Królewski na gorąco po awansie. „Nie będzie żadnej rewolucji w Wiśle”

Michał Kołkowski

Opracowanie:Michał Kołkowski

08 maja 2026, 23:31 • 2 min czytania 3

Reklama
Królewski na gorąco po awansie. „Nie będzie żadnej rewolucji w Wiśle”

Jarosław Królewski na antenie TVP Sport skomentował awans Wisły Kraków do Ekstraklasy po wygranej z Chrobrym Głogów. Właściciel Białej Gwiazdy podkreślił stanowczo, że nie należy się spodziewać letniej rewolucji kadrowej.

Reklama

Królewski jest przekonany, że Wisła już w obecnym kształcie ma potencjał do wykręcenia niezłego wyniku w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Królewski: „Nie będzie żadnej rewolucji kadrowej”

– Przede wszystkim zagraliśmy dobre spotkanie i liczę, że dwa kolejne mecze również takie będą. To jest święto i dzisiaj będzie święto w Krakowie, ale fetę planujemy dopiero na ostatni mecz sezonu. Liczę, że wszyscy podejdą do tematu odpowiedzialnie, chcemy wygrać tę ligę – oznajmił właściciel Wisły w TVP Sport.

– Powiem jeszcze raz – nie będzie żadnej rewolucji po sezonie – dodał Królewski. – Oczywiście wzmocnienia są potrzebne, ale mamy drużynę, która jest w stanie sobie poradzić w Ekstraklasie. Jeśli ją wzmocnimy na kilku pozycjach, jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik. […] Ekstraklasa to jest liga, w której trzeba być po prostu powtarzalnym. Być na tym wysokim poziomie często. Mamy swój pomysł na to, jak to osiągnąć.

Reklama

Działacz Wisły poinformował jednak, że planuje rozbudowę sztabu oraz pionu sportowego.

– Przede wszystkim chcemy iść dalej drogą budowania twardych kompetencji. Będziemy na pewno rozbudowywać dział sportu i sztab szkoleniowy. Mamy to zaplanowane. Patrzymy na sztab jako na duży, większy organizm.

Królewski odniósł się też do swoich wcześniejszych wypowiedzi o „miejscu Wisły Kraków w Lidze Mistrzów”.

Reklama

– W Polsce, w czterdziestomilionowym kraju mamy prawo do takich marzeń – zaznaczył.

Nie padły natomiast konkretne deklaracje w kwestii przedłużenia kontraktu z trenerem Mariuszem Jopem, jednym z architektów sukcesu Białej Gwiazdy w sezonie 2025/26.

– Myślę, że po sezonie usiądziemy do rozmów – zapowiedział Królewski.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O BETCLIC 1. LIDZE:

Fot. Newspix

3 komentarze
Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej monumentalnej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze, kompleksowe lektury i nie odstraszają ich liczne dygresje. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Najchętniej snuje te opowiastki, w ramach których wątki czysto sportowe nieustannie plączą się z rozważaniami na temat historii czy rozmaitych kwestii społeczno-politycznych.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
2
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
12
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie