naprawdę) bardzo dobrym bramkarzem, gdyby tylko potrafił łapać piłkę.

Z perspektywy czasu widać, że to magiczne założenie o ogromnej różnicy sportowej między Cierzniakiem a pozostałą dwójką bramkarzy Wisły, która prowadzić miałaby do oczywistej niesłuszności decyzji o zesłaniu go do rezerw nie jest w stanie się obronić.

Widać też do jakiego ślepego zaułka prowadził precedens komisji ligi, która postanowiła wejść w buty trenera i oceniać, czy sportowo(!) jeden bramkarz jest lepszy od drugiego i który MUSI trenować z pierwszą, a który z drugą drużyną. Przy okazji łamiąc swoje własne przepisy, które nie zabraniały zesłania zawodnika do rezerw, a jedynie uniemożliwiania mu treningu zespołowego.

Nie da się ani merytorycznie, ani formalnie obronić tamtej decyzji komisji ligi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kamil_13

To w końcu spróbujmy przyjąć do wiadomości, że dla graczy tu przyjeżdżających jesteśmy takim Kazachstanem lub Azerbejdżanem i skąd nie przyjdzie oferta to pójdą. A my udajemy, że ta liga coś znaczy.

Stan Krzysztofowski

Masz chłopie rację – różnica jest taka że na tamte stepy jest kurewsko daleko i mało co lata, a tu „prawie” centrum Europy :=D

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

Może nie jest taki słaby jak go okrzykneli u nas?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pajakk

Złamać umowę zawodników z poprzednim szkoleniowcem i spierdolić kapitanowi z dawien dawna zaplanowane (pewnie i w części opłacone) wesele w imię dwóch dni treningowych na początku okresu przygotowawczego, to profesjonalizm? Fenomenalne i książkowe zarządzanie zasobami ludzkimi…

Stan Krzysztofowski

I tak i nie – ale Dr.Alban – niedługo będzie spier… z Grecji – przy okazji odwdzięczą się mu za historię przyjaźni między narodami = kibice greccy nie patyczkują się 😉

Voitcus

Zdjęcie profilowe pajakk Z tego, co czytałem, to z weselem Rzeźniczaka było tak, że on im pozwolił (czy raczej: nie zakazał) iść, tylko powiedział, że mają być następnego dnia o 10 na treningu. Tak, o 10.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fronda

Karma wraca.Sramalainen się kłania.

Kamil_13

Pora zacząć grać poważnie w meczach o stawkę, bo niektórzy wymiękają co nie fronda?

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Jeszcze się sezon nie zaczął a już co niektórym fanom z pyrlandi odpierdala.
Na serio, macie takie kompleksy dotyczące Warszawy że aż mi was trochę żal.

miszcz

napisal o kompleksach a sam napier…. pod kazdym newsem lecha. taka warszawska mentalnosc napluja ci w twarz to powiesz ze deszcz pada.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Mi żal Ciebie i twoich kompleksów Zachodu. :) Porównanie do Hamalainena adekwatne – najemnicy odchodzą do bogatszych klubów. Proste.

fronda

I za to dwutygodniowy ban?

michalszostak
Premier League

Vadis ma kontrakt? – ma… są szansę na 20 baniek z LM ? są… trzeba po prostu zaryzykować i nim grać o fazę grupową. Zwróci się z nawiazką, a za rok mu podziękować. Tyle. Jak strzeli focha to znaczy, że żaden z niego profesionalista, więc dla takich i tak nie ma miejsca w klubie Ekstraklasy. Ceńmy się trochę jako liga i mistrz Polski.

pajakk

Czyli niedotrzymanie danego wcześniej słowa dla szansy na duży hajs, to dla Ciebie „cenienie się”?

drake7

uwazam ze nie moga go sprzedac za taka smieszna kwote, nawet kosztem jego niezadowolenia i kiepskiej gry i ostatecznego odejscia za darmo..Sprzedaz spowodowalaby, ze zaraz kazdy pilkarz bedzie stroil focha chcac odejsc z Legii czy innego polskiego klubu.Jest w koncu prawcownikiem i jak bedzie „fikal” to niech gra przez rok za te 600 tysiecy i juz.grecy nauczyli sie na przykladzie prijovicia ze tak warto z Legia pogrywac. Z Pazdanem to samo.klauza 2.5 miliona to 2.5 ,a nie kolo 2.zaplaca to niech odchodzi. Moze niech ktos zklubu przesledzi czy ktos od grekow nie gada z zawodnikiem gdy nie ma na to zgody klubu.ostatnio bayern tez pogrozil paluszkiem w sprawie Lewego. A artykul nic nowego nie wnosi pozactym co inni juz wczesniej napisali.Kiedys K.S. wiedzial co sie w Legii dzieje to moze byl autorytetem w tym co pisal w kwestii Legii,ale teraz… Pisze tylko jak ma cos negatywnego do napisania.Przykre.

Stan Krzysztofowski

Dałem słowo Leśnemu, iż będę dalej robił piar pod niego, tylko ciężko jest pisać prawdę obiektywną gdy od dawien dawna Legię mam gdzieś jak wszyscy wiedzą kibicuję Barcelonie.

Rogal

Niech pomoze w eleminacjach do ligi mistrzow i 4 miliony :d

śal pelacór
Legia Gdańsk

Ahoj.
Jest jeszcze trzecia możliwość – wynająć cyngla za 500.000 euro i ściągnąć Besnika

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pep pep

Po pierwsze- on ma 28 lat (w zasadzie prawie stary) co już sprawia, że trudno byłoby go wycenić na więcej niż 5 bez względu na długość kontraktu
Po drugie- ma tylko rok do końca kontraktu co samo w sobie istotnie obniża cenę ,,wyjściową”
Po trzecie- na przyszłość, ciekawy jestem komentarzy jak by został, obniżył formę i grał piach lub usiadł na ławce z pensją ponad 1 mln rocznie. Nie tacy kozacy notowali wielki regres z sezonu na sezon, a brak motywacji przecież temu sprzyja.

kolegaznawcy

Jedyne chyba dobre rozwiązanie: Mioduski z własnej kabzy wyciąga kasę i dopłaca do pensji milion netto dla Vadisa. On zostanie usatyfakcjonowany hajsem i nie strzela focha, a Mioduski zyskuje(w końcu) zaufanie kibiców dotąd tęskniących za leśnym.

dario armando

Pazdan odejdzie,Vadis na logikę też ,Guilherme prawdopodobnie dlatego pomimo braku rozstawienia Jaga by nas zapewne lepiej reprezentowała w LM ,a po tylu transferach Kolejorz być może też ,choć gdyby Piotr Nowak był trochę odważniejszy to w Lechii by pewnie zrobili ciekawą ekipę na el.LM .Nieciekawie się składa uzupełnienie takich ubytków jest prawie nierealne,faza grupowa LE tow tym sezonie raczej sufit możliwości pucharowych.

mastabaniak
Drużyna Pierścienia.

Odstaw wódkę człowieku…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

miszcz

” jesli odejdą w ich miejsce wskoczą albo przyjdą inni tak samo dobrzy albo i lepsi”
meheheheheheeh jak po nikolicu i prjiovicu przyszedl tak samo dobry albo nawet lepszy necid. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando

Dla mnie to jest tak-Legia z ogromnymi problemami wygrała ligę ,a teraz potencjalnie może stracić absolutnego lidera drużyny ,jakkolwiek nie rozpatrywać mimo wszystko lidera obrony ,bardzo kreatywnego gracza ofensywnego ,co przy zapowiadanych transferach na logikę oznacza duże osłabienie drużyny ,która i tak na wiosnę eufemistycznie mówiąc dyspozycją nie powalała,to jako kibic polskiego futbolu,bo nim jestem ,Lechia Gdańsk jest po prostu moja ulubioną polską drużyną,mam duże obawy o postawę mistrza w el.LM .Jaga bez Probierza według mnie wcale dużo nie straci,Wassiljew był już bardzo stary ,więc zakładam znacznie gorszą grę w nowym sezonie ,a tak uczciwie to oni zasługiwali na tytuł.Lech jak przypuszczam zrobił dobre transfery ,bo sprowadzili obcokrajowców co na dziś jest jedyną metodą na wzmocnienie drużyny ,tak pokazują moje kilkuletnie obserwacje naszej ligi.Natomiast Lechia -cóż pucharów nie ma ,ale tu przegrali przez kunktatorstwo Nowaka ,bo szczególnie w Poznaniu ,ale w Warszawie też , jego brak odwagi kosztował gdańszczan mistrzostwo Polski,tak jakby rzeczywiście było kogo się bać i dziś pisalibyśmy w zupełnie innym tonie.PS .ten ostatni akapit to moja nauka po zeszłym sezonie ,bo brak odwagi to w moich oczach bardzo poważny zarzut ,a wcześniej najmniejszego złego słowa o Piotrku Nowaku nigdy nie napisałem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pozniej wymysle nick

ciekawe czy nam jako Polakom znowu przyjdzie czekac 20 lat zeby u bram raju stali kelnerzy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

19Legia16
Legia Warszawa

Jeżeli kontrakt rzeczywiście ma tak durne zapisy (dzięki Leśny), to nie rozumiem dlaczego Vadis wymusza transfer za 2mln? Gdzie tu logika? To wszyswszystko nie trzyma się kupy.

pajakk

Bo mu Olympiakos obiecał ten potencjalnie wyższy przychód z kwoty transferu przebić sumą „za podpis” na przykład.

19Legia16
Legia Warszawa

Wierzysz w to że klub bawił by się w takie akcje, żeby zaoszczędzić 500tys euro? Mimo wszystko Olympiakos to nie Ruch.

pajakk

Oczywiście, że wierzę. Poza tym można założyć, że mowa o przynajmniej milionie euro. Każda właściwie zarządzana spółka tak robi.

19Legia16
Legia Warszawa

Jeżeli liczy na to, że Legia puści go za 2mln to jest debilem. Dodatkowo szmaci się za mąż 1mln różnicy przy zarobku 5mln. Dno.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Jeśli byłoby odstępne tak niskie, to już by VOO w Legii nie było.

cpc

….. „Obiecano też zawodnikowi, że klub nie będzie go blokował.” …. v „Z drugiej strony Legia też nie może sobie pozwolić na to, by jakikolwiek zawodnik wymuszał decyzje o transferze.” hmm….

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

On tak odejdzie za te 2mln euro , tak jak przyszedł Caicedo.
Takie oto newsy u was….

Plota taka sama jak niby Legia miała dawać za Kayode z Austrii Wiedeń 2.5 mln gdzie gościu jest wart 4+ mln, a potem jak zwykle okazało się że to ,,fake”

Nawet upośledzony by się nie zgodził sprzedać Vadisa za 2 mln euro, a nawet jakby Vadis miał focha to i tak gówno od niego zależy.

Użyjcie mózgu czasem, to nie boli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

No jak Lewczuka za 1 mln eur puścili to czemu by nie mieli puścić VOO za 2-3 mln eur.
Pamiętaj, że on przyszedł tylko za podpisowe (ok. 600 tys eur dla zawodnika i menago). Więc pewnie jakiś deal z Leśnym był uzgadniany przy okazji. Jak z Niko czy Pazdanem.

Jakoś nikogo nie bulwersuje fakt, że Leśny odrzucił 6 mln eur za Pazdana po czym wpisał mu 2.5 mln eur kwoty odstępnego.

Teraz dopiero wychodzą kwiatki od Korala.

dupa

Zgoda na transfer za tak niską kwotę to będzie działanie na szkodę klubu. Ktoś Panu Vadisowi powinien wytłumaczyć, że albo Olympiakos zaoferuje 10 mln, albo Vadis zostaje w Polsce i będzie zachowywał się jak profesjonalista. Gdyby jednak Vadis nie chciał zachowywać się jak profesjonalista to powinni mu wytłumaczyć, że po sezonie spędzonym w rezerwach będzie mógł trafić jedynie do Górnika Łęczna, a nie do Olympiakosu.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego relegować do rezerw kogoś takiego jak VOO to możnaby jakby pijany na żywo obrzygał prezenterkę TV i jeszcze złapał ją gdzie nie trzeba. Albo zwymyślał trenera.

10 mln eur za bardzo przeciętnego gracza to może jakiś właściciel klubu angielskiego przy zapodawaniu góry koksu mógły rzucić. Realna cena za VOO to 3-4 mln eur.

dupa

Kolego jeśli VOD będzie celowo grał słabo i nie przykładał się do treningów to zsyłka do rezerw jest jak najbardziej wskazana.
Może przesadziłem z tym 10 milionami, ale 3 mln to śmieszna kwota. Za mniej niż 7 mln. bym go nie puścił. Tym bardziej, ze Legia otrzyma tylko część kasy ze sprzedaży.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Wiesz to jak z Cierzniakiem. Oficjalnie to on zaczął mniej się przykładać do treningów.

Tak tylko przypominam 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gwapel

naprawdę wierzyliście że bambusik u was zostanie? a dlaczego kurwa miałby to zrobić skoro może wrócić do Europy. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, zostaje rado, kucharczyk i wkrótce wojenka z dziczą na stadioniku. hi,hi

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Reasumując, gówno znasz ten język.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miikaaas

„Legia też nie może sobie pozwolić na to, by jakikolwiek zawodnik wymuszał decyzje o transferze.”
Wymuszał??? Przecież to jest część jego umowy. Jasne, nie ma tego na piśmie, ale powiedzmy sobie szczerze- Legia złamałaby dżentelmeńską umowę. A to pójdzie w świat. Będąc piłkarzem wysokiej klasy, szukając klubu na odbudowanie formy w takim przypadku, Legie ominąłbym szerokim łukiem, bo działaczom nie można ufać.

mastabaniak
Drużyna Pierścienia.

Ta umowa na pewno nie oznaczała że pójdzie za dowolną zaproponowaną cenę.

Poker

To zemsta Besika Hasiego… albanska vendetta, dziwi mnie jednak ze tak zacny i bogaty klub jak Olympiakos zatrudnil albanczyka… , którymi grecy gardzai uwazają za kryminalistów

Poker

dziwne ze zaden klub nie chce dac za niego 4 milionów ale skoro Legia podpisala kontrakt ze chce tylko 1.5 miliona a wszystko pozwyzej dla Vadisa to bardzo dziwny kontrakt. Chamskie blokowanie zawodnika który chce odejsc to pedalskie zachowanie Legii, szczególnie tak zasluzonego dla klubu. Dlaczego Vadis ma nie zarabiac milion euro? Inny zawodnik kupiony za milion lub dwa nie bedzie lepszy a i pensje tez se zazyczy

PYZ24

Nie chcą dać więcej, bo za rok kończy mu się kontrakt, to po pierwsze. A po drugie – nie wszystko powyżej 1,5 mln idzie do Vadisa, tylko 50% tej nadwyżki, czyli jeśli Olympiakos daje 2 bańki to mamy 500 tysięcy nadwyżki i to dzielimy na pół, więc 250 koła idzie do Vadisa, a 250 do Legii.

PYZ24

Przecież to wiadome było od początku, że piłkarz z taką przeszłością na dłużej w Legii nie zabawi, a zwłaszcza gdy jest w formie. Lepiej jest puścić teraz, 1,75 mln drogą nie chodzi, a nie wiadomo czy w przyszłym sezonie będzie nadal tak efektywny.

M.S.

No to Leśny na szczycie tańczy i śpiewa. Jego marzenie żeby Mioduski miał problemy, spełniło się. Nie na darmo wszem i wobec mówił, że Ofoe i Pazdan muszą odejść, że powinni zarabiać trzy razy więcej i ta liga dla nich jest zbyt słaba. Pewno nawet na tej imprezie pożegnalnej ( o której wspominał kumpel z Weszlo ) obrabiano agenta Vadisa ile się dało. Kopał, kopał dołki i już mu się prawie udało.

Rogal

Dac im hamalainena i maslowskiego za darmo i chuj gosc pobiera 400 tys euro za sezon a gra tak chujowo ze chuj maslo,hamalainen i moze langil pobieraja taka pensje ze chuj , lipa jak beda bunty ze ja tez chce z reszta do rezerw i chuj

Kielbi
Pogoń Szczecin

Według mnie, Legia powinna wziąć chłopa na rozmowę mniej więcej taką – Słuchaj masz tutaj 250 Tys. EUR, które byś dostał za odejście, tutaj jest umowa 3 letnia, bańka rocznie po raz pierwszy w Polsce, klauzula 6 mln EUR, wierzymy, że tyle za Ciebie dostaniemy, wierzymy że Ty pomożesz nam wejść ponownie do LM być może po raz ostatni jest taka szansa przed nami by w miarę łatwo dostać się do elity i jest to dla nas ważne aby mózg drużyny pozostał z nami i pomógł nam zrealizować ten cel. Dzięki LM zyskamy my i zyskasz Ty być może znacznie lepszą ofertą niż Grecja, która szczytem marzeń piłkarza na pewno nie jest.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

I wystarczy, że wyp…lą się w eliminacjach do LM i cały misterny plan w pizdu!

Cuda mają to do siebie, że zdarzają się niezwykle rzadko. W przypadku polskich zespołów raz na 20 lat. 25 lat temu to Polacy osrebrzeni z Barcelony wracali. W sporcie to niemal prehistoria.

VOO i agent pewnie od Olympiakosu dostaną po 1-1.5 mln eur do kieszeni. Żeby dostali tyle samo przy sumie transferowej musiałby Olympiakos zapłacić 5.5-7 mln eur. A tak wyda 4-5 mln eur. Czysta oszczędność dla Greków.

zielonywojownik

Tu nie ma nad czym się zastanawiać. Trzeba dać mu odejść. Kto tu potem będzie chciał przyjść jak się rozniesie wieść, że Legia robi takie numery?

lisiec

Podajcie, proszę jeden sensowny argument, dla którego Vadis ma zostać w Warszawie. Sprawa jest jasna – albo dostanie właściwą kasę, albo odejdzie. Może nawet przy odpowiedniej kasie nie będzie chciał tu grać. Co jeszcze może osiągnąć w Polsce? Czego u nas się nauczy? Marzy nam się początek 2-ej dziesiątki w rankingu UEFA? No to trzeba odpowiednio wysoko zapłacić, albo wychować swoich. Proste.

Ewentualnie podsunąć mu naszą kobietę, ale z artykułu wynika, że w sercu już ma pozamiatane ;-D

facemob

Ojojjj a dopiero co całował herb i mówił że Legia to cudowny klub, jeden sezon i już chce odejść. NIkolić to samo, ale potem się dowiemy, że on odejsć tak naprawdę nie chciał.

Grandal
Legia Warszawa

Popatrz po każdym klubie w e-klapie. Ilu całuje herby klubów, a tak naprawdę to najemnicy. Od tej reguły są oczywiście małe wyjątki.

ronnie3000

„W marcu podpisano dokument, zgodnie z którym Vadis Odjidja Ofoe otrzyma połowę zysku z transferu, z nadwyżki od 1,5 miliona euro.” Ktos moze wytlumaczyc dlaczego klub dal mu taki bonus? Z dobrego serca? Przeciez wiadomo bylo ze beda oferty po sezonie a od marca wiele by swojej ceny nie podbil, jesli to miala byc zacheta do ciezszej pracy. Jesli nie chcieli go sprzedawac to tym bardziej po co ten aneks?

Grandal
Legia Warszawa

Co się z Wami dzieje Weszło? Naprawdę nie macie teraz wiarygodnego informatora w Legii? Kolejny bełkot, z którego nic nie wynika. Piąte przez dziesiąte wiecie i z tej szczątkowej wiedzy powstają właśnie takie wypociny.
Szkoda…

Edek z fabryki kredek

Rozumiem, że ty masz lepszych informatorów w Legii niż Weszło?

Grandal
Legia Warszawa

Nie mam. Dlatego też nie wypisuję bajek.

Znawca94

Tacy trenerzy jak Hasi czy Bielica mają to lepsze od Polaków,że potrafią przekonać ciekawych lub dobrych graczy do tego by przyszli do naszej marnej ligi.
Przez znajomości menadzerskie czy własną osobę.
Magiera w takim wypadku może po znajomości co najwyżej załatwić kogoś z Zagłębia Sosonowiec.

W tym artykule jest napisany jeden z głównych powodów dlaczego jesteśmy zaściankiem europejskiej piłki klubowej.A mianowicie – BRAK KASY
Najbogatszy Polski klub nie jest w stanie utrzymać pensji dla jednego Ofoe.By coś znaczyć takich Ofoe przydało by się minimum 3.
Więc nie dziwne,że jesteśmy tłem w piłce klubowej skoro musimy opierać drużyny na młodych bałkanach i zagraniczym szrocie.
Taki Pireus na spokojnie jest w stanie wyciągnąć dwóch najlepszych piłkarzy mistrza Polski.

wpDiscuz