W Warszawie idą za ciosem. Sypią się kolejne odejścia

Mikołaj Duda

30 maja 2026, 19:31 • 3 min czytania 16

Reklama
W Warszawie idą za ciosem. Sypią się kolejne odejścia

Dopiero co Polonia Warszawa poinformowała o odejściu po ponad sześciu latach dyrektora sportowego Piotra Kosiorowskiego. Na tym się jednak nie zakończyło, bowiem z Konwiktorską pożegnała się kolejna kluczowa postać. Jak widać w stolicy szykuje się prawdziwa rewolucja przed startem kolejnych rozgrywek. 

Reklama

Polonia oficjalnie poinformowała o odejściu z klubu Mariusza Pawlaka, który przez blisko dwa lata prowadził Czarne Koszule na zapleczu Ekstraklasy. Dwukrotnie był blisko, by awansować do grona najlepszych, jednak w obu przypadkach nie zdołał skutecznie przejść przez baraże. Jednocześnie trzeba mu oddać, że z zespołu walczącego o utrzymanie zrobił jedną z czołowych ekip w stawce.

Dziękujemy trenerowi Pawlakowi za jego pracę, zaangażowanie i wkład w rozwój drużyny. To był okres pełen wyzwań, ale również momentów, które pokazały potencjał tego zespołu. Doceniamy jego profesjonalizm oraz codzienną pracę na rzecz Polonii. Życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze – powiedział dla klubowych mediów właściciel Czarnych Koszul Grégoire Nitot.

Reklama

Polonia ogłosiła kolejną ważną decyzję. Trener odchodzi po blisko dwóch latach

Stołeczny zespół w roli beniaminka na zapleczu Ekstraklasy do samego końca bronił się przed spadkiem. Utrzymał się, kończąc sezon na 15. miejscu z zaledwie jednym oczkiem przewagi nad strefą spadkową. W pierwszych siedmiu kolejkach nowych rozgrywek Czarne Koszule uzbierały zaledwie cztery punkty, mając w dorobku zwycięstwo, remis oraz aż pięć porażek. Właśnie wtedy przy Konwiktorskiej podjęto decyzję, by Rafała Smalca zastąpić Mariuszem Pawlakiem.

Pod wodzą 54-letniego szkoleniowca wyniki piłkarzy ze stolicy znacząco się poprawiły. Najlepiej o tym świadczy fakt, że od momentu zmiany trenera punktowali ze średnia blisko dwóch punktów na mecz, co w tym okresie przełożyło się na trzecie miejsce w tabeli. Licząc cały sezon Polonia skończyła na szóstej lokacie, co dało jej możliwość gry w barażach. W nich jednak zbyt mocna okazała się Wisła Płock.

W obecnych rozgrywkach piłkarze ze stolicy ugruntowali swoją pozycję w czołówce i dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce przeciwko Odrze Opole znów znaleźli się w najlepszej szóstce. Tym razem w drodze po Ekstraklasę napotkali Wieczystą. I to zespół Kazimierza Moskala, mimo gry przez ponad połowę spotkania w osłabieniu, awansował do finału.

Dziękuję Prezesowi i dyrektorowi sportowemu za okazane zaufanie i możliwość pracy w Polonii Warszawa. Dziękuję całemu sztabowi, zawodnikom oraz wszystkim pracownikom Klubu. Podziękowania kieruję również do naszych kibiców – za wsparcie, wiarę i doping, który zawsze niósł zespół w kluczowych meczach. Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią tej wspólnej historii i wierzyli w nasz projekt. Życzę Polonii samych sukcesów w najbliższej przyszłości – pożegnał się z Konwiktorską Mariusz Pawlak.

Reklama

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie Polonia ogłosi nowego dyrektora sportowego, a także trenera, który poprowadzi zespół w przyszłych rozgrywkach.

Fot. Newspix

16 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Betclic 1. Liga

Reklama