Wielka zmiana w klubie 1. Ligi! Prezes odchodzi po wielu latach

Mikołaj Duda

19 maja 2026, 13:28 • 3 min czytania 9

Reklama
Wielka zmiana w klubie 1. Ligi! Prezes odchodzi po wielu latach

W ostatnich latach był twarzą klubu, do którego trafił świeżo po awansie do Ekstraklasy. Symbolem sukcesu, ale poźniej też porażki, oznaczającej najpierw spadek, a następnie słabe wyniki na drugim szczeblu rozgrywkowym. Klub zapewnił sobie utrzymanie, ale wkrótce ma stracić prezesa. Ten w najbliższym czasie ma zrezygnować z pełnionej funkcji.

Reklama

Jak przekazał Dominik Pasternak w trakcie jednego z programów na antenie TVP Sport, Jacek Klimek pożegna się po sześciu latach z funkcją prezesa Stali Mielec. Klub ma już zapewnione utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy, ale ogólnie nie ma za sobą udanego sezonu. Zamiast walki o powrót do grona najlepszych praktycznie do końca musiał drzeć, by nie zaliczyć drugiego spadku z rzędu.

Wielka zmiana w Mielcu! Jacek Klimek kończy swoją przygodę

Wyglada na to, że zakomunikowanie takiej decyzji jest powodem zwołania specjalnej konferencji prasowej. Ta zaplanowana została na 29 maja, czyli już po skończeniu wszystkich zmagań ligowych. Stal oficjalnie przekazała, że w jej trakcie na pytania będzie odpowiadał właśnie Jacek Klimek.

Reklama

– Konferencja prasowa 29 maja może być ostatnią dla Jacka Klimka jako prezesa klubu. Słyszę, że niewiele brakuje, aby Klimek opuścił klub po zakończeniu sezonu. Po tym, jak Stal zagwarantowała sobie utrzymanie w Betclic 1. Lidze, temat odejścia prezesa mocno przyspieszył i byłaby to w sporej mierze jego decyzja – przekazał Bartłomiej Płonka z Przeglądu Sportowego.

Reklama

Jacek Klimek swoją funkcję zaczął pełnić pod sam koniec 2020 roku, gdy Stal była beniaminkiem Ekstraklasy. Udało mu się utrzymać klub w gronie najlepszych na cztery kolejne sezony, odpowiadając za wszystkie najważniejsze decyzje, w tym transfery (w Mielcu funkcja dyrektora sportowego nie cieszy się wielkim uznaniem).

Ekipa z Podkarpacia w minionym sezonie już nie zdołała skończyć zmagań nad kreską i po pięciu latach nieobecności wróciła na drugi szczebel rozgrywkowy. Podopieczni Ireneusza Mamrota zdecydowanie nie mogą ostatnich miesięcy zaliczyć do udanych. Na kolejkę przed końcem zajmują dopiero 15. miejsce z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. W pewnym momencie były realne obawy, że Stal może zaliczyć drugi spadek z rzędu. Od sierpnia do lutego miała serię 15 kolejnych ligowych spotkań bez zwycięstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ O BETCLIC 1. LIDZE NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Reklama
9 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama