Miedź i Widzew odpadają, a reszta Ekstraklasowiczów gra dalej

01 września 2022, 00:38 • 3 min czytania 15 komentarzy

Miedź Legnica i Widzew Łódź to jedyni z reprezentantów Ekstraklasy w Pucharze Polski, którzy pożegnali się z tymi rozgrywkami po czwartkowych meczach 1/32 finału rozgrywek. Reszta natomiast dała wczoraj radę. Co prawda w jednym z przypadków pojawiły się pewne problemy, ale koniec końców wszystkim z nich udało się awansować.

O kompromitacji Widzewa pisaliśmy już wcześniej. Miedź za to postanowiła nie być gorsza i odpadła z Resovią Rzeszów po bramce Daniela Morysa w 32. minucie. Jednak umówmy się, porażka ekipy z Legnicy jest nieporównywalnie mniejszą „wtopą” do tej, którą zaliczyli piłkarze Janusza Niedźwiedzia.

Reszta zespołów z Ekstraklasy całkiem nieźle uporała się z trudami wczesnej fazy krajowego pucharu. Śląsk Wrocław pewnie pokonał 4:0 Ruch Wysokie Mazowiecki. Cracovia, choć do przerwy remisowała 1:1 w Łagowie, finalnie zwyciężyła tamtejszy ŁKS. Wisła Płock bez większych problemów wyeliminowała częstochowską Skrę, wygrywając 3:1. A Warta Poznań strzeliła dwa gole w pierwszej połowie starcia z GKS-em Jastrzębie, po czym pewnie dowiozła prowadzenie do końca, w dodatku nie straciwszy przy tym bramki.

Jednak większe turbulencje nastąpiły w Łodzi, gdzie Stal Mielec grała z ŁKS-em. Podopieczni Adama Majewskiego potrzebowali serii jedenastek, aby zameldować się w następnej rundzie, gdyż pod koniec regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał remis 2:2. Tak samo było po dogrywce. Na całe szczęście dla mielczan przy ostatnim z wykonywanych karnych pomylił Michał Trąbka, dzięki czemu ekipa z Podkarpacia mogła świętować awans.

Dodatkowo z wartych szczególnej uwagi rezultatów, trzeba wspomnieć o wygranej Zawiszy Bygdoszcz. Trzecioligowiec bowiem nieoczekiwanie pokonał 2:1 z GKS Tychy, który występuje przecież na zapleczu Ekstraklasy.

Wyniki środowych meczów 1/32 finału Pucharu Polski:

Wieczysta Kraków – Radunia Stężyca 0:2 (0:1)

Bramki: Sobków 40′, Nowicki 48′

Pogoń Siedlce – Chojniczanka 3:1 (2:1)

Bramki: Nowak 29′, Wichtowski 41′, Włodyka 72’– Wolsztyński 32′

Pogoń Szczecin II – GKS Katowice 0:2 (0:1)

Bramki: Jaroszek 25′, Kościelniak 90+2′

Czerwona kartka: Wawrzynowicz 89′ (dwie żółte)

Polonia Środa Wielkopolska – Motor Lublin 0:2 (0:2)

Bramki: Gąsior 10′, Zbiciak 23′

Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)

Bramki: Exposito 45′ i 74′, Bergier 46′, Janasik 61′

Czerwona kartka: Mikołajczyk 34′

ŁKS Łagów – Cracovia 1:3 (1:1)

Bramki: Chełmecki 11′ – Kakabadze 34′, Ghita 59′, Konoplyanka 90+4′

Skra Częstochowa – Wisła Płock 1:3 (0:2)

Bramki: Ropski 78′ – Kapuadi 8′, Kvocera 34′, Kocyła 75′

GKS Jastrzębie – Warta Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: Stavropoulos 20′, Destan 45+5′

Czerwona kartka: Kasperowicz 47′

Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz p.d. 1:3 (0:1)

Bramki: Hafez 84′ – Wróbel 30′, Merebashvili 106′ i 114′

KKS Kalisz – Widzew Łódź 4:3 w karnych, p.d. 5:5 (3:1)

Bramki: Gordillo 12′ i 22′, Kendzia 21′, Gawlik 107′ i 118′ – Sanchez 41′ i 55′, Hanousek 90+2′ i 108′, Zjawiński 120+2′

Zawisza Bydgoszcz – GKS Tychy 2:1 (1:1)

Bramki: Okuniewicz 36′, Koziara 74′ – Malec 10′

Resovia Rzeszów – Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Bramki: Morys 23′

ŁKS Łódź – Stal Mielec 3:4 w karnych, p.d. 2:2 (1:1)

Bramki: Kort 27′, Ebenezer 83′ – Vastsuk 30′, Lebedyński 52′

Czerwona kartka: Getinger 81′