W sobotę Górnik Zabrze wygrał pierwszy od 54 lat Pucharu Polski. Dzień później śląski klub zorganizował na swoim stadionie fetę dla kibiców, a my zjawiliśmy się tam z kamerą WeszłoTV.
WeszłoTV: Feta Górnika Zabrze po triumfie w Pucharze Polski
Na taki dzień zabrzańscy kibice czekali ponad pół dekady. Wielu czasu minęło od poprzedniego triumfu Górników w PP, ponadto zdobyli pierwsze trofeum ogółem w XXI wieku. Nic więc dziwnego, że taki sukces przyniósł w Zabrzu mnóstwo radości i wzruszenia.
Na fecie zorganizowanej na stadionie drużyna bawiła się wspólnie z kibicami. Nam udało się porozmawiać między innymi z Lukasem Podolskim, Maksymem Chłaniem czy prezydentem miasta, Kamilem Żbikowskim, który zapowiada rychłą prywatyzację klubu.
Tak świętował Górnik w Zabrzu:
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Górnik w Lidze Europy. Potężne schody przez Zabrzanami
- Hellebrand: Górnik to wielki klub. Chciałbym tu zostać
- Człowiek, który „ustawił” finał. Od rozczarowania do bohatera