Tondela w grze o życie. Zespół Feio wygrywa kluczowy mecz

Wojciech Piela

03 maja 2026, 20:42 • 2 min czytania 7

Reklama
Tondela w grze o życie. Zespół Feio wygrywa kluczowy mecz

Goncalo Feio wciąż ma szansę uratować Tondelę przed spadkiem z ligi. Prowadzony przez niego zespół pokonał Casa Pia 1:0 i dzięki temu wciąż pozostaje w grze o utrzymanie. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa spotkania.

Reklama

Feio objął Tondelę pod koniec marca, kiedy drużyna znajdowała się w trudnej sytuacji i walczyła o pozostanie w portugalskiej ekstraklasie. Początek jego pracy nie był łatwy – w debiucie jego zespół przegrał z Vitorią Guimaraes aż 0:5, a następnie ulegał także FC Porto (0:2) oraz CD Nacional (0:2). Punkty zaczęły pojawiać się dopiero po remisach ze Sporting CP (2:2) i Gil Vicente FC (2:2), jednak sytuacja w tabeli nadal była bardzo trudna.

Zespół Feio wygrywa kluczowy mecz. Tondela w grze o życie

Przełom nastąpił w niedzielnym meczu, w którym Tondela odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera. Wyjazdowe spotkanie z Casa Pia zakończyło się wygraną 1:0, a jedynego gola zdobył Bebeto. Dodatkowo gospodarze kończyli mecz w dziewięcioosobowym składzie po dwóch czerwonych kartkach, co ułatwiło zadanie gościom.

Po 32. kolejkach Tondela zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Casa Pia, która znajduje się jedną pozycję wyżej, ma tylko punkt więcej. Warto dodać, że 16. miejsce pozwoliłoby już Tondeli na rywalizację w barażach o utrzymanie. Do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie bez dodatkowych meczów brakuje natomiast trzech punktów.

Przed drużyną Feio jeszcze dwa kluczowe mecze – z Moreirense FC oraz FC Arouca. Bilans portugalskiego szkoleniowca w Tondeli to sześć spotkań: jedno zwycięstwo, dwa remisy i trzy porażki. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca tego roku. Wcześniej prowadził m.in. Radomiaka, Legię Warszawa oraz Motor Lublin.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

fot. Newspix

7 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Inne ligi zagraniczne

Reklama