Oficjalnie: Gallapeni zmienia klub. Wisła aktywowała klauzulę

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

31 maja 2026, 13:55 • 2 min czytania 0

Reklama
Oficjalnie: Gallapeni zmienia klub. Wisła aktywowała klauzulę

Dion Gallapeni został zawodnikiem Wisły Płock. Potwierdziły się informacje portalu Weszło – Nafciarze zdecydowali się wykupić 21-letniego wahadłowego po półrocznym wypożyczeniu, w ramach którego spędził w Płocku rundę wiosenną.

Reklama

Gallapeni to jeden z zawodników sprowadzonych do Widzewa w letnim oknie transferowym, jeszcze przez Mindaugasa Nikoliciusa. To pierwszy epizod w karierze Kosowianina poza granicami swojego kraju. Wcześniej reprezentował Winner Prizren i Prishtinę, z której przeniósł się do Widzewa za 250 tysięcy euro.

Wisła Płock wykupiła Gallapeniego

W rundzie jesiennej Gallapeni wystąpił w dziesięciu ligowych meczach Widzewa. Strzelił jednego gola – w przegranym 1:2 spotkaniu z Pogonią Szczecin. Jego szanse na grę znacząco zmalały po zatrudnieniu na stanowisku trenera Igora Jovićevicia, który preferował formację bez wahadłowych.

Stąd zimowe wypożyczenie do Wisły Płock, w której spędził rundę wiosenną. Na dobre wdarł się do podstawowej jedenastki w meczu 26. kolejki z Jagiellonią Białystok, w którym zaliczył dwie asysty. Od tamtej pory tylko raz nie znalazł się w pierwszym składzie Nafciarzy, którzy skończyli sezon na ósmym miejscu w tabeli.

W umowie wypożyczenia 21-latka znalazła się klauzula wykupu za kwotę 800 tysięcy euro. Po rozegraniu 10 spotkań, Wisła postanowiła z niej skorzystać, o czym kilka dni temu informował portal Weszło. Gallapeni definitywnie pożegna się więc z Widzewem. Jego umowa z Nafciarzami będzie obowiązywać do końca czerwca 2029 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Piłkarz Widzewa odchodzi na dobre. Klauzula aktywowana [NEWS]

Mimo młodego wieku, wahadłowy Wisły jest etatowym reprezentantem Kosowa, w barwach którego wystąpił 11 razy. Podczas marcowego zgrupowania rozegrał komplet minut w barażach o mistrzostwa świata. W półfinale jego drużyna rozprawiła się ze Słowacją, natomiast w decydującym meczu musiała uznać wyższość Turcji, z którą przegrała 0:1.

Reklama

Widzew żegna drugiego już zawodnika, mogącego występować po lewej stronie boiska. Piłkarzem Slovana Bratysława został bowiem Samuel Kozlovsky, lewy obrońca, który rozegrał w Widzewie 54 mecze. Niebawem 26-latek będzie miał okazję powalczyć o Ligę Mistrzów, w której Slovan wziął ostatnio udział w sezonie 2024/25.

Fot. Newspix.pl

0 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama