Puszcza zbroi się przed sezonem. Transfer z Ekstraklasy

Mikołaj Duda

27 czerwca 2026, 23:03 • 2 min czytania 0

Reklama
Puszcza zbroi się przed sezonem. Transfer z Ekstraklasy

W ostatnim sezonie błysnął przede wszystkim tym, że dobił Legię, gdy ta znajdowała się w sporym kryzysie. Wraz ze swoim zespołem spadł z Ekstraklasy, a teraz będzie grał na jej zapleczu. Trafił do Puszczy Niepołomice i będzie miał okazję zmierzyć się z byłymi kolegami.

Reklama

Przed kilkoma dniami Miłosz Mleczko trafił do Odry Opole, a tym razem inny z zawodników z ekipy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, która spadła z ligi, znalazł zatrudnienie na drugim szczeblu rozgrywkowym. Po ponad trzech latach występów w zespole z gminy Żabno jego szeregi opuścił Andrzej Trubeha, który przeniósł się do Puszczy Niepołomice 28-letni ofensywny zawodnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2028 roku.

W nowym sezonie linię ataku Żubrów wzmocni napastnik z wieloletnim doświadczeniem na wszystkich poziomach szczebla centralnego. Koszulkę Puszczy założy Andrzej Trubeha! 28-letni gracz wiąże się z nami dwuletnią umową – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Niepołomic.

Reklama

Andrzej Trubeha zagra u Tomasza Tułacza. Powalczy o powrót do Ekstraklasy?

W ostatnim sezonie w ekipie Marcina Brosza Trubeha pełnił raczej rolę zmiennika. Zaledwie w siedmiu ligowych spotkaniach znalazł się w podstawowym składzie. Za to dość często wchodził na boisko w drugiej części meczu. Jego bilans zatrzymał się na 21 występach. Strzelił w nich dwa gole, w tym jednego na Łazienkowskiej, który w samej końcówce zagwarantował beniaminkowi trzy punkty. Jedno trafienie dorzucił także w Pucharze Polski przeciwko Widzewowi.

28-latek miał spory wpływ na to, że Bruk-Bet Termalice w ogóle udało się awansować do Ekstraklasy. Był jednym z najbardziej istotnych elementów zespołu w drodze do elity. Przełożyło się to na osiem goli oraz trzy asysty w 24 meczach. Łącznie w barwach Słoni zagrał w 92 spotkaniach, zdobył 16 bramek oraz dorzucił sześć ostatnich podań.

Być może teraz przyczyni się do tego, że Puszcza po dwóch sezonach wróci do grona najlepszych. Trubeha jest piątym wzmocnieniem zespołu Tomasza Tułacza przed startem nowych rozgrywek. Wcześniej do Niepołomic trafili Kacper Wołowiec, Przemysław Sajdak, Filip Andrzejczak oraz Omar Kocar. Co ciekawe, ostatni z nich w zeszłym sezonie cieszył się z wygrania Pucharu Słowenii, w czym miał spory udział.

Reklama

Fot. Newspix

0 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama