Przegrali w barażach o Ekstraklasę. Zapadła ważna decyzja

Mikołaj Duda

30 maja 2026, 18:49 • 3 min czytania 3

Reklama
Przegrali w barażach o Ekstraklasę. Zapadła ważna decyzja

W ostatnich dniach poznaliśmy rozstrzygnięcia w półfinałach baraży o awans do Ekstraklasy. Chrobry Głogów po rzutach karnych pokonał ŁKS, a Wieczysta okazała się lepsza od Polonii Warszawa. Mimo że minęło zaledwie kilka dni, to w klubie z Konwiktorskiej podjęto ważną decyzję. Swoją pracę zakończyła jedna z najbardziej istotnych postaci, odpowiedzialna za przywrócenie Czarnych Koszul na wysoki poziom.

Reklama

Polonia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że po ponad sześciu latach swoją przygodę przy Konwiktorskiej zakończył Piotr Kosiorowski. W przeszłości w barwach Czarnych Koszul występował jako zawodnik, a ostatnio z sukcesami pełnił funkcję dyrektora sportowego. To za jego sprawą stołeczny zespół z czwartego poziomu rozgrywkowego trafił na zaplecze Ekstraklasy.

Dziękujemy Piotrowi za zaangażowanie, profesjonalizm i serce włożone w pracę na stanowisku Dyrektora Sportowego Polonii przez ostatnie sześć lat. Życzymy mu powodzenia w dalszej drodze zawodowej – powiedział dla klubowych mediów właściciel klubu Gregoire Nitot.

Kluczowa zmiana w Polonii Warszawa. Dyrektor sportowy odchodzi po ponad sześciu latach

Kosiorowski stanowisko dyrektora sportowego objął w kwietniu 2020 roku, gdy Polonia występowała na czwartym poziomie rozgrywkowym. Sezon zakończyła na czwartym miejscu, ale postawiono przy Konwiktorskiej na zmianę trenera. Kosiorowski na to stanowisko wybrał Rafała Smalca i to okazało się świetna decyzją. Czarne Koszule w pierwszym roku pod wodzą nowego szkoleniowca wywalczyły awans z pierwszego miejsca w tabeli.

Z tym samym trenerem i dyrektorem sportowym u sterów stołeczny zespół długo w 2. lidze nie pozostał, bowiem jako beniaminek zdeklasował stawkę i zaliczył drugi awans z rzędu. W pierwszym sezonie na zapleczu Ekstraklasy Polonia skutecznie broniła się przed spadkiem, ale już od drugiego wbiła się do ligowej czołówki. Zarówno przed rokiem jak i teraz zakończyła sezon zasadniczy na szóstej lokacie w tabeli.

Reklama

W obu przypadkach zakończyła zmagania na meczu półfinałowym baraży o awans do Ekstraklasy. W poprzednim sezonie za mocna okazała się Wisła Płock, która finalnie znalazła się w gronie najlepszych, a tym razem Czarne Koszule uległy Wieczystej. Zespół z Krakowa od początku był upatrywany na głównego faworyta starć barażowych. Najwidoczniej ta porażka okazała się elementem, który zadecydował o odejściu Piotra Kosiorowskiego.

Wszystko ma swój początek i koniec, ale nigdy nie przypuszczałem, że ta decyzja będzie taka trudna. Dziękuję za te sześć emocjonujących lat. Dziękuję Prezesowi za zaufanie. Dziękuję naszym kibicom – bądźcie zawsze dumni z tego, że jesteście Polonistami. Dziękuję zawodnikom, z którymi miałem przyjemność pracować.

Szczególne słowa uznania kieruję do tych z czarnymi sercami – Piona (Łukasz Piątek), Paziowy (Adam Pazio), Brudi (Michał Brudnicki), Klucha (Marcin Kluska), Pieczi (Krystian Pieczara), Wełniany (Tomasz Wełna), którzy zdecydowali się wrócić na Konwiktorską, żeby pomóc wywalczyć z Polonią awans na poziom centralny. Dziękuję trenerom, wszystkim moim współpracownikom oraz pracownikom Klubu, z którymi dzieliłem, przez ostatnie lata codzienność. Praca w Dumie Stolicy to był dla mnie wielki zaszczyt – powiedział na pożegnanie Piotr Kosiorowski.

Na ten moment nie wiadomo, kto zajmie miejsce 45-latka. Klub wkrótce ma ogłosić nowy kształt pionu sportowego.

Reklama

Fot. Newspix

3 komentarze
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Betclic 1. Liga

Reklama