Lechia Gdańsk dalej walczy o odzyskanie pięciu punktów w tabeli Ekstraklasy. Tym razem działacze Biało-Zielonych zwrócili się z wnioskiem do PZPN, by pozwolił na zaskarżenie ostatecznej decyzji organów licencyjnych PZPN do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). No i nie zgadniecie, co postanowiła w tej sprawie federacja!
Dobra, żarty na bok. Wniosek został odrzucony.
8 maja br. odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie rozpatrzenia wniosku klubu Lechia Gdańsk o wyrażenie zgody na zaskarżenie ostatecznej decyzji organów licencyjnych PZPN do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS).
Szczegóły ➡️… pic.twitter.com/kD4jkEdZ5h
— PZPN (@pzpn_pl) May 8, 2026
Wniosek Lechii Gdańsk odrzucony. Stanowcze oświadczenie PZPN-u
W oświadczeniu opublikowanym przez PZPN czytamy:
„Zarząd PZPN, mając na względzie artykuł 58 Statutu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz wewnętrzne regulacje federacji, w tym Podręcznik Licencyjny na sezon 2025/2026, stoi na stanowisku, że decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych została podjęta zgodnie z prawem wewnątrzzwiązkowym i wszelkimi jego regulacjami.
Podkreślenia wymaga fakt, że klub Lechia Gdańsk postanowił zaskarżyć ostateczną decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN niezgodnie ze Statutem oraz regulaminami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Klub zdecydował się na ten ruch w sytuacji, gdy PZPN wskazywał, że jedyną poprawną drogą jest złożenie skargi do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Klub z tej ścieżki nie skorzystał, wybierając – wbrew regulacjom wewnątrzzwiązkowym – drogę krajową, zaskarżając decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po rozpatrzeniu skargi, PKOL podzielił stanowisko Organu II instancji i utrzymał w mocy środek kontroli w postaci pozbawienia klubu 5 (pięciu) punktów w sezonie rozgrywkowym 2025/2026. W następnym kroku klub skierował sprawę do Sądu Najwyższego.
Zarząd PZPN, mając na uwadze opisany wyżej stan faktyczny, uwzględniając także niedotrzymanie przez klub regulaminowego terminu złożenia skargi do CAS (to jest w terminie 21 dni od daty otrzymania decyzji), postanowił nie wyrazić klubowi Lechia Gdańsk zgody na skierowanie sprawy do CAS”
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Lechia Gdańsk zajmuje obecnie piętnaste miejsce w Ekstraklasie.
Ekipa z Trójmiasta ma w tej chwili dwa punkty przewagi nad Widzewem Łódź, z którym zagra na wyjeździe w najbliższą sobotę.
CZYTAJ WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE NA WESZŁO:
- Wielka inwestycja Ekstraklasy. Oto kulisy powstania Centrum Mediowego ligi
- Pochwała solidności. Leo Bengtsson to strzał w dziesiątkę Lecha
- Czy rumuński bramkarz w ogóle pomoże Arce? Drogi absurd w Gdyni
- Vuković: Nasza sytuacja w walce o utrzymanie wcale nie jest najgorsza
- Brazylijczyk z Ekstraklasy złożył wniosek o polskie obywatelstwo
Fot. Newspix.pl