Hitowy transfer wewnątrz Betclic 1. Ligi. Czołowy obrońca zmienił klub

Maciej Piętak

02 czerwca 2026, 09:04 • 3 min czytania 7

Reklama
Hitowy transfer wewnątrz Betclic 1. Ligi. Czołowy obrońca zmienił klub

Trener Chrobrego Głogów, Łukasz Becella powiedział na konferencji po finale baraży o Ekstraklasę, że ma nadzieję na zachowanie 70% składu. Myrosław Mazur do niego się nie zaliczy. Czołowy obrońca Betclic 1. Ligi zasilił szeregi innego klubu z Dolnego Śląska.

Reklama

Mazur zamienił Głogów na Legnicę

Niewiele brakowało, a w niedzielę ukraiński stoper zostałby bohaterem Chrobrego. To on otworzył wynik finału baraży z Wieczystą Kraków, strzelając gola głową, a wcześniej wygrywając pojedynek główkowy z Karolem Filą. W kolejnych minutach stworzył z Jakubem Griciem duet, z którym problemy mieli podopieczni Kazimierza Moskala. Ostatecznie i tak Krakowianie zdobyli dwie bramki, ale trudno winić za nie obu stoperów Głogowian.

Sam Mazur zresztą mógł jeszcze dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. W drugiej połowie Antoni Mikułko musiał się wyciągnąć jak struna przy jego próbie, a przed przerwą Ukrainiec trafił w poprzeczkę. Przy okazji uszkodził nos Kamilowi Pestce.

Ostatecznie obrońca skończył sezon z aż dziewięcioma golami na koncie w 33 spotkaniach (najwięcej w klubie), a rywali zaskakiwał nie tylko strzałami głową. W sierpniowym starciu z Łódzkim Klubem Sportowym potrafił zdobyć taką bramkę z rzutu wolnego:

Reklama

Obrońca dogadał się już zimą

Świetna dyspozycja w obu polach karnych – własnym i przeciwnika – zaowocowała trafieniem do jedenastki sezonu oficjalnego nadawcy rozgrywek oraz zainteresowaniem ze strony innych klubów. Już w styczniu informowaliśmy, że Mazurem interesuje się Miedź Legnica, która zaczęła rozmawiać z zawodnikiem mającym kontrakt tylko do lata. Udało się dojść do porozumienia, ale jeszcze otwartą kwestią pozostawało, kiedy dojdzie do transferu – po sezonie czy jeszcze zimą. Finalnie obrońca pozostał jeszcze przez pół roku w Chrobrym, pomagając zespołowi zająć czwarte miejsce w lidze.

Ruch na Dolnym Śląsku. Czołowy stoper ligi zmienia klub [NEWS]

Ukraiński obrońca, który podpisał dwuletni kontrakt, to kolejne wzmocnienie legnickiego klubu w trwającym okienku transferowym. Janusz Niedźwiedź chce wzmocnić zespół, ściągając rosłych zawodników. Na razie średnia wzrostu letnich nabytków wynosi 191 cm. Zresztą Mazur tę średnią… zaniżył, bo mierzy o cztery centymetry mniej niż dopiero co sprowadzony napastnik Kristian Fucak. 27-letni Chorwat występował wcześniej w Stali Mielec, w której zdobył cztery bramki w 18 spotkaniach. Zarobił także czerwoną kartkę w spotkaniu… z Miedzią.

Legniczan czeka spora przebudowa. Z zespołu odeszli już Kamil Drygas, Mateusz Kowalski, Gleb Kuczko, Bartosz Kwiecień, Cezary Polak, Erdal Rakip, Patryk Stępiński i Jakub Wrąbel.

Reklama

Chrobry z kolei stara się tego uniknąć – udało się przedłużyć kontrakty z Robertem Mandryszem, Mateuszem Ozimkiem oraz Kacprem Laskowskim. Na nieszczęście dla fanów głogowskiego klubu, Mazur może nie być ostatnim kluczowym zawodnikiem, który odejdzie. Jak podawał Piotr Koźmiński z Goal.pl, Szymon Bartlewicz na zasadzie wolnego transferu może trafić do GKS-u Katowice.

Fot. Newspix

7 komentarzy
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama