De Bruyne nie będzie płakał za Conte. „Cieszę się, że odchodzi”

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

31 maja 2026, 12:51 • 3 min czytania 2

Reklama
De Bruyne nie będzie płakał za Conte. „Cieszę się, że odchodzi”

Przenosiny Kevina De Bruyne z Manchesteru City do Napoli były jednym z najgłośniejszych ruchów transferowych poprzedniego lata. Mimo że Belgowi bliżej do końca niż do początku kariery, wciąż wielu zawodników może pozazdrościć mu ogromnej jakości. W zakończonym już sezonie nie wszystko poszło jednak po jego myśli. Kontuzja wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy, nie do końca podobał mu się styl preferowany przez Antonio Conte. Doświadczony pomocnik wymierzył we Włocha kilka mocnych ciosów w rozmowie z Nieuwsblad. 

Reklama

Antonio Conte pożegnał się już z Neapolem. Z pewnością zostanie zapamiętany przez kibiców – w sezonie 2024/25 Azzurri pod jego wodzą sięgnęli po czwarte scudetto. Następcą 56-latka ma zostać Massimiliano Allegri, który dopiero co został zwolniony z Milanu. Jednym z zadań nowego szkoleniowca na start pracy pod Wezuwiuszem może być przekonanie Kevina De Bruyne, by ten pozostał w Napoli.

De Bruyne odejdzie z Napoli? „Będziemy musieli porozmawiać”

Kontrakt belgijskiego pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. Nie jest on jednak przekonany do kontynuowania kariery na południu Włoch.

– Moja przyszłość? Myślę, że ważne jest, abyśmy porozmawiali o naszym sposobie gry. W tym roku zdałem sobie sprawę, że to, jak gramy, jest dla mnie bardzo ważne. Muszę nadal czerpać z tego radość, a niestety trochę mi jej brakuje. Został mi jeszcze rok kontraktu, ale będziemy musieli porozmawiać. W zeszłym roku padły pewne słowa: „Będziemy grać w określony sposób, zrobimy to i tamto”, ale niewiele z tego się zmaterializowało, co jest bardzo rozczarowujące – mówił w rozmowie z Nieuwsblad.

– Było mi ciężko, ponieważ Conte ma zupełnie inną wizję futbolu niż ja, nie owijajmy w bawełnę. Nigdy nie byłem w stanie w pełni grać na swojej pozycji. Tak to wyglądało. Ale zawsze dawałem z siebie 100%. (…) Graliśjmy bardzo defensywnie. Jeśli strzela się jedną bramkę na mecz w formacji 5-4-1… to za mało. Na początku roku graliśmy naprawdę głęboko. Nasz najlepszy strzelec ma 10 bramek (Rasmus Hojlund strzelił 12 goli w Serie A – przyp. red.), więc statystyki ofensywne nie były imponujące – dodał De Bruyne.

Reklama

Zdobywca Ligi Mistrzów z Manchesterem City nie wahał się, odpowiadając na pytanie, dotyczące odejścia Antonio Conte.

Cieszę się, że Conte odchodzi. Moim zdaniem nie powinien był zostawać – stwierdził Belg.

Reklama

Pozostaje pytanie, czy Massimiliano Allegri jest odpowiednim człowiekiem, by przekonać De Bruyne do swojego stylu gry. Jeśli 34-letni pomocnik zostanie w Napoli na kolejny sezon, może trafić z deszczu pod rynnę. Wiele można powiedzieć o Allegrim, ale na pewno nie to, że jego drużyny prezentują atrakcyjną dla oka piłkę.

Do tej pory Kevin De Bruyne rozegrał w Napoli 21 spotkań, w których strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty.

Fot. Newspix.pl

Reklama
2 komentarze
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
2
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Piłka nożna

Reklama
La Liga

Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę

Braian Wilma
2
Alvarez chce transferu. Atletico złoży skargę na Barcelonę