Djoković jednak nie zagra w Australii? Jego wizę znów anulowano

Opublikowane 14.01.2022 09:23 przez

Sebastian Warzecha

Wiza Novaka Djokovicia, zezwalająca na pobyt w Australii, została anulowana po raz drugi. Tym razem na taki krok zdecydował się tamtejszy minister ds. imigrantów, Alex Hawke. To nie może dziwić – w ostatnich dniach wokół sprawy Serba pojawiło się mnóstwo nowych kontrowersji. Choć Nole nadal może – i jego prawnicy już nad tym pracują – apelować o zmianę tej decyzji.

Jak to się zaczęło

Przypomnijmy: cała burza rozpętała się 5 stycznia, gdy Novak przybył do Australii. Serb wcześniej, za pośrednictwem Instagrama, poinformował, że został zakwalifikowany jako „wyjątek medyczny” i będzie mógł wziąć udział w Australian Open mimo braku szczepienia (który został potwierdzony później, w toku przesłuchań). Gdyby tego posta nie było – cóż, może cała sprawa by przeszła. A tak na samego zawodnika oraz Tennis Australia, organizatora turnieju, spadło mnóstwo krytyki.

O wszystkim zrobiło się tak głośno, że sprawą zainteresowali się rządzący.

Gdy Djoković przybył do Australii, został zatrzymany na lotnisku, a jego wizę anulowano. Tu zresztą Australijczycy popełnili spore błędy – Serbowi zabrali portfel, a na pewien czas nawet telefon i przetrzymywali go w izolatce. Chcieli, by ten dostarczył dokumenty potwierdzające jego status medycznego wyjątku, dzięki któremu mógł przylecieć na turniej.

Bliscy Djokovicia, a także jego fani, zdążyli w czasie, w którym Serb był zatrzymany, ogłosić, że ten jest „porwany” i przetrzymywany „w warunkach gorszych niż w więzieniu” (co dotyczyło nie tylko izolatki, ale też pokoju, w którym potem oczekiwał na sprawę w sądzie). Jego ojciec zdążył też ogłosić, że Novak stał się „przywódcą ludzi wolnych” czy że jest „jak Jezus i jak Spartakus” oraz zagrozić australijskim oficjelom „wyjściem ludzi na ulicę”. Generalnie – nie patyczkował się, a wręcz przeciwnie – podgrzewał atmosferę.

Zostawiając jednak Djokovicia seniora – prawnicy Novaka działali szybko i sprawnie. Najpierw wygrali sprawę o to, by Serb mógł zostać w kraju bez wizy do czasu zakończenia głównej sprawy. A potem triumfowali i w niej. Sędzia Anthony Kelly wskazał głównie na błędy proceduralne, jakie popełniły służby (przede wszystkim – dając Serbowi mniej czasu na dostarczenie dokumentów, niż pierwotnie obiecali). To na tym gruncie przedstawiciele Novaka byli w stanie sprawę wygrać.

Nole mógł więc zostać w Australii, na social media wrzucił nawet już kilka zdjęć z treningu i zapewniał, że chce powalczyć o jak najlepszy rezultat. W domyśle – zwycięstwo, w Melbourne triumfował przecież już dziewięciokrotnie. Tyle że na tym cała sprawa wcale się nie skończyła.

Pozytywny wynik

W czasie gdy Djoković chciał w spokoju przygotowywać się do turnieju, nie próżnowali dziennikarze, a nawet zwykli kibice. Szybko zauważono, że Nole, który 16 grudnia miał otrzymać pozytywny wynik testu na koronawirusa, w kolejnych dwóch dniach nadal spotykał się z ludźmi. 17 grudnia brał udział w imprezie tenisowej z wieloma dziećmi. Bez maseczek i z bezpośrednim kontaktem. Dzień później za to udzielił wywiadu dla „L’Equipe”.

Serb, wywołany do tablicy, zareagował oświadczeniem, które umieścił w swoich social mediach.

– 14 grudnia uczestniczyłem w meczu koszykówki w Belgradzie, po czym poinformowano, że wiele osób uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19. Pomimo braku objawów koronawirusa, 16 grudnia wykonałem szybki test antygenowy, który był negatywny i z dużej ostrożności, tego samego dnia również wykonałem oficjalny i zatwierdzony test PCR. […] Impreza 17 grudnia? Byłem bezobjawowy i czułem się dobrze, a powiadomienie o pozytywnym wyniku testu PCR otrzymałem dopiero po tym wydarzeniu – pisał.

Co do wywiadu przyznał, że wiedział już wtedy o pozytywnym wyniku, ale… nie chciał zawieść dziennikarzy, z którymi od dawna się na tę rozmowę umawiał. Pisał, że przez cały ten czas miał założoną maseczkę (z wyjątkiem sesji fotograficznej) i zachowywał dystans. Potwierdziła to ostatecznie sama redakcja gazety. Możliwe jednak, że Novak… wcale nie był pozytywny 16 grudnia.

Sprawie przyjrzeli się bowiem dziennikarze. Ben Rothenberg z „New York Times” sprawdził, że po zeskanowaniu kodu QR w teście Djokovica pojawiał się wynik negatywny. Dopiero z czasem zmieniono go na pozytywny. Swoje śledztwo przeprowadzili też reporterzy niemieckiego „Der Spiegel”, którzy doszli do wniosku, że Serb pozytywny wynik otrzymał, ale… 26 grudnia. Gdyby tak było, Novak złamałby serbskie prawo, nakazujące 10 dni kwarantanny.

Dowodów na poparcie tej tezy dostarczyła pracownia Zerforschung, która poinformowała, że poprzez czas uniksowy, czyli liczbę sekund, które upłynęły od 1 stycznia 1970 roku, można sprawdzić, kiedy test tak naprawdę został wprowadzony do bazy. I o ile w tej zgadza się data testu negatywnego (22 grudnia), o tyle przy drugim teście znaczniki wskazują, że został on wprowadzony do systemu 26 grudnia o 13:21. W dodatku znaczniki testu pozytywnego są o 50 tysięcy większe od negatywnego, a dokładnie tyle testów wykonano w Serbii między 22 a 26 grudnia.

Na tym jednak nie koniec problemów Djokovicia. W jego deklaracji wypełnionej przy okazji wjazdu do Australii, zauważono, że ten zaznaczył, iż nie podróżował przez 14 dni przed przylotem na Antypody. Sęk w tym, że w sieci dostępne były zdjęcia z jego treningów w Hiszpanii, które odbył 31 grudnia. Serb i na to miał wytłumaczenie – ludzki błąd. I to nie jego, bo całość deklaracji miał wypełniać ktoś z jego teamu. Tyle że w takich sytuacjach odpowiedzialność i tak spada na tenisistę.

Doszło do tego, że w świetle nowych ustaleń trudno było oczekiwać decyzji innej, niż kolejne anulowanie wizy Novaka.

Minister wchodzi do gry

O tym, że Alex Hawke może skorzystać ze swoich uprawnień i do tego anulowania doprowadzić, mówiono już przy okazji poniedziałkowego wyroku australijskiego sądu. Minister ds. imigrantów zwlekał jednak z decyzją – w międzyczasie odbyło się już nawet losowanie drabinki Australian Open z Djokoviciem w stawce – ostatecznie jednak podjął ją dziś.

Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C ust. 3 Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica ze względów zdrowotnych i na podstawie interesu publicznego. […] Podejmując tę decyzję, rozważnie przeanalizowałem informacje zapewnione mi przez australijskie służby graniczne, pana Djokovicia oraz departament spraw wewnętrznych – pisał w swoim oświadczeniu minister.

W Australii mówi się, że w konsekwencji tej decyzji Djoković może zostać zmuszony do opuszczenia kraju w najbliższych godzinach. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że będzie mógł pozostać tam do czasu ostatecznego wyroku wydanego przez australijski sąd, a noc spędzi najpewniej – po raz kolejny – w miejscu wybranym przez władze. Dla Novaka i jego sztabu ważna będzie tu też szybkość działania – turniej startuje bowiem już w poniedziałek i cała sprawa musi rozstrzygnąć się do tego czasu.

Jaki będzie ostateczny werdykt? Trudno przewidzieć. O ile jednak przy pierwszej sprawie w sądzie wydawało się, że punkt może przypaść obu stronom, tak teraz przewagę w wymianie zdecydowanie mają Australijczycy.

Fot. Newspix

Czytaj także:

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Inne sporty
19.01.2022

Hubert „Error” Hurkacz odpada z Australian Open

Na wstępie oddajmy Adrianowi Mannarino szacunek – grał naprawdę nieźle, jego ergonomia ruchów oraz umiejętność dostosowania się do rywala robiły wrażenie. Ale nie róbmy z niego tenisowego giganta, który nagle objawił się światu i pech chciał, że nastąpiło to akurat w meczu z Hubertem Hurkaczem. Dziś Polak był tragiczny na forehandzie i zawodził go własny […]
19.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Inne sporty
17.01.2022

Netflix wchodzi w świat tenisa. Czego możemy się spodziewać?

Netflix zapowiedział powstanie serii dokumentalnej o tenisie. Nie wiemy jeszcze, jak będzie się nazywać, ile odcinków ujrzy światło dzienne, ani na których zawodnikach się skupi. Jedno jednak jest pewne już teraz – mówimy o próbie stworzenia tenisowej wersji „Drive to Survive”. Produkcji, która w niebotyczny sposób wpłynęła na popularność Formuły 1. Władze ATP i WTA […]
17.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Tenis
14.01.2022

Djoković jednak nie zagra w Australii? Jego wizę znów anulowano

Wiza Novaka Djokovicia, zezwalająca na pobyt w Australii, została anulowana po raz drugi. Tym razem na taki krok zdecydował się tamtejszy minister ds. imigrantów, Alex Hawke. To nie może dziwić – w ostatnich dniach wokół sprawy Serba pojawiło się mnóstwo nowych kontrowersji. Choć Nole nadal może – i jego prawnicy już nad tym pracują – […]
14.01.2022
Inne sporty
10.01.2022

Djoković jednak zagra w Australian Open?! Wygrał sprawę w sądzie

Temat Novaka Djokovica ciągnie się już kilka dni. Najlepszy tenisista świata do dzisiaj przebywał w areszcie imigracyjnym, ale wygląda na to, że będzie mógł go opuścić. Jego odwołanie w sprawie anulowania wizy, które rozpatrzył sąd federalny w Australii, przyniosło oczekiwany skutek. Na ten moment – Serb nie musi opuszczać kraju. Co oznacza, że może wystąpić […]
10.01.2022
Australian Open
05.01.2022

Australian Closed. Wiza Djokovicia cofnięta – ma wrócić do Serbii

Jeszcze wczoraj Novak Djoković informował swoich fanów, że otrzymał status „medycznego wyjątku” i mimo braku szczepienia zagra w Australian Open. Gdy jednak przyleciał do Australii, przytrzymano go na lotnisku. Władze chciały, by przedstawił dowody na to, że na wyjątkowy status zasłużył. Nie udało się. Jutro ma wrócić do ojczyzny. A wystarczyło się zaszczepić… Organizatorzy chcieli, […]
05.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Inne sporty
22.01.2022

Świątek w czwartej rundzie Australian Open. W kolejnym meczu będzie faworytką?

Darja Kasatkina, pogromczyni Magdy Linette, nie zamierzała łatwo dać za wygraną. Świetnie czuła się dziś w długich wymianach, nie oddawała zazwyczaj punktów za darmo. Kiedy jednak przychodziło, co do czego musiała uznawać wyższość Igi Świątek. Polka górowała nad rywalką w decydujących momentach i wywalczyła awans do 4. rundy w Australian Open (6:2, 6:3). Tym samym […]
22.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

I znowu oberwaliśmy mocno po głowach, tym razem od Szwedów…

Jeśli liczyliście na to, że po koszmarnym występie z Norwegią Polacy zmobilizują się na Szwecję i co za tym idzie pokażą w tym spotkaniu odpowiednie umiejętności i charakter, mamy dla Was złą wiadomość: Biało-Czerwoni zagrali chyba jeszcze gorzej niż wczoraj. Po meczu bez historii przegraliśmy na Euro 2022 z Trzema Koronami 18:28… Pierwszą połowę tego […]
21.01.2022
Inne sporty
21.01.2022

Siatkarze grają za często? Ja bym zamienił wszystkie treningi na mecze!

Jastrzębski Węgiel walczy w tym sezonie na trzech frontach, ale Tomasz Fornal nie narzeka na zmęczenie. Wręcz przeciwnie – zapewnia, że mógłby grać z taką częstotliwością jak w NBA. Zresztą rywalizacji nigdy mu mało. Przepada też za tą wirtualną, czasem odpala transmisję na Twitchu. Polski siatkarz, mimo młodego wieku, zrobił już w swojej karierze sporo, […]
21.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Australian Open
17.01.2022

Ruszyło Australian Open. Bez Djokovicia, ale z Polakami

Tegoroczne Australian Open dostarczyło wielkich emocji… jeszcze przed startem. Sprawę Novaka Djokovicia i jego potencjalnego występu w turnieju śledził cały świat. Ostatecznie okazało się, że Serb w Melbourne nie zagra, opuścił już zresztą Australię. Dlatego w tym tekście nie będziemy już o nim pisać. A zamiast zadamy sobie kilka pytań, które streścić można tak: czego […]
17.01.2022
Siatkówka
16.01.2022

Stefano Lavarini. Kim jest nowy trener siatkarskiej reprezentacji kobiet?

W swojej sportowej karierze trenerem był… od zawsze. Sam w siatkówkę nigdy nie grał zawodowo. I choć to nietypowa droga, doszedł na szkoleniowe szczyty i prowadzi jeden z lepszych zespołów ligi włoskiej. Teraz ma też doprowadzić do sukcesów reprezentację Polski. Co Stefano Lavarini może jej dać? Jak radził sobie w swojej karierze do tej pory? […]
16.01.2022
MMA
16.01.2022

KSW 66. Ziółkowski broni pasa, Narkun zdetronizowany!

Na dzisiejszym KSW interesowały nas przede wszystkim dwie walki mistrzowskie, w których tytułów bronili Tomasz Narkun i Marian Ziółkowski. Ciekawie zapowiadał się też jednak między innymi powrót Michała Materli. Ten zresztą wszedł do klatki z przytupem, nie pozostawiając Jasonowi Radcliffe’owi wątpliwości co do tego, kto był lepszy.  Potrzebował jednej rundy Michał Materla to legenda polskiego […]
16.01.2022
Skoki
15.01.2022

Magia Zakopanego nie zadziałała. Polacy na 6. miejscu w drużynówce

Wiedzieliśmy, że dzisiejszy konkurs drużynowy dla Polaków łatwy nie będzie. Kamil Stoch leczy bowiem uraz, Dawid Kubacki – który zaczynał skakać solidnie – wypadł z powodu zakażenia koronawirusem. W tej sytuacji w polskiej drużynie skakali Piotr Żyła, Stefan Hula, Kuba Wolny i Paweł Wąsek. Nie poradzili sobie. Zajęli 6. miejsce ze sporą stratą do rywali.  […]
15.01.2022
Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SHO1
SHO1
9 dni temu

A wystarczyło się zaszczepić… Wystarczyło przyjąć 3 dawkę… Albo 4… Albo poczekać 30 dni na szczepionke na omikrona, konceny już nad nią pracują… Do tego czasu działa 3 dawka… Novax, why?

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
9 dni temu
Reply to  SHO1

30 dni na szczepionke? on nie mógł tyle czekać, turniej sie zaczyna już za chwile, a jeszcze musi minąć czas, żeby „szczepionka” zaczęła działać i „ochraniać” – to też chyba pełne 14 dni, jakbyś w tym czasie umarł to statystycznie jesteś niezaszczepiony… swoją drogą ciekawe jak to liczą jeśli chodzi o wydaną kasę, bo fizycznie dawki nie ma bo zużyta, ale zmarły dalej nieszczepiony, więc tak jakby nie przyjął. … a Omikron coraz bardziej szaleje po świecie, ludzie zaczęli więcej kaszleć, więcej się pocić w nocy i trochę więcej zuzywać papieru toaletowego. no jest to jakiś impuls dla przemysłu papierniczego, myślę że w tarczach antyinflacyjnych poszczególne rządy różnych krajów mogą ten fakt wykorzystać, skoczy PKB na zielono … czasem taka pandemia jest jednak potrzebna, wszyscy zarabiają, koncerny troche więcej, ale za to dbają o nasze zdrowie więc to normalne, że zarabiają, bo ponoszą większą opowiedzialność za ludzkość.

Fredy
Fredy
9 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Big farma dba o nasze zdrowie.. Dobre. Jedynie o co dba to o nabijanie swojej kabzy

Magda
Magda
8 dni temu
Reply to  Fredy

Dlaczego niby to big farma ma dbać o nasze zdrowie?
Sami o nie nie dbamy, co pokazują ilości sprzedanego alkoholu, papierosów, kolejki w makkwaczach, to dlaczego mają o te zdrowie dbac korporacje?

ędrju
ędrju
8 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Już w lutym 2020, czyli przed ogłoszeniem pandemii Emilewicz powiedziała na konferencji prasowej, ze „paradoksalnie koronawirus może być szansą dla polskich przedsiębiorców”. Nie sprecyzowała tylko co miała na myśli wymawiając słowo „przedsiębiorców”.

Marek
Marek
9 dni temu
Reply to  SHO1

SH01 a może Djokovic chce być zdrowy i nie chcę mieć na starość problemów zdrowotnych , słabej odporności po 15 dawkach,w przeciwieństwie do Ciebie,nie pomyślałeś o tym???

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
9 dni temu
Reply to  SHO1

ty bys sie szczepil nawet pod grozba zabrania ajfona, tfuu mela ci w pysk, popraw lancuch na szyi

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski(@tomek-jankowski)
9 dni temu
Reply to  Pan Zygmunt

Chyba Ty i Marek nie zrozumieliście wpisu SH01.

Bulgarka z Bulgarskiej
Bulgarka z Bulgarskiej(@bulgarka-z-bulgarskiej)
9 dni temu
Reply to  SHO1

Haha, moje gratulacje. Spójrz jak wielu Cię nie zrozumiało. Widać nie znają słowa sarkazm 🙂

Magda
Magda
8 dni temu
Reply to  SHO1

Bo novax wierzy, że woda z kranu sie zmaterializuje i wówczas ziemia bedzie plaska jak kor tenisowy? Albo, weźmie głęboki oddech i wszystkie fusy wyparuja z filizaniki, i nawet nie trzeba będzie czekac 30 dni. Niestety dla niego,.australijczycy jakos są dziwnie zabobonni i sie.szczepią i kwarantanny odbywaja. Na, nawet maseczki naszą. Dlatego Novax zdecydował, ze juz na takim zadupiu nie zagra i będzie organizował Wielkiego Szlema w oświeconej Serbii. Howgh!

smyq
smyq
9 dni temu

Mogli mu na noc wpuścić do izolatki takiego wielkiego, australijskiego pajonka i byłoby po kłopocie…

burack
burack
9 dni temu

koronaziole w akcji.

Josef z Bazin
Josef z Bazin
9 dni temu

Artykuł z tezą,że Australijczycy nie mieli wyjścia i musieli anulować wizę Nole. Pełna zgoda. Kraj, który zastosował metody Gobbelsa w walce z wirusem, wypuszczonym przez chińskie laboratorium, w stosunku do swoich obywateli nie ma wyjścia i musi udowodnić, że każdego złamie albo wyrzuci, jeśli się nie podporządkuje. Tutaj jest jazda tylko w jednym kierunku, bo inaczej będą mieli problem. To nic, że szczepionki nie chronią przed zakażeniem, śmiercią, nie zakończyły pandemii. To nic, że zmusza się ludzi do szczepień preparatem nie przebadanym, za który nikt nie ponosi odpowiedzialności, z poważnymi skutkami ubocznymi. To nic, że zamyka się ludzi w domach mimo, że poziom śmiertelności jest niższy niż w przypadku grypy., rujnuje im biznesy i firmy, zabrania aktywności fizycznej, czy wychodzenia do lasów, każe zakładać maseczki trębaczom w orkiestrach z dziurą na usta by mogli w te trąbki dmuchać lub nakazuje noszenie maseczek na wolnym powietrzu czy utrzymywać dystans rodzinom w domach podczas świąt czy sylwestra.
To nic, że dla każdego średnio inteligentnego człowieka to jest DEBILIZM. To mówi RZĄD a obywatel ma to WYKONAĆ.
Nie jestem przeciwnikiem tych preparatów. Kto chce niech się szczepi.
Proszę tylko grzecznie, żeby odpierdolono się od Novaka. Skoro nie chce się szczepić, to ma do tego PRAWO.
Kto wyrzeka się wolności w imię bezpieczeństwa, bardzo szybko nie będzie miał ani jednego, ani drugiego.
Hitler wiedział o tym doskonale.

Selevan
Selevan
9 dni temu
Reply to  Josef z Bazin

XDDD, idę bo skoro nie wierzę w teorie spiskowe dziejów, to jestem mniej niż średnio inteligentny.

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
9 dni temu
Reply to  Selevan

w sumie to jestes nawet bez tego

Fredy
Fredy
9 dni temu
Reply to  Selevan

2 lata temu jak by ci powiedzieli,ze bedziesz biegal w kagancu na paszczy ,ze zamkna cmentarze i lasy to tez byly wowczas ,,teorie spiskowe „

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
9 dni temu
Reply to  Josef z Bazin

słuchałem wczoraj relacji z Kazachstanu, tam jest wojna nie wiem czy wiecie, bo media tego raczej nie pokazują … oficjalnie zamieszki wybuchły z powodu dużo wyższych cen za LPG, nieoficjalnie ludzie się wkur*** z powodu zamknięcia banków i swoich kont bankowych, skąd mogli wypłacać pieniądze wyłącznie po okazaniu ważnego certyfikatu covidowego.. prezydent kraju po próbach opanowania zamieszek już właśnie wczoraj uciekł, sytuację próbują opanować Rosjanie… ciekawe co bedzie dalej, ale drugie Chiny i u nas się szykują.. ja wiem, teorie spiskowe są obecnie w cenie, ale można było se o tym bajać jak to się tylko czytało w książkach SF, albo że u Chinczyków (bo miliard ludzi trzeba jakoś poskromić i policzyć) … o Australii i Nowej Zelandii też nie piszą wszystkiego, że mieszkają jak w obozach, a jak chcesz wyjechać to okej, ale majątek zostawiasz… a to się już dzieje, komuna wraca wielkimi krokami… wspomnicie moje słowa za jakieś 1/2 roku,

ędrju
ędrju
8 dni temu
Reply to  Josef z Bazin

Prawie zgoda, ale to prawie dotyczy chińskiego laboratorium. To jest, a właściwie było amerykańskie laboratorium w Chinach, podobnie jak amerykańskie więzienia cia w Polsce. A wiesz dlaczego Amerykanie tego typu „instytucje” organizują poza granicami swojego kraju? Bo w USA coś podobnego nie mogłoby mieć miejsca. Tam akurat prawo jest rygorystyczne i respektowane. Świat nie mogłby sie dowiedzieć o amerykańskim laboratorium czy o amerykańskich więzieniach. W świat poszły newsy o polskich więzieniach cia i chińskim laboratorium.

JacekS
JacekS
8 dni temu
Reply to  ędrju

Nie oskarżaj wszystkich Amerykanów. Przeciętny Amerykanin nie miał nic do gadania i nie wiedział ,ze ten skurwiel Fauci doprowadził do zbudowania laboratorium w Wuhan za pieniądze amerykańskich podatników. Stalo sie tak dlatego, ze w NIH (The National Institutes of Health) w USA zabroniono w 2008 roku dalszych badan nad pewnym korona wirusem (który później został nazwany SARS-2 )ponieważ ma potencjał broni biologicznej. Po tej decyzji Ci ,którzy chcieli na tym zarobić (wymienia sie wśród nich skurwiela Gatesa i Sorosa) wspomogli Fauci, który był wtedy wiceszefem NIH w przeniesieniu badan do Chin do nowego ,ogromnego laboratorium w Wuhan. SARS-2 był znany znacznie wcześniej niż w 2019 roku. Jeszcze w latach 2011-2014 ukazywały sie prace naukowe z obiecującymi wynikami badan nad zastosowaniem flawonoidów ( to jest grupa organicznych związków chemicznych występujących w roślinach, spełniających funkcję naturalnych 
insektycydów oraz fungicydów i zwalczających infekcje wirusowe u roślin) do leczenia chorób wirusowych u człowieka ( w tym wirusa HIV). Dlatego te badania początkowo były w ogóle finansowane i prowadzone pod nadzorem NIH
w USA . Fauci wypłynął jako główny koordynator w zwalczaniu AIDS ,gdy masowe zachorowania pojawiły sie wśród amerykańskich pedałów oraz Amerykanek ,które miały nieszczęście mieć biseksualnych partnerów.

Niebieska eRka
Niebieska eRka
9 dni temu

Zawsze miałem Australię za jak najbardziej normalny kraj ale okazuje się że tam rządzą jacyś pojebani pierdolcy.

Peres
Peres
9 dni temu

A ja się zastanawiam czy ruscy mogą spać spokojnie, sputnika tam nie honorują, chyba że oni wszyscy tacy światowi i przyjęli te lepsze 🙂

Piotr
Piotr
9 dni temu

I bardzo dobrze, wielki sportowiec ale bardzo nieodpowiedzialny czlowiek, nie nalezy robic wyjatku tylko dlatego ze gra w tenisa

Kamil
Kamil
9 dni temu
Reply to  Piotr

Dlaczego nieodpowiedzialny? Szczepionka nie chroni przed zakazeniem. Moze chce ciezej znosic objawy to jego sprawa. W czym problem?

Piotr
Piotr
9 dni temu
Reply to  Kamil

Z glupkami nie rozmawiam

Kamil
Kamil
9 dni temu
Reply to  Piotr

Myślę, że glupkiem można nazwać Ciebie bo nie wiesz nawet jaka jest definicja i funkcja tej szczepionki wobec czego stajesz w obronie jakiejś imaginacji.

Fredy
Fredy
8 dni temu
Reply to  Piotr

Przeciez sam jestes debilem z wyprana dynia

Magda
Magda
8 dni temu
Reply to  Kamil

W niczym. Ale są zasady .które obowiązuja w Australii więc skoro nie chce się szczepić to po co się tam pcha?

Kamil
Kamil
8 dni temu
Reply to  Magda

Djokovic pojawił się w Australii, ponieważ mu na to pozwolono. Gdy już przybył na miejsce zaczęto tą pokazówkę.

Fredy
Fredy
8 dni temu
Reply to  Piotr

Przez takich zdebilalych ludzi jak ty ta blazenada moze sie krecic

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
9 dni temu

Burza w szklance wody.
Było dobrze ale wtrącili się politycy.
Nie chce się szczepić, to jego prywatna sprawa.
Dali zgodę na występ w turnieju, to powinni to respektować.
Jak zdrowy nie zaszczepiony człowiek może być zagrożeniem , kiedy zaszczepieni mogą się też zarazić i być nosicielami choroby?
Istny galimatias wynikający z zalewu różnych, często sprzecznych informacji. I jak być mądrym?

Bulgarka z Bulgarskiej
Bulgarka z Bulgarskiej(@bulgarka-z-bulgarskiej)
8 dni temu

No jak do tej pory nie skumałeś na czym ta hucpa polega i nie potrafisz odróżnić „faktów prasowych” nadawanych w medialnych ściekach od prawdziwych faktów, to już raczej mądrym nie będziesz…

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
9 dni temu

I tak kurwa, do zajebania.

Rafał
Rafał
9 dni temu

Pedalska australia. Chcecie tego ma całym świecie? Chcecie być traktowani jak bydło?

ambermozart
ambermozart
9 dni temu

W jego deklaracji wypełnionej przy okazji wjazdu do Australii, zauważono, że ten zaznaczył, iż nie podróżował przez 14 dni przed przylotem na Antypody. Sęk w tym, że w sieci dostępne były zdjęcia z jego treningów w Hiszpanii, które odbył 31 grudnia. Serb i na to miał wytłumaczenie – ludzki błąd. I to nie jego, bo całość deklaracji miał wypełniać ktoś z jego teamu.” – oj tam, zapomniał, ze był w hiszpanii. każdemu się zdarza 😉

bufik
bufik(@bufik)
9 dni temu

Jakoś nie mogę zrozumieć tego oburzenia 🙂 Novak nie chce się szczepić? Jego sprawa. Chce nosić foliową czapeczkę, mieszkać w piramidzie? Niech robi co mu się żywnie podoba! Oczywiście ma do tego prawo. Ale jeśli jakiś kraj nie wpuszcza niezaszczepionych to niech się tam na krzywy ryj nie wciska i nie robi z siebie męczennika. Tak jak on ma prawo się nie szczepić tak Australijczycy mają prawo go nie wpuścić. Im się taka polityka sprawdza – przypomnę tylko że do tej pory w 25 milionowej Australii zmarło na koronę nieco pona 2,5 tysiąca osób. Dla porównania w 38 milionowej Polsce przekroczyliśmy właśnie 100 tys. Zamiast więc pchać się ze swoimi poglądami niech bryka tam gdzie go chcą, a nie tam gdzie trzeba produkować dla niego „medyczny wyjątek” oparty jeszcze na kłamstwach, których naopowiadał.

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
9 dni temu
Reply to  bufik

haha 100 tys. 😀 … propozycja dla ciebie : weź napisz pismo do ministerstwa zdrowia, żeby ci podali ile osób zmarło od początku pandemii wyłącznie z powodu zarażenia covidem 😀 .. ale nie, że z chorobami współistniejącymi tylko samym covidem, bo wiesz np. niewydolność krążeniowo-oddechowa może być spowodowana ze 40 różnymi czynnikami, a nie wyłącznie sarsem … czytałem takie oficjalne pismo, wysłał gość w ramach zapytania o informację publiczną, na wrzesień 2021 było około 5 tys. zmarłych… powtórze ci : 5 tysięcy ludzi oficjalnie zmarło z powodu zarażenia wirusem sarscovid19 po 1,5 roku „pandemii”, pismo otrzymane z ministerstwa zdrowia … a ty czytaj dalej onet i oglądaj kurskiego w tvp 😀

Essa
Essa
9 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Pokaż to oficjalne pismo.

Tylko nie „można znaleźć bez problemu w internecie” lub „wygoogluj sobie”.

Pismo z danymi, które cytujesz.

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
8 dni temu
Reply to  Essa

fb… daj namiar podeśle

Essa
Essa
8 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Gościu, ja wiem, że obsługa komputera to ciężary, ale:
1) Otwierasz tego facebooka.
2) Otwierasz narzędzie wycinanie.
3) Robisz screena pisma, które cytowałeś/wrzucasz link do pisma, które cytowałeś.
4) Wrzucasz na imgur screen pisma i dzielisz się tu linkiem, żeby udowodnić swoje hipotezy.

Tu przedstawiłeś swoje hipotezy z liczbami, tutaj je udowodnij. Inaczej jesteś kłamcą i wkręcasz ludzi, którzy ci to lajkują, a potem będą powielać.

Wersja alternatywna:
1) Przyznajesz się, że to wymyśliłeś, bo jesteś tanim manipulatorem.

Jeśli piszesz o piśmie w ramach zapytania o informację publiczną – to to, że nie umiesz go tu wkleić – nie świadczy dobrze o twoim podejściu do wiarygodności cytowanych danych. Zwłaszcza, że sam krytykujesz media, co już trąci dużą hipokryzją.

Fredy
Fredy
8 dni temu
Reply to  Essa

Jakie media ? Te pooplacane przez big farma ?

kol. Zenon
kol. Zenon
8 dni temu
Reply to  Essa

ja nie musze nic ci udowadniać 😀 … podaj namiar na fb. podeśle ci to pismo, nie musisz sie obawiać, nie podam tutaj twoich danych

Essa
Essa
8 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Aha, czyli nie ma takiego pisma. Po co kłamiesz?

Tak właśnie działają szurki. Nawymyślać, a jak trzeba podać dane i źródła to kombinacje.

Kompromitujesz się człowieku, jeszcze zgrywasz jakiegoś znawcę tematu szczepień i geopolityki w tym wątku.

kol. Zenon
kol. Zenon
7 dni temu
Reply to  Essa

🙂 nie wiem czego się boisz. …ale okej, poszukaj konta fb Grzegorz Płaczek. znajdziesz parę rzeczy. swoje pismo też.. jak przeczytasz to wróć tutaj i przeproś.. pozdr.

Magda
Magda
8 dni temu
Reply to  kol. Zenon

O bosze… Porównaj sobie srednia roczną umieralnosć.od 2 wojny swiatowej do teraz. Jasno widać, że od dwóch lat ta umieralnosc wzrosła. I yo dużo wzrosła. O jakies juz 200k nodprogramowych zgonów. Nie, nikt nie twierdzi, ze ci ludzie wszyscy umarli na covid. Ale co to zmienia? To nadal jest zgon podnad średnią. Tak, to jest pokłosie braku szczepienia sie, braku respektowania restrykcji, fatalnego stanu służby zdrowia i itp.

Fredy
Fredy
8 dni temu
Reply to  bufik

Aha. W telewizji tak ci powiedzieli

grolsh
grolsh
9 dni temu

kłamczuszek no… niech sie cieszy, że do obozu go nie wysłali

Sramnakoronafilów
Sramnakoronafilów
9 dni temu

Chuj mu w jugolską dupę. Serbia=podlasie=podkarpacie=kacapia.

ędrju
ędrju
8 dni temu

Czyli obsrywasz się.

Bob
Bob
9 dni temu

To jest jednak absurd … przylatuje badają nie jest chory wiec zaraz w czym problem, szczepiony też może zarażać …gdzie tu jakaś logika mega absurd jako fan tenisa jestem w chuj zniesmaczony i nie mówcie że nie mogli dla niego zrobić wyjątku nawet jak mają te głupie przepisy oczywiście że mogli bo tutaj chodzi o 1 osobę można ja przebada można nawet jej jakiś rygor dać cokolwiek ale zabraniać największej gwieździe tenisa grać w turnieju …

Essa
Essa
8 dni temu
Reply to  Bob

Nakłamał we wniosku wizowym, co mu udowodniono. Dzień po rzekomym teście pozytywnym 16 grudnia brał udział w wydarzeniu, z którego są zdjęcia.
Nie wiem co tu więcej tłumaczyć.

Każdego normalnego obywatela za coś takiego wywalają i bardzo dobrze, ze egzekwujący prawo traktują tak samo gwiazdę tenisa.

Fredy
Fredy
9 dni temu

A przeciez mogl przyjac 15 dawek szprycy. Kto mu bronil ? A na powaznie to powinien sie stamtad od razu zabrac a reszta graczy razem z nim . Moze to by nauczylo tych Australijczykow ze system totalitarno faszystowski to kiepska droga

Zorro
Zorro
8 dni temu

I bardzo dobrze. Niech sobie Djokovic jeszcze założy czapeczkę foliową przeciw 5G i zaglosuje na pis, wtedy uzbiera potrojny święty gral dla idealnego debila.

ędrju
ędrju
8 dni temu

Djoković poleciał do Australii grać w turnieju tenisowym jako zdrowy niezaszczepiony człowiek mający prawa obywatelskie takie same jak każdy inny człowiek. Wychodził z założenia, że leci do normalnego kraju, w którym jeśli jest się zdrowym nie zagrażającym życiu innym, to ma pełne prawo być uczestnikiem tego turnieju. Nie spodziewał się jednak, że kraj, który organizuje ten turniej wyżej ceni szczepienia niż zdrowie ludzi, dlatego na dzień dobry zderzył się ze ścianą. Cóż mu pozostało? Szczepienie n ie wchodziło w rachubę (słusznie) więc rozpoczął walkę o swoje prawa zdając sobie sprawę z tego, ze to władze Australii je łamią, a przy okazji walczy rownież o prawa nas niezaszczepionych, których traktuje się coraz częściej jako głównych sprawców całego tego pandemicznego zła. Oficjalnie głosi się tezy, ze niezaszczepiony zdrowy człowiek jest niebezpieczny dla otoczenia w przeciwieństwie do zaszczepionego nosiciela wirusa. I przy pomocy prawników Novak Djoković podjął tę walkę zdając sobie sprawę, że walczy już nie na korcie o zwycięstwo, ale walczy o prawa człowieka z reżimem australijskich władz, które coraz bardziej przesiąknięte są nazizmem. Trzymam kciuki za Serba w tej nierównej walce, niczym Dawida z Goliatem.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski(@tomek-jankowski)
8 dni temu
Reply to  ędrju

Co by nie mówić to Australia jest zbudowana na przestępstwie i prześladowaniu innych ludzi 😉

Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022