Media: To koniec. Guardiola opuści Manchester City

Aleksander Rachwał

19 maja 2026, 00:24 • 2 min czytania 17

Reklama
Media: To koniec. Guardiola opuści Manchester City

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi koniec pewnej epoki. Rozmaite angielskie źródła donoszą, że Pep Guardiola po zakończeniu sezonu przestanie pełnić funkcję trenera Manchesteru City. 

Reklama

Wiadomość tę potwierdziły już najbardziej renomowane angielskie portale, w tym BBC i The Athletic. Ostatnie dwa mecze Obywateli w tym sezonie będą zarazem ostatnimi, w których legendarny Hiszpan poprowadzi The Citizens.

Media: Pep Guardiola po sezonie odejdzie z Manchesteru City

Manchester City jak na razie nie skomentował tych doniesień, natomiast – jak twierdzi BBC – w klubie panuje przekonanie, że mecz z Aston Villą będzie ostatnim z Guardiolą na ławce trenerskiej. Świadomość tę ma zarówno kierownictwo, sztab, jak i zawodnicy.

W tej sytuacji naturalnie pojawiają się pytania o to, kto zastąpi Hiszpana. Trenerem, którego nazwisko w tym kontekście pojawia się w mediach od dawna jest Enzo Maresca. Fabrizio Romano twierdzi, że dla Manchesteru City były trener Chelsea od dawna jest jedynym kandydatem.

Reklama

Pep Guardiola objął Manchester City w lipcu 2016 roku i od tego czasu poprowadził zespół w 591 meczach. Z Obywatelami sięgnął po sześć tytułów mistrza Anglii, trzy Puchary Anglii i pięć Pucharów Ligi Angielskiej. Triumfował również w Lidze Mistrzów, Superpucharze UEFA i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Fot. Newspix

Reklama
17 komentarzy
Aleksander Rachwał

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic ligi hiszpańskiej i angielskiej, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Piłka nożna

Reklama