Alessio de Petrillo raczej odejdzie z Legii

redakcja

Autor:redakcja

07 czerwca 2021, 13:04 • 1 min czytania

Reklama
Alessio de Petrillo raczej odejdzie z Legii

Włoski szkoleniowiec, Alessio de Petrillo, raczej nie zostanie w klubie z Warszawy. Jego kontrakt z Legią wygasł. Trwają rozmowy na temat przedłużenia, ale na razie nie słyszy się o osiągnięciu porozumienia. To o tyle dziwne, że Czesław Michniewicz chciał, żeby Włoch został w sztabie szkoleniowym.

Reklama

Alessio de Petrillo dołączył do sztabu Legii Warszawa na początku 2021 roku. Podczas zgrupowania w Dubaju pracował z piłkarzami nad taktyką, konkretnie ustawieniem z trójką obrońców. Przedstawiał pewne schematy, wdrażał je do zespołu i tłumaczył, jak należy się zachowywać w konkretnych sytuacjach.

– Jestem zadowolony z jego pracy, bardzo skorzystaliśmy na jego obecności. Mocno nam pomógł przy analizach wideo, pokazał wiele niuansów taktycznych. Kiedyś sam jeździłem do Włoch, by podpatrywać miejscowych trenerów, teraz miałem takiego fachowca pod ręką. Na pewno był powiewem świeżości, wniósł nową jakość, rozwinął się sam i przy okazji nas samych. Mam nadzieję, że wkrótce rozpoczną się rozmowy o nowej umowie dla Alessio. Zależy mi na tym, aby został z nami – mówił Michniewicz (za Legia.Net)

Fot

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank